PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [FIRMWARE] Samsung Galaxy S III için ICS Firmware Dosyaları ve Yükleme İşlemleri

Sayfa : 1 2 [3] 4 5

aXXo
05.Ağustos.2012, 03:36
IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır
Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
Üretici : Üretici: Samsung Korea
Pazar Adı: Samsung GT-I9300 Model Bilgileri: Samsung GT-I9300
Sorgulama Tarihi 04.08.12
TEKRAR DENEDIM karsıma bu cıktı .

Dostum pasaporta kayıt işlemlerinden pek anlamam ama bu yazılanlardan anladıgım kadarıyla senin telefon tamamen kayıt yaptırılmamıs sadece gecici kayıt ve süresi doldugu için btk tarafından kitlenmiş olabilir tabi emin degilim bilen biri cevap verse daha iyi olur.

shadow99tr
07.Ağustos.2012, 17:06
blg9 çıkmış sanırım..

maylo
07.Ağustos.2012, 21:10
Benim cihazım 4.0.4 xxxlef oradaki güncellemelerden birini kurabilirmiyim

moonlight
07.Ağustos.2012, 21:11

kurabilirsiniz

shadow99tr
07.Ağustos.2012, 21:12

imei atıldıysa telefonuna kurma hat gidiyor..

maylo
07.Ağustos.2012, 21:12
Tesekkür ederim hızlı cevabın için

maylo
08.Ağustos.2012, 00:33
evet türkiye romu kurdum hat gitti yardım edin

shadow99tr
08.Ağustos.2012, 00:48
evet türkiye romu kurdum hat gitti yardım edin

telefoncuya gidip xxalef-xxale8 yazılımlarından birini yükleyip tekrar spt box cihazı ile imei atması lazım başka çözümü yok..

maylo
08.Ağustos.2012, 01:03
moonligth birde kur diyorsun bilmiyorsunn

moonlight
08.Ağustos.2012, 08:08
moonligth birde kur diyorsun bilmiyorsunn

Maylo sen yazdinmi ben cakma imei attirdim telefon ucuza gelsin diye ??!! Sadece firmware numarani yazmissin ... orjinal imei olsa asla sorun olmaz... ben kimin telefonu klonlu bilemem sizin yazmaniz lazim... siz yazmayinca benim sormami bekliyorsun ondan sonra bilmiyorsun diye ithaf ediyorsun bu yanlis arkadasim... senin cihaza asla yeni rom atilamaz pasaport kaydi olmadan gecmis olsun.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmet.galaxys2
08.Ağustos.2012, 09:19
arkadaşLar bu sürümü direk s2 ye kurmayı denesek acaba ne oLur :D

Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich - gözüme gözüme vuruyo yükle beni dio sanki :P

s2 için 4.0.4 sürümü yayınlandı ancak arayuz eskisi gibi. sen arayuz istiyorsan s3 ten portlanmis arayuzler mevcut

Samsung Galaxy S3

AdReNaL-iN
09.Ağustos.2012, 12:15
denilenleri aynen yaptım. I9300XXBLFB -I9300OJVBLF3-Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich - Türkiye için En son çıkan güncelleme Temmuz yazılımını indirdim ve yükledim. yükleme esnasında hiç bir hata vermedi. telefon normal şekilde açıldı ama şuanda sürekli ''android.process.acose işlemi durdurdu'' diye hata veriyor. Ok diyorum ekrandaki herşey kayboluyor ve 3 saniye sonra aynı hata geri çıkıyor. kısacası telefonda hiçbirşey yapmama izin vermiyor. bu sorun nedir ve nasıl düzeltilir ? bu arada yazılımı tekrardan yükledim ama düzelmedi.

moonlight
09.Ağustos.2012, 13:05
İlk mesajdaki wipe islemlerini yaptinizmi

AdReNaL-iN
09.Ağustos.2012, 13:20
ilk mesajdaki tüm işlemleri yaptım. şuanda bir önceki yazılımı indirip yükledim gene aynı hatayı veriyor

moonlight
10.Ağustos.2012, 00:28
ilk mesajdaki tüm işlemleri yaptım. şuanda bir önceki yazılımı indirip yükledim gene aynı hatayı veriyor

aşağıdaki ilk türkiye romunu kurup üzerine kurmanı tavsiye ederim (imei klonlu ise sakın deneme)

13 Mayıs 2012 - I9300XXALE8 - Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich - Türkiye - İlk Yazılım ([Only registered and activated users can see links])

3 parçalı dosyadır firmware kurulum kılavuzuna göre kurulumu yapabilirsin

anka41
11.Ağustos.2012, 03:07
Arkadaşlar ben bataryaya kalibre işlemi uygulamak istiyorum.
Ancak telefonum rootlu değil.Rootsuz telefonda calibre işleminin wipe battery cache işlemiyle yapıldığını okumuştum.
Bunu nasıl yapacagım konusunda yardımcı olursanız sevinecegmm.
Firmware ile alakasız gibi gorunse de wipe menusune girmk için telefonda hangi tuslara basmam gerektiğini bilmediğimde buraya sorayım dedim.

ozgurozt
11.Ağustos.2012, 04:29
I9300XXBLG8 yani İngiltere için çıkan en yeni firmware'i yüklüyorum ama cihaz açılmıyor nedense.

Edit: Hallettim ama bu sefer de daha ilk açılışta mesaj hatası verdi, XXLFB'ye tereddütsüz geri dönüş yaptım.

ahmetmertgok
11.Ağustos.2012, 04:43
I9300XXBLG8 yani İngiltere için çıkan en yeni firmware'i yüklüyorum ama cihaz açılmıyor nedense.

recovery mode'a alıp wipe yapmayı denediniz mi

ozgurozt
11.Ağustos.2012, 04:51
Evet wipe işlemini ilkinde yapamadığım için yükleyemediğimi düşünüp wipe işlemlerini yapınca bu sefer yükledim ama dediğim gibi daha ilk açılışta bile hata verince soğudum. XXLFB+Galnet MIUI şimdilik yeterince tatminkar

Gizemli_kral
11.Ağustos.2012, 07:10
Arkadaşlar. Benim yurtdışından gelen s3 üm var. Ana bant sürümü : xxlef yapım numarası : imm76d.i9300xxalef yazıyor. Bir yazılım güncellemesi geliyor. Yüklüyorum reset atıyor. android elemanı %31 e gelince devriliyor. Buradan dosyaları indirdim ve ne yapacağımı anladım. Lakin Telefonumda eski bir telefonumun imeisi var. Ne yapmalıyım. İlk android telefonum. Daha önce 5800 xm vardı. belki 50 kez yazılım yükleyip sildim. Bu telefon için yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim.

shadow99tr
11.Ağustos.2012, 09:08
Arkadaşlar. Benim yurtdışından gelen s3 üm var. Ana bant sürümü : xxlef yapım numarası : imm76d.i9300xxalef yazıyor. Bir yazılım güncellemesi geliyor. Yüklüyorum reset atıyor. android elemanı %31 e gelince devriliyor. Buradan dosyaları indirdim ve ne yapacağımı anladım. Lakin Telefonumda eski bir telefonumun imeisi var. Ne yapmalıyım. İlk android telefonum. Daha önce 5800 xm vardı. belki 50 kez yazılım yükleyip sildim. Bu telefon için yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim.

ımei klonlu bir telefonunuz var sanırım bende de o ara devriliyordu robot kesinlikle yazılım yüklemenin imei siliniyor hat gidiyor...

Gizemli_kral
11.Ağustos.2012, 09:39
vallaha yapmış bulundum. imei yi kontrol ettiğimde silinmemiş görünüyor. ama hat gitti ne yapacağım acil yadım :(

shadow99tr
11.Ağustos.2012, 11:47
vallaha yapmış bulundum. imei yi kontrol ettiğimde silinmemiş görünüyor. ama hat gitti ne yapacağım acil yadım :(

gitmiş hocam imei orada yazdigina bakma spt box cihazina bağlandığında imei kısmı boş görünüyor xxalef veya xxal8 gibi iki çıkan romlardan birini kurdurup root yaptırıp imei attırinız düzelir telefonların insafına göre 20ila 150arasında para istiyorlar 1dklik iş için..

Selçuk Tunç
11.Ağustos.2012, 18:53
merhaba samsung galaxy s3 aldım ama en son surum ne bilmiyorum android surumu 4.0.4 anabant I9300bulf1 kernel 3.0.15 sorum şu kiese taktım guncelleme var diyor indiriyor ama tekrardan başlıyo cihaz yurt dışı nelere dikkat etmem lazım kies neden guncellemiyor accort user y secin bilmem ne filan diyor yardım pls

moonlight
11.Ağustos.2012, 21:00
merhaba samsung galaxy s3 aldım ama en son surum ne bilmiyorum android surumu 4.0.4 anabant I9300bulf1 kernel 3.0.15 sorum şu kiese taktım guncelleme var diyor indiriyor ama tekrardan başlıyo cihaz yurt dışı nelere dikkat etmem lazım kies neden guncellemiyor accort user y secin bilmem ne filan diyor yardım pls

imei klonlu ise kesinlikle orjinal veya custom rom yüklemeyin zira imei kaybı yaşamanız kaçınılmaz, yasal imei ise istediğiniz versiyonu kurabilirsiniz, ilk mesajda kurulum adımları mevcuttur

Selçuk Tunç
11.Ağustos.2012, 23:43
yasal olup olmadığını nasıl anlarım kutusuyla cihazdaki imei uyusuyor

aXXo
12.Ağustos.2012, 02:54
yasal olup olmadığını nasıl anlarım kutusuyla cihazdaki imei uyusuyor
[Only registered and activated users can see links] buradan telefonunuzdaki imei numarasını sorgulatın eğer tutuyorsa orjinaldir.

Selçuk Tunç
12.Ağustos.2012, 12:20
[Only registered and activated users can see links] buradan telefonunuzdaki imei numarasını sorgulatın eğer tutuyorsa orjinaldir.

girdim imei abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış oolup kurum tarafından evreklar kontrol aşamasındadır

kaynak: yolcu beraberinde getirilen cihaz
uretici samsung korea

pazar adıda samsung galaxy gt I9300 diyor

kralgenc
12.Ağustos.2012, 15:53
Dün yeni bir versiyon var uyarısı aldım, telefon üzerinden güncelleme mi yaptım 95 mb'lık 4,0,4 'te kaldım yine ancak bir kaç değişik özellik geldi, açma kapama tuşuna basılı tuttuğum ekran değişti, notification sayfasına ışık ayarı geldi, keşfettiğim hatırlamadığım bir kaç farklılık daha mevcut

celil20
12.Ağustos.2012, 17:08
arkadaşlar XXLH1 koduyla piyasada dolaşan modem güncellemesi var. deneyen varmı? bu sitede bu konuyla alakalı bir konu bulamadım.

ZENGİN
12.Ağustos.2012, 20:12
dostlar benim imei sorgulamada şunu yazıyor.
Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Bu garantili mi?

Titan®
12.Ağustos.2012, 23:28
Bu garantili mi?

Evet garantili.

fatih
12.Ağustos.2012, 23:32
Bu garantili mi?
buyuk ıhtımalle garantılı fakat genpa yada telba ve basarı olmayabılır degısık fırmalar var aynı genpa gıbı yasal olarak turkıyey getırılıyor garantısıde o fırmalara aıt oluyor bunu genellıkle turkcell yapıtor fakat kampanyalı verdıgı cıhazlar degıl pesın olarak kampanyasız alınan cıhazların cogu bu sekılde bende turkcelleden pesın aldım fıyatı az bıraz uygundu hatta tel tesaduf bozuldu bende aldıgım turkcell bayısıne verdım 2 hafta oldu dun konustum cıhazın yenısını vereceklermıs yanı hıcbır sekılde magdur olmadım yanı benım cıhazımda genpa v.s basarı falan garantısınde degıl extor teknolojımıdır nedır hatırlayamadım onun garantısındeymıs sımdı o fırma bana yenısını verecekmıs sonucta arada turkcell var magdur etmedıler benı

hellmound
15.Ağustos.2012, 15:45
Arkadaşlar bende 1 adet s3 mevcut verison u yükselticem ama ben buna imei attırdım herhangi bi version yükseltmede imei zarar gelirmi rom atılmayacak

alimali
15.Ağustos.2012, 16:21
XXBLG9 çıkmış Singapur diye gözüküyor ama XDA'daki konu da güncellenmemiş nedendir ki?

[Only registered and activated users can see links]

moonlight
15.Ağustos.2012, 17:46
Arkadaşlar bende 1 adet s3 mevcut verison u yükselticem ama ben buna imei attırdım herhangi bi version yükseltmede imei zarar gelirmi rom atılmayacak

versiyon yukseltmede bir nevi rom degistirmedir cihaza orjinal veya custom rom yuklemeyin imei kaybi yasarsiniz yasal hale getirmeniz lazim pasaport kaydi yaptirin

s_yuksek
16.Ağustos.2012, 07:28
arkadaşlar XXLH1 koduyla piyasada dolaşan modem güncellemesi var. deneyen varmı? bu sitede bu konuyla alakalı bir konu bulamadım.

benim telefonumda yüklü lh1 şarj için iyileştirme yapılmış ama imei klonlu olanlarda sıkıntı yaratır şebeke problemi gibi

s_yuksek
16.Ağustos.2012, 08:02
XXBLG9 çıkmış Singapur diye gözüküyor ama XDA'daki konu da güncellenmemiş nedendir ki?

xxblh1 de çıktı

gokhan85
16.Ağustos.2012, 23:30
arkadaşlar merhaba

rom vardı cihazımda. bir önceki ingiltere sürümü.
orjinal firmware yükleyeyim dedim. tek dosyalık olanı indirdim sammobile'den. herşeyi doğru yapıyorum ama ne cihaz açılıyor ne de firmware yükleniyor.

NAND Write Start yazıyor ileriye gitmiyor. Odin3 v1.85 ve v3.04 ile de denedim. Durum aynı.

Kapatıp açıyorum cihazı Download moda giriyor ama bi türlü yüklenmiyor.

Ne yapmam gerekiyor bu durumda? Yardımcı olabilir misniz?

EDIT: mx.pit ile re-partition yapınca sorun düzeldi :)

senchh
16.Ağustos.2012, 23:55
rom rot kernel işlemlerinin hepsini yaptım sorun yok,imei kontrol ettım aynı kayıtlı gözüküyor ama telefon cekmıyor hat yok gözüküyor yardım edebılcek olan var mı

moonlight
17.Ağustos.2012, 00:00
arkadaşlar merhaba

rom vardı cihazımda. bir önceki ingiltere sürümü.
orjinal firmware yükleyeyim dedim. tek dosyalık olanı indirdim sammobile'den. herşeyi doğru yapıyorum ama ne cihaz açılıyor ne de firmware yükleniyor.

NAND Write Start yazıyor ileriye gitmiyor. Odin3 v1.85 ve v3.04 ile de denedim. Durum aynı.

Kapatıp açıyorum cihazı Download moda giriyor ama bi türlü yüklenmiyor.

Ne yapmam gerekiyor bu durumda? Yardımcı olabilir misniz?

EDIT: mx.pit ile re-partition yapınca sorun düzeldi :)

Hadi gecmis olsun

moonlight
17.Ağustos.2012, 00:02
rom rot kernel işlemlerinin hepsini yaptım sorun yok,imei kontrol ettım aynı kayıtlı gözüküyor ama telefon cekmıyor hat yok gözüküyor yardım edebılcek olan var mı

Telefonda imei bakinca ne yaziyor

senchh
17.Ağustos.2012, 00:03
imei klonlu ama rom işlemini yapmadan oncekı imei ile aynı

moonlight
17.Ağustos.2012, 00:12
imei klonlu ama rom işlemini yapmadan oncekı imei ile aynı

Klonlu imei ile orjinal yada custom rom yuklemeyin bu konuyu keske biraz okusaydin bir cok ornek var.. cihazi kayit ettirin yada telefoncuya goturun imei kaybi olmus gecmis olsun..

Not: Sevgili admin arkadaslar bunu lutfen ilk mesajda belirtelim sorumluluk bizim degil ama klonlu imei ile bilmeden bir cok arkadasimiz rom yukluyor.

senchh
17.Ağustos.2012, 00:22
teşekkürler hocam s2 de klonlu ıdı hemen hemen butun costom stock romları kurdum böyle sıkıntı olmamıstı

moonlight
17.Ağustos.2012, 00:32
teşekkürler hocam s2 de klonlu ıdı hemen hemen butun costom stock romları kurdum böyle sıkıntı olmamıstı

Rica ederim keske sorununu cozebilseydik ama bu S3 cok farkli... bende S2 den gectim bazi guzelliklerini ariyorum

senchh
17.Ağustos.2012, 14:38
Rica ederim keske sorununu cozebilseydik ama bu S3 cok farkli... bende S2 den gectim bazi guzelliklerini ariyorum
allahtan s2 ı elden cıkarmamısım :) s2 de cok yaptıgımdan s3 te olmaz dıye dusunmustum bir umut :) cıhazı kaydettırsem bile efs dosyası zarar gordugunden aynı sorun yaşanabılır sonucta sonradan atılan imei yerıne orjınal ımei atılcak efs dosyası tekrar zarar gorur ve guncellemede okus pokus olur dıye dusunuyorum cıhazı gerı gonderdım en ıyısı :D

Titan®
17.Ağustos.2012, 22:24
Klonlu imei ile orjinal yada custom rom yuklemeyin bu konuyu keske biraz okusaydin bir cok ornek var.. cihazi kayit ettirin yada telefoncuya goturun imei kaybi olmus gecmis olsun..

Not: Sevgili admin arkadaslar bunu lutfen ilk mesajda belirtelim sorumluluk bizim degil ama klonlu imei ile bilmeden bir cok arkadasimiz rom yukluyor.

Tamam dostum konuyu arkadaşlara açacağım.

alperg2
18.Ağustos.2012, 02:46
Arkadaşlar şimdi anladığım kadarı ile telefonumuzun firmware ne olursa olsun ilk sayfada verilen firmwareleri yükleyebiliriz doğru mu?
not:cihaz imei klonlu olmayacak tabi...

ahmet.galaxys2
18.Ağustos.2012, 03:01
Arkadaşlar şimdi anladığım kadarı ile telefonumuzun firmware ne olursa olsun ilk sayfada verilen firmwareleri yükleyebiliriz doğru mu?
not:cihaz imei klonlu olmayacak tabi...

Evet dogru arkadaşım. Imei klonluysa uçma ihtimali yüksek.

alperg2
18.Ağustos.2012, 03:10
Gerçekten S3 ün yapılmış en kapsamlı konu diyebilirim hatta demiyorum bence öyel.Hazırlayan arkadaşların ellerine kollarına sağlık.S3 ile ilgili tüm sabit konu başlıklarını okudum ve telefonu bu edindiğim bilgiler doğrultusunda rootlamak ve custom rom yüklemek istiyorum ama bir sorum olacak.
İşlemleri yapmadan önce kafamdan yapacaklarımı bir sıraya koydum ama doğrumu veya yanlışmı bir onay almak istedim;
1-Root
2-Efs ile yedek alma
3-Odin ile herhangi bir custom rom yükleme
4-Kernel yükleme (Zaten yüklediğimiz custom romun kerneli var herhalde kernel bizi tatmin etmez ise bu adımı uyguluyoruz)
Benim anladığım bu araştırmalarım sonucu eklenecek herhangi bir madde varmıdır acaba?

alperg2
18.Ağustos.2012, 06:18
Çok kolay bir şekilde telefonumu rootladım ve omega rom kurdum.Her şey çok açık ve net biraz sabır dikkat diyorum

aXXo
18.Ağustos.2012, 14:20
Gerçekten S3 ün yapılmış en kapsamlı konu diyebilirim hatta demiyorum bence öyel.Hazırlayan arkadaşların ellerine kollarına sağlık.S3 ile ilgili tüm sabit konu başlıklarını okudum ve telefonu bu edindiğim bilgiler doğrultusunda rootlamak ve custom rom yüklemek istiyorum ama bir sorum olacak.
İşlemleri yapmadan önce kafamdan yapacaklarımı bir sıraya koydum ama doğrumu veya yanlışmı bir onay almak istedim;
1-Root
2-Efs ile yedek alma
3-Odin ile herhangi bir custom rom yükleme
4-Kernel yükleme (Zaten yüklediğimiz custom romun kerneli var herhalde kernel bizi tatmin etmez ise bu adımı uyguluyoruz)
Benim anladığım bu araştırmalarım sonucu eklenecek herhangi bir madde varmıdır acaba?
Yanlız dostum 3.adım sadece .tar uzantılı custom romlarda geçerli yoksa neredeyse bütün custom romları cwm arayüzünden kuruyoruz. diğer adımlar ise doğru :)

alperg2
19.Ağustos.2012, 15:31
Yanlız dostum 3.adım sadece .tar uzantılı custom romlarda geçerli yoksa neredeyse bütün custom romları cwm arayüzünden kuruyoruz. diğer adımlar ise doğru :)
Evet orda bir eksik bilgi olmuş tar uzantılı dosyalar odin ile zip uzantılı dosyaları ise cmw ile kuruyoruz teşekkürler.Rom ve kernel olarak ne tavsiye edersiniz

imandanihsana
19.Ağustos.2012, 16:01
ingiltere için olan sürümü yükledim.telefonu şarjı tamamen bitmişken gece kapalı şekilde tam şarj yaptım.elhamdülillah pil çoştu ya :) maşaallah nazar değmesin artık pil çok gidiyo.

aXXo
19.Ağustos.2012, 21:03
Evet orda bir eksik bilgi olmuş tar uzantılı dosyalar odin ile zip uzantılı dosyaları ise cmw ile kuruyoruz teşekkürler.Rom ve kernel olarak ne tavsiye edersiniz

Rom olarak benimde kullandığım türkbey iyidir foxhound iyidir. Kernel olarak siyah hız konusunda çok iyi franco da iyi gibi kullandığın roma göre değişiklik gösterir

alperg2
19.Ağustos.2012, 22:04
Rom olarak benimde kullandığım türkbey iyidir foxhound iyidir. Kernel olarak siyah hiç konusunda çok iyi franco da iyi gibi kullandığın roma göre değişiklik gösterir

Eyvallah bende Türkbey kurdum bugün abbys kernel ile hoşuma gitti

ahmet.galaxys2
20.Ağustos.2012, 14:07
Arkadaşlar burası root konusumu yoksa orjinal firmware konusu mu. Bence bu konu yeni çıkan orjinal yazilimlardan çok custom room konusuna döndü. Lütfen bu konuda orjinal yazilimlardaki sorun görüş ve önerilerimizi paylaşalım. Bu konuya her girdiğimde custom rom muhabbetinden gina geldi. Custom romlar için konular mevcut. Gidip orda tattissaniz. Yada görüş alışveriş i yapsanız olmaz mi?

sezergv
21.Ağustos.2012, 22:47
cok dogru soyledin arkadasim...custom rom muhabbetini baska konularda yapin...burada stock romlarla ilgili yenilikleri konusalim lutfen...

moonlight
21.Ağustos.2012, 23:08
Sevgili arkadaslar buna takilmayin bakin bu konuda bambaska seyler konusulmus [Only registered and activated users can see links]

eger mesele forumsa mesele konusmaksa mesele birbirimizden bir seyler ogrenmekse mesele paylasimsa konunun onemi yok onemli olan kirmadan dokmeden birbirimize seslenebilmek... herkeze iyi bayramlar dostlar...

Not: unutmayalim ki custom romlar orjinal romun uzerine kurulur yani base rom orjinal romdur... sevgiyle...

tuiqadir
22.Ağustos.2012, 07:54
Artık yavaş yavaş box firmaları güncellemeleri çıkartmaya başladı resmi sürüm 4.1.1 jbean için için geliyor :)

Octopus Box Samsung Software v1.5.6 Release Notes
SGH-I717R - added Direct Unlock, Write Firmware, Read/Write/Repair NVM.
SGH-I957R - added Direct Unlock, Write Firmware, Read/Write/Repair NVM (thanks to duyluat0208).
GT-E2250 - added Direct Unlock, Read Codes, Repair IMEI.
GT-S5610 - added Direct Unlock, Read Codes, Repair IMEI.
GT-I9300 - added Reapir EFS.

ahmet.galaxys2
22.Ağustos.2012, 15:01
Sevgili arkadaslar buna takilmayin bakin bu konuda bambaska seyler konusulmus [Only registered and activated users can see links]

eger mesele forumsa mesele konusmaksa mesele birbirimizden bir seyler ogrenmekse mesele paylasimsa konunun onemi yok onemli olan kirmadan dokmeden birbirimize seslenebilmek... herkeze iyi bayramlar dostlar...

Not: unutmayalim ki custom romlar orjinal romun uzerine kurulur yani base rom orjinal romdur... sevgiyle...

Belki sizin acinizdan doğru ama bu konuda özellikle artık root mevzusu konuşuluyor. Orjinal yazılımların artıları eksileri hiç paylaşılamıyor... bu arada 21 ağustos ıngiltere 4.1.1 jb yukledim bi kaç uyum sorunu dışında stabil. Ama eksiklikler var.

ok_tay06
24.Ağustos.2012, 22:05
Octopus Box Samsung Software v1.5.6 Release Notes.bu programla klon imeili telefona custom rom veya güncelleme yaparsak imei onarılabiliyormu.;? bilen varmı:confused:

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 12:36
Merhabalar. Türkiye için en son yazılımı atmaya çalıştım ancak. Telefon şebekeye bağlanamıyor. İMEİ kontrol ettim İMEİ aynı değişmemeiş. nedeni ne olabilir. daha önceden EFS backup almıştım yüklersem düzelirmi acaba.

moonlight
25.Ağustos.2012, 12:43
cihaz yurt dışı ve imei klonlumu? eğer öyleyse efs yedeği işe yaramayacaktır zira orjinal olması gereklidir.

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 12:49
sanırım yurt dışı. çünkü IMEI sorgulamada şöyle birşey çıkıyor.

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 12:49
arkadaşım dışarıdan getirmişti. Bu durumda ne yapmam gerekiyor acaba.

moonlight
25.Ağustos.2012, 12:54
sanırım yurt dışı. çünkü IMEI sorgulamada şöyle birşey çıkıyor.

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır

siz cihazı nerden aldınız?

Not : Cihazın kutusunun üzerindeki imei ile cihazın pilini çıkardığınızdaki imei ve arama tuşları ile yıldız kare 06 yaparak ekrana gelen imei aynı ise cihaz yasal kayıtlı demektir bunları kontrol ettikten sonra efs geri yüklemeye geçebilirsiniz. (3 imei birbiri ile aynı olmalıdır)

moonlight
25.Ağustos.2012, 12:55
pasaport kaydı yaptırdınız mı? telefoncuda çakma imei mi attırdınız çok net basit bir soru :)

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 12:57
evet pasaport kayıtlı yeni cihaz. IMEI her ikisindede aynı.

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 12:58
çakma IMEI attırmadım. dışarıdan gelirken arkadaş kendi pasaportuna kaydettirdi. henüz işlemler tamamlanmamış. ama neden şebeke gelmedi anlamadım.

moonlight
25.Ağustos.2012, 13:03
çok güzel haber o zaman bu konuyu uygulayabilirsiniz, sorularınız olursa buradan devam edelim [Only registered and activated users can see links](Galaxy-S3-i%E7in)

ne yazıkki bu efs dosya kaybı Samsung cihazlarının baş derdi; orjinal veya custom rom yükleyince efs dosya kaybı yaşanabiliyor ben S2 de yaşamıştım, S3 de bir arkadaşım yaşadı onun cihazını (telpa garantili) bu paylaştığım efs konusu ile çözdüm zaten ondan sonra hemen bu konuyu hazırladım :)

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 14:13
moomlight hocam efs backup yüklemekte sorunu çözmedi.

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 16:34
Merhaba monlight hocam. Sorunu hallettim. Ancak bende değil telefon işi yapan bir arkadaşım. Sanırm klonlu olmayan IMEI kayıtlı olan S2 lerdede S3 lerdede atılan en son yazılın IMEI değiştirmeye çalışıyormuş. Kayıtlı olsa bile efs backup atsanız değil IMEI eski :IMEI görünse bile bu tür bir sorun varmış.

aXXo
25.Ağustos.2012, 17:05
Konu güncellenmiştir. İngiltere için çıkan 24/08/2012 tarihli resmi olmayan JellyBean sürümü ilk mesaja eklenmiştir

armanc1
25.Ağustos.2012, 18:21
bu yeni çıkan jb yi kullanan oldumu acaba ? birde emiği geçenlere tşk.ler

aXXo
25.Ağustos.2012, 18:38
bu yeni çıkan jb yi kullanan oldumu acaba ? birde emiği geçenlere tşk.ler
Ben kullanmadım ama birazdan bu romun üstüne yapılan custom romları denicem gayet sorunsuz gozukuyor suan bunun üstüne kurulanlar.

Arat Gedikoglu
25.Ağustos.2012, 18:38
monlight hocam yeni yazılım atarken telfonunu MSL listesi değişmiş. Bu nasıl oluyor acaba. vede MSL listesi ney? onun için sanki IMEI değişikliği yapılmış gibi görünüyor. Bu sorunla yeniden yazılım atarken karşılaşmamak için ne yapmalıyım acaba..

daywest
26.Ağustos.2012, 13:32
(I9300XXDLH7-I9300OXADLH7 -Android 4.1.1 JellyBean) ben bunu dün akşam yükledim arkadaşlar gayet güzel hızlanmış.ses iki katına çıkmış menü güzel sadece birkaç yeri ingilizce siyah kernelde telefonum çok ısınıyordu artık oda yok.çok güzel herkeze tavsiye ederim.

fatih
27.Ağustos.2012, 01:46
Ben kullanmadım ama birazdan bu romun üstüne yapılan custom romları denicem gayet sorunsuz gozukuyor suan bunun üstüne kurulanlar.

son lh7 sürümde malesef adobe flash player calısmıyor markette cıhazınız bu surumle uyumlu degıldır uyarısı verıyor apk olarak yukledım ama olmadı yanı bundan sonra JB fırmware lerde herhalde flash kullanamıyacaz durum onu gosterıyor

fatih
27.Ağustos.2012, 01:51
son lh7 sürümde malesef adobe flash player calısmıyor markette cıhazınız bu surumle uyumlu degıldır uyarısı verıyor apk olarak yukledım ama olmadı yanı bundan sonra JB fırmware lerde herhalde flash kullanamıyacaz durum onu gosterıyor

sımdı oldu normalde fırmware ı yukleyınce flash calısmıyor ama apk olarak yuklersenız dosya yonetıcısınden yuklersenız calısıyor fakat sadece kendı tarayıcısında calısıyor dolfın browserda hala calısmıyor ama kendı tarayıcında calısıyor

ahmet.galaxys2
27.Ağustos.2012, 09:52
sımdı oldu normalde fırmware ı yukleyınce flash calısmıyor ama apk olarak yuklersenız dosya yonetıcısınden yuklersenız calısıyor fakat sadece kendı tarayıcısında calısıyor dolfın browserda hala calısmıyor ama kendı tarayıcında calısıyor

Jb ingiltere sürümünü kullanıyorum ve "up" türkiye denen bir market uygulaması üzerinden flash playeri yukledim. Yani jb bile kendi browserinde flash olan sitelerde çalışıyor. Android sınır yok korkmayın:D

fatih
27.Ağustos.2012, 10:15
Jb ingiltere sürümünü kullanıyorum ve "up" türkiye denen bir market uygulaması üzerinden flash playeri yukledim. Yani jb bile kendi browserinde flash olan sitelerde çalışıyor. Android sınır yok korkmayın:D
ben genellıklwe dolfın browser kullanıyordum sımdı artık elveda demem lazım gule gule dolfın hosgeldın stock tarayıcı

Desert_
27.Ağustos.2012, 11:09
Arkadaslar yeni 4.1.1 fw kullananlar fikirlerini paylasabilirmi herangi bir sikinti var mi root islemi sayac sifirlama yapilabiliyor mu siyah karnel uyumlumu yorumlariniz onemli duruma gore bende kurmak istiyorum.simdiden tesekkurler.

ahmet.galaxys2
27.Ağustos.2012, 13:16
Arkadaslar yeni 4.1.1 fw kullananlar fikirlerini paylasabilirmi herangi bir sikinti var mi root islemi sayac sifirlama yapilabiliyor mu siyah karnel uyumlumu yorumlariniz onemli duruma gore bende kurmak istiyorum.simdiden tesekkurler.

Fw de bazen takılma ve bazı uygulamalarda da kapanmalar oluyor. Siyah kernel ve root işlemleriyle ugrasmadim bilmiyorum..

Samsung Galaxy S III JB 4.1.1

ozgurozt
27.Ağustos.2012, 13:23
Ben de yükledim XXBLH7'yi ama cihaz titreşip duruyor hala açılmadı:D

Desert_
27.Ağustos.2012, 13:27
Fw de bazen takılma ve bazı uygulamalarda da kapanmalar oluyor. Siyah kernel ve root işlemleriyle ugrasmadim bilmiyorum..

Bu kies uzerinden yayinlanan surum mu?sanirim birazdaha beklemek gerekecek.

ozgurozt
27.Ağustos.2012, 13:30
Kies üzerinden olmasa gerek.

ozgurozt
27.Ağustos.2012, 13:40
Firmware'i yükledim ama bu sefer de wifi bağlantı sorunu çıktı, bağlanıyor ama tam google hesabımı tanımlayacak iken Ağ bulunamadı hatası veriyor...

aXXo
27.Ağustos.2012, 13:45
Bu kies uzerinden yayinlanan surum mu?sanirim birazdaha beklemek gerekecek.

Evet bu samsung'un el altından samfirmware ile sızdırdığı sürüm bu :)

Firmware'i yükledim ama bu sefer de wifi bağlantı sorunu çıktı, bağlanıyor ama tam google hesabımı tanımlayacak iken Ağ bulunamadı hatası veriyor...
Bu sürümde wifi bug var galiba tüm bunun üstüne kurulmuş romlarda wifi bug hatası düzeltildi diyor şmdi sende yaşayınca emin oldum

ozgurozt
27.Ağustos.2012, 13:47
Ben de zaten onunla uğraşmadan direk turkbey v9 kurup denemeyi düşünüyorum hatta yüklemeye başlıyorum şimdi

Edit: Turkbey yükledikten sonra sorun kalmadı, yeni çıkabilecek sorunlar olursa buradan paylaşacağım. Hız bağlamında ise oldukça tatminkar diyebilirim...

aXXo
27.Ağustos.2012, 14:23
Ben de zaten onunla uğraşmadan direk turkbey v9 kurup denemeyi düşünüyorum hatta yüklemeye başlıyorum şimdi
Edit: Turkbey yükledikten sonra sorun kalmadı, yeni çıkabilecek sorunlar olursa buradan paylaşacağım. Hız bağlamında ise oldukça tatminkar diyebilirim...
En iyisini yapmıssın carsamba günü cıkacak olan resmi jb sürümü ile daha kararlı ve sorunsuz stock rom görürüz inşallah suanki resmi sürümden önceki son sürüm olmuş gibi neredeyse tamam yani :)

fatih
27.Ağustos.2012, 14:34
Evet bu samsung'un el altından samfirmware ile sızdırdığı sürüm bu :)

Bu sürümde wifi bug var galiba tüm bunun üstüne kurulmuş romlarda wifi bug hatası düzeltildi diyor şmdi sende yaşayınca emin oldum

ben yukledım ve hıcbır sorun yasamadım sadece flash kendı tarayıcısında calısıyor opk yuklersek tabıkı bırde sıyah kernel sorunu var yukleyınce tel yarım acılıyor sıyah ekranda kaldı hep 3 defa denedım olmadı bunun harıcınde super olmus hıc wıfı sorunu v.b olmadı odınde pıt gosterıp yuklersenız hata mınımuma ınıyor

ozgurozt
27.Ağustos.2012, 14:42
odinde tek parçalı firmware dosyası yüklerken pit dosyası göstermek sıkıntı olmaz mı? Bir de özel bir pit dosyası var mı yoksa taaaa en başından forumda paylaşılmış olan pit dosyası yeterli mi?

Desert_
27.Ağustos.2012, 15:08
En iyisini yapmıssın carsamba günü cıkacak olan resmi jb sürümü ile daha kararlı ve sorunsuz stock rom görürüz inşallah suanki resmi sürümden önceki son sürüm olmuş gibi neredeyse tamam yani :)

Carsamba cikacaksa resmi surumu beklerim daha mantikli olacak turkbey'in romlarina alisamadim birturlu gorsel olarak abarti geliyor bana omega rom un gorselligi tam benlik mesela.

aXXo
27.Ağustos.2012, 15:23
Carsamba cikacaksa resmi surumu beklerim daha mantikli olacak turkbey'in romlarina alisamadim birturlu gorsel olarak abarti geliyor bana omega rom un gorselligi tam benlik mesela.

Ortaya atılan dedikodular note 2 ve jb sürümünün birlikte tanıtılacağı yönünde

Desert_
27.Ağustos.2012, 15:26

Note 2 dusunmuyorum dersem yanlis olur fiyata bagli.

ahmet.galaxys2
27.Ağustos.2012, 15:29
Ben 2. Jb ingiltere surumunden beri kullanıyorum. Ben yuklemeden önce kiesten rehberi yedekleyip sim kart ve sd kartı çıkarıp factory reset sonra wipe seçenekleri ve reboot yapıp odinle yeni jb versiyonu yükleyip açılınca tekrar factory reset ve wipe seçenekleri en sonunda reboot yapıp kurulumu yapmış oluyorum. Sonrada hesapları tanımlayıp ayarları yapıp sim kart ve sd kartı takiyorum. Kieslede yedekledigim rehberi tekrar yukluyorum. Açıkçası bu güne dek tüm odinle yuklemelerde bu şekilde yaptım ve hiç samsung yazısında kalma gibi sorunlar yaşamadım...

ahmet.galaxys2
27.Ağustos.2012, 15:32
Note 2 dusunmuyorum dersem yanlis olur fiyata bagli.

Note çok büyük aga ya. Cebe konulmuyor. Ya çantada tasiyacan yada ceket cebinde.

ahmet.galaxys2
27.Ağustos.2012, 15:38

Inşallah final sürümü gelirde bazı buglar giderilir. . Çarşamba günü not 2 tanıtılacak mi kesin?

alimali
27.Ağustos.2012, 16:01

Hangi romla yaptın bunu voltaj arttırma falan mı yaptın? :)

fatih
27.Ağustos.2012, 16:40
odinde tek parçalı firmware dosyası yüklerken pit dosyası göstermek sıkıntı olmaz mı? Bir de özel bir pit dosyası var mı yoksa taaaa en başından forumda paylaşılmış olan pit dosyası yeterli mi?

Hayır sorun olmaz aksine sorunu ortadan kaldırıyor daha önce S2 de pit gosterilmiyordu ama S3 farklı tabiki pitsiz yuklerseniz bazen sorunlu olabiliyor ama pitli yuklediginiz zaman daha başarılı yükleniyor pit dosyası odinle birlikte gelen dosyada var zaten birde birde odin 3 3.04 versiyonunda genellikle pitsiz sorun oluyor ama 1.85 versiyonundan yuklerseniz daha iyi.Denemelerim sonucu yazıyorum buraya çok denedim rom yuklerken hepsini sonuç bunu ortaya çıkarıyor moonliht arkadasimizda zaten aynı düşünüyor oda buna benzer şeyler söylemişti

Desert_
27.Ağustos.2012, 16:53
Hangi romla yaptın bunu voltaj arttırma falan mı yaptın? :)

Turkiye icin cikan son stock rom arti siyah karnel.

aXXo
27.Ağustos.2012, 17:34
Inşallah final sürümü gelirde bazı buglar giderilir. . Çarşamba günü not 2 tanıtılacak mi kesin?

Kesin tanıtılacak husisi adamlar tanıtım düzenliyor

moonlight
27.Ağustos.2012, 22:38
Hayır sorun olmaz aksine sorunu ortadan kaldırıyor daha önce S2 de pit gosterilmiyordu ama S3 farklı tabiki pitsiz yuklerseniz bazen sorunlu olabiliyor ama pitli yuklediginiz zaman daha başarılı yükleniyor pit dosyası odinle birlikte gelen dosyada var zaten birde birde odin 3 3.04 versiyonunda genellikle pitsiz sorun oluyor ama 1.85 versiyonundan yuklerseniz daha iyi.Denemelerim sonucu yazıyorum buraya çok denedim rom yuklerken hepsini sonuç bunu ortaya çıkarıyor moonliht arkadasimizda zaten aynı düşünüyor oda buna benzer şeyler söylemişti

Imza :)

fatih
27.Ağustos.2012, 23:17
Imza :)

moonligt arkadasım ben en son yukarıdakı romu yukledım ama sonra tekrar stock roma donmek ıstedıgımde butun wipeları yapmama ragmen bır turlu basarılı rom kurulmuyor duzgun kurulsa dahı hıcbır sekılde root olmuyor cıhaz neden bılmem 3 dosyalı rom kurdum root olmadı dıgerlerını kurdum olmadı daha once aldıgım bacup romlarımı yukledım rootlu sekılde yuklenır dıye ama bu sefer root hep hata vermeye basladı yanı bır turlu root olmuyor cıhaz yukarıdakı romu yukledıkden sonra oldu aromada sıyah kernel secılıydı bundan dolayımı yada en son cıkan lh7 yuklemıstım sıyah kernel flasladım zaten ekran sıyahda kaldı ondan sonra hangı romu yuklersem yukjleyım root olmuyor artık bunun bır caresı varmıdır yardımcı olursan sevınırım cıhazın downlıgt sayacını sıfırlasam duzelırmı bılmıyorum gercı root olmuyor onuda yapamıyorum yada efs yedek almıstım daha once onu tekrar yuklesem duzelırmı tavsıyenız nedır

giannicus
28.Ağustos.2012, 00:15
ustalar . usb hata ayıklamayı secıyorum . usb ıle pc ye baglıyorum . odin i acıyorum ama bır turlu görmuyor . nedendir dersiniz

giannicus
28.Ağustos.2012, 00:31
ya ustalar hallettım de . en son guncel surumu de yukledım tr ıcın olanını yukledım . ama tel acılıyor ve karsıma su hata cıkıyor . android .process.acore işlemi durduruldu .

neden boyle yapıyor . telefon yurt dısı ıngıltere malı ondan mı turkıye ıcın olan surumde bu hatayı yapıyor dersınız?

aXXo
28.Ağustos.2012, 00:33
ya ustalar hallettım de . en son guncel surumu de yukledım tr ıcın olanını yukledım . ama tel acılıyor ve karsıma su hata cıkıyor . android .process.acore işlemi durduruldu .

neden boyle yapıyor . telefon yurt dısı ıngıltere malı ondan mı turkıye ıcın olan surumde bu hatayı yapıyor dersınız?
*#272*imei no# yapsana ardından yine aynı hatayı alırsan bir de wipe data/wipe cache ve wipe dalvik cache işlemlerini yap sorunun düzelmesi lazım

giannicus
28.Ağustos.2012, 00:37
*#272*imei no# yapsana ardından yine aynı hatayı alırsan bir de wipe data/wipe cache ve wipe dalvik cache işlemlerini yap sorunun düzelmesi lazım

o ımeı ıslemını yapamam kı ıkıde bır cıkıyor hıc bır ıslem yaptırmıyor mubarek . bır de bu recovry menu de sadece wıpe data / factory reset ve wıpe cache partıtıon var ...

giannicus
28.Ağustos.2012, 00:39
ama o ıkısı yeterlı oldu sanırım . acıldı cok tesekkurler . fakat otomatık guncelleme cıkıyor. yapmaya korkuyorum suan . guncelle desem sorun cıkarır mı ?

aXXo
28.Ağustos.2012, 01:01
ama o ıkısı yeterlı oldu sanırım . acıldı cok tesekkurler . fakat otomatık guncelleme cıkıyor. yapmaya korkuyorum suan . guncelle desem sorun cıkarır mı ?

Ne gibi bir sorun cıkacak ki :S Clone imei felan mı kullanıyorsun anlamadım :S

1905batu
28.Ağustos.2012, 06:07
Bu romlardan birini i747 modeline yani amerika icin uretilen 4g cift cekirdek ve 2 gb olan modele yuklesem sorun olur mu ? Tesekkurler

ahmet.galaxys2
28.Ağustos.2012, 09:47
Bu romlardan birini i747 modeline yani amerika icin uretilen 4g cift cekirdek ve 2 gb olan modele yuklesem sorun olur mu ? Tesekkurler

Telefonun hard brick olur. Deneme bile..

armanc1
28.Ağustos.2012, 11:15
slm doslarım jb yi yükledim arma yapamıyorum AĞDA KAYITLI DEĞİL diye bir ileti alıyorum sorun ne olabilir acaba ?

aXXo
28.Ağustos.2012, 11:20
slm doslarım jb yi yükledim arma yapamıyorum AĞDA KAYITLI DEĞİL diye bir ileti alıyorum sorun ne olabilir acaba ?

Dostum telefonun clone imei değildi deme? Birde hangi modemi kurarak yükledin ?

armanc1
28.Ağustos.2012, 11:36
Dostum telefonun clone imei değildi deme? Birde hangi modemi kurarak yükledin ?

malesef clon ime herhangi bir modem kurmadim

clon ime değişmemiş sinyal var gelen ve giden arama yok . cevaplar için teşekkürler.

aXXo
28.Ağustos.2012, 12:13
malesef clon ime herhangi bir modem kurmadim

clon ime değişmemiş sinyal var gelen ve giden arama yok . cevaplar için teşekkürler.
Dostum imei değişmemiş olarak gözüksede imei uçuyor telefon çekmiyor malesef :/ Bir eski romlara dönmeyi felan dene başka rom kur. Ama bu sorunu yaşayanlar genelde hepsi yeniden imei attırarak bu sorunu çözdü :/

armanc1
28.Ağustos.2012, 12:45
Dostum imei değişmemiş olarak gözüksede imei uçuyor telefon çekmiyor malesef :/ Bir eski romlara dönmeyi felan dene başka rom kur. Ama bu sorunu yaşayanlar genelde hepsi yeniden imei attırarak bu sorunu çözdü :/

dostum bu efs yedeğini falan almıştım işe yararmı ?

vedia
28.Ağustos.2012, 12:59
dostum bu efs yedeğini falan almıştım işe yararmı ?

ne yazıkki olmuyor yeni imei atman lazım. başka şekilde düzelmiyor.
bende rom yedeği ladım hatta efs yedeği ne yaptıysam düzelmedi. imei attık sonra düzeldi.
kolay gelsin..

moonlight
28.Ağustos.2012, 13:08
Klonlu imei cihazlara orjinal veya custom rom yukleyemezsiniz ... EFS Dosyasi Orjinal imei de ise yarar...

1905batu
28.Ağustos.2012, 16:04
Telefonun hard brick olur. Deneme bile..

Tesekkurler peki yapabilcegim en mantikli sey nedir xda forumlarinda bu telefon icin buldum bazi seyler ama hangisi iyi ve kullanisli bilgim yok bilgisi olan biri bana yardim edebilir mi?

moonlight
28.Ağustos.2012, 19:43
YENİ JB 4.1.1 FİRMWARE

I9300XXDLH8_I9300OXADLH8_I9300XXLH8_BTU.zip | 843.1 MB

Hotfile.com: One click file hosting: I9300XXDLH8_I9300OXADLH8_I9300XXLH8_BTU.zip ([Only registered and activated users can see links])

ahmet.galaxys2
28.Ağustos.2012, 20:32
YENİ JB 4.1.1 FİRMWARE

Hotfile.com: One click file hosting: I9300XXDLH8_I9300OXADLH8_I9300XXLH8_BTU.zip ([Only registered and activated users can see links])

Sonunda final sürümü yayınlanmadı gitti. Deneme tahtasına döndük:))

moonlight
28.Ağustos.2012, 20:42
zaten final sürümü dediklerinin üstünede onlarca çıkacak, 4.0.4 versiyonunu hatırlarsak :) sonu yok....

karakaplan
28.Ağustos.2012, 21:08
YENİ JB 4.1.1 FİRMWARE

yanlış bilgi vermişssiniz Ana bant sürümü I9300XXDLH7 - 8 değil ben yükledim biraz önce :S

rock3366
28.Ağustos.2012, 22:53
yükleyenler durum nedir var mı bir sorun ona göre yükleyelim

daywest
28.Ağustos.2012, 23:01
yanlış bilgi vermişssiniz Ana bant sürümü I9300XXDLH7 - 8 değil ben yükledim biraz önce :S

Bilgi yanlış değil Britanya sürümü o test sürümü bugün yayınlandı.

moonlight
28.Ağustos.2012, 23:03

Yanlis bilgi degil dostum buradaki linkte kac yaziyor?

Ana bant surumu demek; modem demektir... rom versiyonunun adi yapim numarasi diye gecer cihaz hakkinda bolumunde.. nacizane bilgin olsun diger arkadaslari yanlis yonlendirme... bugun tarihli son firmware budur....

rock3366
28.Ağustos.2012, 23:05
yaf tartışmayın da kurdunuzmu sorun varmı onu belirtirseniz biz de kuralım !!!

Eray Yldrm
28.Ağustos.2012, 23:32
zaten final sürümü dediklerinin üstünede onlarca çıkacak, 4.0.4 versiyonunu hatırlarsak :) sonu yok....

türkiye degilde britanya romunu kurarsak ne değişir?

moonlight
28.Ağustos.2012, 23:44
türkiye degilde britanya romunu kurarsak ne değişir?

Hic bir sey degismez zaten jb 4.1.1 Turkiye kimbilir ne zaman cikar?!

fatih
29.Ağustos.2012, 12:42
Hic bir sey degismez zaten jb 4.1.1 Turkiye kimbilir ne zaman cikar?!

sanırım bugun jb stock cıkacaktı degılmı hala beklıyorum

ozgurozt
29.Ağustos.2012, 15:10
JB stock firmware çalışmasını ben de çok merak ediyorum. Moonlight üstadım dakka sektirmez nasıl olsa, o yüzden sağa sola bakmaktansa ara sıra burayı kolaçan etmek daha mantıklı geliyor bana. Bu arada Moonlight üstadım da moderatör olmuş, bu vesileylle tebrik ediyorum...

fatih
29.Ağustos.2012, 16:55
JB stock firmware çalışmasını ben de çok merak ediyorum. Moonlight üstadım dakka sektirmez nasıl olsa, o yüzden sağa sola bakmaktansa ara sıra burayı kolaçan etmek daha mantıklı geliyor bana. Bu arada Moonlight üstadım da moderatör olmuş, bu vesileylle tebrik ediyorum...

Sanırım bugün çıkmayacak bu saat oldu haber yok bakalım belki yarın çıkar

cutemannn
29.Ağustos.2012, 19:46
Arkadaşlar ben yurtdışından aldığım S3 e bugün IMEI değiştirme işlemi uygulattım.Ancak telefon root lu duruma geçtiğinden güncellemeleri kurmuyor.Bende burdaki firmware'i yüklemek istiyorum.

I9300XXBLFB -I9300OJVBLF3-Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich - Türkiye için En son çıkan güncelleme Temmuz

Bunu ODİn ile kursam telefonun IMEI adresi değişirmi? Değişirse de aynı IMEI i kullanmak için ne yapmalıyım.Teşekkürler.

assasin34
29.Ağustos.2012, 19:56
Sanırım bugün çıkmayacak bu saat oldu haber yok bakalım belki yarın çıkar

henuz basliyor tanitim..bugun note 2 ile birlikte tanitilip kullanima sunulacak.

moonlight
29.Ağustos.2012, 22:11
Arkadaşlar ben yurtdışından aldığım S3 e bugün IMEI değiştirme işlemi uygulattım.Ancak telefon root lu duruma geçtiğinden güncellemeleri kurmuyor.Bende burdaki firmware'i yüklemek istiyorum.

I9300XXBLFB -I9300OJVBLF3-Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich - Türkiye için En son çıkan güncelleme Temmuz

Bunu ODİn ile kursam telefonun IMEI adresi değişirmi? Değişirse de aynı IMEI i kullanmak için ne yapmalıyım.Teşekkürler.

Orjinal imei değilse yani klonlu imei ise cihaza asla orjinal veya custom rom yüklemeyin imei kaybı yasarsınız tek seceneğiniz pasaport kaydı yaptırmanızdır

moonlight
29.Ağustos.2012, 22:12

güzel sözlerin için teşekkür ederim dostum :)

Desert_
29.Ağustos.2012, 23:43
Tanitimi nerden izleyebiliriz?

fatih
30.Ağustos.2012, 00:15
Tanitimi nerden izleyebiliriz?

ana sayfada var dostum ordan ızleyebılırsın

ozgurozt
30.Ağustos.2012, 10:52
Stok JB kararlı sürüm ilanı Eylül ayına kalmış sanırım.

rock3366
30.Ağustos.2012, 14:35
beyler jely bean ingiltere romunu yüklemeyin hala hatalarla dolu ben geri döncem 4.0.4 e aşırı derece touchviz hatası veriyor programların çoğu stabil çalışmıyor !!! yine kobay olarak kullandılar bizi !!!!

fatih
30.Ağustos.2012, 15:14
beyler jely bean ingiltere romunu yüklemeyin hala hatalarla dolu ben geri döncem 4.0.4 e aşırı derece touchviz hatası veriyor programların çoğu stabil çalışmıyor !!! yine kobay olarak kullandılar bizi !!!!

Zaten resmi rom degil bu test amacli sizdirilmis bir rom daha stabill olan resmi samsung jb cikmadi ama 1 yada 2 gune kadar cikmasini bekliyorum

cutemannn
30.Ağustos.2012, 15:17
Arkadaşlar IMEI değişen telefonumu Odin ile update ettim şebeke gitti.Ne yapmam lazım. Kullandığım imei numarası eski bir telefonuma ait.Bunuyeniden aktif hale getirmek veya orjinal imei i tanıtmak gibi bir şansım var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

moonlight
30.Ağustos.2012, 15:28
Arkadaşlar IMEI değişen telefonumu Odin ile update ettim şebeke gitti.Ne yapmam lazım. Kullandığım imei numarası eski bir telefonuma ait.Bunuyeniden aktif hale getirmek veya orjinal imei i tanıtmak gibi bir şansım var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Klonlu imei lerde kesinlikle orjinal veya custom rom yuklemeyin guncelleme dahi yapmayin imei gider bunu defalarca belirtiyoruz keske konuyu biraz okusaydiniz... gecmis olsun... tekrar imei atilacak telefoncuda tabi yine hicbir rom yukleyemeyeceksin ayni sorun tekrarlar... pasaport kaydi yaptirin tek secenek budur.

Hasipa
30.Ağustos.2012, 15:40
Klonlu imei lerde kesinlikle orjinal veya custom rom yuklemeyin guncelleme dahi yapmayin imei gider bunu defalarca belirtiyoruz keske konuyu biraz okusaydiniz... gecmis olsun... tekrar imei atilacak telefoncuda tabi yine hicbir rom yukleyemeyeceksin ayni sorun tekrarlar... pasaport kaydi yaptirin tek secenek budur.

İMEİ çakılan cihazın EFS dosyası bozulduğundan pasaport kaydı olmuyor, tek seçenek sptbox cihazının yazılım güncellemesini beklemek, ama İMEİ çakmadan önce orjinal EFS yedeği alınmışsa bir ihtimal olabilir.

s_yuksek
30.Ağustos.2012, 16:27
Zaten resmi rom degil bu test amacli sizdirilmis bir rom daha stabill olan resmi samsung jb cikmadi ama 1 yada 2 gune kadar cikmasini bekliyorum

Ya bende yükledim xxdlh8, titanium backup fc hatası verip duruyor, ama sadece ti-backupta sorun yaşadım, başka programlarda daha bi sorun yaşamadım ama öyle ahım şahım gelmedi, belkide beklentiyi yüksek tutuştu bende, ondanda olabilir...

rock3366
30.Ağustos.2012, 16:39
beyler s3 xblf türkiye romu var kies yazılım güncellemesini desteklemiyor diyor çözümü nedir

ozeresin
31.Ağustos.2012, 00:36
beyler s3 xblf türkiye romu var kies yazılım güncellemesini desteklemiyor diyor çözümü nedir
aynı sorun bendede var yardımlarınızı bekliyorum...

Oxumare
31.Ağustos.2012, 13:00

Odin ile yüklemeyi deneyin birde..

Tapatalk 2 ile GT-I9300 cihazımdan gönderildi

moonlight
31.Ağustos.2012, 19:55
GT-I9300 ([Only registered and activated users can see links]) United Kingdom2012 August Android 4.1.1[Only registered and activated users can see links] I9300XXDLH9 I9300OXADLH9Download ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])Unlock ([Only registered and activated users can see links]) Info ([Only registered and activated users can see links])

ahmet.galaxys2
31.Ağustos.2012, 19:58
Usta ne tur düzeltmeler var?

rock3366
31.Ağustos.2012, 20:14
bu nedir ? jely bean mi orj mi yoksa beta mı yine ?

moonlight
31.Ağustos.2012, 20:26
GT-I9300 ([Only registered and activated users can see links]) United Kingdom2012 August Android 4.1.1[Only registered and activated users can see links] I9300XXDLH9 I9300OXADLH9Download ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])Unlock ([Only registered and activated users can see links]) Info ([Only registered and activated users can see links])

Usta ne tur düzeltmeler var?

Change List: 104023 demişler ama açıklamasına henüz ulaşamadım ulaşınca bilgi veririm ama daha hızlı daha stabil diyor

bu nedir ? jely bean mi orj mi yoksa beta mı yine ?

4.1.1 Jelly Bean Beta sürümüdür...

ahmet.galaxys2
31.Ağustos.2012, 20:36
Change List: 104023 demişler ama açıklamasına henüz ulaşamadım ulaşınca bilgi veririm ama daha hızlı daha stabil diyor

4.1.1 Jelly Bean Beta sürümüdür...

ben birazdan yükleyeceğim. bakalım wifi direct hatası gitmiş mi?
açıkcası bu yükleyeceğim 3. jb betası olacak.. insaallah sorun çok yoktur...

rock3366
31.Ağustos.2012, 20:40
beyler yükleyenler bilgi verirse ssevinirim ben de indiriyorum şimid benim de bu 3.olcak diğerinde touchviz hatası çoktu inş bunda sorun yoktur yalnız yükleyenler bilgi verirse sevinirim

ahmet.galaxys2
31.Ağustos.2012, 20:43
beyler yükleyenler bilgi verirse ssevinirim ben de indiriyorum şimid benim de bu 3.olcak diğerinde touchviz hatası çoktu inş bunda sorun yoktur yalnız yükleyenler bilgi verirse sevinirim

bakalım arkadaşım bende yüzde 91 indiriyorum. yükledikten sonra bi sorun yaşarsam yazarım..

rock3366
31.Ağustos.2012, 21:13
varmı hocam bir sorun benimki indi seni bekliyorum :)

karakaplan
31.Ağustos.2012, 21:22
bende indiriyorum :D

ahmet.galaxys2
31.Ağustos.2012, 21:34
evet yükledim..

* ilk hata güç tasarruf moduna alınca bildirim çubuğunda simge çıkmıyor
*ram 818 mb yükseltilmiş.

geri kalan özellikler iyi. incelemeye devam...

moonlight
31.Ağustos.2012, 21:38

Link geride kalmasın... :cool:

rock3366
31.Ağustos.2012, 21:46
evet yükledim..

hocam çok bariz bir hata değil bence zaten hiç kullanmıyorum güç modnu ama onun dışındakiler iyiyse yüklerim gördüğün hata varsa başka söylersen sevinirim hala beklemedeyim ;)

moonlight
31.Ağustos.2012, 21:52
evet yükledim..

Ramin 818 mb a cikmasi cok guzel haber bu gercekten iyi olmus demek cihaz daha hizli demeleri bundan kaynaklaniyor ... siyah kernel ile bu jb romlar 1.8 ghz ciktiginda cihazin ekranini elimizde tutamayacagiz resmen hiz siniri ki overlock ile cihazda 2.0 ghz deniyorlar ... tabi bunlar root ile mumkun olacak :D

ahmet.galaxys2
31.Ağustos.2012, 21:54
hocam çok bariz bir hata değil bence zaten hiç kullanmıyorum güç modnu ama onun dışındakiler iyiyse yüklerim gördüğün hata varsa başka söylersen sevinirim hala beklemedeyim ;)

şu an için gorunur bariz bişey yok. web tarayıcı performansına da bakıyorum bi sorun yok. tango ve viberde jb güncellemesi mutlaka gelmeli. rehberi senkronize edemiyor. watsapp ve face sorunsuz.

Ayrıca şunu farkettim bildirim penceresinde gelen bildirimi işaret ve orta parmakla aşağı doğru çekince ayrıntıları ve bildirimin içeriğini görebiliyoruz. Ifa da tanıtılan note 2 dede bu özellik vurgulanmıştı. Bu da resim. Ekran alintisini iki parmakla aşağı çekince resimin bir kısmını görebiliyorsunuz

ahmet.galaxys2
31.Ağustos.2012, 22:08
Arkadaşlar bence yuklenebilir bir sürüm. Şimdilik sorun yasatmadi. ..

SAMSUNG GALAXYS3 JB 4.1.1

aXXo
31.Ağustos.2012, 23:38
Link geride kalmasın... :cool:

:D Kalmaz dostum ilk mesaja ekledim şimdi :)

moonlight
31.Ağustos.2012, 23:48
:D Kalmaz dostum ilk mesaja ekledim şimdi :)

Eyvallah dostum :D

ozgurozt
01.Eylül.2012, 00:06
Arkadaşlar JB firmware yüklerken hangi modem'i tercih ediyorsunuz? Ben JB yüklediğim zaman wifi bağlantı kopması sorunu yaşıyorum...

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 00:12
Arkadaşlar JB firmware yüklerken hangi modem'i tercih ediyorsunuz? Ben JB yüklediğim zaman wifi bağlantı kopması sorunu yaşıyorum...

ben hiç kopma yaşamadım wifide. asphalt 7 oyunu 1053 mb yükledim banamısın demedi wifiden. wifi kopmasıda yaşamıyorum hiç. ben sadece firimware yukluyorum ve yazılımla gelen modemi kullanıyorum.

fatih
01.Eylül.2012, 00:35

belkıde yuklemeden wipe ıslemlerı tam anlamıyla olmamıstır tum temızlıgı yapıp tekrar yuklemeyı denedınmı

ozgurozt
01.Eylül.2012, 00:54
Denedim hatta şimdi yeniden yükleme yapacağım şu tüm wipe'ları yaptıktan sonra, tekrar yazarım sonucu buraya...

fatih
01.Eylül.2012, 01:02
Denedim hatta şimdi yeniden yükleme yapacağım şu tüm wipe'ları yaptıktan sonra, tekrar yazarım sonucu buraya...

gene olmazsa odinde bırde pıt gosterıp yukleyebılırsın bırde bu sekılde dene bakalım

ozgurozt
01.Eylül.2012, 01:43
Yok valla olmuyor, pc'ye bağlayınca kimlik hatası veriyor, üstüne üstlük wifi kopmaları da cabası. Halbuki tüm wipe(superwipe, wipe dalvik, wipe cache vs...) yapıyorum. Üstelik root yaptığım halde(6.4 ile) onu da tanımıyor ve titanyum backup ile yedeklerimi geri yüklememe de izin vermiyor...

moonlight
01.Eylül.2012, 01:45
Yok valla olmuyor, pc'ye bağlayınca kimlik hatası veriyor, üstüne üstlük wifi kopmaları da cabası. Halbuki tüm wipe(superwipe, wipe dalvik, wipe cache vs...) yapıyorum. Üstelik root yaptığım halde(6.4 ile) onu da tanımıyor ve titanyum backup ile yedeklerimi geri yüklememe de izin vermiyor...

dostum tüm harici ve dahili SD kartalarının yedeğini alarak cihazı pc ye bağlayıp SD kartlara fat32 format atarmısın?

ozgurozt
01.Eylül.2012, 01:49
O zaman öncelikle 4.0.4 yükleyip pc'nin cihazı görmesini sağlamam lazım. Hele bunu bir yapayım hemen dönüyorum buraya. Demin 4.0.4 üzerine wipe yapmadan kurduğumda herşey tıkır tıkır çalışıyordu ama ben illaki herşey tam olsun diye superwipe yapıp yükledim.

moonlight
01.Eylül.2012, 01:53
O zaman öncelikle 4.0.4 yükleyip pc'nin cihazı görmesini sağlamam lazım. Hele bunu bir yapayım hemen dönüyorum buraya. Demin 4.0.4 üzerine wipe yapmadan kurduğumda herşey tıkır tıkır çalışıyordu ama ben illaki herşey tam olsun diye superwipe yapıp yükledim.

Firmware yüklemelerinde super wipe yapamaya gerek yok zira orjinal firmware gereğini yapıyor... custom JB 4.1.1 de pc herşeyi görüyor yani harici ve dahili SD kartları görüyor, sende görmüyor mu? birde ne olursa olsun bu PIT dosyasını ister tek dosya ister 3 dosya hepsinde uygula gayet temiz kurulum olur, bunu bilir bunu söylerim :)

ozgurozt
01.Eylül.2012, 01:55
görmüyor maalesef üstadım, ben şimdi önce 4.0.4 yükleyip sonra root yapıp üstüne de 4.1.1 yükleyeceğim.

moonlight
01.Eylül.2012, 02:01
görmüyor maalesef üstadım, ben şimdi önce 4.0.4 yükleyip sonra root yapıp üstüne de 4.1.1 yükleyeceğim.

hiç normal değil... fat32 şart

rock3366
01.Eylül.2012, 02:29
4.1.1 i boşa yüklemeyin hala hatalar var hala touchviz kapatıldı hatası ve ona bir de şimdi samsung klavye kapatıldı hatası eklenmiş yalnız şunu söylim final jely bean deli bir sistem olacak normalde iphone nin ekran geri bildirimini hiçbir android te
lefonda s3 dahil yakalayamadım özellikle müzik programlarında bunu hissediyordum ama bu sistem gerçekten o geri kalmışlığı düzeltmiş ve iphone ile kafa kafaya gelebilecek durumda ... ara yüz çok hızlı, menü geçişleri çok iyi ama bir de şu final çıksa artık !!!!!!!!!!!

rock3366
01.Eylül.2012, 02:29
4.1.1 i boşa yüklemeyin hala hatalar var hala touchviz kapatıldı hatası ve ona bir de şimdi samsung klavye kapatıldı hatası eklenmiş yalnız şunu söylim final jely bean deli bir sistem olacak normalde iphone nin ekran geri bildirimini hiçbir android te
lefonda s3 dahil yakalayamadım özellikle müzik programlarında bunu hissediyordum ama bu sistem gerçekten o geri kalmışlığı düzeltmiş ve iphone ile kafa kafaya gelebilecek durumda ... ara yüz çok hızlı, menü geçişleri çok iyi ama bir de şu final çıksa artık !!!!!!!!!!!

s_yuksek
01.Eylül.2012, 06:42
herkese merhabalar, bu forumda yeni sayılırım, bi arama sonucunda çözümü burda bulunca üye oldum bende, neyse konuya döneyim, ben 4.0.4 te XXBLG8 kullanıyodum root lu firmware, sonra üstüne XXDLH8 kurdum wipe yaptım felan filan...ilk kurulumda bana ti-backup kurmama izin vermedi, neyse tekrar BLG8 yükledim ti-bakcupla progları felan kurdum sonra tekrar XXDLH8 kurdum, şuanda program konusunda tek sorun ti-backup çalışmıyor, birde wifi açıkken wifi ikonunun yanında wifi-direct ikonuna benzer ( ki bence wifi direct ikonu o :) ) bi ikon çıkıyor bunu hiçbir ayardan kaldıramadım, bilen varsa belki yardımı olur (bi screenshot aldım görmeniz için), neyse sonuçta jelly bean gayet güzel çalışıyor, ti-backup dışında (maşallah) :) hiç hata vermedi, hem bayada hızlı...yalnız ayıptır DLH8 yükledim ertesi gün DLH9 çıkarttılar :)
3051

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 09:20
herkese merhabalar, bu forumda yeni sayılırım, bi arama sonucunda çözümü burda bulunca üye oldum bende, neyse konuya döneyim, ben 4.0.4 te XXBLG8 kullanıyodum root lu firmware, sonra üstüne XXDLH8 kurdum wipe yaptım felan filan...ilk kurulumda bana ti-backup kurmama izin vermedi, neyse tekrar BLG8 yükledim ti-bakcupla progları felan kurdum sonra tekrar XXDLH8 kurdum, şuanda program konusunda tek sorun ti-backup çalışmıyor, birde wifi açıkken wifi ikonunun yanında wifi-direct ikonuna benzer ( ki bence wifi direct ikonu o :) ) bi ikon çıkıyor bunu hiçbir ayardan kaldıramadım, bilen varsa belki yardımı olur (bi screenshot aldım görmeniz için), neyse sonuçta jelly bean gayet güzel çalışıyor, ti-backup dışında (maşallah) :) hiç hata vermedi, hem bayada hızlı...yalnız ayıptır DLH8 yükledim ertesi gün DLH9 çıkarttılar :)
3051

Arkadaşım DLH8 de wifi direct simgesi hatasi var. Daha doğrusu wifi aktif olunca o da aktif oluyor. Bence temiz bir kurulumla DLH9 a geç bence.

SAMSUNG GALAXYS3 JB 4.1.1

ZENGİN
01.Eylül.2012, 15:14
Ben de indirdim lakin uğraşmaya değer mi bilmiyorum? Stabil degilse telefonu yeniden düzenlemek gerekecek.

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 15:30
Ben de indirdim lakin uğraşmaya değer mi bilmiyorum? Stabil degilse telefonu yeniden düzenlemek gerekecek.

Ben dün akşamdan beridir kullanıyorum. Bariz bir hata görmedim. Günlük kullanıma uygun.

SAMSUNG GALAXY SIII JB 4.1.1 DLH9

s_yuksek
01.Eylül.2012, 15:58
Peki titanium backup calismadi, yani kurulamadı hatası veriyor, o yüzden ben BLG8 üstüne update ediyorum, bi sürü program yüklü artı verilerde cabası:) bununla ilgili bi bilgi varmı

giyas21
01.Eylül.2012, 16:52
I9300XXDLH9-I9300OXADLH9 -Android 4.1.1 JellyBean -İngiltere için çıkan 31/08/2012 tarihli en yeni firmware yükledim ama android hatası veriyor telefon açıldıktan sonra aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar varmı varsa çözüm bulan varsa yazarsa sevirim şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 17:25
I9300XXDLH9-I9300OXADLH9 -Android 4.1.1 JellyBean -İngiltere için çıkan 31/08/2012 tarihli en yeni firmware yükledim ama android hatası veriyor telefon açıldıktan sonra aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar varmı varsa çözüm bulan varsa yazarsa sevirim şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

Arkadaşım *2767*3855# ile factory format yap. Ardından cihaz kapanip acildiginda yeniden dil hesap kurulumu yapmanı istediğinde direk kapa teli. Sonra ses açma home ve açma tuşuyla wipe işlemlerini yap ve reboot yapınca android sorunu gidecektir. ilk kurulundaki açılışta bendede oldu. Ama bu işlemleri yapınca hiç sorun kalmadı...

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 17:27
Şu an kullanıyorum ve günlük kullanım için sorun yok.

rock3366
01.Eylül.2012, 17:33
ya günlük kullanım için nasıl sorun yok arkadaşım sen sadece alo diyorsun heralde sürekli bir şeylerle uğraş bakalım samsung klavye kapatıldı hatası ve scloud kapatıldı hatası üstüne birde touchviz hatası var diğeri de öyleydi ama sadece alo diyecekseniz yükleyin final çıkana kadar tövbe artık betaları yüklemiyorum programların çıkışında bazen zorlanıyor ve touchviz hatası veriyor klavyeden whatsuptan hızlıca yazı yazın yüzde 30 samsung klavye kapatıldı hatası veriyor sadece whatsup ta değil mesaj yazarken de aynı !!!

ayrıca menü geçişinde her sayfa çevirdiğinde sanki şarjı yetmiyormuş gibi geçiş esnasında ışığı azalıyor sayfa oturunca ince bir şeilde yeniden parlıyor bundaki hatalar diğerinden daha fazla

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 17:43
ya günlük kullanım için nasıl sorun yok arkadaşım sen sadece alo diyorsun heralde sürekli bir şeylerle uğraş bakalım samsung klavye kapatıldı hatası ve scloud kapatıldı hatası üstüne birde touchviz hatası var diğeri de öyleydi ama sadece alo diyecekseniz yükleyin final çıkana kadar tövbe artık betaları yüklemiyorum programların çıkışında bazen zorlanıyor ve touchviz hatası veriyor klavyeden whatsuptan hızlıca yazı yazın yüzde 30 samsung klavye kapatıldı hatası veriyor sadece whatsup ta değil mesaj yazarken de aynı !!!

Arkadaşım kullanmadigimi nerden biliyorsun mesajları. Face watsap kullanıyorum ve klavye kapatıldı hatası hiç almadım dün akşam yukledigimden beri. Yalan mi diyecem. Ne çıkarım olacakki bundan. Yukleyeli beri bu saate kadar 2 kez batarya bosalttim. Daha 24 saat bile olmadı. Yedek batarya var. Neyse sen yükleme. Dört dörtlük değil elbet. Viber ve tango mesela rehber senkronizesi yapmıyor. Bazı programların JB uyumsuzluk problemi var. Ama sistemi çökertecek cihazı resetletecek bi sorun yaşamadım.

rock3366
01.Eylül.2012, 17:45
arkadaşım yalan söylüyorsun demiyorum ama cihaza birazcık yüklenmeye gelmiyor bu rom da başkaları da yüklemesin onu söylemeye çalışıyorum diğerinde de aynı sorunlar vardı bunda sanki biraz dha artmış birçok hata var

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 17:52
arkadaşım yalan söylüyorsun demiyorum ama cihaza birazcık yüklenmeye gelmiyor bu rom da başkaları da yüklemesin onu söylemeye çalışıyorum diğerinde de aynı sorunlar vardı bunda sanki biraz dha artmış birçok hata var

İnan dün akşamdan beri watsaptayim. Senin için boş boş çok hızlı yazıyorum 10 dakikadır test amaçlı hiç klavye hatası olmadı yine buda resmi. Yazdıklarımın hepsi saçma sapan şeyler ve çok hızlı denedim. Kapanma olmadı.

Ben stock room dan başkasını yuklemem telefona. Ama çok zorlarim. Aynı anda hızlı hızlı kullanım yapıp program kapatır açarım. Ben ilk defa bu kadar stabil JB versiyonu bunu gördüm diyebilirim.

Ben özellikle firimware yüklemesi yapınca factory reset ve ardından wipe işlemlerini mutlaka yaparım. Ben bunda bildirim cubugunda güç tasarruf modu simgesi çıkmaması dışında bi sorun tespit edemedim. Yukledigimiz yazilimlarda JB uyumluluk sorunlarından kaynaklı hatalar olabiliyor. Viber ve tangodaki senkronize sorunu gibi. Ama bana gerçekten stabil geldi. Yeni surumler için umut vadeden bir beta olmuş bu..

s_yuksek
01.Eylül.2012, 17:53
Rock3366 arkadaşın söylediği hiçbişey henüz bende olmadı, bu 3 . gün ve sadece iki kez şarja takmam gerekti, Ahmet arkadaşın dediği gibi şarjda bitmiyor bende, diceksiniz hiç ugrasmiyosundur telle, söyle söyliyim, 24 saat internet bağlı bunun 3-5saati mobil gerisi wifi, sürekli whatsup, face twitter kullanıyorum bide oyun oynuyorum, bende sadece titanium backup calismadi gerisi gayet güzel çalışıyor

tolgadr11
01.Eylül.2012, 18:00
Bendede hiç sorun olmadı dlh9 da

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 18:04
Rock3366 arkadaşın söylediği hiçbişey henüz bende olmadı, bu 3 . gün ve sadece iki kez şarja takmam gerekti, Ahmet arkadaşın dediği gibi şarjda bitmiyor bende, diceksiniz hiç ugrasmiyosundur telle, söyle söyliyim, 24 saat internet bağlı bunun 3-5saati mobil gerisi wifi, sürekli whatsup, face twitter kullanıyorum bide oyun oynuyorum, bende sadece titanium backup calismadi gerisi gayet güzel çalışıyor

Dün akşam asphalt 7 oyununu yukledim 1 gb boyutu var. Wifiden yüklenirken hiç sorun olmadı. Saatlerdirde oynuyorum banamisin demedi. Bir önceki versiyonda atıyordu beni oyundan. Çok şükür bunda sorun yok. Birde polaris office 4.0 versiyonu yeni yazılım ama çalışmıyor JB de. 4.1 polaris office viewer çalışıyor ancak bu da sadece görüntülemek için olan telefonla gelen versiyon. Programın 4.0 full sürümü JB hiçbir betasinda çalışmadı bende.

rock3366
01.Eylül.2012, 18:05
bakın arkadaşlar gelecek vadetmesi açısından gerçekten ben de ümtliyim çünkü hız bakımından çok bariz derecede hızlı ayrıca dokunmatik geri bildirimi apple yi yakalayacak derecede olmuş ama sadece ben de değil kardeşimde de aynı sorunlar var ben de dünden beri kullanıyorum bu hatalarla en az 7 defa karşılaştım ayrıca wipe işlemlerini ben de yaptım ve özellikle menü geçişinde sayfa geçerken şarjı yetmiyormuş gibi ışık azalıyor sayfa oturunca yeniden parlıyor final çıkana kadar stock a devam ama gelecek vadettiği kesin bir şey

rock3366
01.Eylül.2012, 18:07
ayrıca evet şarj konusunda büyük düzletme olmuş şarjı çok uzun gidiyor kabul ediyorum

selcuktunc55
01.Eylül.2012, 18:10
ben de dun aksam kurdum güç tasarruf tuşu bende mevcut klavyede sorun yaşamadım bi dikkatimi çeken ekranda sanki voltaj dusuklugu gibi lıp lıp oluyor birde hafıza kartı kullanıpta programları hafızada kullanan varsa nerden yaptıgını yazar mı hiç bir yerden cvb alamadım

ahmet.galaxys2
ayrıca evet şarj konusunda büyük düzletme olmuş şarjı çok uzun gidiyor kabul ediyorum

Şarj konusunda bişey diyemem. Benim bataryalar iki tane ve her ikiside ilk aldığından beri hergün en az bi kere şarj oluyor. Ilk bir ay çok iyi gidiyorlardı. Şimdilerde çabuk bitiyor. Yada bana ole geliyor :D zaten umrumda değil. Olmasa 3. Yedek bataryayi alacam :D

s_yuksek
Dün akşam asphalt 7 oyununu yukledim 1 gb boyutu var. Wifiden yüklenirken hiç sorun olmadı. Saatlerdirde oynuyorum banamisin demedi. Bir önceki versiyonda atıyordu beni oyundan. Çok şükür bunda sorun yok. Birde polaris office 4.0 versiyonu yeni yazılım ama çalışmıyor JB de. 4.1 polaris office viewer çalışıyor ancak bu da sadece görüntülemek için olan telefonla gelen versiyon. Programın 4.0 full sürümü JB hiçbir betasinda çalışmadı bende.

Ben temiz kurulum yapmıyorum, yani ti-backup yüzünden update ediyorum, geçen gün apk arşiv klasörümü sildim yanlışlıkla, hexamobla kurtarabildigimi kurtardım ancak tamamı değil, o yüzden final JB çıkana kadar updatelerle idare edicem, sonrasında tekrar bi arşiv yapıp yeni sürüm ti-backup kullanicam

s_yuksek
01.Eylül.2012, 18:14
Rock3366 arkadaşım sen nasıl kuruyorsun DLH9 u, yanlış anlama sakın, deneme için bi öneride bulunabilirmiyim

rock3366
01.Eylül.2012, 18:14
selçuktunç55 işte ben de bundan bahsediyorum aynı voltaj düşüklüğü gibi lıp lıp etmesi bende de var sorunlu yani finali beklicez malesef

rock3366
01.Eylül.2012, 18:16
Rock3366 arkadaşım sen nasıl kuruyorum DLH9 u, yanlış anlama sakın, deneme için bi öneride bulunabilirmiyim

wipe data ve wipe cache seçeneklerini yapıyorum ayrıca bunları yapmana rağmen eski kalıntıları silmiyor o yüzden sdcart ı da boşaltıyorum ondan sonra odinle kurulum ;)

moonlight
01.Eylül.2012, 18:18
Yuklemelerde sorun yasayan arkadaslar ilk mesajdaki wipe islemlerini yapmanizi tavsiye ederim ona ragmen olmuyorsa yedeklerinizi alin SD karta fat32 format atin sonra tekrar romu yukleyin sorun ortadan kalkacaktir

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 18:18
bakın arkadaşlar gelecek vadetmesi açısından gerçekten ben de ümtliyim çünkü hız bakımından çok bariz derecede hızlı ayrıca dokunmatik geri bildirimi apple yi yakalayacak derecede olmuş ama sadece ben de değil kardeşimde de aynı sorunlar var ben de dünden beri kullanıyorum bu hatalarla en az 7 defa karşılaştım ayrıca wipe işlemlerini ben de yaptım ve özellikle menü geçişinde sayfa geçerken şarjı yetmiyormuş gibi ışık azalıyor sayfa oturunca yeniden parlıyor final çıkana kadar stock a devam ama gelecek vadettiği kesin bir şey

Ben sizin gibi bacup programları kullanmıyorum. Herşeyi en baştan kurarım her firimware yukledigimde. Şunu da bilmek lazım. Hepimizin ortak kullandığı programlardan çok farklı programlarda var ve bu farklı programların telefonun ramine etkisi nedir, gpu ya etkisi nedir bunu tam kestiremeyiz. Çünkü herkes farklı farklı yazılımlar yüklüyor. Belkide bu bacuplardan kaynaklı uyumsuzluk yada fazla ram kullanımı da olabilir. Bilemiyorum. Ben her firimware kurunca tüm programlarının apk si sd kartta var. Tek tek ordan kuruyorum temiz kurulum olsun diye. Tabi ki siz de tek tek kurulum yapmak zor olduğu için bacup programları kullanıyorsunuz. Bu da gayet normal...

s_yuksek
01.Eylül.2012, 18:26
wipe data ve wipe cache seçeneklerini yapıyorum ayrıca bunları yapmana rağmen eski kalıntıları silmiyor o yüzden sdcart ı da boşaltıyorum ondan sonra odinle kurulum ;)

Temiz bi BLG8 kurup, üstüne benim indirdiğim yerden DLH9 indirip kurarmisin, linki om atıyım

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 18:28
Ben kurulumdan önce sadece rehberi yedekliyorum.
*Sonra sd kartı ve sim kartı çıkarıyorum
*sd karttaki sistem klasorlerini pc ile temizliyorum
* telefonu açıp *2767*3855# ile factory reset yapıp yeniden açılınca tel kurulum yapmadan kapatıyorum.
*wipe seçenekleri ve reboot yapıp yeniden açılınca yine kurulum yapmadan kapatıyorum.

* download moda alıp odinle kurulum yapıyorum.
* kurulum ekranlarını skiple geçip tekrar *2767*3855# yapıp factory reset ve kapanıp açılınca kurulum yapmadan kapatıp
*wipe seçenekleri reboot ve açılınca tekrar tel direk kapatıp sim kart ve sd kartı takiyorum.
*telefonu açıp hesapları tanımlayıp sd karttan apk halindeki program oyun vs kuruyorum.

İşte bu kadar:D

Cihaz cillop gibi. Fabrika çıkışı gibi oluyor:D

rock3366
01.Eylül.2012, 18:29
Ben sizin gibi bacup programları kullanmıyorum. Herşeyi en baştan kurarım her firimware yukledigimde. Şunu da bilmek lazım. Hepimizin ortak kullandığı programlardan çok farklı programlarda var ve bu farklı programların telefonun ramine etkisi nedir, gpu ya etkisi nedir bunu tam kestiremeyiz. Çünkü herkes farklı farklı yazılımlar yüklüyor. Belkide bu bacuplardan kaynaklı uyumsuzluk yada fazla ram kullanımı da olabilir. Bilemiyorum. Ben her firimware kurunca tüm programlarının apk si sd kartta var. Tek tek ordan kuruyorum temiz kurulum olsun diye. Tabi ki siz de tek tek kurulum yapmak zor olduğu için bacup programları kullanıyorsunuz. Bu da gayet normal...

ben de backup programları kullanmıyorum kullandığım tüm proların apk yedekleri mevcut sd kartta oradan tek tek kuruyorum

s_yuksek
01.Eylül.2012, 18:34
ben de backup programları kullanmıyorum kullandığım tüm proların apk yedekleri mevcut sd kartta oradan tek tek kuruyorum

Arkadaşlar jb kurduğum gün apk arşivimi sildim yanlışlıkla yoksa bende jb ye geçerken tertemiz bi kurulum planliyodum ama final sürüm çıkınca apklerimi tekrar arşiv yapcam

ahmet.galaxys2
01.Eylül.2012, 18:36

Dediğim gibi kullandığımız programlar kaynaklı olabilir. Ekrandaki lip lip kisilma yada titreme bende olmadı. Telefona 4.0.4 yazilimlarindan sonra can suyu gibi bisey bu jb. Şu yazılım tam otursun herşey daha iyi olacak eminim...

selcuktunc55
01.Eylül.2012, 18:40
bende bu programları apk lerini almak ve sd kartta saklayıp oradan tek tek kurmak istiyorum yeniden indirmek zor oluyor nerden bulucaz bu apk dosyalarını

rock3366
01.Eylül.2012, 18:56
bende bu programları apk lerini almak ve sd kartta saklayıp oradan tek tek kurmak istiyorum yeniden indirmek zor oluyor nerden bulucaz bu apk dosyalarını

telin rootluysa rootexplorer kur ve sistem dosyasının içinde app klasörü var orda telinde bulunan tüm apk ler mevcut tek tek hepsini kopyaşa bir dosyaya at sd kart da sakla

Desert_
01.Eylül.2012, 19:15
jb kurdum ama csc(ulke kodu) degiştiremiyorum *#272*im# kodu işe yaramıyor bilgisi olan var mı?

jamoka90
01.Eylül.2012, 19:20
Kardeim imei değiştirilmiş bi s3 üm var rom yaptım telefon açıldı fakat şebeke gelmedi . Telfoncuya verdim çözdü ama ben romlamak istiyorum romlamadan önce efs klasörünü yedeklersem sonra geri yüklesem sorun olurmu şebeke yine gidermi ?

selcuktunc55
01.Eylül.2012, 19:22
Gider diye biliyorum deneme bence

jamoka90
01.Eylül.2012, 19:23
cevabın için saol kardeşim net bi bilgisi olan varsa sizdende cevap bekliyorum..

moonlight
01.Eylül.2012, 19:43
Kardeim imei değiştirilmiş bi s3 üm var rom yaptım telefon açıldı fakat şebeke gelmedi . Telfoncuya verdim çözdü ama ben romlamak istiyorum romlamadan önce efs klasörünü yedeklersem sonra geri yüklesem sorun olurmu şebeke yine gidermi ?

cevabın için saol kardeşim net bi bilgisi olan varsa sizdende cevap bekliyorum..

dostum burada aynı soruyu sordun ve cevapladım :) [Only registered and activated users can see links](Galaxy-S3-i%E7in)&p=154895#post154895

Desert Rose
01.Eylül.2012, 23:53
Arkadaşlar buradan odinle daha önce bir firmware flashlamıştım. Bütün ayarlarım uygulamalarım gitmişti, bunun önüne nasıl geçeriz nasıl yedekleriz bütün ayarları uygulamaları ve uygulamaların mesela oyunlardaki ilerlememi falan ? OTA update veya kiesden güncelleme yapınca bu olmadı en ufak bir ayar bile gitmediydi.. Bunu nasıl sağlarım odinle ?
Titanium backup diye program vardı o nereye yedekliyo firmware atınca yedeği de silinmiyo mu benim sd card komple formatlanmıştı odinle flashlarken ya ?

fatih
02.Eylül.2012, 00:09
Arkadaşlar buradan odinle daha önce bir firmware flashlamıştım. Bütün ayarlarım uygulamalarım gitmişti, bunun önüne nasıl geçeriz nasıl yedekleriz bütün ayarları uygulamaları ve uygulamaların mesela oyunlardaki ilerlememi falan ? OTA update veya kiesden güncelleme yapınca bu olmadı en ufak bir ayar bile gitmediydi.. Bunu nasıl sağlarım odinle ?
Titanium backup diye program vardı o nereye yedekliyo firmware atınca yedeği de silinmiyo mu benim sd card komple formatlanmıştı odinle flashlarken ya ?

tıtanyumda yedekledıgın zaman sd karta atar sende fırmware yukjledıgın zaman gıder bunun ıcın sd karta kopyaladıgı yedegı obur hafıza kartına alman gerekıyor yada bılgısayara aktarman gerekıyor fırmware yukledıkten sonra tekrar marketten tıtanyum ındır ve hafıza kartına yada bılgısayara aktardıgın doyayı tekrar sd karta aktar ve tıtanyumu ac yedekleme bolumunden eksık uygulamaları calıstır tıkla hepsı tekrar kurulur bunları yapman ıcın telın once rootlu olması gerekıyor

Desert Rose
02.Eylül.2012, 00:23
Tamamdır mantığı anladım peki titanium backup uygulamalar ve o uygulamaların datalarını yedekliyor değil mi sadece ? Mesela oyunlardaki profillerim falan ya da internetteki bookmarklar ? en basitinden menüdeki diziliş veya wallpaper mesela ? Bunları yedekleyebileceğimiz birşey var mı ?

s_yuksek
02.Eylül.2012, 01:30
Tamamdır mantığı anladım peki titanium backup uygulamalar ve o uygulamaların datalarını yedekliyor değil mi sadece ? Mesela oyunlardaki profillerim falan ya da internetteki bookmarklar ? en basitinden menüdeki diziliş veya wallpaper mesela ? Bunları yedekleyebileceğimiz birşey var mı ?

Ti-backup herseyi yedekliyor kardeşim, wallpaperdan, wifi listesine, programlarındaki kullanıcı isimlerine kadar aklına negelirse

moonlight
02.Eylül.2012, 02:07

Ti-backup herseyi yedekliyor kardeşim, wallpaperdan, wifi listesine, programlarındaki kullanıcı isimlerine kadar aklına negelirse

Nacizane not düşelim Tiatanium backup şu anda JB romlarda tam randımanlı çalışmıyor ama ICS romlarda gayet iyi çalışıyor

s_yuksek
02.Eylül.2012, 02:09
Nacizane not düşelim Tiatanium backup şu anda JB romlarda tam randımanlı çalışmıyor ama ICS romlarda gayet iyi çalışıyor
kesinlikle katılıyorum, ama çözümü var yani wipesız felan :p

selcuktunc55
02.Eylül.2012, 02:52
Dun kurdugum 4.1 coktu klavye a ya basiyorsam p basiliyordu 4 0. 4 e geri dondum

fatih
02.Eylül.2012, 09:59

bende gayet ıyı calısıyor lh9 yukledım ustune tıtanyumdan butun yedeklerımı basarılı bır sekılde kurdu sorun olmadı sadece ılk yukledıgımde tıtanyum yedeklerımı sd kartdan gormedı ama kaldırıp tekrar kurdum ve telı kapatıp acınca duzeldı suan sorun yok

markusyeremya
02.Eylül.2012, 12:39
bende swype kalwye çalışmadı bunun dışında güzel. bende 8 e döndüm

moonlight
02.Eylül.2012, 13:28
bende gayet ıyı calısıyor lh9 yukledım ustune tıtanyumdan butun yedeklerımı basarılı bır sekılde kurdu sorun olmadı sadece ılk yukledıgımde tıtanyum yedeklerımı sd kartdan gormedı ama kaldırıp tekrar kurdum ve telı kapatıp acınca duzeldı suan sorun yok

Tam randimanli calismiyor demek istedigimde bu yondeydi herkezde ayni olmuyor ama sende calismasida guzel ornek olmus geri donus icin tesekkurler :)

fatih
02.Eylül.2012, 14:10
Tam randimanli calismiyor demek istedigimde bu yondeydi herkezde ayni olmuyor ama sende calismasida guzel ornek olmus geri donus icin tesekkurler :)

aslında herkezde degısık hatalar cıkıyor eger romda zaten hatalar varsa herkesde aynı hataların mevcut olması gerekır bırnde baska hata verıyor dıgerınde baska hata verıyor bence bu degısık hatalar fırmware den kaynaklanmıyor tamam jb fırmware tam anlamıyla stabıl degıl anlıyorum ama soyle yazılan yorumlara bakıyorum bırınde bır hata cıktıysa dıgerınde o hata olmuyor ıste bundan dolayı sanırım yukleyen arkadaslar ya tam anlamıyla wipe ıslemlerını yapmıyorlar yada daha oncekı yazılarımdada bahsetmıstım odınle alakalı sorun var cunku bende bır rom yulerken odınle bazen tum wipeları yapsamda romda bazı hatalar verıyor sadece jb romlar ıcın degıl 4.0.4 lerdede aynı sekılde ama bazende odınle basarılı bır sekılde hatasız yuklenıyor bence odın sorunu mevcut s3 ler ıcın veyada odınde bazen pıt gostererek hatasız yuklenıyor bazen gostermesen dahı guzel bır sekılde yuklenıyor ama dedıgım gıbı bazende hatalı rom yukluyor benım kanaatım bu yonde bılmem anlatabıldımmı

selcuktunc55
02.Eylül.2012, 14:16
ozaman 4.0.4 tede aynı odinle kuruyoruz bunda neden sorun çıkmıyor :D

fatih
02.Eylül.2012, 14:52
ozaman 4.0.4 tede aynı odinle kuruyoruz bunda neden sorun çıkmıyor :D

zaten herzaman olmuyor dıkkat edersen 4.0.4 romları kuramlarda bazı hatalar alıyorlar yada hata almadıgını zannedıyor ama kullandıkca bı yerden hata cıkıyor ha her yukledıgınde olmuyor tabı eger odın duzgun yukledıyse sorunsuz kullanıyorlar eger duzgun yuklemedıyse ya hıc hata olmasa bıle bu sefer root almıyor telefon eskı yazıları okursan bazı kısıler telı root yapıyorum ama root ıconları gelmıyor v.b sıkayetlerı var bu bendede aynı sekılde oldu halada oluyor bazıları pıt gostermeden yukledıgınde sorun olmuyor bazıları pıt gosterdıkden sonra duzgun yuklenıyor mesela ben defalarca 1.5 senedır odını hep kullanırım sımdıye kadar boyle hatalarla karsılasmadım cok defa yukledım ama s3 e gecınce boyle seylerle karsılasmaya basladık ornek:tek dosyalarda pıt gosterılmez ama s3 bazen gostermek gerekıyor mesela dun son cıkan jb yukledım rootladım cok guzel kuruldu ama sımdı tekrar yuklemek ıstedım suan 3. denemem duzgun yuklenmedı yuklendı ama bu sefer root almıyor hala ugrasıyorum bu sefer olmadı downlıgt sayacını sıfırlayıp tekrar yukleyecem daha once ıse yaramıstı sımdı tekrar denıyecem

fatih
02.Eylül.2012, 15:06
zaten herzaman olmuyor dıkkat edersen 4.0.4 romları kuramlarda bazı hatalar alıyorlar yada hata almadıgını zannedıyor ama kullandıkca bı yerden hata cıkıyor ha her yukledıgınde olmuyor tabı eger odın duzgun yukledıyse sorunsuz kullanıyorlar eger duzgun yuklemedıyse ya hıc hata olmasa bıle bu sefer root almıyor telefon eskı yazıları okursan bazı kısıler telı root yapıyorum ama root ıconları gelmıyor v.b sıkayetlerı var bu bendede aynı sekılde oldu halada oluyor bazıları pıt gostermeden yukledıgınde sorun olmuyor bazıları pıt gosterdıkden sonra duzgun yuklenıyor mesela ben defalarca 1.5 senedır odını hep kullanırım sımdıye kadar boyle hatalarla karsılasmadım cok defa yukledım ama s3 e gecınce boyle seylerle karsılasmaya basladık ornek:tek dosyalarda pıt gosterılmez ama s3 bazen gostermek gerekıyor mesela dun son cıkan jb yukledım rootladım cok guzel kuruldu ama sımdı tekrar yuklemek ıstedım suan 3. denemem duzgun yuklenmedı yuklendı ama bu sefer root almıyor hala ugrasıyorum bu sefer olmadı downlıgt sayacını sıfırlayıp tekrar yukleyecem daha once ıse yaramıstı sımdı tekrar denıyecem

zaten fırmware ın odınle duzgun yukledıgını anlamak ıcın root oluyorsa yanı rootladıktan sonra cwm ve supersu ıconları geldıyse o zaman odın duzgun yuklemıs demektır gelmedıyse muhakkak bır sorun vardır duzgun yuklenmemıstır demektır ben suan son jb yukledım sorun gozukmuyor ama bır turlu root almıyor dun cok guzel yuklemıstı sımdı olmadı

brvl
02.Eylül.2012, 15:27
yükleme yaptıktan sonra herşey doğru olmasına rağmen Samsung yazısında takılıp kalıyor 10 dakika beklememe rağmen hiçbirşey olmuyor napabilirim acaba

selcuktunc55
02.Eylül.2012, 15:46
yükleme yaptıktan sonra herşey doğru olmasına rağmen Samsung yazısında takılıp kalıyor 10 dakika beklememe rağmen hiçbirşey olmuyor napabilirim acaba

Wipe date cache filan var onlari yap iki yer var ses acma+ home + acma tusuyla oluyor sonra acilir

brvl
02.Eylül.2012, 16:02
zaten onu deneyip yapmıştım şimdi sorunun nasıl çözüleceğini yazmak için girmiştim sende yazmışsın teşekkürler. Ayrıca bir sorum daha olucak vaktiniz varsa en hızlı stock rom hangisi acaba ingiltereninkini yükledim şimdi benim almanya vodafonedu istanbul bilişimden aldığım için ona göre hızlı da cm9un yanında yavaş kaldı, aşırı hızlıydı iphone gibiydi resmen ama beğenmedim hiçbir özelliği kalmıyor telefonun smart stay falan ayrıca kamerası da kötü cm9 un şimdiden teşekkür ederim

selcuktunc55
02.Eylül.2012, 16:16
Romlarla ilgili bilgim yok uzgunum ama kink2sd ile kaldirabilirsin istemediklerini

s_yuksek
02.Eylül.2012, 16:27

Hocam ti-backup hangi sürüm sendeki? Bide ti-backupla ilgili bi sorum daha var, ics de 5.4.2.1 kullanıyorum ben, geçen jb yi ilk yukledigimde 5.5.1 yükledim, icsde 5.5.1 kurulacak programları tek tek manuel onayla kurdu, 5.4.2.1 de böyle bir sıkıntı yoktu hepsini kendi kuruyodu otomatik, bununla ilgili bi bilgin varmı fatih?

fatih
02.Eylül.2012, 16:30
zaten onu deneyip yapmıştım şimdi sorunun nasıl çözüleceğini yazmak için girmiştim sende yazmışsın teşekkürler. Ayrıca bir sorum daha olucak vaktiniz varsa en hızlı stock rom hangisi acaba ingiltereninkini yükledim şimdi benim almanya vodafonedu istanbul bilişimden aldığım için ona göre hızlı da cm9un yanında yavaş kaldı, aşırı hızlıydı iphone gibiydi resmen ama beğenmedim hiçbir özelliği kalmıyor telefonun smart stay falan ayrıca kamerası da kötü cm9 un şimdiden teşekkür ederim

Wipe ları birde samsung yazisindayken recovery moda al tekrar Wipe seçeneklerini uygula yuklemeden önce yaptığın değilde yükledikten sonra samsung yazısında kaldığı zaman recovery yap wipelari uygula duzelecektir

fatih
02.Eylül.2012, 16:32
Wipe ları birde samsung yazisindayken recovery moda al tekrar Wipe seçeneklerini uygula yuklemeden önce yaptığın değilde yükledikten sonra samsung yazısında kaldığı zaman recovery yap wipelari uygula duzelecektir

Ayrıca hızlı rom istiyorsan turkbey romu oneririm yada resmi jb versiyonu yakında çıkacak onu bekle

fatih
02.Eylül.2012, 16:43
Hocam ti-backup hangi sürüm sendeki? Bide ti-backupla ilgili bi sorum daha var, ics de 5.4.2.1 kullanıyorum ben, geçen jb yi ilk yukledigimde 5.5.1 yükledim, icsde 5.5.1 kurulacak programları tek tek manuel onayla kurdu, 5.4.2.1 de böyle bir sıkıntı yoktu hepsini kendi kuruyodu otomatik, bununla ilgili bi bilgin varmı fatih?

Ben marketten indirdigim titanyumu kullanıyorum surumune bakmadım ayrıca titanyumuun otomatik kuramaması belki pro versiyonu değildir seninki ondan kaynaklana bilir veya titanyumu açtığında sağ üst köşede yeşil onay işareti var önce ona tikla sonra eksik uygulamaları calistira bas ve gene sağ üstteki isarete tıklayınız otomatik yüklenir birde titanyum jb versiyonunda çalışıyor ama malesef odin bazen tam olarak romu kurmayabilir tekrar pit dosyasında gösterip tüm Wipe ları yaptıktan sonra tekrar yükle ve root yap eğer cwm ve süpersu iconu geldiyse büyük ihtimalle düzgün yüklenmiştir ondan sonra titanyumu tekrar dene bakalım

s_yuksek
02.Eylül.2012, 17:15
Ben marketten indirdigim titanyumu kullanıyorum surumune bakmadım ayrıca titanyumuun otomatik kuramaması belki pro versiyonu değildir seninki ondan kaynaklana bilir veya titanyumu açtığında sağ üst köşede yeşil onay işareti var önce ona tikla sonra eksik uygulamaları calistira bas ve gene sağ üstteki isarete tıklayınız otomatik yüklenir birde titanyum jb versiyonunda çalışıyor ama malesef odin bazen tam olarak romu kurmayabilir tekrar pit dosyasında gösterip tüm Wipe ları yaptıktan sonra tekrar yükle ve root yap eğer cwm ve süpersu iconu geldiyse büyük ihtimalle düzgün yüklenmiştir ondan sonra titanyumu tekrar dene bakalım

Ben üç kez denedim sıfır temiz kurulum jb kurdum cfroot sgs3 v6.4 le rootladim supersu ve cwm menüde var, genelde zaten kontrol ediyorum root olup olmadığını :) neyse sanırım bendeki ti-backup jb güncellemesi olmamış olan, son sürüm luckypatcherla Crack olmuyor, son sürümün crack lerini bulunca bide öyle deniycem, buarada teşekkür ederim cvp için ;)

ZENGİN
03.Eylül.2012, 09:18
03/09/2012 tarihli "I9300XXDLI1" bir sürüm daha var.

aXXo
03.Eylül.2012, 09:24

Yanlız samfirmare.com adresinde gözükmüyor halen en son çıkan DLH9 olarak gözüküyor :S Sen hangi siteden baktın

ahmet.galaxys2
03.Eylül.2012, 09:40

Xda da verilmiş usta. Burdan[Only registered and activated users can see links]
Usta yorumlar ne ıngilizce ya. Bi baksan..

aXXo
03.Eylül.2012, 09:57
Xda da verilmiş usta. Burdan[Only registered and activated users can see links]
Usta yorumlar ne ıngilizce ya. Bi baksan..

Şimdi okudum tüm yorumları ama görünen o ki hala aynı sorunlar devam ediyor bir üyenin mesajı

Are these bugs still there:
1. Samsung and third party keyboard FC. = Samsung ve 3 Parti klavye uygulamaları FC veriyor
2. Wifi direct turn on when Wifi is switched on. = Wifi açıldığı zaman Wifi Direct otomatik olarak açılıyor.
3. Slow Wifi speed =Wifi hızı yavaş
4. Touchwiz issues = Touchwiz arayüzünde sorunlar
5. Random vibration = Rastgele titremeler
6. Slow AC or USB charging = Yavaş şarj/ Usb Şarjı

Bazı yorumlarda klavye ve led sorunlarının giderildiğini söyleyenlerde olmuş ama görünen o ki pek bi fark yok.
Yüklemek isteyenler için [Only registered and activated users can see links]
DLH8 sürümünün üstüne bunu flashlamanız gerekmektedir. Ota sürümü olarak yayınlanmıştır direk flashlarsanız olmaz. Ama şunu da ekleyelim bu sürüm xda'da yayınlandı genellikle samsung'un güncellemelerini veren samfirmware.com adresinde henüz yayınlanmadı.

ZENGİN
03.Eylül.2012, 10:29
Yanlız samfirmare.com adresinde gözükmüyor halen en son çıkan DLH9 olarak gözüküyor :S Sen hangi siteden baktın

[Only registered and activated users can see links] sitesinde var

aXXo
03.Eylül.2012, 10:31
[Only registered and activated users can see links] sitesinde var
Evet xda'da da gördüm ama görünen o ki eski sürümlere göre pek bir farklılık yok yorumlara dayanarak.

rock3366
03.Eylül.2012, 12:31
ben demistim touchviz hatasi var devam ediyor diye

ahmet.galaxys2
03.Eylül.2012, 13:20
Şimdi okudum tüm yorumları ama görünen o ki hala aynı sorunlar devam ediyor bir üyenin mesajı

Bazı yorumlarda klavye ve led sorunlarının giderildiğini söyleyenlerde olmuş ama görünen o ki pek bi fark yok.
Yüklemek isteyenler için [Only registered and activated users can see links]
DLH8 sürümünün üstüne bunu flashlamanız gerekmektedir. Ota sürümü olarak yayınlanmıştır direk flashlarsanız olmaz. Ama şunu da ekleyelim bu sürüm xda'da yayınlandı genellikle samsung'un güncellemelerini veren samfirmware.com adresinde henüz yayınlanmadı.

Bunu odinle yukleyemezmiyiz direk. Flaslamak ne demek...

aXXo
03.Eylül.2012, 14:48
Bunu odinle yukleyemezmiyiz direk. Flaslamak ne demek...

Flashlamak Cwm arayuzunde install from sdcard diyerek dosyayı yukleme işlemi. Bu ota güncellemesi olduğu için direk odin ile olmaz malesef