PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IMEI ve ROM?

elerlond
25.Ağustos.2011, 06:23
Merhaba, aramama rağmen hala bir cevap bulamadım sorunuma umarım siz yardımcı olabilirsiniz. Baska forumlarda da dile getirmeme ragmen yardimci olmadilar umarim konu hakkinda bilgi sahibisinizdir.
Soyle giris yapayim; Telefona kurdugum uygulamalara ilk kez girerken sartlar ve sozlesmeler cikiyor kabul diyerek geciyorum. Basta ayarlama yapiyor. Tamam ilk kez acisimda normal bunlarla karsilasmam. Lakin bu olay sadece yeni kurdugum uygulamayi ilk kez acarken degil her acisimda defalarca kabul etmeme, o adimlari gecmis olmama ragmen yeniden cikiyor. Kimi zaman uygulamadan cikinca ayarlari kaydetmiyor. Bu sorun romdan kaynakli olabilir yeni rom atinca duzelir dediler. Sorum su ki; telefonumun icindeki imei ile arkasinda yazan imei farkli. Yani imei telefonun orijinal sahip oldugu imei degil. Bu durum yeni rom yuklememde sorun teskil eder mi? Lutfen yardimci olun. Şimdiden tesekkurler.

Bilal Akgunduz
25.Ağustos.2011, 13:38
ROM'ların IMEI ile işi yok diye biliyorum. Forumumuzda bazı romlar ve orjinal Firmware'ler bulunuyor. Bunlardan biriyle yükleme gerçekleştirin. Fakat cihazınız umarım sim kilitli olan farklı bir galaxy s değildir. Zaten öyle olsa buradan yükleme yapamazsınız. IMEI neden aynı değil onu da anlamadım. Türkiye'den aldıysanzı geri götürün bunun imeisi farklı deyip değiştirtin.

elerlond
25.Ağustos.2011, 18:43
Telefonu yurtdışından getirten birinden aldım. O yüzden IMEI değişik. Yeni rom atarken imei silinir mi? Problem olur mu?

Bilal Akgunduz
25.Ağustos.2011, 23:01
Telefonu yurtdışından getirten birinden aldım. O yüzden IMEI değişik. Yeni rom atarken imei silinir mi? Problem olur mu?
Birçok rOM yükledim fakat IMEI'de değişme olmadı. Zaten ROM dosyasının IMEI'nin bulunduğu yazılım bölümüyle alakası bulunmuyor. Fakat değişmeyeceğini garanti edemeyeceğim.

elerlond
26.Ağustos.2011, 04:40
İlgilendiğiniz için çok teşekkürler ama hala cesaret edemiyorum ROM zaten kafayı yemiş telefon kullanılamaz halde.

Onur Şanlı
26.Ağustos.2011, 12:01

Evet problem tam olarak buradan kaynaklanıyor zaten.. Telefonunuz kaçak yollardan Türkiye'ye sokulmuş ve farklı bir cihazın IMEI'si içerisine kopyalanmış.. Bu yüzden de batarya altındaki IMEI ile *#06#'deki IMEI'niz farklı.. Yükleyeceğiniz ROM'lar cihazınızın IMEI'sini değiştiremez..

elerlond
26.Ağustos.2011, 21:33
Nasıl yani şimdi ROM yüklemeye çalışsam sorun olmaz yani :)) çok teşekkürler..
http://forum.donanimhaber.com/m_45101860/tm.htm --> Root olmaya çalışırken buradaki verilenlerin hepsini yapmıştım sanırım arasında versiyon yükseltmede vardı sorun olmadı şimdi yeniden denerken problem olmaz umarım teşekkürler :)

kaankalay
13.Eylül.2011, 10:47
eger orjinal imei numaraniza donerseniz en kisa zamanda efs klasorunun yedegini aliniz. bir de internette aratirsaniz silinmis imei leri geri getirebilmek icin bi kac yontem var. belki telefon kopya degilde siz rom yuklerken silinmistir imei

elerlond
14.Eylül.2011, 17:18
Hayır muhtemelen IMEI numarası kopya. Ayrıca 2.3 gingerbreade yükselttim ve yüklerken sorun olmadı teşekkürler :)