PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 günlük galaxy s3 açılmıyor

alicem
01.Ağustos.2012, 22:59
arkadaşlar merhaba,

2 gün önce Turkcellden aldığım garantili S3 açılmıyor..
Dünde aynı arızayı verdi bugun servise götürdüm yazılım güncellemesi yapıldı dendi.

Bugun kullanmaya başladım teli ve google store a girerken com.android.vending hatası veriodu.
bu arada sarj olması için tel bilg a bağlı..ama herhangi bir işlem yapılmıo pcden..
bu hatayı alınca sarjı çektim ve teli kapatıp pili çıkardım.

ardından yine açılmamaya başladı.
samsung yazısı çıkıyor ve öle kalıyor...

sizce problem nedir?aynı arıza nasıl 2 defa tekrar ediyor?
garanti telefonu yenisi ile değiştirir mi sizce..

Yardımcı olabilir misiniz?

aXXo
01.Ağustos.2012, 23:17
Konu uygun bölüme taşınmıştır.

Ses açma+Fiziksel Menü tuşu+Güç tuşlarına aynı anda basılı tutunuz gelen recovery ekranından wipe data, wipe cache işlemlerini yapınız. Bu işlemler kişisel bilgilerinizin silinmesini saglayacaktır fakat halihazırda acılmadıgı için sorun olmaz. Telefon açıldıktan sonrada kies ile yada odin ile telefonu güncelleyiniz. Eğer açılmazsa bu işlemlerden sonra tekrar yazın ona göre başka çözüm önerelim.

alicem
01.Ağustos.2012, 23:20
peki bu yaptıklarım garanti dışı kalmasına sebep olur mu?

androide
01.Ağustos.2012, 23:29
Tabikide hayir ayrica pcden sarjz etmeyin viruslu olabilir vending hatasida playi guncelleyin forumda var

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2

alicem
01.Ağustos.2012, 23:37
wipe data ve wipe cahce yaptıktan sonra reboot system now dedim yine olmadı

alicem
01.Ağustos.2012, 23:50
yine samsung yazısı yanıp yanıp sönüyor..
2 günlük telefon nasıl oluyorda böyle bir arıza çıkarıyor anlamadım gitti..
resmen para etmezmiş s 3...

androide
02.Ağustos.2012, 00:46
Kiesle rom at muhremelen snn pc viruslu

aXXo
02.Ağustos.2012, 00:50
yine samsung yazısı yanıp yanıp sönüyor..
2 günlük telefon nasıl oluyorda böyle bir arıza çıkarıyor anlamadım gitti..
resmen para etmezmiş s 3...
Valla 2 aydan beri telefonu kullanıyorum ve birçok kişide kullanııyor böyle bir sorun yok demekki bu sorun size özel birşey. Yazılımınızda donanımızda sorun olabilir, arkadaşın dediği gibi pc virüslü olabilir. Odin ile firmware yükleyin yada garantiye verin.

alicem
02.Ağustos.2012, 02:02
bu arızayı ilk yaptığında herhangi bir pc ye bağlanmamıştı tel.
2. yaptığıda bugun..ondada sadece sarj amacıyla bağlandı...
pcye bağlamakla ne kadar alakalıdır bilmem ama bana da donanımsal bi aksaklık varmış gibi geldi..
Rom atmak dediğiniz garanti dışı kalmasına sebep sanırım?

CrueL77
02.Ağustos.2012, 03:03
kardeşim canını sıkma haklısın piyango sana vurmuş banada vurdu aldığım s3 bozuk çıktı malesef donanımsal olarak.hemde bu işin içindeyim onlarca s3ü olan biliyorum sorunlarınıda biliyorum hiçbirinde böyle bi sorun yok ama bendede reset atma sorunu var.Hiç uğraşma direk götür garantiye değişsinler yenisiyle.daha yeni almışsın sorun çıkarmazlar.İstersen ama bi arkadaşın dediği wipe seçeneklerini uygula öyle dene

forza
02.Ağustos.2012, 03:50
Mevcut olan romunu degistir baktin olmuo ver servise istemiyorum para iadesi yapin de caz yap bagir cagir ozaman geri odememek icin pasa pasa degistirirler. Bizim Turkiyede teknik servisler nedense yazilim guncelleme yapip sorunu cozduklerini saniyorlar...

~ Tapatalk ~

alicem
02.Ağustos.2012, 04:31
evet yaa malesef patladı..

sende de sorun aynımıydı?samsung yazısı gitmiyor ve batarya çıkarıp takınca kendi kendine resetliyor bazen...
artı olarakta açılmadığı zamanlarda prizden sarj olmuyor..

Arkların dediklerini denedim ama sorun hala aynı..

Valla inş değişim yaparlar çünkü vazgeçtim ben S3 ten..One X alırım değiştirirlerse..

alicem
02.Ağustos.2012, 04:36
Mevcut olan romunu degistir baktin olmuo ver servise istemiyorum para iadesi yapin de caz yap bagir cagir ozaman geri odememek icin pasa pasa degistirirler. Bizim Turkiyede teknik servisler nedense yazilim guncelleme yapip sorunu cozduklerini saniyorlar...

~ Tapatalk ~

romunu değiştirmeyi denemedim garantiden çıkmasın die..
dün servisteydi telefon sanırım onlar değiştirmiştir romunu..
bence donanımsal çıkıcak yada dedğin gibi yazılım güncelleyip bidaha verecekler uzatacaklar süreci...

alicem
02.Ağustos.2012, 04:36
bu arada yazılım güncelleme yapıldı diodu servis tutanağında rom değiştirmekle aynı mı bu?

androide
02.Ağustos.2012, 10:37
Evet ve garanti disinda niye kalsin git gotur banada diolardi kagidi okudum guncellemede felan bisey olmuo yaziodu ayrica olsa bile telefonu kutudan cikmis haline getirme var onu yaparsin hakkaten onu dene forumda varvar

CrueL77
02.Ağustos.2012, 13:04
dostum bu iş şans işi one x falan alıcam deme.onu alırsın oda bozuk çıkar hatalı çıkar yani bu seni s3lerden den soğutmak için bi neden değil bence.ama tabi şanssızlık seninkide (aynı bana olduğu gibi) direk git değiştirsinler bağır çağır arkadaşın dediği gibi eğer bilmiyorsan hatalı bir şey yapma cihazın garantiside gidecek bu sefer

alicem
02.Ağustos.2012, 14:20
dostum bu iş şans işi one x falan alıcam deme.onu alırsın oda bozuk çıkar hatalı çıkar yani bu seni s3lerden den soğutmak için bi neden değil bence.ama tabi şanssızlık seninkide (aynı bana olduğu gibi) direk git değiştirsinler bağır çağır arkadaşın dediği gibi eğer bilmiyorsan hatalı bir şey yapma cihazın garantiside gidecek bu sefer

wipe işlemleri dışında herhangi bir şey yapmadım.
bağırdım çağırdım paramı geri versinler diye ama pek işe yaramadı..keza samsung servisindeki kadın çok cool bir şekilde dinleyip paketleyip gönderdi beni...
ama 2 günlük telefonda böyle bir sıkıntı çıkması beni soğuttu açıkçası..
aylarca özendiğin telefonu git al ve 2.günü garantiye gitsin:(..şans işte..

aslında diğer bir neden de bu kullandığım zaman diliminde,, facebook durduruldu,,,vending hatası gbi sorunlarda veriyor olması...
one X de de aynı sıkıntılar var mı ?

androide
02.Ağustos.2012, 14:45
Herkesde var o hata

Sarper
02.Ağustos.2012, 15:24
odin ile orijinal rom yüklersen garanti dışı kalmaz.

alicem
02.Ağustos.2012, 18:54
teşekkür ederim.
bakalım servise verdim teli..
15 güne anca gelir