PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon hafızasını yükseltme!!!!!

karakule_71
13.Mayıs.2012, 20:58
iyi günler , mevcut telefonumun telefon hafızası 180 mb gibi çok düşük bir hafızaya sahip , bu hafızayı yükselte bilmem için ne gerkeli bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşalrımızdan görüşlerini bekliyorum... (Galaxy ace s5830)

Titan®
13.Mayıs.2012, 21:19
Uygulamaları hafıza kartına taşımayı denediniz mi ? Şimdilik bunun dışında önerebileceğim birşey yok maalesef sonuçta cihazınızın dahili hafızası çok yüksek değil.

tokayto
13.Mayıs.2012, 23:22
iyi günler , mevcut telefonumun telefon hafızası 180 mb gibi çok düşük bir hafızaya sahip , bu hafızayı yükselte bilmem için ne gerkeli bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşalrımızdan görüşlerini bekliyorum... (Galaxy ace s5830)

Asagidaki konuyu bir inceleyin.

http://forum.andronova.net/showthread.php?9633-%D6NEML%DD-quot-Bu-Mesaj%FD-Moderat%F6re-Bildir-quot-Linkinin-Kullan%FDm%FD-Hakk%FDnda

karakule_71
19.Mayıs.2012, 00:41
Asagidaki konuyu bir inceleyin.

http://forum.andronova.net/showthread.php?9633-%D6NEML%DD-quot-Bu-Mesaj%FD-Moderat%F6re-Bildir-quot-Linkinin-Kullan%FDm%FD-Hakk%FDnda

ya o kadar okunmuş ta bilader bi insan bişeyler yazar enteresan şimdi anlıyorum biizim insanımızı yazmaktan çok okumayı seviyorlar ...

tokayto
19.Mayıs.2012, 00:49
ya o kadar okunmuş ta bilader bi insan bişeyler yazar enteresan şimdi anlıyorum biizim insanımızı yazmaktan çok okumayı seviyorlar ...

Tam olarak nasil birsey bekliyorsunuz ki ? Program ile ekstradan hafiza karti olusmasini mi ? Cihazin kapasitesi bu kadar ise yapabilicek pek birsey yok.Anca belir gereksiz program vs gibi seyleri silerseniz biraz olsun yer acilir.

karakule_71
22.Mayıs.2012, 01:00
Tam olarak nasil birsey bekliyorsunuz ki ? Program ile ekstradan hafiza karti olusmasini mi ? Cihazin kapasitesi bu kadar ise yapabilicek pek birsey yok.Anca belir gereksiz program vs gibi seyleri silerseniz biraz olsun yer acilir.

ilgin için teşekkür ederim

tokayto
22.Mayıs.2012, 01:33
ilgin için teşekkür ederim

Rica ederim.

mozug
22.Mayıs.2012, 10:35
Sizin cihaz sistem hafızası düşük bir cihaz bu yüzden fazla müdahele şansınzı yok, ama nacizane bir tavsiyede bulanayım , cevaplarınızı üst perdeden vermeden önce forum da biraz araştırma yaparak sorununuza çözümler bulabilirsiniz. Bunu için öncelikle BURAYI (http://forum.andronova.net/showthread.php?4428-Yeni-başlayanlar-için-faydalı-bilgiler) , sonrasında BURAYI (http://forum.andronova.net/showthread.php?9539-Gömülü-Gelen-APK-listesi-ve-Kaldırılabilecek-veya-Dondurulabilecek-olanlar) inceleyebilirsiniz.

Barokutto
20.Şubat.2013, 12:45
Arkadaşlar ben HTC Cha Cha telefonuma bir iki müdahalede bulundum ve eskisinden çok daha iyi oldu. Superuser application ı kurup ardından link2SD application ı ve Rom manager application ı kurdum. tabi öncesinde bazı ayarlamalar yapmak gerekiyor. sd hafıza kartına 2 ayrı partition yapmak gerek ardından clockworkmod kurulumu yapmak gerek bu sitede link2SD konusunun altında ayrıntılı açıklama var nasıl yapılacağına dair. onun öncesinde bootloader kilidini açmak gerek (unlock bootloader). sonrasında link2SD application ı ve rom manager çok yararlı işler yapıyor hafıza konusunda. ancak bir tek şeyi ya ben beceremedim ya da gerçekten öyle birşey yok. ayarlardan internal (dahili) hafıza durumu rom 120 mb boş alan yazan yere sd karttan böldüğümüz dahili hafıza gibi kullanabileceğimiz bölümü ekleyemiyorum. yani dahili hafızada mesela 2gb boş alan yazdıramadım. bunu nasıl yapabilir miyim ki? böyle birşey var mı? eğer yardımcı olabilecek bir arkadaşım varsa telefonuma neler yaptığımı nelerin mevcut olduğunu detaylı olarak anlatabilrim. şimdiden teşekkürler.

semender44
20.Şubat.2013, 16:19

Öncelikle ace için hafıza artık hiçbir şekilde sorun değil, birkaç yöntem var. Öncelikle hafıza kartınıza ext4 alan oluşturun. Alan boyutu keyfinize kalmış ancak abartmanın alemi yok. 800 mb bir alan yeterde artar bile. Primary olmalı ve fat32 den sonra gelmeli. 1-2-3 üncü yöntemler için class 10 bir kartınız olmalı yoksa ciddi takılmalar yaşanır.4 Yöntem için class4 bir kart yeterlidir.

1- a2sd yöntemi.
Kurulması kolaydır ancak tam performans için class 10 bir kart gerekir. Hız olarak orta seviye diyelim. ne kurarsanız kurun hafıza 170 mb civarında sabit kalır herşek sd karta kurulur.

2- Amarullz datasd yöntemi
İstikrarlı değildir, sd kartta iç içe klasörler oluşturabilir. Hafıza alanı ext alanı kadar olacaktır. Rom içerisine entegre edilemez kurulum esnasında hata oluşturur en iyi yöntem kurulumun ardından zip olarak kurmak. Hem stock romlarda hem cyanogen romlarda çalışır.

3- Mem-Mod SwapAll kernel yöntemi.
Bu amarullz scriptin kernel içerisine eklenmiş halidir. Üstteki gibi istikrarsız değildir. Class 10 kart gerektirir. Hız olarak yavaştır. adrenaline gibi hızlandırma scriptlerine ihtiyaç duyar.

Bu üçününde kurulumu ve kullanımı biraz karmaşıktır. Tecrübe gerektirir. Romunuza ve sd kartınıza göre scriptleri editlemek gerekebilir.

4- int2ext yöntemi.
Kurulumu basittir. Class 4 bir kart yeterlidir. Cyanogen romlarda hiç hatasız çalışır. Stock romlarda çalıştığını kurulan programların ilk kullanımında bir kerelik gecikmeler olduğunu bazen lost.found içerisine iç içe klasörler açtığını gördüm. Ancak deneyimsiz kullanıcılar için stock rom üzerine kurmalarını tevsiye etmiyorum. Denemek için kullanılabilir. Stock romlar için garantisi yoktur. Olabilecek arızaları göze alıyorsanız deneyin. Arızadan kasıt sistemin çökmesi yeniden rom kurmak zorunda kalmanız olabilir.

Kartta ext4 alanı oluşturun.(dikkat clockworkmod ile yada telefon ayarları üzerinden fabrika ayarlarına döndüğünüzde sd kartta formatlanır ve ext partisyonu bozulabilir) Dediğim gibi 800 mb yeterlidir. Zaten 200 tane uygulama kursanız anca 200 mb yer kaplar.
Kartınızın ext alanını zaten windows ile göremezsiniz. Fat32 bölümünde yedeklerinizi alıp formatlayın. Linkteki dosyayı kartınıza kopyalayın.

Kartı telefona takmadan clockworkmod ile factory reset yapın. Şimdi telefonu kapatıp kartı takın. tekrar clockworkmod açın ve mount system seçin ardından karttaki sdcard scripti install edin.
Telefonunuz açıldığında hafıza alanınız ext4 alanı kadar yani 800 mb olacaktır. Artık dilediğinizi yükleyebilir istediğiniz her şeyi kurabilirsiniz. Her şey hafıza kartına kurulacak data klasörü olduğu gibi sdext alanına gidecektir.

Hernekadar tarafımdan sorunsuzca kullanılmakta isede uzak bir ihtimalde olsa çalışmama, arıza vs gibi kullanıcının sorumluluğundadır. Script bana ait değildir. Ben üzerinde biraz sadeleştirme yaptım o kadar.

BURADAN İNDİR (http://www40.zippyshare.com/v/60428057/file.html)

nsamiy
22.Şubat.2013, 22:07
ben bu telefonu yaklaşık 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum seninde yaşadığın gibi en büyük sorunu hafıza
öncelikle telefonunu yeniden yükle daha sonra formu araştır orda direk uygulama kurduğunda hafıza kartına kurmak için olan program var onu yükle daha sonra telefonuna sadece kullanacagın şeyleri yükle ve sürekli yükleyip silme.eğer sürekli yükleyip silersen anladığım kadarıyla silmene ragmen artık dosyalar kalıo ve telefon hafızasında ver kaplıyor.ben bunu yapıyorum eskisinden daha iyi oluyor.yeterli mi dersen değil ama işe yarıyor.saygılarımla

salam
26.Mayıs.2013, 23:12
hersey için tşk ederim memnun kaldım güzel bi site

keskin18
22.Ocak.2014, 13:21
beyler baktım ki burda çok sorun yaşayan var hafıza ile ilgili sorunları vodafone 945 bölümüne konu açın yardımcı olan çok olacaktır ben şimdi anlatmaya üşeniyorum :D link 2sd ve ext2 alanı oluşturacaksınız buyrun gelin ustalarımız anlatsn çok basit :D