PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : galaxy note 2 kies ile usb bağlantı yapamaıyorum

paskalya79
19.Ekim.2012, 17:18
arkadaşlar 3 gün önce teknosadan galaxy note 2 aldım.kies ile usb bağlantısı yapmaya çalıştım ama bir türlü olmadı.bazen n7100 cihazına bağlanılamıyor diyor

bazen bağlı cihazlarda gt n7100 gözüküyor bağlanıyor diyor ama 15 -20 dk oyle devam ediyor.işletim sistemim windows 7 64 bit.sitesinden en son sürümü

yükledim kies in.araştırmalarımda kiesi silin yeniden yükleyin // usb bağlantıyı mtp den kameraya cevir sonra mtp ye cevir // farklı bilgisayarda deneyin // usb

hata ayıklama işaretli olmayacak sahte korumlara izin verilecek işaretli olacak // seceneklerini denedim.güncelleme yapmak istediğimde telefonu kies yerine

kendi menüsündeki güncelle seceneği ile update edecem. ama neden bağlanamıyorum bilmiyorum . bilen ??????

Mersosayhan
19.Ekim.2012, 17:26
mumkun ıse bu ıslemlerı xp uzerınde deneyın basarılı sonuc alırsanız ; windows 7 64 bit kıes ıle en ufak kırıntı kalmadıgınıza emın olduktan(sıldıkten) sonra uygun olan kıes surumu kurun deneyın 64 bıt bu sorun genelde cıkıyor

karyata
19.Ekim.2012, 20:59
ne yani başka bi çözüm yokmu:(( aynı sıkıntı bendede var:((

saymin_25
19.Ekim.2012, 21:06
Usb hata ayiklamayi ac birde oyle deneyi aciksa kapatip deneyin sorunlariniza care olacaktir bende baglanti sorunu olunca oyle yapiyorum sorun ortadan kalkiyor kolay gelsin

GT-N7000 SAYMIN SIZI OPER CIHAZIMDAN GONDERILDI

paskalya79
19.Ekim.2012, 21:57
bunu denemiştim olmadı.

Usb hata ayiklamayi ac birde oyle deneyi aciksa kapatip deneyin sorunlariniza care olacaktir bende baglanti sorunu olunca oyle yapiyorum sorun ortadan kalkiyor kolay gelsin

saymin_25
19.Ekim.2012, 22:13
Pc guncelle ubs guncelle birde oyle dene birde daha once androidden baska cihaz bagladinmi pc ye oda olmazise samsung driverleri sil tekrar yukle olmazise kiesi acip telefon baglantilari tekrardan yukle genel sorun

ophir
21.Ekim.2012, 11:24
kardeşim kies versiyon 2.3.3... olan sürümü indir halloluyor. başka bir şeye gerek yok. kolay gelsin

karyata
21.Ekim.2012, 11:47
Ne varsa eski versiyonlarda var desene:):rolleyes:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bayrahmi
22.Ekim.2012, 20:53
bu cihaz kies 2.0 tarafından desteklenmiyor diyor bendede

bayrahmi
22.Ekim.2012, 21:05
evet 2.3.3 ü kurunca cihazı tanıdı ama bu seferde cihazınız kies aracılığıyla güncellemeyi desteklemiyor diyor..ben hiç bir şey anlamadım bu kies işinden...şimdi cihaza güncelleme geldiğinde kiesten güncelleme yapamayacakmıyız...

arhisa
24.Ekim.2012, 00:53
Alıntıdır...

"Beyler wi-fi ile Kies'e bağlanamadım gitti..

PC Win 7 64 bit.

Kies'teki gösterdiği ayarların hepsini kontrol ettim. Hizmetler falan tamam.
Telefondan bilgisayarı görüyor seçiyorum. Arada bi bilgisayarda bağlanıyor yazıyor ama bağlanamıyor.
Bir kere telefonun ismini yazdı ve cihaz tanınmıyor mu öyle bişi dedi.. "

Yukarıdaki soruyu ve aşağıdaki cevabı başka bir forumda görmüştüm. Denemek istersen yardımcı olabilir belki.

" Denetim masasından dil ve bölge seçeneklerine girip orada dili ingilizce bölge konumunu ABD yapıyorsun ve pc yi restart yapıyorsun ve bağladığında telefonu Kies görüyor. Antivirüs programın çalışır durumdaysa belirli bir süre devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin. "

mozug
24.Ekim.2012, 09:34
evet 2.3.3 ü kurunca cihazı tanıdı ama bu seferde cihazınız kies aracılığıyla güncellemeyi desteklemiyor diyor..ben hiç bir şey anlamadım bu kies işinden...şimdi cihaza güncelleme geldiğinde kiesten güncelleme yapamayacakmıyız...

Sanırım eski sürüme Odin ile döndünüz, Telefonunuzu kutudan ilk çıktığı haline geri döndürme. (STOCK) (http://forum.andronova.net/showthread.php?11250-Telefonunuzu-kutudan-ilk-çıktığı-haline-geri-getirme) konuyu inceleyin.

bayrahmi
24.Ekim.2012, 11:04
Sanırım eski sürüme Odin ile döndünüz, Telefonunuzu kutudan ilk çıktığı haline geri döndürme. (STOCK) (http://forum.andronova.net/showthread.php?11250-Telefonunuzu-kutudan-ilk-çıktığı-haline-geri-getirme) konuyu inceleyin.
yok hayır odin kullanmadım...bu arada ben kies 2.3.3 sürümüne geri döndüm ...telefon üzerinde herhangi bir şey yapmadım...

bayrahmi
24.Ekim.2012, 11:11
hocam belki yeri değil ama şöyle sorayım...benim cihaz yurtdışından geldi..mesaj yazarken türkçe karakterler kullandığımda mesaj karakter sayısını düşürüyor....bunun için ne yapabilirim...anladınız değilmi ne demek istediğimi?bir esajlık karakter sayısı 160 sa mesela bir ö harfi girdiğimde bir karakter bir anda 40 karakter götürüyor.bir mesajlık yazım oluyor 3-4 mesaj?

mozug
24.Ekim.2012, 11:19
Türkiye destekli bir Rom yüklemeniz gerekmekte. Yurt dışı cihaza sahipseniz zaten Türkiye de Kies ten güncelleme alamazsınız.

digitalcrazy
24.Ekim.2012, 11:25
Arkadaşım merhaba çözümü şu ; bölge ve dil ayarlarını değiştireceksin yani türkçe değilde ABD yap düzelir ben sorunu böyle çözdüm ve bağlanmamazlık yapmıyor wi*fi ilede adımları takip ederek ayarladıysan ondada sorunsuz bağlanacaktır ama usb ile daha sağlıklı kolay gelsin. Biçimler ve konumu değiştireceksin. Biçimler İngilizce (amerikan) konum abd olacak.

bayrahmi
25.Ekim.2012, 20:15
Arkadaşım merhaba çözümü şu ; bölge ve dil ayarlarını değiştireceksin yani türkçe değilde ABD yap düzelir ben sorunu böyle çözdüm ve bağlanmamazlık yapmıyor wi*fi ilede adımları takip ederek ayarladıysan ondada sorunsuz bağlanacaktır ama usb ile daha sağlıklı kolay gelsin. Biçimler ve konumu değiştireceksin. Biçimler İngilizce (amerikan) konum abd olacak.
bu dediğiniz kiesin en son sürümünün galaxy note 2 yi görmesi için değilmi?

bayrahmi
25.Ekim.2012, 21:06
Türkiye destekli bir Rom yüklemeniz gerekmekte. Yurt dışı cihaza sahipseniz zaten Türkiye de Kies ten güncelleme alamazsınız.
sadece telefon üzerinden yazılım güncelleme sekmesindenmi yapabilirim?

saymin_25
25.Ekim.2012, 22:16
sadece telefon üzerinden yazılım güncelleme sekmesindenmi yapabilirim?

Pardon arkadasim cihazla ilgili sorun ne ne yapmak istiyorsun yardimci olmaya calisiyim elimden geldigi kadar

GT-N7000-SAYMIN SIZI OPER CIHAZIMDAN GONDERILDI

bayrahmi
27.Ekim.2012, 13:11
Pardon arkadasim cihazla ilgili sorun ne ne yapmak istiyorsun yardimci olmaya calisiyim elimden geldigi kadar

GT-N7000-SAYMIN SIZI OPER CIHAZIMDAN GONDERILDI
kiesin son sürümünü kurmuştum...galaxy note 2 yi bağlayınca cihazı görüyor ancak cihaz desteklenmiyor diyor...en son sürümün en son üretim cihazı desteklememesi ilginç geldi bana...sayfada bir arkadaş eski kies sürümünü yükle dedi bende yükledim bu sefer cihazı görüyor ancak güncelleme alamazsınız diye bir uyarı veriyor...cihaz yurtdışından geldi...sanırım kiesten güncelleme olmuyormuş yurtdışı cihazlarda...

mozug
27.Ekim.2012, 13:17
Evet olmaz, çünkü bölge problemi oluyor. Odin ile güncelleyebilirsiniz.

yavuzuslu19
03.Kasım.2012, 23:57
arkadaşım bende bağlanamıyorum kesin çözümü bilen varmı acaba windows u bile yeniledim yine olmuyor yine bir samsung klasiği illahaki bişey eksik olacak hayret vallahi telefon harika
pc yazılımı berbat

mozug
04.Kasım.2012, 00:04
http://forum.andronova.net/showthread.php?t=20042 linki inceleyin

SGS+ Tapatalk MCMV

DESTROYER
04.Kasım.2012, 02:02
Kies e bağlanamayanlar Win 7 için Denetim Masası / Saat, Dil ve Bölge / Bölge ve Dil yolunu izleyip açılan pencerede Biçimler Sekmesi altında Biçim: İngilizce (Amerikan) yapıp bilgisayarı yeniden başlatsınlar. O zaman bağlanıyor.

cozumpetrol
28.Kasım.2012, 12:44
Arkadaşlar,

Bende aynı sorunu yaşıyordum.Samsung Destek bilgisayarımın dilini İngilizce yapmamı önerdi ve gerçekten problem çözüldü.

cozumpetrol
28.Kasım.2012, 12:47
Arkadaşlar,

Bende aynı sorunu yaşıyordum.Samsung Destek bilgisayarımın dilini İngilizce yapmamı önerdi ve gerçekten problem çözüldü.

Zeugama
16.Aralık.2012, 16:43
bende masaüstü pc'mde baglanamıyorum, aynı kies sürümünü laptopa yükledim o bağlanıyor değişik bir program bu kies.

albayrak1923
16.Aralık.2012, 21:44

Bir yanlışlık olmasın üstad. Benim cihazımda hindistan rom yüklü. Kies üzerinden 4.0.3 den 4.0.4. e yükselttim herhangi bir sorun olmadı. Burada cihazın product code ve romun uyumlu olması gerek. Yoksa dünyanın neresinde olursa olsun Kies den güncellemeyi alır kanaatindeyim.
Cihazım da 9100G. Yani ülkemiz için üretilmiş bir cihaz değil.

albayrak1923
16.Aralık.2012, 21:48
Cihazım da 9100G.Yani Türkiye de satılan bir cihaz değil.

saymin_25
16.Aralık.2012, 22:14
Cihazım da 9100G.Yani Türkiye de satılan bir cihaz değil.

Dediklerin dogru ben almanya surumunu kullaniyordum 4.0.3 almanya 4.0.4 cikinca kiesten guncelleme yaptim daha sonra tekrar 5 mb guncelleme tekrar kiesle guncelledim bu olanlar turkiyeden yaptim bilginize

GT_N7000 SAYMiN_25 SİZİ ÖPER CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ