PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [FIRMWARE] Samsung Galaxy S II için Jelly Bean Dosyaları ve Kurulum Detayları

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

kamasutra67
09.Ocak.2013, 19:40
geçmiş olsun ayrıca proğram herzaman olduğu ğibi bomba

Teşekkürler elime ne geçerse paylaşıyorum.
Paylaşmak güzeldir...

Samsung Galaxy S II'den Erdoğan Saka tarafından Tapatalk 2 ile gönderildi.

GaDa
09.Ocak.2013, 20:43
Teşekkürler elime ne geçerse paylaşıyorum.
Paylaşmak güzeldir...

Geçmiş olsun

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

konia
09.Ocak.2013, 21:18
Kurdum sonunda. Resmi sürümün geldi geliyor söylentilerinden sıkıldım. Gelmese de olur artık. Arkadaş telefon ne kadar değişti ya. Harika bir görünüme kavuştu. Emeği geçen herkeze teşekkürler...

GaDa
09.Ocak.2013, 21:38
arkadaşlar, bende tekrar kurdum..

@kamasutra67 üstadın temiz kurulum yöntemini izleyerek kurdum..

bir şey soracağım..

YAZILIM GÜNCELLEMESİNİ KUR

diye bir seçenek çıkıyor bildirimlerden...

buna ne yapacağım ? tamam mı diyeceğim ?

temizle deyince... gitmiyor da..

ne yapmalıyım ?

hean_burak
09.Ocak.2013, 21:44
Şuan hangi sürümdesin?

kamasutra67
09.Ocak.2013, 21:44
arkadaşlar, bende tekrar kurdum..

@kamasutra67 üstadın temiz kurulum yöntemini izleyerek kurdum..

bir şey soracağım..

YAZILIM GÜNCELLEMESİNİ KUR

diye bir seçenek çıkıyor bildirimlerden...

buna ne yapacağım ? tamam mı diyeceğim ?

temizle deyince... gitmiyor da..

ne yapmalıyım ?

Tamam de o kurma hazırlığı yapacak kuramayinca kaybolup gidecek

GaDa
09.Ocak.2013, 21:50
Şuan hangi sürümdesin?

burak merhaba kardeşim,

tekrar sızıntıya geçtim..

salihbicak
09.Ocak.2013, 22:41
Konuyu okusaydiniz cevap aramazdiniz bile ama yardimci olalım siyah kernel var onu yükleyiniz sorununuz çözülür bu linkteki[Only registered and activated users can see links] dosyayı indirin telefonu download moda alıp pda kısmına indirdiğiniz dosyayı ekleyip start derseniz telefon yeniden açılacak ve sorununuz çözülmüş olacak Güle güle kullanin

abilerim mrblar ben bu krnel isini cok anlamadan kurdum yazilim bilgileri fotoda var siyah kerneli flasladim donma ve sarj sıkıntisindan dolayi ama artik acilirken sari unlem cikiyor onu kaldirma imkani varmi ya da bi zarari ne manaya gelmektedir acaba5144

mertakman244
09.Ocak.2013, 22:48
Arkadasım triangle away ile kaldırabilirsin ve bir zararı olmaz ama garantilik is cıkarsa telefonda o zaman garantisi gider haberin ola

salihbicak
09.Ocak.2013, 23:55
Allah razi olsun abjm bunu da hsllettik unlem munlem kalmadi ;) bi sotum saha vsr : stweaks kullanarak bataryayi nasil opyimize edilir syarlari nssil yspilir pil icin

mrdmrc
10.Ocak.2013, 00:01
Allah razi olsun abjm bunu da hsllettik unlem munlem kalmadi ;) bi sotum saha vsr : stweaks kullanarak bataryayi nasil opyimize edilir syarlari nssil yspilir pil icin

battery calibration programını GPlayden indirin full şarj olduğunda çalıştırın bataryanız kalibre olur stweaksten ben underwoltagin'gi %50 ondemand yada peqasusq seçiyorum çok ağır oyunlar oynamıyorsanız cpu hıznı 900-1000 yapabilirsiniz ;)

GaDa
10.Ocak.2013, 08:03
Üstad, bu sürümü yüklenince, twitterden bildirim geliyor ancak, Zaman zaman bildirimi açmıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

mrdmrc
10.Ocak.2013, 08:27
Kisisel tavsiyem bende mybackup ve titanium backup programlari var ikisinide indirimdeyken aldim yani orjinal ama backup aldigimda facebook twitter viber whatsapp skype ve bu ara igo primo da eklendi bunlari backup programiyla kurmuyorum cunku hep hata aliyorum ilerleyen zamanlarda zaten bu programlardan sadwce whatsapp data yedegini telde tutuyor ondada zaten whatsapp klasorunu exsdcarda koyup sonra apkyi yuklemeden ilk klasoru sdcard0a koyuyorum sorun cikmiyor :)

MrDMrC SeNT FRoM iPHoNe KiLLeR uSiNG SKYBLue TaPaTaLK

salihbicak
10.Ocak.2013, 11:55
bu surume s3 teki gibi lockscreen e dalga efekti veya dalgayla kolit avma eklenebilir mi?

Bu ileti Samsung I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderilmiştir.

Salih Bıçak
I9100
4.1.2 - XXLSJ

kamasutra67
10.Ocak.2013, 12:00
bu surume s3 teki gibi lockscreen e dalga efekti veya dalgayla kolit avma eklenebilir mi?

Bu ileti Samsung I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderilmiştir.

Salih Bıçak
I9100
4.1.2 - XXLSJ

[Only registered and activated users can see links]

Recoveryden ziple

baycek
10.Ocak.2013, 15:47
Eyvallah hocam azda olaa şarj kendini toparladi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

marimara
11.Ocak.2013, 19:37
öncelikle paylaşımınız için teşekkürler
jelly rom'u 4 gündür kullanıyorum. iki telefona sahibim i9100 4.1.2 jelly ve i9100 4.0.4 alman sürümü

inanın ki arkadaşlar ics bunun yanından geçemiyor eweather hd ve the weather hd adlı iki hava durumu programı

açık olmasına ve bir sürü uygulama ve diğer kullanımlarla beraber ram 500 ile 550 arasında gider gelir buna rağmen

telefonda kasılma donma söz konusu değil geçişler seri ve mükemmel pil tüketimi harika sık sık görüşme yapmama ve hava durumu uygulamalar+wifi

19 saati buldu ekran ışığı en yüksek seviyede tek kelime ile mükemmel emeği geçenlere canı gönülden teşekkürler

edit: siyah kerneli yüklü değil yükleme ihtiyacıda duymadım antutu test sonucu 10400

marimara
11.Ocak.2013, 19:39
öncelikle paylaşımınız için teşekkürler
jelly rom'u 4 gündür kullanıyorum. iki telefona sahibim i9100 4.1.2 jelly ve i9100 4.0.4 alman sürümü

inanın ki arkadaşlar ics bunun yanından geçemiyor eweather hd ve the weather hd adlı iki hava durumu programı

açık olmasına ve bir sürü uygulama ve diğer kullanımlarla beraber ram 500 ile 550 arasında gider gelir buna rağmen

telefonda kasılma donma söz konusu değil geçişler seri ve mükemmel pil tüketimi harika sık sık görüşme yapmama ve hava durumu uygulamalar+wifi

19 saati buldu ekran ışığı en yüksek seviyede tek kelime ile mükemmel emeği geçenlere canı gönülden teşekkürler

edit: siyah kerneli yüklü değil yükleme ihtiyacıda duymadım antutu test sonucu 10400

nanikler12
11.Ocak.2013, 21:08
arkadaşlar Vodafone Smart (Huawei U8160) yurt dışından geldi sim kilidi var nasıl kırarım aynı model telefon var kırık olduğu için kullanamıyorum imeisini kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

redgirl
11.Ocak.2013, 21:34
arkadaşlar Vodafone Smart (Huawei U8160) yurt dışından geldi sim kilidi var nasıl kırarım aynı model telefon var kırık olduğu için kullanamıyorum imeisini kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

bu tür şeylerin nerede yapıldığını çok iyi biliyorsun, burada sormanın anlamı yok! üstelik sorduğun telefon modeline bak s2 yle ne alaka.

owenefe
12.Ocak.2013, 00:59
arkadaşlar tek bir şey söyleyeceğim şarj kesinlikle farketti artık her akşam şarj etmiyorum sabah etmiştim her zmanaki gibi kullandım %35 daha var şarj..Gerçkten kesin farkettim şarjda acayip bir gelişme olmuş

konia
12.Ocak.2013, 08:49
arkadaşlar tek bir şey söyleyeceğim şarj kesinlikle farketti artık her akşam şarj etmiyorum sabah etmiştim her zmanaki gibi kullandım %35 daha var şarj..Gerçkten kesin farkettim şarjda acayip bir gelişme olmuş

Bende niye şarj çabuk tükeniyor? Siyah kernel de var, battery calibration da var. İlginç. ...

mertakman244
12.Ocak.2013, 09:55
Bende niye şarj çabuk tükeniyor? Siyah kernel de var, battery calibration da var. İlginç. ...

Aynı uygulamalar bende de var ve benimde şarjım çabuk tükeniyor.

konia
12.Ocak.2013, 10:17

Yanlış bişey yaptığımı düşünmüyorum. Ice cream sürümünde telefon boşta en fazla 550 ram kullanıyordu. Jelly bean 'de bu değer 650 nin altına düşmüyor.

mertakman244
12.Ocak.2013, 10:42
Yanlış bişey yaptığımı düşünmüyorum. Ice cream sürümünde telefon boşta en fazla 550 ram kullanıyordu. Jelly bean 'de bu değer 650 nin altına düşmüyor.

Evet hatta temiz kurulumla kurdum ve kurduktan sonra siyah kerneli falan hep temiz yüklemeyle kurdum

ouz_esk
12.Ocak.2013, 12:16
Arkadaslar bu jelly bean de hspda ayarlaruba ulasamiyorum bi turlu bilen war mi ?

hakankaya
12.Ocak.2013, 15:45
herkese kolaygelsin
bu surumu nasıl rootlayabiliriz hangi
hamgi root dosyasını kulanacağız

konia
12.Ocak.2013, 16:04
herkese kolaygelsin

Siyah kernel kurarsanız root yapılmış olur...

salihbicak
12.Ocak.2013, 16:32

Aynen abim bende leak 4.1.2 siyah kernel root battery kalibrasyon stweak var... bu aralar iyi gibi 1000 mhz -50 undrrwolting gibi seyleri ayarladim ama batarya eskiye goee iyi durumda ama yinede tatmin edici degil ve gec sarj oluyor.. stweak tan iyi anlayan biri tam pil omru i n cpu ve bnz ayarlari anlatsa fena olmaz

mertakman244
12.Ocak.2013, 16:49
Bende samsung 4.1.2 romu var. Bende sizin gibi ayarladım stweaksı ama fark etmedi bende

owenefe
12.Ocak.2013, 20:49
Ben kernel vs yapadım sanırım..İlk msjda anlatılanları yaptım sonra 3.mesajdaki rootu yaptım başkada birşey yapmadım :S şarj oalyıda geçrkten farketti en az %30 arttı gibi geliyor bana

mertakman244
12.Ocak.2013, 22:15
Ben kernel vs yapadım sanırım..İlk msjda anlatılanları yaptım sonra 3.mesajdaki rootu yaptım başkada birşey yapmadım :S şarj oalyıda geçrkten farketti en az %30 arttı gibi geliyor bana

Kilit ekranında donma oluyor mu peki

bycolakk
12.Ocak.2013, 23:39
hiçbir şekilde ekran görüntüsü alamadım. s3'teki gibi avuç içi ile screen alma yöntemi de yok bunda.

Alternatif çözümü olan var mı marketten program indirmek istemiyorum...

salihbicak
12.Ocak.2013, 23:45
Benim s2 once kilit tusunu basili tutun ikinci olarakda ortadaki tusa gorev tusuna basili tutunca cekiyor

CCCANERRR
13.Ocak.2013, 02:52
Siyah kernel kurarsanız root yapılmış olur...

sızıntı 4.1.2 JB için siyah kernel rootlu mu?

sgs2erko
13.Ocak.2013, 08:59
Hocam yeni bi rom yuklersek root da kaybolucakmi tekrar yuklemk zorundamiyiz rootuda

owenefe
13.Ocak.2013, 09:29
Kilit ekranında donma oluyor mu peki

aynen dediğin gibi birşey var devamlı olmuyor ama ne bilim takılıyor gibi geliyor bazen kilit tuşuna basınca düzeliyor ama donma ypabiliyor kilit ekranında onu nasıl çözebilirizki acaba

konia
13.Ocak.2013, 09:39
Siyah kernel kurun arkadaşlar. Ne kilit, ne root hicbir sorun kalmaz. Tek sorun o da şarj. Sağlık olsun ona da katlanıyoruz...

baycek
13.Ocak.2013, 09:42
herkese kolaygelsin

philz mod stok kernel (root) ile rootladim ben bir sıkıntısı yok ekran kilidi ara sıra takılıyor O kadar tavsiye ederim yani

mertakman244
13.Ocak.2013, 09:55
aynen dediğin gibi birşey var devamlı olmuyor ama ne bilim takılıyor gibi geliyor bazen kilit tuşuna basınca düzeliyor ama donma ypabiliyor kilit ekranında onu nasıl çözebilirizki acaba

Siyah kernel o sorunu çözüyor eğer yüklerseniz geçer ama şarjı çok sıkıntılı

Mersosayhan
13.Ocak.2013, 10:02
Hocam yeni bi rom yuklersek root da kaybolucakmi tekrar yuklemk zorundamiyiz rootuda

Evet

S II Tapatalk...

ahmetsen
13.Ocak.2013, 10:06
Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim. Elimden geldiği kadar okudum tartışmaları ve çözümleri anlamya çalıştım. Ama takdir edersiniz ki 180 sayfa civarında. O yüzden affınıza sığınıyorum... Dün gece kurdum JB'yi... Şu anda bir takılma donma yok ama sanki grafiklerde mi ekran çözünürlüğünde mi bir sorun var anlamadım. Önceden ICS 4.0.3 kullanıyordum. Şimdi ana ekrandaki uygulama kısayolları ve yazılar boyut olarak küçülmüş gibi geliyor bana... Sizlerde nasıl acaba? Bir de home tuşunun sağ ve solundaki menü ve geri led tuşlarına basınca eskisi gibi titreşimle geri bildirim vermiyor. Ayarlarını yaptım ama olmadı. Sadece klavyeyi kullanırken bu geri bildirimi veriyor. Sizde de böyle mi? Teşekkürler...

tokayto
13.Ocak.2013, 10:25
Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim. Elimden geldiği kadar okudum tartışmaları ve çözümleri anlamya çalıştım. Ama takdir edersiniz ki 180 sayfa civarında. O yüzden affınıza sığınıyorum... Dün gece kurdum JB'yi... Şu anda bir takılma donma yok ama sanki grafiklerde mi ekran çözünürlüğünde mi bir sorun var anlamadım. Önceden ICS 4.0.3 kullanıyordum. Şimdi ana ekrandaki uygulama kısayolları ve yazılar boyut olarak küçülmüş gibi geliyor bana... Sizlerde nasıl acaba? Bir de home tuşunun sağ ve solundaki menü ve geri led tuşlarına basınca eskisi gibi titreşimle geri bildirim vermiyor. Ayarlarını yaptım ama olmadı. Sadece klavyeyi kullanırken bu geri bildirimi veriyor. Sizde de böyle mi? Teşekkürler...

Grafiklerde ve cözunurlukte bir sorun yok, sadece kilit ekrani ve sarj suresinde bir sorun var. Diger özellikler sorunsuz calismasi gerekiyor normalde. Led tuşlarına basınca eskisi gibi titreşimle geri bildirim vermemesi bence daha iyi ama ayarlardan duzeltilebilmesi gerekiyor. Bence eger sizce cok gerekmiyorsa sizin icin birakin kapali dursun, sarj suresinde iyi miktarda iyilesme göreceksinizdir. (Bu ROM'un batarta suresini göz önunde bulundurarak)

owenefe
13.Ocak.2013, 12:00
titanium backup için siyah kernel kurdum sarı ünlem çıktı triangle away 2.55i indirip kurdum şimdi onu yapıp kaldırcam inş :) bi sorum var titanium backup ile full yedke aldım o yedeğide bilgisayarda yedekledim sakaldım..Şimdi telefondan silsem o yedeği çünkü yer kaplıyor..İlerde sıkıntı çıktığında bilgisayardakini telefona atıp yedeği yükleyebilirmiyim

ahmetsen
13.Ocak.2013, 12:27
Teşekkürler Tokayto... Bir şey daha sormak istiyorum belki bu bölümle çok ilgili değil ama dedim ya yeniyim. JB'yi yüklemeden önce CWM ile backup almıştım. ExtSdcard'a kaydettim dosyayı. Şimdi telefonda önceden yüklü olan uygulamalarla ilgili ayar ve verileri yada bilgileri ROM değiştirmeden nasıl yükleyebilirim. Zira klasörün içinde (nandroid.md5-cache.ext4.tar-data.ext4.tar-system.ext4.tar-boot.img) olmak üzere 5 ayrı dosya var. Bunlardan hangisini kullanacağım bilemiyorum. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz? İyi çalışmalar...

hean_burak
13.Ocak.2013, 12:28
Nandroid yedekten uygulamaları ayırabiliyorsun diye biliyorum. Eğer aradığın böyle şey ise Titanium Backup'ta bunla iligili bir işlem mevcut.

tokayto
13.Ocak.2013, 15:37
titanium backup için siyah kernel kurdum sarı ünlem çıktı triangle away 2.55i indirip kurdum şimdi onu yapıp kaldırcam inş :) bi sorum var titanium backup ile full yedke aldım o yedeğide bilgisayarda yedekledim sakaldım..Şimdi telefondan silsem o yedeği çünkü yer kaplıyor..İlerde sıkıntı çıktığında bilgisayardakini telefona atıp yedeği yükleyebilirmiyim

Eger dogru dosyalari aldiysaniz hic bir sorun cikmaz. Yukleyebilirsiniz.

Teşekkürler Tokayto... Bir şey daha sormak istiyorum belki bu bölümle çok ilgili değil ama dedim ya yeniyim. JB'yi yüklemeden önce CWM ile backup almıştım. ExtSdcard'a kaydettim dosyayı. Şimdi telefonda önceden yüklü olan uygulamalarla ilgili ayar ve verileri yada bilgileri ROM değiştirmeden nasıl yükleyebilirim. Zira klasörün içinde (nandroid.md5-cache.ext4.tar-data.ext4.tar-system.ext4.tar-boot.img) olmak üzere 5 ayrı dosya var. Bunlardan hangisini kullanacağım bilemiyorum. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz? İyi çalışmalar...

Dediginizi anliyorum fakat size söyle bir öneride bulunayim. Her ne kurarsaniz kurun temizleyin cihazi... Backuplar ile kurulan uygulama veya sistem bilgileri bazen ROM'lar ile uyusmuyor veya eski ROM'dan kalintilar tasimakta oldugundan performans olarak dususe sebep oluyor.

Bugun XDA uzerinde bir gelistirici ile konustum, kendisi normal Stock ROM kurdugunda bile Factory Reset uyguladigini söyledi yani tamamen cihazi fabrika ayarlarina dönduruyor. Tavsiyem uygulama yedekleme disinda backup'i fazla kullanmamanizdir. Tabiki bu benim görusum. O kadar isle ugrasilir mi veya olur mu öyle sey deyenlerde cikacaktir mutlaka...

melih35
13.Ocak.2013, 18:44

Siyah kernel beta 4'ü yükleyin sorun kalmayacak hatta romu daha stabil kullanacaksınız

ahmetsen
14.Ocak.2013, 08:49
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler... Bu sabah itibariyle bir sorunla karşılaştım ilkkez onu paylaşmak istiyorum. Sabah telefonu şarjdan çıkarıp hep yaptığım gibi yeniden başlattım. Telefon açıldıktan sonra kilit ekranda donma oldu. Anasayfaları gezdiğimde resim çerçevesi olarak eklediğim widgetlerin boş çerçeve olduğunu gördüm. Tekrar hepsine resim ekledim ve tekrar yeniden başlattım. Yine çerçeveler boşaldı... Yeniden resimleri ekledim. Bu işlemi dördüncü kez tekrarladığımda yeniden başlatınca resim çerçevesi widgetlerin normal olduğunu gördüm. Tüm resimler sdcard'ta kayıtlı oysa ki... Harici bir hafızada olsa bir nebze anlarım ama neden böyle bir şey oluyorki...

0quz
14.Ocak.2013, 11:01
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler... Bu sabah itibariyle bir sorunla karşılaştım ilkkez onu paylaşmak istiyorum. Sabah telefonu şarjdan çıkarıp hep yaptığım gibi yeniden başlattım. Telefon açıldıktan sonra kilit ekranda donma oldu. Anasayfaları gezdiğimde resim çerçevesi olarak eklediğim widgetlerin boş çerçeve olduğunu gördüm. Tekrar hepsine resim ekledim ve tekrar yeniden başlattım. Yine çerçeveler boşaldı... Yeniden resimleri ekledim. Bu işlemi dördüncü kez tekrarladığımda yeniden başlatınca resim çerçevesi widgetlerin normal olduğunu gördüm. Tüm resimler sdcard'ta kayıtlı oysa ki... Harici bir hafızada olsa bir nebze anlarım ama neden böyle bir şey oluyorki...

evet öyle bir problem var dikkat ederseniz klasör olusturdugunuzda mesala 10 tane öge attınız içine bunlardan bir kacı telefonu bastan baslattıkdan sonra kayboluyor tekrar atsanız yıne aynı sekılde belkı bazıları kalıyor ama yınede kayboluyor bir kacı

CCCANERRR
14.Ocak.2013, 11:51
arkadaşlar galeriye girmek istediğimde sürekli "Yeterli Alan Yok , İndirilmiş Yazılımlar , resimler, videolar ve belgeler gibi gereksiz öğeleri silin" uyarısı veriyor giremiyorum ROMu ilk yüklediğim zamanlarda bu sorun olmuyor ama ne zaman gerekli uygulamaları yüklüyorum sürekli bu uyarıyı veriyor hafızalarda dolu değil bu arada

CCCANERRR
14.Ocak.2013, 12:34
Bir de USB bellekte ki dosyalar nereye yedekleniyor format atsamda ROM yükledikten sonra yine her şey eski yerini alıyor resimler belgeler vs.

Hakan Minnetoğlu
14.Ocak.2013, 12:42
Bir de USB bellekte ki dosyalar nereye yedekleniyor format atsamda ROM yükledikten sonra yine her şey eski yerini alıyor resimler belgeler vs.

Aslinda sen format atmiyorsun sadece system yazilimi degistiriyosun ne kadar ron yuklesende dosyalarina bir sey olmaz

ahmetsen
14.Ocak.2013, 12:44
Gün içinde yeni yeni başgöstermeye başlayan sorunlar şöyle. 1)Şebeke çok zor çekiyor 2)Görüşmelerim sık sık kesiliyor ama çoğunlukla tam 60sn olduğunda. 3)Kesilen görüşmenin ardından 'com.android.phone....... çalışmayı durdurdu' diye bir uyarı veriyor. 4) Beni arayanlardan öğrendiğime göre karşı tarafın aramasını meşgule atıyor ancak bir kaç denemeden sonra bana ulaşabiliyorlar. Galiba telefon sapıttı... Yardım lütfen...
Bir de yeniden başlat yaptığımda telefonun tamamen kapanması çok usun sürüyor....

CCCANERRR
14.Ocak.2013, 12:46
Aslinda sen format atmiyorsun sadece system yazilimi degistiriyosun ne kadar ron yuklesende dosyalarina bir sey olmaz

ama telefondan usb belleği biçimlendirme de yapıyorum yüklemeden önce :/

redgirl
14.Ocak.2013, 14:35
arkadaşlar galeriye girmek istediğimde sürekli "Yeterli Alan Yok , İndirilmiş Yazılımlar , resimler, videolar ve belgeler gibi gereksiz öğeleri silin" uyarısı veriyor giremiyorum ROMu ilk yüklediğim zamanlarda bu sorun olmuyor ama ne zaman gerekli uygulamaları yüklüyorum sürekli bu uyarıyı veriyor hafızalarda dolu değil bu arada

USB bellek toplam alani ne kadar gorunuyor 11 gb mi yoksa 4 gb felanmi?

0quz
14.Ocak.2013, 18:16
Gün içinde yeni yeni başgöstermeye başlayan sorunlar şöyle. 1)Şebeke çok zor çekiyor 2)Görüşmelerim sık sık kesiliyor ama çoğunlukla tam 60sn olduğunda. 3)Kesilen görüşmenin ardından 'com.android.phone....... çalışmayı durdurdu' diye bir uyarı veriyor. 4) Beni arayanlardan öğrendiğime göre karşı tarafın aramasını meşgule atıyor ancak bir kaç denemeden sonra bana ulaşabiliyorlar. Galiba telefon sapıttı... Yardım lütfen...
Bir de yeniden başlat yaptığımda telefonun tamamen kapanması çok usun sürüyor....

bendede ona benzer bir sorun vardı arama yapılmıyordu sadece data ve mesaj kullanabiliyordum telefonu usb biçimlendirmeyi seçip fabrika ayarlarına döndürdükten sonra halloldu istersen bir dene ama bilgilerinin yedegini al (tabiki rootsuzsa döndür fabrika ayarlarına)

CCCANERRR
14.Ocak.2013, 20:44
USB bellek toplam alani ne kadar gorunuyor 11 gb mi yoksa 4 gb felanmi?

11 gb görünüyor

owenefe
15.Ocak.2013, 18:22
siyah kernelmidir ne halttır yahu şarhım resmen %50 performansı düştü artık yarım gün bitmiyor 10 dkka oyun oynuyorum %25 gidiyor bune böyle

mertakman244
15.Ocak.2013, 19:13
Eğer siyah kernel yüklerseniz tarayıcıdaki ç yazamama sorunu ortadan kalkıyor

redgirl
15.Ocak.2013, 19:31
Eğer siyah kernel yüklerseniz tarayıcıdaki ç yazamama sorunu ortadan kalkıyor

Bende ç problemi olmadi mesala niye herkeste ayri problem oldu bunu anlayamadim, kimi kamera sorunu yasiyor kimi hafiza

mertakman244
15.Ocak.2013, 19:42
Bende ç problemi olmadi mesala niye herkeste ayri problem oldu bunu anlayamadim, kimi kamera sorunu yasiyor kimi hafiza

Ben de onu çözebilmiş değilim ama herkeste şarj sorunu var galiba

sabancioglu
16.Ocak.2013, 08:04
4.1.2 için hangi siyah kerneli yüklemeliyim. Batarya kalibrasyonu nasıl yaparım bir de hafıza kartıyla download mod ile root atamıyorum telefona download modda başka seçenek çıkmıyor. bunu odinle nasıl atarım telefonda sadece 4.1.2 var ve şarj sorunum var başka root ve kernel yok tamamen temiz nasıl kurarım arkadaşlar aradım cevaplarda tam istediğimi bulamadım yardımcı olacak bir arkadaş çıkarsa sevinirim. telefon çok kasılıyo rahatsız etmeye başladı

vetemin
16.Ocak.2013, 15:46
4.1.2 için hangi siyah kerneli yüklemeliyim. Batarya kalibrasyonu nasıl yaparım bir de hafıza kartıyla download mod ile root atamıyorum telefona download modda başka seçenek çıkmıyor. bunu odinle nasıl atarım telefonda sadece 4.1.2 var ve şarj sorunum var başka root ve kernel yok tamamen temiz nasıl kurarım arkadaşlar aradım cevaplarda tam istediğimi bulamadım yardımcı olacak bir arkadaş çıkarsa sevinirim. telefon çok kasılıyo rahatsız etmeye başladı

öncelikle download moda al telefonunu odini aç burada anlatıldığı gibi sızıntı jellybeanı yükle telefon kendi kendine açılacak açıldıktan sonra ayar yapma direk download moda gir sonra bu adreste siyah kernel var [Only registered and activated users can see links] dan s2 için olan siyah b4 tar olanı indir odinde pda olan bölüme yükle start de bitsin seninde ızdırabın :D

sabancioglu
16.Ocak.2013, 16:20
Hocam teşekkür ederim de bende 4.1.2 var tüm dosyalarını nasıl temizleirm kalıntı olmayacak şekilde bi de şu kalibrasyonu çözemedim

tokayto
16.Ocak.2013, 16:22
Hocam teşekkür ederim de bende 4.1.2 var tüm dosyalarını nasıl temizleirm kalıntı olmayacak şekilde bi de şu kalibrasyonu çözemedim

[Only registered and activated users can see links]!

sabancioglu
17.Ocak.2013, 00:58
siyah kernel kurcam ama odinle kurulmuyo ya önceden kurardım şu temizledikten sonra cihazı kuramadım setup connectionda kalıyo

konia
17.Ocak.2013, 07:53
Ana ekrandaki kısa yol turlarında rehber ikonu ara ara kayboluyor. Uygulamalardan tekrar seçip sabitliyorum ram temizleme veya telefon kapanıp acilma durumunda yeniden kalkıyor. Anlanadim normalde 5 ikon kisa yol durması gerekirken 4e düşüyor. ...

saymin_25
17.Ocak.2013, 09:56
Ana ekrandaki kısa yol turlarında rehber ikonu ara ara kayboluyor. Uygulamalardan tekrar seçip sabitliyorum ram temizleme veya telefon kapanıp acilma durumunda yeniden kalkıyor. Anlanadim normalde 5 ikon kisa yol durması gerekirken 4e düşüyor. ...

Wipeleri yapip tekrar kurun sorununuz cozulur kolay gelsin

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kesko
17.Ocak.2013, 18:30
Şimdi herşey sorunsuz dimi. Bug falan yok akıcı çalışıyor.Bide googleapps durduruldu hatası almıyor dimi.

owenefe
17.Ocak.2013, 19:03
telefonu formatlayıp tekrar il sayfdaki yazılımı attım fakat siyah kernel kurmek istemiyor 2.msjdaki root yapsam telefon root olmmuş olur dimi siyah kernele gerek vamrı çünkü şarjın emiyor siyah kernel

redgirl
17.Ocak.2013, 19:07
telefonu formatlayıp tekrar il sayfdaki yazılımı attım fakat siyah kernel kurmek istemiyor 2.msjdaki root yapsam telefon root olmmuş olur dimi siyah kernele gerek vamrı çünkü şarjın emiyor siyah kernel

Root olur yaziyo zaten orda bdnde phliz kullaniyorum hic bir zaman faydasini gormedim siyah karnelin

owenefe
17.Ocak.2013, 19:20
hocam cevabın için eyw normalde rootlu cihaz formatlanmaz fakat bunu format yaptıktan sonra hatırladım ve teleofn çkötü şimdi eskisi gibi ilk sayfadaki yazılımı indirp odinle atıyorum fakat sonunda faild diyr ne yaptıysam çözmedm

owenefe
17.Ocak.2013, 20:38
Arkadşalar cihazı orjinal yazılımla hayata döndürdüm fakat tekrar jelly bean yüklerken yine sonunda fail hatası verdiŞimdi tekrar orjinla yazılımı kuruyorum telefon yanacak sonunda :D tekrar nasıl kurucam bu jelyy beanı ..jelly bin siyah kernel ve root varken yanlşkla telefonu fabrika ayarına çevirdim şu geldiğim noktaya bak ..Vallahi öldürüp öldürüp diriltiyorum telefonu bir çare bulunda şu jelly beanı yükliyeyim ilk baştaki gibi

yahu ne kamail admaım ya odinle dosyaları seçerken ilk baştakinde başlıyormuşm o yüzden csc yeri boş kalıyor şimdi tekrar yaptım yükledi
ikinci msjdaki ilede root yaptımmı tamamdır yemişim kernelini şarjı sömürdü

redgirl
17.Ocak.2013, 22:45
Arkadşalar cihazı orjinal yazılımla hayata döndürdüm fakat tekrar jelly bean yüklerken yine sonunda fail hatası verdiŞimdi tekrar orjinla yazılımı kuruyorum telefon yanacak sonunda :D tekrar nasıl kurucam bu jelyy beanı ..jelly bin siyah kernel ve root varken yanlşkla telefonu fabrika ayarına çevirdim şu geldiğim noktaya bak ..Vallahi öldürüp öldürüp diriltiyorum telefonu bir çare bulunda şu jelly beanı yükliyeyim ilk baştaki gibi

yahu ne kamail admaım ya odinle dosyaları seçerken ilk baştakinde başlıyormuşm o yüzden csc yeri boş kalıyor şimdi tekrar yaptım yükledi

Valla orda yaziyor diye belirtmistim adamlar usenmeden tek tek resimli amlatim yapiyo zahmet edip okumuyosunuz

redgirl
17.Ocak.2013, 22:47

O kadar iskence yapmissin ama yinede brick felan olmamis sansli gunundesin

owenefe
18.Ocak.2013, 18:22
Size tek tavsiyem 2kere kullanmış birisi oalrak şarja önem veriyorsanız siyah kerneli asla kurmayn valla..İlk kurduğmdada şarj en kötü %50 düşüş yaşadı artık yarım gün bile gitmiyordu valla sıkıldım tekrar jelly bean atıp tekrar siyah kernel kurudm belki başka bişidendir diye yine yarım gün ancak gidiyordu..Dün jelly ben kurup normal root attım şarj direk fakktti şuan %12 var normalde 2.şarjın bitiyor olması lazımda valla çok ilginç ya yazılım şarjı emiyor resmen kısa devre yapıp akım çekiyor gibi cihaz

lubi
19.Ocak.2013, 00:32
Bende yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Şuan arka kemeram netlik sorunu yaşıyor. Tüm ayarlarıyla oynadım sıfırladım hatta ancak düzelmiyor. Sinirlendim kameraya iki parmağımla tıkladım düzeldi. Bir süre sonra yine sorun karşıma çıkıyor. Donanımsal mı yoksa yazılımsa bu sorun bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi?

Orjinal sürüme geri dönüp servise verdim. kamerayı garantiden yenilediler. ümraniye serviste 2 gün içinde yapıldı. durum anlaşılan donanımsalmış. tekrar bu yazılımı yükledim çok güzel ve kullanışlı. 4.0.3 ü bir süre zorunlu kullanınca değerini daha iyi anladım :)

savarona55
19.Ocak.2013, 19:40
arkadaşlar eski tv kapanma animasyonu ariyorum elinde olan var mı sizinti jb +siyah kernel kullanıyorum

mertakman244
20.Ocak.2013, 14:48
Arkadaslar ekteki gibi 5 saatte %12 ye düştü. 1 saat oyun 5 dakika film ve 15 dakikaya muzik. Nas sizce

osnakli
20.Ocak.2013, 18:01
Arkadaslar ekteki gibi 5 saatte %12 ye düştü. 1 saat oyun 5 dakika film ve 15 dakikaya muzik. Nas sizce

Gayet iyi fakat şarjın sürekli ekran tarafından emilmesi hiç hoş değil.bir resim de ben paylaşayım bende de jb üzerine DisasterROM_v6.0 yüklü.bende arada şarja taktım ama buyrun resim paylaşayim

mertakman244
20.Ocak.2013, 18:36
Gayet iyi fakat şarjın sürekli ekran tarafından emilmesi hiç hoş değil.bir resim de ben paylaşayım bende de jb üzerine DisasterROM_v6.0 yüklü.bende arada şarja taktım ama buyrun resim paylaşayim

Acaba sizin kernel nedir ve kaç saatte şarj oluyor

osnakli
21.Ocak.2013, 09:12
Acaba sizin kernel nedir ve kaç saatte şarj oluyor

Ben dün tekrar 2.3.3e geri döndüm hocam kiesten resmi sürüm yayınlanana kadar da jb yüklemeyi de düşünmüyorum.çok avantajlı ve kullanışlı olmasına rağmen rami fazla kullanması ve geçişlerde takılması sinir bozucu.ama görsellik süper diyebilirim

umitcanan
22.Ocak.2013, 09:20
Hocam Jelly Bean yüklediğimden beri kilit ekranında tuş kilidini açmaya çalışırken geçici olarak dokunmatiklik çalışmıyor 3-5 saniye sonra algılıyor herzaman yapmıyor bazen yapıyor sizce neden olabilir? advanced task killer den dolayı olabilir mi?

balek
22.Ocak.2013, 09:24
Hocam Jelly Bean yüklediğimden beri kilit ekranında tuş kilidini açmaya çalışırken geçici olarak dokunmatiklik çalışmıyor 3-5 saniye sonra algılıyor herzaman yapmıyor bazen yapıyor sizce neden olabilir? advanced task killer den dolayı olabilir mi?

Sizinti rom oldugundan kilit ekraninda donma yapiyor.. Siyah kerneli odinle yukleyin duzelir..

redgirl
22.Ocak.2013, 10:52

hiç siyah karnelle uğraşma memnun kalacağını sanmıyorum, donma wifi bağlıyken oluyor eğer home (ana sayfa) tuşu yerine power (güç) tuşu kullanarak ekranı açmayı denersen donma da olmuycaktır.

balek
22.Ocak.2013, 10:56
hiç siyah karnelle uğraşma memnun kalacağını sanmıyorum, donma wifi bağlıyken oluyor eğer home (ana sayfa) tuşu yerine power (güç) tuşu kullanarak ekranı açmayı denersen donma da olmuycaktır.

Powerdan da yapsan yine donuyor.. :)

vetemin
22.Ocak.2013, 11:11

siyah_dorimanx kerneli yükleyip denediniz mi hiç ben çok memnununum taban gökhan hocanın siyah kerneli ben memnunum hiç donma olmuyor

Kernel_Siyah-Dorimanx-V7.43-[17-10]-[19-01]-ICS-JB-SGII-PWR-CORE.zip ([Only registered and activated users can see links])

umitcanan
22.Ocak.2013, 16:09

evet yine de donuyor :D

savarona55
22.Ocak.2013, 22:32
siyah_dorimanx kerneli yükleyip denediniz mi hiç ben çok memnununum taban gökhan hocanın siyah kerneli ben memnunum hiç donma olmuyor

Kernel_Siyah-Dorimanx-V7.43-[17-10]-[19-01]-ICS-JB-SGII-PWR-CORE.zip ([Only registered and activated users can see links])

Indirdim deniyecegim

shaq1907
23.Ocak.2013, 02:07
[Only registered and activated users can see links](Resmi-Jelly-Bean-Firmware)

mclorf
23.Ocak.2013, 02:12
[Only registered and activated users can see links](Resmi-Jelly-Bean-Firmware)

hocam herkes uyuyor sanırım şimdi indirdik indirdik indiremessek yarın çok fena yüklenme olacak :D
çıktığına hala inanamıyorum acaba ne gibi değişiklikler var :)

shaq1907
23.Ocak.2013, 02:17
Partition sistemi değişmiş diye full wipe olabilir diyorlar ama herkes şu an indiriyor, yükleyen yok henüz. Bende yarın linkler ölmesin diye yüklüyorum ama yüklemek için biraz beklerim herhalde :) Epey değişiklik yapılmış ama detayını bilmiyorum:
Version / Build Date / Changelist
I9100XWLS8 / 14.01.2013 / 816988
I9100XXLSJ / 05.11.2012 / 462349

Firmware non wipe yani bilgiler silinmiyrmuş.

Hakan Minnetoğlu
23.Ocak.2013, 02:33
Root u cikmamisdir daha degil mi bunun

balek
23.Ocak.2013, 02:48
Buyrun link

mclorf
23.Ocak.2013, 02:59
1-arkadaşlar resmi sürümü yükledim herhangi özel bir durum yok yapılması gereken nasıl 4.0.4 4.0.3 2.3.6 yüklediysek odin ile aynı şekilde yüklüyoruz
2-4.0.4 offical sürümden geçiş yaptım ve uygulamalar dahil hiçbir veri kaybı yaşamadım
3-Kullandığımız TEST sürümünden ekstra olarak farklı bir görünüme veya özelliğe sahip değil ( yada ben göremedim :D)
4-İlk yüklediğimde içindeki uygulamalardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama birazcık kastı telefon galeriye falan giremedim yeniden başlatmak zorunda kaldım telefonu ayrıca wifi açıkken telefon ciddi şekilde kasıyor

Edit : Hafıza kartını çıkartıp işlemleri yapmıştım çok fazla kastı ilk başta bende full wipe yaptım şuanda herhangi bir problem yok ama tam içime sinmedi gibi ben çok stabil bir sürüm bekliyordum ilk başlarda sorun çıkarması hoş olmadı :)

mertakman244
23.Ocak.2013, 08:56
Arkadaslar bu resmi surumde kilit ekranında donma sorunu var mı

mertakman244
23.Ocak.2013, 09:55
Cevabımı kendim buldum yokmus donma sorunu

mrdmrc
23.Ocak.2013, 10:38
Root u cikmamisdir daha degil mi bunun

Riske atmamak lazim hakanim bugun xda hareketlenir muhtemelen aksama romlar rootlar hepsi yayinlanir benim acelem yok :))

serkology
23.Ocak.2013, 10:42
Riske atmamak lazim hakanim bugun xda hareketlenir muhtemelen aksama romlar rootlar hepsi yayinlanir benim acelem yok :))

siyah kernel ile olmuyor mu ?

mrdmrc
23.Ocak.2013, 10:52
siyah kernel ile olmuyor mu ?

Walla denemek lazim ama oyuzden riske atmamak lazim xdada yapan olursa soliycem :)

armanatilgan
23.Ocak.2013, 11:42
Arkadaşlar benim galaxy s2 de android 4.0.3 sürümü + root var. Yükleme işlemini nasıl yapacağım. Recovery falan demişler. Nedir bu recovery?

mrdmrc
23.Ocak.2013, 11:48
Arkadaşlar benim galaxy s2 de android 4.0.3 sürümü + root var. Yükleme işlemini nasıl yapacağım. Recovery falan demişler. Nedir bu recovery?

Orjinali yukleyeceksen recovery ile isin yok sadece odine pdadan dosyayi yerlestir download moda alip telefonu usbye tak starta bas yeter ;) ama temiz kurulum icin once 4.0.x versiyon indirip odinle at sonra ayarlar yedekle/sifirla fabrika ayarlarina don usb bellegide bicimlendiri sec sonrasinda 4.1.2 versiyonu odinden yukle ;) ama yedeklerini almayi unutma sakin :))

balek
23.Ocak.2013, 12:11
Yükledim de telefon hattı görmeden direk açıldı neden böyle bir şey oldu ki ? ßen mi yüklerken hata yaptım yoksa bir sıkıntı mı var ?

armanatilgan
23.Ocak.2013, 12:12
Yedek alma falan bilmiyorum. Şimdi bende 4.0.3 rootlu versiyonu var. Ben direk odin ile kurulum yapabilir miyim 4.1.2 yi?
Eğer böyle temiz kurulum olmayacaksa usb belleği falan nasıl biçimlendireceğim :) Ve 4.1.2 nin rootu var mı?

tokayto
23.Ocak.2013, 12:13
Yayinlanan habere göre beklenilen surum yayinlanmis bulunmaktadir. Konunun ilk mesajina eklenmistir. Hayirli ugurlu olsun :)

mertakman244
23.Ocak.2013, 12:42
Arkadaşlar buyurun ram kullanım miktarı [Only registered and activated users can see links]

tokayto
23.Ocak.2013, 12:47
Konuyu orjınal Stock olarak tutmayı daha uygun göruyorum her kullanici rootlu kullanmadigi icin rootlu olarak yayinlanmis surum istege göre eklenecektir.

noslu
23.Ocak.2013, 12:52
Hocam konuda 6 dosya çıkıyor yeni FW de 2 tane çıkıyor Odinde nereden yüklicez bu dosyaları ?

I9100XWLS8_I9100XXLS8_I9100FOPLS3_HOME.tar
SS_DL.dll
yani PDA danmı phonedenmi csc denmi ?

mrdmrc
23.Ocak.2013, 12:53
Konuyu orjınal Stock olarak tutmayı daha uygun göruyorum her kullanici rootlu kullanmadigi icin rootlu olarak yayinlanmis surum istege göre eklenecektir.

yani bencede orjinal kalmalı oyüzden sordum :)

Hocam konuda 6 dosya çıkıyor yeni FW de 2 tane çıkıyor Odinde nereden yüklicez bu dosyaları ?

I9100XWLS8_I9100XXLS8_I9100FOPLS3_HOME.tar
SS_DL.dll

sadece .tar uzantılı olanı pda kısmına koyun ardından start tuşuna basın ;)

tokayto
23.Ocak.2013, 12:57
Bu konu haricinde mumkunse baska Stock ROM konusu acilmasin, sizma surumler kaldirilmis anlatima kucuk bir eklenti eklenmistir. Umarim yeni cikan surum ile memnun kalirsiniz. Root dosyasini bulabilenler varsa iletirlerse sevinirim konuya ekleyelim isteyenler icin.

Rootlu bir Stock ROM bu konu altinda paylasilmayacaktir.

mrdmrc
23.Ocak.2013, 13:03
Bu konu haricinde mumkunse baska Stock ROM konusu acilmasin, sizma surumler kaldirilmis anlatima kucuk bir eklenti eklenmistir. Umarim yeni cikan surum ile memnun kalirsiniz. Root dosyasini bulabilenler varsa iletirlerse sevinirim konuya ekleyelim isteyenler icin.

Rootlu bir Stock ROM bu konu altinda paylasilmayacaktir.

ehehe aynı anda eklemişiz bende download linkine ispanya ve Yükleme notu ekledim bir ara sadece PDA seçili Resmi de senin notun altına koyarım :)

vetemin
23.Ocak.2013, 13:20
root isteriz root işe gidiyorum akşama o root çıksın bir zahmet :)

tokayto
23.Ocak.2013, 13:22
ehehe aynı anda eklemişiz bende download linkine ispanya ve Yükleme notu ekledim bir ara sadece PDA seçili Resmi de senin notun altına koyarım :)

Ilk konuda anlatilmis ve zaten gösterilmis olan konular ile ilgili soru geldiginde silelim derim, konuya söyle bir göz gezdirdim de hep ayni sorular tekrar tekrar sorulmus. Sorunun cevabi ise konuda daha ilk anlatimda verilmis :)

mrdmrc
23.Ocak.2013, 13:23
Phillz Kernelin Son Sürümü ile Rootlayanlar var XDA sitesinde

Phillz kernel : [Only registered and activated users can see links]

XDA'dan Alıntılar:

I had flash the Rom by Odin and then in recovery, I flash the Philz...

Anyway, now I have: 4.1.2 official, deodex version + Philz 4 + AIO extreme 5.0

Last version of Philz work good with the official 4.1.2, I just tried... :)

Yükleme ayrıntıları odin versiyonudur arkadaşlar
.tar olan dosyayı PDA kısmına koyarak telefonu download moda alıp usb ile bilgisayara bağlayın ardından start tuşuna basın...

root etme herzaman riskli bir işlemdir bunu unutmayın....

2. msja eklenecektir bu yazı...

tokayto
23.Ocak.2013, 13:25

XDA'dan Alıntılar:

.tar olan dosyayı PDA kısmına koyarak telefonu download moda alıp usb ile bilgisayara bağlayın ardından start tuşuna basın...

Ellerine saglik, yeni surumu deneyen arkadaslardan surum ile ilgili görus bekliyorum. Aile bireylerinde 2 tane S2 cihaz var ve rootsuz olarak kullaniliyor eger sorunsuz bir surum ise guncellemeleri yapilacakta :D

anselmo
23.Ocak.2013, 13:27
phillz ile rootladım sağlam çalışıyo bilginiz olsun arkadaşlar

mrdmrc
23.Ocak.2013, 13:30
Ellerine saglik, yeni surumu deneyen arkadaslardan surum ile ilgili görus bekliyorum. Aile bireylerinde 2 tane S2 cihaz var ve rootsuz olarak kullaniliyor eger sorunsuz bir surum ise guncellemeleri yapilacakta :D

akşama testi yaparım dostum şimdilik download'ları indirdim birde riske atıp siyah kernel bile test edebilirim :D

Edit : Gereksiz msjları silme konusunda evet katılıyorum ben yine ROOT için 2. msja yönlendirmeyide ilk msja ekledim bu tarz cevabı olan sorular sorulursa isimlerini alıntı yapıp uayarı verelim tekrarında 3-5 gün uzaklaştırma veririz hemde konu kirliliğini önleriz :)

ingridcold
23.Ocak.2013, 13:33
LEAK 4.1.2'de pil sıkıntısı çekiyordum, çok çabuk bitiyordu. son yayınlanan ispanyol 4.1.2'de bu durum nasıl bilen var mıdır?

tokayto
23.Ocak.2013, 13:33
akşama testi yaparım dostum şimdilik download'ları indirdim birde riske atıp siyah kernel bile test edebilirim :D

Aman cihazi brick edeyim deme :D zaten cihazi komple bir ara degistirtmistin diye hatirliyorum bu sefer sen bizi batiracaksin derler :D

mrdmrc
23.Ocak.2013, 13:49
Aman cihazi brick edeyim deme :D zaten cihazi komple bir ara degistirtmistin diye hatirliyorum bu sefer sen bizi batiracaksin derler :D

ehehe en son ki brickte kadının bana dediği gerçekten sizin şansızlığınız bu kadar parça değişiminde tek sizde bu kadar donanım problemi çıktı bu sefer komple yeniledik umarım tekrar sorun çıkmaz demişti :D bilmiyorki nelerle uğraştığımı :D

vetemin
23.Ocak.2013, 14:04
buda benden bir küçük görüntü :)

5431

ozgurjj
23.Ocak.2013, 14:12
stabil ve hızlı simdilik herangi bi sorun göremedim..

hakancoskun
23.Ocak.2013, 14:19
kilit ekranı su damla ekranı falan varmı?

mertakman244
23.Ocak.2013, 14:22
Kilit ekranında su damla efekti yok ama donmada yapmıyor.

tokayto
23.Ocak.2013, 14:23
kilit ekranı su damla ekranı falan varmı?

Kilit ekranında su damla efekti yok ama donmada yapmıyor.

Ayarlarda ilgili bir secenek yok mu ?

vetemin
23.Ocak.2013, 14:28
Ayarlarda ilgili bir secenek yok mu ?

Yok hocam

muhtarr
23.Ocak.2013, 14:45
siyah kernelle rootlanırmı acaba

osnakli
23.Ocak.2013, 14:47
arkadaşlar eskisürüm odin ile yükleme yapın ilk sayfadaki odin ile ben yükleme yapamadım bilginiz olsun.

arayanxy
23.Ocak.2013, 14:55
Ben test sürümünü kullanıyordum cok sevdim az kasmalar olsada acaba bunu yüklediğimde dil yine türkçe olacak değil mi ispanyol dilinde olmasın(biraz safça soru) ama elimde değil dil türkçe dimi merak ettim

CQNSTANT!NE
23.Ocak.2013, 15:04
Yok hocam

Ripple ve Ink effect ekledim yeni offical roma ekledim haberiniz olsun :) Önceki romdaki herşey bu romdada var

hakancoskun
23.Ocak.2013, 15:08
Hadi hayırlısı.CONSTANTINE dostum yeni romunda orj.yeni sürüm JB kernel kullan bence.

CQNSTANT!NE
23.Ocak.2013, 15:11
Hadi hayırlısı.CONSTANTINE dostum yeni romunda orj.yeni sürüm JB kernel kullan bence.

Yok Philizz kernel kullanacağım .

JessePinkman
23.Ocak.2013, 15:59

XDA'dan Alıntılar:

Bu sürüm Odinden flashlanmıyor;

"<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> MD5 hash value is invalid
<OSM> PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-4.00b21.tar (1).md5 is invalid.
<OSM> End..."

Böyle bir hata alıyorum.

mrdmrc
23.Ocak.2013, 16:20
Bu sürüm Odinden flashlanmıyor;

"<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> MD5 hash value is invalid
<OSM> PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-4.00b21.tar (1).md5 is invalid.
<OSM> End..."

Böyle bir hata alıyorum.

dosyanın ilk indirdiğinizde yazması gereken PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-4.00b21.tar.md5 siz birden fazla indirmişsiniz arada(1) işareti var hepsini silip bir kere daha indirin belki bozuk inmiştir sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyin arka planda kiesin çalışmadığınada emin olun bazen hata almak normaldir md5 değerleri tutmamış olabilir :)

JessePinkman
23.Ocak.2013, 16:45
dosyanın ilk indirdiğinizde yazması gereken PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-4.00b21.tar.md5 siz birden fazla indirmişsiniz arada(1) işareti var hepsini silip bir kere daha indirin belki bozuk inmiştir sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyin arka planda kiesin çalışmadığınada emin olun bazen hata almak normaldir md5 değerleri tutmamış olabilir :)

Herhangi bir problem yok Auto Reboot işaretli, F. Reset Time işaretli PDA bölümüne koyuyorum Start diyorum fakat bu hata yine çıkıyor, az önce diğer root versiyonunu yükledim PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-3.1.tar.md5 fakat bunda da roota ulaşamadım. Ne yapmamız gerekiyor.

osnakli
23.Ocak.2013, 16:49
ilk izlenimi mi yazayım.
sızıntı da yaşadığım ram fazla yeme giderilmiş
alışıtıgımız s3 ekran kağıdı yok belki de 2.3.5den geldiğim için de olabilir ama duvar kağıtlarında görmedim.
hiç bir mesaj uygulama rehber silinmedi ama siz her ihtimale karşı yedeğinizi alın.
sızıntı da ki t9 klavye kısayolu gene yok.
pili henüz denemedim çünkü şarj aletim yok pcden idare ediyorum
sızıntı da ben ekran kilidi ve sim kart sıkıntısı yaşamadığım için bununla ilgili bişey yazamıycam.
ama inanın jb gerçekten çok güzel.
üst bildirim simgelerinin yeri de değiştirilebilse süper olacak ya:)

JessePinkman
23.Ocak.2013, 17:02

Şöyle bir durum var, PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-3.1.tar.md5 yükledim, fakat SU uygulaması otomatik gelmedi, fakat CWM'ye giriş yapabiliyorum Phillz touch 3 görünümü ile. Açılırken Ünlem işareti de çıkıyor fakat yedeklerimi yüklemek için titanium'a girdiğimde Root yetkisi yok diyor.

eagletr
23.Ocak.2013, 17:18
Şu ekran bölme olayı yok yine değil mi beyler?

ingridcold
23.Ocak.2013, 17:22
uygulama ve mesajlar silinmediyse nasıl yükleme yaptınız acaba? wipe etmeden oluyor mu?

bende şu anda sızıntı kullanıyorum, mümkünse hiçbirşey silmeden geçmek isterim.

ilk izlenimi mi yazayım.
sızıntı da yaşadığım ram fazla yeme giderilmiş
alışıtıgımız s3 ekran kağıdı yok belki de 2.3.5den geldiğim için de olabilir ama duvar kağıtlarında görmedim.
hiç bir mesaj uygulama rehber silinmedi ama siz her ihtimale karşı yedeğinizi alın.
sızıntı da ki t9 klavye kısayolu gene yok.
pili henüz denemedim çünkü şarj aletim yok pcden idare ediyorum
sızıntı da ben ekran kilidi ve sim kart sıkıntısı yaşamadığım için bununla ilgili bişey yazamıycam.
ama inanın jb gerçekten çok güzel.
üst bildirim simgelerinin yeri de değiştirilebilse süper olacak ya:)

osnakli
23.Ocak.2013, 17:39
uygulama ve mesajlar silinmediyse nasıl yükleme yaptınız acaba? wipe etmeden oluyor mu?

bende şu anda sızıntı kullanıyorum, mümkünse hiçbirşey silmeden geçmek isterim.
valla odin ile pda bölümüne tar uzantılı dosyayı ekleyip kurun hiç bir şey gitmedi bende.gayet de stabil ve hoş olmuş sızıntı olmayan yeni fireware.

JessePinkman
23.Ocak.2013, 17:47
@mrdmrc sorunu çözdüm, farklı bir yerden flash dosyası bulup cwm'den flashladım, flash linki vereyim isterseniz yapamayanlar için.
" PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-4.00b21-signed.zip -- [Only registered and activated users can see links] "

qumgiceiis
23.Ocak.2013, 17:52
beyler ben yükledim orjinal sürümünü hızlı fazla ram yemiyor şarj da yemiyor ancak yeniliklerde bakınca'' pop-up play , yeni kilit ekran , direkt arama, smart say'in hiç biri yok ? yanlışım varsa düzeltin ama ben bulamadım bulan varsa yazsın nerde bu yenilikler ?
edit: bi de iki farklı ana ekran modu ? onuda bulamadım yok öyle bişi

vetemin
23.Ocak.2013, 18:01
@mrdmrc sorunu çözdüm, farklı bir yerden flash dosyası bulup cwm'den flashladım, flash linki vereyim isterseniz yapamayanlar için.
" PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-4.00b21-signed.zip -- [Only registered and activated users can see links] "

root işlemi ok dostum teşekkürler

vetemin
23.Ocak.2013, 18:10
chaton deneni sildim mi keyfim yerine geliyor :)

noslu
23.Ocak.2013, 18:23
Tam temizlik yaptım cihazda. Resim müzik ne varsa tamamiyle sildim. Orjinal FW yi kurdum 2 gibi. baya kurcaladım uğraştım. şarjım yüzde yüzdü. şimdi tam yüzde 50 kaldı.

Şarj tutumu harika. Bunu bekliyordum aylarca çok iyi oldu. bıkmıştım günde 2 kere şarja takmaktan.
Telefon okadar stabil olduki sanki ağırlığını hisetiriyormuş gibi kaymak gibi.
RAM hiç yemiyor. tümünü temizle dediğimde 350MB dan başlıyor buda hayli benim için iyi.

mertakman244
23.Ocak.2013, 18:33
beyler ben yükledim orjinal sürümünü hızlı fazla ram yemiyor şarj da yemiyor ancak yeniliklerde bakınca'' pop-up play , yeni kilit ekran , direkt arama, smart say'in hiç biri yok ? yanlışım varsa düzeltin ama ben bulamadım bulan varsa yazsın nerde bu yenilikler ?
edit: bi de iki farklı ana ekran modu ? onuda bulamadım yok öyle bişi

Onların hepsi var hocam siz nasıl yüklediniz?

qumgiceiis
23.Ocak.2013, 18:38
Onların hepsi var hocam siz nasıl yüklediniz?

Yukleme islemini odin ile yaptim tar uzantili dosyayi pda bolumuni attim yukleme basarili da sonuclandi acaba direct call nasil yapabilirim ya da iki farkli ana ekran.modu ve pop up play nedir nerde bunlar sanirim benim cahilligim bunlari nerde nasil bulacagimi ve ne olduklarina dair pek fikrim yok beni aydinlatirsaniz cok memnun olurum

HasanTRGT
23.Ocak.2013, 19:17
Kardesim sende sorun yok bende bir saat önce yükledim bunun deneme sürümünden hiç bir farkı yok ekran kilidi efekti yok multiwiev yok ana ekran gecislerinde hala donma var nasıl olur da 500mb ile geçiş. Olur saçmalık

Derinbirderin
23.Ocak.2013, 19:35
Şuan samsung saçmalığından soğumuş durumdayım. Vaat edilen hiçbir şey gelmemiş.

kitap123
23.Ocak.2013, 19:43
ekran kilidinde dalgalanma yok bu kısım doğru. Multiwiev zaten s2'ye gelmicekti ekranı kücük olduğu icin. Geriye söylenen özellikler gelmiş. Jarz durumunu daha bilmiyorum ama ram kullanımı cok hosuma gitti.
Ekran kilidi veya menüler arası gezinme cok iyi hic donma yok. Donma var diyen arkadaslar full wipe yapıp birdaha kursunlar derim. Gerçekten cok iyi rom.

cenan97
23.Ocak.2013, 20:13
Beyler bu sürüm için philz kernel çıktı ....

recovery : [Only registered and activated users can see links]

odin : [Only registered and activated users can see links]

ben kurdum sorun yok ...

mertakman244
23.Ocak.2013, 20:24
Beyler bu sürüm için philz kernel çıktı ....

recovery : [Only registered and activated users can see links]

odin : [Only registered and activated users can see links]

ben kurdum sorun yok ...

Arkadasım recovery ile kurulanı 2. mesajdaki gibi mi kuracagız

vetemin
23.Ocak.2013, 20:35

aynen hocam cwm den

pisiko2133
23.Ocak.2013, 20:36
Hiç begenmedim biz bunun içinmi ağaç ettiler leaktan farki yok bunun samsung bilerek geciktirdi sanki uğraştılar izlenimi verdiler halbuki herşey aynı

vetemin
23.Ocak.2013, 20:37
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[I9100] Samsung Galaxy S2 Jelly Bean
XXLSJ - XXLS1 [ROOT]

Nasıl Yüklerim ?

Recovery Mod

* Dosyayı Harici bir Hafıza kartı'nın ana dizinine kopyalayınız ( Cihazın 16 Gb lık hafızasında çalışmaz)

* Cihazı Recovery moduna alınız ( Üç Tuş Yöntemi )

* Açılan Menüde " apply update from external storage " Seçeneğini tıklayınız

* PhilZ-xw6-XXLSJ isimli dosyayı seçerek yüklemeyi başlatınız

* Geri dönüp Cihazı Yeniden başlatın

* Bu işlemi kullandığınızda Triangle away programına gerek kalmaz çünkü ne sarı ünlem nede sayaç aktif olur :)

LİNK : V 3.1 Jelly Bean XXLSJ-OXX PhilZ (CWM) ([Only registered and activated users can see links])

Açıklama ;

Yüklediğimiz bu dosya nedir ?

XXLSJ - XXLS1 sunulan sızıntı Jellybean Sürümünün Kerneli alınarak sadece Root için gerekli olan ve Brick riskini temizleyen yama eklenerek paketlenmesi ile oluşturulmuştur.

Kernele Extra eklenenler ;

* Busybox

* SuperSU 0.96

* Clockworkmod v6.0.1.5

* Hard Brick riskini ortadan kaldıran Kod düzenlemesi

aynen böyle

vetemin
23.Ocak.2013, 20:45
Hiç begenmedim biz bunun içinmi ağaç ettiler leaktan farki yok bunun samsung bilerek geciktirdi sanki uğraştılar izlenimi verdiler halbuki herşey aynı

valla bana göre mükemmel olmuş farklı bir şey çıkacagını düşünmüyorduk zaten en azından hatalar azaltılmış takdir etmek lazım sızıntı ise bize bu keyfi 2 ay önceden yaşatttı okadar genede sızıntı bu sürümün heyecanını önceden tatdık bu yüzden sıradan geliyor ama hatalar düzelmiş çatır çatır çalışıyor benim görüşlerim bunlar

delipalta
23.Ocak.2013, 20:48
yüklemeyi yaptım ben ama ekran kilitlenmiyor ve güç düğmesine biraz basınca direk kapanıyor. ekran kilidi olayının çözümü yok mu?

vetemin
23.Ocak.2013, 20:58
yüklemeyi yaptım ben ama ekran kilitlenmiyor ve güç düğmesine biraz basınca direk kapanıyor. ekran kilidi olayının çözümü yok mu?

bende yok böyle bir sorun

mertakman244
23.Ocak.2013, 21:01
Hocam onun çözümü forumdaki 4.0.X kilit ekranı konusunda var buda linki[Only registered and activated users can see links]

redgirl
23.Ocak.2013, 21:05
benim csc unknown yazıyor siz kontrol ettinizmi?

mertakman244
23.Ocak.2013, 21:19
Ona nereden bakıyoruz

redgirl
23.Ocak.2013, 21:21
*#1234# yapınca ekranda görünür

redgirl
23.Ocak.2013, 21:38
benim csc unknown yazıyor siz kontrol ettinizmi?

eski odinle tekrar yükledim olması gereken csc kodu yazıyor şimdi.

redgirl
23.Ocak.2013, 21:49
riple smart yükledikten sonra telefon açılmaz oldu, bir kaç restart dan sonra açıldı ama riple smart efekti yok.

vetemin
23.Ocak.2013, 21:59
riple smart yükledikten sonra telefon açılmaz oldu, bir kaç restart dan sonra açıldı ama riple smart efekti yok.

uyuşmuyor şimdilik ben hepsine baktım kilitliyor telefonu

kitap123
23.Ocak.2013, 22:05
Bir gariplik oldu telefonda full wipe yapıp 2. defa kurayım dedim romu bu seferde sd kartımı görmüyor. Ayrıca hem odin hemde cmw den denedim root yapmayı gene olmadı.

_SaW_
23.Ocak.2013, 22:07
multiwindow için bazı romlar var onları nerden yükleyebiriz arkadaşlar bide root nezman gelir acaba :S ben kurmadım şarj dolsun birazdan kurcam inşallah bekledigimize değmiştir

mertakman244
23.Ocak.2013, 22:08
Arkadaslar rootsuz olan bir arkadasım tarayıcıda ç yazmayı deneyebilir mi galiba yine o sorun var

redgirl
23.Ocak.2013, 22:08
bu phliz in tam olarak rootladığını gören oldumu supresu felan tam yetkili değil dedi bende.

kitap123
23.Ocak.2013, 22:09
sd kart bos diyor bende anlamadım gitti sorunu ne acaba böyle bisi yasayan oldumu

adnan32
23.Ocak.2013, 22:09
Arkadaslar rootsuz olan bir arkadasım tarayıcıda ç yazmayı deneyebilir mi galiba yine o sorun var

Evet ç yine sorunlu

mertakman244
23.Ocak.2013, 22:12
Evet ç yine sorunlu

Allahım ya neyse chrome devam

mrdmrc
23.Ocak.2013, 22:13

Dostum kusurabakma bir proje üzerinde çalışıyordum oyüzden dalıp gitmişim unuttum seninle konuştuğumuzu problemi çözmene sevindim o linkide senin alıntınla beraber ikinci msja ekliycem tekrar kusurabakma..

aynen böyle

Dostum alıntı yaparken komple mesajı alıntılarsan acaip çirkin bir görüntü çıkıyor aynen böyle yazmak yerine 3. msjda ki gibi yaptım desen görüntü kirliliği yaratmazsın ilk sayfa nasıl in in bitmiyor millet okumuyor bu sefer bu alıntılar yüzünden başkalarının sorularıda arada kaynar ;)

redgirl
23.Ocak.2013, 22:14
yüklediğime pişman oldum sızıntı bundan daha iyiydi

mrdmrc
23.Ocak.2013, 22:15
Evet ç yine sorunlu

arkadaşlar bu ç olayı sadece belli kişilerde oluyor ve her güncellemede aynı kişiler ç sorunlu diyor o bence başka bir olaydan kaynaklı olsa gerek benim hiç başıma gelmeyen bir olay ama bir kere başına geleninde hep başına geliyor sanırsam aynı önceki versiyonlardaki gibi elle düzelticeksiniz :S

kitap123
23.Ocak.2013, 22:19
2 saattir sd kartı tanıtmak icin ugrasıyorum en sonunda tam kartı cıkaracakken bi anda kartı tanıdı dosyaları actı. Sonra odinden ve cmw den root yapamıyordum tekrar deniyim dedim cmw den root yaptı. Ve açılırken ünlem isaretide çıkmkıyor. Bende süpelendim acaba root olmadımı diye ama titanium backupu calıstırdı. Tekrar reset atttım gene ünlem isareti yoktu.

Bu basıma gelenler normalmidir acaba :D

vetemin
23.Ocak.2013, 22:19
Dostum alıntı yaparken komple mesajı alıntılarsan acaip çirkin bir görüntü çıkıyor aynen böyle yazmak yerine 3. msjda ki gibi yaptım desen görüntü kirliliği yaratmazsın ilk sayfa nasıl in in bitmiyor millet okumuyor bu sefer bu alıntılar yüzünden başkalarının sorularıda arada kaynar ;)[/QUOTE]

Dogru diyorsun hocam tesekkurler

redgirl
23.Ocak.2013, 22:20
Evet ç yine sorunlu

ben denedim ç yazıyor

ramius
23.Ocak.2013, 22:28
Kies telefonu görüyor mu arkadaşlar. Sızma sürümde csc değişmiyor du. Bunda değişiyormu acaba.

mrdmrc
23.Ocak.2013, 22:29
XXLS8-FOP (Jellybean)
mediafire linkleridir

Phillz Kernel Jellybean için yeni kernelini çıkardı 2. msja eklenmiştir yeni kernel

dprsf
23.Ocak.2013, 22:30
Arkadaşlar birşey soracağım ben rotladım, *#1234# yapınca PDA LS8 - PHONE LS8 - CSC LS3 Csc nin LS3 olması acaba yanlış birşey yapmamdan mı ? yok normal mi ?

redgirl
23.Ocak.2013, 22:32
XXLS8-FOP (Jellybean)
mediafire linkleridir

Phillz Kernel Jellybean için yeni kernelini çıkardı 2. msja eklenmiştir yeni kernel

nasıl düzelme varmı.

redgirl
23.Ocak.2013, 22:33
Arkadaşlar birşey soracağım ben rotladım, *#1234# yapınca PDA LS8 - PHONE LS8 - CSC LS3 Csc nin LS3 olması acaba yanlış birşey yapmamdan mı ? yok normal mi ?

normal işte

mrdmrc
23.Ocak.2013, 22:33
Dostum alıntı yaparken komple mesajı alıntılarsan acaip çirkin bir görüntü çıkıyor aynen böyle yazmak yerine 3. msjda ki gibi yaptım desen görüntü kirliliği yaratmazsın ilk sayfa nasıl in in bitmiyor millet okumuyor bu sefer bu alıntılar yüzünden başkalarının sorularıda arada kaynar ;)

Dogru diyorsun hocam tesekkurler

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi[/QUOTE]

maksat muhabbet olsun ;)

mrdmrc
23.Ocak.2013, 22:34
nasıl düzelme varmı.

ben henüz test etmedim hiç ne romu nede rootu ama konuşanlar xda'da olumlu yazmışlar ben custom romları bekliyorum bu gece inşallah bir tane yayınlıycam türkçeleştrip :)

kitap123
23.Ocak.2013, 22:36
Yeni kernel odinle yüklendi ünlem isaretim geri geldi :D

rebuplicfb
23.Ocak.2013, 22:49
Ben roomu yukledim guzel gorunuyor.Bu ram durumunu gosteren ve programlari kapatan yeri bulamadim onceki surumde vardi bunda yokmu anlamadim:)

mrdmrc
23.Ocak.2013, 22:51
Ben roomu yukledim guzel gorunuyor.Bu ram durumunu gosteren ve programlari kapatan yeri bulamadim onceki surumde vardi bunda yokmu anlamadim:)

Home tusuna basili tutuncadami gelmiyor?

sabayonasl
23.Ocak.2013, 23:03
indirme linkinde sorunmu var ..habire geri sayıp duruyor

rebuplicfb
23.Ocak.2013, 23:07
Home tusunu basili tutunca geldi ustadim haklisin:)Bulamadim iki saattir bende diyorum nereye kayboldu bu.Tesekkurler..Acemi olunca boyle oluyor iste:D Onceki surumde menu icersinde vardi galiba bunda saklamislar..

mrdmrc
23.Ocak.2013, 23:32
indirme linkinde sorunmu var ..habire geri sayıp duruyor

hotfile sitesinde üst üste downloadlarda premium değilseniz böyle hatalar olabiliyor internet explorerda deneyin yada başka bir programda eğer ordada öyle ise modemi resetleyin ve cachei temizleyin sayfanın :)

Home tusunu basili tutunca geldi ustadim haklisin:)Bulamadim iki saattir bende diyorum nereye kayboldu bu.Tesekkurler..Acemi olunca boyle oluyor iste:D Onceki surumde menu icersinde vardi galiba bunda saklamislar..

mhm değil olur böle bende normal yolunu bilmiyorum kısa yoluna alışmışım :D

rolves1899
23.Ocak.2013, 23:40
Öncelikle iyi geceler. Çok uzun bir süredir bunu bekliyordum , Türkiye için olan sürümünü beklemeden kurmak istiyorum. Birkaç sorum olacaktı. Kurulumdan sonra “Wipe data/factory reset” ve “Wipe Cache partition” işlemlerini uygulamasam herhangi bir sorun olur mu ? Ya da bu işlemleri uyguladığımda neler silinir (uygulamalar , resimler... ) ? Yardımcı olursanız çok sevinirim Türkiye sürümünü beklemek istemiyorum bunlar için.Teşekkürler.

rebuplicfb
23.Ocak.2013, 23:45
Eyvallah ustadim sagol bu saatte burdaki insanlara yardimci oluyor paylasim yapiyorsun daha ne olsun.Eksik olma sakin:)Tesekkurler tekrardan..

_SaW_
23.Ocak.2013, 23:47
CF -root nezman gelir sizce? daha sonra multiwindow için romlar gelecek değilmi bi kç yerde gördümde şimdi türkçe deildir onlar yüklemek istemiyorum site ismi vermeyim şimdi

rolves1899
23.Ocak.2013, 23:54
Öncelikle iyi geceler. Çok uzun bir süredir bunu bekliyordum , Türkiye için olan sürümünü beklemeden kurmak istiyorum. Birkaç sorum olacaktı. Kurulumdan sonra “Wipe data/factory reset” ve “Wipe Cache partition” işlemlerini uygulamasam herhangi bir sorun olur mu ? Ya da bu işlemleri uyguladığımda neler silinir (uygulamalar , resimler... ) ? Yardımcı olursanız çok sevinirim Türkiye sürümünü beklemek istemiyorum bunlar için.Teşekkürler.

mrdmrc
24.Ocak.2013, 00:50

resimleriniz gitmez rehberiniz ve yüklü programlar gider ama kalıntıları dataları durur genelde format internal(emmc) yaparsanız data ve kalıntılarıda silersiniz gelelim sorunuza bunları yapmazsanız tam verimli kullanmama şansınız yüksektir oyüzden tavsiyem yedeğinizi alın ve öyle kurulum yapın :)

Eyvallah ustadim sagol bu saatte burdaki insanlara yardimci oluyor paylasim yapiyorsun daha ne olsun.Eksik olma sakin:)Tesekkurler tekrardan..

saolasın böyle düşünmen bile yeter bana :)

CF -root nezman gelir sizce? daha sonra multiwindow için romlar gelecek değilmi bi kç yerde gördümde şimdi türkçe deildir onlar yüklemek istemiyorum site ismi vermeyim şimdi

omega rom multi windowlu olarak çıktı ;) root hemen indirme linkinin altında da notta belirttiğim gibi 2.msjda var :)

_SaW_
24.Ocak.2013, 00:59
heh tamda onu sorcaktım hocam onu araştırırken sen yazmışın şimdi bu ispanya sürümünü kurduktan sonra root ta yaptıktan sonra [Only registered and activated users can see links] bu linkteki omega romu yüklesem çalışır dimi bi sorun olmaz allah hycandan duramıyom çatlarım yüklemezsem bu akşam :D bide bu omega rom türkçe mi?

sabayonasl
24.Ocak.2013, 01:05
o degilde bu ispanya sürümünde call record yokmuş ya la:(

mrdmrc
24.Ocak.2013, 01:08
heh tamda onu sorcaktım hocam onu araştırırken sen yazmışın şimdi bu ispanya sürümünü kurduktan sonra root ta yaptıktan sonra [Only registered and activated users can see links] bu linkteki omega romu yüklesem çalışır dimi bi sorun olmaz allah hycandan duramıyom çatlarım yüklemezsem bu akşam :D bide bu omega rom türkçe mi?

ben o konuyu türkçeleştrip açtım hiç ana sayfaya bakmıyosun :D
[Only registered and activated users can see links] %3B%26%239679%3B

o degilde bu ispanya sürümünde call record yokmuş ya la:(

o hiç bir orjinal firmwarede olmazki :D custom romlarda olur :)

_SaW_
24.Ocak.2013, 01:11
yok hocam demek istedigim telefona yükleyince menüler fln türkçe mi yoksa ingilizcemi kullanmak zorundayız?

mrdmrc
24.Ocak.2013, 01:15
yok hocam demek istedigim telefona yükleyince menüler fln türkçe mi yoksa ingilizcemi kullanmak zorundayız?

türkçe dil seçeneğini kaldırmaz indie hatta hiç bir dili kaldırmaz açılışta türkçeyi seçtiğin sürece türkçe kullanırsın :)

sabayonasl
24.Ocak.2013, 01:19
omega yüklerim bende ..varmıdır call record:)

_SaW_
24.Ocak.2013, 01:21
türkçe dil seçeneğini kaldırmaz indie hatta hiç bir dili kaldırmaz açılışta türkçeyi seçtiğin sürece türkçe kullanırsın :)

ozman ben başlıyom yükleme işlemlerine omeganın daha yeni sürümü gelcekmiş onu sonra kurarım omegaya hasta oldum orjinal rom dan daha iyi hadi iyigeceler herkese saol yardımların için :)

sabayonasl
24.Ocak.2013, 01:23
var dimi:)

sabayonasl
24.Ocak.2013, 01:27
yokmuş lanet olsun yaw:(

sabayonasl
24.Ocak.2013, 01:30
mod olarak eklemek mümkün degilmi flaslasam olmamı??

mrdmrc
24.Ocak.2013, 01:33
mod olarak eklemek mümkün degilmi flaslasam olmamı??

üst üste çok msj yazma ;)

omegayı yeni yükliycem yorumları yazarım varmı yokmu ama aceleniz yoksa biraz bekleyin tüm modların eklenmiş hali hafta sonu yayınlıycak yarın bir rom daha yayınlıycak v19.1 olarak bikaç mod daha eklemiş olarak ama final versiyonunu hafta sonuna upload edicek tüm modların eklendiği şuan v18de var bütün modlar

mrdmrc
24.Ocak.2013, 02:13
FULL Destekli JB XWLS8 uyumlu Siyah Dorminax Kernel 7.44 ve yükleme ayrıntısı ikinci mesaja eklendi...

Tarafımdan Omega V19 JB XWLS8 da denendi sorunsuz çalışmaktadır...

_SaW_
24.Ocak.2013, 03:03
hocam ben kurdum yükledim Phillz Kernelin kurdum yükledim sorunsuz çalışıyor allaha şükürde bu Siyah Dorminax Kernel 7.44 nedir şimdi bunudamı kurcaz üstüne?
bide yazılım güncellemesi uyarı geliyor onu onaylayımmı ?

sabayonasl
24.Ocak.2013, 03:12
sanırım kurdun kurduguna göre varmıdır yokmudur yazarsın herhalde:D
tamam üst üste yazmam alt alta yazarım:D
neyse kurayım bari kendim göreyim hafta sonuna kadar omegada kalırım hafta sonundan sonrada allah kerim ..kurup yatcam zaten zorum ne bunuda anlamış degilim bitane yükleyip kalsam sanki deli dürtücek beni:D

kamasutra67
24.Ocak.2013, 10:20
FULL Destekli JB XWLS8 uyumlu Siyah Dorminax Kernel 7.44 ve yükleme ayrıntısı ikinci mesaja eklendi...

Tarafımdan Omega V19 JB XWLS8 da denendi sorunsuz çalışmaktadır...

Direk Siyah Dorminax yükleyince Gökhan hocanın Siyah Kernelindeki gibi root oluyor mu ve üçgen çıkıyor mu ?

byhard
24.Ocak.2013, 10:21
bu yazılımla benchmark testi yaptım cihaz rootsuz iken 10100 küsürlü puan aldı rootladım cihazı bide öyle denedim 8900 aldı neden böyle bişi olduki ?

mertakman244
24.Ocak.2013, 10:31
Neden oyle acaba rootladıktan sonra takılma falan hissettiniz mi

vetemin
24.Ocak.2013, 10:31
Direk Siyah Dorminax yükleyince Gökhan hocanın Siyah Kernelindeki gibi root oluyor mu ve üçgen çıkıyor mu ?

gökhan hocanın siyah kernel tabanlıdır root olur odinle yüklenen her kernel gibi üçgen çıkar ama bunların odin versiyonu yok diye biliyorum

mrdmrc
24.Ocak.2013, 10:45
hocam ben kurdum yükledim Phillz Kernelin kurdum yükledim sorunsuz çalışıyor allaha şükürde bu Siyah Dorminax Kernel 7.44 nedir şimdi bunudamı kurcaz üstüne?
bide yazılım güncellemesi uyarı geliyor onu onaylayımmı ?

Istege bagli phillzlede kullanilabilir bateri performans ses gibi ozelliklerden dolayi doriyi secerim ben.

sanırım kurdun kurduguna göre varmıdır yokmudur yazarsın herhalde:D
tamam üst üste yazmam alt alta yazarım:D
neyse kurayım bari kendim göreyim hafta sonuna kadar omegada kalırım hafta sonundan sonrada allah kerim ..kurup yatcam zaten zorum ne bunuda anlamış degilim bitane yükleyip kalsam sanki deli dürtücek beni:D

Callrec soruyosun muhtemelen henuz yok bugun v19.1 cikicak belki ona koyar cunku apksi uyumludur :)

Vetemin arkadasin dedigi gibi odin yuklemesinde cikar ama henuz odin versiyonu yayinlamadi sanirsam yada gormedim.

bu yazılımla benchmark testi yaptım cihaz rootsuz iken 10100 küsürlü puan aldı rootladım cihazı bide öyle denedim 8900 aldı neden böyle bişi olduki ?

Normaldir benchmark sistemi yoran bir uygulamadir ust uste calizmaz tam performans icin rootladikdan sonra wipe cacche fix permission yapip telefon acildiginda biraz bekleyip sitem ramini trmizleyin ve tekrar deneyin ;)

gökhan hocanın siyah kernel tabanlıdır root olur odinle yüklenen her kernel gibi üçgen çıkar ama bunların odin versiyonu yok diye biliyorum

Muhtemelen cikartir simdilik yok diyelim :)

vetemin
24.Ocak.2013, 11:00
mrdmrc hocam wanamlite v14 yüklüyorum bir test edip bakalım :)

mrdmrc
24.Ocak.2013, 11:14
mrdmrc hocam wanamlite v14 yüklüyorum bir test edip bakalım :)

bir dene bende v19.1 çıktı onu kurucam birazdan hafta sonuna kada bir bakalım :) benim asıl beklediğim herzamanki gibi Armageddon Rom olucak ama ozamana kadar omegada kalırım gibi :)

byhard
24.Ocak.2013, 11:57
bu yazılımla rootlu cihaz benchmark testi skoru: 10263 nasıl :)

vetemin
24.Ocak.2013, 12:29
bu yazılımla rootlu cihaz benchmark testi skoru: 10263 nasıl :)
hangisi antutumu?

vvvaeee
24.Ocak.2013, 13:07
ispanya versiyonunu root yapmek için ne yapmalıyım acilen yardım edermisiniz?

onuroguzz
24.Ocak.2013, 13:07
Sizinti jb ile normal jb arasndaki farklar neler acaba ?

vetemin
24.Ocak.2013, 13:08
ispanya versiyonunu root yapmek için ne yapmalıyım acilen yardım edermisiniz?

ederiz tabiki bu konun 2.mesajını okuyabilirsiniz ayrıntılı olarak bulabilirsiniz

vetemin
24.Ocak.2013, 13:14
yakacam bu telefonu bir gün ben :)

quadrant pro

54695470

mrdmrc
24.Ocak.2013, 13:24
yakacam bu telefonu bir gün ben :)

quadrant pro

54695470

sakın kafayı yeme bence quadrant 4.0.xlerde 4400ü geçmeyen bir program antutuda 7binlerde takılırdı şimdi antutu 10binde quadrant 5binlerde normal bişey zaten 6bin ve üstü s3 ve note2 çıkarıyor :)

vetemin
24.Ocak.2013, 13:46
sakın kafayı yeme bence quadrant 4.0.xlerde 4400ü geçmeyen bir program antutuda 7binlerde takılırdı şimdi antutu 10binde quadrant 5binlerde normal bişey zaten 6bin ve üstü s3 ve note2 çıkarıyor :)

bence s2 in alabilecegi en güzel skor zaten s3 veya note 2 ile aynı skoru alsa ne gerek bunlara para vermeye hem zaten ayıpda olur ehehehe

JessePinkman
24.Ocak.2013, 14:05
@mrdmrc dostum sorun değil ben problemi çözdüm, kolay gelsin proje içinde.
Dorminax Siyah Kernel nasıl yüklemişmiydin?

fiko16
24.Ocak.2013, 14:06
arkadaşlar indirdimde nasil kuracam kurmadan önce wipe data vs yapayimmi

JessePinkman
24.Ocak.2013, 14:14
arkadaşlar indirdimde nasil kuracam kurmadan önce wipe data vs yapayimmi

temiz bir kurulum için wipe işlemlerini yapmanı öneririm, ilk sayfada anlatımı mevcut.

gkoylu
24.Ocak.2013, 14:26
siyah dominex kernel in 7.44 versiyonu mu ne var omega roma da uyumlu. Bununla root etmek istiyorum fakat, Stock rom olduu için recovery de install update from sdcard yok. External stroage var. onun için odinden yapılacak olanı var mı ?

Teşekkürler.

JessePinkman
24.Ocak.2013, 14:30
siyah dominex kernel in 7.44 versiyonu mu ne var omega roma da uyumlu. Bununla root etmek istiyorum fakat, Stock rom olduu için recovery de install update from sdcard yok. External stroage var. onun için odinden yapılacak olanı var mı ?

Teşekkürler.

Senin için biraz araştırma yaptım xda'da fakat Odin versiyonu yok maalesef, ya da ben bulamadım.

hasanboranur
24.Ocak.2013, 15:07

Teşekkürler.

philiz kernel odin versiyonu var mesajda bahsedilmiş ilk sagfada onu kullan sonra isterseen kernel değiştirirsin

_SaW_
24.Ocak.2013, 15:15
yaw benim kafam karıştı şimdi hocam ben rom u kurdum yükledim üstünede Phillz Kernelin kurdum yükledim sorunsuz çalışıyor. şimdi odin ile bunlara ilaveten Siyah Dorminax Kernel 7.44 mi kurayım Phillz Kernel kalkıcak Siyah Dorminax Kernel olacak yine rootlu olacak değilmi?

mertakman244
24.Ocak.2013, 15:19
yaw benim kafam karıştı şimdi hocam ben rom u kurdum yükledim üstünede Phillz Kernelin kurdum yükledim sorunsuz çalışıyor. şimdi odin ile bunlara ilaveten Siyah Dorminax Kernel 7.44 mi kurayım Phillz Kernel kalkıcak Siyah Dorminax Kernel olacak yine rootlu olacak değilmi?

Evet arkadasım rootlu olacak ama kernelin siyah dorminax olacak

_SaW_
24.Ocak.2013, 15:26
Evet arkadasım rootlu olacak ama kernelin siyah dorminax olacak

teşekkür ederim onu deneyim bari o daha iyi diyolar..

palpable
24.Ocak.2013, 15:31

bu linkteki root dosyasını indirdim, odin ile kurdum fakat telefon açılırken samsung galaxys2 ekranında kaldı, ekrandaki sarı ünlem işaretiyle. daha sonra telefonu download moduna alıp stock rom'u tekrar kurdum odin aracılığı ile, telefon yine samsung galaxy s2 ekranında kaldı ama bu sefer sarı ünlem. fakat telefon açılmıyor. ne yapabilirim?

STR
24.Ocak.2013, 15:53
Official romu telefonuna kuran arkadaşlara bi sorum var. Sızıntı romda ekran karardığında menü tuşuna basıldığında ana menüye geri dönüyordu. Official Spain Rom'da aynı sorun devam ediyor mu?

mertakman244
24.Ocak.2013, 16:21

bu linkteki root dosyasını indirdim, odin ile kurdum fakat telefon açılırken samsung galaxys2 ekranında kaldı, ekrandaki sarı ünlem işaretiyle. daha sonra telefonu download moduna alıp stock rom'u tekrar kurdum odin aracılığı ile, telefon yine samsung galaxy s2 ekranında kaldı ama bu sefer sarı ünlem. fakat telefon açılmıyor. ne yapabilirim?

Wipe işlemlerini yapıp tekrar yükleyin stock romu olmuyor ise custom rom deneyin

palpable
24.Ocak.2013, 16:34
wipe ları yaptım tekrardan stock 4.1.2 yi kurdum sonuç aynı. bu arada telefonu kapatıyorum telefon kendi kendine yeinden açılıyor

byhard
24.Ocak.2013, 17:03
arkadaşlar root olarak hangisi tavsiye ediyosunuz philiz kernel mı siyah dorimanx mı ?

mertakman244
24.Ocak.2013, 17:46
Dorimanx ntfs dosya destekliyor mu yani flash bellek taktıgımızda çalıstırır mı

vetemin
24.Ocak.2013, 17:47
arkadaşlar root olarak hangisi tavsiye ediyosunuz philiz kernel mı siyah dorimanx mı ?

siyah_dorimanx tabikide her türl ayar yapabilirsin mesela

bln effect menu ve back tuşlarının ışığı cevapsız cağrı veya messaj geldiğinde seni haberdar eder
sound ses amfii
force mass stroage ,
dual mount
hızlı şarj
cpu overclock ve underclock
gpu overclock ve underclock
vb... daha nicelerini yapabilirsin

fatihkilic25
24.Ocak.2013, 17:52
Arkadaşlar niye bende dropbox yok sızıntı sürümde vardı

byhard
24.Ocak.2013, 18:03
siyah_dorimanx tabikide her türl ayar yapabilirsin mesela

bln effect menu ve back tuşlarının ışığı cevapsız cağrı veya messaj geldiğinde seni haberdar eder

bu dediğin ayarı nerden yapabilirim bende böyle bişi arıyodum dediğin iyi oldu yardımcı olurmusun :)

vetemin
24.Ocak.2013, 18:12
bu dediğin ayarı nerden yapabilirim bende böyle bişi arıyodum dediğin iyi oldu yardımcı olurmusun :)

stweaks yüklenir uygulama menüsüne proğramı aç bln diye bölü var oradan işaretleyip uygulayacaksınız

ersin16
24.Ocak.2013, 18:24
siyah_dorimanx odin ile yukleniyormu

Opel's Driver
24.Ocak.2013, 18:58
Merhaba Arkadaşlar ;

Ben Şimdli XLS8 Firmware'yi Odin ile kurdum. Şimdi Ben 2.Mesajdaki Philz Kernel dosyasını indirip odin ile telefona kurduğum o zaman telefonum rootlumu olacak doğrumu anladım ben konuyu ? Root'layan varmı ? Telefonun Brick Riski Yüksek mi ? Yoksa Her zamanki gibi. Deneyen arkadaşlarımdan hata yapmamak için yorum bekliyorum.

redgirl
24.Ocak.2013, 19:14
Merhaba Arkadaşlar ;

Ben Şimdli XLS8 Firmware'yi Odin ile kurdum. Şimdi Ben 2.Mesajdaki Philz Kernel dosyasını indirip odin ile telefona kurduğum o zaman telefonum rootlumu olacak doğrumu anladım ben konuyu ? Root'layan varmı ? Telefonun Brick Riski Yüksek mi ? Yoksa Her zamanki gibi. Deneyen arkadaşlarımdan hata yapmamak için yorum bekliyorum.

evet 2. mesajdaki philz karnel rootlamış olucak, ama cmw den yapılanını tercih et derim. ilk foruma konulduğu andan beri 4 ncü defa yükledim rootsuzkende wipe uyguladım brick felan olmadı.

byhard
24.Ocak.2013, 19:16
stweaks yüklenir uygulama menüsüne proğramı aç bln diye bölü var oradan işaretleyip uygulayacaksınız

tam aradığım gibi çok güzel oldu çok sağol :) fakat diğer kernelin üstüne kurduğumdanmıdır nedir sanki telefonda takılmalar olmaya başladı kernel temizleyici kullanmıştım halbuki

vetemin
24.Ocak.2013, 19:30
tam aradığım gibi çok güzel oldu çok sağol :) fakat diğer kernelin üstüne kurduğumdanmıdır nedir sanki telefonda takılmalar olmaya başladı kernel temizleyici kullanmıştım halbuki

:thumbup: