PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kies üzerinden güncelleme yapamıyorum.

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 01:17
Arkadaşlar ben daha yeniyim bu android olayına yeni geçtim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi bana yurt dışından ( sanırım dubai ) galaxy s2 geldi ama kies e bağladığım zaman '' cihazınız yazılım yükseltmeyi desşeteklemiyor '' diyor. Root falan o tür olayları bilmiyorum hiç ellemedim android sürümüm 2.3.5 yükseltmeye heveslendim ama dediğim gibi beceremedim yardımlarınızı bekliyorum . Şimdiden teşekkür ederim .

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 01:39
Arkadaşlar ben daha yeniyim bu android olayına yeni geçtim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi bana yurt dışından ( sanırım dubai ) galaxy s2 geldi ama kies e bağladığım zaman '' cihazınız yazılım yükseltmeyi desşeteklemiyor '' diyor. Root falan o tür olayları bilmiyorum hiç ellemedim android sürümüm 2.3.5 yükseltmeye heveslendim ama dediğim gibi beceremedim yardımlarınızı bekliyorum . Şimdiden teşekkür ederim .

Öncelikle hayırlı olsun.

Size tavsiyem öncelikle Yeni başlayanlar için faydalı bilgiler (http://forum.andronova.net/showthread.php?4428-Yeni-ba%FElayanlar-i%E7in-faydal%FD-bilgiler) kısmınızı okumanızı öneririm.

TELEFONUNUZU TÜRKİYE KİESTEN GÜNCELLENEBİLİR HALE GETİRME

1- Önce KİES' te TÜRKİYE İÇİN ÇIKMIŞ Türkiye için olan, örneğin XWKK2 veya XWLP7(ICS) gibi bir fw yi indirip, Odin ile telefona yüklememiz gerekiyor.

2- Yüklediğimiz unofficial romlarla telefonumuzun product kodu değiştiğinden, onu da Türkiye koduna geri çevirmemiz lazım. Bunun için arama ekranına *#272* imei numaranız# tuşladığımızda, açılan pencerede "TUR" yani turkiye seçeneğini işaretleyeceğiz. Telefon format atmış gibi orjinal haline dönecek ve tüm verilerimiz silinecek.

3- Daha sonra Kiese bağlandığımızda güncellemeyi görecektir.

NOT1: Bazı romlar bir kaç ülkeye birden çıktığından (örneğin KG1 kore-tur-izlanda gibi), yüklediğimiz eski rom hangi ülke için çıkmışsa listede o ülkeler görünecek ve biz bunların içinden Türkiye'yi seçeceğiz.

NOT2: Kies güncellemeleri telefonların seri nosuna ve ürün koduna göre veriliyor. Örneğin Kies ile 2.3.4 Türkiye sürümü de verildi ama bunu her telefon alamadı zira telefonlar 3-4 farklı ithalatçı kanalıyla geliyor memlekete. Kimileri 2.3.4 göremedi kimileri de suan olduğu gibi 2.3.5 göremiyor.

Product Kodunu TUR Yapmanın Amacı

Türkiyeden alınma cihazlara degisik ülkelerin romlarını odin ile yüklediginiz zaman product kodu degişir ve türkiye kiesten güncelleme yapamazsınız.... tur kodunu secmek burda devreye giriyor tur kodunu .......... türkiye kiesten güncelleme yapmak istiyenler için........... servıse verecekler için........... garanti kapsamına girsin diyenler için .............. ve aldıgım günkü gibi olsun diyenlere öneriyoruz....

Bunlar haricinde faydası veya zararı yoktur

Alıntı.

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 01:49
Arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim bir kaç sorum olucak :)

1) Bu odin ile yükleme olayında root mu yapmış olucam değişen bir şey olucak mı telefonda ? Ayrıca nasıl yapıcam fw leri neye göre ve nerden indirebilirim ?
2) Güncelleme yapmamın bana bi faydası olucak mı yani ice cream'e geçince telefona gözle görülür bir yarar sağlarmı ?
3) Son olarak format benzeri bişey olcak demişsin bunu yaptıktan sonra rehber falan sıfırlancakmı yoksa sadece yüklü programlarmı ?

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 01:55
Arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim bir kaç sorum olucak :)

1) Bu odin ile yükleme olayında root mu yapmış olucam değişen bir şey olucak mı telefonda ? Ayrıca nasıl yapıcam fw leri neye göre ve nerden indirebilirim ?
2) Güncelleme yapmamın bana bi faydası olucak mı yani ice cream'e geçince telefona gözle görülür bir yarar sağlarmı ?
3) Son olarak format benzeri bişey olcak demişsin bunu yaptıktan sonra rehber falan sıfırlancakmı yoksa sadece yüklü programlarmı ?

Dostum adım adım gidelim acele etme. öncelikle Ayarlar > Telefon hakkında > Model numarası kısmında ne yazıyor.

Rehberini kies ile bilgisayara yedekle mutlaka. Her zaman yedeğin bulunsun.

imei olayını yapınca rehber dahil herşey silinecek.

Güncelleme yapmak herzaman iyidir.

Öncelikle model numarasına bak ve ona göre hareket edelim.

Yeni başlayanlar için faydalı bilgileride oku mutlaka

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 02:02
Model numarası : GT- I9100

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 02:06
Model numarası : GT- I9100

O zaman sorunumuz yok. Buradaki (http://forum.andronova.net/showthread.php?176-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-S-II-i%E7in-G%FCncel-Firmware-Dosyalar%FD-ve-Kurulum-Detaylar%FD) konudan istediğin yazılımı yükleyebilirsin. kiesle uğraşmana gerek kalmaz.

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 02:10
Çok teşekkür ederim :)

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 02:13
Çok teşekkür ederim :)

Rica ederim. kafana takılan birşey olursa sor yine ;)

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 02:15
Tamamdır saol :)

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 21:57
O zaman sorunumuz yok. Buradaki (http://forum.andronova.net/showthread.php?176-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-S-II-i%E7in-G%FCncel-Firmware-Dosyalar%FD-ve-Kurulum-Detaylar%FD) konudan istediğin yazılımı yükleyebilirsin. kiesle uğraşmana gerek kalmaz.

Dostum ben verdiğin linkte ki gibi direk yükledim yazılımı ama ne rehberim gitti ne uygulamalarım gitti hiç birşey gitmedi ama sürüm 4.0.3 olarak gözüküyor üstüne yüklemiş olmasın ? Ben tam anlayamadım

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 22:07
Dostum ben verdiğin linkte ki gibi direk yükledim yazılımı ama ne rehberim gitti ne uygulamalarım gitti hiç birşey gitmedi ama sürüm 4.0.3 olarak gözüküyor üstüne yüklemiş olmasın ? Ben tam anlayamadım

wipe seçeneklerini uygulamadıysan birşey gitmez.

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 22:26
wipe seçeneği nedir ? rehber de ole bir seçnek yapılcak diye bişey rastlamadım . Ayrıca bir şey daha sorucam bu galaxy s2 nin tuş kilidi modelini nasıl değiştirebilirim ?

kocak523
14.Mayıs.2012, 23:06
iyi aksamlar ben yazdiginiz her şeyi yaptim fakat yinede olmadi kafayiyecem 1 aydir ugrasiyorm garatinde gitti :s yardim ederseniz sevinirm
saygilar... farkli konu acmak istemedim

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 23:11
wipe seçeneği nedir ? rehber de ole bir seçnek yapılcak diye bişey rastlamadım . Ayrıca bir şey daha sorucam bu galaxy s2 nin tuş kilidi modelini nasıl değiştirebilirim ?

Wipe seçeneklerini uygulamak zorunda değilsiniz. bun seçenekleri uygulamak yazılımsal sorunları önlemeye yarar. temiz bir kurulum için önerilir. herhangi bir sıkıntı çıkarsa daha sonra yapabilirsiniz.

WİPE: kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.

WİPE DATA/FACTORY RESET: recovery seçeneklerinden birisidir. uygulandığında SD card bölümü hariç herşey sıfırlanır.

WİPE CACHE PARTİTİON: uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. kullanıcı verileri(rehber vs.) silinmez. bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.

Wipe seçeneklerini uygulamak için telefonu kapatıp Recovery mod da açmanız gerekir. (ses yükseltme + Home + Power tuşlarına aynı anda basarak) önünüze gelen ekranda ses tuşları ile aşağı yukarı hareket edebilir power tuşu ile seçim yapabilirsiniz.

Ekran kilidi için ise telefonuna Marketten Go Launcher Ex (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nY XUuZ28ubGF1bmNoZXJleCJd) adlı temayı yükliyebilir. ardında bu temaya ait ekran kilidi seçeneklerini yükleyebilirsin.

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 23:14
iyi aksamlar ben yazdiginiz her şeyi yaptim fakat yinede olmadi kafayiyecem 1 aydir ugrasiyorm garatinde gitti :s yardim ederseniz sevinirm
saygilar... farkli konu acmak istemedim

Sorun nedir ?

kocak523
14.Mayıs.2012, 23:24
iyi aksamlar su anda tr firmware i yükledim turkiye olarak ayarli ama hala güncelleme desteklenmemektetir diyor wipe lerde tamam hala olmadi

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 23:26
iyi aksamlar su anda tr firmware i yükledim turkiye olarak ayarli ama hala güncelleme desteklenmemektetir diyor wipe lerde tamam hala olmadi

Hangi fw yi yüklediniz?

Cihazın modeli nedir?

kocak523
14.Mayıs.2012, 23:28
I9100XWKK2_I9100OJVKK1_TUR i9100

Dodo_c11
14.Mayıs.2012, 23:29
Wipe seçeneklerini uygulamak zorunda değilsiniz. bun seçenekleri uygulamak yazılımsal sorunları önlemeye yarar. temiz bir kurulum için önerilir. herhangi bir sıkıntı çıkarsa daha sonra yapabilirsiniz.

WİPE: kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.

WİPE DATA/FACTORY RESET: recovery seçeneklerinden birisidir. uygulandığında SD card bölümü hariç herşey sıfırlanır.

WİPE CACHE PARTİTİON: uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. kullanıcı verileri(rehber vs.) silinmez. bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.

Wipe seçeneklerini uygulamak için telefonu kapatıp Recovery mod da açmanız gerekir. (ses yükseltme + Home + Power tuşlarına aynı anda basarak) önünüze gelen ekranda ses tuşları ile aşağı yukarı hareket edebilir power tuşu ile seçim yapabilirsiniz.

Ekran kilidi için ise telefonuna Marketten Go Launcher Ex (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nY XUuZ28ubGF1bmNoZXJleCJd) adlı temayı yükliyebilir. ardında bu temaya ait ekran kilidi seçeneklerini yükleyebilirsin.

Çok teşekkür ederim . Bir sorum daha olucak 4.0.3 ü yükledikten sonra telefonun şarj olması çok uzun gibi geldi bana bu telefonun 0 % dan 100 % e şarj olması normalde tahminen nekadar dır acaba ?

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 23:35
Çok teşekkür ederim . Bir sorum daha olucak 4.0.3 ü yükledikten sonra telefonun şarj olması çok uzun gibi geldi bana bu telefonun 0 % dan 100 % e şarj olması normalde tahminen nekadar dır acaba ?

İlk şarjlarda biraz farklıklar olabiliyor. yani ilk başta çabuk bitebilir. sonradan daha stabil hale geliyor. Telefonun Performansını ve şarj sürelerini daha uzatmak için Samsung Galaxy-S2 Programlama ve Geliştirme (http://forum.andronova.net/forumdisplay.php?100-Samsung-Galaxy-S2-Programlama-ve-Geli%FEtirme) kısımındaki sabit başlıklarda karnel ve rom ları inceleyebilirsin.

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 23:37
I9100XWKK2_I9100OJVKK1_TUR i9100

Ben bunu bulamadım listede nereden yüklediniz ki

kocak523
14.Mayıs.2012, 23:53
17931794 resimler bunlar yardimci olursanız sevinirm

kocak523
14.Mayıs.2012, 23:57
1795 buda ss

zulkarneyn37
14.Mayıs.2012, 23:59
17931794 resimler bunlar yardimci olursanız sevinirm

Güncellemeyi görmesi lazım ama :)

İstediğin fw yi Buradaki (http://forum.andronova.net/showthread.php?176-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-S-II-i%E7in-G%FCncel-Firmware-Dosyalar%FD-ve-Kurulum-Detaylar%FD) konudan Odin ile yükleyebilirsin.

kocak523
15.Mayıs.2012, 00:07
gördügünüz gibi desteklememktedir diyor bu seferde XWLP7 yükledim sebeke yok :S intihar edecem ama :) bi rom yükledim telefon pert oldu

zulkarneyn37
15.Mayıs.2012, 00:15
gördügünüz gibi desteklememktedir diyor bu seferde XWLP7 yükledim sebeke yok :S intihar edecem ama :) bi rom yükledim telefon pert oldu

Yükleme yaparken wipe seçeneklerini uyguluyor musun ?

kocak523
15.Mayıs.2012, 00:17
evet yaptim pin kodu istemedi telefon imei değişti sanadim ayni :S

zulkarneyn37
15.Mayıs.2012, 00:20
evet yaptim pin kodu istemedi telefon imei değişti sanadim ayni :S

Ben kiesten hiç güncelleme yapmadın. odin ile yaptım hiç bir sorun yaşamadım. daha eski bir sürüme dönüp dene birde istersen. yada başka arkadaşların yardımını bekleyelim. ilginç bir durum.

kocak523
15.Mayıs.2012, 00:26
gerçekten cok can sıkıcı durum neyse saolun zamanınızı aldım kusura bakmayın eski sürüme döneyim iyi geceler kolay gelsin

zulkarneyn37
15.Mayıs.2012, 00:40
gerçekten cok can sıkıcı durum neyse saolun zamanınızı aldım kusura bakmayın eski sürüme döneyim iyi geceler kolay gelsin

Ben teşekkür ederim. Konu ile ilgili cevap gelir umarım sende halledersin.

aliosmnak
09.Temmuz.2012, 20:27
galakxy s2 kullanıyorum android 2.3.6 kurulu idi telefonda
ben kies si kurdum sonra *kare 272 yi yaptım ama kies aracılığı ile yazılım yükseltilmesini desteklemiyor diye bir yazı cıktı ne yapmalıyım lütfen yardım edermisiniz

aliosmnak
09.Temmuz.2012, 20:46
ya ben güncelleyemedim sadece 272 den tür yaptım ama kies güncelleme yapılamıyor diyoryardımcı olabilirmisiniz