PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [FIRMWARE] Samsung Galaxy Ace için Güncel Firmware Dosyaları ve Kurulum Detayları

Sayfa : 1 [2] 3 4 5

fatih
11.Temmuz.2011, 23:54
Tabi KC3 ve altındakilerin hepsi Froyodur. Yalnız sizin problemi unutmuşum ben. Cihazınızı Recovery modunda başlatıp wipe all user date ve cache seçenerklerini uygulayıp tekrar yükleme yaparsanız düzelir sanırım. Bu sorun diğer kullancılarda bulunmuyor.

bilal bey hala burdaysanız sımdı denıcem bı srun olursa hemen burdan bıldıreyım

fatih
11.Temmuz.2011, 23:59
Tabi KC3 ve altındakilerin hepsi Froyodur. Yalnız sizin problemi unutmuşum ben. Cihazınızı Recovery modunda başlatıp wipe all user date ve cache seçenerklerini uygulayıp tekrar yükleme yaparsanız düzelir sanırım. Bu sorun diğer kullancılarda bulunmuyor.

bılal bey recovery moduna alamıyorum sol ust kosede ramdump mode(arm9 mode) yaszısı cıkıyor ama bazende recovery moda gecıyor bazaen boyle yapıyor neden acaba

fatih
12.Temmuz.2011, 00:06
bılal bey sımdı recovery moda aldım dedıgınız seceneklerı yaptım fakat recovey moddan nasıl cıkıcam dırek bataryayı cıkarıyımmı

Bilal Akgunduz
12.Temmuz.2011, 00:19
bılal bey recovery moduna alamıyorum sol ust kosede ramdump mode(arm9 mode) yaszısı cıkıyor ama bazende recovery moda gecıyor bazaen boyle yapıyor neden acaba
20 dakikadır google'dan sonuçlarına bakıyorum ama kayda değer bir çözümünü bulamadım. Siz bu konudaki kc1 ya da herhangi bir KC3'ün altındaki Firmware'i indirip kurun. Sonra tekrar Recovery'ye geçip dediğimi yapıp Gingerbread'e dönün. Sorununuz çözülür umarım.

fatih
12.Temmuz.2011, 00:31
20 dakikadır google'dan sonuçlarına bakıyorum ama kayda değer bir çözümünü bulamadım. Siz bu konudaki kc1 ya da herhangi bir KC3'ün altındaki Firmware'i indirip kurun. Sonra tekrar Recovery'ye geçip dediğimi yapıp Gingerbread'e dönün. Sorununuz çözülür umarım.

benım ıkı sorunum vardı bılal bey 1.si 2.3.4 fırmware yukledıkten sonra ekran ısıgı yavas gelıyordu yanı tel beklemedeyken ekran ısıgı sonunce tekrar dugmeye bastıgımda en az 2 sanıye beklıyordu buna bır care bulamadım benım sınırlerımı bozdu 2. sorunum sırf bu yuzden tekrar froyoya donmek ıstedım onuda yapamadım 2.2.1 donmek ıstedım ama suan kc1 fırmware yukledım sorunsuz yuklendı 4 lu dosya olarak ındırdım ama kc3 tek dosya oldugu ıcın sorun cıkmıstı sımdı kc1 yukledım ekran ısıgı sorunu duzeldı aslında 2.3.4 fırmwareden cok memnundum ama napıyım en azından sımdılık ekran duzeldı keske 2.3.4 de bu sorun olmasaydı yarın esıme htc desıre almayı dusunuyorum sızce nasıldır cok sıkayet gelıyormu bu tel hakkında

Bilal Akgunduz
12.Temmuz.2011, 01:33
benım ıkı sorunum vardı bılal bey 1.si 2.3.4 fırmware yukledıkten sonra ekran ısıgı yavas gelıyordu yanı tel beklemedeyken ekran ısıgı sonunce tekrar dugmeye bastıgımda en az 2 sanıye beklıyordu buna bır care bulamadım benım sınırlerımı bozdu 2. sorunum sırf bu yuzden tekrar froyoya donmek ıstedım onuda yapamadım 2.2.1 donmek ıstedım ama suan kc1 fırmware yukledım sorunsuz yuklendı 4 lu dosya olarak ındırdım ama kc3 tek dosya oldugu ıcın sorun cıkmıstı sımdı kc1 yukledım ekran ısıgı sorunu duzeldı aslında 2.3.4 fırmwareden cok memnundum ama napıyım en azından sımdılık ekran duzeldı keske 2.3.4 de bu sorun olmasaydı yarın esıme htc desıre almayı dusunuyorum sızce nasıldır cok sıkayet gelıyormu bu tel hakkında
Aslında telefonlar sorunsuz fakat böyle durumlar manuel yazılım yükleme sonrası oluşabiliyor. HTC Desire iyidir tavsiye ederim, bir kadın için güzel bir telefon.

neron61
14.Temmuz.2011, 09:12
Üstadlar,

Custom firmware den vazgeçip tekrar orjinal yazılıma nasıl dönebiliriz?

Malum garantiyi devre dışı bırakmamak için.

Bilal Akgunduz
14.Temmuz.2011, 11:08
Üstadlar,

Custom firmware den vazgeçip tekrar orjinal yazılıma nasıl dönebiliriz?

Malum garantiyi devre dışı bırakmamak için.
Recovery moddan full wipe yapıp buradaki gibi Firmware yükleyin.

anroidtutkunu
24.Temmuz.2011, 21:20
Bilal bey 2.3.4 gingerbread halen beta durumdamıdır? Yoksa orjinal versiyonumu? Orjinal versiyonu varsa nereden bulabiliriz.Teşekkürler.Birde şu root işi kafamı kurcaladı yapmak zorundamıyız biz bu rootu?

anroidtutkunu
24.Temmuz.2011, 21:36
Yok mu bir Allah'ın kulu?

Bilal Akgunduz
24.Temmuz.2011, 23:27
Bilal bey 2.3.4 gingerbread halen beta durumdamıdır? Yoksa orjinal versiyonumu? Orjinal versiyonu varsa nereden bulabiliriz.Teşekkürler.Birde şu root işi kafamı kurcaladı yapmak zorundamıyız biz bu rootu?
Forum genelinde bir sabırsızlık aldı başını gidiyor. Bir yazı yazmak lazım bununla ilgili. Arkadaşım bizler sürekli forumla ilgilenmiyoruz. İşimiz var, gücümüz var. Cevap almak için bir gün bile bekleyebilirsiniz. Bu diğer tüm forumlarda da böyledir.

Beta olması çok fazla hata içerdiğini göstermiyor. Şuan stabil versiyon gibidir. Resmi versiyonun ne zaman yayınlanacağını tam olarak bilmiyorum. Bu versiyon resmi yayınlanacak olan versiyon da olabilir. Root yapmak zorunda değilsiniz.

anroidtutkunu
24.Temmuz.2011, 23:36
teşekkür ederiz lakin trip atmanıza gerek yok. Size yakışmadı.Bir daha da soru sormam korkmayın.iyi forumlar herkese.verdğiniz bilgiler içinde ayriyetten teşekkürler bilal bey.

Bilal Akgunduz
24.Temmuz.2011, 23:40
teşekkür ederiz lakin trip atmanıza gerek yok. Size yakışmadı.Bir daha da soru sormam korkmayın.iyi forumlar herkese.verdğiniz bilgiler içinde ayriyetten teşekkürler bilal bey.
Günde kaç kişi böyle davranıyor siz biliyor musunuz? Davranışınız doğru ise ben haksızımdır ve bana yakışmayan bir harekettir fakat ilk yorumunuzu attıktan 15 dakika sonra kimse yok mu diye tekrar yorum atıyorsunuz. Bunun neresi normal ve benim yorumumun neresi doğru değil? Forumların nasıl ortamlar olduğunu unutup bizlere teknik servis elemanıymış gibi sorular yöneltiyorsunuz. Burada soru cevaplamak bizim işimiz değil, hobimizdir. Boş vaktimiz gelir cevapları. Tekrar tekrar kimse yok mu gibi manasız mesajlar atmaya gerek yoktur. Defalarca bunu dile getirdim. Soru sorup sormamanız sizinle ilgili birşeydir. Rica ederim, iyi geceler.

serhattin
27.Temmuz.2011, 11:29
dosya şifresi nedir [Only registered and activated users can see links] denedim olmadı. 2.3.4 versiyon için

Bilal Akgunduz
27.Temmuz.2011, 14:55
dosya şifresi nedir [Only registered and activated users can see links] denedim olmadı. 2.3.4 versiyon için
Yok biz kullanımı zor olmasın diye şfirelemiyoruz dsoyaları. Eğer şifre istediyse samfirmware.com dur.

babilion
28.Temmuz.2011, 19:16
öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim.sormak istediğim simfirmware.com.da 13 temmuzda yayınlanmış yeniversiyon var ancak bunun içinden öncekiler gibi APBOOT,CODE PDA, CSC ÇIKMIYOR TEK PART ÇIKIYOR.yükleme bitince de hata oluştu kapanmaya zorla yazısı uyarı verip duruyor,sorun nedir anlamadım kaç kez yüklediysem aynoı şey oldu.yardım ederseniz sevinirim.
not : odin de one package i şeçiyorum

blacknwhite
29.Temmuz.2011, 23:11
[Only registered and activated users can see links] adresinde 2.2.4 versiyonundan sonra yayinlanmis 2.2.3 versiyonlari mevcut. acikcasi son yayinlanan daha iyidir mantigi ile en son yayinlanani kurdum. cok firsatim olmadi henuz herhangi bir aksaklik var mi diye ancak herhangi bir sorunla da karsilasmadim. 2.2.4 versiyonunda kilit acma ekraninin gecikmesi bunda var mi yoksa var da beni mi rahatsiz etmedi bilmiyorum ancak; oyle bir ozellik getirmisler ki tam aradigim! ekran kilit tusuna biraz uzun basinca mobile network aktif et kapat diye secenek beliriyor. ben pili uzun kullanmak icin bunu manual aktif edip duruyordum. yanliz, simdiye kadar gozume carpan bir detay, mesaj temalarinin degistirilememesi olmus. ben yesil turuncu temayi seviyordum acikcasi. yine de cok takilinilacak bir detay degil.

yukleme islemi icin de buradan indirdiginiz odin i aciyorsunuz. soldaki kutucuklarda tek dosya secenegi olacak. samfirmware sitesinden birde Cooper_v1.0.ops dosyasinin indirilmesi gerek. cooper dosyasi ops bolumune, tek dosya olarak indirdiginiz son versiyonu da en alta, one package bolumune tanitiyorsunuz.. olur da birisi bulursa mesaj temsinin nerden degistigini soylerse sevinirim..

blacknwhite
29.Temmuz.2011, 23:15
bu arada pil omrunun kisa oldugundan sikayet eden arkadaslara da onerim;

task killer programi indirin ki kullanmadiginiz programlar ekran kapandiginda otomatik kapansin,

background data sync e izin vermeyin. bu ciddi anlamda pil kullaniyor ki zaten bunu devre disi birakirken size cok pil kullandigindan bahsediyor.

3g nizi kullanmadiginiz zaman kapatin. bu da pil kullanan diger bir ozellik

bluetooth, wireless ve gps leri de ihtiyaciniz olmadiginda kaparsaniz eger, pilinizin bir hayli uzun dayandigini goreceksiniz.

babilion
30.Temmuz.2011, 01:59
[Only registered and activated users can see links] adresinde 2.2.4 versiyonundan sonra yayinlanmis 2.2.3 versiyonlari mevcut. acikcasi son yayinlanan daha iyidir mantigi ile en son yayinlanani kurdum. cok firsatim olmadi henuz herhangi bir aksaklik var mi diye ancak herhangi bir sorunla da karsilasmadim. 2.2.4 versiyonunda kilit acma ekraninin gecikmesi bunda var mi yoksa var da beni mi rahatsiz etmedi bilmiyorum ancak; oyle bir ozellik getirmisler ki tam aradigim! ekran kilit tusuna biraz uzun basinca mobile network aktif et kapat diye secenek beliriyor. ben pili uzun kullanmak icin bunu manual aktif edip duruyordum. yanliz, simdiye kadar gozume carpan bir detay, mesaj temalarinin degistirilememesi olmus. ben yesil turuncu temayi seviyordum acikcasi. yine de cok takilinilacak bir detay degil.

yukleme islemi icin de buradan indirdiginiz odin i aciyorsunuz. soldaki kutucuklarda tek dosya secenegi olacak. samfirmware sitesinden birde Cooper_v1.0.ops dosyasinin indirilmesi gerek. cooper dosyasi ops bolumune, tek dosya olarak indirdiginiz son versiyonu da en alta, one package bolumune tanitiyorsunuz.. olur da birisi bulursa mesaj temsinin nerden degistigini soylerse sevinirim..

kurulum aşamalarını aynen alatığın gibi yapıyorum ancak usb yi ayırın telefon yeniden başlatılcak dedikten sonra cihaz açılırken "android/syn/app.7.....istenmeyen bir hatayla karşılaştı kapanmya zorlansın mı "diye bir uayrı veriyor ve menüye ulaşamıyorum.defalarca denediğim halde hep aynı hatayı veriyor ...
bu arada cvp için ve ilginize teşekkür ederim.

blacknwhite
30.Temmuz.2011, 13:41
ayni problemi ben de yasadim.. sana verdigi gibi hata veriyordu. cok net hatirlayamiyorum o hatayi nasil cozdugumu.. en son versiyondan onceki versiyonu yuklemis olabilirim ya da tekrar yuklememde o sorun ortadan kalkmis olabilir.. istersen once en son yayinlanandan bir oncekini dene, sonra da en sonuncuyu kur.

Antiq
31.Temmuz.2011, 13:36
Slm calışmalarınızın devamını dilerim iyi forumlar.
Ben en son güncellemeyi yaptım 2,3,4 fiwera,ını herşey cok güzel hızlnama gözlemledim geciş efeklerinde olsun acılmada kapanmada
tek sorum olacak ilk aldığım defaul ayarlardayken telefonun wireless i kapalıyken hic bir yerle bağlantısı olmuyor ve kendini güncelleyemiyordum en son sürümü yükleyince yukarda bataryanın yanında 3G belirmeye başladı ve kaplosuz ağ kapalıyken bile kendini güncelliyor Gmail e gelen maillerimin olduğunu sölüyor yüklü programların güncellemeleri bulunduğunu sölüyor bu neden kaynaklandı acaba bunu öğrene bilirmiyim teşekkür ederim şimdiden.

Bilal Akgunduz
31.Temmuz.2011, 15:51
Slm calışmalarınızın devamını dilerim iyi forumlar.
Ben en son güncellemeyi yaptım 2,3,4 fiwera,ını herşey cok güzel hızlnama gözlemledim geciş efeklerinde olsun acılmada kapanmada
tek sorum olacak ilk aldığım defaul ayarlardayken telefonun wireless i kapalıyken hic bir yerle bağlantısı olmuyor ve kendini güncelleyemiyordum en son sürümü yükleyince yukarda bataryanın yanında 3G belirmeye başladı ve kaplosuz ağ kapalıyken bile kendini güncelliyor Gmail e gelen maillerimin olduğunu sölüyor yüklü programların güncellemeleri bulunduğunu sölüyor bu neden kaynaklandı acaba bunu öğrene bilirmiyim teşekkür ederim şimdiden.
Ayarlar/Wi-Fi Ağları/Mobil ağlar menüsündeki ilk iki seçeneği kapatırsanız 3G bağlantısı kesilecektir.

Bilal Akgunduz
31.Temmuz.2011, 23:45
2.3.3 versiyonlu En Güncel Firmware Eklendi!

manowar
05.Ağustos.2011, 00:29
arkadşlar ben bu modem dosyasını falan bulamadım yanlız

manowar
05.Ağustos.2011, 00:43

arkadaşlar acil cevap lütfen

Bilal Akgunduz
05.Ağustos.2011, 01:34
Hangi modem dosyasını arıyorsunuz.

serhattin
08.Ağustos.2011, 08:50
Ben 2.3.4 indirip kurdum gayet başarılı çalışıyor problem görmedim.

mrdeep
09.Ağustos.2011, 00:21
yaa ben bunu hıc baslatamadım anlatımdamı eksıklık var benmı anlamıyorum ılk defa yapacam bu ıslemı ama yardımcı olurmusunuz kıes acıyorum cıhazı goruyo ama pc ye nasıl tanıtıyorum cep telefonunu onu yapamadım dogal olarak odını acınca mesaj bolumunde bısey yazmıyo....

ntuter
10.Ağustos.2011, 04:41
Benim telefonumu kies görüyor fakat odin görmüyor acil tarafından yardımcı olabilir misiniz acaba ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim.

Bilal Akgunduz
10.Ağustos.2011, 11:46
Benim telefonumu kies görüyor fakat odin görmüyor acil tarafından yardımcı olabilir misiniz acaba ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim.
Kies'i kapatın, Yine görmezse Kies'i açın ayarlardan Driver'ları yükleyip kapatın.

huseyn1995
10.Ağustos.2011, 22:39
S5830XWKPN guncellemesi resmi mi?

Bilal Akgunduz
10.Ağustos.2011, 23:56
S5830XWKPN guncellemesi resmi mi?
Konu hakkında bilgim yok maalesef.

vahitce
11.Ağustos.2011, 17:30
Arkadaşlar ben 2.3.4 Ginqerbread telefonuma yükledim ancak şunu merak ediyorum. İleride resmi Ginqerbread sürümü Kieste yayınlandığı zaman şu anki 2.3.4 ten 2.2.1 froyo sürümüne dönmeden kieste güncelleme yapabilecekmiyiz acaba? Yoksa froyoya mı tekrar dönmek lazım.

Bilal Akgunduz
11.Ağustos.2011, 17:31
Arkadaşlar ben 2.3.4 Ginqerbread telefonuma yükledim ancak şunu merak ediyorum. İleride resmi Ginqerbread sürümü Kieste yayınlandığı zaman şu anki 2.3.4 ten 2.2.1 froyo sürümüne dönmeden kieste güncelleme yapabilecekmiyiz acaba? Yoksa froyoya mı tekrar dönmek lazım.
Tekrar dönersiniz.

vahitce
12.Ağustos.2011, 21:53
Froyo 2.2.1 re döndüm ama bunlarda rusça dolayısıyla kies telefonu rusça görüyor. Türkçe güncelleme çıksa da kies görmeyecek. Elinde orjinal Türkçe 2.2.1 Froyo rom olan varsa paylaşabilir mi acaba?

danger213
14.Ağustos.2011, 18:52
ben yeni aldım 2,2 froyu işletimi ilk önce 2.3 e yükseltmem gerekiyor yukardaki programlarda o mevcut mu?bu işlermleri yaptıktan sonra sd kart'a uygulama taşıyabilecekmiyim?..

Bilal Akgunduz
14.Ağustos.2011, 19:24
ben yeni aldım 2,2 froyu işletimi ilk önce 2.3 e yükseltmem gerekiyor yukardaki programlarda o mevcut mu?bu işlermleri yaptıktan sonra sd kart'a uygulama taşıyabilecekmiyim?..
Şuan sahip olduğunu işletim sistemiyle de taşıma yapabilirsiniz.

danger213
14.Ağustos.2011, 19:56
Şuan sahip olduğunu işletim sistemiyle de taşıma yapabilirsiniz.

malesef şuan sahip oldğum işletim sisteminde taşıma yapamıyorum.LinkSd2 ve appsd2 programlarını yükledim yinede olmadı..

Bilal Akgunduz
15.Ağustos.2011, 00:52
malesef şuan sahip oldğum işletim sisteminde taşıma yapamıyorum.LinkSd2 ve appsd2 programlarını yükledim yinede olmadı..
Yalnız bildiğim kadarıyla o programlar root istiyor. Benim bahsettiğim taşıma özelliği işletim sisteminin kendinde olandı. Ayarlar /Uygulamalar/Uygulamaları yönet menüsünden uygulamaları seçip eğer destekliyorsa tıkladığınızda karşınıza gelen uygulama ekranında Move to SD seçeneği aktif olur. Birçok uygulamada aktif oluyor. Oradan hiçbirşey yüklemeden taşıma yapabilirsiniz.

danger213
15.Ağustos.2011, 16:45
Yalnız bildiğim kadarıyla o programlar root istiyor. Benim bahsettiğim taşıma özelliği işletim sisteminin kendinde olandı. Ayarlar /Uygulamalar/Uygulamaları yönet menüsünden uygulamaları seçip eğer destekliyorsa tıkladığınızda karşınıza gelen uygulama ekranında Move to SD seçeneği aktif olur. Birçok uygulamada aktif oluyor. Oradan hiçbirşey yüklemeden taşıma yapabilirsiniz.

işte bende öyle yapıyorum ama sadece telefona taşıma var sd kart'a olmuyor acil de bu sorunu aşmak istiyorum çünkü telde hiç yer kalmadı her dk yeni bişey siliyorum gerekirse root atarım ama garantisinin düşmesi beni düşündürüyor..

manowar
25.Ağustos.2011, 01:29
Hangi modem dosyasını arıyorsunuz.
en güncel 233 versiyhonun içindeki

Bilal Akgunduz
25.Ağustos.2011, 13:30
en güncel 233 versiyhonun içindeki
Eğer tek dosya çıkıyorsa içinden onu da açınca içinden modem dosyasının çıkması lazım. İnternette baktım fakat bulamadım.

blacknwhite
25.Ağustos.2011, 19:41
samfirmware yeni versiyon koymus sitesine. umarim son firmware deki yuklenememe sorunu gitmistir.

duzenleme: yuklenememe sorunu gitmis. zaten anladigim kadariyla o 13 temmuz olarak cikan bir guncelleme niteligindeydi, emin degilim yine de. ama ben sevmedim son cikani. mesaj temasini degistirmeme izin vermiyor. mavi sari olani da sevmiyorum. 3. parti uygulama da yuklemek istemiyorum msj icin, sorun cikartabiliyor. neden kaldirmislar ki mesaj renk temasini ne gerek vardi

Bilal Akgunduz
25.Ağustos.2011, 23:02
samfirmware yeni versiyon koymus sitesine. umarim son firmware deki yuklenememe sorunu gitmistir.

duzenleme: yuklenememe sorunu gitmis. zaten anladigim kadariyla o 13 temmuz olarak cikan bir guncelleme niteligindeydi, emin degilim yine de. ama ben sevmedim son cikani. mesaj temasini degistirmeme izin vermiyor. mavi sari olani da sevmiyorum. 3. parti uygulama da yuklemek istemiyorum msj icin, sorun cikartabiliyor. neden kaldirmislar ki mesaj renk temasini ne gerek vardi
Teşekkürler blgilendirme için konuya da ekelyeyim.

ilxan
04.Eylül.2011, 17:27
teşekkurler

macbeth
11.Eylül.2011, 17:40
arkdslar bende samsgn ace s5830 war androıdı 2.2.1 ben bunu gınger ıle guncelleyecem ama nasıl yapılcagını anlamıs deılım bırısı bu konuda bana yardmcı olabılır mı ??

Bilal Akgunduz
11.Eylül.2011, 18:11
arkdslar bende samsgn ace s5830 war androıdı 2.2.1 ben bunu gınger ıle guncelleyecem ama nasıl yapılcagını anlamıs deılım bırısı bu konuda bana yardmcı olabılır mı ??
Bu konuyu da zaten bunun için oluşturduk. Gerekli adımların hepsi yer alıyor.

macbeth
11.Eylül.2011, 18:38
kiesle bglndm ama guncellme yapmyi bcrmedm

DOHC
11.Eylül.2011, 21:33
kiesle bglndm ama guncellme yapmyi bcrmedm

Daha doğru dürüst yazamıyorsun, becerememen normal...........

Bilal Akgunduz
25.Eylül.2011, 16:45
S5830XWKPW eklendi!

macbeth
29.Eylül.2011, 23:40
bu güncellemeyi daha detaylıca anlatabılcek olan war mı 2.3.3 üstünde

kl_ismail
30.Eylül.2011, 13:49
üsdat bak ben ne yaptım.
bende froyo 2.2.1 yüklü idi.
kiesi çektim samsungdan 203 versiyonu idi.
teli bağladım usbden kiesi kurdum
telin driverini yükledi tanıdım dedi.
sonra yeni versiyon var onu yükeyimmi dedi.
bende yükle dedim.
rehberin felan yedeğini alıyımmı dedi al dedim.
sonra yarım saat kadar çekti dosyaları teli kapatıp açtı.
al sana gingerbread.jkp2
2,3,3 ana bant sürümü s5830xwkp7
bi tek sd kartı görmedi kartı çıakrdım takdım onuda gördü.
herşey yerinde hiç bişey silmemiş.

h.mehmet.eritir
04.Ekim.2011, 14:03
hiçbir firmware de etc de tur da yok 2.3.4 firmware yükledim ser oda şimdi eskisine dönmek istiyorum ama orjinalini bulamadım yok etc veya tur olan firmware bilen var mı acaba

kl_ismail
04.Ekim.2011, 16:27
sen 2.3.4 yüklemisin. Android 2.3.7 çıkmış adamlar ACE e yüklemişler bile.
bence en stabil olan 2.3.3 de durup 2-3 ay piyasaya bakmak lazım sonra zaten
3.0 yükleriz.. bence tabi. bu bir hastalık unutmamak lazım.

mkeles84
19.Ekim.2011, 23:28
Konuy takip eden arkadaşlar Eylül ayında KPO ve DQ6 gibi birkaç tane daga sürüm çıktı, hatta bazıları tek .md5 dosyası ile flashlanıyor.
Forumdaki ilk mesajı güncelleyebilirlerse güzel olur.

centilmen24
26.Ekim.2011, 00:09
arkadaşlar bende yeni ace aldım acaba bu tel için çıkan son resmi yazılım hangis acaba birinci sayfadaki 2.3.3 sürümü mü?

h.mehmet.eritir
26.Ekim.2011, 13:09
en son 2.3.3 kiesten yayınlanan

Bilal Akgunduz
26.Ekim.2011, 22:52
Android 2.3.5'li Firmware eklendi!

blacknwhite
26.Ekim.2011, 23:40
Arkadaslar merhaba,

Galaxy ace kullanicilarinin dikkatini buraya cekmek istiyorum. Yaklasik olarak 4 aydir bu telefonu kullaniyorum. Sayisiz defa firmware leri denedim. Suanda tek denemedigim firmware 2.3.5. Sizlere tavsiyelerim olacak. Daha bu gun telefonumu servisten aldim. Versiyon da yuklenmesini istemistim, sozde bana en son versiyonu yuklediler ama elime aldigimda versiyonun 2.2.1 oldugunu gordum. Kies zaten yukluydu pc de 2.3.3 guncellemesini aldim. Orjinal firmware i hicbiryerde bulamiyorsunuz oncelikle bunu soyliyim. Ben cok aradim. 2.2.1 versiyonunu bulursunuz elbet ama tr icin uretileni yok.

Ben bunca denemelerden sonra orjinal 2.2.3 tur versiyonunda kalmayi seciyorum. Her yeni versiyon mutlaka birkac seyde degisiklik yapiyordur ama hicbiri orjinal degil. Yani samfirmware.com u samsung tanimiyor. Yuklemek size zarar verir mi? hayir. ben aylarca bu sekilde kullandim. Yuklemek garantinizi bozar mi? hayir, belirttigim gibi servisten aldim telefonumu ve adamlara gayet piskin piskin soyledim ben buna versiyon yukledim ama tur versiyonuna geri donmek istiyorum diye. kimse de bana sen garantiyi bozmussun demedi.

neden orjinal versiyon kullanmak istedigime de gelince; acikcasi 2.4.9 da ciksa, eger ki ram kullanimini ciddi anlamda dusurmemislerse, pil omrunu uzatacak inanilmaz bir guncellemesi yoksa ya da gercekten degecek bir ozellik eklenmemisse, orjinal bir 2.3.3 umun olmasini bunlara tercih ediyorum. Acikcasi tek nedeni kararli surum olmasi.

Pil kullanimindan sikayet eden arkadaslar icin de belirtmek isterim. 3g nizi kullanmak istediginiz vakit acin, diger zamanlarda kapatin. arka planda surekli guc harcayan esitleme secenegini kapatin. bir de taskkiller indirirseniz(kullanilmayan applicationlari kapatan bir program) piliniz size 2 gun bile yeter eger ki cok konusmuyor ve mesajlasmiyorsaniz.

giovanni
27.Ekim.2011, 01:39
Bilal bey, 2.3.5 sürümünü indirdim. İçinden tek bir dosya çıktı, odin programı ile güncelleme yaparken ops hariç diğer bütün alanlar için (boot,phone,pda...) bu dosyayı seçerek mi güncelleme yapacağız? Bunların altında one package var o da aktif gözükmüyor.

Teşekkürler

30 dk sonra: Sabredemedim açıkçası ve one package'i seçerek yükledim fakat telefon reboot yaptığında bi kısır döngüye giriyor ve tekrar tekrar yeniden başlıyor. Daha sonra farklı bir siteden GT-S5830_XEN_S5830XWKS2_S5830XENKS1_S5830XWKS2 sürümünü bulup kurdum aynı şekilde ve çalıştı yani cihazı açabildim.

Anasayfadaki en son 2.3.5 sürümünü kontrol etmenizde fayda var zira 3 kez denesem de aynı hatayı verdi.

ofc_bjk
27.Ekim.2011, 08:51
2.3.5 ,nNasıl yklendiğini anlatırmısınız. teşelkürler.

Bilal Akgunduz
27.Ekim.2011, 10:52
2.3.5 ,nNasıl yklendiğini anlatırmısınız. teşelkürler.

Anlatım zaten yazının sonunda mevcuttur.

ofc_bjk
27.Ekim.2011, 11:21
yazının sonunda odinle kurulum anlatılıyo fakat indirdiğimiz yazılımda 1 klasör var

Bilal Akgunduz
27.Ekim.2011, 21:40
yazının sonunda odinle kurulum anlatılıyo fakat indirdiğimiz yazılımda 1 klasör var
Tama işte tek dosya olunca PDA bölümüne ekleneceği yazıyor anlatımda :)

blacknwhite
27.Ekim.2011, 23:17
Tek dosya olan firmwarelerin hepsi aslinda birer guncellemedir. Bu guncellemeyi yapabilmeniz icin versiyonun ana surumunu bulmaniz lazim. yani icerisinde boot, phone, pda, csc dosyalarini iceren surumu. Bu surumu yukleyip uzerine de son guncellemeyi yaparsaniz boyle bir sorunla karsilasmazsiniz. aksi takdirde ne kadar yuklerseniz yukleyin, ayni versiyonu nereden cekerseniz cekin sikinti devam edecektir.

giovanni
27.Ekim.2011, 23:34
yalnız bahsettiğiniz 2.3.5 sürümü de tek dosya, içinde boot, phone, pda, csc dosyaları yok. tek dosya var bu da one package olarka mı yuklenecek? diyelim ki yukledik, bunu yukledikten sonra da en güncel dosyayı da pda'yla eşleştirerek mi yükleyeceğiz?

Teşekkürler

Edit: [Only registered and activated users can see links]

bu linkte, 6.maddeden sonra yukleme b olarak, tek dosyanın nasıl yükleneceği anlatılıyor ki benim daha once bahsettiğim one package şeklinde olacak. ben ilk sayfadaki 2.3.5'in iki dosyasını da indirip tek tek denedim ve kesinlike daha önce bahsettiğim reboot tekrarına giriyor. Ayrıca blacknwhite'ın bahsettiği ana sürüm de yok.

Dosyayı kontrol etmelisiniz.

centilmen24
28.Ekim.2011, 00:35
yalnız bahsettiğiniz 2.3.5 sürümü de tek dosya, içinde boot, phone, pda, csc dosyaları yok. tek dosya var bu da one package olarka mı yuklenecek? diyelim ki yukledik, bunu yukledikten sonra da en güncel dosyayı da pda'yla eşleştirerek mi yükleyeceğiz?

Teşekkürler
evet onu bende merak ediyorum tek dosyayı nasıl yüklicez

blacknwhite
28.Ekim.2011, 00:57
Elinizde odin 4.38 oldugunu varsyarak anlatimima devam ediyorum. Daha once bahsettigim ana versiyon saniyorum ki bu sitede verilmemis ancak, samfirmware.com sitesinden kolaylikla download edebilirsiniz. Versiyon: S5830XWKPO ##

Bu dosyayi indirip acmaniz halinde size bahsettigim csc, modem vb dosyalari goreceksiniz. Oncelikle telefonunuza bu versiyonu kurun. Telefonunuzda 2.3.3 versiyonu olacaktir. Bunun ardindan size wks2 guncellemesini yuklemenizi oneririm (son guncellemeden bir onceki guncelleme). Yaptigim arastirmalara gore, samsung 2.3.4 guncellemesini hic yapmamis. Onun yerine, 2.3.5 guncellemesine gecis yapmis. Bu guncellemeyi Netherlands dakiler kies araciligi ile alabiliyorlarmis. Tabiki odin kullanarak bu guncelleme diger butun galaxy ace kullanicilarina da acik. Orjinal firmware olarak soylenen versiyon wks2 versiyonu. Aklinizda bulunsun.

wks2 guncellemesini de, one package secenegini secerekten yapacaksiniz. Eger ki soyledigim adimlari takip ettiyseniz, 2.3.5 inize kavusmus olmaniz lazim. Olumlu olsa dahi buraya yazarsaniz sizden sonra benzer problemi yasayanlarin da bu aciklamadan faydalanmasina yardimci olursunuz.

kolay gelsin

centilmen24
28.Ekim.2011, 01:25
Elinizde odin 4.38 oldugunu varsyarak anlatimima devam ediyorum. Daha once bahsettigim ana versiyon saniyorum ki bu sitede verilmemis ancak, samfirmware.com sitesinden kolaylikla download edebilirsiniz. Versiyon: S5830XWKPO ##

Bu dosyayi indirip acmaniz halinde size bahsettigim csc, modem vb dosyalari goreceksiniz. Oncelikle telefonunuza bu versiyonu kurun. Telefonunuzda 2.3.3 versiyonu olacaktir. Bunun ardindan size wks2 guncellemesini yuklemenizi oneririm (son guncellemeden bir onceki guncelleme). Yaptigim arastirmalara gore, samsung 2.3.4 guncellemesini hic yapmamis. Onun yerine, 2.3.5 guncellemesine gecis yapmis. Bu guncellemeyi Netherlands dakiler kies araciligi ile alabiliyorlarmis. Tabiki odin kullanarak bu guncelleme diger butun galaxy ace kullanicilarina da acik. Orjinal firmware olarak soylenen versiyon wks2 versiyonu. Aklinizda bulunsun.

wks2 guncellemesini de, one package secenegini secerekten yapacaksiniz. Eger ki soyledigim adimlari takip ettiyseniz, 2.3.5 inize kavusmus olmaniz lazim. Olumlu olsa dahi buraya yazarsaniz sizden sonra benzer problemi yasayanlarin da bu aciklamadan faydalanmasina yardimci olursunuz.

kolay gelsin

hocam benim telde şu an orijinal 2.2 yüklü ben versiyon yükseltmek istiyorum şimdi hiç uğraşmadan direkt 2.3.5 yüklesem bir sorun olur mu?

giovanni
28.Ekim.2011, 01:37
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.

En başta anlattığınız 2.3.3 sürümünü kurmadan farklı bir siteden bulduğum wks2'yi one package olarak kurdum. Daha önce de bahsettiğim reboot döngüsü tekrar oldu. Biraz araştırdıktan sonra, kurulumdan sonra menü tuşu+açma/kapama tuşuna basarak girdiğim menüden (recovery menüsü sanırım) factory reset in recovery mode/wipe data/factory reset yapıp telefonu tekrar başlattığımda açmayı başardım :D

Güncelleme başarılı, 2.3.5 şeklinde flemenkçe (netherlands) olarak geliyor. Önceki mesajlarımda, anasayfadaki dosyaların kontrol edilmesini yazdım fakat yukarda bahsettiğim recovery olayını yaparsanız sanırım telefon açılacaktır, sorun olmayabilir kısaca.

ben bundan sonra da bu sürüm için olduğu söylenen SGA-GR-1.4_GINGERBREAD.XWKPW'i bulup, kurdum (Gingerreal Rom'u). Şimdilik bi sorun yok lakin Android sürümü 2.3.3'e döndü. Bu da ek bilgi olarak vereyim istedim.

İlgilenenler için, Kies 2.3.5'i görüp, tanımaktadır lakin güncelleme yapmıyor. Eğer gingerreal rom'u kurarsanız o zaman görmüyor.

ofc_bjk
28.Ekim.2011, 11:36
Bu güncellemeden sonra cihaz root olmuyor.
2.3.5 root unumu beklemek gerekiyor?

Bilal Akgunduz
28.Ekim.2011, 11:53
Bu güncellemeden sonra cihaz root olmuyor.
2.3.5 root unumu beklemek gerekiyor?
Evet, yakında gelir.

centilmen24
28.Ekim.2011, 15:43
arkadaşlar bu yeni çıkan 2.3.5 rom resmi rom mu acaba birde çıkan resmi romları tam olarak nerden takip edebiliriz?

h.mehmet.eritir
28.Ekim.2011, 16:38
ya arkadaşlar tek doya çıkıyor odin ile yükleyemiyoruz bilen varsa detaylı anlatsa zahmet olmazsa lütfen :(

h.mehmet.eritir
28.Ekim.2011, 16:51
Arkadaşlar ben yapabildim sonunda yapamayanlar için anlatayım odini açtıktan sonra OPS ye cooper ı seçiyoruz tek dosya çıktığı için çıkan dosyayı one package ye koyuyoruz sonrası bildiğiniz gibi startlıyoruz telefon yükledikten sonra kurtarma modunda açıyoruz yani ortadaki tuş ile açma tuşuna aynı anda basıyoruz factory resete gelip seçiyorus orada yes olana basıyoruz resetleyince en son kurduğumuz geliyor

Bilal Akgunduz
28.Ekim.2011, 16:59
ya arkadaşlar tek doya çıkıyor odin ile yükleyemiyoruz bilen varsa detaylı anlatsa zahmet olmazsa lütfen :(
Arkadaşım tek dosya çıktığı zaman PDA bölümüne koyup yükleyeceksin.

centilmen24
28.Ekim.2011, 19:41
Arkadaşım tek dosya çıktığı zaman PDA bölümüne koyup yükleyeceksin.
emin misin siz daha önce hiç bu şekilde yükleme yaptınız mı bende bundan önce samsung spica vardı onda tek dosyayı one page kısmını işaretleyerek yüklüyordum

centilmen24
28.Ekim.2011, 21:12
birinci sayfada tek dosyayı pda kısmına göstermemizi söylüyor ancak bir önceki sayfada arkadaşın verdiğin linkteki resim ise şöyle hangisini uygulamalıyız acaba?

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Bilal Akgunduz
28.Ekim.2011, 21:56
birinci sayfada tek dosyayı pda kısmına göstermemizi söylüyor ancak bir önceki sayfada arkadaşın verdiğin linkteki resim ise şöyle hangisini uygulamalıyız acaba?

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
Farketmez her türlü yükleme tek paket üzerine yapılır. Yani One PAckage ya da PDA bölümüne koymak arasında farkı yok.

splash333
30.Ekim.2011, 04:37
Arkadaslar merhaba,

Galaxy ace kullanicilarinin dikkatini buraya cekmek istiyorum. Yaklasik olarak 4 aydir bu telefonu kullaniyorum. Sayisiz defa firmware leri denedim. Suanda tek denemedigim firmware 2.3.5. Sizlere tavsiyelerim olacak. Daha bu gun telefonumu servisten aldim. Versiyon da yuklenmesini istemistim, sozde bana en son versiyonu yuklediler ama elime aldigimda versiyonun 2.2.1 oldugunu gordum. Kies zaten yukluydu pc de 2.3.3 guncellemesini aldim. Orjinal firmware i hicbiryerde bulamiyorsunuz oncelikle bunu soyliyim. Ben cok aradim. 2.2.1 versiyonunu bulursunuz elbet ama tr icin uretileni yok.

Ben bunca denemelerden sonra orjinal 2.2.3 tur versiyonunda kalmayi seciyorum. Her yeni versiyon mutlaka birkac seyde degisiklik yapiyordur ama hicbiri orjinal degil. Yani samfirmware.com u samsung tanimiyor. Yuklemek size zarar verir mi? hayir. ben aylarca bu sekilde kullandim. Yuklemek garantinizi bozar mi? hayir, belirttigim gibi servisten aldim telefonumu ve adamlara gayet piskin piskin soyledim ben buna versiyon yukledim ama tur versiyonuna geri donmek istiyorum diye. kimse de bana sen garantiyi bozmussun demedi.

neden orjinal versiyon kullanmak istedigime de gelince; acikcasi 2.4.9 da ciksa, eger ki ram kullanimini ciddi anlamda dusurmemislerse, pil omrunu uzatacak inanilmaz bir guncellemesi yoksa ya da gercekten degecek bir ozellik eklenmemisse, orjinal bir 2.3.3 umun olmasini bunlara tercih ediyorum. Acikcasi tek nedeni kararli surum olmasi.

Pil kullanimindan sikayet eden arkadaslar icin de belirtmek isterim. 3g nizi kullanmak istediginiz vakit acin, diger zamanlarda kapatin. arka planda surekli guc harcayan esitleme secenegini kapatin. bir de taskkiller indirirseniz(kullanilmayan applicationlari kapatan bir program) piliniz size 2 gun bile yeter eger ki cok konusmuyor ve mesajlasmiyorsaniz.

merhaba arkadaşım sana birkaç sorum olacak
1. garantini bozmadan önce yedek almışmıydın ve garantiye verdiğin zaman aldığın yedeklemi gitmiştin?

2. eğer orjinal rom ile gitmediysen doğal olarak kendi ellerinde bulunan stock rom yüklediler 2.2.1 dimi.. sonra sen üzerine tekrardan garantide 2.3.3 ü mü yüklettin ojinal Tur rom yoksa sen kendin kies update ile mi 2.3.3 e geçtin

3. orjinal rom ile servise vermediysen onların yüklediği ve senin şuan kullanmıs oldugun rom tur rom dımı yanlıs anlamadım .. eğer mümkün ise 2.2.1 yahut 2.3.3 bu versiyonlardan hangisi ise kullandığın tur rom olarak clockwork ile yedeğini alıp paylaşırmısın önemli nokta olarak orj fabrika romu ile yollamadıysan paylaşırmısın burası önemli teşekkür ederim..

arkadaşlar eğer bu şekilde yedek alma imkanınız varsa paylaşırmısınız çünkü hiç bir yerde tur rom yok ( denemediğim rom kalmadı :D ) servis haricinde elimizde tur rom olur herkes faydalanır ve eğer odin versiyonunu yapabilen bir arkadaş da çıkarsa çok çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim rahatsız ettiysem kusuruma bakmayın .. :)

edit.. arabic firmwirelerini yüklemeyin telefonu kitliyor habriniz olsun en azından benım başıma gelen olay bu şu ana kadar.. serviste çalışan birilerini bulabilsek daha mutlu olacağız :)

centilmen24
30.Ekim.2011, 11:51
arkadaşlar garanti kapsamı dahilinde resmi olan 2.3.3 hangisi bu mu " S5830XWKPY" yoksa "S5830XXKPE" bu mu?

Bilal Akgunduz
30.Ekim.2011, 14:47
Hepsi resmidir ama sanirim Kpe olan en stabili

centilmen24
30.Ekim.2011, 17:09
Hepsi resmidir ama sanirim Kpe olan en stabili

teşekkürler

yorum55
02.Kasım.2011, 20:01
bilal hoca odin programı ile BOOT kısmına Firmware'ın içinden çıkan APBOOT dosyasını,

Phone kısmına MODEM dosyasını,

PDA kısmına CODE dosyasını,

CSC kısmına ise CSC dosyasını seçin bu dosyaları bulamıyorum bi yardım edebilirmisinz

Bilal Akgunduz
02.Kasım.2011, 21:44
bilal hoca odin programı ile BOOT kısmına Firmware'ın içinden çıkan APBOOT dosyasını,

CSC kısmına ise CSC dosyasını seçin bu dosyaları bulamıyorum bi yardım edebilirmisinz

İndirdiğiniz dosyayı iki kez çıkarmayacaksınız.

blacknwhite
03.Kasım.2011, 02:06
S5830XWKPO ## versiyonunu samfirmware den indirip telefonunuza yukledikten sonra(orjinal firmwaredir) kies 2.3.5 update ini goruyor! :cool:

yorum55
03.Kasım.2011, 09:49
hocam dosyayı birdefa cıkartttım odini çalıştırdım ama bott ve phone..karşı dosyaları bulamıyorum:(

Bilal Akgunduz
03.Kasım.2011, 16:57
hocam dosyayı birdefa cıkartttım odini çalıştırdım ama bott ve phone..karşı dosyaları bulamıyorum:(
Öyle yükleyeceksiniz. Sammobile.com forumunda öyle söylemişlerdi. Yoksa olanla yükleme yapılacak yani

mert_1047
04.Kasım.2011, 12:51
Şimdi resmi sürüm 2.3.3 ve 2.3.5'in çıkacağı kesin değil fakat şimdi bu ROM'lardan birini yükleyip resmisi çıkınca ona geçersek garanti dışı kalır mıyız ve 2.3.5 değil de direk olarak ICS 4.0 gelir TR için güncelleyebilir miyiz ve garantı dışı mı olur cihaz?

Bilal Akgunduz
04.Kasım.2011, 14:39
Şimdi resmi sürüm 2.3.3 ve 2.3.5'in çıkacağı kesin değil fakat şimdi bu ROM'lardan birini yükleyip resmisi çıkınca ona geçersek garanti dışı kalır mıyız ve 2.3.5 değil de direk olarak ICS 4.0 gelir TR için güncelleyebilir miyiz ve garantı dışı mı olur cihaz?

Hayır olmaz

mert_1047
04.Kasım.2011, 22:18
Hayýr olmaz

O zamam en mantiklisi burdaki 2.3.5i yukleyip tr surumunu beklemek garanti kapsamindaysa tabi bu islem kesin?

Bilal Akgunduz
04.Kasım.2011, 22:58
O zamam en mantiklisi burdaki 2.3.5i yukleyip tr surumunu beklemek garanti kapsamindaysa tabi bu islem kesin?

Evet gitmez

mert_1047
04.Kasım.2011, 23:13
Tesekkurlerler konu ve cevap icin.

Güncelleme: 2.3.3 orj. ROM'dan geçtim ve hız artışı, ram kullanımı ve sarj gözle görülür derecede düzeldi. Samfirmware'den kurdum, herhangi bir sorunda hard reset atıp terar flaşlayın sorunsuz kullanıyorum şu an.

dadas ozkan
07.Kasım.2011, 17:20
Bilal bey 2.3.4 ile 2.3.5 arasındaki fark sizin tesbitinizde nedir ?

Bilal Akgunduz
07.Kasım.2011, 22:56
Bilal bey 2.3.4 ile 2.3.5 arasındaki fark sizin tesbitinizde nedir ?
Pil daha iyi, performans biraz artmış, arayüzde ufak değişiklikler var.

h.mehmet.eritir
08.Kasım.2011, 09:52
2.3.5 i ben beğenmedim telefon kendi kendine kapanma sorunu var

mert_1047
09.Kasım.2011, 11:20
2.3.5 i ben beğenmedim telefon kendi kendine kapanma sorunu var
Sorun flaşlamadan kaynaklıdır, telefona hard reset (google) atıp yeniden flaşlayın.

h.mehmet.eritir
09.Kasım.2011, 19:16
Sorun flaşlamadan kaynaklıdır, telefona hard reset (google) atıp yeniden flaşlayın.

mert bey kesin ondan mıdır ben geri 2.3.4 ü yükledim birde orjinal firmwire bulubilirmiyiz 2.3.3 de olur 2.2.1 de kiesin gördüğü

centilmen24
15.Kasım.2011, 21:00
arkadaşlar her ne kadar önce 2.3.3 kurup üzerine en son çıkan 2.3.5 yükledeğimde telefon sürekli hata veriyor yanlış yüklemediğime eminim sizde de aynısı oluyor mu?

acedude
16.Kasım.2011, 13:28
romu güncellemeden önce sim ve sd kartı çıkardım verilen linkteki odinle en son 2.3.5 sürümüyle güncelleme yaptım downloading moduna aldım telefonu buraya kadar herşey normal sonra telefon işlem süreci bittikten sonra açıldı ama şimdi şöyle bir hata alıyorum ve telefonumu kullanamıyorum ne yapmam lazım acaba?

com.sec.android.ugl işlemi beklenmedik şekilde durdu

centilmen24
16.Kasım.2011, 17:51
romu güncellemeden önce sim ve sd kartı çıkardım verilen linkteki odinle en son 2.3.5 sürümüyle güncelleme yaptım downloading moduna aldım telefonu buraya kadar herşey normal sonra telefon işlem süreci bittikten sonra açıldı ama şimdi şöyle bir hata alıyorum ve telefonumu kullanamıyorum ne yapmam lazım acaba?

com.sec.android.ugl işlemi beklenmedik şekilde durdu
hocam bende son çıkan 2.3.5 yükleyince aynı hatayı veriyor romda bir sorun olabilir

acedude
16.Kasım.2011, 19:45
hocam bende son çıkan 2.3.5 yükleyince aynı hatayı veriyor romda bir sorun olabilir

dostum yabancı bir sitede sorunun çözümünü buldum şu an hiçbir sorun yok kullanıyorum.wipe data/factory reset + wipe cache partition yaptığın anda yeni romu yükledikten sonra sorun çözülüyor.
şimdi telefonunun power ve home tuşlarına aynı anda basılı tut bir ekran gelicek orda volume tuşlarını kullanarak (aşağı/yukarı) yukarıda belirttiğim tableri sırasıyla seçiceksin ve home tuşuna basıcaksın.bu işlemler tamamlanınca telefona reboot attın mı iş çözüldü o da zaten en üstte aynı çıkan sayfada görürsün ;)
karışık gelmemiştir inşallah yapamadığın yer olursa sor.

mert_1047
18.Kasım.2011, 22:00
mert bey kesin ondan mıdır ben geri 2.3.4 ü yükledim birde orjinal firmwire bulubilirmiyiz 2.3.3 de olur 2.2.1 de kiesin gördüğü
Bende sorun yok şu an, tam takır. Sammobile'dan bir 2.3.5 indirip deneyin ve hafıza kartını biçimlendirip, simle beraber çıkarın sonra yapın derim. 2.3.3 orijinal sürüm bulunur, liste altta

[Only registered and activated users can see links]

Forumda paylaşılmış gerçi, bu Türkiye orijinal romu:

[Only registered and activated users can see links](-Ruslara-elveda-)

centilmen24
19.Kasım.2011, 00:08
dostum yabancı bir sitede sorunun çözümünü buldum şu an hiçbir sorun yok kullanıyorum.wipe data/factory reset + wipe cache partition yaptığın anda yeni romu yükledikten sonra sorun çözülüyor.
şimdi telefonunun power ve home tuşlarına aynı anda basılı tut bir ekran gelicek orda volume tuşlarını kullanarak (aşağı/yukarı) yukarıda belirttiğim tableri sırasıyla seçiceksin ve home tuşuna basıcaksın.bu işlemler tamamlanınca telefona reboot attın mı iş çözüldü o da zaten en üstte aynı çıkan sayfada görürsün ;)
hocam teşekkür ederim şimdi gördüm mesajınızı bu arada şu an bayağı bir ayar yaptım 2,3,4 kurulu sizce son çıkan 2.3.5 kurmaya değer mi. saygılar

Ferhat Bozkurt
19.Kasım.2011, 00:10
hocam teşekkür ederim şimdi gördüm mesajınızı bu arada şu an bayağı bir ayar yaptım 2,3,4 kurulu sizce son çıkan 2.3.5 kurmaya değer mi. saygılar

Bence değer.

centilmen24
19.Kasım.2011, 12:02
acedude verdiği bilgiler sayesinde sorunsuz kurdum teşekkürler...

turuncu1954
19.Kasım.2011, 14:55
DUYURU:Samsung Galaxy ACE için Android 2.3.5 Gingerbread versiyonlu Firmware internete sızmıştır. Daha önce de söylediğimiz gibi geleceği kesinleşmemiş olan Gingerbread güncellemesi artık kesinleşmiştir. Son versiyonu Manuel yüklemek için aşağıdaki talimatları yerine getiriniz.

Samsung Galaxy Ace S5830'un güncel firmware dosyaları, indirme linkleri ve kurulumuna dair detaylı açıklamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Konumuza geçmeden önce şunu bilmelisiniz;

Firmware dosyalarının kurulum işlemleri bazı yazılımsal riskler taşımaktadır. Yapacağınız işlemleri doğru anlayıp, uyguladığınızda sorunları minimuma indirmiş olursunuz. Tüm sorumluluğun size ait olduğunu unutmayın. Ayrıca işlemlerin ardından kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

Yükleme işlemini yapabilmek için telefonunuzun bilgisayar tarafından tanınması gerekebilir. Bunun için Samsung Kies programını bilgisayarınıza kurup, telefonunuzu tanıttıktan sonra silmeniz işlemleri sorunsuzca gerçekleştirmenizi sağlar. Samsung Kies programını indirmek için buraya ([Only registered and activated users can see links]) tıklayın.

Samsung Galaxy Ace - S5830 Güncel Firmware Dosyaları

Firmware: S5830XWKS9 - Android 2.3.5 - En Güncel Firmware ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKPO - Android 2.3.5 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKS2 - Android 2.3.5 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKPY - Android 2.3.3 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKPW - Android 2.3.3 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKPT - Android 2.3.3 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKPKN - Android 2.3.3 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKPKL - Android 2.3.3 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKPH - Android 2.3.4 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKPE - Android 2.3.3 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKPB ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKP9 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKP8 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKC3 - Android 2.2.1 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXKC1 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKB7 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XEKB1 ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XWKAB ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXJLD ([Only registered and activated users can see links])

Firmware: S5830XXJLC ([Only registered and activated users can see links])

NOT: Şifresi; samfirmware.com'dur.

Samsung Kies ile telefonunuzu bilgisayara tanıttıktan sonra programı silin. İstediğiniz Firmware dosyasını indirin ve kurulum için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Odin Multiloader programını buradan ([Only registered and activated users can see links]) indirin.

2. Odin programı ile Firmware'ın içindeki dosyaları çıkartın.

3. Odin programını çalıştırın, telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara takın ve sol alttaki mesaj bölümüne bakarak telefonunuzun tanınmış olduğundan emin olun.

4. OPS kısmına dosyaların ya da programın yanında çıkan "Cooper_v1.0.ops" dosyasını bulup seçin.

5. BOOT kısmına Firmware'ın içinden çıkan APBOOT dosyasını,

CSC kısmına ise CSC dosyasını seçin.

Eğer tek dosya çıkarsa PDA bölümüne ekleyip devam edin.

6. Telefonunuzun USB kablosu ile bilgisayara takılı olduğundan emin olun ve telefonunuzu kapatın.

7. OK + Güç + Ses Kısma butonlarına birlikte basarak telefonunuzu Download Moduna alın.

8. Program üzerinde Auto Reboot ve Protect OPS bölümlerinin dolu olduğundan emin olun

9. Start butonu ile işlemleri başlatın.

10. Telefonunuz tamamen açıldıktan sonra kullanıma hazırdır, rahatça kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy Ace Android 2.3.3 Gingerbread Firmware'ı ile Gelen Bazı Yenilikler

640 x 480 piksel Video Çekebilme

Yeni Arayüz

Son versiyon Beta olduğundan bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer Firmware'ı kurduktan sonra telefonunuzun kasıldığını ve yavaşladığını düşünüyorsanız, sorun Firmware'da değil yüklemededir. Yükleme işlemlerini tekrarlayın. Firmware'ın en önemli dezavantajı; RAM'i daha çok kullanmasıdır. Sonraki Firmware'larda sorunun çözülmesini umut ediyoruz.
hocam dediğiniz gibi dosyaları indirdim odini actim ops kısmını yerlestirdim dosya tek cıktıgı için pda kısmına ekliceğim zaman invalid image type hatası verior ne yapmalıyım!!!

mert_1047
19.Kasım.2011, 16:32
hocam dediğiniz gibi dosyaları indirdim odini actim ops kısmını yerlestirdim dosya tek cıktıgı için pda kısmına ekliceğim zaman invalid image type hatası verior ne yapmalıyım!!!
Önemli bir sorun değil, tek dosya oldumu diğerlerini eklemeyin sadece tek dosyayı pda'ya veya en alttaki one package'e ekleyip sol kısımdan one pack opsiyonunu işaretleyin. O hatayı verirse tamam deyip geçin yüklemeye.

acedude
19.Kasım.2011, 22:35
acedude verdiği bilgiler sayesinde sorunsuz kurdum teşekkürler...
yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

webo55
20.Kasım.2011, 12:06
makine coktu hata verio ne yapmam lazım acılıyor ama menu yok

centilmen24
20.Kasım.2011, 19:01
makine coktu hata verio ne yapmam lazım acılıyor ama menu yok

hocam öncelikle 2.3.3 ü yükleyin kpe olan sonu daha sonra eğer kuracaksanız 2.3.5 yükleyin ve kurulum bitince yukarda arkadaşın bahsettiği gibi : "
wipe data/factory reset + wipe cache partition yaptığın anda yeni romu yükledikten sonra sorun çözülüyor.
şimdi telefonunun power ve home tuşlarına aynı anda basılı tut bir ekran gelicek orda volume tuşlarını kullanarak (aşağı/yukarı) yukarıda belirttiğim tableri sırasıyla seçiceksin ve home tuşuna basıcaksın.bu işlemler tamamlanınca telefona reboot attın mı iş çözüldü " yapın sorun çözülür

eğer tek dosya yüklicekseniz burada resim size yardımcı olur aynı buradaki kutucuklar işaretli olsun

vinlice
21.Kasım.2011, 02:58
slm arkdaşlar enim telefonda güncel frewarede açılınca telefon kapanmak zorunda diyip duruyor bunu çaresi nedir acaba??yardımlarınız için tşk..

Bilal Akgunduz
21.Kasım.2011, 20:51
slm arkdaşlar enim telefonda güncel frewarede açılınca telefon kapanmak zorunda diyip duruyor bunu çaresi nedir acaba??yardımlarınız için tşk..
Telefonu Kapatın, Ses Yükseltme + Home + Güç butonlarına basılı tutarak Recovery Modunda açın ve wipe ile başlayan seçenekleri uygulayıp tekrar Firmware yükleyin.

Shoei
29.Kasım.2011, 21:24
arkadaşlar 1 setup connection da kaldı telefon samsung pc suitde kapalı dediğiniz yöntemlerde işe yaramıyo yardım edermisiniz

Bilal Akgunduz
29.Kasım.2011, 23:44
arkadaşlar 1 setup connection da kaldı telefon samsung pc suitde kapalı dediğiniz yöntemlerde işe yaramıyo yardım edermisiniz

Sürücülerin düzgün yüklendiğinden emin olun. Ayrıca Kies programı da kapalı olmalı.

hakan6161
02.Aralık.2011, 20:36
Firmware: S5830XWKS9 - Android 2.3.5 - En Güncel Firmware bu orjinal rom mu ? Betami ?

Bilal Akgunduz
03.Aralık.2011, 02:27
Firmware: S5830XWKS9 - Android 2.3.5 - En Güncel Firmware bu orjinal rom mu ? Betami ?

Orjinal olması lazımi Samfirmware'den aldım.

sezergv
03.Aralık.2011, 21:55
arkadaslar galaxy ace'ye rom yuklerken odin'de "close serial port and waint until rebooting"yazisi cikiyor...telefon aciliyor ama menu gelmiyor hersey simsiyah.....lutfen acil yardim arkadaslar

sezergv
03.Aralık.2011, 21:59
recovery menu ye de girmiyor telefon....

sezergv
03.Aralık.2011, 22:26
bu arada telefonun ekraninda soyle yaziyor:the application setup wizard (process com.sec.android.ugl)has stopped unexpectedly.please try again. ne yapacagimi sasirdim cunku boyle bir sey hic simdilik basima gelmemisti.bilgisayrda kies de yuklu,telefonu kies taniyor ,pc taniyor ama iste olmuyor....

Bilal Akgunduz
03.Aralık.2011, 23:00
arkadaslar galaxy ace'ye rom yuklerken odin'de "close serial port and waint until rebooting"yazisi cikiyor...telefon aciliyor ama menu gelmiyor hersey simsiyah.....lutfen acil yardim arkadaslar
Telefonu kapatın. Home + Güç butonlarına basılı tutarak Recovery Moduna alın. Wipe ile başlayan seçenekleri uygulayıp tekrar firmware yükleyin.

daimakafein
04.Aralık.2011, 01:40

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Söylediğiniz işlemlerden sonra telefon açıldı ve herhangi bir sorun yok :)

hakan6161
04.Aralık.2011, 03:21
Orjinal olması lazımi Samfirmware'den aldım.

samsung galaxy ace yeni aldim 2.3.3 versiyonlu ama kies guncellemesi yapmiyor daha tefefon sifir nasil guncelleyebilirim kies uzerinden

sezergv
04.Aralık.2011, 04:25
Telefonu kapatın. Home + Güç butonlarına basılı tutarak Recovery Moduna alın. Wipe ile başlayan seçenekleri uygulayıp tekrar firmware yükleyin.
usta sorunumu soyle cozdum......tek dosyali uc cesit rom denedim olmadi.....4 dosyali rusya romunu yukledim ve oldu.sonra tekrar hadi dedim en son cikan 2.3.5 versiyonunu yukleyeyim ama yine olmadi,tekrar 2.3.3 versiyonuna dondum......neden acaba bu durum boyle?her sey tamadir hat da var acik ancak kilidi acinca siyah ekran gorunuyor ve yukarida bahsettim sekilde yaziyordu.ben bu telefonun Recovery moduna diger galaxy'ler gibi girmek istedim onun icin yapamamistim (yani ses tusu asagi+home tusu +power tusu)oysaki bu telefona sadece iki tus basmak gerekirmis.....herkese tesekkurler.

hakan6161
04.Aralık.2011, 19:05
samsung galaxy ace yeni aldim 2.3.3 versiyonlu ama kies guncellemesi yapmiyor daha tefefon sifir nasil guncelleyebilirim kies uzerinden

ace driver yukledim fakat yine ayni problem kies gormuyor bu sorun nedir

hakan6161
06.Aralık.2011, 20:10
cevap vermicekmisiniz zor durumda kaldim telefonu telefoncuya da götürmek istemiyorum bare siz yardimci olun

Bilal Akgunduz
07.Aralık.2011, 01:59
cevap vermicekmisiniz zor durumda kaldim telefonu telefoncuya da götürmek istemiyorum bare siz yardimci olun
Başak bir Firmware yükelyerek çözebilirsiniz. Genelde yüklediğiniz firmware'ler tamamen orjinaldir, Kies'te görmesi lazım.

centilmen24
07.Aralık.2011, 15:03
arkadaşlar önce telefona 2.3.3 kpe romu ( [Only registered and activated users can see links] ) yükledim sonra netten son versiyon kiesi indirdim ve güncelleme var dedi bende yazılımı yükledim kpp 2.3.6 şu an itibarı ile bayağı hızlı ve stabil görünüyor. belki denemek isteyecek arkadaşlar olabilir...

muhammet_324
07.Aralık.2011, 15:21
arkadaşlar galaxy ace için samsung tarafından cıkarılan en son orıjınal sürüm hangısı 2.3.3 mu 2.3.5 mı??kıeste en son hangı guncelleme var ?? bırebır orijınal olanı ıstıyorum..forumda bazı arkadaşlar güncellemenin ıcınde rusca bıseyler yazıyor dıyorlar ya da garantı dısına cıkıyor dıyorlar o ıslerı sevmıyorum..admınımızın sundugu dosyalar orıjınal mı değil mı ?? pek fazla bılgım yok bu ıslerde aydınlatırsanız sevınırım teşekkurler

Bilal Akgunduz
07.Aralık.2011, 23:08
arkadaşlar galaxy ace için samsung tarafından cıkarılan en son orıjınal sürüm hangısı 2.3.3 mu 2.3.5 mı??kıeste en son hangı guncelleme var ?? bırebır orijınal olanı ıstıyorum..forumda bazı arkadaşlar güncellemenin ıcınde rusca bıseyler yazıyor dıyorlar ya da garantı dısına cıkıyor dıyorlar o ıslerı sevmıyorum..admınımızın sundugu dosyalar orıjınal mı değil mı ?? pek fazla bılgım yok bu ıslerde aydınlatırsanız sevınırım teşekkurler
Dosyalar orjinal ama hiçbiri Türkiye Firmware'i değil. Garanti firmware yükleme ile gitmez, isterseniz türkiye yazılımına dönebilirsiniz. Forumda konusu vard.

hakan6161
08.Aralık.2011, 03:03
yeni galaxy ace aldim hic bi rom yuklenmedi kiesden de yuklenmedi ama guncelleme hatasi aliyorum cihaziniz kies tarafindan desteklenmiyor seklinde daha yeni telefon sorun ne olabilir ki?
yardiminizi bekliyorum
Saygilarimla...

Bilal Akgunduz
08.Aralık.2011, 12:52
yeni galaxy ace aldim hic bi rom yuklenmedi kiesden de yuklenmedi ama guncelleme hatasi aliyorum cihaziniz kies tarafindan desteklenmiyor seklinde daha yeni telefon sorun ne olabilir ki?
yardiminizi bekliyorum
Saygilarimla...

Yazılım kies tarafından görünmeyebilir. Bu konudan tekrar yazılım yüklerseniz görecektir diye umuyorum.

gokhancalhan
08.Aralık.2011, 13:05
Arkadaşlar kolay gelsin birkaçtane firmware yükledim ama rusça fln çıktı pek güvenilir gelmedi bunlar bana birde anladığım kadarıyla var olan sistem üzerine düşük versyonda güncelleme yapamıyorsunuz bunun için düşük versyon sistemi yükleyip üzerine güncellemeyi yapmanız gerekmekte 4 parça olan dosyalar tam sürüm sistem tek parça olanlar ise güncelleme dosyaları bunları yüklemeden önce kies üzerinden 2.3.3 yüklemiştim fakat yüklerken hata aldığım için bu konulara girdim. Şimdi forumdaki diğer konulara bakıp orjinal firmware e dönüp kies üzerinden güncelleme yapıcam hepinize kolay gelsin..

Bir sorum olacak *.ops dosyası temel bir dosyamıdır yoksa versyondan versyona değişirmi bazı firmware içinde *.ops dosyası var bazılarında yok? Açıklaması nedir bu dosyanın?

Teşekkürler baska bir firmvware için farklı bir *.ops dosyası denedim ve oldu şuan forumdaki türkce orjinal firmware'i yükledim herhangi bir sorun gözükmüyor..

TURK_apprentice
08.Aralık.2011, 15:41
Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum, herkese merhaba. Güncelleme ile ilgili olarak googleda arama yaparken buldum forumu. Firmware: S5830XXKPP - Android 2.3.6 - En Güncel Firmware indirdim. Birkaç denemeden sonra sorunsuz bir şekilde kurulumu yaptım. Şu an için herhangi bir sıkıntı bulunmamakla beraber telefonun hızının arttığını gözlemledim.

Android Sürümü: 2.3.6
Kernel Sürümü: 2.6.35.7 vs

Yalnız şimdi merak ettiğim bir konu var daha önce wifi açık bıraktığımda telefon kapanıyordu.(Daha doğrusu ekran gidiyor fakat tel açık oluyordu. Yani aradığınız zaman çalıyor fakat siz hiçbir uyarı almıyorsunuz.)
Şimdi tekrar aynı şekilde wifiyi açık bırakıp deneyeceğim. Belki bu sorun düzelmiştir.
Not: 2.3.3 sürümünde bu sorunla karşılaşmıştım.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

nascool
08.Aralık.2011, 19:05
Tek dosya çıkarsa PDA bölümüne ekleyip devam edin denmiş ama işe yaramıyor. 2.3.6 yükleyemedim. 2.3.6 linkinden hotfileden dosyayı indirdim ama yükleme işlemi gerçekleşmedi. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. yükleyip deneyimlerimi paylaşmak isterim.

yemrebas
08.Aralık.2011, 21:45
starta bastığım zaman şu uyarılar çıkıyor mesaj bölümünde odinin, ve yükleme yapmıyor nedendir sizce.

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<0> Destroy instant..
<0> Killed timer

Bilal Akgunduz
08.Aralık.2011, 23:00
Tek dosya çıkarsa PDA bölümüne ekleyip devam edin denmiş ama işe yaramıyor. 2.3.6 yükleyemedim. 2.3.6 linkinden hotfileden dosyayı indirdim ama yükleme işlemi gerçekleşmedi. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. yükleyip deneyimlerimi paylaşmak isterim.

İndirdiğiniz dosyayı çıkarınca hangi dosyalar çıktı?

Bilal Akgunduz
08.Aralık.2011, 23:00
starta bastığım zaman şu uyarılar çıkıyor mesaj bölümünde odinin, ve yükleme yapmıyor nedendir sizce.

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<0> Destroy instant..
<0> Killed timer

Kies'in kapalı olduğundan emin olun, yazılımı doğru yere yerleştirin. Cihazın bilgisayar tarafından göründüğünden emin olun.

Bilal Akgunduz
08.Aralık.2011, 23:02
Arkadaşlar kolay gelsin birkaçtane firmware yükledim ama rusça fln çıktı pek güvenilir gelmedi bunlar bana birde anladığım kadarıyla var olan sistem üzerine düşük versyonda güncelleme yapamıyorsunuz bunun için düşük versyon sistemi yükleyip üzerine güncellemeyi yapmanız gerekmekte 4 parça olan dosyalar tam sürüm sistem tek parça olanlar ise güncelleme dosyaları bunları yüklemeden önce kies üzerinden 2.3.3 yüklemiştim fakat yüklerken hata aldığım için bu konulara girdim. Şimdi forumdaki diğer konulara bakıp orjinal firmware e dönüp kies üzerinden güncelleme yapıcam hepinize kolay gelsin..

Bir sorum olacak *.ops dosyası temel bir dosyamıdır yoksa versyondan versyona değişirmi bazı firmware içinde *.ops dosyası var bazılarında yok? Açıklaması nedir bu dosyanın?

Teşekkürler baska bir firmvware için farklı bir *.ops dosyası denedim ve oldu şuan forumdaki türkce orjinal firmware'i yükledim herhangi bir sorun gözükmüyor..
OPS tektir. Yazılımların hepsi aynı şekilde paketlenmiş olmayabiliyor.

elensar01
08.Aralık.2011, 23:34
dosyayı bir kac defa indirdim 2.3.6 yı rar dan cıkartamıyorum cıkartılcak dosya yok hatası alıyorum

archleo
08.Aralık.2011, 23:41
dosyayı bir kac defa indirdim 2.3.6 yı rar dan cıkartamıyorum cıkartılcak dosya yok hatası alıyorum

Değerli Kardeşim,

RAR dosyası hatalı sıkıştırılmıştır veya indirirken hata oluşmuştur muhtemelen.

elensar01
09.Aralık.2011, 00:04
düzeltilmesini bekliyorum

archleo
09.Aralık.2011, 00:07

Başlığı açan Bilal arkadaşımız eminim gerekeni yapacaktır.

Kolay gelsin...

mrdeep
09.Aralık.2011, 01:14
odin telefonumu gormuyor ve anlatımdakı
Firmware'ın içinden APBOOT MODEM CODE CSC yazan dosyalar yok dosyada sorunmu var acaba .

Bilal Akgunduz
09.Aralık.2011, 11:28
Firmware'ın içinden APBOOT MODEM CODE CSC yazan dosyalar yok dosyada sorunmu var acaba .
Sürücüleri yüklediğinizden emin olun. Hangi dosyalar var?

Bilal Akgunduz
09.Aralık.2011, 11:29

Dosyayı başarılı bir şekilde indirememişsinizdir. Bilgisayarınızda başka bir konuma tekrar indirin.

TURK_apprentice
09.Aralık.2011, 12:40
Evet arkadaşlar wifi açık bıraktığımda kapanan telefonum 2.3.6 versiyon yüklemesinden sonra kapanmıyor artık. Teşekkürler.

TURK_apprentice
09.Aralık.2011, 12:42

İlk bende de görmüyordu. Kiesi açtım bağlandı. Kies açıkken Telefonu download moda aldım. PC'ye driverları yükledi. Sonra Kiesi kapattım. Odin ile bağlantı kuruldu. 2.3.6 versiyonu başarılı bir şekilde kurdum.

nascool
09.Aralık.2011, 18:20
İndirdiğiniz dosyayı çıkarınca hangi dosyalar çıktı?

1. sayfada verilen 2.3.6 sürümünü indirdim. dosyayı çıkarınca S5830XXKPP_S5830XXKPP_S5830SERKPP_HOME.tar.md5 sadece bu dosya çıktı. Tek dosya çıkarsa PDA bölümüne ekleyip devam edin denmiş ama PDA bölümüne bu dosyayı ekleyince odin hata veriyo....

Bilal Akgunduz
09.Aralık.2011, 18:23
1. sayfada verilen 2.3.6 sürümünü indirdim. dosyayı çıkarınca S5830XXKPP_S5830XXKPP_S5830SERKPP_HOME.tar.md5 sadece bu dosya çıktı. Tek dosya çıkarsa PDA bölümüne ekleyip devam edin denmiş ama PDA bölümüne bu dosyayı ekleyince odin hata veriyo....

Ne hatası?

nascool
09.Aralık.2011, 18:26
Ne hatası?

invalid image type

nascool
09.Aralık.2011, 18:29
invalid image type

PDA dosyasını 7zip ile çıkarınca da odin dosyanın içindekileri görmüyor.

elensar01
09.Aralık.2011, 20:09
winrar la acılmıyormus 7zip le açtım

Bilal Akgunduz
09.Aralık.2011, 23:22
PDA dosyasını 7zip ile çıkarınca da odin dosyanın içindekileri görmüyor.

Sanırım dosyayı lçıkarmakta sorun yaşamızsınız. Ya da indirmede bir problem olmuş. Dosyayı başka bir konuma tekrar indirin ve farklı bir arşiv programıyla çıkarmayı deneyin.

fuhayer
09.Aralık.2011, 23:45
benim cihazın imei değişmiş. kies görmüyor daha doğrusu desteklenmiyor diyor.nasıl upgrade yapabilirim ? bu arada bilgisyarım MAC.

gslincolngs
10.Aralık.2011, 01:54
Samsung Galaxy Ace 2.3.6 sorunsuz yükledim kullanıyorum, teşekkürler

cywarrior
10.Aralık.2011, 08:29
benim cihazın imei değişmiş. kies görmüyor daha doğrusu desteklenmiyor diyor.nasıl upgrade yapabilirim ? bu arada bilgisyarım MAC.

netten güncel froyo 2.2 indirmen lazım orjinal sürüm onu kur daha sonra kies görecektir...

fuhayer
10.Aralık.2011, 09:38
netten güncel froyo 2.2 indirmen lazım orjinal sürüm onu kur daha sonra kies görecektir...

sorun bilgisayar ace yi görmüyor. nasıl kuracam daha doğrsu hangi prg ile kuracam ? bilgisayarım MAC.

Bilal Akgunduz
10.Aralık.2011, 11:56
sorun bilgisayar ace yi görmüyor. nasıl kuracam daha doğrsu hangi prg ile kuracam ? bilgisayarım MAC.

Odin programı Windows içindir. Kies'in ise Mac versiyonu var mı bilmiyorum.

archleo
10.Aralık.2011, 12:05

Odin programı Windows içindir. Kies'in ise Mac versiyonu var mı bilmiyorum.

Değerli Kardeşim,

Aşağıdaki adresten MAC ve KIES ile ilgili bilgileri ve yazılım desteğini bulabilirsiniz:

fuhayer
10.Aralık.2011, 12:56
kies indirdim ace yi 2.2 foryo ya çevirdğim halde kies bu telefon için kies guncelleme yapamaz. diyor. kies neden telefonumu guncelleme için red eder ? orjinal turkiye rom u hangisi ? kies ile guncelleme yapmak istiyorum açıkçası

fuhayer
10.Aralık.2011, 13:45

arkadaşım nasıl yükledin ? ben foro ya da döndüm ama ne kies yüklemeyi kabul ediyor ne de tek dosya odin ile yükleniyor.
kies : cihazının kies ile sürüm yükseltmeyi desteklemiyor
odin ise invalid image hatası veriyor.

kaldım böle foryo ile, sen nasıl başardın ?

nascool
10.Aralık.2011, 16:46
sorunsuz yüklediysen yükleme aşamalarını bizimle paylaşırsan sevinirim. tarif edildiği şekilde yükleme yapmaya çalışmama rağmen yüklenmedi. bilgilerini en kısa zamanda bizlerle paylaşır mısın.

nascool
10.Aralık.2011, 16:47

sorunsuz yüklediysen yükleme aşamalarını bizimle paylaşırsan sevinirim. tarif edildiği şekilde yükleme yapmaya çalışmama rağmen yüklenmedi. bilgilerini en kısa zamanda bizlerle paylaşır mısın.

dadas ozkan
10.Aralık.2011, 16:54
Arkadaslar dun sorunsuz bir sekilde guncellemeyi yaptim ama cok bir fark goremedim acikcasi

TURK_apprentice
10.Aralık.2011, 16:55
Arkadaşlar;

Bende 2.3.3 sürüm mevcuttu. İlk önce odin ve son sürüm olan 2.3.6 yı indirdim.
Telefonu kablo ile pcye bağladım ve download moda aldım. Kiesi açtım. Kies açtıktan sonra telefonun driverlarını yükledi pc.
O işlem bittikten sonra odin telefonumu gördü.
One Packace bölümü seçtim. OPS dosyası ve tar uzantılı dosyayı ilgili yerlere seçtim.
Start tuşuna bastım ve telefona yaklaşık 3 dk sonra yeni sürüm yüklenmiş oldu.

dadas ozkan
10.Aralık.2011, 17:08
Aslinda arkadaslar kotu bir fark gordum daha once 2.3.4 surumu yukluydu uc uygulamada ( uygulamalar internet tarayicisi ) rem 180 i gecmezken 2.3.6 da 200 oldu :((

hakan6161
10.Aralık.2011, 19:53
Firmware: S5830XXKPP - Android 2.3.6 - En Güncel Firmware tek dosyali PDA rom odinle yuklenmiyor sorun var not invalid image gibi seyler yaziyor

hakan6161
10.Aralık.2011, 20:03

kies taniyormu ? guncelleme icin

djjunyour
12.Aralık.2011, 16:26
Söylenenleri harfiyen uyguluyorum <1> setup connection.. burda kalıyor ne yapmayalıyım yardımm..

Bilal Akgunduz
12.Aralık.2011, 21:31
Söylenenleri harfiyen uyguluyorum <1> setup connection.. burda kalıyor ne yapmayalıyım yardımm..

Cihazınızın bağlantısında problem var, lütfen gerekli şartları yerine getirdiğinizden emin olun.

djjunyour
13.Aralık.2011, 20:09
Cihazınızın bağlantısında problem var, lütfen gerekli şartları yerine getirdiğinizden emin olun.
Usb kablosu ile bağlıyorum kieste buluo cihazı kapatıorm teli 3 tuşa birden basıyorum kare içinde Emergency Dload Mode altında da (ARM9 Mode) yazıor odin programında <1> Added!!!
<1> Detected!!! yazıor dosyalrı yerleştiriorm start lıyorum <1> setup connection.. burda kalıor sizce nerde hata yapıo olabilirim..

wymy
13.Aralık.2011, 21:03
djunyour yanlış ses tuşuna basıyorsun aşşağı doğru olana bas

Ve arkadaşlar 2.3.6yı kurdum rusların orjinal firmwaresi kieste görüyor garanti dışındada kalmaz bence

performans çok iyi içinde rusça 2 program var ama sorun olacağını sanmam

djjunyour
13.Aralık.2011, 21:14
Allah Razı Olsun yha Deli olmuştum 2 Gündür Çok saolasın..

Gangness
13.Aralık.2011, 21:17
<1> --- cannot open the usb serial port. code: 5 hatası oluyorum.Cihaz bağlı olduğu halde.Ne yapmalıyım ?

centilmen24
13.Aralık.2011, 22:03
<1> --- cannot open the usb serial port. code: 5 hatası oluyorum.Cihaz bağlı olduğu halde.Ne yapmalıyım ?

odin programına sağ tuş yapıp yönetici modda çalıştırıp tekrar adımları uygulayın.

fuhayer
14.Aralık.2011, 11:26
2.3.6 da ace arada bir wifi den kopuyor. bunu sık sık uapmaya başlıyor taaki ağ ayarlarına girip wifi yi yine aktive edene kadar. yok mu çaresi ? 2.3.5 e geri mi dönmeli yoksa ?

Bilal Akgunduz
14.Aralık.2011, 14:58
2.3.6 da ace arada bir wifi den kopuyor. bunu sık sık uapmaya başlıyor taaki ağ ayarlarına girip wifi yi yine aktive edene kadar. yok mu çaresi ? 2.3.5 e geri mi dönmeli yoksa ?

Cihazı kapatın. Home + Güç butonlarına basılı tutarak Recovery modda açın. Wipe seçeneklerini uygulayıp tekrar yazılım yükleyin.

Gangness
14.Aralık.2011, 20:43
odin programına sağ tuş yapıp yönetici modda çalıştırıp tekrar adımları uygulayın.

Herhangi bir değişiklik olmadı.Hala aynı hatayı alıyorum

wymy
14.Aralık.2011, 22:10
Gangness bence senin hata almanın sebebi usb portları göremiyor telefonu kiese bağlayıp sonra kiesin kapalı olduğundan emin ol veya kiesi sil sonra tekrar dene olmazsa yaptığın işlem basamaklarını tek tek yaz ki hatanın nerede olduğunu görelim

Khafre46
15.Aralık.2011, 12:13
Merhaba.
Ben konudaki en üstteki 2.3.6 romunu yüklemek istiyorum.
Telefonu Kiesten geri eski halien döndürme olanağım var mı ?
Telefonum ROOTlu.
Teşekkürler.

Bilal Akgunduz
15.Aralık.2011, 18:03
Merhaba.
Ben konudaki en üstteki 2.3.6 romunu yüklemek istiyorum.
Telefonu Kiesten geri eski halien döndürme olanağım var mı ?
Telefonum ROOTlu.
Teşekkürler.

Kies'ten eski haline gelmez ama tekrar orjinal firmware yükleyerek eskiye dönebilirsiniz.

wymy
15.Aralık.2011, 22:27
2.3.6yı kies tanıyor parantez içinde ser yazıyor sadece rusya için yani bence bu olay garantiyi bile bozmaz

Khafre46
16.Aralık.2011, 17:55
Peki rus firmwaresiyse Tükçe dil olanağımız var mı ?
Çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

Bilal Akgunduz
16.Aralık.2011, 22:57
Peki rus firmwaresiyse Tükçe dil olanağımız var mı ?
Çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

Türkçe dili var hepsinde.

KoraY_c
17.Aralık.2011, 23:22
Arkadaşlar telefonu bugün aldım, 2.3.3 sürümü mevcut. Kies'e girince en son çıkan üretici yazılımını kullanıyorsunuz diyor. Sizin bahsettiğiniz 2.3.5, 2.3.6 gibi sürümler orijinal mi? Ne yapmam lazım.

Bilal Akgunduz
18.Aralık.2011, 12:48
Arkadaşlar telefonu bugün aldım, 2.3.3 sürümü mevcut. Kies'e girince en son çıkan üretici yazılımını kullanıyorsunuz diyor. Sizin bahsettiğiniz 2.3.5, 2.3.6 gibi sürümler orijinal mi? Ne yapmam lazım.

Orjinaldir, yurtdışında yayınlanmıştır.

wymy
19.Aralık.2011, 15:11
Orjinal ve kieste bunlarda görünüyor son sürüm olarak 2.3.3 çok şarj yiyor ve hiç şarj dayanmıyor 2.3.6yı yükle bende 3 güne yakın gidiyor şarj wifi bile bağlanıyorum her gün 2 saat

delipalta
20.Aralık.2011, 20:14
2.3.6 firmware dosyasını 2 kez indirmeme rağmen rar dosyası sorun verdi açamadım malesef.

delipalta
20.Aralık.2011, 22:59

Bu şekilde kalıyor hiç bir ilerleme yok 8 dakikadır. Ne yapmam gerekiyor?

delipalta
20.Aralık.2011, 23:09
Biri yardım etsin lütfen. Şu an downloading yazısında öylece bekliyor telefon :(

Bilal Akgunduz
21.Aralık.2011, 00:03
Biri yardım etsin lütfen. Şu an downloading yazısında öylece bekliyor telefon :(

Kies'i kapatın, Windows Vista ya da 7 ise yönetici modda başlatıp yükleme yapın Odin ile.

absolutue
25.Aralık.2011, 09:16
sıfır bilgili biri olduğum için soruyorum da 2.3.6 yüklemek için root işlemini yapmak gerekir mi?

bir de 2.3.3 sürümü var bende yani telefon ilk geldiğinde bu sürüm vardı. bir sorun olursa tekrar garanti kapsamına almak için orjinal sürüme geri dönmek gerekiyomuş okuduğum kadarıyla. peki bu ilk sürüme nasıl dönülüyor. Yine ilk sayfada anlatılan gibi mi?

Bilal Akgunduz
25.Aralık.2011, 14:29
sıfır bilgili biri olduğum için soruyorum da 2.3.6 yüklemek için root işlemini yapmak gerekir mi?

bir de 2.3.3 sürümü var bende yani telefon ilk geldiğinde bu sürüm vardı. bir sorun olursa tekrar garanti kapsamına almak için orjinal sürüme geri dönmek gerekiyomuş okuduğum kadarıyla. peki bu ilk sürüme nasıl dönülüyor. Yine ilk sayfada anlatılan gibi mi?
Evet yükleme şekli aynı.

absolutue
25.Aralık.2011, 16:48
root yapmak gerekiyomu peki 2.3.6 yüklemek için

kamuflaj
25.Aralık.2011, 16:51
zipli dosya hatalı zipi açamıyorum hata veriyo..

absolutue
25.Aralık.2011, 17:56
bu arada sorunsuz bir şekilde yükledim 2.3.6 yı. yüklemeden önce yalnız sd cardı, simi falan silmedim. hiç bir ayar falan filan değişmedi telefonda. mesajlarım, telefona senkronize ettiğim hesaplar( gmail,twitter...) falan da duruyo.

bir sorum olucak, kies i açtığımda cihazınız kies aracılığıyla yazılım yükseltmesini desteklemiyor diyor? bu bir problem mi acaba? önceki sayfalarda arkadaşlar yükledikten sonra dil rusça oldu falan demiş. Bende yükledikten sonra dil türkçe olarak devam etti?

şu anda böyle görünüyo ayarlarda

gkoylu
26.Aralık.2011, 12:51
Arkadaşlar çinden aldım galaxy Ace telefonum var. android 2.3.4 olarak ve ana bant sürümü S5838ZNKI1 olarak görüyorum. Buna en güncel hangi sürüm ve sürüm adıyla yükleyebilirim sizce?

Galaxy S2 m de var, yükleme işlemlerini biliyorum, fakat sürüm varkından dolayı buradan hangisin yüklemeliyim galaxy Ace için. teşekkürler.

Bilal Akgunduz
26.Aralık.2011, 17:51
Arkadaşlar çinden aldım galaxy Ace telefonum var. android 2.3.4 olarak ve ana bant sürümü S5838ZNKI1 olarak görüyorum. Buna en güncel hangi sürüm ve sürüm adıyla yükleyebilirim sizce?

Galaxy S2 m de var, yükleme işlemlerini biliyorum, fakat sürüm varkından dolayı buradan hangisin yüklemeliyim galaxy Ace için. teşekkürler.

2.3.4 dışında yazılım bulamadım cihazınıza

Bilal Akgunduz
26.Aralık.2011, 17:51
root yapmak gerekiyomu peki 2.3.6 yüklemek için

Hayır gerek yok.

ofc_bjk
27.Aralık.2011, 19:59
2.4.6 kasıyo arkadaşlar bilginize.

exsolares
29.Aralık.2011, 11:42
2.3.6 yı bende yükledim... gayet hızlı ve kullanışlı..

fakat kies ile artık telefona bağlanamıyorum ??
acaba 2.3.6. sürümünün böyle bir eksiği mi var ??

2.3.5 te kise telefonu görüyor ve işlem yapabiliyordum .. fakat şimdi bu olmuyor..

ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar ?

Bilal Akgunduz
29.Aralık.2011, 17:49
2.3.6 yı bende yükledim... gayet hızlı ve kullanışlı..

fakat kies ile artık telefona bağlanamıyorum ??
acaba 2.3.6. sürümünün böyle bir eksiği mi var ??

2.3.5 te kise telefonu görüyor ve işlem yapabiliyordum .. fakat şimdi bu olmuyor..

ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar ?

Manuel güncellemeden sonra görmeme sorunu olabiliyor.

black eagle
30.Aralık.2011, 02:21
iyi günler bilal bey; affınıza sığınarak size birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olacağım, öncelikle size gelen soruların ve verdiğiniz cevapların çoğunu okumaya çalışıyorum ama kendimi fazla kaptırdım galiba biraz kafam karıştı galiba:) telefonum galaxy ace versiyonum 2.2.1 ana bant sürümü: S5830JXKC1 Kernel sürümü: 2.6.32.9-perf root@mea04#1 yapım numarası: FROYO.JVKC2 şimdiye kadar telefonuma hiç versiyon yüklemedim hangi versiyonu önce yüklemeliyim onuda bilmiyorum (bi forumda 2.2.1den 2.3.4e çıkamadığımızı ancak önce 2.3.3 yüklememiz gerektiği şeklinde bi yazı okumuştum) mevcut versiyonun ana bant sürümü, kernel sürümü, yapım numarası yeni yükleyeceğim versiyon ile uyumu yada uyumsuzluğu gibi bir sorun teşkil ediyormu? tecrübenize, bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim yok ne bu böyle destan yazmışsın uğraşamam dersenizde canınız sağolsun:)

the_gunner
30.Aralık.2011, 08:18
arkadaşlar ben buradan indirip kurdum 2.3.5'i. telefon açılmıyor. yani açılıyor ama masaüstü gelmiyor. "wizard setup açılamadı - kapanmaya zorla" diyor sürekli. ne yapmam lazım? ÇOK ACİLL. 3 defa baştan yükledim. Bugüne kadar hem Galaxy S2'ye hem de Gxy Tab 10.1'e en az 10 defa ROM attım Odin'den ilk kez bu Galaxy Ace'le başıma geldi böyle bir hata.

Bilal Akgunduz
30.Aralık.2011, 18:39
arkadaşlar ben buradan indirip kurdum 2.3.5'i. telefon açılmıyor. yani açılıyor ama masaüstü gelmiyor. "wizard setup açılamadı - kapanmaya zorla" diyor sürekli. ne yapmam lazım? ÇOK ACİLL. 3 defa baştan yükledim. Bugüne kadar hem Galaxy S2'ye hem de Gxy Tab 10.1'e en az 10 defa ROM attım Odin'den ilk kez bu Galaxy Ace'le başıma geldi böyle bir hata.

Home + Güç butonlarına basılı tutarak Recovery modunda açın. Wipe seçeneklerini uygulayıp tekrar Firmware yükleyin.

gokhangunes
01.Ocak.2012, 13:45
Merhabalar

telefon yazılım sürümüm 2.3.4 sürümüydü 2.3.6 yı yükledim fakat telefondaki hiç bi dosya degişmemiş silinmemiş çok garip geldi telefon ayarlarındaki yazılım sürümüne baktıgımda 2.3.6 yazıyor sizce yanlış birşey yapmış olabilirmiyim telefon default gelmedi yani, hatta tel yazılım atmadan önce sessizdeydi yazılımı attım hala sessizde,bunu sorma nedenim ise 2.3.3 den 2.3.4 e yükseltirken herşey default olmuştu bu amaç ile soruyorum :) bu arada telefon root'luydu yeni yazılım yükledikten sonra root etmeme tekrar gerek varmı...

saygılar iyi forumlar.

Bilal Akgunduz
01.Ocak.2012, 14:16
Merhabalar

telefon yazılım sürümüm 2.3.4 sürümüydü 2.3.6 yı yükledim fakat telefondaki hiç bi dosya degişmemiş silinmemiş çok garip geldi telefon ayarlarındaki yazılım sürümüne baktıgımda 2.3.6 yazıyor sizce yanlış birşey yapmış olabilirmiyim telefon default gelmedi yani, hatta tel yazılım atmadan önce sessizdeydi yazılımı attım hala sessizde,bunu sorma nedenim ise 2.3.3 den 2.3.4 e yükseltirken herşey default olmuştu bu amaç ile soruyorum :) bu arada telefon root'luydu yeni yazılım yükledikten sonra root etmeme tekrar gerek varmı...

saygılar iyi forumlar.

Her Firmware yüklenince dosyalar silinmez. Yüklemeniz sorunsuzca olmuş hayırlı olsun.

hancermemed
01.Ocak.2012, 17:51
arkadaşlar benim telefonumda şu an android 2.3.4 yüklü. odin ile yükledim yukarıda anlattığınız gibi. Benim sorum şu : android 2.3.4 ün üzerine direk 2.3.6 yı odin ile yüklesem olur mu? ara sürümler olmadığı için bi sorun çıkar mı ?

Bilal Akgunduz
01.Ocak.2012, 18:17
arkadaşlar benim telefonumda şu an android 2.3.4 yüklü. odin ile yükledim yukarıda anlattığınız gibi. Benim sorum şu : android 2.3.4 ün üzerine direk 2.3.6 yı odin ile yüklesem olur mu? ara sürümler olmadığı için bi sorun çıkar mı ?

Hayır, bunlar komple yazılımın kendisidir. herhangi bir versiyondan bir diğerine yükselebilirsiniz.

ZGL
01.Ocak.2012, 19:07
yükleme yapacağım ama yorumlarda garanti dışına çıkarır diyor bu güncelleme telefonu garanti dışına çıkarıyor mu ?

1aci
01.Ocak.2012, 22:52
galaxy ace kullanıcısyım.2.3.6 yı yukledım.root neyım yaptım .daha dogrusu bırseyler yapmaya calıstım .acemıyım..bılal bey ın ve dıger arkadasların yazılarını okuyacak yukledım..su anda sorunsuz kullanıyorum..tesekkur ederım..

yanlız yukledıgım 2.3.6 surumunun ıcınde halı hazırda 3 tane daha progrm geldı..sanırım rusca.sılemıyorum..ve o programların ızınler sekmesınde *sıze malıyet getıren hızmetler * yazıo..bu nedır neyın nesıdır?

volkangeyik
01.Ocak.2012, 23:09
galaxy ace kullanıcısyım.2.3.6 yı yukledım.root neyım yaptım .daha dogrusu bırseyler yapmaya calıstım .acemıyım..bılal bey ın ve dıger arkadasların yazılarını okuyacak yukledım..su anda sorunsuz kullanıyorum..tesekkur ederım..

yanlız yukledıgım 2.3.6 surumunun ıcınde halı hazırda 3 tane daha progrm geldı..sanırım rusca.sılemıyorum..ve o programların ızınler sekmesınde *sıze malıyet getıren hızmetler * yazıo..bu nedır neyın nesıdır?

indirilen dosyayın sifresi nedir acaba? tesekkurler.
dosya sifreli

1aci
02.Ocak.2012, 00:23
samfirmware.com sıfresınden mı bahsedıosunuz..hangı dosyanın sıfresı..

Bilal Akgunduz
02.Ocak.2012, 00:25
indirilen dosyayın sifresi nedir acaba? tesekkurler.
dosya sifreli

samfirmware.com

1aci
02.Ocak.2012, 11:41

bılal bey bu sorunum ıcın yardımcı olur musunuz..veya dıger ılgılı arkadaslar..

hsnaydn
02.Ocak.2012, 15:51
bılal bey bu sorunum ıcın yardımcı olur musunuz..veya dıger ılgılı arkadaslar..

muhtemelen kullanımı ücretli yada daha muhtemel internet kullanan yazılımlardır. silmek için root yetkisine ihtiyacınız olabilir.

1aci
02.Ocak.2012, 16:32
root yetkım var ama yıne sılemıyorum.bu tek bende mı var yoksa dıger arkadaslarda da cıkıyo mu..

bewanka (rusca yazıo aslında , ben turkcesını yazdım.)
book store
meraman mayeblın (rusca) bu programlar yuklledıgım fırmwre ıle telefonuma yuklendı ve sılınmıyo.

ismetskry
03.Ocak.2012, 17:17
AntTek App Manager diye bi program var AntTek App Manager.apk google da arat onu kur root yetkiliysen onunla silebilirsin bende de aynı olmuştu o programla sildim kolay gelsin

1aci
04.Ocak.2012, 16:13
tesekkur ederım deneyecegım kardesım..sonucu bıldırırım

hancermemed
04.Ocak.2012, 20:35
bu sitedeki 2.3.6 sürümünün dosyasını sitedeki linkten indirdim. fakat dosya içerisinden sadece bi tane dosya çıkıyor. Öncede 2.3.4 ü indirdiğimde 5 tane dosya çıkmıştı ve hepsini odin de tek tek yerleştirmiştim. Şimdi bu 2.3.6 nın dosyasından çıkan tek dosya yı nereye yerleştireceğim. rica etsem cevaplar mısnız?

ysfcn03
04.Ocak.2012, 21:41
Ben 2.3.5i yukleyecegim ama kafami karistiran 3tane 2.3.5 var onlar ne anlama gelmektedir farklari nelerdir yardimci olurmusun lutfen

1aci
04.Ocak.2012, 22:10
AntTek App Manager diye bi program var AntTek App Manager.apk google da arat onu kur root yetkiliysen onunla silebilirsin bende de aynı olmuştu o programla sildim kolay gelsin

denedım ama olmadı kardesım..

1aci
04.Ocak.2012, 22:11
hancermemed

ındırdıgın tek dosyayı odın ın pda kısmına yapıstır dıgerlerını dolrdurmana gerek yok..tabı bırde cooper dosyasını yapıstır.

hancermemed
04.Ocak.2012, 22:58
cooper dosyası çıkmadı içinden onu nereden bulacağım ?

kubilays5830
04.Ocak.2012, 23:06
ya bunların tur surumunu nerdn bulıcaz

1aci
04.Ocak.2012, 23:32
turkce dıl secımını sen yapacaksın ayarlar sekmesınden..

absolutue
05.Ocak.2012, 09:27
bende şimdi 2.3.6 yüklü. aynı ilk sayfada anlatılan gibi 2.3.5 yükleyebilir miyim bunun üstüne? downgrade yaparken ekstra birşeyler yapmak gerekiyor mu?

hancermemed
05.Ocak.2012, 09:59
2.3.6 yüklemek için cooper dosyasını nerden bulabiliyoruz arkadaşlar ?

hancermemed
05.Ocak.2012, 17:18
Arkadaşlar 2.3.6 yı yüklemeyi başardım. Ama ben biraz farklı bi yöntem izledim hemen yazayım. odin de ops yazan yere cooper dosyasını one package yazan yerede 2.3.6 nın dosyasını attım. yani pda bölümüne hiç dokunmadım. sol taraftakı tik atılabilen yerlerden de one package , auto reboot ve protect ops bölümlerine tik attım. start dedim. Ama paylaşmak istediğim başka bişey var. bazı arkadaşlarımız yükleme yapmadan önce telefonlarını fabrika ayarına geri döndürmüyor sanırım. Ayrıca yükleme yaparken sim kartı ve sd kartı çıkarmakta çok önemli!
Şu an için tek sorun 2.3.6 nın telefonumu yavaşlattığını düşünüyor olman. Emeği geçen herkese çok teşekkürler :)

gkoylu
05.Ocak.2012, 19:06
2.3.4 dışında yazılım bulamadım cihazınıza

Bilal Bey, cevabınız için teşekkürler . Telefonuma 2.3.5 i yükledim buradan. Sorunsuz kullanıyorum. Acaba ne gibi sorun çıkar mı çıkmaz mı ?

Bilal Akgunduz
05.Ocak.2012, 22:24
Bilal Bey, cevabınız için teşekkürler . Telefonuma 2.3.5 i yükledim buradan. Sorunsuz kullanıyorum. Acaba ne gibi sorun çıkar mı çıkmaz mı ?

Sorun çıkacağını sanmıyorum

Khafre46
06.Ocak.2012, 20:27
Merhaba Bilal bey.
Yardıma ihtiyacım var. Sanırım bu sefer durum kötü :(
TheMyth ICS ROMunu yüklemeye çalışırken kullandığım ROMun 2.3.6 olduğunu fark ettim.
ROMu clockworkmode aracılığı ile kurduğumda telefon açılmıyor ilk baştaki SAMSUNG ekranında kalıyor.
Ben de ODİN ile 2.3.6 ROMunu yüklemeye çalıştım. 2 kez denedim ama 2 sin de de geçmedi Fail hatası verdi.
Ne yapabilirim :(

Khafre46
06.Ocak.2012, 21:25
Merhaba Bilal bey.
Yardıma ihtiyacım var. Sanırım bu sefer durum kötü :(
TheMyth ICS ROMunu yüklemeye çalışırken kullandığım ROMun 2.3.6 olduğunu fark ettim.
ROMu clockworkmode aracılığı ile kurduğumda telefon açılmıyor ilk baştaki SAMSUNG ekranında kalıyor.
Ben de ODİN ile 2.3.6 ROMunu yüklemeye çalıştım. 2 kez denedim ama 2 sin de de geçmedi Fail hatası verdi.
Ne yapabilirim :(

Tekrar Merhaba.
Bi kaç gelişme oldu aktarmak istedim.
2.3.3 ROMunu sağlıklı bi şekilde yükledim ama telefon açılmıyor.
İlk ekranları geçiyor ve takılıyor.
Samsung yazısı sönüp tekrar yanıyor.
Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. :(

Bilal Akgunduz
06.Ocak.2012, 23:54
Tekrar Merhaba.
Bi kaç gelişme oldu aktarmak istedim.
2.3.3 ROMunu sağlıklı bi şekilde yükledim ama telefon açılmıyor.
İlk ekranları geçiyor ve takılıyor.
Samsung yazısı sönüp tekrar yanıyor.
Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. :(

Telefonu kapatın. Home + Güç butonlarına basılı tutarak Recovery modda açın. Wipe seçeneklerini uygulayıp tekrar yazılım yükelyin.

Khafre46
07.Ocak.2012, 19:03
Teşekkür ederim.
İşe yaradı :)

ysfcn03
08.Ocak.2012, 14:49
2.3.6 da eksik dosya var 1 tane var onuda en alttakine koyuyorum odinde kabul etmiyor

Bilal Akgunduz
09.Ocak.2012, 00:03
2.3.6 da eksik dosya var 1 tane var onuda en alttakine koyuyorum odinde kabul etmiyor

Hangi dosyalar var?

masiwa61
10.Ocak.2012, 11:16
arkadaşlar hiç bir rom ile yüklemek için uğraşmayın galaxy Ace için en kullanışlı sorunsuz rom Firmware: S5830XXKPE - Android 2.3.3
gerisi hikaye.kiestende güncelleme yapmayın yükleyin S5830XXKPE romunu babalar gibi cihazını kullanın.

mehmetilker61
12.Ocak.2012, 16:57
merhabalar win7 64 bit kullanıyorum butun dedıklerınızı yapmama rağmen odin programı bir turlu telefonumu gormuyor telefonum samsung galaxy ace kies i sıldım dednedım olmadı yukluyken ve kapalıyken denedım olmadı. bır turlu tanıtamıyorum..bılmeyıp eksık yaptıgım bırsymı var acaba ? yardımcı olursanız sevınırım..

teferruat
12.Ocak.2012, 18:07
2.3.6 dosyasını indirdim. odin ile açın denmiş ancak odinle nasıl açılacağını çözemedim. winrar da açarken hata veriyor. çözümü nedir? Ayrıca ben de win7 64bit kullanıyorum. odin telefonu tanımıyor. kies yüklüydü sildim. teli fabrika ayarlarına döndürdüm ve root ettim.

teferruat
12.Ocak.2012, 19:01
şimdi de 2.3.5 i indirdim dosyadan tek S5830XWKS9_S5830XENKS1_S5830XWKS2_HOME.tar.md5 dosyası çıktı. Odine dosyayı yüklerken invalid image file uyarısı aldım. yine de start dedim. tel reboot oldu. ancak telde "üzgünüm! kurulum sihirbazı uygulaması (com.sec.anroid.ugl işlemi) beklenmedik biçimde durdu. lütfewn yeniden deneyin uyarısı aldım. altında da kapanmaya zorla yazıyor.

teferruat
12.Ocak.2012, 19:25
Şimdi oldu sanırım aynı uyarıyı aldıktan sonra recovery modda açıp reboot ettim hollandaca açıldı telefon. şimdi 2.3.5 görünüyor sürüm. ama bi fark yok sanırım 2.3.3 ile arasında

teferruat
12.Ocak.2012, 20:03
Arkadaşlar acil yardım. İşlemleri yaptıktan sonra. Recovery moda geçmek için telefon açıkken kapatma ve menü tuşlarına bastım. Şu anda telefon açılmıyor, şarj almıyor. hiç bir hareket yok. Sebebi nedir ne oldu şimdi cihaza düzeltme yolu var mı?

makaveli91
12.Ocak.2012, 20:04
böyle bişey buldum fransızca olduğu için tam çözemedim [Only registered and activated users can see links]

NOISY BOY
13.Ocak.2012, 15:42
hocam bu 2.3.6 romunu yüklersek garanti bozulacakmı?

Bilal Akgunduz
13.Ocak.2012, 19:52
hocam bu 2.3.6 romunu yüklersek garanti bozulacakmı?

Hayır orjinal yazılım yüklemek garantiye zarar vermez. İsterseniz Türkiye yazılımına dönebilirsiniz zaten problem olmaz hiçbir şekilde.

frknyvz
13.Ocak.2012, 22:04
şimdi 2.3.6 firmware dosyasının içinde 2 tane dosya var birisi S5830XXKPP_S5830XXKPP_S5830SERKPP_HOME.tar dosyası diğeride SS_DL.dll dosyası.. baska bişey çıkmadı içinden Cooper dosyası yok nası yapıcaz anlamadım onceden yukledıgım versıyonların Cooper dosyalarından birini kullansam olur mu acaba ?

EDIT:onceden kendı bılgısayarımda bulunan cooper dosyasını ops bolumune yerlestırıp dığer dosyayı da pda bolumune yerlestırdım sonuc olumlu herhangı bı cooper dosyasını kullanabılıyosunuz.

Bilal Akgunduz
13.Ocak.2012, 23:12
şimdi 2.3.6 firmware dosyasının içinde 2 tane dosya var birisi S5830XXKPP_S5830XXKPP_S5830SERKPP_HOME.tar dosyası diğeride SS_DL.dll dosyası.. baska bişey çıkmadı içinden Cooper dosyası yok nası yapıcaz anlamadım onceden yukledıgım versıyonların Cooper dosyalarından birini kullansam olur mu acaba ?

EDIT:onceden kendı bılgısayarımda bulunan cooper dosyasını ops bolumune yerlestırıp dığer dosyayı da pda bolumune yerlestırdım sonuc olumlu herhangı bı cooper dosyasını kullanabılıyosunuz.

Tek dosya çıkarsa OPS dosyası eklemeseniz de olur. Yani tek dosyada gerek yok Cooper'a o yüzden koymamışlardır.

hsynslk
14.Ocak.2012, 11:13
tel türkçe oluyor dimi güncellemeden sonra. daha dün aldım garantisi falan sonlanmıyor demi