PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ ROM ] [ 4.1.2 ] VK--™ Rom Jelly Bean - V6.4 [ 10/12/2012 ]

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14

Leave.Me.Alone
01.Ekim.2012, 22:06
beyler bu versiyonda çok bir farklılık var mı (5.3.2 kullanıyorum) ayrıca finaldan kasıt ne, artık vk rom devam etmeyecek mi :)

pendroz
01.Ekim.2012, 22:48
beyler bu versiyonda çok bir farklılık var mı (5.3.2 kullanıyorum) ayrıca finaldan kasıt ne, artık vk rom devam etmeyecek mi :)

LPX tabanlı yazılım için son güncelleme yeni sürüm bir yazılım çıkarsa onda tabiki kurucaktır sistemi yeniden ama LPX için extra tekrardan rom hazırlamicak demek oluyor...

klarnet
02.Ekim.2012, 02:15
Arkadaşlar bu romda radyo varmı?

Peerless
02.Ekim.2012, 08:22
Arkadaşlar bu romda radyo varmı?

Evet var radyo

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmet0021
02.Ekim.2012, 14:10
En sevdiğim 2 oyunda telefon dönüyor bataryası çıkarma zorunda kalıyorum agent dash ve rayman Jungle run donuyor diğer oyunlarda sorun yok acaba bu vk Roma özel bi sorunudur yoksa 4.0.4 lerde ayni sorunu var.

klarnet
02.Ekim.2012, 16:31
Evet var radyo

Teşekkürler.

0quz
02.Ekim.2012, 18:47
En sevdiğim 2 oyunda telefon dönüyor bataryası çıkarma zorunda kalıyorum agent dash ve rayman Jungle run donuyor diğer oyunlarda sorun yok acaba bu vk Roma özel bi sorunudur yoksa 4.0.4 lerde ayni sorunu var.

İngiltere sürümünde de aynı sorun var demekki alt yapı ordan geliyor

klarnet
02.Ekim.2012, 19:10
Arkadaşlar bu rom ile cm10 u kıyaslarsak hangisi daha iyi dersiniz?

ahmet0021
02.Ekim.2012, 19:16

sen şimdilik cm10 u boş ver daha tam stabil degil
cm9 stabildir -burdaki rom ve alliance rom stabildir

cargo3230
02.Ekim.2012, 19:34
eğerki cm10 u seviyorsan bence gayet iyi kullanışlı şarjıda iyi.....

ama rom olayında anlamadığım şey her rom kuruşta aynı şeyi yaparım full wipe super wipe kernel temizleyici ve romu kurarım ama hepsinde aynı sonuç çıkmıyor onu anlayamıyorum.. önce kurmuştum bana yavaş geldi takılmalar oluyor gibiydi şarjı beğenmemiştim şimdi kurdum şarjda çok iyi romda çok hızlı bu romu kullanıyorum tavsiyede ederim....

pendroz
02.Ekim.2012, 19:42
eğerki cm10 u seviyorsan bence gayet iyi kullanışlı şarjıda iyi.....

ama rom olayında anlamadığım şey her rom kuruşta aynı şeyi yaparım full wipe super wipe kernel temizleyici ve romu kurarım ama hepsinde aynı sonuç çıkmıyor onu anlayamıyorum.. önce kurmuştum bana yavaş geldi takılmalar oluyor gibiydi şarjı beğenmemiştim şimdi kurdum şarjda çok iyi romda çok hızlı bu romu kullanıyorum tavsiyede ederim....

Ufak bir tiyo verim ara sıra odinle orjinal firmware kurmanızı sonra tekrar rootlayıp istediğiniz custom roma dönmenizi tavsiye ederim cihazın belleğini tamamen temizlediği için kurarken stabiliteyi geri getirir...

Leave.Me.Alone
02.Ekim.2012, 20:31
bu sabah bi kurayım dedim ama ilkten hata verdi recoveryde kurulum yapadım. sonra tekrar indirip kurmayı denedim oldu ama bu sefer de daha dil seçme kısmında bug la karşılaştım, dokunmatiği algılamıyordu. daha baştan ofsayt olmuş bu versiyon dedim :) özelliklere gelirsek 5.3.2 ye göre çok kırpılmış, geçiş efektleri falan çıkarılmış çok standart bir görüntüye bürünmüş. bu romu kullanma sebebim görselliğe verdiğim önemdi ama bu faktör kalkmış. 5.3.2 versiyonunun linkini nerden bulabilirim, geri dönüş yapmak istiyorum :)

28573
02.Ekim.2012, 20:44
Bence gayet iyi cunku pili cok az yiyor bende saat sabah yediden beri telefon acik su an sarj durumu %63

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

klarnet
02.Ekim.2012, 21:15
Arkadaşlar romu denedim,cm10 a göre çok geride bence,görsellik fazla karışmış,sadelik yok,biraz denedikten sonra cm10 a geri döndüm.

Serkan143
02.Ekim.2012, 22:35
Cihazıma bu romu yükledim superwipe - ultimate kernel cleaner script ile fakat flasslamadan sonra home tuşu işlevini yitirdi.Recovery modda sorunsuz çalışıyor fakat sistem açıldığında sadece flası yakıyor.Ayrıca orjinal rom flashladığımda sorunsuz çalışıyor.Bilgiis olan var mı ?

erolkocak
03.Ekim.2012, 02:05
home tuşu bendede calışmdı eski roma dondum

tokayto
03.Ekim.2012, 20:15
Ust kisimdaki 15'li toggle icin QuickPanel Settings göremedim. Sizde de durum bu sekilde mi veya Toogle'larin bulundugu yeri baska bir yerden mi ayarlayabiliyoruz ?

pendroz
03.Ekim.2012, 20:20
Ust kisimdaki 15'li toggle icin QuickPanel Settings göremedim. Sizde de durum bu sekilde mi veya Toogle'larin bulundugu yeri baska bir yerden mi ayarlayabiliyoruz ?

VK settings içinde olmalı sanırım batarya ikon çeşit bölümündeydi yanlış hatırlamıyorsam...

tokayto
03.Ekim.2012, 20:28
VK settings içinde olmalı sanırım batarya ikon çeşit bölümündeydi yanlış hatırlamıyorsam...

Eve buldum ordaymis :)

Leave.Me.Alone
03.Ekim.2012, 20:47
eski versiyonları nerden bulabilirim? (5.3.2)

manyakulade
04.Ekim.2012, 09:10
VK 5.1.3 kullandım uzun süre ta ki bu rom çıkana kadar stabil olduğunu söyleyince çoğu kişi.
Evet stabil gözüküyor ama karşılaştığım 1-2 kritik problem var.Belki yaşayan olmuştur.

Neye göre ve nasıl oluyor çözemedim ama sanki wifi bağlantısından uzaklaşınca ya da
şebekenin çekmediği bi yere girince daha sonra sim kartı görmüyor şebeke bağlanmıyor.
Bunu hep yapmıyor ama 2-3 kere yaptı telefonu kapa-aç yapmak zorunda kaldım.

Bir diğer problem ise telefonun programlar sebebiyle tamamen kitlenmesi kendinden geçmesi
hatta renkleri bozulup negatif renklere dönüyor nası oluyor bilmiyorum ama :)
Telefonun tamamen kapatmadan kitlenme çözülmüyor.

Bir de bi çok arkadaş bu SİYAH Kernel'li VK romun şarjının iyi gittiğini söylemiş.
Yahu benim pilim mi öldü ki bende neden olmuyor?
Evet kullanmıyor olabilirim belki ama :) 120'ye yakın uygulama yüklü.
Çıtır çıtır gidiyor şarjı.Hele de %50 civarında telefonu kapatıp açarsam %15-%20'lere sert bir düşüş yapıyor.

Herhalde Speed mod kuracam gibi gözüküyor.

3-4 gündür kullanıyorum VK 5.4.4'ü %90 itibariyle stabil gözüküyor ama bahsettiğim problemler biraz can sıkıcı.

28573
04.Ekim.2012, 10:42
Bende hicbiri yok ve sarj bir gunde %50 yada %55 arasina geliyor 50 program var bence seninkinde problem var yada sen telefonu iyi yapamamissin

skorcu
04.Ekim.2012, 10:53
VK 5.1.3 kullandım uzun süre ta ki bu rom çıkana kadar stabil olduğunu söyleyince çoğu kişi.
Evet stabil gözüküyor ama karşılaştığım 1-2 kritik problem var.Belki yaşayan olmuştur.

Neye göre ve nasıl oluyor çözemedim ama sanki wifi bağlantısından uzaklaşınca ya da
şebekenin çekmediği bi yere girince daha sonra sim kartı görmüyor şebeke bağlanmıyor.
Bunu hep yapmıyor ama 2-3 kere yaptı telefonu kapa-aç yapmak zorunda kaldım.

Bir diğer problem ise telefonun programlar sebebiyle tamamen kitlenmesi kendinden geçmesi
hatta renkleri bozulup negatif renklere dönüyor nası oluyor bilmiyorum ama :)
Telefonun tamamen kapatmadan kitlenme çözülmüyor.

Bir de bi çok arkadaş bu SİYAH Kernel'li VK romun şarjının iyi gittiğini söylemiş.
Yahu benim pilim mi öldü ki bende neden olmuyor?
Evet kullanmıyor olabilirim belki ama :) 120'ye yakın uygulama yüklü.
Çıtır çıtır gidiyor şarjı.Hele de %50 civarında telefonu kapatıp açarsam %15-%20'lere sert bir düşüş yapıyor.

Herhalde Speed mod kuracam gibi gözüküyor.

3-4 gündür kullanıyorum VK 5.4.4'ü %90 itibariyle stabil gözüküyor ama bahsettiğim problemler biraz can sıkıcı.

Şebeke problemi yaşamadım. 5.4. ü ilk çıktığı gün kurmuştum. Genel olarak bütüm roomları denedim. Ancak stabilite bakımından en güzeli budur.
Renklerin bozulması dediğin konu ortadaki menü tuşuna 5 - 6 kez peşpeşe bas düzelir. Bu bütün roomlarda var. Zannedersem Go Launcher kullanıyorsun.
Siyah kernelin ise şarjının çok gitme imkanı yok. Ben speed mod kullanıyorum. Şarj neredeyse 2 gün gidiyor. (Wifi kapalı ise)

Kolay gelsin...

Peerless
04.Ekim.2012, 11:55
Sebeke kopma sorunu bende de oldu birkac kez. Tel ile konusurken kapandigi ve nette gezinirken gidip gelmedigi oldu. Onun haricinde bir sikintiya rastlamadim.

manyakulade
04.Ekim.2012, 15:34
Şebeke problemi yaşamadım. 5.4. ü ilk çıktığı gün kurmuştum. Genel olarak bütüm roomları denedim. Ancak stabilite bakımından en güzeli budur.
Renklerin bozulması dediğin konu ortadaki menü tuşuna 5 - 6 kez peşpeşe bas düzelir. Bu bütün roomlarda var. Zannedersem Go Launcher kullanıyorsun.
Siyah kernelin ise şarjının çok gitme imkanı yok. Ben speed mod kullanıyorum. Şarj neredeyse 2 gün gidiyor. (Wifi kapalı ise)

Kolay gelsin...

Evet Go Launcher kullanıyorum.Apex kullanıyordum güncellemede problem olunca Go'ya geçtim şimdi düzgün sanırım Apex ama...
Bilmiyorum o kadar farkeder mi? VK rom içinde gelen TW ile kullanayım biraz bakalım.

120'ye yakın uygulama olması sanırım pili çabuk tüketiyor ama...maildir, messengerdır,not programları falan derken 100 oluyor zaten ya :)

nty35
04.Ekim.2012, 16:24
bu sorun bi tek bende mi var anlamadım. kilit ekran resmi seçtiğimde(galeriden falan) seçtiğimden daha zoom'lu bi halde kilit ekranına resim yerleşiyor. sorunu nasıl çözebilirm?

hasanflorasan
04.Ekim.2012, 20:28
Ben 5.0 kullanıyorum .Aynı sorun bende de var.Bu sorun nasıl çözülebilir?

erolkocak
04.Ekim.2012, 22:15
arkadaşlar bende bu romda home tuş çalışmıyor başka romlarda çalışıyor bu sorun sizde varmı yoksa ben nasıl cözecem bu sorunu

mrdmrc
04.Ekim.2012, 23:54
arkadaşlar bende bu romda home tuş çalışmıyor başka romlarda çalışıyor bu sorun sizde varmı yoksa ben nasıl cözecem bu sorunu

ilk seferden beri çalışıyor bende sorun yok belki temiz kurulum yapmamışsındır birde öyle dene

melih35
05.Ekim.2012, 01:41
bu sorun bi tek bende mi var anlamadım. kilit ekran resmi seçtiğimde(galeriden falan) seçtiğimden daha zoom'lu bi halde kilit ekranına resim yerleşiyor. sorunu nasıl çözebilirm? Eski versiyonlarda galeri 2 çeşit vardı rom la gelen galerinin yanında alternatif olarak çıkıyordu. onda seçenek olarak ekranı resmi gördüğün gibi yapabiliyorsun fakat vk nın son versiyonlarında o galeri çıkmıyor bende back_up aldığımdan duruyor o galeriden normal şekilde resmi ekran kiliti yapabiliyorum eğer o galerinin link olan arkadaş varsa size yardımcı olacaktır.

nty35
05.Ekim.2012, 17:40
Eski versiyonlarda galeri 2 çeşit vardı rom la gelen galerinin yanında alternatif olarak çıkıyordu. onda seçenek olarak ekranı resmi gördüğün gibi yapabiliyorsun fakat vk nın son versiyonlarında o galeri çıkmıyor bende back_up aldığımdan duruyor o galeriden normal şekilde resmi ekran kiliti yapabiliyorum eğer o galerinin link olan arkadaş varsa size yardımcı olacaktır.

anladım. bi yardımseverin bize linki vermesi, bizim de onu cwm ile flash'lamamız lazım yani. teşekkür ederim cevap için bu arada :)

melih35
05.Ekim.2012, 19:10
anladım. bi yardımseverin bize linki vermesi, bizim de onu cwm ile flash'lamamız lazım yani. teşekkür ederim cevap için bu arada :)

[Only registered and activated users can see links]

Rica ederim tam anlamı ile yardımcı olamadım
Galeride Resimler bitişik kutucuk şeklinde hatırlatmak adına resmide görüldüğü gibi.

muart82
05.Ekim.2012, 22:58
bu roma Dorimanx Kernel Multi Rom Extweaks + Dokunmatik CWM + Root kernelini kurdum linki ve kurum talimatları var [Only registered and activated users can see links]
ama (((( 4.sayfada)))) nasıl kurdugumu acıkladım aynı metodla speed mod kerneli kurulur sanrım

Peerless
05.Ekim.2012, 23:02
@Muart82
Sarj performansini merakla bekliyorum sizden. :)

muart82
06.Ekim.2012, 00:01
@Muart82
Sarj performansini merakla bekliyorum sizden. :)

diğer arkadasların deneyimlerini boyle yasmıslar

cihaz %100 ken yattım gece 12 de sabah 6 da kalktım senk. açık 2g açık sabah %97 olmuştu bence gayet iyi

EXTRA Battery moda alınca pil tüketimi diye birşey yok diyebilirim.S3 için son gelen Jelly kodlarının hepsini S2 ye uyarlamış şuan en güncel ve stabil kernel diyebilirim siyah kernel yanında çok eski kaldı kod olarak Gökhan moral Kaptırdı S3 JellyBean kerneline S2 yi unuttu ilk defa bu kadar uzun zaman aralığında update yapmadı kerneli 20 gün olucak nerdeyse kaç tane Linaro toolchain sürümü ve Linux Base değişti bu zamana kadar hiç birini eklemedi...

melih35
08.Ekim.2012, 18:28
Pendroz üstad vk romun jb beta sürümü için çalıştığını söylemiştin bir gelişme var mı?

2 gündür kimseler de yazmıyor merak ettim ;)

ilkankoc
08.Ekim.2012, 22:00
bende ics domination yüklü acaba üstüne yüklesemmi yoksa başka bir yöntemmi gerekli ?

melih35
08.Ekim.2012, 23:21
bende ics domination yüklü acaba üstüne yüklesemmi yoksa başka bir yöntemmi gerekli ?

ilk sayfadaki talimatlara uyarak yüklersen sorun olmaz.tavsiye ederim stabil hızlı bir rom. şarjı iyi gitsin istiyorsan speedmod yükle derim

pendroz
08.Ekim.2012, 23:30
Pendroz üstad vk romun jb beta sürümü için çalıştığını söylemiştin bir gelişme var mı?

2 gündür kimseler de yazmıyor merak ettim ;)

Sanırım pek çözemedi olayı JB tabanda vazgeçti...Ama bence kötü bir haber var S3 için VK görüntüleri gördüm umarım cihazı elden çıkarmamıştır...

Peerless
08.Ekim.2012, 23:41
Sanırım pek çözemedi olayı JB tabanda vazgeçti...Ama bence kötü bir haber var S3 için VK görüntüleri gördüm umarım cihazı elden çıkarmamıştır...

Saglam rom yapiyordu umarim devam eder...

melih35
08.Ekim.2012, 23:46

Kötü haber gerçekten sgs3 almanın bir nedeni yok benim için ama sgs4 olursa geçerim alınırsa sadece note 2 yada optimus g alınası cihaz gerisi yalan o yüzden vk 5.4.4 ile devam edeceğiz kararlı bir jb rom çıkınca geçerim jb ye.

ilkankoc
08.Ekim.2012, 23:50
ilk sayfadaki talimatlara uyarak yüklersen sorun olmaz.tavsiye ederim stabil hızlı bir rom. şarjı iyi gitsin istiyorsan speedmod yükle derim

Tsk dostum

ilkankoc
08.Ekim.2012, 23:56
Arkadaslar bir sorum daha olacak. Bunu yuklemek icin 4.0.4 mü gerekli. Bende 403 var

melih35
09.Ekim.2012, 00:20
Arkadaslar bir sorum daha olacak. Bunu yuklemek icin 4.0.4 mü gerekli. Bende 403 var

Temizlemeleri düzgün yaparsan sorun değil üzerine flaslayabilirsin

Hakan Minnetoğlu
09.Ekim.2012, 00:35
sa hocam şu batarya kalibrasyonunda bi türlü 4200 olmuyor kafayı yicem yokmu bunun çözümü en son 4194 de kaldım kaç gündür deniyorum yok

pendroz
09.Ekim.2012, 00:37
sa hocam şu batarya kalibrasyonunda bi türlü 4200 olmuyor kafayı yicem yokmu bunun çözümü en son 4194 de kaldım kaç gündür deniyorum yok

Şimdi cihazı şarja tak ve Görev yöneticisinden tüm uygulamaları kapat sonra Batarya kalibrasyonu programını aç ve cihazı tuş kilidine al bekle telefon birden uyanıp şarjınız %100 doldu uyarı vericek direk tuş kilidini açınca direk program açık olduğu için o değeri çok büyük ihtimalle yakalarsın...

melih35
09.Ekim.2012, 00:50
Şimdi cihazı şarja tak ve Görev yöneticisinden tüm uygulamaları kapat sonra Batarya kalibrasyonu programını aç ve cihazı tuş kilidine al bekle telefon birden uyanıp şarjınız %100 doldu uyarı vericek direk tuş kilidini açınca direk program açık olduğu için o değeri çok büyük ihtimalle yakalarsın...

Eğer olmazsa üstadın dediğini yapmadan önce cihazı birkaç defa açık bir iki defa da kapalı full le (şarj cihazını herfullden önce bir dk çıkartıp bekle) sonra yaparsan 4200 bile geçebilirsin. ben bir keresinde 4204 ile kalibre ettim

lort61
09.Ekim.2012, 13:27
arkadaşlar final sürümündeki fancy widgets nasıl kullanacagız türkce degil icindeki acıklamaları yardımcı olurmusunuz

ilkankoc
09.Ekim.2012, 15:02
Temizlemeleri düzgün yaparsan sorun değil üzerine flaslayabilirsin

Eyw hocam cok sagol

cargo3230
09.Ekim.2012, 18:06
arkadaşlar final sürümündeki fancy widgets nasıl kullanacagız türkce degil icindeki acıklamaları yardımcı olurmusunuz
dostum gooogle amcada arat çıkar onun türkçesi mevcut yani çeviri yapılmışı güzel bir widget onu bul en azından kullanımını türkçe öğrenmiş olursun...

mnbvc
09.Ekim.2012, 22:29
arkadaşlar telefonumda bu rom yüklü.yaklaşık 1 haftadır kullanıyordum.nedenini anlayamadım ama telefon şuanda hiç bir tepki vermiyor.telefon üzerinde hiç birşeyde yapmadım sadece 1 kaç oyun yüklü.telefon hardbrick oldu forumları okuduğum kadar.neyse inş. buralarda bi yapan çıkar.

Hakan Minnetoğlu
09.Ekim.2012, 22:48

Eğer olmazsa üstadın dediğini yapmadan önce cihazı birkaç defa açık bir iki defa da kapalı full le (şarj cihazını herfullden önce bir dk çıkartıp bekle) sonra yaparsan 4200 bile geçebilirsin. ben bir keresinde 4204 ile kalibre ettim

Vala ustad kafayi yicem 1 haftadir ugrasiyom yok 4195 oluyo sonra birden 4178 fln oluyo ole sabit durmuyo nie anlamadim cikiyor iniyor surekli

28573
09.Ekim.2012, 22:52
Telefonun kapagini ac arkasinda igne sokulacak yer var hem ona hem de download modu dugmesine bas download moduna al

pendroz
09.Ekim.2012, 23:04
Bence kötü bir haber var S3 için VK görüntüleri gördüm umarım cihazı elden çıkarmamıştır...

Demiştim doğruymuş haber bir geliştirici daha kaybettik

melih35
09.Ekim.2012, 23:24
Vala ustad kafayi yicem 1 haftadir ugrasiyom yok 4195 oluyo sonra birden 4178 fln oluyo ole sabit durmuyo nie anlamadim cikiyor iniyor surekli

Şarjı cihazını her %100 full olduğunda çıkarma yı 4–5 hatta 4200 olasıya kadar fullle elbet bir tanesinde o değeri bulacaksın
4195 değeride esasında yeterli bir rakam tam değerin 4197 olduğunu söyleyen formlarda var

melih35
09.Ekim.2012, 23:31

Dostlar sağolsun :)
Hani Üzülmedim değil umarım sgs2 içinde devam eder ve bize sürpriz yapar

pendroz
09.Ekim.2012, 23:40
Dostlar sağolsun :)
Hani Üzülmedim değil umarım sgs2 içinde devam eder ve bize sürpriz yapar

Yanlız yine bişiler araklamış başka romlardan XDA da konusu yine kapandı :cool:

Peerless
09.Ekim.2012, 23:46
İyi b*k ettin de gectin S3'e :mad:
Saglam rom yapiyordu umarim jb gelince tekrar el atar.

Hakan Minnetoğlu
10.Ekim.2012, 18:48

Wala hocam naptiyssm olmadiw

t-a-n-e-r
10.Ekim.2012, 19:38
Slmlar vk rom u yukledikten sonra usb kablosuyla cihazi bilgisayara bağladigimda cihazi goremiyorum sebebi nedir acaba?

Peerless
10.Ekim.2012, 21:53
Hata ayiklama modu acik mi acaba?

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

t-a-n-e-r
10.Ekim.2012, 22:06
Hata ayiklama modu acik mi acaba?

tamam hallettim yinede tesekkurler...

fralp
10.Ekim.2012, 23:14
ıcs 4.0.3 kullanıyorum telefon rootlu bunu yükleyebilirmiyim

melih35
10.Ekim.2012, 23:23
ıcs 4.0.3 kullanıyorum telefon rootlu bunu yükleyebilirmiyim

yükleme adımlarına uyarsan sorun olmaz stabil kurman için temizleme işlemlerini uymalısın

fralp
10.Ekim.2012, 23:39
yükleme adımlarına uyarsan sorun olmaz stabil kurman için temizleme işlemlerini uymalısın

peki stabil olması için buna gidebilecek en iyi kernel hangisidir

pendroz
10.Ekim.2012, 23:44
peki stabil olması için buna gidebilecek en iyi kernel hangisidir

Dorimanx v5.85 tavsiye ederim kernel olarak...

fralp
10.Ekim.2012, 23:50

peki çok teşekkürler çok soru soruyorum ama recovery modda İnstall zip from sd card seçeneği yok bende onun yetine olanlar
reboot system now
apply update from external storage
wipe data/factory reset
wipe cache partition apply update from cache
test renbend fota[FS]

pendroz
10.Ekim.2012, 23:52
peki çok teşekkürler çok soru soruyorum ama recovery modda İnstall zip from sd card seçeneği yok bende onun yetine olanlar
reboot system now
apply update from external storage
wipe data/factory reset
wipe cache partition apply update from cache
test renbend fota[FS]

Odin ile bunu flashlayın

fralp
10.Ekim.2012, 23:57
Odin ile bunu flashlayın

download modda pda kısmına mı atıp yapıyorum rom yükler gibi

pendroz
10.Ekim.2012, 23:59
download modda pda kısmına mı atıp yapıyorum rom yükler gibi

Aynen tarif ettiğiniz gibi...

fralp
11.Ekim.2012, 00:17
Choose zip from sd card seçeneğinden sonra external_sd/ klasörüne girmem gerekiyo hafıza kartım bu çünkü ama no files found. uyarısı gelio telefon kapalı olduğı için hafıza kartını görmüyo mu acaba

pendroz
11.Ekim.2012, 00:18
Choose zip from sd card seçeneğinden sonra external_sd/ klasörüne girmem gerekiyo hafıza kartım bu çünkü ama no files found. uyarısı gelio telefon kapalı olduğı için hafıza kartını görmüyo mu acaba

Depo Hafızaya kopyalayıp ordan kurabilirsiniz...

fralp
11.Ekim.2012, 00:39
Depo Hafızaya kopyalayıp ordan kurabilirsiniz...
çok teşekkürler yaptım sonunda gayette güzel olmuş

pendroz
11.Ekim.2012, 00:47
çok teşekkürler yaptım sonunda gayette güzel olmuş

Rica ederim takıldığınız yerleri sorabilirsiniz...

melih35
11.Ekim.2012, 00:57

Üstad bu dorimanx v5.85, speedmod tan farkı ne? Speedmod tan vazgeçemiyorum cpu yu deep sleep te çok iyi 5 hatta 6 saat geçmesine rağmen %99 oluyor. bir kaç versiyon öncesi öncesi %97–%96 ya oluyordu. dorimanx'ın artısı ne speedmod'a göre?

phantom
11.Ekim.2012, 00:57
Merhaba öncelikle rom çok güzel ben bu konularda ne kadar yeni olsam da biraz fazla rom kurup kaldırdım heralde :D ama aralarında en beğendiğim ve kullanışlı olan bu. Bu romda emeği geçen herkese teşekkür ederim ellerinize sağlık. Her şey ilk yüklememden itibaren harika çalışıyor ufak tefek sorunlar var ama daha önceki romlara kıyasla mükemmel.
Ben sizden bir şey rica edeceğim. Romu yüklediğimden bu yana kamera sesi çıkmıyor.(deklanşör) Ne denediysem olmadı. Haklısınız herkes kapatmak için uğraşır ben ise açmaya uğraşıyorum. Ne yapayım seviyorum o sesi=) Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

pendroz
11.Ekim.2012, 01:00
Üstad bu dorimanx v5.85, speedmod tan farkı ne? Speedmod tan vazgeçemiyorum cpu yu deep sleep te çok iyi 5 hatta 6 saat geçmesine rağmen %99 oluyor. bir kaç versiyon öncesi öncesi %97–%96 ya oluyordu. dorimanx'ın artısı ne speedmod'a göre?

SpeedMod çok iyi bir kernel fazla özelliği yok sadece siyah ta ve diğer tüm kernellerde kullanılan ondemand governoru ekli onun için hız performansı ortalama şarj süresi yüksek ama speed mod kod olarak çok eski kaldı malesef Linux tabanı nerdeyse 7-8 kere güncellendi aynı şekilde Linaro kodlarıda güncellendi cihaza çok katkı yapıyor bu kodlar en güncel kodları kullanan kernel şuan Dorimanx kerneldir...

pendroz
11.Ekim.2012, 01:03
SpeedMod çok iyi bir kernel fazla özelliği yok sadece siyah ta ve diğer tüm kernellerde kullanılan ondemand governoru ekli onun için hız performansı ortalama şarj süresi yüksek ama speed mod kod olarak çok eski kaldı malesef Linux tabanı nerdeyse 7-8 kere güncellendi aynı şekilde Linaro kodlarıda güncellendi cihaza çok katkı yapıyor bu kodlar en güncel kodları kullanan kernel şuan Dorimanx kerneldir...

Sensation Rom 4.1 + Dorimanx V5.85

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Peerless
11.Ekim.2012, 01:11

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

:eek:

Baya baya gidiyor sarj yahu. Bunu kurup denemem lazim anlasildi. :D sana bi pm atmistim hocam musait zamaninda bir bak bende sabaha atayim. :)

melih35
11.Ekim.2012, 01:13

valla hocam aşağı yukarı aynı şarj süresi alıyorum ama performans konusunda dorimanx kerneli kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim ama mutlaka deneyeceğim peki odin dışında cwm den flaşlamak için versiyonu var mı?

bu arada üstad sonunda Moderatör olmuşsun. ne zamandır bekliyordum.hayırlısı olsun valla sizin adınıza çok sevindim :)

pendroz
11.Ekim.2012, 01:37
valla hocam aşağı yukarı aynı şarj süresi alıyorum ama performans konusunda dorimanx kerneli kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim ama mutlaka deneyeceğim peki odin dışında cwm den flaşlamak için versiyonu var mı?

bu arada üstad sonunda Moderatör olmuşsun. ne zamandır bekliyordum.hayırlısı olsun valla sizin adınıza çok sevindim :)

Dori kernelin 5 serisi şuan sadece CWM den flaslanıyor zaten odin versiyonu mevcut değil sanırım 5.86 beta süreci bitip tamalayınca eklicektir...

Güzel dileklerin için teşekkür ederim elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz hep beraber daha iyiye ulaşmak için...

melih35
11.Ekim.2012, 01:53
Odin ile bunu flashlayın

Dori kernelin 5 serisi şuan sadece CWM den flaslanıyor zaten odin versiyonu mevcut değil sanırım 5.86 beta süreci bitip tamalayınca eklicektir...

Güzel dileklerin için teşekkür ederim elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz hep beraber daha iyiye ulaşmak için...

Valla biz senin yardımların için teşekkür ederiz üstad :)
Son kez birşey soracağım diğer arkadaş kernel sormuştu dorimanx önerdin ama link bende indirmek için baktım speedmod kernelin bir sürümü çıktı.bilerek mi arkadaş o linki istedi yoksa dorimanx kernel diye mi verdin konuşmalarınızda atladığımız bir yer mi var

pendroz
11.Ekim.2012, 01:56
Valla biz senin yardımların için teşekkür ederiz üstad :)
Son kez birşey soracağım diğer arkadaş kernel sormuştu dorimanx önerdin ama link bende indirmek için baktım speedmod kernelin bir sürümü çıktı.bilerek mi arkadaş o linki istedi yoksa dorimanx kernel diye mi verdin konuşmalarınızda atladığımız bir yer mi var

o arkadaş 4.0.3 sürüm kullanıyordu onu rootlaması için Speedmod K3-27B linki verdim ki VK son sürümü CWM den kurabilsin diye...

pendroz
11.Ekim.2012, 02:05
o arkadaş 4.0.3 sürüm kullanıyordu onu rootlaması için Speedmod K3-27B linki verdim ki VK son sürümü CWM den kurabilsin diye...

11 Ekim yeni İCS kernel geldi bende geçiyorum şimdi v5.87 bakalım şarj ve performans nasıl gidicek...

melih35
11.Ekim.2012, 02:05

Eyvallah hocam sen takiptesin ben sorun olmaz yüklemesi için diye yorum yapmıştım ama ona rağmen olayı kaçırdık

melih35
11.Ekim.2012, 02:07
11 Ekim yeni İCS kernel geldi bende geçiyorum şimdi v5.87 bakalım şarj ve performans nasıl gidicek...

son sürüm için yorumlarını bekliyorum üstad

pendroz
11.Ekim.2012, 02:13
son sürüm için yorumlarını bekliyorum üstad

İlk izlenim şunu söyleyebilirim Kerneli yükledikten sonra wipe dalvik yaptığım için rom açılışta Uygulamalar güncelleniyor kısmını oldukça hızlı bitirdi normalde yaklaşık 1 dk da bitiriyordu bu kısmı yaklaşık 160 uygulama olmasına rağmen 25 saniye gibi bir sürede bitirdi...

melih35
11.Ekim.2012, 02:21
İlk izlenim şunu söyleyebilirim Kerneli yükledikten sonra wipe dalvik yaptığım için rom açılışta Uygulamalar güncelleniyor kısmını oldukça hızlı bitirdi normalde yaklaşık 1 dk da bitiriyordu bu kısmı yaklaşık 160 uygulama olmasına rağmen 25 saniye gibi bir sürede bitirdi...

Sağol üstad eğer farklı bir deneyim olursa bizleride bilgilendirirsen sevinirim yarın bi ara indirip deneyeceğim şimdilik iyi geceler

pendroz
11.Ekim.2012, 02:22

Extra olarak en sevdiğim özelliği Governorları elle değiştirmeye gerek olmaması Cihaz normal aktifken Default governoru HYPER olarak performanslı kullanım sağlıyor ekranı kapattığın anda ise kendi otomatikman ondemanda geçip çok sağlam şekilde uyku moduna giriyor hiç bir kernelde bu özellik mevcut değil siyah kernelde buna dahil...

donttalkme
11.Ekim.2012, 03:06
3497 3498 siyah batarya mode ile şuana kadarki en iyi şarz performansını aldım sensation romda. her romdan sonra vk geri dönsemde bu sefer dönmeyecem gibi. Bide Transformers Ed. rom var çok övmüşler bide onu denıcem ;)

phantom
11.Ekim.2012, 13:54
Merhaba tekrar, soruna cevap alamadım?

tokayto
11.Ekim.2012, 14:07
Merhaba tekrar, soruna cevap alamadım?

Kamera sesi eger ROM'dan kaldirilmissa baska bir kamera apk'si ile degistirilmesi gerekebilir. Cihazin sessizde olmadigina dikkat edin, cihaz sessize alindiginda kamera sesi genelde cikmaz.

phantom
11.Ekim.2012, 16:11
Kamera sesi eger ROM'dan kaldirilmissa baska bir kamera apk'si ile degistirilmesi gerekebilir. Cihazin sessizde olmadigina dikkat edin, cihaz sessize alindiginda kamera sesi genelde cikmaz.

Seslide denedim bir çok işlem yaptım ama kamera apk sini deneyeyim birde Teşekkürler

julidemu
11.Ekim.2012, 17:23
Merhaba. 10 gün filan oldu telefonu (s2) alalı, ilk Android'li telefonum. Dün akşam/gece forum sayfalarında epey gezdim dolaştım, okudum(birşeyler öğrenmeme vesile olan herkese teşekkürler). Daha önceden takip ediyordum Android platformundaki gelişmeleri ve Andoid'li cihazları, azıcık bilgim vardı. Ama, daha teknik olan custom kernel ve custom rom konularında bilgi sahibi değildim. CyanogenMod'un varlığından haberim vardı, o kadar.

Neyse, rootladım cihazı dün akşam. Şimdi de yeni kernel ve rom denemek istiyorum. Hangi 2'liyi tavsiye edersiniz? (Yanlış anlamamışsam, ikisi farklı işleve sahip olduklarından, aynı anda ikisi de yüklenebiliyor :) )

Ha bi' de: Harici sd card'ım yok, dosyayı internal storage'da biryerlere atarak yapabilir miyim bu işlemleri?

melih35
11.Ekim.2012, 22:41
Merhaba. 10 gün filan oldu telefonu (s2) alalı, ilk Android'li telefonum. Dün akşam/gece forum sayfalarında epey gezdim dolaştım, okudum(birşeyler öğrenmeme vesile olan herkese teşekkürler). Daha önceden takip ediyordum Android platformundaki gelişmeleri ve Andoid'li cihazları, azıcık bilgim vardı. Ama, daha teknik olan custom kernel ve custom rom konularında bilgi sahibi değildim. CyanogenMod'un varlığından haberim vardı, o kadar.

Neyse, rootladım cihazı dün akşam. Şimdi de yeni kernel ve rom denemek istiyorum. Hangi 2'liyi tavsiye edersiniz? (Yanlış anlamamışsam, ikisi farklı işleve sahip olduklarından, aynı anda ikisi de yüklenebiliyor :) )

Ha bi' de: Harici sd card'ım yok, dosyayı internal storage'da biryerlere atarak yapabilir miyim bu işlemleri?

Vk rom gerçekten tavsiye edebileceğim bir rom kernel ise daha denemedim ama dorimanx son sürümü herkes tavsiye ediyor. siyah kernelden batarya konusunda çok daha iyi. rom ise siyah la birlikte geliyor o yüzden performans siyah ama bataryası kötü bence. ben speedmod kullanıyorum. sürüm olarak eskidi ama hala çok iyi.dorimanx kernele kısa bir süre sonra geçip deneyeceğim.

phantom
11.Ekim.2012, 23:00
Kamera sesini bir türlü açamadım. Yeni camera.apk yükledim ama maalesef olmadı. Focus sesi filan aktif fakat deklanşör sesi yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

murat25750
12.Ekim.2012, 02:13
Slm arkadaslar alliance romun klavye tus rengi cok hosuma gidiyo ben o klavye yi alliance romun hangi klasoru icinde bulabilirim vk romun klavyesini onla degistirmek istiyorum.

8310
12.Ekim.2012, 21:09
Tavsiye etmem sarj sıkıntısı bayağı var artı duvarkağıdını yapınca kalıte bayağı düşüyor.ikonlar ise berbat.bence jelly bean ikonları kullanısa daha iyi olurdu aynı saat kaldırdım romu.......

melih35
12.Ekim.2012, 23:07
Tavsiye etmem sarj sıkıntısı bayağı var artı duvarkağıdını yapınca kalıte bayağı düşüyor.ikonlar ise berbat.bence jelly bean ikonları kullanısa daha iyi olurdu aynı saat kaldırdım romu.......

Dostum bu rom için bahsediyorsan yanılıyorsun romda değil kernel şarj konusunda sıkıntılı dorimanx ile dene derim.ben eski speedmod ile bile memnunum. duvarkağıdı olayı sıkıntısıda yok.arayüz ikonlarından bahsediyorsan jelly bean ikonları apex ve nova ile halledebilirsin ve memnuniyet derecesi en iyi romlardan biri diyebilirim stabil ve hızlı.

Peerless
12.Ekim.2012, 23:52
Duvarkagidi sikintisi cogu rom.da var. Sebebi nedir bende anlamiyorum cozemedim bi turlu. Ss koyayim daha iyi anlasilacaktir. Galeriden kendi attigim duvar kagini secerken bir secim alani cikiyor ve o isi bozuyor. Resimdeki mavi alani normal rom.lardaki tam ekrana alsak sikinti olmayacak. [Only registered and activated users can see links]

GT-I9100 cihawzımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

melih35
13.Ekim.2012, 00:26
Duvarkagidi sikintisi cogu rom.da var. Sebebi nedir bende anlamiyorum cozemedim bi turlu. Ss koyayim daha iyi anlasilacaktir. Galeriden kendi attigim duvar kagini secerken bir secim alani cikiyor ve o isi bozuyor. Resimdeki mavi alani normal rom.lardaki tam ekrana alsak sikinti olmayacak. [Only registered and activated users can see links]

GT-I9100 cihawzımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Resim konusunda sıkıntı yok dememdeki sebep benimde ss teki belirtmek istediğim resmin altında istediğiniz şekli seçerek resmin sınırlarını birebir dağıtmadan
yapabiliyorsun tabi bunu farklı bir galeri ile yapılabiliyor

Peerless
13.Ekim.2012, 01:55
Hangi galeriyi kullaniyorsun hocam bunun icin. Link filan varsa verirsen sevirim.

melih35
13.Ekim.2012, 02:08
Hangi galeriyi kullaniyorsun hocam bunun icin. Link filan varsa verirsen sevirim.

Dostum bu galeri eski vk rom sürümünden kaldı back-up herzaman alıyorum full yapmama rağmen o galeri backup tan hiç silinmedi mesela bir eski Vk da biliyorsun note galeri vardı o değişiyor fakat bu silinmiyor ve titanium da.
mevcut link yok anlayacağın nasıl paylaşırım diye düşündüm sadece aklıma bulut depolama ile bilgisayar üzerinden belki olabilir işler müsait olunca deneyeceğim anca bu yol aklıma geliyor.

Peerless
13.Ekim.2012, 02:15
Dostum bu galeri eski vk rom sürümünden kaldı back-up herzaman alıyorum full yapmama rağmen o galeri backup tan hiç silinmedi mesela bir eski Vk da biliyorsun note galeri vardı o değişiyor fakat bu silinmiyor ve titanium da.
mevcut link yok anlayacağın nasıl paylaşırım diye düşündüm sadece aklıma bulut depolama ile bilgisayar üzerinden belki olabilir işler müsait olunca deneyeceğim anca bu yol aklıma geliyor.

Titanium.dan backup dosyasini bulup alsak ve onu ben titanum klasorune atsam gorur mu acaba? Sonucta kendi yedeklerimde orada zip halinde

melih35
13.Ekim.2012, 02:28
Titanium.dan backup dosyasini bulup alsak ve onu ben titanum klasorune atsam gorur mu acaba? Sonucta kendi yedeklerimde orada zip halinde

İki tane galeri olduğuna eminsen tabiki vardır. en son güncel kullndığın romu cwm den back-up al sonra eskilerden valla hatırlamıyorum vk5.1.3 te olabilir 2 galeri varsa ikinci galeriyi ordan titanium backup al sonra cwmden en son aldığım backup yükle.sonra silinir romdan ama büyük bir ihtimalle titaniumda o galeri kalacaktır geri yükle dersen çıkar diye düşünüyorum.biraz karmaşık anlattım ama,bende bilinçli yapmamıştım.anlayacağın:D
işin kötü tarafı apk olarak dönüşmüyor bluetoothla bile gönderemiyorum

pendroz
14.Ekim.2012, 00:04
Duvar kağıdı sorununa çözüm için bu galeri uygulamasını kullanabilirsiniz

Buda kullanım videosu Duvar kağıdı büyüme problemli romlarından biri olan Alliance

ilkankoc
14.Ekim.2012, 20:41
Arkadaşlar bende şu an siyah kernel var ben bu romu yüklemek istiyorum ama siyah kerneli silmek için başka bir şey yapmaya gerek varmı

tokayto
14.Ekim.2012, 20:54
Arkadaşlar bende şu an siyah kernel var ben bu romu yüklemek istiyorum ama siyah kerneli silmek için başka bir şey yapmaya gerek varmı

Yanlis hatirlamiyorsam bu ROM'da siyah kernel kullanmakta, fakat sen her ihtimale karsi " SuperWipe ve Ultimate Kernel Cleaning " dosyalarini kullan ROM'u kurmadan önce...

melih35
14.Ekim.2012, 20:59

Romla birlikte siyah kernel geliyor ama siyah kernel temizleyiciyi kullanarak siyahı silebilirsin full wipe ve superwipe ile eski rom da kalıntılar varsa tamamen silerek romu stabil kurmuş olursun

ilkankoc
14.Ekim.2012, 21:43
Teşekkürler arkadaşlar romu sorunsuz kurdum çok güzel şu ana kadar. Yanına speed mod kernelde kurdum. Oda iyi oldu. Yalnız tek sıkıntım bu vk romun transparanlığı telefonu biraz kasıyor sanki bunu kapatmak istiyorum. İlk sayfada transparan kaldırma dosyasını cvm den flasladım ama olmadı ne yapmam lazım yardım edermisiniz

melih35
14.Ekim.2012, 22:02
Teşekkürler arkadaşlar romu sorunsuz kurdum çok güzel şu ana kadar. Yanına speed mod kernelde kurdum. Oda iyi oldu. Yalnız tek sıkıntım bu vk romun transparanlığı telefonu biraz kasıyor sanki bunu kapatmak istiyorum. İlk sayfada transparan kaldırma dosyasını cvm den flasladım ama olmadı ne yapmam lazım yardım edermisiniz

Bende de speedmod kernel yüklü fakat transparanlık konusunda bir sıkıntı yaşamadım ve fazla transparanlık var ama ben böyle seviyorum Vk romu.
Çok stabil ve hızlı.yeniden denedin mi olmuyorsa yeniden romu kur derim sıkıntı kurulumdan olabilir.

ilkankoc
14.Ekim.2012, 22:56
Bende de speedmod kernel yüklü fakat transparanlık konusunda bir sıkıntı yaşamadım ve fazla transparanlık var ama ben böyle seviyorum Vk romu.
Çok stabil ve hızlı.yeniden denedin mi olmuyorsa yeniden romu kur derim sıkıntı kurulumdan olabilir.

Dostum tekrar vk romu kuracağım. Yalnız biliyosun vk rom siyah kernel ile kuruluyor. Speedmod kerneli yüklemem için siyah kerneli sadece kernel temizleme kullansam olur herhalde

melih35
14.Ekim.2012, 23:23
Dostum tekrar vk romu kuracağım. Yalnız biliyosun vk rom siyah kernel ile kuruluyor. Speedmod kerneli yüklemem için siyah kerneli sadece kernel temizleme kullansam olur herhalde

siyah kernel temizleyici ile birlikte GS2Viper 1.91 programını da flaşlarsan daha temiz kurulum yapmış olursun o programda bir kernel temizleyicidir.

Link : [Only registered and activated users can see links]

manyakulade
14.Ekim.2012, 23:40
Siyah Kernel ile daha iyi olduğunu söylüyorlardı genelde.Ben Siyah kernelin yapımcısı Gökhan Moral'ın de eline sağlık diyorum ama kabul etmem gerekir ki Speed Mod K3-31 kurdum ve farkedilir şekilde artık oldu.En azından Deep Sleep
ben gördüğüm kadarıyla Speedmod'da daha iyi.
VK + Speedmod iyidir.

ilkankoc
15.Ekim.2012, 00:12
siyah kernel temizleyici ile birlikte GS2Viper 1.91 programını da flaşlarsan daha temiz kurulum yapmış olursun o programda bir kernel temizleyicidir.

Sagolasin

melih35
15.Ekim.2012, 01:16
Sagolasin

Birbirimize yardımcı olmak için burdayız umarım işine yaramıştır.

muart82
15.Ekim.2012, 21:54

gercekten kötü haber kullnadıgım en iyi rom yapımcısıydı

muart82
15.Ekim.2012, 22:04
Şarjı cihazını her %100 full olduğunda çıkarma yı 4–5 hatta 4200 olasıya kadar fullle elbet bir tanesinde o değeri bulacaksın
4195 değeride esasında yeterli bir rakam tam değerin 4197 olduğunu söyleyen formlarda var

arkadaslar bu değerler nedir ne demek baya gördüm ama pek ilgilenmedim simdi meragım iyice arttı bilen varsa bir acıklama yapabilirmi

JouNeTuRK
16.Ekim.2012, 10:39
Arkadaşlar yine dayanamayıp kurdum vk yı. Ama şöyle bir sorunum var. Haliyle rom siyah kernel ile geliyor.

Herşeyi kuruyorum. Bütün ayarları yapıyorum. marketten extweks uygulamasını satın aldım. Buradan profil olarak battery modu seçiyorum.
Herşey gayet normal ve güzel.
Teli kapatıp açtıktan sonra yine extweks den default yada performansı seçtiğim zaman, telefonu kapatıp açtıktan sonra sürekli restart etmeye başlıyor. telefon açılıyor. Kilit ekranı geliyor ve reset döngüsüne giriyor.

Bu sorunu aynı şekilde dormiox dada yapıyor.

melih35
16.Ekim.2012, 12:02
arkadaslar bu değerler nedir ne demek baya gördüm ama pek ilgilenmedim simdi meragım iyice arttı bilen varsa bir acıklama yapabilirmi

4200 mah.Cihazdaki pilin maximum değeridir.minumum değer yanlış hatırlamıyorsam 3600–3700civarında.eğer pili en yüksek değerden kalibre edersen cihazın pilini daha uzun kullanabilirsin.markette pil kalibrasyonu isimli programı indir daha sonra cihazın pilli tamamen bitsin açılmayacak şekilde bitir sonra şarja tak full dolsun cihazı aç programı aç değer 4200 gösteriyorsa okeyle eğer daha alt seviye ise şarj cihazını çıkar bir dakika geçtikten sonra tekrar tak cihaz yine full uyarısını verdiğinde programı aç muhakkak değer değişecektir bu işlemi 4200 değerine ulaşıya kadar birkaç kez tekrarla değeri yakaladığında pilin kalibre olacaktır.pil kullanımında belirli bir artış olacaktır

skorcu
16.Ekim.2012, 17:57
Abicim aklınıza gelen tüm roomları denedim. Hemde en az 3 er gün. Ama bu room başka. Fakat kesinlikle Speed Mod K3-31ile kullanmanızı öneririm. En ufak hata verdiğini görmedim. Kütür kütür ya. Şimdi en son artık buna döndüm. Artık 1 ay yüklemem galiba room falan.. Kesinlikle tavsiyemdir. Çok stabil

muart82
16.Ekim.2012, 20:16
Abicim aklınıza gelen tüm roomları denedim. Hemde en az 3 er gün. Ama bu room başka. Fakat kesinlikle Speed Mod K3-31ile kullanmanızı öneririm. En ufak hata verdiğini görmedim. Kütür kütür ya. Şimdi en son artık buna döndüm. Artık 1 ay yüklemem galiba room falan.. Kesinlikle tavsiyemdir. Çok stabil
aynen arkadasım bence cok rom denedim ama bu rom bambaska benimde kesinlike tavsiyemdir birde su kerneli incele derim kesinlikle bunuda tavsiye ederim

mukoly
16.Ekim.2012, 22:49
Iyi aksamlar ben vk 5.4.4 romu kurdum cok guzel ama bugun telefon durduk yere reset atti acildiktan sonra sol altta GUVENLI MOD yaziyordu.Acaba romda bir sikintimi var .Birde arkadaslar bu romun uzerinde gelen modem iyimi acaba degistirmeye gerek varmi

Peerless
16.Ekim.2012, 23:00
Beyler gun icinde sebeke dusme sorununuz olacak mi bakarmisiniz. Ya da konusurken hat dusmesi. Ben kurdugumda bu sorunlar yuzunden birakmistim.

ilkankoc
16.Ekim.2012, 23:23
Arkadaslar bu rom asiri derecese kasti benim telefonda. Normalmi yoksa benmi yanlis bir sey yaptim. Mecburen alliance roma döndum.

melih35
16.Ekim.2012, 23:37
Iyi aksamlar ben vk 5.4.4 romu kurdum cok guzel ama bugun telefon durduk yere reset atti acildiktan sonra sol altta GUVENLI MOD yaziyordu.Acaba romda bir sikintimi var .Birde arkadaslar bu romun uzerinde gelen modem iyimi acaba degistirmeye gerek varmi

Son sürüm de reset atma sorunu hiç yaşamadım sadece ram çok yiyor çok nadir programlardan bazıları durduruldu hatası alıyorum onun dışında çok stabil ve hızlı bir rom.

Beyler gun icinde sebeke dusme sorununuz olacak mi bakarmisiniz. Ya da konusurken hat dusmesi. Ben kurdugumda bu sorunlar yuzunden birakmistim.

Şebeke düşmesi hiç yaşamadım Aksine internet ve wifi çok iyi full wipe ve süper wipe yaparak tekrar kurulum yapmanı tavsiye ederim

Arkadaslar bu rom asiri derecese kasti benim telefonda. Normalmi yoksa benmi yanlis bir sey yaptim. Mecburen alliance roma döndum.

costum romların en iyilerinden diyebilirim Vk rom da kasma olayı hiç yok gibi kurulum talimatlarına tam uyarsan sıkıntı yaşayamayacağını düşünüyorum siyah kemel ne kadar iyi olsada bence speedmod yada dorimanx kullanmanı tavsiye ederim bu tabi diğer arkadaşlar içinde geçerli ve ben speedmod kullanıyorum keşke bir güncelleme daha olsa çünkü bayağı uzun zaman oldu üzerine programlar ve sistem üzerine çok güncellemeler oldu

ilkankoc
16.Ekim.2012, 23:53
Son sürüm de reset atma sorunu hiç yaşamadım sadece ram çok yiyor çok nadir programlardan bazıları durduruldu hatası alıyorum onun dışında çok stabil ve hızlı bir rom.

Şebeke düşmesi hiç yaşamadım Aksine internet ve wifi çok iyi full wipe ve süper wipe yaparak tekrar kurulum yapmanı tavsiye ederim

costum romların en iyilerinden diyebilirim Vk rom da kasma olayı hiç yok gibi kurulum talimatlarına tam uyarsan sıkıntı yaşayamayacağını düşünüyorum siyah kemel ne kadar iyi olsada bence speedmod yada dorimanx kullanmanı tavsiye ederim bu tabi diğer arkadaşlar içinde geçerli ve ben speedmod kullanıyorum keşke bir güncelleme daha olsa çünkü bayağı uzun zaman oldu üzerine programlar ve sistem üzerine çok güncellemeler oldu

Sagol kardes tekrar deneyecegim

cargo3230
17.Ekim.2012, 00:23
arkadaşlar rom yükleme olayında bi yükleme bi yüklemeyi tutmuyor bi sorun varsa tekrar tüm wipeleri yaparak yükleyin gerçekten kusursuz rom diyebilirim bide spedmoddan ziyade ben siyah batery mod da kullanıyorum ondan da çok memnunum ... spedmodan vazgeçme sebebimde ben mi yanlış bişeyler yapıyorum bilmiyorum ama cwm den yedekleme yapınca 600-700 mb oluyor ve geri yükleme yapınca uygulamalar geri yüklenmiyor ama siyahla yedekleyince 1,2-1.4 gb arası oluyor yedekleme ve geri yükleyince teli nasıl bıraktıysan tüm programlarla aynı şekilde 2 dk içerisinde eski haline döndürmüş oluyorsun işte bu sebepten siyahçı oldum :):)

melih35
17.Ekim.2012, 00:50
arkadaşlar rom yükleme olayında bi yükleme bi yüklemeyi tutmuyor bi sorun varsa tekrar tüm wipeleri yaparak yükleyin gerçekten kusursuz rom diyebilirim bide spedmoddan ziyade ben siyah batery mod da kullanıyorum ondan da çok memnunum ... spedmodan vazgeçme sebebimde ben mi yanlış bişeyler yapıyorum bilmiyorum ama cwm den yedekleme yapınca 600-700 mb oluyor ve geri yükleme yapınca uygulamalar geri yüklenmiyor ama siyahla yedekleyince 1,2-1.4 gb arası oluyor yedekleme ve geri yükleyince teli nasıl bıraktıysan tüm programlarla aynı şekilde 2 dk içerisinde eski haline döndürmüş oluyorsun işte bu sebepten siyahçı oldum :):)

Bahsettiğin sorun bende yok. speedmod kullanıyorum iki gün önce yedek aldım 150 uygulama mevcut 1.9 gb. Yer kaplıyor bence yüklemeden dolayı sorun olmuş yada eski kernel den kalıntı olabilir kernel temizleyicileri iki kez kullan derim ama siyahtan memnunsan... son sürümleri verimli kullanan kullanıcı az değil.ben alışkanlık mı bilmem ama çok iyi performans alıyorum speedmod kernelden.

skorcu
17.Ekim.2012, 09:34
aynen arkadasım bence cok rom denedim ama bu rom bambaska benimde kesinlike tavsiyemdir birde su kerneli incele derim kesinlikle bunuda tavsiye ederim

Eyvallah kardeşim..

manyakulade
17.Ekim.2012, 14:47

ben yaşıyorum şebekeden kopuyor çarpı çıkıyor.ve hemen hemen her gün yapıyor en fazla 2 günde 1.
Konuşurken hat düşmesi pek yaşamadım ama şebekeye bağlanmıyor.Hot Boot ya da bazen uçuş moduna alıp çıkartmakla düzeliyor.

Sinir bozucu..
Speedmod kurduğum gün iyi gibiydi ama yine kötü gitmeye başladı şarjı...
Cpu spy ile gözlediğime göre Deep Sleep ve 200Mhz arasında kapışıyolar..genelde 200MHz'de çalışıyor..
Tabi şarj uzun dayanmıyor maalesef

Peerless
17.Ekim.2012, 14:54
O hat olayi cok sorun olmustu benim icin. Demekki sadece bende degilmis. Tesekkurler geri bildirim icin.

nextman
17.Ekim.2012, 22:38
Evet bendede hat olayı bugün ikikez oldu sanırım yine rom değiştiricem :(

Peerless
17.Ekim.2012, 22:40
Evet bendede hat olayı bugün ikikez oldu sanırım yine rom değiştiricem :(

Farkli bir modem dosyasi denenebilir aslinda ama bakmak gerek.

pendroz
17.Ekim.2012, 23:44
CPU hız hatası ve şarj tüketimi Speedmod kernelden kaynaklanıyor değiştirmenizi tavsiye ederim siyah kernel ile romu 1 hafta kadar kullanmıştım hiç bir sorun yaşamadım hatta şuan Dorimanx kernelin son versiyonu ile gayet güzel 2 li olurlar...

murat25750
17.Ekim.2012, 23:48
Pendroz kardes alliance romun mesaj yazma klavyesini bu roma nasil kurabiliriz bilgin varmi...

pendroz
17.Ekim.2012, 23:56
Pendroz kardes alliance romun mesaj yazma klavyesini bu roma nasil kurabiliriz bilgin varmi...

System/app içerisine bir dosya yöneticisi ile kopyalayın üzerine yazma izni verin yeniden başlatın cihazı...

murat25750
17.Ekim.2012, 23:58
Eyvallah sagol kardes

mukoly
23.Ekim.2012, 10:13
Arkadaslar bu romun modemi ne acaba ogrenebilirmiyim..

cdto
24.Ekim.2012, 00:54
vk romun bu sürümünü dün yükledim. görsel ve hız olarak gerçekten çok iyi.
speedmod kernelide yükledim ama şuan şarj problem, yaşıyorum baya. eskiden sabahtan akşama kadar anca biten şarj şuan aynı kullanımda 4 saatte boşalıyor nerdeyse.
acaba neden dolayı oluyodur bu ? başka bi kernel mi yüklesem

melih35
24.Ekim.2012, 00:57
vk romun bu sürümünü dün yükledim. görsel ve hız olarak gerçekten çok iyi.
speedmod kernelide yükledim ama şuan şarj problem, yaşıyorum baya. eskiden sabahtan akşama kadar anca biten şarj şuan aynı kullanımda 4 saatte boşalıyor nerdeyse.
acaba neden dolayı oluyodur bu ? başka bi kernel mi yüklesem

Wipe seçeneklerini yaptınmı bende de speedmod yüklü ama bir gün rahat gidiyor başka kernel dersen dorimanx derim

cdto
24.Ekim.2012, 13:33
Wipe seçeneklerini yaptınmı bende de speedmod yüklü ama bir gün rahat gidiyor başka kernel dersen dorimanx derim

wipe seçeneklerinin hepsini yaptım. pil tüketim durumuna baktığımda ekranın %70 ile 80 arasında gösteriyo. acaba neden böyledir ?

byoktay
24.Ekim.2012, 15:30
bu rom da allshare yok elinde olan var mı apk si ?

melih35
24.Ekim.2012, 18:31
wipe seçeneklerinin hepsini yaptım. pil tüketim durumuna baktığımda ekranın %70 ile 80 arasında gösteriyo. acaba neden böyledir ?

Tavsiyem kernel temizleyiciyi kullan sonra full wipe tekrar yap superwipe yap romu tekrar kur sonra siyah kernel istemiyorsan GS2WiperV1.91 programını indir onu flaşla en sonunda ister speedmod kerneli istersende dorimanx kerneli kur bende şu an dorimanx a geçtim ama yeni kurduğum için speedmod şarj performansını alamadım şarj bitirip full doldurduktan sonra daha iyi anlaşılacak

aliemre9
25.Ekim.2012, 03:37
arkadaşlar bu roma, s3 ün arama ekranını ve tuşlarını yükleyebilir miyiz acaba?bir de kiese bağlanmak için ne yapıcaz? çünkü vk 5.4.4 te kiese bağlanmıyor.

shogun
25.Ekim.2012, 18:06
fullwipe super wipe, kernel temizleyici dahil herşeyi yaptım ve daha sonra titanium backupla yedeklerimi yükledim
eski versiyonunu sorunsuz bir şekilde kullanıyordum, ama bu versiyon şu ana kadar kullandığım en sorunlu rom oldu
çok yavaş çalışıyor, kameraya basıyorum 3-4 saniye sonra anca açılıyor. bol bol takılma mevcut, özellikle menü geçişlerinde. ekranı kapattığım zaman takılma yaşıyorum, bataryayı çıkartmadan telefon açılmıyor yani uyku modudnan çıkmıyor. işin kötü tarafı birisi aradığı zaman telefon çalıyor ama ne ses ne de ekran açılması oluyor.

bundan başka bir rom tercihiniz var mıdır?
en önemlisi stabil olacak ve şarjı iyi gidecek.

murat25750
25.Ekim.2012, 18:12
Bende suan vk v5.4.4 kullaniyorum bu dediginizin hicbiri bende yok stabil ve cokta hizli bi rom

shogun
25.Ekim.2012, 18:14
crt kapanma efekti de sanki yavaş yavaş oluyor gibi. bir önceki versiyonda deluxe settings'de ki crt kapanma efektinden çok daha yavaş bir şekilde kapanıyor yani
orjinal hali mi böyle yoksa bu da mı benden kaynaklı bir sorun acaba

murat25750
25.Ekim.2012, 18:22
Bende oyle bi sorun yok bende kac rom degistirdim ama vk gibisi yok ozelliklede internette cok hizli
ama isterseniz odinle stok rom yukleyip fabrika ayarlrina donup telefonu sifirladiktan sonra tekrar bu romu yuklemenizi tavsiye ederim buyuk ihtimalle duzelir

melih35
25.Ekim.2012, 22:44
crt kapanma efekti de sanki yavaş yavaş oluyor gibi. bir önceki versiyonda deluxe settings'de ki crt kapanma efektinden çok daha yavaş bir şekilde kapanıyor yani
orjinal hali mi böyle yoksa bu da mı benden kaynaklı bir sorun acaba

Sistem güç tararrufunu kullanıyorsan ondan crt efekti yavaş çalışıyordur sadece özel güç tasarrufunu kullan derim.

aliemre9
26.Ekim.2012, 02:27
arkadaşlar bu roma, s3 ün arama ekranını ve tuşlarını yükleyebilir miyiz acaba?

wiseoflex
26.Ekim.2012, 09:06
Arkadaslar romu hangi kernelle kullaniyorsunuz dori yuklesem sarz acisindan iyi olurmu ?

shogun
26.Ekim.2012, 11:28
Sistem güç tararrufunu kullanıyorsan ondan crt efekti yavaş çalışıyordur sadece özel güç tasarrufunu kullan derim.

Hocam Allah razi olsun ozel guc tasarrufunu kapattim ve telefon birden jet oldu :)
Menu gecisleri falan akiyor simdi. Bundan once resmen kasiyordu telefon, bu kadar fark edecegini hic dusunmemistim :)

zulkarneyn37
26.Ekim.2012, 22:16
Selam arkadaşlar.

Google haritaları nasıl yüklerim? Bende paket olarak google uygulamalarının hepsi var sadece haritaları kullanıyorum. Diğerlerini yüklemek istemiyorum.

borulce
26.Ekim.2012, 23:02
Aranıza yeni katılmış biri olarak ilk mesajımı yazıyorum.rom gayet güzel olmuş.akıcılığı gayet güzel.bakalım şarj durumu nasıl olcak.

mrdmrc
27.Ekim.2012, 03:06
Aranıza yeni katılmış biri olarak ilk mesajımı yazıyorum.rom gayet güzel olmuş.akıcılığı gayet güzel.bakalım şarj durumu nasıl olcak.

Oncelikle hosgeldin katiliminin devamini dilerim :)

Bugun sensation romdan geri vk roma dondum sarj durumu iyidir gerekli ayarlari yap suan icin en iyisi siyah kernel degil 5.0 cikana kadar tabi :) ilk olarak dorminax kernelin sayfasina gir ve 5.9 versiyonu sdcarda atip ultimate kernel siliciyi kullan sonra dori 5.9u kur sonra hic bisey yapma sarjin hizli biter ama sende hizlandir bitisini ardindan kapaninca telin 1 saat sarja tak fulle ve 3tusla recovery modda ac telini wipe cache wipe dalvic ve wipe battery yap ve kernel specific kismina gir ordan baterry mod sec ve reboot system yap telefon acilsin ve acildiginda full sarj gosterene kadarda sarjdan cikarma full olunca sarjdan cikar ve kullanmaya basla ilk gun yine tam bateri seviyesini goremezsin ama memnun kalirsin ikinci gunde iyiymis dersin ;)

mrdmrc
27.Ekim.2012, 03:11
Selam arkadaşlar.

Google haritaları nasıl yüklerim? Bende paket olarak google uygulamalarının hepsi var sadece haritaları kullanıyorum. Diğerlerini yüklemek istemiyorum.

Oncelikle izin zamandir yoktun hosgeldin dostum :)) apk olarakmi istiyosun goigle haritalari o bolumu anlamadim :/

mukoly
27.Ekim.2012, 10:24
Arkadaslar ben bu romdan cok memnundum fakat internet flim izledigimde telefon tamamen donuyor pili cikartmak zorunda kaliyorum varmi boyle bir sorunla karsilasan bu sorun yuzunden rom degistirmek istiyorum baska bir sorun yok romda....

borulce
27.Ekim.2012, 12:44
Oncelikle hosgeldin katiliminin devamini dilerim :)

Bugun sensation romdan geri vk roma dondum sarj durumu iyidir gerekli ayarlari yap suan icin en iyisi siyah kernel degil 5.0 cikana kadar tabi :) ilk olarak dorminax kernelin sayfasina gir ve 5.9 versiyonu sdcarda atip ultimate kernel siliciyi kullan sonra dori 5.9u kur sonra hic bisey yapma sarjin hizli biter ama sende hizlandir bitisini ardindan kapaninca telin 1 saat sarja tak fulle ve 3tusla recovery modda ac telini wipe cache wipe dalvic ve wipe battery yap ve kernel specific kismina gir ordan baterry mod sec ve reboot system yap telefon acilsin ve acildiginda full sarj gosterene kadarda sarjdan cikarma full olunca sarjdan cikar ve kullanmaya basla ilk gun yine tam bateri seviyesini goremezsin ama memnun kalirsin ikinci gunde iyiymis dersin ;)

çok teşekkür ederim ilgin için.ben hergün girip forumları kontrol eden birisiyim.hatta bir sitede rom editleme işinede bakıyodum.sitenin populerliği gidince bende bıraktım o işleri :) şimdi aktif olarak takip etmeye çalışıyorum dediklerini uygulayacağım.ilgin için tekrardan teşekkür ederim...

zulkarneyn37
27.Ekim.2012, 12:45
Oncelikle izin zamandir yoktun hosgeldin dostum :)) apk olarakmi istiyosun goigle haritalari o bolumu anlamadim :/

Hosbuldum üstadım :) bu aralar internete sürekli giremediğim için forumda pek yazmıyorum. Birine cevap versem devamını getiremeyecegim için yani. Arada girip bakıyorum sadece. O yüzden çok uzak kaldım.

Apk olarak yüklemek gerekiyor dimi ? Forumda konusu varmiydi ?

murat25750
27.Ekim.2012, 13:22
Slm arkadaslar alliance romun bildirim ikonlarini nasil buna yukleyebiliriz

wiseoflex
27.Ekim.2012, 21:36
Galiba romun gelistiricisi s2 yi birakti guncelleme gelmiyorda

murat25750
27.Ekim.2012, 21:48
Gelistirici s3 e gecti. iyi olmadi bizim icin bu romun ayarinda baska rom bulamadim

hasan6100
28.Ekim.2012, 03:05
pendroz arkadaşım. çalışman için çok teşekkür ederim. anlattığın şekilde yükledim. 5-4-4 ü. yani şuan olanı. bi kaç problem varda. birisi kilit ekranı yok telefonda artık. direk açılıyor telefon tek tuşla.s3 kilt ekranı falanda yok. bi de pil yüzdesini açıyorum. ekrana geliyor. az zaman geçmeden hemen gidiyo oradan.yardımcı olursanız minnettar olurum.teşekkürler

mertakman244
29.Ekim.2012, 10:38
Youtube da hd video nasıl izleyebiliriz

ӇƛƦƊƦƠƇƘ
29.Ekim.2012, 11:03
Youtube da hd video nasıl izleyebiliriz

hacklenmiş youtube uygulamasıyla izleyebilirsiniz xda da bulabilirsiniz

Abdurrahman Bayram
30.Ekim.2012, 17:22
arkadaslar bende telefon sürekli sarj oluyor gibi gösteriyor sıkıntı neden acaba bu rom u yükledikten sonra oldu bu olay :S

melih35
31.Ekim.2012, 17:31
arkadaslar bende telefon sürekli sarj oluyor gibi gösteriyor sıkıntı neden acaba bu rom u yükledikten sonra oldu bu olay :S

Pili tak çıkar eğer düzelmezse rom tekrar kur.

i.b.o
31.Ekim.2012, 21:39
alliance rom kullanıyorum ama şarzından pek memnun değilim
vk ya geçsem tavsiye edermisiniz arkadaşlar
bi de vk da hangi kernel kullanmamı öndrirsiniz

melih35
01.Kasım.2012, 02:32
alliance rom kullanıyorum ama şarzından pek memnun değilim
vk ya geçsem tavsiye edermisiniz arkadaşlar
bi de vk da hangi kernel kullanmamı öndrirsiniz

Vk rom final sürümü çok stabil ve hızlı. 4.0.4 costum romlar arasında en iyilerinden sayabiliriz kernel gelirsek siyah ve dorimanx kernel herkes çok methediyor ve şarj konusunda bayağı ilerleme kaydettiler ama ben speedmod kullanıyorum birazda vazgeçememek diyebiliriz buna :) speedmod k_31 son güncellemeden önce çok eskimişti o yüzden dorimanx kullandım kısa bir süre fakat k–32 çıkınca speedmod'a geri döndüm bana göre k–31 de çok iyidi ama k–32 en güncel olunca onu kullanıyorum

hasan6100
01.Kasım.2012, 08:34
Bilen bi arkadas cevap verebilir mi?
Bu room u yukledim kullaniyorum. Gayette memnunum.
Yalniz bi problem var. Kilit ekran yok. Arastirdim. Emülator diye bi
Programla duzeltiliyor. Sonrasinda wip yapmak gerekiyo.
Wip sonrasinda tlfn brick olur mu?
Bilen varsa lutfen yardim etsin. Tlfn iki de bir yanlislikla kapaniyo

skrylmz
01.Kasım.2012, 15:17
Bilen bi arkadas cevap verebilir mi?
Bu room u yukledim kullaniyorum. Gayette memnunum.
Yalniz bi problem var. Kilit ekran yok. Arastirdim. Emülator diye bi
Programla duzeltiliyor. Sonrasinda wip yapmak gerekiyo.
Wip sonrasinda tlfn brick olur mu?
Bilen varsa lutfen yardim etsin. Tlfn iki de bir yanlislikla kapaniyo

Telefonun yurtdışı girişli sanırım. İmei numarası klonlanmış bir sgs2 de denedim terminal emülatör programını hiç bir soru çıkmadı. Arkadaş telefonunu çatır çatır kullanıyor. Wipe sonrası telefona birşey olacağını sanmıyorum.

mertakman244
02.Kasım.2012, 17:57
arkadaşlar bu romdan 4.0.3 stock roma nasıl dönerim

alifur
02.Kasım.2012, 20:46
Firmware yuklemen lazim odinden

mertakman244
02.Kasım.2012, 22:34
Firmware yuklemen lazim odinden

Geçen cihazı brick ettim o yüzden soruyorum yoksa odinden yüklenceğini bende biliyorum ama wipe falan ne zaman yapılcak onu tam çözemedim zaten o yüzden cihaz brick oldu. 4.0.4 yükleyip roottan sonra cwmde işlem yapınca brick oldu. o yüzden içimde bir korku var

manyakulade
02.Kasım.2012, 23:47
Beyler 3 kez temiz kurulum yaptım bu rom bence sorunlu ve stabil değil.Önceden de bahsettiğim gibi sıklıkla şebekeden kopma problemi oluyordu.
Telefonu kapatıp açınca bazen gps açma kapama sapıtıyor.bazen mobil açma kapama..
Yakın zamanda düzelir umuduyla 2 kere temiz kurulum yaptım.Üzerine speedmod 31'i yükledim.
Bu seferde normalde metroda falan 3G çekmiyor Edgeden bağlanıyordum..
Naptıysam Edgeden bağlanamadım...Deli etti.Kaldı ki APN ayarlarını her zaman yaptığım gibi yaptım.
Valla kullananlar nası kullanıyo hiç mi karşılaşmadılar bu problemle bilmiyorum ama..

Kurulumda yaptığım şu.
Recovery:
Factory reset, wipe cache, wipe dalvik, ultime kernel cleaner, hatta gswiper1.91
ardından romu kurdum...
hemen ardından gswiper1.91 tekrar kernel cleaner...
ardından speedmod kerneli kurdum

Heralde daha temiz kurulum olmuyordur.
Şuana kadar kullandığım en stabili VK 5.1.3tür
sırf stabil olsun diye 5.4.4'e kadar aradaki versiyonların hiç biirini kurmadım.
Bu başlığın oldukça takipçisiyim.

Kısacası bence hiç stabil değil...tersi gibi çok sorunlu.

melih35
02.Kasım.2012, 23:57
Beyler 3 kez temiz kurulum yaptım bu rom bence sorunlu ve stabil değil.Önceden de bahsettiğim gibi sıklıkla şebekeden kopma problemi oluyordu.
Telefonu kapatıp açınca bazen gps açma kapama sapıtıyor.bazen mobil açma kapama..
Yakın zamanda düzelir umuduyla 2 kere temiz kurulum yaptım.Üzerine speedmod 31'i yükledim.
Bu seferde normalde metroda falan 3G çekmiyor Edgeden bağlanıyordum..
Naptıysam Edgeden bağlanamadım...Deli etti.Kaldı ki APN ayarlarını her zaman yaptığım gibi yaptım.
Valla kullananlar nası kullanıyo hiç mi karşılaşmadılar bu problemle bilmiyorum ama..

Kurulumda yaptığım şu.
Recovery:
Factory reset, wipe cache, wipe dalvik, ultime kernel cleaner, hatta gswiper1.91
ardından romu kurdum...
hemen ardından gswiper1.91 tekrar kernel cleaner...
ardından speedmod kerneli kurdum

Heralde daha temiz kurulum olmuyordur.
Şuana kadar kullandığım en stabili VK 5.1.3tür
sırf stabil olsun diye 5.4.4'e kadar aradaki versiyonların hiç biirini kurmadım.
Bu başlığın oldukça takipçisiyim.

Kısacası bence hiç stabil değil...tersi gibi çok sorunlu.

Daha temiz kurulum için süperwipe programını iki kez flaşla. birde kurulum sırasında wipe dalvik ten sonra fix permissions yaparsan daha temiz kurulum yapmış olursun ben Vk nın bütün sürümlerini kurdum en stabil olanlarındandır bu final sürümü

mrdmrc
03.Kasım.2012, 01:34
Manyakkule arkadasim oncelikle speedmod hic iyi bir kernel degil icsden once biseyleri vardi ama sonra beceremedi bu isi telefonun stabil olmasi icin gerekli gpu cpu hizlarini otomatik dusuruyor buda cogu programa yan etki yapiyor vk rom cok stabil xwlpx romlar arasinda ben cok kullandim simdi sizden ricam siyah kernel ile vk kurulumu yapin once siyah kernel yukleyin bi sdcardinizla emmc kartiniz normal calismaya baslasin cunki speedmodda sdcard olarak emmcyi emmc olarak sdcardi goruyo yanlislikla kac kere bana sdcardimi sildirdi yedeklerimden oldum ne zaman recoveryde install from sdcard dediginizde sdcardinizi gorurseniz ozaman su islemleri yapin...

Dikkat edin sdcardi gormeniz lazim yoksa bu islemlerde sdcardinizi formatlarsiniz...
Oncelikle yedeginizi alin...
Wipe data system
Wipe cache
Advanceddan wipe dalvic
Wipe baterry
Fix permissiyon
Mount and storage bolumunden
Format data
Format cache
Format system
Format internal emmc(eger sdcardinizi gormediyseniz bu telefon hafizasi yerine sdcardi siler)
Ardindan install from sdcarddan
Siyah kernel script flaslayin
Ultimate kernel flashlayin
Ve romu flashlayin islem tamam..

hsnaydn
04.Kasım.2012, 18:09
VK nin son versionu 5.4.4 için mod çıktı mı? modları flashlayınca mahvoluyor yazılım...

pendroz
04.Kasım.2012, 18:14
VK nin son versionu 5.4.4 için mod çıktı mı? modları flashlayınca mahvoluyor yazılım...

Herhangi bir mod çıkmadı S2 için geliştirmeleri tatmen durdurdu çünkü S3 aldı geliştirici eğer sitesine bir şey ekledi ise kesinlikle s3 için dir S2 ye kurmayın...

hsnaydn
04.Kasım.2012, 18:16
Herhangi bir mod çıkmadı S2 için geliştirmeleri tatmen durdurdu çünkü S3 aldı geliştirici eğer sitesine bir şey ekledi ise kesinlikle s3 için dir S2 ye kurmayın...

Buradaki modlar 5.4.4 için uyumsuz malesef... hatta 4.0.3 olan romlarda bile sonuc almadım bir türlü. yeniden gözden geçirilmesi iyi olacaktır...

ka363636
06.Kasım.2012, 19:57
v5.4.5 çıkmış

Peerless
06.Kasım.2012, 20:09
v5.4.5 çıkmış

Bu supriz oldu :what:

melih35
06.Kasım.2012, 20:12

Üstad güncelleme var mı Vk için arkadaş Vk.5.4.5 çıkmış diye yazmış var mı böyle bir süpriz?

ka363636
06.Kasım.2012, 20:15

ka363636
06.Kasım.2012, 20:55
status bar sensationdaki gibi transparan ve kilit,home tuşları var

Peerless
06.Kasım.2012, 21:19
Keske Jb guncellemesi yapsaydi...

melih35
06.Kasım.2012, 21:21
status bar sensationdaki gibi transparan ve kilit,home tuşları var

Dostum Siyah Kernel mi kullanmış?
birde hala ICS mi yoksa JB ye geçmiş?

eda80
06.Kasım.2012, 21:28
Arkadaşlar bu ROM'un yapımcısı çoktan SGS3 geçti sakın ha verilen linkteki romu indirip kurmayın SGS2 yoksa aksi halde cihaz Brick olur

ka363636
06.Kasım.2012, 21:30
ben yükledim sorun yok

eda80
06.Kasım.2012, 22:01
ben yükledim sorun yok

Tabanı ne
ICS mi yoksa JB mi?

eda80
06.Kasım.2012, 22:02
indirme linkte belirtmiş ICS

peki böle sorayım bir önceki sürümden negibi ekstralar mevcut?

ka363636
06.Kasım.2012, 22:07
önceki mesajda dediğim gibi status bar sensationdaki gibi transparan ve kilit,home tuşları var biraz daha kurcaladım animasyonu değiştirmiş gerisi aynı bide galiba jelly boom eklemiş gibi geldi

mrdmrc
06.Kasım.2012, 23:01
indirme linkte belirtmiş ICS

peki böle sorayım bir önceki sürümden negibi ekstralar mevcut?

bir öncekinin düzenlenmiş hali sadece çok bir fark yok sistemine kadar aynı :)
farkındalık istiyorsanız yeni açtığım romu deneyin adam aşmış biraz rom eklentilerini :)

eda80
06.Kasım.2012, 23:05
bir öncekinin düzenlenmiş hali sadece çok bir fark yok sistemine kadar aynı :)
farkındalık istiyorsanız yeni açtığım romu deneyin adam aşmış biraz rom eklentilerini :)

dün Vanilla RootBox kurmuştum sizce dediniz rom deyermi denensin

mrdmrc
06.Kasım.2012, 23:15
bu ne sevdiğinize göre değişir ben jellybammış vanillaymış böyle CM AOSP ve AOKP tabanlı hiç bir romu sevmiyorum çünkü özgürlüğüm yokmuş gibi hissediyorum yok ona uyum problemi var yok şu çalışmıyor rehberi silemiyoduk kamera jelly modellere kadar 5-10-15 sn bekleme özelliği bile yoktu sdcardı görmüyor haydi bütün uygulamaları sdcarddan telefona at çok uğraştrıyor oyüzden istediği kadar iyi batarya ve hız özelliği olsun bana az batarya ve ics taban daha stabil ve uyumlu çalışmayan apk yok en azından :) tabi iş içinde kullandığımdan bana uymayan taban sistemi onlar ben ics tabanları daha çok seviyorum sizin kullanımınıza göre değişir batarya uzun sürsün derseniz 2. msjımda SİYAH RC1 de nelerin seçilmesi gerektiğini yazdım yine batarya süreniz iyi olucaktır :)

pendroz
07.Kasım.2012, 00:09
Konu sahibi olarak bende yüklüyorum şimdi detaylı bakarım ne eklemiş ne çıkarmış yarın bunu kullanırım napalım RootBox a ara verelim :)

mrdmrc
07.Kasım.2012, 00:29
Konu sahibi olarak bende yüklüyorum şimdi detaylı bakarım ne eklemiş ne çıkarmış yarın bunu kullanırım napalım RootBox a ara verelim :)

test et bakalım gerçi zevk meselesi bir önceki msjımdaki gibi ben kullandığın tabanı sevmiyorum ama vkyı yedeğe attım her nekada 5 gündür bu kullandığım romdan vazgeçmediysem dahada dönmem vkya ama zaman her şeyin ilacıdır ilk jb güncellemesiyle kim rom yaparsa artık :D

pendroz
07.Kasım.2012, 00:46
ilk izlenim :D

Her zaman ki artık geleneksel diyebileceğim System ui hatası ile açılış napalım bununla yaşamaya alıştım artık :p

Status bar çok değişmiş hoşuma gitti güzel ikonlar kullanmış siyah 4.1.5 kullanmış acaba niye 5 değil araştırıcam

karıştırmaya devam :)

pendroz
07.Kasım.2012, 00:48

Her zaman ki artık geleneksel diyebileceğim System ui hatası ile açılış napalım bununla yaşamaya alıştım artık :p

Status bar çok değişmiş hoşuma gitti güzel ikonlar kullanmış siyah 4.1.5 kullanmış acaba niye 5 değil araştırıcam

Ek olarak Meşhur VK pencere geçiş anmiasyonunu değiştirmiş yeni animasyon gayet değişik buda güzel....

eda80
07.Kasım.2012, 00:49
ustad birde bir kaç ekran görüntüsü eklesen çok makbule geçersin:)

mrdmrc
07.Kasım.2012, 01:00

muhtemelen rom 1-2 gün önce çıkmıştır beta kullanmamak için 4.1.5 kurmuştur normal o :) ama seviyorsan bu tarz ics rom Creature romu rootboxa geçmeden dene ;)

pendroz
07.Kasım.2012, 01:02
Ana konu ve Main rom güncellendi

[ROM] VK--™ Rom - v5.4.5 [VK SETTINGS] [FİNAL] [05/11/2012]

pendroz
07.Kasım.2012, 01:04
Ekran görüntüleri güncellendi

Bu arada Statusbarda animasyonlar var çok ilginç saat pil simgesi hareket ediyor çok hoşuma gitti :)

tokayto
07.Kasım.2012, 01:04
Nasil olmus ROM deneyen var mi ? Ilk izlenimler nelerdir ?

eda80
07.Kasım.2012, 01:08
vallahi VK le [ROM] -26/10- OlloSII CrEaTuRe UHLPH 4.0.4 Rom Ayarları Multi Kilit Ekranı!!! bunun arasında kaldım...

hangisini kursam ilk önce:)

pendroz
07.Kasım.2012, 01:10
vallahi VK le [ROM] -26/10- OlloSII CrEaTuRe UHLPH 4.0.4 Rom Ayarları Multi Kilit Ekranı!!! bunun arasında kaldım...

Diğerini denemedim ama denicem en kısa zamanda ama yarını komple VK ile geçiricem o kesin hoşuma gitti ama kürkçü dükkanım RootBox olucak :)

Hakan Minnetoğlu
07.Kasım.2012, 01:11
siyah 5i ile ikisinide kur :D

mrdmrc
07.Kasım.2012, 01:11

görünüşte ikiside birbirine benziyor o kesin ama tahminimce programsal ve donanımsal olarak creature adı gibi canavarlık yapmış :D

ama tercihin ilk kurulumsa vk kur creatorda kalırsın muhtemelen :)

eda80
07.Kasım.2012, 01:12
Diğerini denemedim ama denicem en kısa zamanda ama yarını komple VK ile geçiricem o kesin hoşuma gitti ama kürkçü dükkanım RootBox olucak :)

bende VK kuruyom yarınakadar bir deneim:)

melih35
07.Kasım.2012, 01:15
Yanlız s3 ekran kilidi eskiye dönmüş vk 5.4.4 deki ekran kilidi orjinali gibi daha güzeldi. Rom için Jb güncelle umudu doğdu hadi hayırlısı diyorum umarım sgs2 de güncellemelere devam eder. Birde siyah kernel v5.0 niye değil

pendroz
07.Kasım.2012, 01:20
Yanlız s3 ekran kilidi eskiye dönmüş vk 5.4.4 deki ekran kilidi orjinali gibi daha güzeldi. Rom için Jb güncelle umudu doğdu hadi hayırlısı diyorum umarım sgs2 de güncellemelere devam eder. Birde siyah kernel v5.0 niye değil

inan bende merak ediyorum Gökhan moral siyah v5 ayın 4 ünde verdi rom 5 inde çıkmış ihtimal dahilinde düşüncem elinde s2 olmadan bu romu hazırladı riske atmamak içinde 4.1.5 ile devam etti...

pendroz
07.Kasım.2012, 01:25
Birde alışmışım Jellybean kullanımına şimdi rahatsız oldum samsung tabanlı roma geçince sadece menüye girip çıkıyorsun 10 tane uygulama hemen arka planda çalışmaya başlıyor bütün gün task killer ile temizlik yapıcaz anlaşıldı :)

eda80
07.Kasım.2012, 01:25
Preparing SD card hatası veriyor kurduktansonra kendini evet animasyonlar hoş olmuş yalnız maşallahı var JB fazla REM kulanıyor 500 altına zor iniyor,yok ben beyenmedim CrEaTuRe kuracam:)

melih35
07.Kasım.2012, 01:43

Ekran kilidi telefonu bir kez kapatıp açtım optimizasyon yaptı kilit eskisi gibi orjinal oldu :D

pendroz
07.Kasım.2012, 01:45
Preparing SD card hatası veriyor kurduktansonra kendini evet animasyonlar hoş olmuş yalnız maşallahı var JB fazla REM kulanıyor 500 altına zor iniyor,yok ben beyenmedim CrEaTuRe kuracam:)

SD card hatası almadım.Dediğin gibi ram 500 civarı idi ilk kurduğumda özelleştirmelerimi yaptım kuracağımı kurdum ilk yeniden başlatmadan sonra ram kullanımı 300-400 arasına indi şuan sorun yok...

pendroz
07.Kasım.2012, 01:55
SD card hatası almadım.Dediğin gibi ram 500 civarı idi ilk kurduğumda özelleştirmelerimi yaptım kuracağımı kurdum ilk yeniden başlatmadan sonra ram kullanımı 300-400 arasına indi şuan sorun yok...

eda80
07.Kasım.2012, 02:29
ben geçtim CrEaTuRe biraz takılayım ilk izlenimler hiç dama atılacak deil yani VK biraz alt seviye kalacak benimiçin bu gidişatla:=

melih35
07.Kasım.2012, 12:58
Arkadaşlar V5.0 i siyahı bu rom da deneyen var mı?

berkcan_06
07.Kasım.2012, 13:33
Artık rom geliştirmeyecekti S2 için hani ? Devam mı edecek geliştirmeye Gökhan Moral da bırakmıştı Oda yeni sürüm çıkartmış ?

muart82
07.Kasım.2012, 20:22
romu kurmadım ama görsel olarak ilk sayfadan baktım ve en önemlisi status barın tepesi sefaf olması eskiden sadece siyah oldugu icin ve sürekli siyah kaldıgından oradaki pixsellerde sönüklük (tembellikten dolayı) oluyomus bunu bir makalede okumustum ve bende inceledim evet gercekten sönük bir durum vardı sanırım yeni romda bunun üstesinde gelices artık tembellik yok diyebiliris :) usun samandır vk romunu kullanıyorum arada cok rom denedim sama stabilitelik v.s vk rom en ideal romdu bunu merak etttim acıkcası denicem

Buroid
07.Kasım.2012, 20:40
romu kurmadım ama görsel olarak ilk sayfadan baktım ve en önemlisi status barın tepesi sefaf olması eskiden sadece siyah oldugu icin ve sürekli siyah kaldıgından oradaki pixsellerde sönüklük (tembellikten dolayı) oluyomus bunu bir makalede okumustum ve bende inceledim evet gercekten sönük bir durum vardı sanırım yeni romda bunun üstesinde gelices artık tembellik yok diyebiliris :) usun samandır vk romunu kullanıyorum arada cok rom denedim sama stabilitelik v.s vk rom en ideal romdu bunu merak etttim acıkcası denicem

UltimaROM kullandınız mi fark varmi arada?

Galaxy s||| Cihazimdan Tapatalk 2 ile Gonderildi.
Muhtemel Yazım Hatalarından Dolayı Özür Dilerim.
Saygılarımla...

muart82
07.Kasım.2012, 20:46
UltimaROM kullandınız mi fark varmi arada?

Galaxy s||| Cihazimdan Tapatalk 2 ile Gonderildi.
Muhtemel Yazım Hatalarından Dolayı Özür Dilerim.
Saygılarımla...

hayır onu kullanmadım sanrım dicem o kadar rom denedimki hatırlamıyorum bile jb romlar v.s.

pendroz
07.Kasım.2012, 23:34
VK 5.4.5 ile geçen bir gün

Buroid
08.Kasım.2012, 00:01

yok artık :) ekran kaç saat açık kaldı mobil veri wifi vs onların resmini paylaşabilirmisiniz

melih35
08.Kasım.2012, 00:05

Üstad işin sırrını anlatsana bizede bu kadar saat telefona dokunmasak bile daha fazla şarj gider kernel nedir ayarları nasıl yaptın paylaşırsan seviniriz valla :)

pendroz
08.Kasım.2012, 00:10
yok artık :) ekran kaç saat açık kaldı mobil veri wifi vs onların resmini paylaşabilirmisiniz

5 dk ile kaçırdınız rom değiştirdim yaklaşık olarak hesaplarsam işyerinde pc olduğu için wifi kullanmadım bugün yolda gidip gelirken toplam 1 saat 15 dk mobil verim vardır ekran olarak tahminen diyebilirim hiç bakmadım ama yaklaşık 2 saate yakındır görüşme ise yaklaşık 25 dk falandır diye hatırlıyorum.ama gün içinde kontrol ettiğim en öenmli şey arka planda hiçbir uygulamanın gereksiz pil tüketmemesi idi gayet başarılı bir gün geçirdim VK ile...

Edit : Kernel siyah 4.1.5 idi standart ayarlar extra hiç bir şey girmedim...

Buroid
08.Kasım.2012, 00:11
5 dk ile kaçırdınız rom değiştirdim yaklaşık olarak hesaplarsam işyerinde pc olduğu için wifi kullanmadım bugün yolda gidip gelirken toplam 1 saat 15 dk mobil verim vardır ekran olarak tahminen diyebilirim hiç bakmadım ama yaklaşık 2 saate yakındır görüşme ise yaklaşık 25 dk falandır diye hatırlıyorum.ama gün içinde kontrol ettiğim en öenmli şey arka planda hiçbir uygulamanın gereksiz pil tüketmemesi idi gayet başarılı bir gün geçirdim VK ile...

25 dk görüşme peh peh peh :) ben 25 dk lık telefon görüşmesi yapayım şarj zaten yüzde 20 gider :)

pendroz
08.Kasım.2012, 00:13
Yanlız şunu söyleyebilirim Telefonuma çok özen gösteririm şarj konusunda her rom yüklememden sonra kalibrasyon yaparım ve şarjı tam boşaltıp doldururum düzenli olarak oda pilin tam performans ile çalışmasını sağlıyor herzaman :)

Buroid
08.Kasım.2012, 00:15
Yanlız şunu söyleyebilirim Telefonuma çok özen gösteririm şarj konusunda her rom yüklememden sonra kalibrasyon yaparım ve şarjı tam boşaltıp doldururum düzenli olarak oda pilin tam performans ile çalışmasını sağlıyor herzaman :)

o da var aslında hiç kalibrasyon yapmadım ben de kalibrasyon için sanırım pili tamamen bitirmek falan gerekiyor ona fırsatım olmuyor maalesef :S

pendroz
08.Kasım.2012, 00:15

Ufak birşey daha eklim Telefonumu yanlızca kutusundan çıkan şarj aleti ile şarj ederim kesinlikle USB ile Pc den şarj etmem çünkü usb den ne hikmetse verimli olarak şarj performansı alamıyorum...

Buroid
08.Kasım.2012, 00:17
Ufak birşey daha eklim Telefonumu yanlızca kutusundan çıkan şarj aleti ile şarj ederim kesinlikle USB ile Pc den şarj etmem çünkü usb den ne hikmetse verimli olarak şarj performansı alamıyorum...

ara da bir cihazı bilgisayara bağladığım için kısa süreli usb den şarj oluyor ama şu bir gerçek usb den aldığı şarj mutlaka daha kısa gidiyor bu da sanırım usb den aldığı elektrik miktarı ile alakalı :)

Buroid
08.Kasım.2012, 00:19
bu arada rezillik te sınır tanımıyorum :) bu rom s2 içinmiş ben bu konuya nasıl geldim s3 sanıyorum :D

muart82
08.Kasım.2012, 00:41
bu arada rezillik te sınır tanımıyorum :) bu rom s2 içinmiş ben bu konuya nasıl geldim s3 sanıyorum :D

seni tebrik ederim gece gece beni cok güldürdün :D:D:D
arkadaslar romu kurdum ilk islenimlerim 5.4.4 ile arasında animasyoları dısında pek fark göremedim en asından note 2 galeri, jb camera olmasını düsünürdüm status barın tepesi sefaf olması oradaki pixseller icin süper olmus kesinlikle bir cok romda olmayan bir ösellik rom icin sunu dicem saten vk romu kullananlar bilir stabilise performans süperdi yeni cıkan SiyahKernel S2-v5.0i (link ([Only registered and activated users can see links]) ile kurdum batarya performansı icin samana ihtiyac var umarım yeni vk romlar sgs2 icin devam eder. Bu arada pendroz arkadasa gercekten tskr ederim onun önerilerini dikkatlice okurum, sitede her yerde var nasıl yetisiyo bilmiyorum ama muhtesem bir performansı var daim olur ins basarılar kardesim.
bu arada vk den önce Yeni CrEaTuRe 2 Rom'u denedim vk kadar stabil değildi görsellik olarak galeri uygulaması hos ama note galeri uygulamasını formdan temin edip yukluyorum alıskanlımı deyim kullanımımı bilmiyorum ama vk nin tadı baska:)

melih35
08.Kasım.2012, 00:47

Edit : Kernel siyah 4.1.5 idi standart ayarlar extra hiç bir şey girmedim...

Şimdilik bu performansı görünce biraz daha kalayım dedim. Peki Hangi roma geçtin merak ettim şimdi :)

Buroid
08.Kasım.2012, 00:50
arkadaslar romu kurdum ilk islenimlerim 5.4.4 ile arasında animasyoları dısında pek fark göremedim en asından note 2 galeri, jb camera olmasını düsünürdüm status barın tepesi sefaf olması oradaki pixseller icin süper olmus kesinlikle bir cok romda olmayan bir ösellik rom icin sunu dicem saten vk romu kullananlar bilir stabilise performans süperdi yeni cıkan SiyahKernel S2-v5.0i (link ([Only registered and activated users can see links]) ile kurdum batarya performansı icin samana ihtiyac var umarım yeni vk romlar sgs2 icin devam eder. Bu arada pendroz arkadasa gercekten tskr ederim onun önerilerini dikkatlice okurum, sitede her yerde var nasıl yetisiyo bilmiyorum ama muhtesem bir performansı var daim olur ins basarılar kardesim.
bu arada vk den önce Yeni CrEaTuRe 2 Rom'u denedim vk kadar stabil değildi görsellik olarak galeri uygulaması hos ama note galeri uygulamasını formdan temin edip yukluyorum alıskanlımı deyim kullanımımı bilmiyorum ama vk nin tadı baska:)

sen birde beni düşün bu ayıp bana yeter s3 satıp s2 alıcam :)

pendroz
08.Kasım.2012, 00:58

İyi dileklerin için Teşekkür ederim.Android gerçekten benim için bir aşk diyebilirim işten ve özel hayattan vakit ayırarak kafamı boşaltmak ve dejarj olmak için çok önemli benim için onun için hergün nasıl gazete okuyorsak haberleri izliyorsak bu platformda benim için öyle artık elimden geldiğincede paylaşmaya yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bu kadar damardan girmişken benim için iyi ama S2 ye gönül vermiş sizler içinde kötü sayılabilecek bir haber vericem yavaş yavaş bavulumu topluyorum diyebilirim artık S2 min emeklilik zamanı gelicek gibi görünüyor ama hala alacağım cihaz konusunda karar vermedim hala tereddütteyim belki S3 olur belki LG Nexustan hemen sonra paylaşacağı bir üst düzey model olur belki S4 çıkar ortalık yıkılır ona geçerim ama S2 nin benim için vadesi doldu gibi görünüyor Samsung yordu biraz beni en azından yılbaşına kadar S2 deyim ama sonrası için zaman ne gösterir bilmiyorum başınızı ağrıttım gece gece hepinize tekrardan teşekkürler...

thayke
08.Kasım.2012, 01:00
İyi dileklerin için Teşekkür ederim.Android gerçekten benim için bir aşk diyebilirim işten ve özel hayattan vakit ayırarak kafamı boşaltmak ve dejarj olmak için çok önemli benim için onun için hergün nasıl gazete okuyorsak haberleri izliyorsak bu platformda benim için öyle artık elimden geldiğincede paylaşmaya yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bu kadar damardan girmişken benim için iyi ama S2 ye gönül vermiş sizler içinde kötü sayılabilecek bir haber vericem yavaş yavaş bavulumu topluyorum diyebilirim artık S2 min emeklilik zamanı gelicek gibi görünüyor ama hala alacağım cihaz konusunda karar vermedim hala tereddütteyim belki S3 olur belki LG Nexustan hemen sonra paylaşacağı bir üst düzey model olur belki S4 çıkar ortalık yıkılır ona geçerim ama S2 nin benim için vadesi doldu gibi görünüyor Samsung yordu biraz beni en azından yılbaşına kadar S2 deyim ama sonrası için zaman ne gösterir bilmiyorum başınızı ağrıttım gece gece hepinize tekrardan teşekkürler...

valla bende çok düşündüm bunu ama s2 vazgeçilecek gibi değil.ama illada değiştirecek olursam s3 mini yi beklerim.bence sende bekle çıkana kadarda aramızda ol:)

pendroz
08.Kasım.2012, 01:06
valla bende çok düşündüm bunu ama s2 vazgeçilecek gibi değil.ama illada değiştirecek olursam s3 mini yi beklerim.bence sende bekle çıkana kadarda aramızda ol:)

S3 mini nin teknik detayları S2 den kötü ona geçmem sanırım en basitinden 5 mp kamera çift çekirdek 1 ghz işlemci var şuan S2 daha iyi bir cihaz ona göre...Samsung Galaxy Premier I9260 çıkıcak o fena değil teknik olarak kasa nexusa benziyor ama donanım olarak S3 ten üstün onada bakıyorum kararsızım hala...

thayke
08.Kasım.2012, 01:09
S3 mini nin teknik detayları S2 den kötü ona geçmem sanırım en basitinden 5 mp kamera çift çekirdek 1 ghz işlemci var şuan S2 daha iyi bir cihaz ona göre...Samsung Galaxy Premier I9260 çıkıcak o fena değil teknik olarak kasa nexusa benziyor ama donanım olarak S3 ten üstün onada bakıyorum kararsızım hala...

samsung bir güzellik yapsa s2'yi geliştirerek yeni bir aygıt çıkarsa hoş olmazmı yaa

pendroz
08.Kasım.2012, 01:12
samsung bir güzellik yapsa s2'yi geliştirerek yeni bir aygıt çıkarsa hoş olmazmı yaa

Hoş olur tabiki ama S2 nin çok ince olmasıdan dolayı ısı dışarıya çok geliyor biraz kalın olsa idi yalıtım daha iyi olurdu.Donanım için çok teknoloji var artık isyan ettiğim konu sadece batarya uzaya çıkıcak teknoloji var günümüzde ama telefon bataryasına bir çare yok :)

thayke
08.Kasım.2012, 01:14
Hoş olur tabiki ama S2 nin çok ince olmasıdan dolayı ısı dışarıya çok geliyor biraz kalın olsa idi yalıtım daha iyi olurdu.Donanım için çok teknoloji var artık isyan ettiğim konu sadece batarya uzaya çıkıcak teknoloji var günümüzde ama telefon bataryasına bir çare yok :)

malesef doğru söylüyosun.bu akıllı telefonların şarj olayını çözseler herşey daha güzel olucak.ama zamanla bunuda çözerler..sony'nin telefonları nasıl hocam,bilgin varmı?

pendroz
08.Kasım.2012, 01:16
malesef doğru söylüyosun.bu akıllı telefonların şarj olayını çözseler herşey daha güzel olucak.ama zamanla bunuda çözerler..sony'nin telefonları nasıl hocam,bilgin varmı?

Sony'e çok sıcak değildim ama Siyah kernelin yapımcısı Gökhan ile Cyanogen modun Samsung takım lideri Codeworkx Xperia T ye geçince onuda takibe aldım biraz zaman lazım onlar iyice bir cihazı didiklesinler canını çıkarsınlar ak koyun kara koyun çıkıcak inş :)

thayke
08.Kasım.2012, 01:21
Sony'e çok sıcak değildim ama Siyah kernelin yapımcısı Gökhan ile Cyanogen modun Samsung takım lideri Codeworkx Xperia T ye geçince onuda takibe aldım biraz zaman lazım onlar iyice bir cihazı didiklesinler canını çıkarsınlar ak koyun kara koyun çıkıcak inş :)

sonuçta sony boş marka değil yani.japonlar yapar bu işi.valla kafayı takarlarsa batarya sorununuda hallederler:)

muart82
08.Kasım.2012, 01:47

rica ederim bislere gercekten cok yardımın oldu hakkını simdiden helal et kardesim, bende samsunga cok kısıyorum ama adamlar en iyisini yapıyolar öyle bir ortada bırakıyolarki insanı ? mart ayında galaxy s4 cıkıcak diye duydum hatta nette resimleri dahi var ama o resimler sanırım yalan benimde aklımda nexus var ama s4 dü beklicem suan s2 görsellik programsal olsada donanımsal 4 cekirdekli islemcisi ve iyilestirilmis camera dısında pek bir artısı oldugunu düsünmüyorum s2 yi satıp değismem ama sıfırdan alıcak olsam s2 mi s3 mü derlerse elbette s3 derim fiyat olarak baya yakınlar saten ama s4 en asından 3d bir camare bekliyorum :)

melih35
08.Kasım.2012, 02:15

Sen nereye biz oraya üstad :) alacağın cihazları sıralamışsın ya valla aynı tereddütle benimde aklımdan geçen cihazlar..nexus 32gb olsaydı hiç sgs4 beklemeden alacağım cihazdı ama 16gb beni biraz düşündürüyor birde HTC betterfly j de seçenekler arasında diyebilirim sgs2 ile aynen biraz daha devam belki sgs4 çıkana kadar bekleyebilirim artık özellikleri netleşirse ona göre karar vereceğim

Peerless
08.Kasım.2012, 11:09
Gel biz Note 2 alalim Pendroz :p

pendroz
08.Kasım.2012, 11:29
Gel biz Note 2 alalim Pendroz :p

Ben onu taşıyamam cebimde çok büyük :) Dün media markt da Optimus 4X e baktım gerçekten hoşuma gitti cihaz S2 ye çok benziyo tasarımı...

Peerless
08.Kasım.2012, 11:39
Ben onu taşıyamam cebimde çok büyük :) Dün media markt da Optimus 4X e baktım gerçekten hoşuma gitti cihaz S2 ye çok benziyo tasarımı...

S3 ile pek fark yok aslinda :D s3 un dusunce ekraninin tuz buz olup 500 tl civari masraf cikartmasi beni caydiran sebep oldu. Lg markasina da supheli yaklasiyorum nedense :confused:

flyx
08.Kasım.2012, 11:40
bu romu kullanan arkadaşlar hangi kernel ile kullandıklarını ve şarjın nasıl olduğu hakkında bilgi verebilir mi?