PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tablet Pc'nize Format atma

googleandroid
10.Temmuz.2010, 11:57
Not : Mecbur Kalmadığınız sürece yani cihazınız açılmaz hale gelmediği sürece güncelleme yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. 1,5 ve 1,7 versiyonları arasında çok büyük fark yok bazı arkadaşlar sırf keyif olsun diye güncelleme yapmaya çalışıp ürünlerini bozuyorlar.Güncelleme/Yeni versiyon yükleme basit bir iş değildir.

1 . Öncelikler http://www.googleandroid.gen.tr/Forum-tablet-pc-firmwareleri Kategorisinden cihazınıza uygun firmwareyi bulun eğer kategoride yok ise Google'de " Cihaz Adı Firmware " diye arama yapın.Çin malı tabletlerin Firmware'leri zor bulunu baştan söyleyeyim.

2 . Firmware'yi bulup indirmeye başladıysanız cihazınız açılıyor ise önemli resim vb belgelerinizi yedekleyin çünkü cihazdaki herşey silinecek.

Uyarılar Mutlaka oku : Biz denedik ve sorunusz başarıya ulasltık fakat sizlerin yanlış yapmayacagınız garantısını vermem o yuzden yazdıklarımı dıkkatlıce uygulayın cunku yanlıs yapılan ıslemden googleandroid.gen.tr sorumlu değildir.Fakat bir sorun olursa bize sorunu bildirin size yardımcı oluruz.Şimdi başlıca uyarılara gelelim.

* İşlem esnasında eksik dosya atmadıgınıza emin olun.
* İşlem sırasında tablet Pc'niz sarjda olsun
* Hiç bir adım atlamadığınıza emin olun.
* Sistem yedeğini mutlaka alın.
* Firwmare'yi indirdiğiniz yerde firmware hakkıda bilgi edinin sorunları varmı diye.

3 . Firmware indirdikten sonra dosyaları rar yada zip'ten çıkarın

4 . Kart okuyucu ile hafıza kartına dosyaları atın.

Not : Hafıza Kartını Önce biçimlendirip sonra atın script klasörünü

6 . Güvenli Bir şekilde bağlantıyı kesin ve tablet pc'nizi kapatıp tekrar açın.Yükleme işlemi otomatik başlayacaktır.Yükleme işlemi 5-10 dk arası sürmektedir." All uptade successfull...waiting for remove Sd Card " yazısınıdı görünce hafıza kartını çıkarın işlem bitdi tablet şimdi tekrar açılacaktır.

uurproject
21.Temmuz.2010, 11:43
Acaba yukarida verilen bilgiler SmartQ 7 MID'de ise yariyabilirmi?

Fazlasi ile karismis durumda tabletimin hafizasi :)

Bunu denesem , ilk ayarlarina donermi acaba?

yada fabrika ayarlarina donmek icin hangi yolu izlemeliyim?

tesekkurler....

googleandroid
21.Temmuz.2010, 12:28
Denerseniz sorun çözülebilir ben öğle düşünüyorum hiç denemedim ama araştırım sizin için bugün.

uurproject
21.Temmuz.2010, 13:17
Tesekkurler ama yukaridaki anlatimi denedim bi sonuc alamadim , aslinda benim istedigim bu cihaza yeni bir sistem kurmak bunu basarabilirsem cok mutlu olucam WinCE kurmak istiyorum ama kurulum asamasinda hic bir bilgim yok , yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim.

msn adresini listeme ekledim ordan gorusme olanagi olursa mutlu olurum.

Tesekkurler.

googleandroid
21.Temmuz.2010, 14:01
Konu hakkında araştırma yapıp sonuçu bildireceğim.

6death6metal6
21.Temmuz.2010, 21:27
Bilgilendirme için teşekkürler.APAD MID M70003 modeli içinde geçerli midir?

googleandroid
21.Temmuz.2010, 22:10
APAD MID M70003 Modeli için Geçersizdir.

rocknarena
23.Temmuz.2010, 00:44
Arkadaşlar selamlar.
Çok acil yardımınıza ihtiyacım var.
Bende Eken M003 8" var bilmeden M001'in scriptini kurmaya çalışmışım.
Şu anda hiç açılmıyor.
Yapabileceğimiz bir şey varmı?

googleandroid
23.Temmuz.2010, 13:17
@rocknarena

Araştırmalarımız başladı Eken M003 firewaresini bulup sitemize ekleyeceğiz.

trinity303
26.Temmuz.2010, 21:27
Benim tablet PC, başlangıç ekranındaki Android yazısı çıkmasının ardından saatlerce aynı şekilde kalıyor ve açılmıyor. Yukarıdaki şekilde format atsam PC'yi kurtarabilir miyim?
Tabi formattan sonra, elimde hiçbir program olmadığı için, hangi programları, nereden bulup nasıl kuracağım, hiçbir fikrim yok.
Eğer format atmadan bilgisayarı açıp çalıştırabilme yöntemi varsa, mesela fabrika ayarlarına dönmek gibi, çok daha fazla sevinirim.
Lütfen biri yardımcı olsun.

googleandroid
26.Temmuz.2010, 22:19
Kardeş Öncelikle aramıza hoşgeldiniz

Hangi marka tablet pc kullandığınızı belirtirseniz ona göre fireware yükleriz.Bu bahsetdiğiniz sorun durduk yere olmaz kesin yanlış birşey sildiniz veya fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz.Neyse yeni fireware ile bu sorunu çözeriz fakat model ve marka belirtmeniz lazım.Her türlü uygulma sitemizde var ekstra istediğiniz uygulamaları belirtin ekleyelim.

trinity303
27.Temmuz.2010, 21:45
Öncelikle çok teşekkürler. çözülecek bir sorun olduğunu duyduguma çok sevindim.
Bende M001 7

googleandroid
27.Temmuz.2010, 22:13
Öncelikle M001 diye bir model yok apad yada epad marka mı ? tablet pc modeliniz.Lütfen resim çekip pm atın yada ekleyin buraya

trinity303
28.Temmuz.2010, 08:33
http://www.shenit.com/1301/media/catalog/product/cache/1/image/300x300/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/o/google_1.jpg

Resmi bu________________________________________________ ______________
Hatta şu sayfanızda anlatılan model

http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-eken-m001-firmware

buradaki yönergeleri uygalamam gerekiyor anladığım kadarıyla... Öyleyse anlatıldığı şekilde deneyeyim.

googleandroid
28.Temmuz.2010, 13:08
Evet Güzel Kardeşim Yönergeleri tek tek izle...

yasoo2
29.Temmuz.2010, 21:09
Merhaba,
Benim de epad android 1.7.4 iletim sistemli tablet pc var, sadece açılıştaki android logosu çıkıyor ve sonra kendi kendine kapanıyor. Bu durumda, yani tam açılmadan, ona işletim sistemi yükleyebilir miyim?

googleandroid
29.Temmuz.2010, 21:17
Öncelikle Aramıza Hoş Geldiniz,

Fireware bölümünden doğru fireware'yi indirip yönergeleri izleyip kurarsanız sorun çözülecektir.

yasoo2
02.Ağustos.2010, 21:01
Öncelikle Aramıza Hoş Geldiniz,

Fireware bölümünden doğru fireware'yi indirip yönergeleri izleyip kurarsanız sorun çözülecektir.

yönergelere baktım ancak cihaz açılmıyor, bu nedenle cihazın hafızasına birşey yüklemem olanaksız, açılırken menü tuşuna + tuşuna felan bastım ama olmadı. Nasıl yapacağımı buradan yazarak yardım ederseniz yada link ile yönlendirirseniz sevinirim.

googleandroid
02.Ağustos.2010, 21:52
Merhaba,
Benim de epad android 1.7.4 iletim sistemli tablet pc var, sadece açılıştaki android logosu çıkıyor ve sonra kendi kendine kapanıyor. Bu durumda, yani tam açılmadan, ona işletim sistemi yükleyebilir miyim?

Kardeşim aynı şey başıma geldi yapacağınız şu :

Doğru firmwareyi indirip içinden çıkan script klasörünü hafıza kartına at ve sonra açma tuşuna 4 saniye basılı tut bu kadar.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm.Herkez en büyük hatası yanlış versiyon'dur.Bu forumda ve başka forumlarda defalarca gördüm arkadaşlar android 1.7.4 var diyor ama aslına içindeki versiyon 1.7.4 değildir.Öncelikle tablet pc versiyonun 1.7.4 olduğunu nereden biliyorsun satıcımı söğledi yoksa ayarlardan senmıi baktın yada açılışta sağ alt köşedemi yazıyor.1.7.4 sürümü son sürümdür ve tablet pclerde kullanılmaz.Çoğu tablet pc'de 1.7.2 versiyon vardır satıcılar ürünü satmak için 1.7.4 versiyon var der.

yasoo2
05.Ağustos.2010, 15:37
Kardeşim aynı şey başıma geldi yapacağınız şu :

Doğru firmwareyi indirip içinden çıkan script klasörünü hafıza kartına at ve sonra açma tuşuna 4 saniye basılı tut bu kadar.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm.Herkez en büyük hatası yanlış versiyon'dur.Bu forumda ve başka forumlarda defalarca gördüm arkadaşlar android 1.7.4 var diyor ama aslına içindeki versiyon 1.7.4 değildir.Öncelikle tablet pc versiyonun 1.7.4 olduğunu nereden biliyorsun satıcımı söğledi yoksa ayarlardan senmıi baktın yada açılışta sağ alt köşedemi yazıyor.1.7.4 sürümü son sürümdür ve tablet pclerde kullanılmaz.Çoğu tablet pc'de 1.7.2 versiyon vardır satıcılar ürünü satmak için 1.7.4 versiyon var der.

Sağ alt köşede yazmaktadır,USB flash bellek ile denedim ama olmadı.

googleandroid
05.Ağustos.2010, 15:38
Usb flash belleği okumaz hafıza kartı şart o olmadan update yapmanızın imkanı yok Usb flash disk ile bende denemiştim daha önce sonuç alamadım

yasoo2
06.Ağustos.2010, 19:58
Usb flash belleği okumaz hafıza kartı şart o olmadan update yapmanızın imkanı yok Usb flash disk ile bende denemiştim daha önce sonuç alamadım

hafıza kartı ile update yaptım, ancak şimdi de dokunmatik ekranı çalışmıyor, ekranın sağ yanında bulunan tuşa bastığımda ses ayarı ekrana çıkıyor, başka hiçbir işlem yapamıyorum. sitedeki android 1.7.2 ve 1.7.4 versiyonalarını denedim ama yinede durum değişmedi. Bu neden kaynaklanıyor acaba?

googleandroid
06.Ağustos.2010, 20:26
Şimdi kardeşim usb çevirici ile kablolu bir mause bağla mause ile sağ tıkla tuş kilidi açılacak ordan ayarlar git ve kalbrasyon ayarlını yap bilmiyorsan söğle resimli anlatım yapayım

googleandroid
06.Ağustos.2010, 20:27
En altaki Chat'e Gir e tıklayıp chat sayfamıza ulaşın ben ordayım konuşalım

yasoo2
06.Ağustos.2010, 21:19
En altaki Chat'e Gir e tıklayıp chat sayfamıza ulaşın ben ordayım konuşalım

kalibrasyon ayarını yapamadım, yardım ederseniz sevinirim, chat de de bulamadım sizi...

googleandroid
06.Ağustos.2010, 21:46
Burada resimli anlatım yaptım : http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-android-calibrasyon-ayarlarini-yapma

yasircvn91
20.Ağustos.2010, 12:45
MID SMARTQ V5 İÇİN GEÇERLİMİ? BENİM CİHAZDA LİNUX 5.2 VAR B*K GİBİ KASIYO BUNA NASIL FORMAT ATABİLİRİM ANDROİD WİNCE LİNUX5.4 VS.. YARDIM PLS DETAYLI...

googleandroid
20.Ağustos.2010, 14:23
Mıd Smartq V5 için geçerli değil

yasircvn91
20.Ağustos.2010, 14:36
mıd smartq v5 için geçerli olan bişey yokmu?? yöntemiyle beraber

googleandroid
20.Ağustos.2010, 15:10
Var fakat sitemizi yarın ziyaret etmenizi öneririm suan bakım yapılmak'tadır.Tema degısecek

yasircvn91
20.Ağustos.2010, 16:32
tamam şimdiden h.olsun___________________________________________ ___________________
bu arada benim cihaz v5 değil yanlış oldu Smartq Q5 MID_______________________________________________ _______________
ayrıca bilgisayarla senkorize edemiyom "unknow device". SD karttaki bilgiyi kopyalayamıyom galiba içindeki işletim sisteminden sistem dsyaları silinmiş veya bilmiyom bişeyler apılmış cihaza video bile izleyemiyom video 5.saniyeye geldiğinde 3 4 dk geçmişti...

yasircvn91
21.Ağustos.2010, 12:26
yardım pls android kurmak istiyom smartq Q5 mıd cihaza...

googleandroid
21.Ağustos.2010, 15:17
Öncelikle SmartQ Q5 Modeline Android Yüklenmiyor.Desteklemiyor yani destekleyen işletim sistemlerini buradan (http://www.smartqmid.com/DownloadCenter/SmartQ%205/) göre bilir ve indire bilirsiniz.Kurulum bilgileri ise burada (http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-smartq-7-android-firmware-kurulumu) mevcut aynı işlemler yapılcak.Ben ise sunu derim kardes hiç ugrasma bozarsın felan

yasircvn91
21.Ağustos.2010, 16:51
hocam video bile izliyemiyom müzik dinleyemiyom çok kasıyor cihaz napayım..

googleandroid
21.Ağustos.2010, 17:09
hocam video bile izliyemiyom müzik dinleyemiyom çok kasıyor cihaz napayım..

Android işletim sistemi yukleseniz bile sorun cozulmez cunku işlemcisi yavas bu urunlerın

yasircvn91
21.Ağustos.2010, 18:40
şimdi format attım %100 doldurdu yeniden başlattım herşey eskisi gibi ayarlarım dosyalarım herşey aynı format atılmadı yani winCe attım boot error verdi bu boot error nasıl düeltcem?

googleandroid
21.Ağustos.2010, 18:57
Boot Error veriyorsa desteklemıyor olabılır

granit
08.Eylül.2010, 21:41
tablet pc açılışta android ikonunda takılıp kalıyor açılmıyordu. Format atma konusunda yaptığınız tanımı ve sitenizden indirdiğim firmware kullanarak format attım. Şimdi eskisinden de iyi çalışıyor. Çok teşekkürler.

kalplan
04.Ekim.2010, 22:09
Admin Bende M003 VAR ONA OLURMU BU ?

enviro
04.Kasım.2010, 03:44
Ben tüm yönergeleri takip ettim. Denilenleri de uyguladım; ancak ekranımda

Prepare update files...
Waiting mount sd card 30 sec

diyor ve geri sayım başlıyor bekliyorum sonra

No upgrade package, exit

yazısı çıkıyor ve ilerlemiyor yani sanırım format atmıyor. Sorun ne olabilir sizce?

ileriaydin
13.Kasım.2010, 13:08
Arkadaşlar kolay gelsin bu Android Tablet PC- aPad- MID - Wifi - 7" TFT Touch Screen -Samsung S3C6410 processor - 667MHZ (SMQ5454)
cihazdan aldım fakat yanlışlıkla içindeki her şeyi sildim şimdi tekrar nasıl yükleyebilirm bilen yada yardımcı olabilecek kimse varmı
http://www.lightinthebox.com/Android-Tablet-PC--aPad--MID---Wifi---7--TFT-Touch-Screen--Samsung-S3C6410-processor---667MHZ--SMQ5454-_p124253.html[/url]
adresinde tüm özellikleri yazıyor

armagan77
26.Kasım.2010, 02:44
Ben dediklerinizi tek tek yaptım fakat olmadı.
Zenithnk epad zt180.

aakgun
03.Aralık.2010, 16:19
Arkadaşlar merhaba intelligentpapaer marka tablet pc var elimde ilk açılışta intelligent reklamı yükleniyor ve yarısında ekran kararıyor ve görüntü yok androit kurmayı denicem yardımcı olursanız minnetar kalırım hoşçakalın

falkonweb
22.Aralık.2010, 21:10
Arkadaşlar selamlar.
Çok acil yardımınıza ihtiyacım var.
Bende Eken M003 8" var bilmeden M001'in scriptini kurmaya çalışmışım.
Şu anda hiç açılmıyor.
Yapabileceğimiz bir şey varmı?

googleandroid
22.Aralık.2010, 23:42
Aramıza Hoşgeldiniz.
Doğru firmwareyi indirip kurmanız gerek.Kurulumla ilgili bilgiler sitemizde mevcut.

falkonweb
23.Aralık.2010, 02:38
En kısa sürede yardımınızı bekliyorum sitede gerekeni bulamadım ve bulduklarımı denedim bir sonuç vermedi. kuruluyor ama ekranda sadece ANdroid yazıcı geliyor o kadar bekliyor öyle

mlhorc
24.Aralık.2010, 19:25
zt 180 de de bu olay olmuyor yaw..

googleandroid
24.Aralık.2010, 19:29
Falkonweb ;

Firmware yüklemeniz gerek.

mlhorc;

Sizin firmware ne oldu?

mlhorc
25.Aralık.2010, 00:03
baltacı arkadaşım benim tablet firmware ne ettiysem olmadı yalnız tek deneme kaldı winndows 7 olan bir bilgisayarda usb baglantı ile firmware etmek bakalım olacak mı.sd kart ve diğer yiöntemlerden sonuç alamadım.ne script dosyası ile alaklı bi işlem ne diğerleri , sd karttan format olayı bile olmadı.

googleandroid
25.Aralık.2010, 12:22
Dene bakalım olacak mı olursa bildir lütfen.Tabletleri tam bilmediğim için yardımcı olamıyorum vakit bulsam iyi bi incelerim.

hematom
27.Aralık.2010, 23:12
Arkadaşlar bende 256 mb rem 1 ghz işlemci 256 ekran kartı olan MID tablet pc var ben buna linux yüklemek istiyorum mümkünmüdür

googleandroid
28.Aralık.2010, 01:34
Merhaba.Aramıza Hoşgeldiniz.

Android hakkında bütün sorularınız bölümüne yeni konu açarak yazarsanız daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

doomstime
31.Aralık.2010, 18:10
Hocam Dosya Teyitten Geçemedi ?? eksik İniyor ve Zip Şifresi Yok !!!

Dosyayi değiştirdiyseniz Söyleyiniz ?

Sonra Yanliş Bişey Olmasın !!!

http://pic1.resimupload.com/r2/resim_268024331.jpg

googleandroid
01.Ocak.2011, 02:10
Hayır :-/

matkap555
05.Ocak.2011, 10:43
selam arkadaşlar ben bie epad aldım 10'' olanlarından android 2.1 işletim sistemi yüklü, youtubeden video ları izliyebiliyorum ama online dizi sitelerinden veya film sitelerinden online izleyemiyorum Adobe flashplayer 10.1 diye sadece tablet pc ler için bir program yapmış onunla herşey mümkün ama onuda sadece android 2.2 işletim sistemi kullanabiliyor, benim sıkıntım android 2.1 kaldırıp android 2.2 yi kurabilirmiyiz bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler

natilus
05.Ocak.2011, 13:01
Merhaba
süper pad 10.2 inc 2.1 android yüklü
bu cihaza win ce veya 2.2 android yüklemek mümkünmü.

http://img585.imageshack.us/img585/9946/sperpad2.jpg (http://img585.imageshack.us/i/sperpad2.jpg/)
http://img703.imageshack.us/img703/8859/sperpad3.jpg (http://img703.imageshack.us/i/sperpad3.jpg/)
http://img823.imageshack.us/img823/6145/sperpad4.jpg (http://img823.imageshack.us/i/sperpad4.jpg/)
http://img32.imageshack.us/img32/7299/sperpad1.png (http://img32.imageshack.us/i/sperpad1.png/)

mlhorc
05.Ocak.2011, 13:19
heeeehhh tam benim kafadan arkadaşlar:)) aramıza hoşgeldinniz.Bende bayagı ugrastım bu konularla ama 2.2 sürüm zt 180 için daha yok sanırım.epad firmasıyla iletişime geçebilirsiiz.wince yükleniyor.ZT 180 resmi sitesinnde nasıl yapılacagınna kadar anlatılıyor dosyalarda mevcut email adresinize bir link göndermeiz yeterli.Ama 2.2 şöyle mevcut telefonlar için mevcut o firmwareler tablette sorun çıkarırmı bilemem.onu yie epad firmasınna sormak lazım.sitede epadtan bi arkadaşımız üye ondanda yardım alabilirsiniz.benim tablet epad oldugu için epad dedim.ama ne farkeder ki :)

natilus
07.Ocak.2011, 17:34
android 2.1 de usb bluetooth nasıl çalıştıra biliriz ?

googleandroid
07.Ocak.2011, 23:39
Sorularınızı Android hakkında bütün sorularınız bölümüne yeni konu açarak yazınız.

İyi Forumlar...

Tekno45
10.Ocak.2011, 04:50
Merhabalar efendim.MID Android tablet pc kullanıcısıyım. Cihazımın belleğine format atayım dedim , atmaz olaydım.Cıhazın format ayarlarından Format attım cıhaz kapandı ve bır daha açılmadı.Aradan birkaç saat süre gectı ve cıhaz acılıyordu fakat Android logosunda kalıyordu.Ben de sitemizden 1.7.2 sürümünü yüklüyorum fakat tüm aşamalara successful diyor fakat Upgrading file-system aşamasındaa Please wait diyor ve yarım saatten fazla bu sekılde kaldı ben de cıhazı kapattım. ve bir daha denedım aynı sorunla karşılaştım .Acaba yukledıgım firmware benım cıhazımla uygun mu değil.
Örnek resmi ekledim.Bilgilendirirseniz sevinirim.. Saygılar..

http://apkmarketim.com/uploand/dosyalar/214.JPG

http://apkmarketim.com/uploand/dosyalar/214.JPG

googleandroid
11.Ocak.2011, 01:43
Evet sistem dosyalarına zarar vermiş olabilirsiniz.Doğru firmware'i yüklerseniz açılır.Tabletinizin modelini biliyormusunuz?Mıd003 gibi?

Bir üstünüzdeki yazımı okur ve uygularsanız sevinirim.

Tekno45
11.Ocak.2011, 14:21
ok hocam sagolum birkaç rom yukledım acılıyor yalnız dokunmatık çalısmıyor?
ROM uymasa bile dokunmatıgın calısmaması ilginç değil mi ?
Android'in özü dokunmatıktır.

googleandroid
12.Ocak.2011, 00:19
Mause kullanabilirsiniz ama bakın burda adminimiz sizinle aynı durumda olan üyemizin sorusunu cevaplamış;

Her firmware'de bir eksiklik vardır.Ya Dokunmatik ekran çalışmaz Ya türkçe dil yoktur yada kamera,wifi gibi ekler çalışmaz hadi hepsini bir kenara bıraktım 30 gün sonra ekranın tam ortasına koçaman Demo firmware yazacaktır.Görüldüğü üzere orjinal/sağlam firmware bulmak çok zor.Aldığınız satıcı/firma ile görüşün onlar'dan isteyin yeni firmware.Sizin yaptığınızın Samanlıkta iğne aramaktan farkı yok şuan birde yeni firmware yükleye yükleye cihazıda bozacaksınız.

Tekno45
12.Ocak.2011, 02:37
Teşekkür ederim hocam.Önemli bir bilgi yakaladım.
Cihazımın sistemi çökmeden önce resimlerini çekmiştim.
Android logosunda donuk kaldıgı zaman resmini çekmiştim ve sağ alt köşede WMT 1.9.1_88 yazıyordu.
Cihazım bu durumdayken hiç rom yuklememiştim ve orjınal romundaydı.
( Cihaza ayarlardan format disk yaptığım zaman bu hale gelmişti )
Demekki benim cihazımın orjinal firmwaresi 1.9.1_88 öyle değil mi?
Bu ROM u bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekte 2 adet resim ekledim..

http://apkmarketim.com/uploand/dosyalar/98a.JPG
http://apkmarketim.com/uploand/dosyalar/1df.JPG

garnetvolkan
12.Ocak.2011, 12:12
Arkadaşlar bişey sorucam yardımcı olursanız çok teşekkür ederim
bende tablet pc e900 war ve hiç bir exe yi çalıştırmıyor yanı hıç bir şey kuramıyorum işletim sistemini degiştirmem mi gerek eger degiştiriceksem bunu nasıl yapıcam cvplarınız için tekrar teşekkürler..

Tekno45
12.Ocak.2011, 20:50
Arkadaşlar bişey sorucam yardımcı olursanız çok teşekkür ederim
bende tablet pc e900 war ve hiç bir exe yi çalıştırmıyor yanı hıç bir şey kuramıyorum işletim sistemini degiştirmem mi gerek eger degiştiriceksem bunu nasıl yapıcam cvplarınız için tekrar teşekkürler..

Hocam e900'ün işletim sistemi Windows Xp değildir. Windows CE işletim sistemidir.
Windows CE İşletim sisteminin program uzantısı .cab dır. Uzantısı .cab olan programları kurabilirsiniz. .exe kabul etmemesi normaldir.

googleandroid
12.Ocak.2011, 21:04
Bilemiyorum tabletler hakkında uzman değilim uzman olan arkadaşımız askere gitti elimden geldiği kadar ben yardım etmeye çalışıyorum.Eve o ekranın köşesinde yazan cihazın içindeki firmware.Admin yazısında belirttiği gibi cihazınıza uygun olan firmware'i bulmanız biraz zor.Ya deneyerek bulun yada aldığınız yer ile görüşün :(

İyi Forumlar...

stalkerrr
15.Ocak.2011, 10:39
yaaa arkadaşlar denemediğim fireware kalmadı cihazımında 1 gb hafıza kartı var şartmıki 4 gb hafıza kartı olması bu işi yapabilmek için (yani yeni bir fireware yüklemek için )çünkü okuduğum bazı yerlerde minumum 4gb hafıza kartı gerekli diyor...ama pek ondanmış gibide gelmiyor gidip 4 gb hafıza kartlarında para bayılmak istemiyorum...ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşkler...

googleandroid
15.Ocak.2011, 16:21
Merhaba aramıza Hoşgeldiniz :)

Onu bilemiyorumda firmware'i nasıl yüklediniz yaptıklarınızı yazın belki yanlış yapıyorsunuzdur?

Tekno45
15.Ocak.2011, 23:30
yok hocam yaw android çok karısık kurcalanmaya gelmıyor.
Windows gıbısı yok hocam.
Tableti aldıgımdan beri kanser etti beni.
Cihazı kendı menusunden format atmak flashı nasıl uçurur?
Bu nasıl yazılım. Yazılım hatalı arkadaslar Android. Kımseye tawsiye etmıyorum

jozali
29.Ocak.2011, 17:46
ARKADAŞLAR BENİM TABLET PC YE FORMAT ATMEM LAZIM DONUYOR FAKAT DOĞRU FARMWİRE HANGİSİ BİLMİYORUM ÖZELLİKLER
256 RAM
GENERİC
1.6
2.6.29-00236-G4F8DBBB DİRTY
WMT2.1.2_105

BUNA HANGİ FARMWİRE GEREKLİ YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ

googleandroid
29.Ocak.2011, 19:22
Lütfen açtığınız konudan devam ediniz.

gokhanp_61
07.Şubat.2011, 15:47
Lütfen açtığınız konudan devam ediniz.

HOCAM MERHABALAR TECRUBELERINIZE DAYANARAK BIRSEY SORUCAKTIM BENDE TABLET PC VAR TELECHIP İŞLEMCİLİ 2.2 ANDROİD ANCAK GECEN GEREKSIZ UYGULAMARI SILIYORDUM ÇİNCE YAZAN BI UYGULAMA WARDI SIMGESINDE BÖLE AYI VAR ONUDA SILDIM FLN SONRA KAPADIM TABLETI ACILMADI ACILINCAKI GRAFIK CIKIYOR SONRA ANDROİD YAZISI YANIP YANIP SÖNÜYOR İŞLETİM ACILMIYOR NE YAPMAM GEREK YARDIM EDERSENIZ SEVINIRIM TEŞEKKURLER....

googleandroid
07.Şubat.2011, 15:55
Merhaba :rolleyes:

Öncelikle sorularınızı buraya değilde 'Android hakkında bütün sorularınız' bölmüne yeni konu açarak sormalısınız.Ayrıca yazınızın tamamında büyük harf kullanmak forumda bağırmak anlamına gelir ve yasaktır.Düzeltirseniz sevinirim.

Sistem dosyalarından birini silmişsinizdir büyük ihtimal.Yeni firmware yüklemeniz gerekir.Dediğim gibi Sorununuzu 'Android hakkında bütün sorularınız' bölümüne yeni konu açıp yazın ve cihazınızın marka modelini belirtmeyi unutmayınız.

İyi Forumlar...

ucarbey
11.Şubat.2011, 15:55
Ben FREEBOOK P62B 3G 7" Touch Pad kullanıyorum cihaza format atmak istedim fakat yükledıgım sıstemler hep sd karttan calışıyor ve acarken her zaman uzun süre basarak açmam gerekiyor birde dokunmatik ekranı çalışmıyor mouse ile kullanıyorum. Servisine başvurdum 40tl istiyorlar.:(
http://cdn.hizlial.com/TrendResim/30/8882/30.001.8882.000501t4.jpg
İşlemci: VIA WM 8505+400MHz
Ekran: 7inch 800×480 pixels dokunmatik
Renk: 262,114 renk
Ekran Işığı: LED
Ram: DDR2 128MB
Bellek: 2GB
Pil: Lithium-ion
Pil Ömrü: 2100mAH/7.4V(4 saat)
Giriş/Çıkış Gücü Input: AC 100-240V 50-60Hz
Çıkış: DC 9V/1A
Kablosuz İnternet: WIFI 802.11B/G
Hoparlör: 2X1W/8
TF Card: 1-16G Uyumlu
Usb: Usb Host X 1
Kulaklık: 1
Mikrofon: 1
Dokunmatik Panel: TP
İşletim Sistemi: Google Android 1.6
3G: External
Boyutlar: 185X115X14mm
Ağırlık: 320 gr
Uygulama Yazılımı: Google chome-lite Browser, UCWEB Browser
Audio: MP3/WMA/MPEG Audio
Video: MPEG4/MPEG2/MPEG1/3GP/DIVX/XVID
Photo: JPEG,GIF,TIFF
Oyun: Freecell Solitare Paopaolong ect.

emoro
12.Şubat.2011, 15:53
erase file system partitio fail exit
maybe the kernel dont support this nand flash
şeklinde bir hata veriyo ilerlemiyor . yardımcı olursanız sevinirim

googleandroid
12.Şubat.2011, 16:16
Merhaba aramıza Hoşgeldiniz.

Tekrar denediniz mi?

gokhanp_61
16.Şubat.2011, 11:39
Ben FREEBOOK P62B 3G 7" Touch Pad kullanıyorum cihaza format atmak istedim fakat yükledıgım sıstemler hep sd karttan calışıyor ve acarken her zaman uzun süre basarak açmam gerekiyor birde dokunmatik ekranı çalışmıyor mouse ile kullanıyorum. Servisine başvurdum 40tl istiyorlar.:(

hocam nerde teknık servıs hangı sehırdesınız?

KarElektrnk
19.Şubat.2011, 14:12
Arkadaşlar tablet pc'nize yanlış re-flash yapmayın. 3-4 kere yanlış yaparsanız alet çöker. Uygun firmwareler için çeşitli sayfalarda yardımcı olmaya çalışıyorum. Model ismini ve sürümünü söylerseniz uygun firmware'i bulabilirim. Re-flash yöntemi de basit çok zor değil birkaç model dışında uğraştırmıyor. Önemli olan uygun firmware'i bulmak. www.karelektronik.com da da anlatmaya çalıştım biraz. oradan bana ulaşabilirsiniz burdan da mesaj atın yardımcı olurum. ZT-180 hakkında bilinen yanlış şeyler var. Bu cihaz; Flash Player 10.1 desteklemiyor. Piyasaya yeni 512 mb. ve Android 2.2 modeli çıktı ama bu da Flash desteksiz çıktı. Flash istiyorsanız; A8, spv510 (Samsung işlemcili A8), Mx-515 ve şimdi de M701'in 512 mb., Android 2.2., Flash desteklisi çıktı piyasaya. 7 inch cihaz aynı hdmi ve 3D game desteği var ve Flash destekli.. Bana soracak olursanız en iyisi bu Samsung işlemcili dediğim. Cihaz 1,2 Ghz. ve resmen uçuyor. Asphalt5 oynamak çok zevkli bu arada oyunu bitirmeme az kaldı. Bu cihazın fiyatı da uygun. Dilerseniz yardımcı olabilirim. www.karelektronik.com
www.karelektronik.com

yiFi
22.Şubat.2011, 12:42
Ya bu Android olayından anlamıyorum diyebilirim. İlk o canavar gibi bir şey geliyor sonra loading diyor ve görüntü gidiyor. Bir de ben bunu bilgisayara bile bağlayamadım nasıl bağlanıyor ucunda bir aparat var iki tane usb giriş bir tane ne RJ-45 girişi var o kadar anlayamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim

googleandroid
22.Şubat.2011, 13:42
Ya bu Android olayından anlamıyorum diyebilirim. İlk o canavar gibi bir şey geliyor sonra loading diyor ve görüntü gidiyor. Bir de ben bunu bilgisayara bile bağlayamadım nasıl bağlanıyor ucunda bir aparat var iki tane usb giriş bir tane ne RJ-45 girişi var o kadar anlayamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim

Aramıza Hoşgeldiniz :)

Evet bende daha yeni firmware yükledim.Yardımcı olacağım da önce sorunuzu 'Android hakkında bütün sorularınız' bölümüne yeni konu açarak yazınız.

sonkaya_umit
25.Şubat.2011, 23:27
benim tablet pc acılıs ekranı geliyor sonra siyah oluyor ekran ama pc acık ama bir işlem yapmıyor bu konu hakkında yarım ihtiyacım var lütfen yardımlşarınızı bekliyorum
malata p800
"Freescale IMX515 800MHz + 512MB DDR2.
8inch 4:3 1024x768 or 800x600 TFT LCD
Multi-Touch Capacitive Touch Panel
Internal Wi-Fi antenna support 802.11b/g
Built-in 2GB/4GB Internal Memory.
G-sensor
Built-in 7.4V 1600mAh Li-On battery
TF Memory Card Reader.
Dimension: 156.4(L)x217.5(W)x11.8(H)mm
2.0 High Quality Speaker.
High Speed 2.0 mini USB Port, 3.5mm Standard Earphone Jack and built-in MIC.
Website browser, Email, Entertainment(Game, Music, Video Support 720P Video playback)
Support Open Sources software (Android market and etc.)"

googleandroid
26.Şubat.2011, 03:26
Bir üstünüzdeki yazımın son cümlesini okuyunuz.

veler55
01.Mart.2011, 13:46
Not : Mecbur Kalmadığınız sürece yani cihazınız açılmaz hale gelmediği sürece güncelleme yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. 1,5 ve 1,7 versiyonları arasında çok büyük fark yok bazı arkadaşlar sırf keyif olsun diye güncelleme yapmaya çalışıp ürünlerini bozuyorlar.Güncelleme/Yeni versiyon yükleme basit bir iş değildir.

http://i62.servimg.com/u/f62/15/32/95/28/114.png

1 . Öncelikler Aşağıdaki dosyayı indirmeye başlayalım bu işlem bağlantı hızınıza göre 10-20 dk içinde tamamlanacaktır. Boyutu ( 100 mb ).

Android.tr.tc Takipçileri için ücretsiz

İndir : http://www.mediafire.com/?jzizn5wwmqt

Alternatif Link : http://www.megaupload.com/?d=F8Q9XU80

Rar Şifresi : magcomp.net

2 . Şimdi indirme işlemi arka planda devam ederken bizde Tablet Pc'de bulunan dosylarımı yedekliyeim bunun icin program önermeme gerek yok herkeze manuel olarak belgeleriniz hafıza kartına taşıyabilir heralde.

Uyarılar Mutlaka oku : Biz denedik ve sorunusz başarıya ulasltık fakat sizlerin yanlış yapmayacagınız garantısını vermem o yuzden yazdıklarımı dıkkatlıce uygulayın cunku yanlıs yapılan ıslemden android.tr.tc sorumlu değildir.Fakat bir sorun olursa bize sorunu bildirin size yardımcı oluruz.Şimdi başlıca uyarılara gelelim.

* İşlem esnasında eksik dosya atmadıgınıza emin olun.
* İşlem sırasında tablet Pc'niz sarjda olsun
* Hiç bir adım atlamadığınıza emin olun.
* Sistem yedeğini mutlaka alın.

3 . Şimdi sıra geldi indirdiğimiz M001-20100527 adlı .rar[/url] Dosyasını Winrar ile çıkarın Çıkan.
http://i62.servimg.com/u/f62/15/32/95/28/211.png

4 . Çıkan Klasörün üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin ve aşağıdaki Resim ile karşılaştırın.
http://i62.servimg.com/u/f62/15/32/95/28/311.png

5 . Teyit'den geçen klasörü Kart okuyucu ile hafıza kartına yada usb bağlantısı ile Tablet Hafızasına atın.

Not : Hafıza Kartını Önce biçimlendirip sonra atın script klasörünü

6 . Güvenli Bir şekilde bağlantıyı kesin ve tablet pc'nizi kapatıp tekrar açın.Yükleme işlemi otomatik başlayacaktır.Yükleme işlemi 5-10 dk arası sürmektedir." All uptade successfull...waiting for remove Sd Card " yazısınıdı görünce hafıza kartını çıkarın işlem bitdi tablet şimdi tekrar açılacaktır.

Merhabalar. Bende Queen netbook 766 modeli var. 6.aşamadan sonra reboot now diyor kapanıyor fakat boot etmiyor. Öylece siyah ekranda kala kalıyor.

googleandroid
01.Mart.2011, 15:02
Merhabalar. Bende Queen netbook 766 modeli var. 6.aşamadan sonra reboot now diyor kapanıyor fakat boot etmiyor. Öylece siyah ekranda kala kalıyor.

Cihazınızı kaça aldınız?Bunda wince yüklü geliyor galiba :S

veler55
02.Mart.2011, 11:09

Cihazınızı kaça aldınız?Bunda wince yüklü geliyor galiba :S

Bunda android 2.0 yüklü idi fakat ben wince6.0 ile update yapmak isteyince olan oldu. Zaten bulduğum Wince de Çince çıktı bir dahada geri dönemedim. :)
Eğer uygun Android yada Wince 6.0 Firmware bulabilirsem düzeltip bir dahada kurcalamayacağım. ;) Elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim.

is78hak
14.Mart.2011, 23:49
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım sizlerden yardım istiyorum aşağıda linkini verdiğim cihazı satın aldım türkçe olmadığı için sanırım yanlış bir işlem yaptım belkide bazı proğramlar yükledi yada kaldırdım neticede cihaz açılmıyor forumdaki diğer arkadaşların başına gelen bana da geldi
ANDROİD yazıyor ve açılmıyor sürekli açılıştaki o yazı ekranda duruyor..ne yapmam gerekir arkadaşlardan benim bu sorunumla ayrıntılı ilgilenebilecek var mı ben bunun sürümü no su vs hiç bir bilgim yok ama tarif edilirse aynen uygularm..
ayrıca windows yüklesek bu cihaza yüklenebilir mi?
acil yardımlarınızı bekliyorum
selam ve dua ile...
http://www.aliexpress.com/snapshot/100549737.html[/url]

googleandroid
15.Mart.2011, 01:31
Firmware bakıyorum şimdi.

rizeLii
17.Mart.2011, 09:48
arkadaşlar benimde yardıma ihtiyacım var eğer bbilen varsa söylesin
flytouch2 2.1 var bu tablete 2.2 froyo kuruluyormu
cevaplara şimdiden teşekkür ederim

219
17.Mart.2011, 12:42
tablet pc lere winCE nasıl yükleniyor? ilgilenen olursa sevinirim.

mod
23.Mart.2011, 16:27
bende zt 180 modeli var bu işlemi bu cihazdada uygulayabilirmiyiz

googleandroid
23.Mart.2011, 17:25
Ne için format atacaksınız?

axna
24.Mart.2011, 13:18
merhaba Skypad tablet pc var android o.s. 1.6 versionu (açılışta android 3.0 yazıyor)rom atarkn kaldı yarıda ilk olarak cd kartından script ten başladı flash ı sildi yüklemeye geçince sanırım hata verdi uyumlu değil diye ve şimdi açılmıyor ne yapabilirim aynısını tekrar denedim bu defa ekran açılmıyor

kolay gelsin

burcuva
24.Mart.2011, 19:20
merhaba bende polypad 100 var bir program kurdum root olmak için şuan tablet android.process.acore hatası veriyor nasıl düzeltebilirim

axna
24.Mart.2011, 22:37
merhaba Skypad tablet pc var android o.s. 1.6 versionu (açılışta android 3.0 yazıyor)rom atarkn kaldı yarıda ilk olarak cd kartından script ten başladı flash ı sildi yüklemeye geçince sanırım hata verdi uyumlu değil diye ve şimdi açılmıyor ne yapabilirim aynısını tekrar denedim bu defa ekran açılmıyor

kolay gelsin

Merhaba hocam yardımcı olabilirmisiniz

googleandroid
25.Mart.2011, 02:05
merhaba bende polypad 100 var bir program kurdum root olmak için şuan tablet android.process.acore hatası veriyor nasıl düzeltebilirim

Size diğer konuda cevap verdim.

__________________________________________________ ____________

kolay gelsin

Bakınız http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-skypad-sxpd-201-acilma-sorunu

axna
25.Mart.2011, 11:25

kolay gelsin

Bakınız http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-skypad-sxpd-201-acilma-sorunu

Merhaba hocam o yorumunuzu da okudum aynen ben de bulamadım başka bir rom ile yüklesem .Cihaz script klasöründen boot ,image bin dosyaları olan ile açılıyor ama boot.img sistem ve meta inf olan rom larla açılmıyor .
Bu sitededeki cihazın rom mu bulabilirmiyiz acaba
http://www.haimei.com/china-tablet-pc-and-laptops/7-inch-screen-tablet-pc/hm-a02-017.html[/url]#
gördüğüm kadarı ile aynısı çıkışları menüsu sadece SKYPAD yazısı yok(: olabilir diye düşünüyorum
kolay gelsin

is78hak
25.Mart.2011, 23:08
arkadaşlar ben cihazı aldığım satıcı ile irtibata geçtim oda satın aldığı firmaya durumu iletmiş ...bana bir sd kart içerisinde kargo ile yazılım gönderecek ve içerisine kurulumu nasıl yapacağımı resimli ve videolu tarif edceklermiş..
email adresimede yollayın dedim olur dedi bakalım gelirse paylaşırım x220

googleandroid
25.Mart.2011, 23:13
sxpd-201 için mi? Çok memnun oluruz.Bekliyoruz.

axna
26.Mart.2011, 00:41
sxpd-201 için mi? Çok memnun oluruz.Bekliyoruz.

Aynen bekliyoruz işallah olur

burcuva
26.Mart.2011, 19:07
[quote=ßaLTaCi]
[quote=burcuva]

hangi konuda acaba bulamadım

axna
27.Mart.2011, 09:41
Benim soruma moderatör forumdan başka bir konu ile örtüştüğü için o sayfaya yönlendirmiş

Bakınız http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-s...lma-sorunu

Benim soruma moderatör forumdan başka bir konu ile örtüştüğü için o sayfaya yönlendirmiş

Bakınız http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-s...lma-sorunu

http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-skypad-sxpd-201-acilma-sorunu

googleandroid
27.Mart.2011, 14:36
Pardon konuyu taşıyınca link kırılmış doğru linki axne vermiş.Teşekkürler.

axna
31.Mart.2011, 14:18
arkadaşlar ben cihazı aldığım satıcı ile irtibata geçtim oda satın aldığı firmaya durumu iletmiş ...bana bir sd kart içerisinde kargo ile yazılım gönderecek ve içerisine kurulumu nasıl yapacağımı resimli ve videolu tarif edceklermiş..
email adresimede yollayın dedim olur dedi bakalım gelirse paylaşırım x220

Arkadaşım neresiymiş bu üretici sitesi yok mu oradan da bakalım

fthsndk
20.Nisan.2011, 02:13
merhaba bende de aynı model sky pad sxpd-201 var ben buna desen şifresi yaptım ve açamıyorum ve tuhaf olan bir sefer doğru girdikten sonra birdaha giremedim yardımcı olabilir misini ?

ketronorhan
25.Nisan.2011, 22:06
Selam bende dealextreme sku54065 deki ürün var onda da işe yarar mı? Daha önce yanlış frimware attım şimdi sadece fwdn de tepki veriyor birde başka frimware de beyaz ekran açılıp kalıyor acab onu d düzeltir mi?

exelance4847
11.Mayıs.2011, 01:35
Selam bendede bu sitedeki ( http://tabletbizde.com/urun-detayi.html[/url] ) ürünün aynısı var fakat android yazısında takılıyor burdaki işlemleri yaparak format atmaya çalıştım fakat hiçbir tepki vermiyor pc

ecz_ozan
12.Mayıs.2011, 00:22
arkadaşlar bugün birdenbire( telefon hiçbir darbe almadığı halde) samsung galaxy tablet gt-p1000 telefonumun ekranının bir satırı çalışmaz hale geldi. Hiçbir tepkiye yanıt vermiyor, ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmsiniz.

koliq55
15.Mayıs.2011, 15:14
Admin
bilgilendirme için sağol ben 100 mb dosyayı ındırdım sd karta yukledım format attım buraya kadar sorun cıkmadı androidi acdım toucpad calısmadı
araştırdım bişeyler bulamadım acaba toucpad drivermı eksik artık bılmıyorum... yardımcı olursanız sevınırım

scorps
27.Mayıs.2011, 08:12
Merhaba,
bende de 7" lik 256 mb ramli bir cihaz var. Irobot yazıyor kutusunda. yabancı siteleri araştırdığımda flytouch diye bir marka ile aynı olduğunu öğrendim. resim nasıl ekleniyor keşfedemediğimden resim ekleyemiyorum. Araştırmalarım sonucunda sanırım doğru ROM u sonunda buldum. sorun şu ki, herkesin bahsettiği volume + ve home tuşları ile güç düğmesine aynı anda basın, bios ekranı çıkacak yada SD karta ROM u atın ve normal güç düğmesinden açın kendisi yükleyecek şeklindeki tüm belirtilenler bende gerçekleşmedi. hangi tuş kombinasyonunu uygularsam uygulayayım sadece yeşil ışık yanıyor ve başka hiçbir hareket yok... ne bir ekranda yazı ne de yükleme belirtisi. yeşil ışık yanıyor ve ekran zifiri karanlık... benim yanlış yaptığım bir durummu mevcut yoksa bu cihaz mı arızalı? Ürünü çin dealextreme diye bir siteden almıştım. bana geldiğinde de bu şekildeydi. fikri olan varsa önerilerini bekliyorum. teşekkürler...

ayhan007
28.Mayıs.2011, 11:04
http://apkmarketim.com/uploand/dosyalar/774

internetten indirdigim yükledim ve kocaman demo yazıyor bu tablet pc hangi versiyonu yüklemem gerekiyor yardım ederseniz sevinirim
resim yüklemeye calıstım ama yüklenmedi galiba yardım istiyorum sindiden allah razı olsun __________________________________________________ ____________
birde tablet pc bilgisayara baglama kablosu yoktur sk karttan yükleme yapmam gerekiyor ona göre yardım ederseniz sevinirim

mustafa1467
05.Haziran.2011, 20:18
selam arkadşlar
ben bir siteden Mid marka 10,2 inç bir tablet pc aldım. bir hafta kadar sorunsuz kullandım. Dün tablet pc den internete girdiğim zaman dondu. daha açılmadı. power düğmesine bastığım zaman sadece ilk açılışta bir titreşim oluyordu. şimdi ise sürekli titreşimve hiç bir yazı falan gelmiyor. ne yapabilirimi yada ne olmuş olabailir, yada bu sorunu nasıl çözebilirim... (ekrana hiç bir şey gelmiyor)

xxcengizxx
22.Ağustos.2011, 23:53
merhabalar benim aldığım cihazkutusunda MID yazıyor model WM8650 açılışta ana ekran geliyor menü gelmiyor ne yapmam gerekiyor
herkeze şimdiden teşekkürler

hskored
15.Eylül.2011, 10:12
Ben FREEBOOK P62B 3G 7" Touch Pad kullanıyorum cihaza format atmak istedim fakat bir daha açılmadı Yardımmmm

cureshot
13.Ekim.2011, 18:54
Tüm tablet pclerin firmware leri elimde mevcut. isteyen bana ulaşabilir.

ziyaretci999
05.Kasım.2011, 20:47
merhabalar bende mid tablet var çin malı modeli yazmıyor.açılışında wmt 2.1.2_105 yazıyordu şimdi açılmıyor hiç.buradaki rom u denedim yükleniyor fakat açılırken yeşil robot takılı kalıyor başka rom bulabilirmisiniz acaba teşekkürler

hulyaduruk
07.Kasım.2011, 15:43
zt180 model tabletin şarj aletini nerrden temin edebilirim yardımcı olabilirmisniz ?

be4759
11.Kasım.2011, 19:27
ya benim tablet format atarken gitti ben bunu nasıl yapacağım arkadaşlar bilgisi olan var mı

aytacbasturk
06.Aralık.2011, 17:08
arkadaşlar merhaba konu hakkında çok fazla bilgim olmadığını önceden bildireyim.

benim elime bir arkadaşımdan ekranı çalışmayan bir tablet pc geçti. Cihaz çok güzel açılıyor butonları çalışıyor ancak ekran dokunmatiği çalışmıyor. öncelikle donanımsal bişey sandım ama buradaki konuları okuyunca yazlımsal bir sıkıntı olabileceğini düşündüm. Android sistemli. marka ve model tam olarak bilemiyorum ancak tam olarak bu linkteki cihaz.
]tablet pc nin linki bu (http://syedrasoolkharazmi.blogspot.com/2010/09/irobot-pad-7inch-android-tablet-pc-wifi.html[/url)

bu konunun en başındaki yönegeleri takip ettim yüklemeye çalıştım ancak hiç bir şekilde cihaz tepki vermedi. hafıza kartı ile denedim.

yabancı siteleri araştırdım bir kaç "update.img" dosyası buldum bunlarlada bişey yapamadım. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

aytacbasturk
07.Aralık.2011, 21:31
Arkadaşlar ben bişeler yaptım update gibi. Şu an tablet hiç açılmıyor. bilgisayara bağladığımda da hiç tepki vermiyor. yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

ferhatagasoy
08.Aralık.2011, 18:17
Merhaba ben tablet pc olayında yenıyım sıfır bılgıye sahıbım..bır arkadasım linktekı http://www.merimobiles.com/Herotab_C8_Honeycoomb_3_2_Like_UI_1GHZ_p/meri0552.htm

verdi fakat cihaz sarj alıyor ekran calısmıyordu,amatörce bir arastırmadan sonra harici hafıza kartına dosyalar yükleyerek makıneyı calısır hala getırdım ekranda format baslıyor genesis 3.0 grafik cıkıyor kısa surelı yuklemeler yapıyor upgrade system activadet seklınde bır yazı cıkıyor bıraz beklıyor ve can not find any update image
press menu/key_volumeup key to init sd card,press back/key_volumedown key to cancel !

seklınde bır uyarı cıkıyor...

yazıdakı her ıkı secenegıde denedım her seferınde 5'ten gerı sayıp kapanıyor,her acılıstada aynı ıslemlerı ve aynı uyarıyı tekrarlıyor...

yardımlarınızı beklıyorum....

seval
24.Aralık.2011, 10:09
sayın adminim, öncelikle her üye ile ayrı ayrı ilgilenmeniz bu sitenin çok kaliteli olduğunu gösterir.Benim bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Elimde probook prbt101 tablet pc var.bunun sistemi çöktü.daha önce üstünde android 2.1 kuruluydu.bunun için uygun firmware nerden bulabilirim ve nasıl yeniden yükleme yapabilirim.şimdiden teşekkür ederim......

erke
27.Aralık.2011, 20:57
usta bende rk2808 sdk var 3d launcer yükledim ve var sayılan başlatıcı yaptım daha sonra cihaz acılıyor fakat adıroid yazısı cıkıyor ve başlamıyor yardımcı olursanız sevinirim

erke
27.Aralık.2011, 20:57
usta bende rk2808 sdk var 3d launcer yükledim ve var sayılan başlatıcı yaptım daha sonra cihaz acılıyor fakat adıroid yazısı cıkıyor ve başlamıyor yardımcı olursanız sevinirim

erke
27.Aralık.2011, 23:05
usta hallettim sağolun

panteryakup
27.Ocak.2012, 02:28
ben tabletin modelini nerden öğrenebilirim

fitvendetta
31.Ocak.2012, 14:05
acaba logitab 7 1.2 ghz da olurmu 2.3.1 shopping tvden aldım güncelleme yapmak istiyorum hiç bir sitede bulamadım yardım edin

Sezko
07.Şubat.2012, 10:51
acaba logitab 7 1.2 ghz da olurmu 2.3.1 shopping tvden aldım güncelleme yapmak istiyorum hiç bir sitede bulamadım yardım edin

aynı sıkıntı bendede var nerden aldım şu cihazı____________________________________________ __________________

aynı sıkıntı bendede var nerden aldım şu cihazı garantiye boşuna göndermeyin garanti dışı deyip para istiyolar..

ez99
10.Şubat.2012, 17:26
[Arkadaşım bide ndirdiğin sitenin adını verirsen sevinirim

kermencem
14.Şubat.2012, 23:51
elimde bu model bir tablet var freescale imx 515 cortex a8 kuzenimin yaptığı uygulama bu fabrika ayarlarına dönüyor herşeyi siliyor sonra tablet açılmiyor ve ekrana şöyle bir yazı geliyor "touchscreen calibration" diye geliyor ilk başta android simgesinden sonra tabi bende güncellemk için denediğimde hata veriyor verdiği hatası ise sistem dosyaların hepsinin silindiği update ramdisk yapıyorum uramdisk.md5 hatası veriyor bana lütfen yardımcı olun şimdiden çok tşk ederimm herkese :(

sekerdj
20.Mart.2012, 16:01
Arkadaşlar bende 256 mb rem 1 ghz işlemci 256 ekran kartı olan MID tablet pc var ben buna linux yüklemek istiyorum mümkünmüdür

omersinir
30.Mart.2012, 02:11
merhaba...lütfen yardımcı olun..vodafone smart tab 10 tabletim var.buıld.prop dosyasında oynama yaptım tablet hiç acılmıyor...yeşil ekran gelip gidiyorr ne yapmalıyım..

snmez
16.Nisan.2012, 12:27
erkan abi vx610w and 4.03 var abi 2 gün önce oldu oyun oynarken şarj bitti açtım android yazısında taklıp açılmıyor çaresizim bunu yapsam düzeliermi benim cihaz için geçerlimi yardım abiii!!!!

tncytkn
17.Nisan.2012, 22:55
konu ilgisini kaybetmiş sanırım :( bende de skypad var
http://images.gittigidiyor.com/4325/7-TABLET-PC-ANDROID-2-2-WIFI-3G-KAMERA-HD-USB__43251934_0.jpg android arkadaş oyle duruyor ekranda acılmıyor .skypad versiyon android 2.2. kernel 2.6.32 build number v1.5.1. dediginiz gibi yaptım
kartı biçimlendirip indirdigim dosyayı sd karta attım ama açma tusuna naparsam yapayım acılmadı oyle bekliyor hala,var mı imkanı acaba yoksa çöpe mi atayım.tşk.

selo_5087
28.Nisan.2012, 18:49
arkadaşlar wintouch electronic tech model:winpad-f07 tablet pc'miz var bu pc android yazısında kalıyor yardımcı olabilirmisiniz acaba???

ozgrccn
01.Mayıs.2012, 13:52
merhaba ,
touchpro tabletim var y-b07 kilit koymustum ancak şifremi hatırlamıyorum.
format mı atmalıyım ne yapmalıyım ????

bal32
11.Mayıs.2012, 20:15
selaqm arkadaşlar elimde LOGİTAB 1ghz 512 ram 2 usb girişli eternet girişli aparat kırmızı renkli led li tablet pc var ekranda büyük herflerle android yazıyor sonra solda küçük harkle çıkıyor ve orada kalıyor açılmıyor not: buradaki hiç bir romu denemedim henüz hafıza kartını tablet üzerinden biçimlendirince oldu sanırım kendi yazılımını sildi ANDROİD 2.3.3 vardı içinde usb kablosu yok yardımlarınız için teşekkürler

gnzone
14.Mayıs.2012, 15:27
wonder media8650 model numaralı bir çin malı tablet var elımde ne kdar rom varsa hepsını denedım ama hala bir cozum bulamadım tableti kullanamıyorum.. market sorunu yuzunden guncelleme yapmak ıstedım. lutfen bana yardımcı olun

gnzone
14.Mayıs.2012, 16:28
merhaba hocam script klasorunu attım ama dırek acıldı tablet acaba bu versıyona uymadıgı ıcın mı olur bu yksa ben mı yanlıs yaptm ?;

aktek
24.Mayıs.2012, 18:57
Merhabalar, Bende Aprotech M712 modelinde tablet var. Ancak sanırım kullanan arkadaş açarken girilen deseni yanlış girmiş. Şimdi açılışta Çok fazla sayıda desen denemesi yapıldı ! şeklinde uyarı veriyor ve google hesap bilgilerimi istiyor. bilgiler girildiği halde kabul etmiyor. Yani Tablet şuan kullanılamıyor. Ve format atmak istiyorum. ama nasıl olacağını bilmiyorum. veya format atmadan düzelirmi onuda bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

kult503
08.Haziran.2012, 13:38
sa benim tabletin markası Touchpro android işlemcisi 4 açılırken sadece android yazısı geliyor açılmıyor nasıl açabilirim yardım lüften ???

googleandroid
08.Haziran.2012, 17:09
sa benim tabletin markası Touchpro android işlemcisi 4 açılırken sadece android yazısı geliyor açılmıyor nasıl açabilirim yardım lüften ???

Google'de " touch pro firmware " diye arama yapıp uygun firmware dosyasını bulun ortalama olarak 100-200 MB arası olur.Sonra http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-tablet-pc-nize-format-atma?pid=18#pid18 mesajındaki anlatımdaki gibi güncelleme yapın.

holigan1
20.Haziran.2012, 05:08
merhaba smarttab str 10 kullanıyorum ekran kilidini zorlamışlar ve kitlenmiş google hesabımada internet bağlatım olmadığı için giremiyorum
Android 2.3 format tek çözüm olurdiye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

bluecobalt
05.Ağustos.2012, 02:31
dosyayı karşılaştığımda
resim de 20 dosya var ama bende 18 doğrusu için yardımcı olabilirmisiniz

ZapieL
02.Aralık.2012, 11:08
Bendeki sorunda aynı gibi android yazısı çıkıyor ardından açılıcakmış gibi oluyor ve simsiyah kalıyor.

EminTR
14.Aralık.2012, 11:27
Admin kardeş ben formatı attım bir onceki forumda siz link vermiştiniz oradakini indirdim o dosya ile attım fakat ekran gelmiyor bidaha sdcard ı takıyorum bu sefer format ekranı geliyor hiç çalışmıyor alet yardım edin lütfen tabletim: freebook p62w-3g

qhalqher
31.Aralık.2012, 12:03
sa gardaş bende onyo haipad winner markalı bir tablet var tablet çalışıyo açılıyor normal bi şekilde fakat kapatıp açtığımda kendini sıfırlıyor ve de uygulama yüklemeye çalıştığımda hafıza dolu uyarısı veriyor bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursan çok sevinirim artık kafayı yemek üzereyim

tolga61
14.Ocak.2013, 17:00
yarıda kesildi. daha doğrusu sürekli yarıda kesiliyor :( sebebini anlamış değilm

omerteam
14.Ocak.2013, 18:42
Arkadaşlar Telechip 8902 için Android 4.0 rom lazım nasıl bulabilirim?

warofshadow
19.Ocak.2013, 13:36
Olmayan bırseyı acıklayıcı olmayan bır konu ıle mıllete sunuyorsunuz boyle bırsey kesınlıkle olmuyor tum tabletlerde denendı olmadı rap ınıza baslatmayın adam gıbı acıklayıcı yazın vıdeolu resımlı anlatım koyun ozaman gercek oldugunu kanıtlarsınız ama nerde yalan haberlere kıl oluyorum bosu bosuna zaman kaybı.

FF23
21.Ocak.2013, 12:18
ReedPad 3 Lite Rom u nerden bulabilirim?

adem.ky
19.Şubat.2013, 08:44
Vmaxx slimpad yazan bir tablet var desen kilidi yanlis girilmis home tusu yok sadece power ve ses tuslari var nasil acacagim internete baglanamiyir cunku gmail sifresi istiyor bu yuzden kablosuza baglayamiyirum ve formattan baska care kalmiyir

yozgatlıgenç34
06.Mart.2013, 22:13
Kolay Gelsin Usta Bende Aprotech M712 modelinde tablet var. Ancak sanırım arkadaş açarken girilen deseni yanlış girmiş. Şimdi açılışta Çok fazla sayıda desen denemesi yapıldı ! şeklinde uyarı veriyor ve google hesabı istiyor. bilgiler girildiği halde kabul etmiyor. Yani Tablet şuan kullanılamıyor. Ve hardreset atmak istiyorum. ama nasıl atılacagını bilmiyorum. veya format atmadan düzelirmi onuda bilmiyorum.Ne yapmam gerekir?

moebius06
09.Mart.2013, 02:40
Vpad excellence tablete nasıl format atılır?

Android yazısında takılı kalıyordu biraz kurcaladım....şimdi ince oldu dil ayarları nerden yapılıyor???

kuaskuas26
19.Mart.2013, 10:03
S.a digitab s1 modelini sifre hatadi nedeniyle acamiyorum .tus kombinasyonunu denefim sma recovery moda gecmiyor.romunu da bulamadim.yardimlariniz icin tskr ederim.

karabela06
29.Mayıs.2013, 20:54
kardeşim çin malı olduğundan galiba grundig gr tb 7 tabletim var romunu bulamıyorum lütfen yardım

scalaangel06
02.Haziran.2013, 22:17
selam usta ben arkadastan bir tablet getirdim yanlız 1,5 senedir acılmıyor ben actım.yanlız tablette eski tabletlerden.içindeki App market açılmıyor açılıyorda içi boş bişey yok acaba yendenmi yazılım falan attırsak.

daddy01
06.Temmuz.2013, 11:44
Ben bir asus tablet aldım. Modeli TF300TG.
3G li bir tablet sim kart takılıyor. Ancak sadece internete bağlanmak için kullanılabiliyor.
Samsung tabletlerde telefon özelliğinin aktif edildiğini öğrendim.
Bu tablette de telefon özelliği aktif edilebilir mi?
Eğer yapılabilirse bana yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

anemon_es
25.Eylül.2013, 10:15
hocam iyi çalışmlaar, elimde çinden gelme bir tablet var ama hangi romu atacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
tablet açılış ekranında logoda kalıyor.
i&i diye birşey,
üzerinde yazanlar: initial&inspire t-92, www.soaiymp3.com
tabletin üst panelde 1 menu 1 esc tuşu var power yan tarafta
iyi çalışmalar saygılar.

anemon_es
25.Eylül.2013, 23:48
kızdım bugün içini de açtım ama hala yapamadım uygun rom bulamadım.
içinde rockchip rk-2918 yazıyordu. "sony ericsson tablet t92 rom" diye aratınca anı tablet çıkıyor. ama çözemedim yardım arkadaşlar.

anemon_es
27.Eylül.2013, 20:11
Olumlu veya olumsuz bir şey yok mu arkadaşlar?

strash
30.Ekim.2013, 15:46
selamlar,aprotech m712 firmware için yardımcı olabilirmisiniz ?

miske1907
05.Kasım.2013, 23:52
Reedpad 4 icin firwea dasyasi yukleyecem hangisini yuklemem gerekiyor yardimmm

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

SERKAN16
12.Aralık.2013, 02:48
merhaba QUEEN Qtab 100 için varmı?