PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [UNLOCK] Sony Ericsson Xperia ARC Bootloader Kilidini Kaldırma

kaan_9292
20.Eylül.2011, 11:39
1) Boot loader kilidini Kaldirma..

OC icin gereklidir Islemciyi 1.9 Ghz kullanmak icin bunu uygulamak zorundasiniz

Orijinalden alıntı: mcgmcg Bazi yerlerde desiklik olabilir

Video lu Anlatim Boot Loader Kilidini acmak icin

http://www.youtube.com/watch?v=LRH3pC7MhEA

1) http://www.multiupload.com/RS6367SQMT linkindeki dosyayı indiriniz.

2) Dosyayı masaüstüne çıkartın.drivers.zip fastboot_with_Android_USB_file.zip idosyalarınıda çıkartın. ve içerisindeki unlockbootloader.sonyericsson.com linkine tıklayın. Sayfanın en altındaki kutucuğa tıklayıp kutucukları doldurun. Sizden İmei numarasını isteyecek. Telefonunuzun arama kısmına *#06# yazın. Çıkan İmei numarasının son hanesi dışındaki kısmı istenen yere yazın . YANi 14 hane yazacaksiniz Size vereceği kodu bir yere not edin.

3)TElefon kapalı haldeyken Menü tuşuna basarak Usb kablosunu takın. Telefonun en sagdaki tusuna basarak Mavi ışık yanacak.

4)Bilgisayarınızın aygıt yönetiisinden diğer aygıtlar kısmına tıklayıp S1Boot Fastboot yazısına sağtıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz. sürücü yazılımı için bilgisayarı tara kısmından masaüstüne açtığımız driver klasörünü gösteriyorz(alt klasörlerle birlikte kutucuğu işaretlenmiş olsun). Gelen kırmızı renkli uyarıya yinede yükle diyin.

5) Son işlemimiz Masaüstüne açtığımız fastboot klasörünün içerisine giriyoruz. Shifte basılı tıklayarak sağ tıklıyoruz. Komut penceresini burada aça tıklıyoruz. Çıkan pencereye fastboot.exe -i 0x0fce getvar version komutunu yazıp entere basın. Ardından fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY Komutunu yazıp entere basıyoruz. Ama bu komuttaki KEY yazılı yere 2. adımdaki elde ettiğimiz kodu yazıyoruz. Bootloader kilidi pasif olmuştur.

Bilal Akgunduz
20.Eylül.2011, 16:53
Teşekkürler, konuyu sabitledim.

06-Ayhan
16.Ekim.2011, 13:23
iyi gunler bilal bey ya ben sgs2 root'ladim fakat garantiden dustugunu ogrendim sgs2'nin geri orjinal surumune gecebilirmiyim ve nasil olacak tesekkurler

barisaslan
18.Nisan.2012, 18:33
peki tekrar bootloader kilidini aktif edebiliyormuyuz o.c. yaptıkdan sonra ?
bide benim yazlım orjinal arc s ice cream sandwich 4.0.3. arc'a yükledim güncellemeyi olur mu bu bootloader işlemi ?

kingtolga
09.Mayıs.2012, 21:26
link ölü.......

audeyay
25.Mayıs.2012, 20:54
yeni link atabilirmisiniz acil

audeyay
25.Mayıs.2012, 22:42
bilal bey link gitmiş yeni bir lik atabilirmisiniz
Teşekkürler, konuyu sabitledim.

nirvana45
26.Mayıs.2012, 18:24
bu kadar zor mu link yenilemek ya link olü diyoruz

assault79
01.Ağustos.2012, 12:02
arkadaşlar bu siteyi çok sevdim ama ilgi alaka yok yönetici mod yokmu linklerin çoğu ölmüş..

assault79
02.Ağustos.2012, 21:56
ya arkadaşlar link ölü niye kimse ilgilenmiyor bu kadarıda olmazki nasıl bir site anlamadım gitti güzelim site sahipsiz

veyisarp08
09.Ekim.2012, 04:40
link ölü arkadaşlar yeni bir link verebilecek varmı fastboot bulunur tamamda usb driver istenildiği şekilde bulunmuyor sıkıntı oldu

Emre.Aga
25.Kasım.2012, 22:55
kodu doğru girmeme rağmen unlock failed veriyor yardım arkadaşlar.

Emre.Aga
27.Kasım.2012, 17:50
waiting device diyor başka birşey demiyor..

ankas3
08.Aralık.2012, 00:08
bendede unlock failed veriyor yardim lütfen

sadiksoylu
08.Aralık.2012, 23:40
bu link ölmüş lütfen başka link ekleyin

esadbal
09.Aralık.2012, 08:30
Herşeyden önce

http://androxyde.github.com/ Flashtoolu indirin
Flashtool ile işlemlere başlamadan önce Windows'tan aşağıdaki ayarı yapınız:

Denetim Masası > Saat, Dil, Bölge > Bölge ve Dil'e girin (kısaca başlattan 'bölge' diye aratıpta ilgili pencereye ulaşabilirsiniz).

"Biçim:" yazısının hemen altından Türkçe yerine, İngilizce (Amerikan) seçeneğini seçin ve Tamam deyip pencereyi kapatın.

Daha sonra bilgisayarınızda telefonunuzun flaşlama sürücülerini kurmalısınız. Bunun için indirdiğiniz Flashtool programını kurun ve C:\Flashtool\drivers\Flashtool-drivers.exe dosyasını çalıştırın. Telefonunuzun marka modeline göre seçim yapıp kurulumu tamamlayın, gelen sürücü yüklensin mi sorularına Evet / Yine de yükle yanıtını verin.

Telefonunuzdan aşağıdaki ayarları yapın:

Ev ekranındayken menü tuşuna basın > Ayarlar'a girin.
Sony Ericsson > Bağlantı > USB Bağlantı modu > Yığın depolama modu (MSC) seçin.
Uygulamalar > Bilinmeyen kaynaklar'ı işaretleyin.
Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklaması, Uyanık kal ve Sahte konulara izin ver seçeneklerini işaretleyin.

Bootloader Kilidini Kırma:

Bootloader kilidini kırmak oldukça basit. Ancak önce telefonunuzun bootloader kilidinin açık veya kapalı olduğunu öğrenmelisiniz. Telefonunuzun bootloader kilidinin açık veya kapalı olduğunu öğrenmek için:

- Telefonunuzun numaratörüyle *#*#7378423#*#* yazın. Karşınıza yeni bir ekran gelecek. Sırasıyla Service info > Configuration bölümüne girin.
- Rooting status: altında şunlara göre bootloader kilidini anlayabilirsiniz:
Bootloader unlock allowed: Yes (Bootloader kilidiniz açılmamış ancak açılabilir demektir)
Bootloader unlocked: Yes (Bootloader kilidiniz zaten açık demektir)

Eğer Bootloader unlock allowed: Yes yazıyorsa aşağıdaki aşamalara geçebilirsiniz:

1) Telefonunuzu bilgisayara kablosuyla bağlayın. Biraz bekleyin, hafıza kartınız bilgisayar tarafından görülsün.
2) Flashtool programını açın. Flashtool programının telefonu tanımasını bekleyin. Tanımaz ise sürücüler doğru kurulmamış demektir. Konu başındaki "Herşeyden Önce" kısmındaki sürücü ile ilgili satırı okuyun.
3) Programın içinden Plugins > Bootloader Unlock > Run'a tıklayın. Program bir dizi işlem gerçekleştirecek ve telefonu Fastboot modunda açmak için yeniden başlatacaktır.
Fastboot modu: Telefonunuzun sinyal göstergesi (Xperia Pro'da sağ tarafta) mavi renkli ise telefon fastboot modundadır.
Fastboot modunu manuel olarak program sizden isteyebilir:
- Telefonunuzun kablosunu çıkarın.
- Telefonunuzu kapatın.
- Telefonunuz kapandıktan sonra Menü (Xperia Pro'da alt-sağdaki tuş) tuşunu basılı tutarak USB kablosunu tekrar takın.
4) Program daha sonra sizi Sony'nin resmi Bootloader Unlock sayfasına yönlendirecek. Bir popup penceresi açılacak ve içerisinde IMEI kodunu göreceksiniz. Burada GET Code'a tıklayın. Sony'nin resmi Bootloader Unlock sayfasına gideceksiniz. Şöyle yapın:
- Yes I'm Sure'a tıklayın.
- Legal terms sayfasındaki iki kutucuğuda işaretleyin. I accept'e tıklayın.
- Diğer sayfada "Name" altına isminizi, "IMEI" altına, Flashtool'un size gösterdiği IMEI numarasını, "E-mail" altına E-Mail adresinizi yazın ve Submit'e tıklayın.
- Son bir sayfaya gideceksiniz. Burada büyük kalın yazıyla ortalanmış halde anahtar göreceksiniz. Bu anahtarı kopyalayıp Flashtool'un açık olan popup penceresinde boş olan bölmeye yapıştırın ve OK'a tıklayın.
5) Program bir dizi işlem gerçekleştirdikten sonra telefonu yeniden başlatacaktır. Artık telefonunuzun Bootloader kilidi kırılmıştır.

maxiceprampoft thanks.

Bu Arada Arkadaş Linki Güncellemiş Galiba http://www.multiupload.nl/RS6367SQMT

delijojuk77
21.Aralık.2012, 14:54
arkadaşlar telim arc s telin bootloader kilidini acmak istiyorum teli kapalı iken pc ye baglıyorum sagdaki tusa basılı tutarak baglıyorum mavi ışık yanmıyo anlatımlarda denilenleri yapıyorum ama olmuyo yardım edermisiniz sevinirim

empire29
23.Aralık.2012, 02:22
arkadaşlar telim arc s telin bootloader kilidini acmak istiyorum teli kapalı iken pc ye baglıyorum sagdaki tusa basılı tutarak baglıyorum mavi ışık yanmıyo anlatımlarda denilenleri yapıyorum ama olmuyo yardım edermisiniz sevinirim

Dostum usb kablosunu pc'ye bağlayacaksın sonra telefonun sağ tuşuna basılı olarak usb kabloya takacaksın o zaman mavi ışık yanar...

delijojuk77
24.Aralık.2012, 23:12
yardımın için sagol kardeşim bnde dediğin gibi baglıyorum teli pc sorun bnim telde bootloader kilidi kaldırmaya izin yokmuş...

cembom
25.Ocak.2013, 16:16
Herşeyden önce

http://androxyde.github.com/ Flashtoolu indirin
Flashtool ile işlemlere başlamadan önce Windows'tan aşağıdaki ayarı yapınız:

Denetim Masası > Saat, Dil, Bölge > Bölge ve Dil'e girin (kısaca başlattan 'bölge' diye aratıpta ilgili pencereye ulaşabilirsiniz).

"Biçim:" yazısının hemen altından Türkçe yerine, İngilizce (Amerikan) seçeneğini seçin ve Tamam deyip pencereyi kapatın.

Daha sonra bilgisayarınızda telefonunuzun flaşlama sürücülerini kurmalısınız. Bunun için indirdiğiniz Flashtool programını kurun ve C:\Flashtool\drivers\Flashtool-drivers.exe dosyasını çalıştırın. Telefonunuzun marka modeline göre seçim yapıp kurulumu tamamlayın, gelen sürücü yüklensin mi sorularına Evet / Yine de yükle yanıtını verin.

Telefonunuzdan aşağıdaki ayarları yapın:

Ev ekranındayken menü tuşuna basın > Ayarlar'a girin.
Sony Ericsson > Bağlantı > USB Bağlantı modu > Yığın depolama modu (MSC) seçin.
Uygulamalar > Bilinmeyen kaynaklar'ı işaretleyin.
Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklaması, Uyanık kal ve Sahte konulara izin ver seçeneklerini işaretleyin.

Bootloader Kilidini Kırma:

Bootloader kilidini kırmak oldukça basit. Ancak önce telefonunuzun bootloader kilidinin açık veya kapalı olduğunu öğrenmelisiniz. Telefonunuzun bootloader kilidinin açık veya kapalı olduğunu öğrenmek için:

- Telefonunuzun numaratörüyle *#*#7378423#*#* yazın. Karşınıza yeni bir ekran gelecek. Sırasıyla Service info > Configuration bölümüne girin.
- Rooting status: altında şunlara göre bootloader kilidini anlayabilirsiniz:
Bootloader unlock allowed: Yes (Bootloader kilidiniz açılmamış ancak açılabilir demektir)
Bootloader unlocked: Yes (Bootloader kilidiniz zaten açık demektir)

Eğer Bootloader unlock allowed: Yes yazıyorsa aşağıdaki aşamalara geçebilirsiniz:

1) Telefonunuzu bilgisayara kablosuyla bağlayın. Biraz bekleyin, hafıza kartınız bilgisayar tarafından görülsün.
2) Flashtool programını açın. Flashtool programının telefonu tanımasını bekleyin. Tanımaz ise sürücüler doğru kurulmamış demektir. Konu başındaki "Herşeyden Önce" kısmındaki sürücü ile ilgili satırı okuyun.
3) Programın içinden Plugins > Bootloader Unlock > Run'a tıklayın. Program bir dizi işlem gerçekleştirecek ve telefonu Fastboot modunda açmak için yeniden başlatacaktır.
Fastboot modu: Telefonunuzun sinyal göstergesi (Xperia Pro'da sağ tarafta) mavi renkli ise telefon fastboot modundadır.
Fastboot modunu manuel olarak program sizden isteyebilir:
- Telefonunuzun kablosunu çıkarın.
- Telefonunuzu kapatın.
- Telefonunuz kapandıktan sonra Menü (Xperia Pro'da alt-sağdaki tuş) tuşunu basılı tutarak USB kablosunu tekrar takın.
4) Program daha sonra sizi Sony'nin resmi Bootloader Unlock sayfasına yönlendirecek. Bir popup penceresi açılacak ve içerisinde IMEI kodunu göreceksiniz. Burada GET Code'a tıklayın. Sony'nin resmi Bootloader Unlock sayfasına gideceksiniz. Şöyle yapın:
- Yes I'm Sure'a tıklayın.
- Legal terms sayfasındaki iki kutucuğuda işaretleyin. I accept'e tıklayın.
- Diğer sayfada "Name" altına isminizi, "IMEI" altına, Flashtool'un size gösterdiği IMEI numarasını, "E-mail" altına E-Mail adresinizi yazın ve Submit'e tıklayın.
- Son bir sayfaya gideceksiniz. Burada büyük kalın yazıyla ortalanmış halde anahtar göreceksiniz. Bu anahtarı kopyalayıp Flashtool'un açık olan popup penceresinde boş olan bölmeye yapıştırın ve OK'a tıklayın.
5) Program bir dizi işlem gerçekleştirdikten sonra telefonu yeniden başlatacaktır. Artık telefonunuzun Bootloader kilidi kırılmıştır.

maxiceprampoft thanks.

Bu Arada Arkadaş Linki Güncellemiş Galiba http://www.multiupload.nl/RS6367SQMT

Merhabalar. "Xperia Arc" Telefonumu "root"lamaya çalışıyorum.

Birçok forumdaki araştırmalarımdan sonra bu açıklamaları aynen uyguladım.
"*#*#7378423#*#*" tuşlayarak baktığımda Bootloder kilidinin kapalı olduğunu görüyorum.
İlk uygulamamda 4. maddenin sonuna kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadan uyguladım. Maalesef bootloader açılmadı ve herhangi bir hata mesajı vermedi. (İlk denememde mavi ışık olayına dikkat etmemiştim ama son aşamaya kadar herhangi bir sorun çıkmadı)
Daha sonra defalarca yaptığım denemede fastboot moduna otomatik geçmediği için manuel olarak fastboot moduna gezmeye çalışıyorum (ilk denememde de otomatik geçmediği için bu aşamayı manuel olarak geçebilmiştim) ancak back tuşuna basarak telefonun USB kablosunu bağladığımda "Fastboot Mod" penceresi açılıyor ve tekrar aynı işlemi yapmamı bildiriyor. Yani telefonu çıkar ve kapatıp (kapalı olduğu halde) back tuşuna basarak tekrar takmamı istiyor. Bu aşamadan sonra ilerlemiyor. Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.

esad-bal
30.Ocak.2013, 12:12
Merhabalar. "Xperia Arc" Telefonumu "root"lamaya çalışıyorum.

Birçok forumdaki araştırmalarımdan sonra bu açıklamaları aynen uyguladım.
"*#*#7378423#*#*" tuşlayarak baktığımda Bootloder kilidinin kapalı olduğunu görüyorum.
İlk uygulamamda 4. maddenin sonuna kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadan uyguladım. Maalesef bootloader açılmadı ve herhangi bir hata mesajı vermedi. (İlk denememde mavi ışık olayına dikkat etmemiştim ama son aşamaya kadar herhangi bir sorun çıkmadı)
Daha sonra defalarca yaptığım denemede fastboot moduna otomatik geçmediği için manuel olarak fastboot moduna gezmeye çalışıyorum (ilk denememde de otomatik geçmediği için bu aşamayı manuel olarak geçebilmiştim) ancak back tuşuna basarak telefonun USB kablosunu bağladığımda "Fastboot Mod" penceresi açılıyor ve tekrar aynı işlemi yapmamı bildiriyor. Yani telefonu çıkar ve kapatıp (kapalı olduğu halde) back tuşuna basarak tekrar takmamı istiyor. Bu aşamadan sonra ilerlemiyor. Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.

EDIT : Konu Çözülmüştür Arkadaş IMEI nosunu düzeltince sıkıntı çözülmüştür...

Bilginize : IMEI no Kısmına İlk 14 Hane Yazılacaktır Son 14 Hane Değil

rasorasit
26.Mart.2013, 17:28
birader link kırık yenilersen sevinirim

esad-bal
27.Mart.2013, 12:19
birader link kırık yenilersen sevinirim

İmzamdaki Davete Gir, Orada Yazar...

bagatur58
30.Mayıs.2013, 23:57
sa
imei numarasiyla kodu aldim ama 2.adim sorunlu anlamadim gitti :/ aynen yapiyorum telefon rootlu (rootu kaldirimta yaptim) sag tusa basili tutup kabloyu takinca mavi isik yaniyor ardindan cwm moda giriyor yardim edin ltf.

ali33
13.Aralık.2014, 20:25
kardesim link ölü yenileyebilir misin

ali33
19.Aralık.2014, 20:49
http://www57.zippyshare.com/v/48350209/file.html

linki yeniledim buyrun.