PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vodafone 945 Resetleme Sorunu!...

civanmert
18.Haziran.2012, 23:49
Cihaz Türü :Telefon
Cihaz Markası :Vodafone 945
Cihaz Romu :Perfect Rom v3
Cihaz Sürümü :2.3.7
Kısaca Sorun :Kendini resetlemesi.
Sorun Hakkında Resim : O anı tam tutturamıyorum :)

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar.Benim ilk android telefonum olan 945 telefonunun sorunu kendini resetlemesi.Biraz araştırdım ama sorun genel sanırsam bazılarında felan konuşurken resetleniyor bende Allah'tan konuşurken kesilmedi bugün denedim bi 15 dk felan görüşmede sorun yok.Arkadaşlar sorunlar şurda...

1)Öncelikle galeriye giremiyorum.Giriyorum aslında bir tane fotoğraf açıyorum işte diğer fotoğraflara felan geçiyorum 1 foto 2 foto hop ekran böyle çizgi çizgi oluo mor,mavi karışık renkler derken reset atıyor...
2)Şimdi karşılaştığım bir sorunda Canlı Duvar Kağıdı indirdim böyle sevdiğim türde hoş uzayın derinliklerinden haraketli bir görsel.Yani ondan sonra biraz böyle kaldı sonra tak diye aynı şekil gitti.
3)Oyun oynama gibi bir şansım yok zaten tek kaldırdığı ''Talking Tom'' :)

Bazı arkadaşlar pilden kaynaklanıyor demiş de bu pilin oynaması o uygulamaya felan açıncamı oynuyor sanırım sorun ondan değil bu işlemci hızıyla felan oynasam düzelirmi bilgisi olan var mı bütün Vodafone 945 ailesinden yardım bekliyorum?...

zenci
19.Haziran.2012, 00:05
sorun pilden değil bence telefonuna virüs girmiş olabilir

sd kartı biçimlendir
teli fabrika ayarlarına geri çevir
orj 945 rom yükle
antıvırus yükle

sorun çözülmesi lazım
__________________________________________________ ____________
sorun pilden değil bence telefonuna virüs girmiş olabilir

sd kartı biçimlendir
teli fabrika ayarlarına geri çevir
orj 945 rom yükle
antıvırus yükle

sorun çözülmesi lazım

civanmert
19.Haziran.2012, 00:30
Peki kardes bu bicimlendirmeleri yapmayipda direk bi antivirus yukleyip taratsam?

Perfect Rom v3 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

zenci
19.Haziran.2012, 00:38
biçimlendir sonra anti virüs kur
__________________________________________________ ____________
biçimlendir sonra anti virüs kur

civanmert
19.Haziran.2012, 08:46
Hangi Antivirüs yazılımını önerirsiniz?

zenci
19.Haziran.2012, 08:49
forumda pek çok program mevcut dilediğini seç ben kullanmadığı mdan bir şey söyleyemem sana

burakoz27
19.Haziran.2012, 10:36
avast veya dr.web kullanmanı tavsiye ederim

civanmert
19.Haziran.2012, 11:15
Yani arkadaşlar şöyle diyeyim ben benim hafıza kartımda virüs olma ihtimalı yok zaten geçenler rom atarken sorun çıkar diye sd karttaki herşeyi sildim.Ne zaman bilgisayara bağlasam tam tarama yaparım hiçde bişey çıkmaz.Telefonun dahili hafızasındadır derseniz onu bilemem sanırım onun içinde antivirüs kurmak gerek.Ama emin ki bir virüsün işi değil bunlar bence telefonun işlemcisine biraz yüklendik mi yapıyor bunları çünkü güzel bi launcher kursam ne bilim veya güzel bir oyun biraz oynuyorum ondan sonra reset atıyor neyse artık android sevdamıza Vodafone 945'le devam etsek de pek zevk alamıycaz :D

zenci
19.Haziran.2012, 11:18
kafana göre takıl. o zaman ben ihtimaller dahilinde yönlendirdi m seni

civanmert
19.Haziran.2012, 13:41
Yardımların için teşekkür ederim kardeşim söylediklerini deniycem sonuç olarak birşey kaybetmem işallah düzelir.Peki orjinal 945 romunu kurduktan sonra başka rom kurabilirmiyim yoksa o rom'damı kalmalıyım?

3HarfLi
19.Haziran.2012, 16:10
Oyun biraz oynadıktan sonra reset atıyorsa, cihaz ısındıgı icindir.islemci kendine zarar vermemek icin reset atıyor.bu kadar yani olay.55° geçildiginde reset atması normal.

civanmert
19.Haziran.2012, 16:13
Ondan değil sanırsam ısınma felan olmuyor oyun açıyorum biraz oynuyorum ''10 sn'' felan tak diye gidiyor.Şuanda avast! kurdum tarattım 1virüs bulup sildi.İşlemci hızımı 604 yaptım denedim galeride hiçbir sorun yok ama fotoğraf olmadığı için sanırsam biçimlendirmiştim şimdi fotoğraf atıp deniyim.

3HarfLi
19.Haziran.2012, 16:44
Orginal marketli rom'u yukleyin tekrar.1.2 gun onda test edin.

civanmert
19.Haziran.2012, 17:21
Sorun devam ederse bir çare olarak o kalıyor saolun.

larektr
23.Haziran.2012, 19:58
bu yazdiğin sorunların hepside bende var, yalnız farkettiğim şey bu 3 uygulamadaki temel sorun oyunun veya uygulamanın grafiklerinin yüksek olması yani oyun 3d launcher 3d gallery zaten 3d olunca tel reset atıyor benim görüşüm seri üretim hatasının blunması rom yüklenmeyle veya antivirüsle gececeğini sanmıyorum...

zenci
24.Haziran.2012, 03:43
bu yazdiğin sorunların hepside bende var, yalnız farkettiğim şey bu 3 uygulamadaki temel sorun oyunun veya uygulamanın grafiklerinin yüksek olması yani oyun 3d launcher 3d gallery zaten 3d olunca tel reset atıyor benim görüşüm seri üretim hatasının blunması rom yüklenmeyle veya antivirüsle gececeğini sanmıyorum...

cok kullanılan bir şey değil bence silinmesi daha iyi olur

civanmert
24.Haziran.2012, 10:59

cok kullanılan bir şey değil bence silinmesi daha iyi olur

Evet haklısınız.Galeri 3D'yi silip Quickpic kurdum.(HoScHaKaL hocamızın yardımıyla sağolsun).Haraketli duvar kağıdı yerine haraketsiz kullanıyorum hem bataryadan yemiyor.Oyun desen fazla oynamıyorum ama ram'e fazla yüklenmeyen oyunlar bulmaya çalışıyorum bir kaç tane onlarca oyunun içinden bir kaç tanesini kaldırır herhalde :)