PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell T11 Sonunda Root Oldu

sametx671
05.Temmuz.2012, 13:22
[Only registered and activated users can see links]

Evet arkadaşlar bütün T11 ciler T11

polo2011
05.Temmuz.2012, 13:26
Tebrikler başarılı bir paylaşım

resulsever
05.Temmuz.2012, 13:37
teşekkürler +2

3HarfLi
05.Temmuz.2012, 14:38
Zte racer'in root yöntemi ile ben aylar önce kuzenimin telefonunu root ettim.

Ne gerek vardı ki bu kadar çalışmaya.Pek konu açma gereğide duymadım.

Recovery yükleyip rom bile attım hatta ben.

xperiaN
05.Temmuz.2012, 14:39
3harfli diyosa bi bildiği vardır mesaja bakarsan ;)

xperiaN
05.Temmuz.2012, 15:02
hocam lütfen aklınızda kalsın o şeyler terbiyenizi bozmayın :D

3HarfLi
05.Temmuz.2012, 15:05
Üretici firma zaten açıklamıştı zamanında.Zte racer özellikleri kısılarak, Turkcel T-11 Adı alınarak piyasaya sürüldü diye.

Googleye, "Zte-Racer Root" Yazmak, Aylarca uğraşmaktan daha kolaydı diye düşünüyorum.

Aklınıza gelen 3Harfler Sizde kalsın mümkünse.

mistikkilic
05.Temmuz.2012, 15:05
hatta şaka değil yaniii ben vodafone 945 cihaza geçen sene android 10,0 yükledim valla şaka değil. build.prop dosyasında android sürümü kısmına istediğini yazabiliyorsun :)

Bu samsung falan boşa uğraşıyor android 4.1 falan :)

3HarfLi
05.Temmuz.2012, 15:07
hatta şaka değil yaniii ben vodafone 945 cihaza geçen sene android 10,0 yükledim valla şaka değil. build.prop dosyasında android sürümü kısmına istediğini yazabiliyorsun :)

Bu samsung falan boşa uğraşıyor android 4.1 falan :)

Build.prob'a isterseniz "Android10.1" Yazın.Bu birşeyi değiştirmez.Yani 10.1 yüklemiş olmuyorsunuz.O sadece bir yazı.

mistikkilic
05.Temmuz.2012, 15:11
aynen öyle ben de onu demek istedim sadece yazı yazmak bişey değil yani :)

burak30
05.Temmuz.2012, 15:14
herkes 3 harfli arkadaş gibi zeki olmuyormuş demekki, aklıma da 3 harfli çok kelime geliyor yani :)

Dh konu dışı mı yoksa inci den mi geldiniz? :s

neronegres
08.Temmuz.2012, 15:47
Zte racer'in root yöntemi ile ben aylar önce kuzenimin telefonunu root ettim.

Ne gerek vardı ki bu kadar çalışmaya.Pek konu açma gereğide duymadım.

Recovery yükleyip rom bile attım hatta ben.

sizin gibi insanlardan nefret ediyorum madem root edebiliyodun biz burda aylardır telefonun root olmasi icin kı.ımızı yırttık t11 bölümüne 1 konu acıp anlatsan ölür müydün ? Yalancı ! Zaten anca root bulunduktan sonra kı.ınız sökülür

xperiaN
08.Temmuz.2012, 15:49
uslubuna dikkat et sorsaydın anlatırlardı zaten !

mistikkilic
10.Temmuz.2012, 21:20
Ne o yaaa burda da saltanat var sanırım. Süper üye koltuğu adaletsizlik yapma yeri mi. Bence dalga geçer gibi mesaj atan arkadaşı uyarmak yerine ona yaptığı şeyin yanlış olduğunu dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışan bizlere uyarı yazıyorsunuz. Siz ve sizin gibileri kınıyorum. Arkadaş haklı onlarca forumda millet root için uğraşıp sinir krizi geçirirken bildiğini söylemeyip sonra da ben biliyordum demek bence en ayıp küfürdür. Diğer insanları geri zekalı yerine koymaya çalışmaktır.

Ben de forumunuzu birşey sanmıştım. Bu forumu haksız davranan arkadaşlar olduğu sürece takip etmeyeceğim ve tavsiye etmeyeceğim.

Spikesfire
10.Temmuz.2012, 21:23
Ne o yaaa burda da saltanat var sanırım. Süper üye koltuğu adaletsizlik yapma yeri mi. Bence dalga geçer gibi mesaj atan arkadaşı uyarmak yerine ona yaptığı şeyin yanlış olduğunu dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışan bizlere uyarı yazıyorsunuz. Siz ve sizin gibileri kınıyorum. Arkadaş haklı onlarca forumda millet root için uğraşıp sinir krizi geçirirken bildiğini söylemeyip sonra da ben biliyordum demek bence en ayıp küfürdür. Diğer insanları geri zekalı yerine koymaya çalışmaktır.

Ben de forumunuzu birşey sanmıştım. Bu forumu haksız davranan arkadaşlar olduğu sürece takip etmeyeceğim ve tavsiye etmeyeceğim.

Tesekkur ederiz, iyi gunler.

3HarfLi
10.Temmuz.2012, 22:00
Yolun açık olsun.

proniq13
11.Temmuz.2012, 00:12
Oh ve oh be allah ne muradin varsa vesin

proniq13
11.Temmuz.2012, 19:37
Root oldu evet oldu denedim vallahi oldu hehehe güzel.ohbe kurtuldum turkcell uygulamalarından.peki şimdi rom yükleye bilirmiyiz sade güzel varsa ?

xzafer14
12.Temmuz.2012, 11:12
Mustafakilic kardesim root paylasiosun yanindada guzel bir rom paylassaydin tadindan yenmezdi

cagimer
12.Temmuz.2012, 14:59
harika paylaşım ellerine sağlık güzel kardeşim benim android işletim sistemli turkcell t11'i genelde hep android ile yeni tanışanlar kullanıyor zaten daha önce android kullanan birisi gelipte t11'i almaz :) neyse uzatmayayım bende android ile yeni tanıştım.... uzun süredir uğraşıyordum bende şu lanet turkcell uygulamalarından kurtulmak için sonunda başaran sen olmuşsun tebrikler.. bayağıdır araştırıyorum da root işlemini yaptıktan sonra birde rom yüklemek gerekliymiş bununda anlatımını yaparmısınız lütfen benden başka bilmeyen arkadaşlarımız vardır bunada eminim saygılar iyi çalışmalar....

proniq13
12.Temmuz.2012, 18:53
T11 rom lazım şimdide bunuda bulun benim tel oyunlarda kendi kendine reset atıo rom yukleyınce duzelır belkim

3HarfLi
12.Temmuz.2012, 18:55
Zte racer romlarını deniyebilirsiniz.

Yada vodafone945 2.3.7 romlar'ı deneyin.T11 kernel'i kullanıyoruz.

Oluşacaklardan sorumlu değilim.Zte racer recovery diye aratın clockworkmod recovery yükleyin telefona.

proniq13
12.Temmuz.2012, 19:06
Ayni bu konu gibi bide rom konusu olsa iyiydi

cagimer
12.Temmuz.2012, 20:25
Droid explorer yerine baska prog... olmuyormu arkadaslar benim pc hata veriyor kurulmuyor. :S

mistikkilic
12.Temmuz.2012, 22:40
Recovery moda girmek için telefon kapalıyken ses açma, home ve güç düğmesine aynı anda basılı tut telefon açılmaya başladığında sadece güç düğmesini bırak diğer ikisi recovery moda girene kadar bırakma, bu şekilde recovery moda gireceksin. Daha sonra anlatımda ilgili bölümden devam edebilirsin.

Bu arada denemediğim rom kalmadı diyebilirim. Bu telefon sadece zte firmasının ürettiği diğer telefonların image.bin romlarını açıp içinden çıkan dosyalardan boot.img dosyasını değiştirip tekrar image.bin olarak derleyince ve onu yükleyince açılıyor. Ancak bu sefer de telefonların ekran boyutları uymadığı için ikonlar ve masaüstü ekrana sığmıyor. Bazı romlarda da ekran ters dokunmatik normal oluyor. Bu şekilde birkaç zte telefon romu denedim ama düzeltemedim. Şimdilik vazgeçtim gibi, ama sanırım bu android telefonlarla uğraşmak insanda bir hastalık başlatıyor. Evde işyerinde hangi elektronik cihaz varsa onu güncellemeye özelliklerini didiklemeye başladım hayırlısı :)

3HarfLi
12.Temmuz.2012, 22:58
Zte racer romlarını deniyebilirsiniz.

Yada vodafone945 2.3.7 romlar'ı deneyin.T11 kernel'i kullanıyoruz.

Oluşacaklardan sorumlu değilim.Zte racer recovery diye aratın clockworkmod recovery yükleyin telefona.

Build.prob'tan düzenlieybilirsiniz ekran çözünürlüğünü.

mistikkilic
12.Temmuz.2012, 23:11
Ama image.bin dosyasını patlattığımızda genelde img ve mbn uzantılı dosyalar çıkıyor. şimdiye kadar hiç uyumlu update.zip bulamadım. update.zip olsaydı build.prop dosyasından düzeltebilirdim ama, bulamadım.

Size şunu sorayım. Bazı romlar romdump olarak veriliyor. İçinden System.tar, System.info.gz, Config.gz, Boot.img, Recovery.img ve checksum.md5 dosyası bulunan romlar var özellikle racer2 romları var. Bunları nasıl kurabiliriz acaba hiçbir kaynak bulamadım.

[Only registered and activated users can see links] bu sitedeki yönteme göre ben de kendi telefonumdan aynı şekilde rom backup alabiliyorum. Ancak romdump_v72_alt.zip burdaki install yöntemini uyguladığımda romdump romlarını tekrar kuramıyorum telefona.

Acaba bu romlarla ilgili bir bilgisi olan var mıdır.

3HarfLi
12.Temmuz.2012, 23:14
Vodafone 945 romlarını deneyebilirsiniz.T-11 kerneli kullanıyoruz.Romlarımız zip şeklinde zaten.

Zte racer romlarını deneyin.Modoco,xda sitelerinde var.Hepsi zip şeklinde.Build.prob ve updater script düzenlemesi ile açılış veriyor rom'lar.

"System.tar, System.info.gz, Config.gz, Boot.img, Recovery.img" Bu şekilde kurma hakkında bir bilgim yok lakin yukarıda dedigim yöntemleri deneyin.Zte blade romları vb. deniyebilirsiniz.Ancak boot.img değiştirerek.

cagimer
13.Temmuz.2012, 00:28
bi soru sordum bende sonra soranınkini cevaplanız benimkini cevaplamadınım DROİD EXPLORER programı yerine başka program olmuyormu çalışmıyor o program 2 pc de denedim

3HarfLi
13.Temmuz.2012, 00:31
Bildigim birsey olsa cevaplardım zaten..

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 00:38
modaco sitesinde racer2 ile ilgili rom arayanlara (racer2 android 2.2.2 olduğu için) t11 rom'unu tavsiye ediyorlar. Yabancılar android 2.3.5 yapalım derken ne gibi bir belaya bulaştıklarını sonradan anlayacaklardır :)

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 01:04
bi soru sordum bende sonra soranınkini cevaplanız benimkini cevaplamadınım DROİD EXPLORER programı yerine başka program olmuyormu çalışmıyor o program 2 pc de denedim

Recovery moda girmek için telefon kapalıyken ses açma, home ve güç düğmesine aynı anda basılı tut telefon açılmaya başladığında sadece güç düğmesini bırak diğer ikisi recovery moda girene kadar bırakma, bu şekilde recovery moda gireceksin. Daha sonra anlatımda ilgili bölümden devam edebilirsin.

cagimer
13.Temmuz.2012, 01:04
pekala droid explorer'in farklı sürümleri var onlar iş görürmü kardeşim ?

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 01:09
cagimer kardeşim telefon kapalı iken tuş kombinasyonunu denedin mi?
__________________________________________________ ____________
yani ben daha önce recovery moda girmek için tuş kombinasyonunu bilmediğim için droidexplorer programını kullanmıştım. ancak forumlardan birinde arkadaşlardan biri tuş kombinasyonunu belirtmiş ve yukarıda yazdığım gibi ses açma, home "ev" ve güç tuşuna aynı anda basılı tutarak girebilirsin recovery moda. ve 4 seçenekli ilk recovery modda root anlatımının olduğu bölümden devam edip root yapabilirsin.

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 01:44
içinde Türkçe olmayan bir update.zip içine Türkçe dil desteği olması için hangi dosyaları kopyalamam gerekir acaba bilen var mı?

3HarfLi
13.Temmuz.2012, 10:28
içinde Türkçe olmayan bir update.zip içine Türkçe dil desteği olması için hangi dosyaları kopyalamam gerekir acaba bilen var mı?

Fremework res.apk, SystemUI apk.

Bunları apk edit ilede türkçeleştirebilirsin.

cagimer
13.Temmuz.2012, 11:33
evet recovery moda girdim ama nereye giricem onu bilmiyorum

*reboot system now
*apply sdcard:update .zip
*wipe data/factory reset
*wipe cache partition

4 şık var hangisine girmem gerek ?

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 12:40
evet recovery moda girdim ama nereye giricem onu bilmiyorum

*reboot system now
*apply sdcard:update .zip
*wipe data/factory reset
*wipe cache partition

4 şık var hangisine girmem gerek ?

Bu konunun 1. sayfasında detaylı olarak anlatıldı. Öncelikle linkleri verilen dosyaları anlatıldığı gibi sdcard'a kopyalamalısın. Daha sonra recovery moda girip bu dosyaların kurulmasını sağlamalısın. 1.sayfaya git orada anlatıldığı gibi ilk yapacağın işlem *apply sdcard:update.zip olacak. eğer sdcard'a verilen dosyaları kopyaladıysan telefon bu işlemden sonra daha geniş seçenekli bir başka recovery sayfasına geçecektir.

proniq13
13.Temmuz.2012, 15:16
Rom bulun haci rom

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 18:09
Teşekkür ederim cevabınız için ama Türkçeleştirme işini beceremedim.

Farklı birşey sormak istiyorum.

Aynı işlemciye aynı grafik işlemcisine nerdeyse aynı denebilecek donanıma sahip olmasına karşın HTC Wildfire Android 4.0 ile çalışırken, T11 neden çalışmıyor. Boot dosyalarını değiştiriyorum, updater-script dosyasını hata vermeden kurulacak şekilde düzenliyorum ama hiçbir sonuç alamıyorum. HTC Wildfire için yapılmış bir Android 4 romunu T11 için uyarlamanın bir yolu yok mu acaba?

3HarfLi
13.Temmuz.2012, 18:13
Boot.img oynaması gerekmektedir.

2.1,2.2,2.3 altyapı aynı.

Android 4 Altyapı tamamen farklı.Bundan kaynaklanıyor.

111.ci sayfadakini bir deneyin.Boot.img değişmeden.

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 18:23
deniyorum hemen bakalım ne olacak :) açılırsa çok iyi olur.

mistikkilic
13.Temmuz.2012, 18:58
açılırken ekranda zayıf bir ışıkla kaldı kırmızı ışık yanar durumda :(

böyle bir site buldum dolaşırken, hemen hemen bütün telefonlar için hazırlanmış romları eklemişler bir göz atın isterseniz tabi daha önce görmediyseniz.

cagimer
13.Temmuz.2012, 19:38
neresine göz atalım :) çince site

3HarfLi
13.Temmuz.2012, 22:43
Boot.img değisip deneyin birde.

mistikkilic
14.Temmuz.2012, 16:50
Denemediğim şekli kalmadı telefon hiç boot olmuyor bile. :(

mistikkilic
14.Temmuz.2012, 20:10
Pro100-Winston Rom şöyle bir rom buldum android 2.3.4 bunda boot.img değiştirince açıldı. build.prop düzenlemesi yapınca ekran da uydu. Biraz deneyeceğim bakalım versiyonu düşürmüş de olsam en azından rom değiştirdim ya ohhhh :)

Bu arada zte roamer romuymuş. zte roamer android 4 romu bulan olursa bence uyabilir denemek lazım. Ya da bizim telefonda çalışacam bir android 4 boot.img dosyası bulmamız lazım kanımca.

proniq13
14.Temmuz.2012, 23:21
Anlatimli bi konu a armisiniz deneyince?

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 00:21
wifi bağlanamıyorum mac adresini düzeltemedim tek sıkıntı o gib şimdilik bakalım sorun çıkmazsa paylaşırım romu, zira tel epey hızlı oldu.

peirs
15.Temmuz.2012, 01:01
Androidde epey yeni olduğum için (bugün telefonu aldım ) şunu merak ediyorum. bu romdan sonra telefona flash player yüklemek mümkün olur mu?

proniq13
15.Temmuz.2012, 10:45
lutfen duzeltin ve atin romu cok ihdiyacimiz var

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 11:44
install_flash_player_10.2.157.340.apk diye aratırsanız google da, birçok yerden indirebilirsiniz.

peirs
15.Temmuz.2012, 13:38
bulup yükledim ama flashla çalışan oyunlar açılmıyor. üstünde soru işareti olan bir kutucuk çıkıyor.

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 13:40
oyun hangi flash sürümünde oynanabiliyor araştırır mısınız. belki verdiğim dosyanın sürümü oyun için düşüktür.

peirs
15.Temmuz.2012, 13:50
sanırım android 4.0 sürümü lazım. çünkü oynamak istediğim oyunlar kongregate in oyunları. kongregate in uygulamasını indirmek için de android 4.0 lazımmış.

proniq13
15.Temmuz.2012, 14:47
wifi bağlanamıyorum mac adresini düzeltemedim tek sıkıntı o gib şimdilik bakalım sorun çıkmazsa paylaşırım romu, zira tel epey hızlı oldu.

Wifi yide yapinca paylascanizmi

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 14:53
[Only registered and activated users can see links][/url]/t-132052.html[/url]

Yukarıdaki adresten BC420_N762_ICS_420_IV.zip isimli N762 için yapılmış bir android 4 romu kurdum. Direkt deneyince açılmadı sonra boot.img dosyasını değiştirdim, built.prop dosyasında ekran çözünürlüğünü düzelttim, bu şekilde telefon N762 olarak ve Android 4 sürümü olarak çalıştı. Ancak telefon hat bulamadı şarj simgesi yok ve aşağıdaki hata mesajını veriyor.

"the process com.android.phone has stopped unexpectedly. please try again"

Ustalar sizce bu rom T11 için uyarlanabilir mi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
şimdi farkettim imei sıfırlanmış :(

3HarfLi
15.Temmuz.2012, 14:59
Allah.imei kötü olmuş.Neden yedek almadınız.

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 15:02
imei düzeltebiliyorum sorun yok ama Android 4 romunu kurunca yine gidecek.

Daha önce de birkaç kez imei sıfırlamıştım :)
peki ustam rom içinden imei dosyasını ayarlayan neyse düzeltemez miyim?

3HarfLi
15.Temmuz.2012, 15:06
Efs klasoru yedegi almanız yeterli.

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 15:10
root explorer ile mi almam lazım. Neyin içinde efs klasörü acaba?

ayrıca ""the process com.android.phone has stopped unexpectedly. please try again"" mesajının çözümü nedir ustam??

3HarfLi
15.Temmuz.2012, 15:22
Root explorer ile evet.Tam hatırlamıyorum bir bakının.

Uygulamaları elden gecirmeniz lazım.

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 15:38
imei numarasının sıfırlanmasından dolayı telefon sim kartı göremediğinden olabilir mi acaba?

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 15:42
bu telefonda android 4 açılış animasyonunu görmek çok güzel oluyormuş bu arada.

ustam sizin elinizde t11 yok sanırım.

peirs
15.Temmuz.2012, 19:10
bu konuda biz nasıl yardım edebiliriz sana mistikkilic? zaman gerektiren bir şey varsa elimden geldiğince yapmaya çalışırım.

zafercix41
15.Temmuz.2012, 21:15
peki rootu nasıl kapatabilrirm ?

mistikkilic
15.Temmuz.2012, 22:15
bu konuda biz nasıl yardım edebiliriz sana mistikkilic? zaman gerektiren bir şey varsa elimden geldiğince yapmaya çalışırım.

arkadaşlar denemek isteyenler vakti olanlar verdiğim adresteki android 4 romlarını deneyebilir ve geliştirebilirler.

Root işlemini kapatma işi de şimdilik benim bildiğim, Turkcell, Genpa ve ZTE'nin sitelerinden birinden T11 fabrika romunu (image.bin) indirip sdcard içine image klasörüne image.bin şeklinde kopyalayıp, telefon kapalı iken görüşmeyi kapatma, ses artırma ve güç düğmelerine aynı anda basarak telefonun kırmızı ışığının yanmasından sonra düğmeleri bırakabilirsiniz, telefon bu şekilde fabrika romuna geri dönecektir. Telefon Bu arada kendimi matrix'de gibi hissettim :) mavi hap kırmızı hap gibi oldu. :)

proniq13
15.Temmuz.2012, 23:37
Su rom isini halledin ya

peirs
16.Temmuz.2012, 13:09
romları denerim denemesine de telefonu geri dönülmez bir şekilde bozmaktan korkuyorum :/

xzafer14
16.Temmuz.2012, 13:19
Arkadaşlar werilen linkler kırık :S

mistikkilic
16.Temmuz.2012, 18:25
linkler kırık ama sitenin bu konu ile ilgili açıklamasında şöyle demişler. Aynı cihaz için geliştirilen romlar yenilendikçe eski rom linki boşaltılıyormuş. Denemek isterseniz 2.3.5, 2.3.5 ve 4.0.4 romlarının son hallerinin linkleri mevcut sitede.

mistikkilic
16.Temmuz.2012, 18:31
Ayrıca telefon kurtarılmayacak duruma gelmiyor nerdeyse, yani ben denemelerimde hiç açılmayacak durumda gördüm cihazımı ama sağolsun internetteki ustalar bir yolunu bulmuşlar ve nerdeyse her durum için basit bir program ya da yöntem geliştirmişler. Öyle ki imei numarası tamamen sıfır olduğu da oldu ama onu bile yeniden değiştirebiliyorsunuz. ZTE telefonların en iyi özelliği bu olsa gerek, telefon tuğla durumundan kurtarılabiliyor.

Yani demek istediğim vaktiniz ve merakınız varsa uğraşmaktan çekinmeyin derim.

xzafer14
16.Temmuz.2012, 22:49
Kardesim su 3.2.1 vb seyler yazmissin droidexplorer hata veriyo kurulmuyo nasil root edicem yardim edersen sevinirim ayrica o dosyalari nereden sd karta aticaz yani nerede buluruz birde su rom isini halledip foruma koyarsan sevinirim dostum

mistikkilic
16.Temmuz.2012, 23:02
anlatımda verilen dosyaları verilen linklerde bulabilirsiniz. droidexplorer hata veriyorsa diğer yöntemi deneyiniz. telefon kapalıyken home " ev ", ses artırma ve power tuşlarına aynı anda basıp recovery mod açılıncaya kadar tuşları bırakmayınız. bu şekilde recovery moda girecektir.

sdcard'a su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip, Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip ve update.zip olmak üzere toplam 3 dosya kopyalamanız lazım.

proniq13
16.Temmuz.2012, 23:56
Rom isi ne oldu foruma bi konu acip sefeberlik baslatalim ;)

mistikkilic
17.Temmuz.2012, 00:35
kurduğum android 4 romda çıkan hatanın kaynağının phone.apk dosyasından kaynaklandığını öğrendim ama uyumlu bir phone.apk bulamadım henüz. denediğim phone.apk dosyalarında telefon başlangıç ayarları bölümünü geçemiyor.

valla iyi olur aslında T11 root bölümü açsak belki hocalar da yardımcı olurlar. Burası root konusu olduğundan ilgilenmiyor olmalılar.

mistikkilic
17.Temmuz.2012, 00:50
"Turkcell T11 Rom" diye bir konu açtım.

Yardımı olacak herkesin katkılarını bekliyoruz.

89KratoS89
20.Temmuz.2012, 19:46
Kardeşim BUnu Yapıyorum Recoverye Giriyorum Fakat Orda Update Zipi Yükledikten Sonra İnstallZip From SDcardı Menü Tuşuyla Açmaya Basınca ŞapkaGibi Bişey Çıkıyo Ve Etrafında Sarı Renkte Tel Döşenmiş Gibi Bişey Çıkıyo Orda Kalıyo 1 Saat Bekledim Olmadı Ayrıca Bu Tanımladığım Şey Farkettimki Update O Şu Bu Gibi Şeyleri Yaparken Yazıların Arkasında Arkaplan Olarak Duruyomuş Lütfen Yardım Edin Gereksiz Şeylerden Kurtulmak İstiyorum Bişey Yüklemedim Ama Çok Yavaş Lütfen :'(:'(:'(:'(:'(

89KratoS89
20.Temmuz.2012, 23:52
Lütfen Yardım Edin Bir Bakan Yokmu ?

mistikkilic
21.Temmuz.2012, 00:52
anlatımda düzeltmiş olmam lazım ikinci recovery modda yani geniş recovery modda seçmek için menu değil home tuşu olacak.
kusura bakmayın biz root işini bırakıp rom işine taşındık o yüzden burda pek kimse kalmadı. dediğimi yaparsanız sorunsuz kurarsınız. geniş recovery modda seçim için home tuşu diğer tuşlar aynı

mistikkilic
21.Temmuz.2012, 01:03
root etme anlatımında düzeltmedir.

root araçları: [Only registered and activated users can see links]

ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 2 AYDIR T11 KULLANIYORUM. TURKCELL

mistikkilic
21.Temmuz.2012, 09:51
arkadaşlar yetkisi olan biri son yazdığım mesajın çizgiye kadar olan kısmını silebilir mi acaba.

DarKnight2
21.Temmuz.2012, 09:54
Yazdığın son mesajda çizgi yok :D

mistikkilic
21.Temmuz.2012, 10:01
ortadali linklerin arasında yatay bir çizgi olması lazım ben görüyorum.
ortadaki linklerin arasında yatay bir çizgi olması lazım ben görüyorum.
sakaydı demi pisss hahahaha :) evet son yazdığımda yokmuş hahaaaaa root anlatımında bi düzeltme yapmıştım düzelteyim derken iyice şey yaptın anlayacağın :)

mistikkilic
21.Temmuz.2012, 12:00
moderatör arkadaşlar daha önceden yazdığım mesajdan düzenleme yapma şansım yok mu acaba?

eso123456
24.Temmuz.2012, 03:06
Kardeş Dediklerini Yaptım Yarı yolda tıkandım .d telefon kapanmıyor. yada ben bazıları eksik yaptım.
Rica etsem Video'lu anlatım yaparmısın ?

Teşekkürler ....
Kardeş Dediklerini Yaptım Yarı yolda tıkandım .d telefon kapanmıyor. yada ben bazıları eksik yaptım.

Teşekkürler ....

mistikkilic
24.Temmuz.2012, 18:14

Teşekkürler ....

Teşekkürler ....

14. sayfanın sonuna doğru root anlatımında düzeltmeler yaptım. belki siz de o yüzden takıldınız.

ayrıca takıldığınız yeri açıklarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

videolu anlatım yapamıyorum. çünkü üç-beş dakikası bile 400-500 mb yer kaplıyor videonun upload etmesi sorun oluyor.

eso123456
25.Temmuz.2012, 03:10
peki Teşekkürler.

Yeniden Denemeye Calısacagım..
Ayrıca Takıldıgım Yer. Telefon Kapanmıyor. Nasıl olcak

BUNDAN SONRA TELEFON KAPANIP KENDİLİĞİNDEN RECOVERY MODA GEÇECEKTİR. ANCAK İŞİMİZ BİTMEDİ BU MOD PEK İŞE YARAMIYOR KENDİ BAŞINA.

Burda Takılıyorm .s

mistikkilic
25.Temmuz.2012, 10:53
peki Teşekkürler.

Yeniden Denemeye Calısacagım..
Ayrıca Takıldıgım Yer. Telefon Kapanmıyor. Nasıl olcak

BUNDAN SONRA TELEFON KAPANIP KENDİLİĞİNDEN RECOVERY MODA GEÇECEKTİR. ANCAK İŞİMİZ BİTMEDİ BU MOD PEK İŞE YARAMIYOR KENDİ BAŞINA.

Burda Takılıyorm .s

yanlış anlamadıysam siz droidexplorer programını çalıştırıyorsunuz ve recovery moda geçmeye çalışıyorsunuz ama cihaz recovery moda geçemiyor.

eğer doğruysa şunu uygulayın. telefon kapalı iken home "ev", ses artırma ve power tuşlarına aynı anda basın ve recovery mod gelene kadar tuşları bırakmayın. bu şekilde recovery moda gireceksiniz. gerisi anlatımdaki gibi devam eder.

eso123456
25.Temmuz.2012, 13:45
Peki Tmm Deneyeceğim..

drenajJ
29.Temmuz.2012, 13:58
DroidExplorer.0.8.8.3.x86 kurarken programı kapat uyarısı çıkıyor bir türlü kuramadım

drenajJ
29.Temmuz.2012, 14:59
anlatımda verilen dosyaları verilen linklerde bulabilirsiniz. droidexplorer hata veriyorsa diğer yöntemi deneyiniz. telefon kapalıyken home " ev ", ses artırma ve power tuşlarına aynı anda basıp recovery mod açılıncaya kadar tuşları bırakmayınız. bu şekilde recovery moda girecektir.

sdcard'a su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip, Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip ve update.zip olmak üzere toplam 3 dosya kopyalamanız lazım.

yine olmadı İNSTALLZİP FROM SDCARD gelmedi

mistikkilic
29.Temmuz.2012, 21:41
yaptınız mı bilmiyorum ama indirdiğiniz dosyalardan droidexplorer haricindeki 3 dosyayı aynen hafıza kartına kopyalayın. recovery moda girdiğinizde 2.seçeneği seçip görüşmeyi kapatma tuşu ile seçim yapın. sonra geniş recovery mod gelecektir anlatımdan devam edin.

drenajJ
30.Temmuz.2012, 11:09
yaptınız mı bilmiyorum ama indirdiğiniz dosyalardan droidexplorer haricindeki 3 dosyayı aynen hafıza kartına kopyalayın. recovery moda girdiğinizde 2.seçeneği seçip görüşmeyi kapatma tuşu ile seçim yapın. sonra geniş recovery mod gelecektir anlatımdan devam edin.

malesef failed yazıyor omluyor

mistikkilic
30.Temmuz.2012, 12:35

malesef failed yazıyor omluyor

arkadaşım update.zip dosyasında veya kopyaladığınız yerde yanlışlık olmasın. ne yaptığınızı, nerde kaldığınızı detaylı yazabilir misiniz.

eso123456
11.Ağustos.2012, 22:13
Arkadaşlar Root işlemini Başarıyla gerçekleştirdim. Fakat Sistem Uygulamalarını değiştiriyordum Tek Tek Tek Birden Hata Geldi Ekrana. Falan filan hata diyor her actıgımda ne yapmalıyım. sonra telefonu fbrika ayarlarına dondurdum teli kapadım reboot attm sonra teli actım ekrana androidin resmi geldi ona tıkla diyor tıklıyorum dokunmatik calısmıyor. diger arama tuslarına basıyor sorunun cozulmesini bilen arkdslar varmıdır ?

mistikkilic
12.Ağustos.2012, 16:55
arkadaşım launcher uygulamasını silmişsin. orjinal roma dönebilirsin zte sitesinden indirip ya da t11 sadeleştirilmiş roma dönebilirsin.

eso123456
14.Ağustos.2012, 05:21
mistikkilic kardeş Telefonu Garantiye Gonderdim Kvk Teknik Servise 13 gun oldu gelmedi Acaba yapıldıgı zaman para alınırmı ? yoksa garanti kapsamı icinemi girer ?

mistikkilic
14.Ağustos.2012, 05:24
valla servisin insafına kalmış, root yapmak aslında garanti dışı bırakır ama bazen serviste görmezden gelirler bazen gelmezler. acele etmişsin kardeşim bu telefonun en bozuk hali bile düzeltiliyor yani yazılımsal olarak arızalar.

eso123456
14.Ağustos.2012, 05:28
Kardeşm Root Yaptıktan sonra bozuldu ya telefon sonra bende recovry menusu vardı ya hani 4 secenekli ordan reboot yaptım garanti kapsamı icine girermi tekrar

proniq13
14.Ağustos.2012, 07:29
valla onca kisi yapti sonuc olumlu oldu sen nasi becerdin anlamadim rebooth yapinca duzelmistir herhal

eso123456
14.Ağustos.2012, 08:58
proniq13 Kardeşim Ben Root Attım Hersey Tamamdı. Sonra Telefonu Actım Telefonun kendi orjn uygulamalarını kaldırmak istedim ilk aksam gazetesi ile basladım yavas yavas system app remover ile siliyordum tek tek sonra teleofnun kendi arama uygulaması varya onuu silmek istedim cunku birisini aradıgın zaman ekran yanıp sonuyo bende uyuz oldum işde sildim sonra ekrana bişey geldi sistem durduruldu falan filan bende once baktm aynı hatayı veriyor bende telefonun kendi ayarlarına dondureyim dedim fabrika ayarlarına işde yaptım sonra telefonu kapadım. reboot attım 4 secenekli menuden işde sonra telefonu actım tel calsııyor ama ekrana geliyorya androide yeni baslayanlar tıkla diyor resme tıklıyorum calısmıyor dokunmatik diger arama tuslarına basıyordu bende işde garantiye gonderdim (: telefon sım kartı okumuyordu duzelmez diye gonderdim. / ben herseyi yaptım inş garanti kapsamı icine girer kardesm..

proniq13
14.Ağustos.2012, 11:14
isallah bence recovery modda wlpe yapip sade romu kurup rootlayincca duzelirdi neyse artik vermissin garantiye yapca bisi yok beklicez isallah garanti kapsamindadir

eso123456
14.Ağustos.2012, 11:55
İnş kardeşim. İnternetten Bakıyorum Kvk Teknik Servis'ten Cihaz Takibine.

Garanti Durumu Bu yazıyor :

Sayın Müşterimiz ; Cihazınızın tamir işlemlerinin tamamlanması için değişmesi gereken parçanın üreticiden siparişi verilmiş olup stoklarımıza ulaşması beklenmektedir. İşlemleri tamamlandığında tarafınıza sms veya email yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bu ne Anlama Geliyor. Garantiye Giriyormu proniq kardesm. ??

resulsever
14.Ağustos.2012, 11:57
Sanırım üretici satıcıya girdiyse kapsama dışı gibi geldi...

mistikkilic
14.Ağustos.2012, 17:22
normalde telefona birşey olduğu yok launcher'i silmiş arkadaşım, ama sanırım teknik servis kitlenmeye hazırlanıyor, voltran oluşturacaklar diye endişelerim var :)

mistikkilic
14.Ağustos.2012, 23:12
İnş kardeşim. İnternetten Bakıyorum Kvk Teknik Servis'ten Cihaz Takibine.

Garanti Durumu Bu yazıyor :

Sayın Müşterimiz ; Cihazınızın tamir işlemlerinin tamamlanması için değişmesi gereken parçanın üreticiden siparişi verilmiş olup stoklarımıza ulaşması beklenmektedir. İşlemleri tamamlandığında tarafınıza sms veya email yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bu ne Anlama Geliyor. Garantiye Giriyormu proniq kardesm. ??

Telefonunda Ses sorunu (cızırtılı dış hoparlör sesi) var mıydı ya da resetlenme oyunlarda veya bazı uygulamalarda? Belki de hoparlör değiştireceklerdir. Bence korkmana gerek yok, para isteyecek olsalar parça değişimi için senden onay alırlardı.

drenajJ
14.Ağustos.2012, 23:25
Hoporlorde cızıltı bende var.

mistikkilic
15.Ağustos.2012, 00:06
servise gönder değiştirsinler hoparlörü, sanırım bu t11 de çok rastlanan bir sorun. bende de var ama ben genelde titreşimde kullanıyorum, hemde zaten rom kurmaya çalışmaktan telefon olarak kullandığım bile söylenemez. belki rom işi biterse ben de göndereceğim.

eso123456
15.Ağustos.2012, 01:14
mistikkilic Arkadasım. Telefonda Konusurken Sıkıntı vardı. Belki senin dedigin gibi hoparloru inş değiştirirler.

eso123456
15.Ağustos.2012, 01:31
mistikkilic kardeşm Telefon Ne zaman Gelir Tahmine Gore

26 Temmuz 2012 De verdim. Servise Ayın 1.08.2012 de ulasmıs Bugun ile Birlikte 15 gun oluyor Ne zaman Gelir Telefon .. ?

mistikkilic
15.Ağustos.2012, 02:03
kardeş araya bayram da girdiğine göre, bayramdan önce aldın aldın değilse bu ay zor alırsın telefonu. arayıp biraz ağzını bozman lazım bence :) kötü örnek olmak istemem tabi.

eso123456
15.Ağustos.2012, 02:07
Nereyi Arayacagım ki Kimbilir Hangi Servistedir (:

aykp
15.Ağustos.2012, 14:46
mustafa kardesim dun bi rom attim ama benim root kayboldu nasil yapacam geri cevabin icin tesekkurler

ahmet190519
23.Ağustos.2012, 18:35
t11 root yaptım ama eskı halıne donmesını ıstıyom nasıl olucak

mistikkilic
25.Ağustos.2012, 23:05
root yapan arkadaşlar eskisine dönmek için orjinal image.bin şeklindeki romu zte firmasının sitesinden indirip kurmanız lazım.

mistikkilic
25.Ağustos.2012, 23:14
root işlemi hep aynı konunun başındaki gibi

btr19
29.Ağustos.2012, 22:00
reboot device in to recovery mode a basınca telefon reset atmıyor ki daha ilk bölümle kaldım yardım edermisiniz ?!