PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [RECOVERY] CWM Recovery 5.5.0.4

mozug
23.Haziran.2012, 21:43
Fazla söze gerek yok sanırım ClockWorkMod menüsünü port etmeyi başarmışlar sonunda i9001 için. İşlem basit Odin ile tek dosya şeklinde yüklüyoruz bunun içi iki adet dosya gerekiyor tabii;

1. AriesVe.OPS ([Only registered and activated users can see links])

2. ClockWorkMod 5.5.0.4 ([Only registered and activated users can see links])

3. ODIN ([Only registered and activated users can see links])

Bu iki dosyayıOdin ([Only registered and activated users can see links]) vasıtası ile telefona yüklüyoruz.

1.YÖNTEM

Yükleme Adımları

1- Odin programını açıyoruz
2- One-Package bölümü işaretli OLACAK
3- OPS yazısına tıklıyoruz.Bilgisayarımıza indirdiğimiz AriesVe.OPS tek dosyayı seçiyoruz
4- Telefonunuzu download moduna alıyoruz ve usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz
5- ONE-PACKAGE yazan bölümü tıklayarak 5.5.0.4-ariesve.tar dosyasını seçerek START tuşuna basıyoruz.
6- Bu işlemlerden sonra telefon otomatik olarak açılacak ve Yazılım güncelleme işleminiz tamamlanmış olacak.

2.YÖNTEM

RECOVERY Moda tan direk yükleme (ODİN KULLANMADAN)

Yükleme Adımları;

1. CWM5504-CM9-Recovery ([Only registered and activated users can see links])isimli dosyayı indiriyoruz.
2. Telefonumuzun ana dizinine kopyalıyoruz.
3. Cihazı yeniden CWM ile başlatıyoruz.
4. Install from sd kart seçenegi ile yüklemeyi yapıyoruz.

UYARI

Cihazınızda başka bir Stock olmayan Recovery Mod var ise yüklemeyin, sadece STOCK Recovery ler içindir.
CM9 tabanlı CWM dir.

Bazı telefonlarda sürekli Recovery Modda boot sorunu ile karşılaşabilirsiniz uyarısı var , bu sorunla karşılaşırsanız eger,

1.Boot-Loader ([Only registered and activated users can see links]) dosyasını indirip, ODİN ile yükleyin ve tekrar başlatın cihazı.

yıldız43
24.Haziran.2012, 15:57
bu dosyaları odinle nasıl yükleyebiliriz teşekkürler

Slaughter
24.Haziran.2012, 17:29
5.5.0.4'ü çok uzun süredir kullanıyorum ben.

mozug
24.Haziran.2012, 17:36
Forumda en az on defa sormuşumdur elinde olan var mı diye. Elindeki dosyayı upload edersen konuya ekleriz iyi olur.

SGS+ Tapatalk MCMV

Slaughter
24.Haziran.2012, 17:44
Görmemiştim. Neyse buyrun. :)

[Only registered and activated users can see links]

mozug
24.Haziran.2012, 18:02
Dowload sayacın arttımı senin yüklemeden sonra?

SGS+ Tapatalk MCMV

Slaughter
24.Haziran.2012, 20:06
Download sayacı nedir? O konu hakkında bilgim yok. :)

mozug
24.Haziran.2012, 21:47
Odin ile yapılan yüklemelerde counter bir atıyor. Downlıaf mıda girerken cıkıyor. Uygulamalarka kaldırılıyor ama bizim cihaz biraz ters oldugundan hepsinde calısan program bunda calısmaz kesin. Garantide sorun olur sonra.

SGS+ Tapatalk MCMV

goalkeeper
28.Haziran.2012, 21:53
Arkadaşlar herkes güzel güzel rom kullanıyor ama ben bugün cmw ile ics yüklemeyi denedim beceremedim sonra da sammobile daki romları odin ile attım bu sefer de sim kartı görmemeye başladı. Lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım ya da türkiye romu varsa birinde verirse onu yükleyip servise vereyim bari. Acil yardım lütfen

nbrios
28.Haziran.2012, 22:11
Arkadaşlar herkes güzel güzel rom kullanıyor ama ben bugün cmw ile ics yüklemeyi denedim beceremedim sonra da sammobile daki romları odin ile attım bu sefer de sim kartı görmemeye başladı. Lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım ya da türkiye romu varsa birinde verirse onu yükleyip servise vereyim bari. Acil yardım lütfen

Europa Firmware seçeceksiniz Orange yada Kontratlı ve Gibi bazı çeşitli yazılımlarda bazen Unlock problemi karşılaşılıyor ama sim kart problemi ilk defa duydum
[Only registered and activated users can see links] polanya Firmware sorunsuz kullanılan versiyon

[Only registered and activated users can see links] odin yazılımı deneyin

mozug
28.Haziran.2012, 22:51

Wipe seçeneklerini yapın yüklemeden sonra.

SGS+ Tapatalk MCMV

goalkeeper
28.Haziran.2012, 23:43
Open europa seçiyorum *#272*imei# yapıyorum yine türkçe yok. Eğer bildiğiniz türkçe olan rom varsa en azından kodunu verin de onu arayayım. Elinde olan da bir zahmet paylaşırsa çok sevineceğim. Yoksa telefon sim kartı görmüyor artık. Servise verebileyim bari.

mmtarık
12.Temmuz.2012, 02:03
dotum cwm recovery i yükledim ama cwm menüyü açarak ne yüklediysem 5-6 saniye sonra yükleme ya duruyor ya da tamamlanıyor aşağıda da install from sdcard comrlate yazıyor. 2-3 dk sürecek dediğin kernel bile 5-6 sn de durdu ve tel yeniden başlamadı. cwm de mi sorun var acaba

mozug
12.Temmuz.2012, 09:33
Konunun en altında UYARI kısmı var eger cihaz boot ediyorsa sürekli yazılanları yapmayı dene.

mmtarık
12.Temmuz.2012, 11:47
kardes bu konu burada mı açılır bilmem ama tel tuhayfaştı benim. -telefonu açtığımda Twbaşlatıcı uygulaması (com.sec.android.app.twlauncher işlemi) beklenmedik şekilde durdu diyor. lütfen yeniden deneyin diyor ve aşağısında kapanmaya zorla yazıyor.. menü tusuna basılı kaldığımda hiçbir secenek çıkmıyor. güç tusuna basılı tutttuğumda sadece kapat seçeneği var. ucus modu vs yok. mayıs ayı firmware yi tekrar yükledim değişmedi birsey yazılım mı çöktü

mozug
12.Temmuz.2012, 11:49
Olabilir. Tekrar temiz bir kurulum yapman çözecektir sorunu.

aykansin
13.Temmuz.2012, 22:55
merhaba CWM yi kurdum Recovery moda girdikten sonra çıkamıyorum telefonu her kapatıp açtığımda Recovery modda çalışıyor öle kaldı telefon ne yapmalıyım ?

aykansin
14.Temmuz.2012, 01:18
neyse sorun çözüldü dovnload moda geçerek odin ile telefona sıfırdan FIRMWARE yükledim :)

aykansin
14.Temmuz.2012, 09:58
Mozug hocam size bir şey sormak istiyorum CWM modunu telefona yüklediğimde bahsettiğim üzere recovery modda kalıyor telefonu kapatıp açtığımda hep recevorey mod açılıyor sorunu çözemedim ve sıfırdan rom yükledim öle düzeldi ancak bunu nasıl yapabilirim boot loger in açılması gerektiğinden bahsetmişsiniz bunun içn bir dosya yüklemişsiniz odin ile kurulması gerektiğini söylemişsiniz dosyayı indirdim zipi açtığımda 4 adet dosya çıkıyor üçü MBN biri bin uzantılı dosyalar bunları telefona odin ile nasıl yükleyebiliriz dosyaları odin üzerinde hangi bölümlere yerleştiriyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim bu işlemi yaptığımda CVM modunu yüklediğimde telefon sorunsuz açılırmu ?

mozug
14.Temmuz.2012, 12:23
Mozug hocam size bir şey sormak istiyorum CWM modunu telefona yüklediğimde bahsettiğim üzere recovery modda kalıyor telefonu kapatıp açtığımda hep recevorey mod açılıyor sorunu çözemedim ve sıfırdan rom yükledim öle düzeldi ancak bunu nasıl yapabilirim boot loger in açılması gerektiğinden bahsetmişsiniz bunun içn bir dosya yüklemişsiniz odin ile kurulması gerektiğini söylemişsiniz dosyayı indirdim zipi açtığımda 4 adet dosya çıkıyor üçü MBN biri bin uzantılı dosyalar bunları telefona odin ile nasıl yükleyebiliriz dosyaları odin üzerinde hangi bölümlere yerleştiriyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim bu işlemi yaptığımda CVM modunu yüklediğimde telefon sorunsuz açılırmu ?

Bootloger i de odin ile tek dosya olarak yükleyeceksin. Zipten cıkarma.

SGS+ Tapatalk MCMV

aykansin
14.Temmuz.2012, 12:28
Tmm anladim peki cihazi root etmem gerekiyormi bu islemden once

aykansin
14.Temmuz.2012, 13:00
Tmm anladim tesekkurler peki bu islemleri yapmadan once cihazi root etmelimiyim su an sofor kurulum yaptim rootsuz

mozug
14.Temmuz.2012, 13:59
Rootlamak gerekmiyor ama, rootsuz kullanmak ta anlamsız bence Androidi.

karnaval
31.Temmuz.2012, 12:23
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
yaw arkadaslar benım suan yuklenıyorda 10 dk oldu hala aynı yukluyor ne kadar suruyor bu yardım bıde sımdı baglantıyı cıkarsam sorun olurmu???

mozug
31.Temmuz.2012, 12:28
5 dk yı bulmaz normalde yükleme.

karnaval
31.Temmuz.2012, 12:33
sımdı 20 dk oldu ne yapmam lazım yardım edersenız???

mozug
31.Temmuz.2012, 12:52
Çıkartın kabluyu beklemekle bir şey degişmez zannetmiyorum , yükleme esnasında zaten usb kabloyu çıkararak reboot etmeniz gerkiyor cihazı , belki o aşamayı kaçırmışsınızdır.

forfilm
09.Ağustos.2012, 23:42
bunu kurduktan sonra telefon recovery modda takılı kaldı telefonu yeniden açtığımda yine kurtarma geliyor download mod da açılmıyor telefonu nasıl düzelticem?

mozug
10.Ağustos.2012, 09:16
İkinci bir dosya var , odin ile onu flashlayın, konunun altında yazıyor.

UYARI

Cihazınızda başka bir Stock olmayan Recovery Mod var ise yüklemeyin, sadece STOCK Recovery ler içindir.
CM9 tabanlı CWM dir.

Bazı telefonlarda sürekli Recovery Modda boot sorunu ile karşılaşabilirsiniz uyarısı var , bu sorunla karşılaşırsanız eger,

1.Boot-Loader dosyasını indirip, ODİN ile yükleyin ve tekrar başlatın cihaz

forfilm
10.Ağustos.2012, 10:47
ben telefona ilk defa cwm kurdum bu dosyayıda ics kurmak için yükledim yani recoveryden çıkıyormu test etmek aklıma gelmedi şimdi download moda geçmediğinden odinde çalışmıyor nasıl çözücem bilmiyorum

mozug
10.Ağustos.2012, 11:03
Bende reboot hatasını almıştım , recevery i yükledigimde ama dowload moda alabilmiştim telefonu. Dogru tuş kombinasyonunu yaptıgınızdan eminmisin.

forfilm
10.Ağustos.2012, 11:26
Allah razı olsun eksik tuş basmışım hep şimdi download mod açıldı dosyayı odinden nasıl yüklicem? ops tan arisve vs dosyası gerekiyormu?

mozug
10.Ağustos.2012, 11:28
Evet gerekiyor, yükleme şekli aynı. Boot Loader dosyasını indir ilk sayfadan sonra yükle odin aracılıgı ile.

forfilm
10.Ağustos.2012, 11:33
Allah razı olsun sayende oldu REMİCS kurulu bekliyormuş :))

-------------------------------------

bu konuda bilgin varsa yardımını rica edicem. yüklediğim remics 4.0.4 geç kapanıp geç açılıyor acaba nedendir? recovery moda da wipe vb yapmam mı gerek?

mozug
10.Ağustos.2012, 11:54
9001 için olan İCS romlarının tümü CM9 Beta 5 sürümü temel alınarak geliştiriliyor ve hemen hemen hepsi daha beta aşamasında yani geliştirme süreci devam ediyor ve buda stabillik sorunları yaratıyor. Geç açılma sebebei bununla ilgili olabilir. Ben şu an için İCS Romları normal kullnaıcılara önermiyorum RC sürümlerini beklemek gerekiyor.

forfilm
10.Ağustos.2012, 12:54
Yardımın için tekrar teşekkür ederim Recovery'ye girdim wipe data ve wipe cache yaptım hem açılış hem kapanış hızlandı şuan hiçbir sorun yok 4.0.4 kamera dahil herşeyi ile çalışıyor :)

mozug
10.Ağustos.2012, 13:33
Rica ederim.

SGS+ Tapatalk MCMV

crashlive
19.Ağustos.2012, 02:56
kardes bu konu burada mı açılır bilmem ama tel tuhayfaştı benim. -telefonu açtığımda Twbaşlatıcı uygulaması (com.sec.android.app.twlauncher işlemi) beklenmedik şekilde durdu diyor. lütfen yeniden deneyin diyor ve aşağısında kapanmaya zorla yazıyor.. menü tusuna basılı kaldığımda hiçbir secenek çıkmıyor. güç tusuna basılı tutttuğumda sadece kapat seçeneği var. ucus modu vs yok. mayıs ayı firmware yi tekrar yükledim değişmedi birsey yazılım mı çöktü

merhabalar aynı problem bende de var çözümü nedir acaba bu problemin

mozug
19.Ağustos.2012, 11:10
Bu kadar hata veriyorsa FW yi tekrar yükleyin.

SGS+ Tapatalk MCMV

northpower
19.Ağustos.2012, 23:01
benim telefon recovery modda kaldı yükleme yaptıktan sonra napcam nasıl çözeceğim biri yardım edebilir mi?

mozug
19.Ağustos.2012, 23:23
Reboot now ' u seçin.

SGS+ Tapatalk MCMV

northpower
19.Ağustos.2012, 23:54
seçiyorum tekrar tekrar recovery geliyor sorun o zaten. tekrar yaptım wip ları olmadı tekrar yükleme yaptım baştan gene olmadı. bootloader deniycem şimdi

northpower
20.Ağustos.2012, 00:02
boot loader yazma hatası verdi sorun devam ediyor hala yapamadım.yardım edebilecek yok mu?

mmtarık
20.Ağustos.2012, 01:56
cw yi tekrar yüklryince düzeliyor

northpower
20.Ağustos.2012, 08:55
onu da denedim ama hala çözebilmiş değilim bana mı denk gelir böyle gariplikler :D

northpower
20.Ağustos.2012, 09:43
tamam çözdüm odin kullanarak. download modda açtım. odin ile ancora.ops ve recovery-clockwork-5.5.0.4-ancora.tar.md5 dosyalarını attım cihaza reset attı ve yükleme son aşaması geldi ayarları yaptım ics 4.0.4 yüklemesi tamamdır. yine de teşekkürler. nasıl yaptığımı paylaşmak istedim belki birilerine yardımcı olur diye.

mozug
20.Ağustos.2012, 10:45
Bootloader hatasının çözümü ilk sayfada konunun altında vardı. Neyse çözmene sevindim.

SGS+ Tapatalk MCMV

mustafakocatas
01.Ekim.2012, 23:15
kardeş dosyalar uçmuş linkler kırık ilgilenirsen

mozug
02.Ekim.2012, 00:36
Linkler yenilendi.

loonyessence
12.Ekim.2012, 18:35
Peki bu ne işe yarıyor rom değil dimi bu bunu yükledikten sonra telefon 2.3.6 olarak açılcak mı ? kusura bakmayın yeniyim :)

loonyessence
13.Ekim.2012, 10:50
ve birde odinle yüklemeyi mi tavsiye edersiniz yoksa telefonun belleğine atıp mı

mozug
13.Ekim.2012, 12:20
Hayır ROM degil daha gelişmiş bir Recovery arayüzü. Hangisi ile yüklediginiz pek farketmez aslında benim tercihim Odin.

SGS+ Tapatalk MCMV

MuesTie
24.Ekim.2012, 16:43
Arkadaşlar recovery v6.0.1.4 flashladım backup aldım ama reboot system now dediğim zaman tekrar recovery açılıyor yrdım eder misiniz?

odin ile kurulum bir türlü bitmiyor şu anda

mozug
24.Ekim.2012, 18:01
Konunun altında uyarı kısmında bir dosya daha var onu da flahlayın.

SGS+ Tapatalk MCMV

badboyzt
25.Ekim.2012, 02:07
Arkadaşlar benim bu dosyaları odin ile yüklemede bir problemim var resimdeki yere geliyor sonrasında hiç ilerleme olmuyor dene tel. kendine reset atıyor. kabloyu söküp defalarca tele reset attım ama hep aynı yerde kalıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.3702

salyangoz
29.Ekim.2012, 23:30
benimde aynı yerde kaldı bir yardımcı olun lütfen

mozug
29.Ekim.2012, 23:33
Reset time sec. kısmındaki seçeneği kaldırın, normalde yükleme bitmeden reboot etmemesi gerekiyor.

salyangoz
30.Ekim.2012, 00:33
3842

seçeneği kaldırdım üstadım tekrar denedim yine aynı bölümde takılıyor recovery.img dowloading te kalıyor

mozug
30.Ekim.2012, 00:47
İkinci yöntemi denermisin

SGS+ Tapatalk MCMV

salyangoz
30.Ekim.2012, 00:55
bu seferde dowloading mode den çıkmıyor recoveryden fabrika ayarlarına döneyim dedim bu seferde recovery mode yerine RAMDUMP MODE Cause:force upload yazdı recovery için ses açma menu tuşu açma kapatma aynı anda bunda bir yanlışlık yok değilmi...

mozug
30.Ekim.2012, 00:58

REcovery Mod

salyangoz
30.Ekim.2012, 01:26
o şekildede denedim bu sefer de bir cep tel ile pc resmi çıktı aradaki kabloda soru işareti var
dowloading mode geçiyor ama recovery mode geçmiyor

neyse üstadım seninde başını ağrıttım bu saatte yarın ola hayrola diyelim :)

mozug
30.Ekim.2012, 01:33
Half brick oldu sanırım. Dowload moda girdigine göre Rom yüklemen gerekecek tekrar.

SGS+ Tapatalk MCMV

salyangoz
30.Ekim.2012, 09:26
peki üstadım benim ilk denememdi o yüzden zınk diye kaldım...

şimdi dowload moda giriyor bir problem yok bundan sonrası için hangi romu ve nasıl yükleyeceğim link verebilirmisin yada zor değil ise tarif edebilirmisin..

(not:gece bıraktığımda online sabah kalktım yine aynı valla tebrik ederim üstadım)

mozug
30.Ekim.2012, 09:29
[Only registered and activated users can see links]çin-Güncel-Firmware-Dosyaları-ve-Kurulum-Detayları

Burada anlatımı var, sayfanın sonlarında da en güncel FW olan KQI value pack var bence onu yükle , batarya kullanımı konusunda iyi ve stabil, bir tek başatıcı da sorun var ama o da 9001 genel problemi.

Not: Güncel FW 27. sayfada

salyangoz
30.Ekim.2012, 09:32
Akşama işten gelir gelmez deneyeceğim yardımların için çok sağol arkadaşım.

mozug
30.Ekim.2012, 09:36
Rica ederim, eger kurulum yapcaksan CM9 da öneririm, kendinden rootlu ayrıca ve ICS deneyimini de yaşayabilirsin , stabil ve iyi bir Romdur.

[Only registered and activated users can see links](Geliştirici-İvendor)

salyangoz
30.Ekim.2012, 09:50
ya sorma arkadaşım zaten o rom u yükleyeyim derken böyle oldu :)

peki orjinal rom hiç yüklemeden direk bu rom için gerekenleri yapsam sıfırdan nasıl olsa telefon dowload mode de kaldı

mozug
30.Ekim.2012, 09:53
Olur , ama odin ile yüklemeyeceksin Recovery üzerinden yükleme yapacaksın.

salyangoz
30.Ekim.2012, 09:55
zaten problem o ya üstadım recovery mode alamıyorum telefonu o zaman önce orjinali yükleyip telefonu bir kurtarayım ondan sonra denerim tekrar

mozug
30.Ekim.2012, 09:57
ok. Akşam online olurum büyük ihitmalle , sorun olursa halletmeye çalışırız.

salyangoz
31.Ekim.2012, 00:43
ok. Akşam online olurum büyük ihitmalle , sorun olursa halletmeye çalışırız.

üstadım saat 8 den beri telef oldum ama orjinal rom u yükledim ya :) problemsiz son yüklememde kablosuz mause min usb alıcısını söktüm

galiba usb lerde bir çakışma gibi bir şey yaşandı ilk yüklemem de hata ondan kaynaklandı...

geç olsun güç olmasın bir şey daha öğrenmiş oldum :)

dediğin romu yarın akşam yükleyeceğim kafa oldu kazan :)bakalım becerebilecekmiyim :)

mozug
31.Ekim.2012, 10:18
Kusura bakma ancak görebildim mesajı, dün müşteri yemegindeydim biraz geç döndüm , ICS biraz daha farklı bir deneyim hoşuna gidebilir de gitmeyebilir de , kolay gelsin.

feylezof77
06.Aralık.2012, 20:11
Arkdaşlar link ölü AriesVe.OPS ClockWorkMod 5.5.0.4 dosyalarını günceller misiniz

mozug
06.Aralık.2012, 21:48
Arkdaşlar link ölü AriesVe.OPS ClockWorkMod 5.5.0.4 dosyalarını günceller misiniz

Linkler yenilendi, indirebilirsiniz.

Lee
07.Aralık.2012, 13:00
ellerine sağlık teşekkür ederim..

mozug
07.Aralık.2012, 13:06
Rica ederim .

EmRSrL
10.Aralık.2012, 23:55
ICS rom yüklemiştim pek alışamadım ve eski haline geri döndürmek istiyorum normal bir rom yükleyerek.Bu CWM recovery nasıl iptal edip eski haline döndürebiliriz arkadaşlar..

mozug
10.Aralık.2012, 23:57

Konuyu inceleyin

SGS+ Tapatalk MCMV

Tuncay KöKsal
23.Aralık.2012, 01:54
odin ile dediklerini bire bir yaptım simdi telefon acılmıyor.

Tuncay KöKsal
23.Aralık.2012, 02:33
tmm simdi oldu :)

karamatik
18.Ocak.2013, 17:22
mozug kardeşim sağlam bi odin linki verirmisin seninde kullandığın ?

mozug
18.Ocak.2013, 19:41

Buyurun, ben bunu kullanıyorum.

kuti77
07.Nisan.2013, 13:56
ben birşey soracam benim telefonum rootlu. bu cwm yi yüklemesem bir sorun olur mu?

selo34gs
28.Ekim.2013, 17:07
mozug kardeşim splus kullanıyorum artık 2.3.6 dan sıkıldım lütfen yükseltmek için yardımcı olur musun

aktas.hkn
05.Aralık.2013, 15:08
"1.Boot-Loader dosyasını indirip, ODİN ile yükleyin ve tekrar başlatın cihazı."

odin de nereye koyacağız bunu ? ops mi boot mu ? pda mı ?