PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : konuşma sesi yankı yapıyor

albatrros
21.Temmuz.2011, 12:55
merhaba arkadaşlar..şöyle bi sorunum var..telefonda konuşurken sesim karşı tarafta yankı yapıyor.ve haliyle iyi anlaşılmıyor..ses ayarlarına girdim ama sorunu gideremedim..acaba bu durum neden kaynaklanıyor..benzer şikayeti olan oldu mu..yardım ederseniz sevinirim..

Bilal Akgunduz
21.Temmuz.2011, 12:56
Bunun donanımsal bir sıkıntı olma ihtimali yüksek. Bence direk servise gönderin.

albatrros
21.Temmuz.2011, 13:38
teşekkür..tlf yurtdışından geldiği için garanti kapsamında değil..onun için servise vermekten çekiniyorum.ancak sorun devam ederse başka da yapacak birşey yok sanırım..

Bilal Akgunduz
21.Temmuz.2011, 14:55
teşekkür..tlf yurtdışından geldiği için garanti kapsamında değil..onun için servise vermekten çekiniyorum.ancak sorun devam ederse başka da yapacak birşey yok sanırım..
O zaman Galaxy S II Firmware konusundan güncel Firmware'i yükleyin belki düzelir.

cool.life
28.Temmuz.2011, 13:07
aynı sorun bende de var. yankı sürekli olmuyor, örneğin bir haftadır olmuyordu, bugün bi görüşmede yine oldu.
donanımsal olsa sürekli aynı sorun olur diye düşünüyorum.
yabancı forumlarda araştırdım, aynı sorunu yaşayan bir çok insan var, sanırım bazı ürünler hatalı ve hatrı sayılır sayıda.
biri kız arkadaşıyla aynı mağazadan iki adet s2 almış, kendininki sıkıntısız kız arkadaşında bu problem çıkmış mesela yurtdışında.
firmware yükleyip sorunu çözen olduysa lütfen haber verin...

ozguresk
18.Ağustos.2011, 10:01
Aynı sorun bende de var ancak bendeki yankı değilde boğukluk gibi, sanki mikrofonun üzerini bezle veya pamukla kapatıp konuşuyormuşum gibi. Bende teknik servise götüreceğim zira sorunun donanımsal olma olasılığı bana göre %99.

yusuff767
16.Eylül.2011, 00:26
benim s2 de beni arayanlar kendi seslerini duyuyor ancak ben birini aradıgımda herhangibir sıkıntı olmuyor...birde servislemi uğraşıcaz daha alalı 1hafta oldu arkadaş Teknosa ya selamlar yakında görüşücez sanırım

falcon
16.Eylül.2011, 00:51
benim s2 de beni arayanlar kendi seslerini duyuyor ancak ben birini aradıgımda herhangibir sıkıntı olmuyor...birde servislemi uğraşıcaz daha alalı 1hafta oldu arkadaş Teknosa ya selamlar yakında görüşücez sanırım

bende s2 alalı 1 hafta oldu.bendede vardı karşı tarafla konuşurken karşı taraf kendi sesini duyuyordu konuşma esnasında konuşma sesini az bi şey kıstım düzeldi

ibrahimyg
09.Mart.2012, 11:38
yankı sorunu kauçuk kılıftan dolayıdır. kılıfı aldıktan sonra bende problem yok ama herkes kendi sesini 2kere duyuyormuş. konuşma sesini az kısınca yankısı azalıyormuş. bunun nedeni kauçuk kılıftan dolayı telefon hava almıyor ve karşıdan gelen sesi içinde sirkülasyon yapıyor böylece karşı tarafa tekrar biz konuşuyormuşuz gibi mikrofona dönüyor. kılıfı çıkardım tamamen düzeldi.

ibrahimatmaca25
09.Mart.2012, 12:03
Arkadaşlar aynı olay benimde başıma geldi bakın nasıl düzelti

XWKK2 yüklemiştim telefon görüşmesi sırasında kendi sesimi duyuyordum...Yankılanma yapıyordu..

Bende Recovery moda girdim Wipe seceneklerine tıklatıp telefonu bi güzel sıfırladım daha sonra Wipe factory format attım ve cihazı yeniden başlattım...Bütün bunları yaparken sim kartın hafıza kartın cihazın içinde olmasına dikkat edin...Çünkü ben geçen defa sim kartı ve hafıza kartı çıkararak wipe yapmıştım işte ne olduysa ondan sonra olup yankı problemi başlamıştı...

Wipeleri uyguladıktan sonra tel yeniden açıldı...Dowload moda aldım Tekrardan XWKK2 aynı firmware ve aynı sistemi tekrardan kurdum...Sonra telefon görüşmesi yaptım..Ses gayet net ve parazitsizdi....Şuan hiç bi problemim yok ses yankılanması ile ilgili...

Bu sorun için telefonunuzu bence servise vermeyin...Çünkü aynı sorunu bende yaşadım ve servise götürmeden aynı sorunu gene ben çözdüm...

yukarıda yazdıklarımı eksiksiz uygula sonucu görüceksin...

ibrahimatmaca25
09.Mart.2012, 12:10
Ha bide unutuyordum...Slikon kılıfla birlikte bu yazdıklarımı uygula...Yani slikon kılıfı,sim kartı,hafıza kartını çıkarmadan uygula...

alizorlu
09.Mart.2012, 13:35
Bu sorunu daha once google dan birşey ararken okumuşdum. Sorunun Telefonun içinde mikrofonu korumak için silikon başlıklar varmış o neden oluyormuş. Bazılar o başlığı çıkarıp atmış (nekadar güvenli olur mikrofon için bilmiyorum). Bazılarıda silikonun üstündeki deliği genişletip çözmüşlerdi. Uygun bir tornavidayla sende yapabilirsin.

Mersosayhan
09.Mart.2012, 13:48
merhaba arkadaşlar..şöyle bi sorunum var..telefonda konuşurken sesim karşı tarafta yankı yapıyor.ve haliyle iyi anlaşılmıyor..ses ayarlarına girdim ama sorunu gideremedim..acaba bu durum neden kaynaklanıyor..benzer şikayeti olan oldu mu..yardım ederseniz sevinirim..

[Only registered and activated users can see links]

burayı ınceleyebılırsın..

alizorlu
09.Mart.2012, 20:30
[Only registered and activated users can see links]

burayı ınceleyebılırsın..

Buradan okumuşum belkide :D