PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [FIRMWARE] Samsung Galaxy S için Güncel Resmi Firmware Dosyaları ve Kurulum Detayları

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7

tutku96
28.Haziran.2011, 20:08
Rom un adı ne acaba söyler misiniz?

tektabanca
28.Haziran.2011, 21:42
2.3.4 gingerbread linki şifre ( samfirmware.com )
http://hotfile.com/dl/122481899/943a689/I9000XXJVQ.rar.html

tutku96
28.Haziran.2011, 22:33
Peki teşekkür ederim

alisilin
28.Haziran.2011, 23:06
root dosyası iyi forumlar

http://www.darkyrom.com/apk/DarkCore_2.8_JVQ.tar

Onur Şanlı
29.Haziran.2011, 00:36
root dosyası iyi forumlar

http://www.darkyrom.com/apk/DarkCore_2.8_JVQ.tar

Direkt uygulama linki yerine forum linkini veriniz lütfen..

tutku96
29.Haziran.2011, 07:51
Bu verilen root dosyasını kullandım ama root olmadı

tektabanca
29.Haziran.2011, 11:58
arama sonlandırmada kapanmaya zorla hatası devam ediyor bu hatayı sadece 2.3.4 de aldım ilkinde de oluyordu.

alisilin
29.Haziran.2011, 21:44
Bu verilen root dosyasını kullandım ama root olmadı

superuser marketten indir root tamamdır

alisilin
29.Haziran.2011, 22:34
cf root iyi forumlar

http://www.mediafire.com/?haaw5k3ejvv33ku

Hasca
02.Temmuz.2011, 18:08
Hocam yarım edin lütfen, sitede bulunan Gingerbread 2.3.3 XXJVO modem dosyasını yanliz odin ile telefona yukledim, downloand bittikten sonra telefon kapandı ve bi daha acılmadı. ve şu an açılmıyor, power tuşuna basmama ragmen telefondan hiçbir ışık olmuyor :( ne olacak? ve bu telefona ne oldu? acil cevap lütfenn

tektabanca
02.Temmuz.2011, 18:16
3 parça rom yükle re-partition seçili olacak umarım düzelir

Hasca
02.Temmuz.2011, 18:24
tsk ederim ustam, telefonu dowloand konumuna sokamiyordum haliyle hicbisey yukleyemiyordum geri, nedense ne bi kac denemeden sonra downloand ekrani geldi ve 3 parca haline yukleme yaptim. oldu.

RedBull
03.Temmuz.2011, 02:53
slm ben yurt disindan aldim turkce dili yok ne yuklemem lazim turkce dili olmasi icin yukleme resimli varsa mumkunse galaxy gt 9000 ver 2.2.1 yuklu tsk

tutku96
03.Temmuz.2011, 08:40
slm ben yurt disindan aldim turkce dili yok ne yuklemem lazim turkce dili olmasi icin yukleme resimli varsa mumkunse galaxy gt 9000 ver 2.2.1 yuklu tsk

Konudaki firmware lerden istediğinizi seçip odin yardımıyla yükleyebilirsiniz.Telefon türkçe olur.Benim tavsiyem en güncel firmware yi yükleyin.

tektabanca
03.Temmuz.2011, 11:42
düzeldigine sevindim güle güle kullan bu arada usta sayılmam bende henüz çok yeniyim

tektabanca
03.Temmuz.2011, 11:43
tsk ederim ustam, telefonu dowloand konumuna sokamiyordum haliyle hicbisey yukleyemiyordum geri, nedense ne bi kac denemeden sonra downloand ekrani geldi ve 3 parca haline yukleme yaptim. oldu.
düzeldigine sevindim güle güle kullan bu arada usta sayılmam bende henüz çok yeniyim

tonmaister
07.Temmuz.2011, 03:21
slm resimli anlatımda olsaydı dahada iyi olurdu
saygılarrr

droid
09.Temmuz.2011, 12:47
[QUOTE=Lazanyeah;5618]Direkt uygulama linki yerine forum linkini veriniz lütfen..[/QUs
selam lazanteah ustat benım bir sorunum var phone uygulamsı beklenmedik bişekilde hata verdi kapanmaya zorla üzgünz gibi cıkıyo ve şebeke gidiyor bunu nasıl çözeriz cihazda 2.3.4 ı9000 xxjvp yuklu ve rootlu karnel sürümü dark core 2.7.3 jvp bu cihaza direk room yukleyebilirmiyiz rootlu olması sorun yaratırmı ve hangi room u öneririrsiniz

droid
09.Temmuz.2011, 13:22
root lu cihaza üstüne direk yeni rom yukleye bilirmiyiz rom yuklucem ama root lu oldugu için cekiniyorum cevap bekliyorum saygılar

Bilal Akgunduz
09.Temmuz.2011, 13:29
root lu cihaza üstüne direk yeni rom yukleye bilirmiyiz rom yuklucem ama root lu oldugu için cekiniyorum cevap bekliyorum saygılar
Yükleyebilirsiniz fakat wipe yapmanız gerekebilir.

droid
09.Temmuz.2011, 17:20
Yükleyebilirsiniz fakat wipe yapmanız gerekebilir.

bilal ustam peki wipe nasıl yapcaz araştırdım ama bulamadım rom yuledıkten sonramı oncemı yapcaz nasıl yapcaz bilal ustam ilginiz için tşk

engerex
09.Temmuz.2011, 20:49
LG Optimus 2X veya black almayı düşünüyorum. LG 2.2 sürümündeki cihazını 2.3'e daha yükseltmedi. Oysa Samsung 2.3'ün bir çok alt sürümünü çıkartıyor. LG den vazgeçip Samsung'a yönelebilirim.

droid
09.Temmuz.2011, 21:26
wipe nasıl yaparız yardımcı olmak isteyen kimse yokmu forumda acaba sorumu cevaplarsanız sevinirim forum yetkilileri ve üyeleri wipe nasıl yapılır

tutku96
09.Temmuz.2011, 21:35
wipe nasıl yaparız yardımcı olmak isteyen kimse yokmu forumda acaba sorumu cevaplarsanız sevinirim forum yetkilileri ve üyeleri wipe nasıl yapılır

Telefon kapalı iken ses açma tuşu,kapama/açma tuşu ve home tuşuna basılı tut sonra açılan sayfada görürsün zaten.

fatih
14.Temmuz.2011, 16:03
arkadaslar galaxy s bıldıgım kadarıyla 8 gb dahılı hafızası var ama benım galaxy sde toplam 5.5 gb gorunuyor daha dogrusu sd kart kullanımı mevcut degıl yazıyor ama yıgın bellek olarak 5.5.gb gorunuyor ve yukledıgım programları zaten onun uzerıne kuruyor bır cvb lutfen benım tel orjınal yurt dısı degıl surum 2.3.3 gınderbeard

tektabanca
14.Temmuz.2011, 17:33
arkadaslar galaxy s bıldıgım kadarıyla 8 gb dahılı hafızası var ama benım galaxy sde toplam 5.5 gb gorunuyor daha dogrusu sd kart kullanımı mevcut degıl yazıyor ama yıgın bellek olarak 5.5.gb gorunuyor ve yukledıgım programları zaten onun uzerıne kuruyor bır cvb lutfen benım tel orjınal yurt dısı degıl surum 2.3.3 gınderbeard

hepsi dedigin gibi 5.5 gb gözüküyor sanırım toplamda 8 gb ve göremedigimiz kısım kullanılıyor olmalı

Bilal Akgunduz
14.Temmuz.2011, 17:35
hepsi dedigin gibi 5.5 gb gözüküyor sanırım toplamda 8 gb ve göremedigimiz kısım kullanılıyor olmalı
Uygulamalar için 2GB'lık bir hafıza ayırılıyor sanırım. Eğer ayarlardan bakarsanız uygulama yüklenebilecek hafıza 2gb gözüküyor. Benim SGS2'de öyle.

fatih
15.Temmuz.2011, 09:22
uygulamaları sd karta rootsuz atabılırmıyız sd karta atmak ıcın root olmasımı gerekıyor

Bilal Akgunduz
15.Temmuz.2011, 11:04
uygulamaları sd karta rootsuz atabılırmıyız sd karta atmak ıcın root olmasımı gerekıyor
Yok gerek yok, atın siz sd Karta Astro File gibi bir dosya yöneticisiyle yükleyin.

fatih
15.Temmuz.2011, 16:54
darky rom tam olarak ne ıse yarıyor cahıllıgımı bagıslayın ama bılmıyorum orjınal romla arasındakı fark nedır acaba

Bilal Akgunduz
15.Temmuz.2011, 17:05
darky rom tam olarak ne ıse yarıyor cahıllıgımı bagıslayın ama bılmıyorum orjınal romla arasındakı fark nedır acaba
Bir geliştirici takımı tarafından geliştirilen bir telefon yazılımıdır. Geliştirilmiş özellikleri vardır ve daha stabildir.

kaankalay
16.Temmuz.2011, 22:35
arkadaslar forumu bir süredir takip ediyorum. telefonuma rom yükleyeceğim. 3 tuş çalışıyo eğerki roomdan memnun kalmaz isem yada tekrar garanti kapsamına sokmak istersem 3 tuş fonksiyonu ile yeniden orjinal yazılımını yükleyebilirmiyim

tutku96
16.Temmuz.2011, 22:47
arkadaslar forumu bir süredir takip ediyorum. telefonuma rom yükleyeceğim. 3 tuş çalışıyo eğerki roomdan memnun kalmaz isem yada tekrar garanti kapsamına sokmak istersem 3 tuş fonksiyonu ile yeniden orjinal yazılımını yükleyebilirmiyim

Orjinal derken eğer turkcell romuna geri dönecekseniz internetten orjinal turkcell romu bulup onu geri yüklemeniz gerekir.Bu arada firmware yüklemek garanti dışı bırakmaz.Ama bence orjinal android romu kullanmanız en iyisidir.En azından turkcell den iyi.

kaankalay
16.Temmuz.2011, 23:02
Orjinal derken eğer turkcell romuna geri dönecekseniz internetten orjinal turkcell romu bulup onu geri yüklemeniz gerekir.Bu arada firmware yüklemek garanti dışı bırakmaz.Ama bence orjinal android romu kullanmanız en iyisidir.En azından turkcell den iyi.

önce ilginiz için teşekkür ederim şu anda kies te gingerbread güncellemesi gözükyor yükleyen arkadaş var mıdır var ise telefon açılırken yine turkcell logosu geliyor mu

Onur Şanlı
17.Temmuz.2011, 01:43
Turkcell açılış Logosu Gingerbread ile de geliyor evet.. İsterseniz öncelikle Kies'in sunmuş olduğu güncellemeyi deneyiniz.. Çünkü o güncellemeyle cihazınıza Android Market'ine kavuşmuş olacak.. Bir süre o romu kullanmanızı tavsiye ederim.. Froyo'dan çok farklı olduğunu göreceksinizdir.. Turkcell Gingerbread'den memnun kalmazsanız o zaman orjinal rom yükleyebilirsiniz..

kaankalay
17.Temmuz.2011, 18:30
arkadaslar ben I9000XXJVP - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası indirdim. icinden bir suru dosya cikti odin programinda hangisini nereye isaretleyecegimi anlayamadim. bana yardim edebilirmisiniz

aciklamalardaki 3 ve 3b maddeleri ile uyusmuyor yardimlariniz icin tesekkur ederim

Onur Şanlı
18.Temmuz.2011, 01:08
arkadaslar ben I9000XXJVP - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası indirdim. icinden bir suru dosya cikti odin programinda hangisini nereye isaretleyecegimi anlayamadim. bana yardim edebilirmisiniz

aciklamalardaki 3 ve 3b maddeleri ile uyusmuyor yardimlariniz icin tesekkur ederim

Birsürü dosya mı çıktı? Çıkan dosyalardan birkaçının ismini yazabilir misiniz?

kaankalay
18.Temmuz.2011, 09:36
arkadaslar hallettim. 4 adet dosya cikti biri pit dosyasi diger ucunu nereye kyoacagimi bulamamistim internette biraz dolandiktan sonra onlarida koydum. telefonumu 2.3.4 e yukselttim su anda iyi ama yine bai sorunlar var mesela markette parali uygulamalara bakamiyorum tikladigim zaman kapanmaya zorla mesaji cikiyo

cikan dosyalar asagidaki resimde mevcut
http://srv4.fotocunuz.com/854Untitled.jpg

tutku96
18.Temmuz.2011, 09:58
arkadaslar hallettim. 4 adet dosya cikti biri pit dosyasi diger ucunu nereye kyoacagimi bulamamistim internette biraz dolandiktan sonra onlarida koydum. telefonumu 2.3.4 e yukselttim su anda iyi ama yine bai sorunlar var mesela markette parali uygulamalara bakamiyorum tikladigim zaman kapanmaya zorla mesaji cikiyo

cikan dosyalar asagidaki resimde mevcut
http://srv4.fotocunuz.com/854Untitled.jpg

Paralı uygulamaları göremezsiniz çünkü ülkeden ülkeye kısıtlamalar var.

abdullahmk
18.Temmuz.2011, 10:49
Kapatmaya zorla bir hatadır ve kısıtlamayla alaksı yoktur. tavsiyem önce telefonu wipe layın, hem factory default hem de partition her ikisini de yapın. eğer düzelmesse ROM u pit i kullanarak yeniden yükleyin.

kaankalay
18.Temmuz.2011, 14:57
himm uygun bir amanda dediklerinizi yapip cevap yaacagim

kaankalay
19.Temmuz.2011, 09:54
arkadaslar yeniden bi kac sorum olucak.
ben galaxy s e gingerbread yukledim ama turkcel rom degil. yuklemeden once tel rehberinin yedegini kies ile almistim ama su anda bu yedegi geri yukleyemiyorum. birde ben turkcell gingerbread i yuklemek istesem bunu nasil yaparim. yani turkcel rom a nasil geri donerim internette arastirdim biraz 2.1 yukle rot ol kiesle guncelle vsvs cok cok uzun ve karmasik baska kolay yolu varmidir

abdullahmk
19.Temmuz.2011, 10:26
arkadaslar yeniden bi kac sorum olucak.
ben galaxy s e gingerbread yukledim ama turkcel rom degil. yuklemeden once tel rehberinin yedegini kies ile almistim ama su anda bu yedegi geri yukleyemiyorum. birde ben turkcell gingerbread i yuklemek istesem bunu nasil yaparim. yani turkcel rom a nasil geri donerim internette arastirdim biraz 2.1 yukle rot ol kiesle guncelle vsvs cok cok uzun ve karmasik baska kolay yolu varmidir

kies i hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama tahminimce belgelerimde biyerlere rehberi dosya halinde atmıştır. telefondan rehberi yedekleyince yanılmıyorsam vdf yada ona benzer bi uzantıda dosya oluşturuyor. belki kies de aynını yapıyordur. turkcell 2.3.3 rom a ise http://forum.andronova.net/showthread.php?553-T%FCrkiye-i%E7in-yay%FDnlanm%FD%FE-Firmwareler linkinden ulaşabilirsiniz.

kaankalay
19.Temmuz.2011, 16:07
kies i hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama tahminimce belgelerimde biyerlere rehberi dosya halinde atmıştır. telefondan rehberi yedekleyince yanılmıyorsam vdf yada ona benzer bi uzantıda dosya oluşturuyor. belki kies de aynını yapıyordur. turkcell 2.3.3 rom a ise http://forum.andronova.net/showthread.php?553-T%FCrkiye-i%E7in-yay%FDnlanm%FD%FE-Firmwareler linkinden ulaşabilirsiniz.

tesekkur ederim bu rom lari odin ile yukledigim zaman eskisi gibi olabilir ve kies ile guncelleme yapabilirim yani. kies in rehber yedegi kendi formatinda kiesle acinca numaralar gozukuyor ama tek tek yazmak cok zaman aliyo onun yerine turkcell rom yukleyip tekrar deneyecegim

kaankalay
20.Temmuz.2011, 21:50
bırsey daha sormak ıstıyorum ben telefonu root lamadan once kullandım şimdi root lamak istiyorum bu verilerimin programlarımın kaybolmasına yol açarmı

tutku96
20.Temmuz.2011, 21:59
bırsey daha sormak ıstıyorum ben telefonu root lamadan once kullandım şimdi root lamak istiyorum bu verilerimin programlarımın kaybolmasına yol açarmı

Telefonda yaptığınız değişikliklerin kaybolmasına yol açmaz.

mamasaid
24.Temmuz.2011, 11:13
iyi günler arkadaşlar, hatta günaydın :D

ben geçen ay jvh rom yüklemiştim. pil siüresi bakımından beni çok memnun etti. ama wifi ağına bağlanmada sorun yaşadım. sanırım sürüm beta. ilk sayfadaki 2.3.4 sürümü beta mı acaba, ya da herhangi bi yamukluk, battery drain vb. var mı? yoksa güncellemek istiyorum. 1 aydır telefon fabrika ayarında gibi, hiç oyun, uygulama yüklemedim. sadece angry birds rio :D

bu arada tüm sayfaları okuyamadım birazdan yola çıkacağım. belki sorumun cevabı vardı. o yüzden şimdiden özür dilerim. :)

Bilal Akgunduz
24.Temmuz.2011, 12:07
iyi günler arkadaşlar, hatta günaydın :D

ben geçen ay jvh rom yüklemiştim. pil siüresi bakımından beni çok memnun etti. ama wifi ağına bağlanmada sorun yaşadım. sanırım sürüm beta. ilk sayfadaki 2.3.4 sürümü beta mı acaba, ya da herhangi bi yamukluk, battery drain vb. var mı? yoksa güncellemek istiyorum. 1 aydır telefon fabrika ayarında gibi, hiç oyun, uygulama yüklemedim. sadece angry birds rio :D

bu arada tüm sayfaları okuyamadım birazdan yola çıkacağım. belki sorumun cevabı vardı. o yüzden şimdiden özür dilerim. :)
Son versiyon sanırım resmi yayınlanandı ama tam bilgim yok. Eski versiyondan iyi olacağı kesin.

mamasaid
25.Temmuz.2011, 12:47
Son versiyon sanırım resmi yayınlanandı ama tam bilgim yok. Eski versiyondan iyi olacağı kesin.

teşekkürler, indirdim, birazdan güncelleyeceğim.

mamasaid
25.Temmuz.2011, 15:18
2.3.4e güncelledim. wifi ağına hala bağlanamıyorum. bağlanılıyor dedikten sonra atıyor

abdullahmk
25.Temmuz.2011, 15:29
2.3.4e güncelledim. wifi ağına hala bağlanamıyorum. bağlanılıyor dedikten sonra atıyor

peki sorun telefonda değil de modemde olabilir mi? yani daha önceki ROM da da hep aynı modemle bağlanmayı mı denediniz yoksa farklı modemler miydi?

mamasaid
25.Temmuz.2011, 15:31

... sorunu çözdüm arkadaşlar. benim gibi bağlanamayanlar şifrelemeden dolayı bağmanamıyor. şifrenizi wpa/wpa2 yerine sadece wpa2 yapın.

mamasaid
25.Temmuz.2011, 15:32
peki sorun telefonda değil de modemde olabilir mi? yani daha önceki ROM da da hep aynı modemle bağlanmayı mı denediniz yoksa farklı modemler miydi?

sorun modemdeydi, wpa-wpa2 yerine sadece wpa2 yaptım, şu an hesap ayarlarını yapıyorum :)

Bilal Akgunduz
26.Temmuz.2011, 12:24
XXJVQ versiyonu da eklendi!

abdullahmk
26.Temmuz.2011, 13:59
sorun modemdeydi, wpa-wpa2 yerine sadece wpa2 yaptım, şu an hesap ayarlarını yapıyorum :)

sorununuzun çözülmesine sevindim :)

ozan23
26.Temmuz.2011, 22:33
win mobile6.1den beri işletim sistemli telefon kullanıyorum ve bu siteden root ve 2.3 e yükseltilmiş galaxy s aldım ve aldığımdan beri rom değiştirmedim full stabil ve rom ihtiyacı yok sadece hafıza problemi olmuştu onu da hallettim .tavsiyem bu sitenin önerdiği romları kullanın....

ozan23
26.Temmuz.2011, 22:50
Yeni firmware lerden hangisini önerirsiniz imzam da benim rom var.Bunun kadar stabil olan var mı

abdullahmk
27.Temmuz.2011, 08:32
Yeni firmware lerden hangisini önerirsiniz imzam da benim rom var.Bunun kadar stabil olan var mı

en güncel stock rom her zaman en stabil olanıdır. bundan başka custom romlardan DarkyROM her durumda stock romlardan daha stabildir. tavsiyem DarkyROM Resurrection Edition v10.2 yi yüklemenizdir.

Onur Şanlı
27.Temmuz.2011, 13:11
en güncel stock rom her zaman en stabil olanıdır. bundan başka custom romlardan DarkyROM her durumda stock romlardan daha stabildir. tavsiyem DarkyROM Resurrection Edition v10.2 yi yüklemenizdir.

Custom ROM düşünüyorsanız DarkyROM'u ben de tavsiye ederim.. Ama yok ben stock rom kuracağım diyorsanız şu anda çıkan en son stabil ROM JVH'dir.. ozan23 isimli kullanıcımız; sizin şu anda kullandığınız ROM bir Beta ROM'dur ve mutlaka JVH'ye yükseltmenizi tavsiye ederim..

abdullahmk
27.Temmuz.2011, 16:51
Custom ROM düşünüyorsanız DarkyROM'u ben de tavsiye ederim.. Ama yok ben stock rom kuracağım diyorsanız şu anda çıkan en son stabil ROM JVH'dir.. ozan23 isimli kullanıcımız; sizin şu anda kullandığınız ROM bir Beta ROM'dur ve mutlaka JVH'ye yükseltmenizi tavsiye ederim..

JVP ve JVQ ya noldu?

Onur Şanlı
27.Temmuz.2011, 18:21
JVP ve JVQ ya noldu?

İkisi de Beta sürüm.. Tarayıcı başta olmak üzere çok sayıda programında buglar söz konusu.. Şu anda en stabili JVH.. JVQ kullanılmak isteniyorsa da Darky's JVQ kullanılmalı çünkü yüzlerce bug düzelttiklerini söylüyorlar işletim sistemiyle alakalı..

abdullahmk
27.Temmuz.2011, 18:25
İkisi de Beta sürüm.. Tarayıcı başta olmak üzere çok sayıda programında buglar söz konusu.. Şu anda en stabili JVH.. JVQ kullanılmak isteniyorsa da Darky's JVQ kullanılmalı çünkü yüzlerce bug düzelttiklerini söylüyorlar işletim sistemiyle alakalı..

bilmiyordum doğrusu. bilgilendirme için teşekkürler. fakat eğer bu sürümler beta ise konunun başında o romların yanında beta olduğu belirtilmeli bence. en azından kullanacak olanlar beta olduğunu bilsinler. benim gibi stabil dürüm diye kullanıp da milleti de yanıltmasınlar :)

fatih
27.Temmuz.2011, 20:10

darky rom ıyı hosda yanlız hava durumu olayında otomatık guncellemede pek basarılı degıl ve aynı sekılde 2.3.4 versıyondada aynı sekılde otomatık guncelleme de sorun oluyor ama sımdı yenı bır versıyon eklende demıs bılal bey onda bu sorun olurmu bılmıyorum vede nasıl degısıklık var acaba son versıyonda

fatih
27.Temmuz.2011, 21:25
XXJVQ versiyonu da eklendi!

bılal bey bı sorum olac ak bıraz once jvh surumunu yukluyodum tek dosya cıktı odınle yukledım ancak pass yazdıktan sonra tel recovery modunda kalıyor reboot sıstem naw gıbı seyler yazıyor beklıyor ben evet deyınce tel yenıden baslıyor ancak galaxy s yazısı cıkınca kalıyor tel acılmıyor ne yapmam gereklı acaba telı daha once usb debolama modda degılde onun ıcınmı oldu bırde ıl basda odın uzerınde pıt yazan yere yanlıslıkla jvp yulkuydu bılgısayarda onu gordu ben farketmdeım onu ısaretledım pda kısmına jvh dosyasını ısaretledım tek dosyaydı bu sekılde yapmıstım boyle sorun cıktı ama sonrasında duzeltıp tekrar jvh yukledım ama gene aynı sorunlar meydana geldı recovery kısmında kalıyor recovery de yapmam gereken ayar varmı cok acıl cvb

Bilal Akgunduz
27.Temmuz.2011, 22:08
bılal bey bı sorum olac ak bıraz once jvh surumunu yukluyodum tek dosya cıktı odınle yukledım ancak pass yazdıktan sonra tel recovery modunda kalıyor reboot sıstem naw gıbı seyler yazıyor beklıyor ben evet deyınce tel yenıden baslıyor ancak galaxy s yazısı cıkınca kalıyor tel acılmıyor ne yapmam gereklı acaba telı daha once usb debolama modda degılde onun ıcınmı oldu bırde ıl basda odın uzerınde pıt yazan yere yanlıslıkla jvp yulkuydu bılgısayarda onu gordu ben farketmdeım onu ısaretledım pda kısmına jvh dosyasını ısaretledım tek dosyaydı bu sekılde yapmıstım boyle sorun cıktı ama sonrasında duzeltıp tekrar jvh yukledım ama gene aynı sorunlar meydana geldı recovery kısmında kalıyor recovery de yapmam gereken ayar varmı cok acıl cvb
Recovery Mod'un ana menüsündeki iki wipe... seçeneğini uygulayıp tekrar Odin ile yükleme yapın. Sorun düzelir.

fatih
27.Temmuz.2011, 23:05
Recovery Mod'un ana menüsündeki iki wipe... seçeneğini uygulayıp tekrar Odin ile yükleme yapın. Sorun düzelir.

dedıgınızı yaptım ama gene olmadı fakat darky rom denedım oldu tel acıldı tekrardan jvh yukledım ama gene aynısı oldu jvh romu yuklerken telı depolama moda alıp oylemı kapatmam gerekıyordu ben herhangı bır degısıklık yapmadan kapatıp downlaod moda alıp oyle yuklemeye calıstım bununla bır bılgısı varmı

Bilal Akgunduz
27.Temmuz.2011, 23:11
dedıgınızı yaptım ama gene olmadı fakat darky rom denedım oldu tel acıldı tekrardan jvh yukledım ama gene aynısı oldu
Recovery Mod'a girin mount and storage bölümünden format system, cache, data seçeneklerini uygulayın. Boot animasyonunda takılmasının sebebi budur, bende de olmuştu SGS2'mi ilk aldıgım gün bir türlü anlamayıp 1 saat boyunca düzeltmeye çalışmıştım :)

fatih
27.Temmuz.2011, 23:16
Recovery Mod'a girin mount and storage bölümünden format system, cache, data seçeneklerini uygulayın. Boot animasyonunda takılmasının sebebi budur, bende de olmuştu SGS2'mi ilk aldıgım gün bir türlü anlamayıp 1 saat boyunca düzeltmeye çalışmıştım :)

recovery moda alıyorum ama sadece 4 secenek var reboot sıstem now apply uptede from sd cart wipedata/factory reset wipe cache partıtıon yazıyor soyledıgınız secenek yok suan zaten tel acılmıyor

Bilal Akgunduz
27.Temmuz.2011, 23:34
recovery moda alıyorum ama sadece 4 secenek var reboot sıstem now apply uptede from sd cart wipedata/factory reset wipe cache partıtıon yazıyor soyledıgınız secenek yok suan zaten tel acılmıyor
Cihazınıza tekrar DarkyROM yükleyip dediğim seçenekleri uygulayın.

fatih
27.Temmuz.2011, 23:54
Cihazınıza tekrar DarkyROM yükleyip dediğim seçenekleri uygulayın.

sadece fecote yukleyıp yapsam olurmu ondada bu secenekler var yoksa darky de yuklemem gerekıyormu bırde bılal bey sız darky rom kullanıyorsunuz sanırım batryanız ne kadar gıdıyor bende cok fazla gıdıyor ayrıca hava durumu otomatık guncelleme yapmıyor sızde nasıl bu sorunlar varmı

ozan23
28.Temmuz.2011, 00:23
cevaplar için sonsuz teşekkürler 2.3.3 JVK YERİNE 2.3.3 JVH ya geçmeyi pek düşünmüyorum aralaraındaki farkları da tam bilemiyorum telefon tam bir canavar ve sorunsuz olunca kayda değer bir fark için rom değiştirebilirim...hele de işbankasının cep bank ı tekrar aktif etmekten se...

Bilal Akgunduz
28.Temmuz.2011, 00:24
sadece fecote yukleyıp yapsam olurmu ondada bu secenekler var yoksa darky de yuklemem gerekıyormu bırde bılal bey sız darky rom kullanıyorsunuz sanırım batryanız ne kadar gıdıyor bende cok fazla gıdıyor ayrıca hava durumu otomatık guncelleme yapmıyor sızde nasıl bu sorunlar varmı
Farketmezs Custom rEcovery olsun da nasıl olursa olsun. 1-2 hafta kadar kullandım ben DarkyROM2. Pil ömrü 2 günü geçiyordu. Stok'ta o kadar gitmiyordu. Şuan MIUI ROM kullanıyorum pil ömrü Darky kadar iyi değil, zaten beta2 versiyonu bu. Şu sıralar birşeyler yüklemeye fırsatım olmadı, en yakın zamanda son versiyonunu yükleyecem Darky'nin. Hava durumu widget'ına pek dikkat etmedim ama sanırım çalışıyordu.

ozan23
28.Temmuz.2011, 09:36
2.3.4 kg3 hangi rom?

Onur Şanlı
28.Temmuz.2011, 11:41
2.3.4 kg3 hangi rom?

Galaxy SII Romu değil miydi o?

fatih
28.Temmuz.2011, 22:29
Farketmezs Custom rEcovery olsun da nasıl olursa olsun. 1-2 hafta kadar kullandım ben DarkyROM2. Pil ömrü 2 günü geçiyordu. Stok'ta o kadar gitmiyordu. Şuan MIUI ROM kullanıyorum pil ömrü Darky kadar iyi değil, zaten beta2 versiyonu bu. Şu sıralar birşeyler yüklemeye fırsatım olmadı, en yakın zamanda son versiyonunu yükleyecem Darky'nin. Hava durumu widget'ına pek dikkat etmedim ama sanırım çalışıyordu.

bılal bey soyledıklerınızı aynen yaptım ama genede aynı sorun devam edıyor sd kartı bıcımlendırdım genede olmadı baska bı cozum varmı farmware yukleyınce recovery modda kalıyor boot anımasyonuna takılıyor fecato harıcı hıcbırsey yukleyemıyorum

Bilal Akgunduz
28.Temmuz.2011, 22:44
bılal bey soyledıklerınızı aynen yaptım ama genede aynı sorun devam edıyor sd kartı bıcımlendırdım genede olmadı baska bı cozum varmı farmware yukleyınce recovery modda kalıyor boot anımasyonuna takılıyor fecato harıcı hıcbırsey yukleyemıyorum
Başka bir yolu var mıdır bilemeyeceğim. Farklı bir Firmware yüklemeyi deneyin. Hiç olmadı Androidtelefonlari.com teknik servisine yollayın orada Brick cihaz gibi işlem görür, sıfır gibi olur.

imyusyil
31.Temmuz.2011, 02:05
Türkiye Firmware'lerinden ilkini indirdim. İçinden JV9_JV5_JV6 adında bir rar dosyası çıktı. Rar dosyasının içinde ise boot.bin cache.rfs factoryfs.rfs modem.bin param.lfs Sbl.bin ve zImage dosyaları var. Anlatımda yer alan şekilde birşey çıkmadı. Nasıl yapacağım şimdi?

Düzenleme: Direkt RAR dosyasını PDA kısmına ekleyerek başlatmak yetiyormuş. Hallettim. Çok teşekkürler.

Bilal Akgunduz
31.Temmuz.2011, 23:41
XXJVR versiyonu eklendi!

tektabanca
01.Ağustos.2011, 12:40
XXJVR versiyonu eklendi!
teşekkürler
hangisini yükleyelim iki tane rom yayınlamışlar birde DARKY CUSTOM yayınlamışlar
umarım arama sonlandırmadaki sorunu düzeltmişlerdir ne tür yenilik var? neler degişmiş? nereden öğreniriz?

onrcnsr
07.Ağustos.2011, 04:16
Orjinal ROm veya Custom vs gibi romları yüklemek için KİES in kurulu olması gerekmiyor. Ben bugüne kadar kiesi kurmamım tek sebebi Driverlar için. Hatta flash atarken kiesi kapatıyorum. Eğer flashlama yapılır iken çok uzn sürerse bu ROM dandır. Genelde hata alırsanız ROMdandır. Ama size tavsiyem flashlama yapmadan önce Wipe olayını kesinlikle gerçekleştirmelisiniz. Çünkü Yüklü olan firmwareın üzerine başka bir firmware kuralamayabiliyor. Yeterki ODIN COM portundan Telefonu tanısın.

hayaletgemim
11.Ağustos.2011, 09:24
Herkese merhabalar,
Tüm sayfalarını okudum forumun ve çok faydalı bilgiler içerdiğini gördüm. Bilgi paylaşan ve yardım eden herkese teşekkürler.
Benim de bir sorum var. Buradan haberdar olmadan önce 2.2. turkcel rom yüklü telefonuma donanımhaber'de anlatılan bir şekilde froyo 2.2.1 I9000XXJPX/kernel 2.6.32.9 sürümü yüklemiştim ve orada verilen root dosyasıyla da root ettim. Gördüğüm kadarıyla burada öyle bir sürüm yok. Telefonumda bir sıkıntı yok ama sürüm yükseltip deneme yapmak istiyorum tabii ki :)
İki sorum var sabır gösterip cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1. İlk sayfada hem JVR hem de JVP sürümlerinde en güncel yazıyor. Nedenini anlayamadım. Bir de burada belirtilen 2.3.4'ler beta sürüm müdür?
2. Bunları yüklemeden önce unroot etmem gerekiyor mu? Yoksa yükleme yapınca telefon kendisi otomatik unroot modda mı başlıyor?
3. Yükleme yaptıktan sonra tekrar root etmek istesem bendeki root dosyası yeterli olur mu?

(Çok soru sorduysam kusura bakmayın)

Bilal Akgunduz
11.Ağustos.2011, 13:22
Herkese merhabalar,
Tüm sayfalarını okudum forumun ve çok faydalı bilgiler içerdiğini gördüm. Bilgi paylaşan ve yardım eden herkese teşekkürler.
Benim de bir sorum var. Buradan haberdar olmadan önce 2.2. turkcel rom yüklü telefonuma donanımhaber'de anlatılan bir şekilde froyo 2.2.1 I9000XXJPX/kernel 2.6.32.9 sürümü yüklemiştim ve orada verilen root dosyasıyla da root ettim. Gördüğüm kadarıyla burada öyle bir sürüm yok. Telefonumda bir sıkıntı yok ama sürüm yükseltip deneme yapmak istiyorum tabii ki :)
İki sorum var sabır gösterip cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1. İlk sayfada hem JVR hem de JVP sürümlerinde en güncel yazıyor. Nedenini anlayamadım. Bir de burada belirtilen 2.3.4'ler beta sürüm müdür?
2. Bunları yüklemeden önce unroot etmem gerekiyor mu? Yoksa yükleme yapınca telefon kendisi otomatik unroot modda mı başlıyor?
3. Yükleme yaptıktan sonra tekrar root etmek istesem bendeki root dosyası yeterli olur mu?

(Çok soru sorduysam kusura bakmayın)

1. Pardon, unutmuşum onu :) Bildiğim kadarıyla sonuncular beta değil.

2. Gerek yok. Yükleme yapınca root gidiyor zaten.

3. Evet, bu versiyonun altındaki root dosyalarıyla root yapılabilir.

hayaletgemim
11.Ağustos.2011, 13:34
1. Pardon, unutmuşum onu :) Bildiğim kadarıyla sonuncular beta değil.

2. Gerek yok. Yükleme yapınca root gidiyor zaten.

3. Evet, bu versiyonun altındaki root dosyalarıyla root yapılabilir.

Teşekkürler Bilal Bey.

kaankalay
11.Ağustos.2011, 14:39
arkadalar elinde turkcell 2.1 rom olan var mi ya da linki olan vars yollayabilir mi?
cunku turkcell froyo 2.2 yi yukledim kies bu rom u tanimadi 2.1 yukleyip oradan update edecegim

Tayfun_Bugdayci
14.Ağustos.2011, 12:27
Merhaba ;

I9000XXJVR - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası için zip dosyası sifresi nedir ?

Bilal Akgunduz
14.Ağustos.2011, 16:37
Merhaba ;

I9000XXJVR - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası için zip dosyası sifresi nedir ?
Firmware lsitesininde yazıyor; samfirmware.com

ahmet sandalci
15.Ağustos.2011, 11:23
İçinde bulunduğumuz Nisan ayının sonlarına doğru Android 2.3 firmware'ı resmyet akazanacak. Eğer Firmware yüklemek hakkında fazla bilgi sahibi değilseniz, bu tarihe kadar bekleyip otomatik olarak güncellenebilirsiniz.

slm , ben yurtdisindan galaxy s ( froyo version 2.2 ) tlf aldim.we tlf numun yavasladigini hissediyorum.guncellemek istiyorum ama fazla bilgi sahibi degilim otomatik guncelleme olayini nasil yapabilrim acaba ??? bilgi verbilirseniz cok sevinirim.

abdullahmk
15.Ağustos.2011, 12:02
slm , ben yurtdisindan galaxy s ( froyo version 2.2 ) tlf aldim.we tlf numun yavasladigini hissediyorum.guncellemek istiyorum ama fazla bilgi sahibi degilim otomatik guncelleme olayini nasil yapabilrim acaba ??? bilgi verbilirseniz cok sevinirim.

öncelikle bilgisayarınıza Samsung un kendi yazılımı olan Kies i yüklemelisiniz. daha sonra telefonunuzu bilgisayara usb kablosu ile bağlayıp kies programındaki güncelleme kısmını kullanarak en son türkiye rom una güncelleyebilirsiniz.

ahmet sandalci
15.Ağustos.2011, 18:35
öncelikle bilgisayarınıza Samsung un kendi yazılımı olan Kies i yüklemelisiniz. daha sonra telefonunuzu bilgisayara usb kablosu ile bağlayıp kies programındaki güncelleme kısmını kullanarak en son türkiye rom una güncelleyebilirsiniz.

kıes yukledım en son surumunu ( bu en son cıkan uretıcı yazılımıdır ) dıyor.Yanı guncelleme yapamıyorum.
( I9000XXJVR - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası ) bu link i yuklemeye caliyorum ama %10 larda duruyor. acaba sorun neyden kaynaklaniyor.

ahmet sandalci
16.Ağustos.2011, 11:49
cok soru soruyorum ama bir soru daha sormak istiyorum,malumunuz tlf numu guncellemek istiyorum ( samsun galaxy s froyo 2.2 version ) ben tlf nu arabistandan aldim ve hala arabistandayim tlfnum ing turkcelestirmedim henuz.yukardaki sizin vermis oldugunuz ( Samsung Galaxy S TÜRK Firmware Dosyaları ) linki ile guncelleme yapsam herhangibir sorun olur mu ??

abdullahmk
16.Ağustos.2011, 13:06
cok soru soruyorum ama bir soru daha sormak istiyorum,malumunuz tlf numu guncellemek istiyorum ( samsun galaxy s froyo 2.2 version ) ben tlf nu arabistandan aldim ve hala arabistandayim tlfnum ing turkcelestirmedim henuz.yukardaki sizin vermis oldugunuz ( Samsung Galaxy S TÜRK Firmware Dosyaları ) linki ile guncelleme yapsam herhangibir sorun olur mu ??

genelde sorun çıkmıyor. ama sorun çıkarsa da sorumlu olmamak şartıyla evet sorun olmaz, herkesin yüklediği gibi siz de yükleyebilirsiniz.

ahmet sandalci
16.Ağustos.2011, 18:23
cok tesekkur edıyorum elinize saglık guncellemeyı yaptım 2.3.3 suanda sorunsuz çalışıyor.Başka yapmam gereken birşey var mı? teşekkur ederim.

abdullahmk
17.Ağustos.2011, 04:28
Bundan sonrasi size kalmis artik :) gule gule kullanin.

ahmet sandalci
17.Ağustos.2011, 07:12
Saolun :))

abdullahmk
17.Ağustos.2011, 08:30
Saolun :))

her zaman elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

ahmet sandalci
17.Ağustos.2011, 11:41
her zaman elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

aslinda ben (I9000XXJVR - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası ) bu guncellemeyii yapmak istiyordum ama bu dosya yi bir turlu indiremedim bu sabah tekrar denedim ve indirdim ve cikan dosylari odin de hangi bolume alacagimi bulamiyorum.
cikan dosyalar;

CSC.tar*
CODE_I9000XXJVR_CL425308_REV03_user_low_ship.tar.m d5
MODEM_I9000XXJVR_REV_00_CL1044379.tar.md5
s1_odin_20100512.pit

ve sizn soylemis oldugunz talimatlari uygulacaktim ( eger firmware tek dosya zip. halinde ciktiysa pda kismina ekleyin ve yuklemeye devam edin ) demistiniz. zaten ilk yukledigim surumu (2.3.3 ) bu sekilde yukledim gayetde ii caliyor. ama 2.3.4 yuklemek istiyorum cikan dosyalari yukrada belirttim.yine ayni sekilde yuklesem dogru olurmu acaba ?? cikan zip. dosyasinin adi CSC bu dosyayi pda kismina yuklesem olur mu? yardimci olursaniz sevinir....

dmotwww
17.Ağustos.2011, 20:41
tek tek sayfaları okuyorum ama bitirmeme çok var haliyle... daha önce sorulduysa özür dilerim:

"I9000XXJVR - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyası"
1) beta değil di mi? Stabil?
2) Kies görüyor mu?
3)En çok şikayet edilen sorun ne acaba?

abdullahmk
17.Ağustos.2011, 21:43
aslinda ben (I9000XXJVR - Android 2.3.4 - 512 PIT - En Güncel Firmware Dosyasý ) bu guncellemeyii yapmak istiyordum ama bu dosya yi bir turlu indiremedim bu sabah tekrar denedim ve indirdim ve cikan dosylari odin de hangi bolume alacagimi bulamiyorum.
cikan dosyalar;

CSC.tar*
CODE_I9000XXJVR_CL425308_REV03_user_low_ship.tar.m d5
MODEM_I9000XXJVR_REV_00_CL1044379.tar.md5
s1_odin_20100512.pit

ve sizn soylemis oldugunz talimatlari uygulacaktim ( eger firmware tek dosya zip. halinde ciktiysa pda kismina ekleyin ve yuklemeye devam edin ) demistiniz. zaten ilk yukledigim surumu (2.3.3 ) bu sekilde yukledim gayetde ii caliyor. ama 2.3.4 yuklemek istiyorum cikan dosyalari yukrada belirttim.yine ayni sekilde yuklesem dogru olurmu acaba ?? cikan zip. dosyasinin adi CSC bu dosyayi pda kismina yuklesem olur mu? yardimci olursaniz sevinir....

Code = pda
modem = phone
csc = csc
pit = pit

evet bazilari tek dosya oluyor ve pda olarak giriliyor.

ahmet sandalci
18.Ağustos.2011, 08:23
Code = pda
modem = phone
csc = csc
pit = pit

evet bazilari tek dosya oluyor ve pda olarak giriliyor.
ewet dun şansımı bir deniyeyim dedim oldu.ama darykroom olayini anlayamadim.

abdullahmk
18.Ağustos.2011, 14:12
ewet dun şansımı bir deniyeyim dedim oldu.ama darykroom olayini anlayamadim.

ilgili konuda anlatım açık bir şekilde mevcut. eğer takıldığınız noktalar olursa yardımcı olmaya çalışırım/çalışırız.

ahmet sandalci
18.Ağustos.2011, 15:31
ilgili konuda anlatım açık bir şekilde mevcut. eğer takıldığınız noktalar olursa yardımcı olmaya çalışırım/çalışırız.

simdiden tesekkur ediyorum ve takildigim yerleri size sormaya basliyorum.( Ficeto_JVH ROM ) bu rom un yuklu olmasi gerekir diyor nerden ogrenecegim acaba.download moduna gecerken usb hata ayiklama yi aktiv yapiyormuyuz.

abdullahmk
18.Ağustos.2011, 19:41
simdiden tesekkur ediyorum ve takildigim yerleri size sormaya basliyorum.( Ficeto_JVH ROM ) bu rom un yuklu olmasi gerekir diyor nerden ogrenecegim acaba.download moduna gecerken usb hata ayiklama y.i aktiv yapiyormuyuz.

Siz yqnlis yere bakiyorsunuz. siz 10.1 e bakiyorsunuz. DarkyROM 10.2 Extreme Edition baslikli konuya girin ve oradan resurrection editionu yukleyin. Download mod icin de hata ayiklamanin acik olmasi gerkmez

fatih
19.Ağustos.2011, 13:48
Arkadaslar ben en son surum jvr yukledim ama internete girince tekrar geri tusuyla ciktigimda uygulama kapanmiyor arka planda calismaya devam ediyor bunu nasil engelleyebilirim bi yardim lutfen bunun icin bir program varmidir tel rootludur ayrica uygulamalari dahili hafizaya nasil alabilirim

mavimetre
19.Ağustos.2011, 14:03
burdakiler en son sürümmü arkadaşlar? indirip yükleyecemde

Bilal Akgunduz
19.Ağustos.2011, 14:41
burdakiler en son sürümmü arkadaşlar? indirip yükleyecemde
Evet öyledir.

fatih
19.Ağustos.2011, 15:24
Arkadaslar ben en son surum jvr yukledim ama internete girince tekrar geri tusuyla ciktigimda uygulama kapanmiyor arka planda calismaya devam ediyor bunu nasil engelleyebilirim bi yardim lutfen bunun icin bir program varmidir tel rootludur ayrica uygulamalari dahili hafizaya nasil alabilirim

Sorunumum cvb bilen yok kimse herhalde

abdullahmk
19.Ağustos.2011, 17:43
Sorunumum cvb bilen yok kimse herhalde

biraz sabırlı olun lütfen. ayrıca burada her sorulan soruya cevap verilecek diye bir kuralımız yok.
sorunuza gelirsek, uygulamanın kapanmadığını nasıl anlıyorsunuz? görev yöneticisine bakarak mı yoksa farklı bir uygulama kullanarak mı?

dmotwww
19.Ağustos.2011, 18:29
acaba son çıkan 2.3.4 beta sürümü mü? yoksa resmi, sorunsuz olan sürüm mü? ona göre flashlayım diyordum

fatih
19.Ağustos.2011, 18:59
biraz sabırlı olun lütfen. ayrıca burada her sorulan soruya cevap verilecek diye bir kuralımız yok.
sorunuza gelirsek, uygulamanın kapanmadığını nasıl anlıyorsunuz? görev yöneticisine bakarak mı yoksa farklı bir uygulama kullanarak mı?

gorev yonetıcısınden bakıyorum zaten oradan kapatıyorum her seferınde

mavimetre
21.Ağustos.2011, 11:20
Evet öyledir.

hocam teşekkürler.. söyle bi baktım bazı sitelerde haziran 2011 jvp diye bi sürüm var... onu kurdum bayaa bi problem yaşadım

mavimetre
21.Ağustos.2011, 12:47
hocam burdakini kurdum da bi türlü türkçe yapamadım

koj1r0
21.Ağustos.2011, 13:00
2.3.4 yüklemeyi tavsiye ediyor musunuz? bende şu an 2.3.3 var root yapılmıs bir şekilde.

tutku96
21.Ağustos.2011, 14:42
hocam burdakini kurdum da bi türlü türkçe yapamadım

Ayarlar a girin oradan üstünde "A" olan simgeye tıklayın en üstekini seçin.Sonra türkçe yazısını göreceksiniz zaten.

bakemal
21.Ağustos.2011, 14:48
merhaba;
guncelleme fireware değiştirdikten sonra bazı sorunlar yaşamaya başladım.bunları nasıl giderebilirim.

*2.3.3 u kurdum fakat kurduktan sonra gelen maillerde dil problemi yaşamaya başladım.
Farklı karakterlerle mailler gelmeye başladı. 2.1 versiyonu yukluyken gordugum mailleri şimdi farklı karakterlerle goruyorum.

*ınternetteyken de program birden kapanıyor kendi kendine

*battery indicator program özelliklerinin tamamına ulaşamıyorum. ayarlarına girilmiyor. upgrade yapmaya çalıştığımda oge bulanamadı diyor.

İlk yukleme yaparken sorun yaşadım biraz. Tel kapandı açılmadı 1 saat kadar bekledikten sonra download modeda açıp tekrar kurdum.
Yukledeki hatadan dolayı bu sorunları taşıyorum. Nasıl çözebilirim. Teşekkurler...

anans
21.Ağustos.2011, 17:45
merhaba;
guncelleme fireware değiştirdikten sonra bazı sorunlar yaşamaya başladım.bunları nasıl giderebilirim.

*2.3.3 u kurdum fakat kurduktan sonra gelen maillerde dil problemi yaşamaya başladım.
Farklı karakterlerle mailler gelmeye başladı. 2.1 versiyonu yukluyken gordugum mailleri şimdi farklı karakterlerle goruyorum.

*battery indicator program özelliklerinin tamamına ulaşamıyorum. ayarlarına girilmiyor. upgrade yapmaya çalıştığımda oge bulanamadı diyor.

İlk yukleme yaparken sorun yaşadım biraz. Tel kapandı açılmadı 1 saat kadar bekledikten sonra download modeda açıp tekrar kurdum.
Yukledeki hatadan dolayı bu sorunları taşıyorum. Nasıl çözebilirim. Teşekkurler...

karakter sorunu e-mailde kodlama sorunu vardı bi 2.3.3 sürümünde.orjinal bir 2.3.3 sürümü yüklerseniz sorun kalmaz.bide romu yükledikten sonra bi wipe işlemlerini yapmayı deneyin

abdullahmk
22.Ağustos.2011, 09:56
merhaba;

bu tür durumlarda yapılacak en güzel şey telefona tekrar sıfırdan wipe lı bir şekilde rom yüklemektir. kendiniz yazmışsınız yüklenirken sorunlar oldu diye. işte bu sıkıntıların sebebi sağlıklı bir yükleme yapamamanız. anlatımdaki adımları eksiksiz bir şekilde takip ederek ve pit dosyasını mutlaka kullanarak tekrar romunuzu yüklemeyi deneyin.

alicelen2002
22.Ağustos.2011, 15:37
I9000XXJVR.zip dosyası şifre istiyor??

Bilal Akgunduz
22.Ağustos.2011, 16:19
I9000XXJVR.zip dosyası şifre istiyor??
Sanırım okumamışsınız rehberi. Listenin altında Rar şifresinin samfirmware olduğu yazıyor!!

abdullahmk
22.Ağustos.2011, 16:27
Sanırım okumamışsınız rehberi. Listenin altında Rar şifresinin samfirmware olduğu yazıyor!!

insanın klavyeyi kırası geliyor değil mi :D

Bilal Akgunduz
22.Ağustos.2011, 18:53
insanın klavyeyi kırası geliyor değil mi :D
:D aynen öyle.

tetik_23
23.Ağustos.2011, 21:25
merhaba bilal bey ben samsung galaxy s 2 yeni aldım bunun rom kg1 dir kiesden de enson sürüm olarak gösteriliyor fakat burada kg4 e kadar sürüm gösteriliyor acaba bunu farkı ne birde neden kies de son sürüm kg1 gözüküyor ve ben bunu yüklersem garanti konusunda problem yaşarmıyımyaşamazsam dahi tekrar kendi orjinal sürümüne dönebilirmiyim acaba
bu konuda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. teşekkürler

Bilal Akgunduz
23.Ağustos.2011, 21:33
merhaba bilal bey ben samsung galaxy s 2 yeni aldım bunun rom kg1 dir kiesden de enson sürüm olarak gösteriliyor fakat burada kg4 e kadar sürüm gösteriliyor acaba bunu farkı ne birde neden kies de son sürüm kg1 gözüküyor ve ben bunu yüklersem garanti konusunda problem yaşarmıyımyaşamazsam dahi tekrar kendi orjinal sürümüne dönebilirmiyim acaba
bu konuda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. teşekkürler
Eski Firmware'e Türkçe Firmware'lerden birini yükleyerek dönebilirsiniz. Burad sıralamış olduğumuz Firmware'leri de yükelyebilirsiniz. Gözükmemesinin sebebi türkiye için bu versiyonun yayınlanmış olmasıdır.

tetik_23
23.Ağustos.2011, 21:40
tamam teşekkür ederim birde bu 2.3.4 son gücelleme olan türkçemi ve bendeki kg1 sunulan jvr bunlar bişe degiştirirmi yani ben enson güncellemeyi yükleyebilirmiyim tr olarak tabi

Bilal Akgunduz
23.Ağustos.2011, 21:59
tamam teşekkür ederim birde bu 2.3.4 son gücelleme olan türkçemi ve bendeki kg1 sunulan jvr bunlar bişe degiştirirmi yani ben enson güncellemeyi yükleyebilirmiyim tr olarak tabi
Evet yapabilirsiniz.

tetik_23
24.Ağustos.2011, 17:44
bilal bey vermiş oldugum resmi inceleye bilirmisin hangi dosya nereye gidecek acaba bir tek csc dosyası için yer var digerleri nereye gidecek

http://b1108.hizliresim.com/11/8/24/14802.png

abdullahmk
24.Ağustos.2011, 18:08
bilal bey vermiş oldugum resmi inceleye bilirmisin hangi dosya nereye gidecek acaba bir tek csc dosyası için yer var digerleri nereye gidecek

http://b1108.hizliresim.com/11/8/24/14802.png

code=pda
modem=phone
csc=csc
pit=pit

tetik_23
24.Ağustos.2011, 19:01
teşekkürler abdullahmk

thevivian
24.Ağustos.2011, 20:15
Benim telefonum türkcellden alınma. bu telefonda sim kilidi varmıdır. varsa yüklemeden önce kaldırmalımıyım. nasıl yapabilirim.

Bilal Akgunduz
24.Ağustos.2011, 21:53
Benim telefonum türkcellden alınma. bu telefonda sim kilidi varmıdır. varsa yüklemeden önce kaldırmalımıyım. nasıl yapabilirim.
Yoktur, turkcell'in öyle bir şeyi yok sanırım.

tetik_23
25.Ağustos.2011, 17:44
Sayın Mutlu Pe****,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz.
Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çeşitli internet sitelerinde yer alan yazılım bilgilerine destek verilmemektedir. Bu
yazılımları cihazınıza yüklemeniz sonucunda cihazınızda oluşabilecek sorunlarda,
sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu belirtmek isteriz.

Güncellemelerle ilgili çalışmalar devam etmektedir. İşlemler tamamlandığında
güncel yazılımları Kies programı üzerinden görebilirsiniz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daha detaylı bilgi almak için 444 77 11 numaralı telefondan bize
ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla

Samsung Electronics Turkiye
Müşteri Hizmetleri

Bu sayfadaki bilgiler bütün ihtiyaçlarıma cevap veriyor.
Katılıyorum
5 4 3 2 1
Katılmıyorum
* Bu e-postaya lütfen cevap vermeyiniz. Bu e-posta sadece
sistemden gönderilen mesajlar için oluşturulmuştur.
* Eğer bu cevabın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, lütfen buraya tıklayın.
* Başka bir ürünle ilgili sorunuz için lütfen burayı tıklayın.

************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************

iyi çalışmalar. ben turkcell in vermiş oldugu samsung galaxy s II telefondan aldım telefondan gayet memnunum, fskst android formlarında baktıgım zaman bu telefonun yeni güncellemeleri var 2.3.4 gibi fakat ben telefonun kies yazılımında güncellemelerine baktıgımda 2.3.3 enson güncelleme olarak bana göstermekte bunun sebebini ögrene bilirmiyim acaba telefonum hep bu yazılımlamı devam edecek yoksa güncellemeleri kies den yapabilecekmiyim yani bu güncellemeleri bize sunacakmısınız. sonuçta tüm güncellemelerden faydalanmak istiyorum android sürekli yeni güncellemeler sunuyor bunlardan geri kalmak istemem doğrusu, konuyla alakalı yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler

adm123
26.Ağustos.2011, 10:35
iyi günler verdiğiniz romlar içinde hangileri resmi ve stabil romlar? 2.1 eclair den 2.3.4 xxjvr ye geçtim ve telefon wifi ile wpa şifreli ağlara bağlanmıyor acaba 2.3.x hangi romda bu sorun yok. teşekkürler...

Bilal Akgunduz
26.Ağustos.2011, 14:07
iyi günler verdiğiniz romlar içinde hangileri resmi ve stabil romlar? 2.1 eclair den 2.3.4 xxjvr ye geçtim ve telefon wifi ile wpa şifreli ağlara bağlanmıyor acaba 2.3.x hangi romda bu sorun yok. teşekkürler...
Modemin şifrelemesini sadecre WPA ya da Sadece WPA2 yaptığınızdan emin olun.

cengo_19
26.Ağustos.2011, 20:46
kolay gelsin arkadaşlar..bu android konusunda biraz acemiyim...samsung galaxy s i9000 im var ve hiçbirşey yüklemedim daha..bana yardımcı olabilirmisiniz.hiçbirşey bilmiyorum...

abdullahmk
26.Ağustos.2011, 22:43
bana yardımcı olabilirmisiniz.hiçbirşey bilmiyorum...

arkadaş böyle soru olmaz. ben bişi bilmiyorum bana herşeyi anlatın diye bi soru yok!

cengo_19
26.Ağustos.2011, 23:57
arkadaş böyle soru olmaz. ben bişi bilmiyorum bana herşeyi anlatın diye bi soru yok!

birincisi ben herşeyi anlatın demedim..ikincisi ise madem yardımsever androidsin bu mudur yardımseverlik... yazdığım yazıyı iyi oku içinde ricada bulunmuşum senin gibi kabalık yok hocam ...uyarı yaparken dikkatli ol.. buraya polemik yaratmak için üye olmadım..sadece bu cihaza ne gerekli onu ögrenmek istedim..herşeyi anlatmana gerenk yok ipin ucu gelsin geri kalanını fazlasıyla çözerim rahat ol...

Onur Şanlı
27.Ağustos.2011, 00:13
birincisi ben herşeyi anlatın demedim..ikincisi ise madem yardımsever androidsin bu mudur yardımseverlik... yazdığım yazıyı iyi oku içinde ricada bulunmuşum senin gibi kabalık yok hocam ...uyarı yaparken dikkatli ol.. buraya polemik yaratmak için üye olmadım..sadece bu cihaza ne gerekli onu ögrenmek istedim..herşeyi anlatmana gerenk yok ipin ucu gelsin geri kalanını fazlasıyla çözerim rahat ol...

Forumumuzda yeterince fazla adette ipucu zaten mevcut.. Anlatımları mümkün olduğunca detaylı ve Android'i ilk kez eline alan birinin bile anlayabileceği bir dille yazıp konu olarak da sabitliyoruz.. Forumumuzu biraz okursanız zaten neyin ne olduğunu anlarsınız..

cengo_19
27.Ağustos.2011, 00:58
Forumumuzda yeterince fazla adette ipucu zaten mevcut.. Anlatımları mümkün olduğunca detaylı ve Android'i ilk kez eline alan birinin bile anlayabileceği bir dille yazıp konu olarak da sabitliyoruz.. Forumumuzu biraz okursanız zaten neyin ne olduğunu anlarsınız..

anlaşıldı.siz öyle diyorsanız öyle olsun.kolay gelsin....

abdullahmk
27.Ağustos.2011, 08:32

moderatör olmayı düşünmüştüm forumun ilk açıldığı zamanlar da iyi ki olmamışım yoksa kafayı yerdim! >:(

Onur Şanlı
27.Ağustos.2011, 11:55
moderatör olmayı düşünmüştüm forumun ilk açıldığı zamanlar da iyi ki olmamışım yoksa kafayı yerdim! >:(

Kafayı yemiş gibi mi görünüyorum :)

fatih
27.Ağustos.2011, 21:47
arkadaslar ben turkcell romu kurdum ama 2 gunde bır tel reset atıyor kendı kenduıne bunu nasıl onleyebılırım yardımcı olursanız sevınırım full wipe yaptıktan sonra yukledım gene olmadı

Bilal Akgunduz
27.Ağustos.2011, 22:06
arkadaslar ben turkcell romu kurdum ama 2 gunde bır tel reset atıyor kendı kenduıne bunu nasıl onleyebılırım yardımcı olursanız sevınırım full wipe yaptıktan sonra yukledım gene olmadı
Cihazınızda problem olabilir. Servise götürün isterseniz.

anans
27.Ağustos.2011, 23:24

başka bir romdan türkcelle geçişte geçmeden önce fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.

cengo_19
28.Ağustos.2011, 00:55

hocam sen modlugu yapamazsın...cihazı aldığımada pişmanım zaten i4 canavar gibi..

abdullahmk
28.Ağustos.2011, 02:09
hocam sen modlugu yapamazsın...cihazı aldığımada pişmanım zaten i4 canavar gibi..

haklısın senin gibiler olduğu sürece yapamam!

cengo_19
28.Ağustos.2011, 02:19
haklısın senin gibiler olduğu sürece yapamam!

veren eli herkes öper ama onu da sen yapamıyorsun...tartışma bitmiştir...başka forumda sagolsunlar yardımcı oldular..hallettim...

adm123
28.Ağustos.2011, 11:08
wpa 2 yapınca bağlanıyor fakat evimin dışında bir yerde sağlıklı olarak bağlanamam.Çünkü wep dışında şifreleme yapanlar wpa/wpa2 seçeneğini seçiyor android 2.1 eclair de bağlanıyordum bu versiyonda bağlanamıyorum biraz araştırdım bunu wpa suplicant diye bi dosya ile alakalı heralde.wpa/wpa2 şifreleme türüne nasıl bağlanabilirim.teşekkürler...

Bilal Akgunduz
28.Ağustos.2011, 13:34
wpa 2 yapınca bağlanıyor fakat evimin dışında bir yerde sağlıklı olarak bağlanamam.Çünkü wep dışında şifreleme yapanlar wpa/wpa2 seçeneğini seçiyor android 2.1 eclair de bağlanıyordum bu versiyonda bağlanamıyorum biraz araştırdım bunu wpa suplicant diye bi dosya ile alakalı heralde.wpa/wpa2 şifreleme türüne nasıl bağlanabilirim.teşekkürler...
Ayarlar/Wi-Fi ve mobil Ağlar/Wi-Fi ayarları menüsündeyken menü butonuna basıp Advanced seçeneğini seçin. gelen pencereden kendiniz IP verebilirsiniz. Bahsi geçen şifreleme türüne sahip bağlantılarda sanırım IP dağıtmama soruu oluyor. Ben bunu kendim IP atayarak çözdüm. Fakat modemin markasını bilmeniz lazım, ona göre IP ayarlrı değişiyor tabiki.

dmotwww
30.Ağustos.2011, 20:12
2.3.4 firmware beta denemesi mi resmi çıkan mı? Birde 2.3.3 arasındaki farklar nelerdir acaba?

Bilal Akgunduz
30.Ağustos.2011, 22:55
2.3.4 firmware beta denemesi mi resmi çıkan mı? Birde 2.3.3 arasındaki farklar nelerdir acaba?
2.3.4 daha stabildir. Resmi değil bildigim kadarıyla.

bakemal
04.Eylül.2011, 13:50
bu tür durumlarda yapılacak en güzel şey telefona tekrar sıfırdan wipe lı bir şekilde rom yüklemektir. kendiniz yazmışsınız yüklenirken sorunlar oldu diye. işte bu sıkıntıların sebebi sağlıklı bir yükleme yapamamanız. anlatımdaki adımları eksiksiz bir şekilde takip ederek ve pit dosyasını mutlaka kullanarak tekrar romunuzu yüklemeyi deneyin.

bayramdan dolayı ancak işlemleri gerçekleştirebildim. bu sefer sorunsuz bir şekilde yukleme işlemini gerçekleştirdim.darkys rom 10.2 yi de yukledim.
karakter kodlaması kısmen düzeldi fakat internette gezinirken tarayıcı kendiliğinden kapanıyor gene. Hatta bu sefer bazen dondutan sonra kendine reset atıyor.

Tel i ilk aldığım versiyonuna ve romsuz haline nasıl getirebilirim?

Bilal Akgunduz
04.Eylül.2011, 20:46
bayramdan dolayı ancak işlemleri gerçekleştirebildim. bu sefer sorunsuz bir şekilde yukleme işlemini gerçekleştirdim.darkys rom 10.2 yi de yukledim.
karakter kodlaması kısmen düzeldi fakat internette gezinirken tarayıcı kendiliğinden kapanıyor gene. Hatta bu sefer bazen dondutan sonra kendine reset atıyor.

Tel i ilk aldığım versiyonuna ve romsuz haline nasıl getirebilirim?
Bu konudaki en eski Türkiye Firmware yükleyin.

tutku96
11.Eylül.2011, 12:59
Yeni galaxy s romu XXJVS 2.3.5
http://hotfile.com/dl/129538506/0a079c6/I9000XXJVS.rar.html
Şifre:samfirmware.com

fatih
11.Eylül.2011, 15:49

b u romda bı yanlıslık var rar olarak ınıyor ama winrarda cıkarma yapmıyor ayrıca odınlede dosyayı goremıyoruz

tutku96
11.Eylül.2011, 16:00
b u romda bı yanlıslık var rar olarak ınıyor ama winrarda cıkarma yapmıyor ayrıca odınlede dosyayı goremıyoruz

Ben bu rom ile yükleme yaptım.Sizin winrar programında bir sorun olabilir.

fatih
11.Eylül.2011, 16:04
Ben bu rom ile yükleme yaptım.Sizin winrar programında bir sorun olabilir.

ozur pc ımde wınrar sılınmıs duzelttım sorun yok

y2101
11.Eylül.2011, 16:53
jvs 2,3,5

cf root dosyası cıkmadımı acaba bır turlu bulamadım

Bilal Akgunduz
11.Eylül.2011, 18:13
jvs 2,3,5

cf root dosyası cıkmadımı acaba bır turlu bulamadım
Çıkmasına gerek yok. Eski versiyonları kullanabilirsiniz.

fatih
11.Eylül.2011, 19:00
Çıkmasına gerek yok. Eski versiyonları kullanabilirsiniz.

yanı jvr nın root dosyasını kullanabılırmıyız

fatih
11.Eylül.2011, 19:02
sankı jvrden daga hızlı gıbı geldı bana bu versıyon ınsallah konustuktan sonra kapanmaya zorla uyarısı bu romda duzeltılmıstır

Ozgur
11.Eylül.2011, 19:52
2.3.5 i yükledim fakat wi-fi yi açtıktan bir kaç saniye içinde kendi kendine kapanıyor. başka bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?

tutku96
11.Eylül.2011, 20:00
2.3.5 i yükledim fakat wi-fi yi açtıktan bir kaç saniye içinde kendi kendine kapanıyor. başka bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?

Bende öğlenden beri açık duruyor.Bir daha rom yükleyin ya da wipe yapın.

tutku96
11.Eylül.2011, 23:09
JVS için semaphore 1.7.0 kernel yayınlanmış.
site:http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=716779&d=1315764802

fatih
11.Eylül.2011, 23:21
JVS için semaphore 1.7.0 kernel yayınlanmış.
site:http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=716779&d=1315764802

bu semaphone gercekten ıse yarıyomu jvr de yukledım gozle gorulur bır degısım olmadı sankı tam olarak ne ıse yarıyor

batuhanbatu
11.Eylül.2011, 23:43
2.3.5. hangi rom yüklenebilir stabil

tutku96
12.Eylül.2011, 00:10
bu semaphone gercekten ýse yarýyomu jvr de yukledým gozle gorulur býr degýsým olmadý sanký tam olarak ne ýse yarýyor

Birçok özelliği var bu bölümdeki bir konuda özellikleri yazıyor.bana göre en dikkat çekici özelliği müzik oynatıcı üzerindeki değişimi ve parlaklık ayarı.

ahmetmertgok
12.Eylül.2011, 11:13
jvs'yi yükleyenler bize biraz bilgi verebilirler mi memnunlar mı?

Bilal Akgunduz
12.Eylül.2011, 11:53
jvs'yi yükleyenler bize biraz bilgi verebilirler mi memnunlar mı?

blogdaki yazıda bir arkadaş çok stabil olduğunu söylemiş.

mstks
12.Eylül.2011, 14:56
bunu galaxy fit e yükleyemeyiz değil mi?

tutku96
12.Eylül.2011, 15:03
bunu galaxy fit e yükleyemeyiz değil mi?

Yüklerseniz telefonunuz bozulur.

tahaabay
12.Eylül.2011, 15:03
2.3.5 yükledim peki şimdi hangi cf root sürmünü yüklemlym :)

tutku96
12.Eylül.2011, 15:23
2.3.5 yükledim peki şimdi hangi cf root sürmünü yüklemlym :)

CF root üzerine kurulan bir kernel var.[KERNEL] Semaphore 1.6.0 JVR Kernel konusundan 1.7.0 sürümünü yükleyebilirsiniz.

tahaabay
12.Eylül.2011, 15:43
tşkrllr yardmn içn snırım cf root jvs dha çıkmadı.

tutku96
12.Eylül.2011, 16:21
tşkrllr yardmn içn snırım cf root jvs dha çıkmadı.

cf root jvs çıkmış.
link:http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=717389&d=1315824624

tahaabay
12.Eylül.2011, 17:01
yrdmn içn tşkrler :)

fatih
12.Eylül.2011, 19:19
blogdaki yazıda bir arkadaş çok stabil olduğunu söylemiş.

evet gayet stabıl sarjı ıyı gıdıyor hızı mukemmel yanlız bı sorun var 3 mesajdan sonra mms donustuıruyor

tutku96
12.Eylül.2011, 19:29
evet gayet stabıl sarjı ıyı gıdıyor hızı mukemmel yanlız bı sorun var 3 mesajdan sonra mms donustuıruyor

MMS dönüşüyor derken tam olarak ne oluyor?

fatih
12.Eylül.2011, 19:40
MMS dönüşüyor derken tam olarak ne oluyor?

bugun msj gonderıyordum baya uzun msjdı 3. msj bıtıp 4. gecınce tel uyarı verdı msjınız mms donusturulup gonderılecektır dıye bende o sekılde gondermedım belkı gıden msj anlasılmaz dıye o kadar yazmıstım tekrar yazmaya gozum yemedı o yuzden 3 msj olarak gondermıstım yanı nasıl gıttıgını bılmıyorum aslında denemek lazım ama

gringoow
12.Eylül.2011, 22:28
Arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz :( bende Samsung Galaxy Pro GT-B7510 var ve üzerindeki yazılım Android 2.2.2 ben bunu nasıl yükseltebilirim ve gerekli güncellemeyi nerden indirebilirim. lütfen yardımcı olurmusunuz.

tutku96
12.Eylül.2011, 22:33
Arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz :( bende Samsung Galaxy Pro GT-B7510 var ve üzerindeki yazılım Android 2.2.2 ben bunu nasıl yükseltebilirim ve gerekli güncellemeyi nerden indirebilirim. lütfen yardımcı olurmusunuz.

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-b7510.htm linkten güncelleme bulabilirsin

ademkurtan
12.Eylül.2011, 23:26
Arkadaşlar ben 2.3.4 romların hepsini denedim hepsinde ''com.android.phone işlemi beklenmedik biçimde durdu. lütfen yeniden deneyin.'' problemi yaşadım. arkadaşımında galaxy s i var onda da denedim aynı problem. jvs de bu çözülmüştür diye umut ettim ama nafile gene aynı sorun devam ediyor. belirteyim yüklemeden önce ve sonrada tüm temizlikleri yaptım. anlamıyorum bu problem neden kaynaklanıyor? sadece bende olsa tel bozuk derim ama yok arkadaşımında da aynı. bunun bi çözümü yokmu? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyoruz. çünkü çok rahatsız edici bir problem.

kaankalay
13.Eylül.2011, 10:41
arkadaslar 2.3.5 i yukledim dun gece dunden beri sorun yasamadim wifi olsun mesaj olsun konusma olsun. su anda darky s rom dan haric kullandigim en iyi rom diyebilirim. cok hizli azram tuketiyor. yalniz markette yine bazi uygulamalari gormek isteyince islemi durduruyo sanirim markette tum surumlerde bi hata var. neyse bugune kadar 2.3.2 2.3.4 2.3.5 darky s rom 10.2 mui rom denedim en memnun kaldigim darkys rom extreme edition. 2.3.5 icinde 2-3 gun sonra izlenimlerimi yazacagim

terbiyesiz
13.Eylül.2011, 15:09

Bu rar'ın içerisinden 3 tar ve 1 pit uzantılı dosya var. İlk sayfadaki anlatım eksik sanırım. Nasıl yükleyeceğiz biz bunları kullanarak?

tutku96
13.Eylül.2011, 15:34
Bu rar'ın içerisinden 3 tar ve 1 pit uzantılı dosya var. İlk sayfadaki anlatım eksik sanırım. Nasıl yükleyeceğiz biz bunları kullanarak?

Odinde pit yazan yere pit uzantılı dosyayı,pda kısmında code yazan dosyayı,phone kısmına phone yazan dosyayı,csc kısımına diğer dosyayı koyun re-partition seçip yükeleyin.

terbiyesiz
13.Eylül.2011, 16:33
Odinde pit yazan yere pit uzantılı dosyayı,pda kısmında code yazan dosyayı,phone kısmına phone yazan dosyayı,csc kısımına diğer dosyayı koyun re-partition seçip yükeleyin.

Teşekkürler hocam Kernel 1.7.0 ı da yükledim.

mucisk
14.Eylül.2011, 00:08
arkadaşlar yükleme yapınca telefon hafızasındaki isimler siliniyor mu?

adm123
14.Eylül.2011, 00:14
arkadaşlar yeni çıkan XXJVS 2.3.5 romda wifi wpa/wpa2 şifreleme türündeki ağlara bağlanabiliyormu ve 2.3.4 ten artıları neler? teşekkürler

rapmatic
14.Eylül.2011, 00:21
arkadaşlar yeni çıkan XXJVS 2.3.5 romda wifi wpa/wpa2 şifreleme türündeki ağlara bağlanabiliyormu ve 2.3.4 ten artıları neler? teşekkürler wpa/wpa2 problemsiz bağlanabilirsin.

adm123
14.Eylül.2011, 18:58
Telde Önce 2.1 vardı orda problemsiz bağlanabiliyordum.Xxjvr 2.3.4 te modemden sadece wpa2 ayarını seçince bağlanıyor fakat wpa/wpa2 güvenlik türünde bağlanmıyor.Xxjvs 2.3.5 te wpa/wpa2 ye problemsiz bağlanabiliyormuyuz arkadaşlar? teşekkürler...

tutku96
14.Eylül.2011, 19:04
Telde Önce 2.1 vardı orda problemsiz bağlanabiliyordum.Xxjvr 2.3.4 te modemden sadece wpa2 ayarını seçince bağlanıyor fakat wpa/wpa2 güvenlik türünde bağlanmıyor.Xxjvs 2.3.5 te wpa/wpa2 ye problemsiz bağlanabiliyormuyuz arkadaşlar? teşekkürler...

Ben bağlanıyorum.

adm123
14.Eylül.2011, 23:46
tutku96 arkadaşım sen xxjvr 2.3.4 ile mi xxjvs 2.3.5 ile mi bağlanabiliyorsun?

tutku96
14.Eylül.2011, 23:51
tutku96 arkadaşım sen xxjvr 2.3.4 ile mi xxjvs 2.3.5 ile mi bağlanabiliyorsun?

İkisi ile de bağlanabiliyordum.

woon
15.Eylül.2011, 00:58
Arkdaşlar bir sorum olacak ben henüz çok yeniyim şimdi bu işlemi yaptıktan sonra root etmeye gerek kalmıyormu yada bu işlemle root arasındaki fark nedir aceba hanigisi daha iyi yorumalra baktım arkdaşın biri 2.3.5 yükledim root olarak CF-Root-XX_OXA_JVS-v4.1-CWM3RFS çıkmış bunuda yukleyecem demiş yani buv erilen işlemden sonra cf root yuklemek zorundamıyım yada bunun nefaydası var açıkça beni aydınlatısanız çok muteşekir olurum şimdiden teşekürlerimi sunuyorum.

Bilal Akgunduz
15.Eylül.2011, 14:46
Arkdaşlar bir sorum olacak ben henüz çok yeniyim şimdi bu işlemi yaptıktan sonra root etmeye gerek kalmıyormu yada bu işlemle root arasındaki fark nedir aceba hanigisi daha iyi yorumalra baktım arkdaşın biri 2.3.5 yükledim root olarak CF-Root-XX_OXA_JVS-v4.1-CWM3RFS çıkmış bunuda yukleyecem demiş yani buv erilen işlemden sonra cf root yuklemek zorundamıyım yada bunun nefaydası var açıkça beni aydınlatısanız çok muteşekir olurum şimdiden teşekürlerimi sunuyorum.
Evet bunu yaptıktan sonra CF-Root'u yükelyeceksiniz.

mesutcadir
15.Eylül.2011, 16:41
slm..ben android 2,3,5 indiriyorum ama klasöre çıkartamıyorum.şifre istiyo.. yardımcı olurmusunuzz bi türlü açamadım..neden olabilir acaba yardım edebilirmisiniz

tutku96
15.Eylül.2011, 16:51
slm..ben android 2,3,5 indiriyorum ama klasöre çıkartamıyorum.şifre istiyo.. yardımcı olurmusunuzz bi türlü açamadım..neden olabilir acaba yardım edebilirmisiniz

şifre olarak samfirmware.com girin

neodeniz
16.Eylül.2011, 18:47
kısa bi soru .. konunun başına sim kilitsiz demişsiniz benim telefonum turkcell dışında bi hatla çalışmıyor.. o hattın üzerine kaydettirdm bu bi engelmidir yükleme yapmamda

prejudge
16.Eylül.2011, 21:36
JVS pil ömrü bakımından kullandığım en iyi rom, düşünenlere tavsiye ederim.

yazkonus
17.Eylül.2011, 10:23
slm.arkadaşlar.benim bi sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.bende galaxy s i9000 var.arkadaşımdada var.ben kendi telefonuma düzenli sırasına göre yazılım attım.enson yazılımı daha yüklemedim.fakat arkadaşımın türkcell çıkışlı telefonuna direk.sondan bir önceki yazılımı yükledim.şöyle bir sorun oldu.yazılım bittikten sonra telefonun açılmasını fazla beklemeden usb kablosunu çıkardım.bu işlemi yaptıktan sonra arkadaşın telefonu hiç açılmaz oldu.şarzda almıyor.bu telefonun düzeltme şansımız varmı acele yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

tutku96
17.Eylül.2011, 10:27
slm.arkadaşlar.benim bi sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.bende galaxy s i9000 var.arkadaşımdada var.ben kendi telefonuma düzenli sırasına göre yazılım attım.enson yazılımı daha yüklemedim.fakat arkadaşımın türkcell çıkışlı telefonuna direk.sondan bir önceki yazılımı yükledim.şöyle bir sorun oldu.yazılım bittikten sonra telefonun açılmasını fazla beklemeden usb kablosunu çıkardım.bu işlemi yaptıktan sonra arkadaşın telefonu hiç açılmaz oldu.şarzda almıyor.bu telefonun düzeltme şansımız varmı acele yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Telefon download modda açılıyorsa bir daha rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.Bu arada direk son yazılımı yüklemek telefonun bozulmasına yol açmaz çünkü bende alır almaz direk son yazılımı yüklemiştim.

yazkonus
17.Eylül.2011, 10:59
slm.arkadaşlar.benim bi sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.bende galaxy s i9000 var.arkadaşımdada var.ben kendi telefonuma düzenli sırasına göre yazılım attım.enson yazılımı daha yüklemedim.fakat arkadaşımın türkcell çıkışlı telefonuna direk.sondan bir önceki yazılımı yükledim.şöyle bir sorun oldu.yazılım bittikten sonra telefonun açılmasını fazla beklemeden usb kablosunu çıkardım.bu işlemi yaptıktan sonra arkadaşın telefonu hiç açılmaz oldu.şarzda almıyor.dowloade moda geçmiyor.hiç bir işlem yapmıyor.bu telefonun düzeltme şansımız varmı acele yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

yazkonus
17.Eylül.2011, 11:01
sağol arkadaş telefon hiç bir şekilde açılmıyor.ne dowlode modda nede format modunda çalışıyor.

tutku96
17.Eylül.2011, 11:05
sağol arkadaş telefon hiç bir şekilde açılmıyor.ne dowlode modda nede format modunda çalışıyor.

O zaman servise vermeniz gerekebilir.

emarat
17.Eylül.2011, 22:50
gingerbread 2.3.5 I9000xxjvs yükledim ama wi-fi çalışmıyor
nasıl düzeltebilirim

Bilal Akgunduz
17.Eylül.2011, 23:03
gingerbread 2.3.5 I9000xxjvs yükledim ama wi-fi çalışmıyor
nasıl düzeltebilirim
İşlemi tekrarlayın düzelecektir.

terbiyesiz
19.Eylül.2011, 12:41
Cihazımdaki yazılım bilgileri

Samsung Galaxy S - I9000 - Gingerbread 2.3.5 - I9000XXJVS - Semaphore 1.7.0 JVS Kernel

bu şekilde.

Güncellemeyi yaptıktan sonra tuşu kitlemek ekranı kapatmak için power tuşuna basınca ekran kilidi modelinin butonlarının altında yeşil lekeler oluyor öyle kapanıyor. Bu durum bu konuda bir arkadaşta daha olmuştu önceki sayfalarda okumuştum.
Sizde de böyle birşey var mı? Varsa çözümü bilen var mı?

Dark Templar
19.Eylül.2011, 13:46
Öncelikle merhabalar,
46 sayfayı okudum da benzer sorunlar yaşayanlar gördüm. Abim de ben de Galaxy S sahibiyiz. Ama onun telefonu sanırım avrupa için üretilen(şarj aleti ingiltere tarzı)seriden ithal edilmiş, benimki ise ortadoğu için. iki telefon da Gold'dan alındı. Abim telefonunu kies ile sorunsuz güncellerken ben diğer başlıklarda ve önceki sayfalarda belirtildiği gibi " Telefonun bu sürümü güncelleştirilemez" hatası alıyorum. Telefonun garanti dışı kalmaması için samsung'un teknik servisine götürüp güncelleme yaptırmak istiyorum ama benim işten çıktığım saatte adamlar da kapatıyorlar dükkanları. Ben de şöyle bir çözüm düşündüm. Telefonu servise götüremezsem odin ile güncellemeyi belki de custom mod CyanogenMod 7 yüklemeyi düşünüyorum. Ama olası bir donanım sorununda da telefonun garanti dışı kalmasını istemiyorum.
Acaba odin ile güncelleme yaptıktan sonra bir durum olduğunda servise götürmeden önce turkcell rom'a dönüş yapsam servistekileri kandırabilir miyim? O=) Tabii donanımsal bir durum olduğunda telefonu nasıl eski haline getireceğim orası ayrı bir muamma ama olsun düşündüm öyle sadece =)
Bir de Turkcell Rom'unu baktım ilk sayfada ama bulamadım.
2.2.1
ANA BANT SÜRÜMÜ: I9000JXJPF
YAPIM NUMARASI: FROYO.JVJPJ

abdullahmk
19.Eylül.2011, 14:02
Öncelikle merhabalar,
46 sayfayı okudum da benzer sorunlar yaşayanlar gördüm. Abim de ben de Galaxy S sahibiyiz. Ama onun telefonu sanırım avrupa için üretilen(şarj aleti ingiltere tarzı)seriden ithal edilmiş, benimki ise ortadoğu için. iki telefon da Gold'dan alındı. Abim telefonunu kies ile sorunsuz güncellerken ben diğer başlıklarda ve önceki sayfalarda belirtildiği gibi " Telefonun bu sürümü güncelleştirilemez" hatası alıyorum. Telefonun garanti dışı kalmaması için samsung'un teknik servisine götürüp güncelleme yaptırmak istiyorum ama benim işten çıktığım saatte adamlar da kapatıyorlar dükkanları. Ben de şöyle bir çözüm düşündüm. Telefonu servise götüremezsem odin ile güncellemeyi belki de custom mod CyanogenMod 7 yüklemeyi düşünüyorum. Ama olası bir donanım sorununda da telefonun garanti dışı kalmasını istemiyorum.
Acaba odin ile güncelleme yaptıktan sonra bir durum olduğunda servise götürmeden önce turkcell rom'a dönüş yapsam servistekileri kandırabilir miyim? O=) Tabii donanımsal bir durum olduğunda telefonu nasıl eski haline getireceğim orası ayrı bir muamma ama olsun düşündüm öyle sadece =)
Bir de Turkcell Rom'unu baktım ilk sayfada ama bulamadım.
2.2.1
ANA BANT SÜRÜMÜ: I9000JXJPF
YAPIM NUMARASI: FROYO.JVJPJ

ben hiç denemedim ama bildiğim kadarıyla turkcell roma dönünce sorun olmuyor. siz emin olmak için bir kere deneme amaçlı turkcell rom yükleyin. sonra kies e bağlayın. eğer bu sürüm güncellenemez derse hala o zaman işe yaramıyor demektir. eğer, zaten güncel derse yada güncellerse o zaman sıkıntı yok demektir. hatta ve hatta siz daha da kesin sonuç almak için turkcell romun son versiyonunu değilde daha önceki versiyonlardan birini yükleyin. sonra onu eğer yerse kies de güncelleyin kiesde tertemiz yüklensin. bu durumda servis çakmaz :)

Dark Templar
19.Eylül.2011, 16:43
Peki bu firmware'i nasıl yedekleyebilirim ya da nereden bulabilirim. Samfirmware'de yok bu JXJPF sürümü

abdullahmk
19.Eylül.2011, 17:07
Peki bu firmware'i nasıl yedekleyebilirim ya da nereden bulabilirim. Samfirmware'de yok bu JXJPF sürümü

samfirmware'de bu sürüm mevcut, buyurun linki: http://hotfile.com/dl/113813641/233305a/I9000JVJPJ.rar.html (http://hotfile.com/dl/113813641/233305a/I9000JVJPJ.rar.html) Yani yedeklemenize gerek yok.

Ayrıca StarCraft'ı çok oynadınız sanırım :D

Dark Templar
19.Eylül.2011, 17:21
samfirmware'de bu sürüm mevcut, buyurun linki: http://hotfile.com/dl/113813641/233305a/I9000JVJPJ.rar.html (http://hotfile.com/dl/113813641/233305a/I9000JVJPJ.rar.html) Yani yedeklemenize gerek yok.

Ayrıca StarCraft'ı çok oynadınız sanırım :D
Çok teşekkür ederim. Akşama Odinle kapışayım ben bir. =)
Ayıpsınız. Multi olarak olmasada hikaye modunu oynaya oynaya bir hal olmuşumdur =)

Düzenleme: Yalnız benim telefonun sürümü ile bu farklı gözüküyor. JXJPF sürümü bendeki. JVJPJ yazıyor bu linkte. içeriğine bakamadım işte olduğum için

abdullahmk
19.Eylül.2011, 17:38
Çok teşekkür ederim. Akşama Odinle kapışayım ben bir. =)
Ayıpsınız. Multi olarak olmasada hikaye modunu oynaya oynaya bir hal olmuşumdur =)

Düzenleme: Yalnız benim telefonun sürümü ile bu farklı gözüküyor. JXJPF sürümü bendeki. JVJPJ yazıyor bu linkte. içeriğine bakamadım işte olduğum için

PDA yani yapım numarası JPJ, CSC yani anabant sürümü ise JPF dir. Yani linkteki doğru sürüm :)

drhakanokudan
23.Eylül.2011, 23:01
merhaba dediklerinizi yaptım ama do not turn of target yazıyor maşka bişey yazmıyor

tutku96
23.Eylül.2011, 23:16
merhaba dediklerinizi yaptım ama do not turn of target yazıyor maşka bişey yazmıyor

Bilgisayarın telefonunuzu gördüğünden emin misiniz?

berkesonmez
24.Eylül.2011, 03:01
merhaba arkadaşlar benim Samsung'um turkcell den 3 tuş yok fakat turkcell rom yüzünden mi tam olarak bilmiyorum kies cihazımı kies modunda görmüyor bende orjinal güncellemeyi kendim kurmak istiyorum ama size soracağım yüklemeyi doğrum yaparsam bir sorun çıktığında samsug kabul edermi garantiden çıkarmı?

sonicc34
24.Eylül.2011, 13:27
Galaxy s için 2.3.5 güncellemesi beta mı yoksa kararlı sürüm mü?Yüklemem garanti sıkıntısı oluşturur mu?Yüklemek için semaphore 1.7 yüklemem mi gerek yoksa sadece 2.3.5 yeterli mi?

tutku96
24.Eylül.2011, 13:40
Galaxy s için 2.3.5 güncellemesi beta mı yoksa kararlı sürüm mü?Yüklemem garanti sıkıntısı oluşturur mu?Yüklemek için semaphore 1.7 yüklemem mi gerek yoksa sadece 2.3.5 yeterli mi?

Benim bildiğim kadarıyla karalı sürüm.Garanti konusu ise bende bilmiyorum.Bazıları garanti gider diyor bazıları gitmez diyor.Yüklemek için semaphore a gerek yok.O program sadece telefonunuzu root yapıyor ve telefonunuzda bir kaç değişiklik sağlıyor.

abdullahmk
24.Eylül.2011, 17:35
merhaba arkadaşlar benim Samsung'um turkcell den 3 tuş yok fakat turkcell rom yüzünden mi tam olarak bilmiyorum kies cihazımı kies modunda görmüyor bende orjinal güncellemeyi kendim kurmak istiyorum ama size soracağım yüklemeyi doğrum yaparsam bir sorun çıktığında samsug kabul edermi garantiden çıkarmı?

Servise verdiğinizde eğer telefonda, Türkiye için hazırlanmış orjinal Turkcell ROM lardan biri yoksa servis cihazı garanti dışında sayabilir. Bu sebeple siz istediğiniz bir ROM u yükleyin. Herhangi bir sorun yaşayıp da eğer cihazı servise götürmeniz gerekirse Turkcell ROM kurup gönderirsiniz. Böylece cihazınız garanti dışına çıkmamış olur.

sonicc34
25.Eylül.2011, 10:22
Benim bildiğim kadarıyla karalı sürüm.Garanti konusu ise bende bilmiyorum.Bazıları garanti gider diyor bazıları gitmez diyor.Yüklemek için semaphore a gerek yok.O program sadece telefonunuzu root yapıyor ve telefonunuzda bir kaç değişiklik sağlıyor.

Peki kernel yüklemenin değiştirmenin performans vs bir etkisi oluyor mu yoksa sadece fazladan erişim mi sağlıyor administrator gibi.Bir de burada verilmiş olan 2.3.5 sürümü türkçe yi de içeriyor mu?

tutku96
25.Eylül.2011, 11:32
Peki kernel yüklemenin değiştirmenin performans vs bir etkisi oluyor mu yoksa sadece fazladan erişim mi sağlıyor administrator gibi.Bir de burada verilmiş olan 2.3.5 sürümü türkçe yi de içeriyor mu?

Performansa azda olsa etki ediyor zaten semaphore un bölümünde yararları yazıyor.2.3.5 Türkçe dili içeriyor.

ahmet sandalci
30.Eylül.2011, 07:29
Slm arkadaslar ben tlf 2.3.5 ile guncelledim , cf root ve kernel surumude yukledim hersey yolunda ama ekrani kapatirken ekranda yesil lekeler beliriyor ve vuda epey bir sinir bozucu bunu nasil duzeltebilirim yardimci olursaniz sevinirim.

tutku96
30.Eylül.2011, 07:36
Slm arkadaslar ben tlf 2.3.5 ile guncelledim , cf root ve kernel surumude yukledim hersey yolunda ama ekrani kapatirken ekranda yesil lekeler beliriyor ve vuda epey bir sinir bozucu bunu nasil duzeltebilirim yardimci olursaniz sevinirim.

Bende de beliriyor.Eğer semaphore kernel yüklediyseniz bunun olması normal.Düzeltmenin yolu yok bildiğim kadarıyla.

ahmet sandalci
30.Eylül.2011, 17:23
Bende de beliriyor.Eðer semaphore kernel yüklediyseniz bunun olmasý normal.Düzeltmenin yolu yok bildiðim kadarýyla.

Herhangibir sorun olur mu acaba????

tutku96
30.Eylül.2011, 18:03
Herhangibir sorun olur mu acaba????

Ben uzun zamandır kullanıyorum olmadı.

altintasgurcan
02.Ekim.2011, 00:26
3. İndirdiğiniz Firmware dosyasının içerisinden 3 dosya çıkarsa yukarıda versiyon isimlerinin ardından verilen numaraya göre uygun PIT dosyasını Odin programının bulunduğu klasörden seçin.
Arkadaşım dediğin gibi yaptım pit dosyasını attıktan sonra kurulumu başlattım ok dedi ama telefon kapandı tekrar açılmıyor ne yapmam gerek :S

Bilal Akgunduz
02.Ekim.2011, 11:35
3. İndirdiğiniz Firmware dosyasının içerisinden 3 dosya çıkarsa yukarıda versiyon isimlerinin ardından verilen numaraya göre uygun PIT dosyasını Odin programının bulunduğu klasörden seçin.
Arkadaşım dediğin gibi yaptım pit dosyasını attıktan sonra kurulumu başlattım ok dedi ama telefon kapandı tekrar açılmıyor ne yapmam gerek :S
Cihazınızı brick etmişsiniz. Yanlış yükleme yapmışsınız büyük ihtimalle. Teknik servise göndermeniz gerekiyor.

dmotwww
02.Ekim.2011, 12:52
doğru yerleştirdiğinizden eminseniz, kutucukları doğru mu işaretledim diye bakın

Dark Templar
02.Ekim.2011, 22:58
önceki sayfalarda belirttiğim gibi ben de 2.3.5e yükselttim sorunsuzca. Herşey çok güzel gidiyor ama nedense Aldiko Reader'da sorun yaşıyorum. var mı başka deneyen. kütüphaneye bağlanmıyor kitap indirmek için. Sesli kitaplar ile ne güzel okuyabilirim oradan diyordum ama çalışmamaya başladı. Yeni sürümünü indirdim o da bağlanmıyor.
Bir diğer sorum. Cihazı bilgisayara bağladığımda, daha önce turkcell rom'da aldığım "Cihazın bu sürümü güncellenemez" hatası görüyorum. Merak ettiğim yeni bir güncelleme olduğunda yine odin ile mi yapmak zorundayız? Odin ile güncelleyince tüm yazılımlar siliniyor da.

Bilal Akgunduz
02.Ekim.2011, 23:22
önceki sayfalarda belirttiğim gibi ben de 2.3.5e yükselttim sorunsuzca. Herşey çok güzel gidiyor ama nedense Aldiko Reader'da sorun yaşıyorum. var mı başka deneyen. kütüphaneye bağlanmıyor kitap indirmek için. Sesli kitaplar ile ne güzel okuyabilirim oradan diyordum ama çalışmamaya başladı. Yeni sürümünü indirdim o da bağlanmıyor.
Bir diğer sorum. Cihazı bilgisayara bağladığımda, daha önce turkcell rom'da aldığım "Cihazın bu sürümü güncellenemez" hatası görüyorum. Merak ettiğim yeni bir güncelleme olduğunda yine odin ile mi yapmak zorundayız? Odin ile güncelleyince tüm yazılımlar siliniyor da.
Kies'i pek kullanmadığımdan bilgim yok ama herhalde güncellenir. Cihaza sahip olmadığım için aldiko ile alakalı birşey söyleyemem.

tutku96
06.Ekim.2011, 18:50
Yeni XXJVT versiyonu çıkmış.
Adres:http://hotfile.com/dl/131557233/26fdee9/SU-i9000XXJVT.zip.html
şifre:samfirmware.com

tutku96
06.Ekim.2011, 19:40
Ben XXJVT yi yükledim.Bir çok yenilik gelmiş.

1.Menü sonuna gelince mavi ışık geliyor.
2.Ana sayfa ve uygulamalar sayfasında en sondaki sayfadan en baştaki sayfaya kaydırılabiliyor.

Bilal Akgunduz
06.Ekim.2011, 23:23
Ben XXJVT yi yükledim.Bir çok yenilik gelmiş.

1.Menü sonuna gelince mavi ışık geliyor.
2.Ana sayfa ve uygulamalar sayfasında en sondaki sayfadan en baştaki sayfaya kaydırılabiliyor.

Şimdi konuya ekliyorum teşekkürler.

abdullahmk
07.Ekim.2011, 09:01
SamFirmware'den JVT'yi geri çekmişler. Az önce girdim görünmüyordu. Acaba bir problemi mi var?

tutku96
07.Ekim.2011, 13:07
SamFirmware'den JVT'yi geri çekmişler. Az önce girdim görünmüyordu. Acaba bir problemi mi var?

Samfirmware sitesine hiçbir zaman koymadılar. Samfirmware nin yeni sitesinde mevcut ama.

abdullahmk
07.Ekim.2011, 13:55
Samfirmware sitesine hiçbir zaman koymadılar. Samfirmware nin yeni sitesinde mevcut ama.

Evet öyleymiş baktım az önce. Sanırım bundan sonra çıkacak ROMları www.SamMobile.com' da yayınlayacaklar. Yıl sonunda da SamFirmware'i kapatacaklarmış. Ayrıca SamMobile bir forum sitesi. Yani hem en güncel ROMlar olacak hem de diğer her türlü konuda paylaşım olacak. Bence iyi düşünmüşler, daha güzel olur o şekilde.

y2101
08.Ekim.2011, 14:44
jvt de vifi baglanmıyor

tutku96
08.Ekim.2011, 19:26
jvt de vifi baglanmıyor

Benimkinde bağlanıyor.Sizinkinde sorun var.

osti66
08.Ekim.2011, 22:36
Bilal akgündüz hocam veya pratiği olan arkadaşlar. benimde i9003 var 4 ay önce almıştım. geçen hafta fabrika ayarlarına geri dönüp yeniden kurdum ANDROID 2.1.1 yazılımını kendiliğinden yükleyip INDIROID proğramı olarak başladı. neyse bundada epey proğram var. ANDROID 2.3.5 yazılımının olduğunu dün bu forumda gördüm.bu forumuda tesadüfen gördüm. yeni yazılımı yüklemek istedim ama daha birinci maddede tıkandım. mesela; a) şıkkında cihazı kapatın, diyor kapatıyorum. devamında; "3. Cihazınızı kapatın. Ses Kısma + Güç + OK butonlarına basılı tutarak cihazınızı Download Modunda başlatın." i9003 cihazında ses kısma cihazın sol üst yanında, sanırım "güç" dediği açma kapama butonu, yalnız "OK" düğmesini nasıl ne şekilde yapacağımı anlamadım. mesela ben cihazı kapattıktan sonra tekrar ses kısma ile açma düğmesinde parmağımı tuttuğumda cihaz normal olarak açılıp normal çalışmaya başlıyor. nasıl dowload durumuna geçeceğimi anlayamadım. askerim, G.Doğuda mahrum bir cofradayım, civarda bilgisine başvuracağım kimse yok. bir kardeşim beni yönlendirirse sevinirim. selamlar

tutku96
08.Ekim.2011, 23:08
Bilal akgündüz hocam veya pratiği olan arkadaşlar. benimde i9003 var 4 ay önce almıştım. geçen hafta fabrika ayarlarına geri dönüp yeniden kurdum ANDROID 2.1.1 yazılımını kendiliğinden yükleyip INDIROID proğramı olarak başladı. neyse bundada epey proğram var. ANDROID 2.3.5 yazılımının olduğunu dün bu forumda gördüm.bu forumuda tesadüfen gördüm. yeni yazılımı yüklemek istedim ama daha birinci maddede tıkandım. mesela; a) şıkkında cihazı kapatın, diyor kapatıyorum. devamında; "3. Cihazınızı kapatın. Ses Kısma + Güç + OK butonlarına basılı tutarak cihazınızı Download Modunda başlatın." i9003 cihazında ses kısma cihazın sol üst yanında, sanırım "güç" dediği açma kapama butonu, yalnız "OK" düğmesini nasıl ne şekilde yapacağımı anlamadım. mesela ben cihazı kapattıktan sonra tekrar ses kısma ile açma düğmesinde parmağımı tuttuğumda cihaz normal olarak açılıp normal çalışmaya başlıyor. nasıl dowload durumuna geçeceğimi anlayamadım. askerim, G.Doğuda mahrum bir cofradayım, civarda bilgisine başvuracağım kimse yok. bir kardeşim beni yönlendirirse sevinirim. selamlar

Aynı anda ses kısma telefonunuzun ön yüzünün en altında bulunan home tuşuna ve açma tuşuna basacaksınız.Ama bu bölümdeki firmwareler sizin telefonunuzu bozar.Bunlar sadece I9000 ile uyumludur.http://forum.andronova.net/showthread.php?1177-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-SL-I9003-G%FCncel-Firmware-Listesi-ve-Detayl%FD-Anlat%FDm bu linteki konudan kendi firmwarelerinize ulaşabilirsiniz.

ahmetmertgok
08.Ekim.2011, 23:10
Kullananlar jvs ile jvt hakkinda bilgi verebilirler mi? darkyrom 10.2.2 final kullaniyorum daha mi iyi bu iki rom benim romumdan

osti66
09.Ekim.2011, 11:26
Aynı anda ses kısma telefonunuzun ön yüzünün en altında bulunan home tuşuna ve açma tuşuna basacaksınız.Ama bu bölümdeki firmwareler sizin telefonunuzu bozar.Bunlar sadece I9000 ile uyumludur.http://forum.andronova.net/showthread.php?1177-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-SL-I9003-G%FCncel-Firmware-Listesi-ve-Detayl%FD-Anlat%FDm bu linteki konudan kendi firmwarelerinize ulaşabilirsiniz.

Tutku kardeşim çok teşekkürler. şimdi deneyeceğim.

abdullahmk
09.Ekim.2011, 13:52
Kullananlar jvs ile jvt hakkinda bilgi verebilirler mi? darkyrom 10.2.2 final kullaniyorum daha mi iyi bu iki rom benim romumdan

10.2.2'den sakın vazgeçme. Ben şu anda DarkyROM JVS kullanıyorum ve 10.2.2'den daha iyi değil. Kaldı ki stock JVT, Darky'den daha iyi olsun. Zaman bulsam hemen 10.2.2'ye dönücem de...

inter_men
09.Ekim.2011, 14:52
ben her versiyonu cıktıgı gibi yuklerim ve her versiyonun bi oncekine gore daha iyi oldugunu gorurum. bu jvt yi de yukledim. root var mı yok mu bilen var mi ?

Bilal Akgunduz
09.Ekim.2011, 15:15
ben her versiyonu cıktıgı gibi yuklerim ve her versiyonun bi oncekine gore daha iyi oldugunu gorurum. bu jvt yi de yukledim. root var mı yok mu bilen var mi ?
CF-Root'un herhangi bir dosyasını kullanabilirsiniz.

osti66
09.Ekim.2011, 16:04

Tutku kardeş; başardım. çok teşekkürler

savasbalci
09.Ekim.2011, 17:29
lütfen ben güncellemeyi yaptım telefonum orjinal turkcell idi fakat şu an hat görmüyor sim kartı takın diyor ne yaotım ise olmadı ne yapmam gerekli

tutku96
09.Ekim.2011, 20:04
lütfen ben güncellemeyi yaptım telefonum orjinal turkcell idi fakat şu an hat görmüyor sim kartı takın diyor ne yaotım ise olmadı ne yapmam gerekli

Sim kartı takıp telefonu yeniden açtınız mı?

Dagilin beyler
11.Ekim.2011, 11:27
Cihazınızı brick etmişsiniz. Yanlış yükleme yapmışsınız büyük ihtimalle. Teknik servise göndermeniz gerekiyor.

ayrica bilgisayarlarda unbrick diye program var aratirsaniz bulursunuz boyutu kucuk bende de olmustu bende indirdim ama kullanmaya luzum kalmamisti. acilis temada kaliyordu ben yeniden yuklemistim surumu. secim sizin ya yeniden odinle yuklersiniz yada unbrick programini kullanirsiniz

woon
13.Ekim.2011, 16:38
arkdaşlar benim i9000 ne android 2.3.5 xxxjvs rom yüklemiştim vede rotlamıştım bügün direk konuda anlatıldığı gibi android 2.3.5 xxxjvt room yükledim yüklemeden önceki uygulamalar hepsi duruyor resimler falan hiç biri silinmemiş ve ikide bir zırt pırt android işlemi durdurdu kapanmaya zorla diye hata veriyor daha önceki romdada oluyordu ama bir kaç günde bir cıkıyordu bu bir kaç sanyede bir çıkıyor arkdaşlar nasıl bir hata yaptım öneriniz nedir aceba yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler...

nurialtun
13.Ekim.2011, 17:47
arkadaslar 2.3.5 i yukledim dun gece dunden beri sorun yasamadim wifi olsun mesaj olsun konusma olsun. su anda darky s rom dan haric kullandigim en iyi rom diyebilirim. cok hizli azram tuketiyor. yalniz markette yine bazi uygulamalari gormek isteyince islemi durduruyo sanirim markette tum surumlerde bi hata var. neyse bugune kadar 2.3.2 2.3.4 2.3.5 darky s rom 10.2 mui rom denedim en memnun kaldigim darkys rom extreme edition. 2.3.5 icinde 2-3 gun sonra izlenimlerimi yazacagim
yorumlarınız merakla bekliyorum darky bu 2.3.5mi

nurialtun
13.Ekim.2011, 17:53
cf root jvs çıkmış.
link:http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=717389&d=1315824624

arkadaşlar jvt rootu nu nerden indiririz