PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ROM][4.2.1] Slim Bean - I9000 [Stable v1.0]

executioner
18.Ocak.2013, 22:21
[Only registered and activated users can see links]

Ana Rom Dosyası ve Add-on Paketleri

Slim-I9000-4.2.1.stabl.1.0-OFFICIAL ([Only registered and activated users can see links])[/URL]

Slim Gapps ([Only registered and activated users can see links])

Extras ([Only registered and activated users can see links])

Srec_Voicedial_Gnow ([Only registered and activated users can see links])

Face Unlock ([Only registered and activated users can see links])

Sadece ana rom dosyasını ve Slim Gapps'ı arka arkaya flaşlamanız yeterlidir.

Eğer bütün bu addon paketleri tek bir dosyada flaşlamak istiyorsanız:

AIO_Addons ([Only registered and activated users can see links])

Addons - inverted full packages

The_real_dark_SLIM_gapps ([Only registered and activated users can see links])

The_real_dark_SLIM_SREC_GoogleNow ([Only registered and activated users can see links])

The_real_dark_SLIM_extras ([Only registered and activated users can see links])

The_real_dark_SLIM_AIO_Addons ([Only registered and activated users can see links])

[U]Değişiklikler ve Özellikleri

◾ Full JOP40G tabanı
◾ PowerWidget'e Bildirim Ses Toggle'ı eklendi
◾ Modifiye edilen Genişletilmiş Masaüstü Modu (Expanded Desktop Mode)
◾ Sessiz/Çağrıyı yok sayma çevirme özelliği
◾ CameraSwitcher'den Galeriye kısa yol ekleme
◾ Mms'lere kişiye özel mod bildirimleri
◾ Donanım tuşuna bağlayıcı daha fazla seçenekler eklendi (Son uygulama,Güç,Özel uygulama)
◾ Bluetooth Mesaj Erişim Profili (Yukarı doğru olumlu değişiklikler)
◾ FM Radio desteği eklendi
◾ Hızlı Ayarlar'a Sessiz Saatler eklendi
◾ Bildirim Kısayolları
◾ Ekran Kilidi Kısayolları
◾ 5/8 Hedef Seçimi
◾ Alarm ses düzetini arttırma
◾ CyanogenMod'dan FM Radio API
◾ İlerletilmiş GPS
◾ Masaüstü Saatine yükselen ses seçeneği eklendi.
◾ Masaüstü Saati arayüzünde her sekmede Ayarlar seçeneği eklendi
◾ CRT animasyonu devre dışı bırakma ya da etkin kılma
◾ Parlaklık seviyesi özelleştirmeleri
◾ Çoklu kullanıcı için temel çalışma (Hala tam olarak gerçekleştirilemedi)
◾ Oldukça çok, küçük temizleme ve iyileştirmeler.

blueberry
18.Ocak.2013, 22:55
Beklenen Slim RC1 nihayet çıktı,Slimcilerin gözü aydın Halil !..:):)

executioner
18.Ocak.2013, 23:21

Hayırlısı olsun abi Slim geliştiricileri çok iddialı gibi görünüyorlar. Çok kararlı bir sürüm olduğunu söylüyorlar deneme şansım şimdilik yok ama en kısa zamanda denicem merak ediyorum gerçekten...

simao31memo
18.Ocak.2013, 23:28
ben hemen denemeyi düşünüyorum slim romlarını her zaman sevmişimdir ama umarım oyun performansı iyidir

blueberry
18.Ocak.2013, 23:31
Hayırlısı olsun abi Slim geliştiricileri çok iddialı gibi görünüyorlar. Çok kararlı bir sürüm olduğunu söylüyorlar deneme şansım şimdilik yok ama en kısa zamanda denicem merak ediyorum gerçekten...

Ben de Xylon 16'yı flaşladım.O da harika AOKP Android 4.2.1'deki yeni Carousel görünüm Lockscreen Widget özelliği gelmiş.Çok sevindim.Yarın eğer MIUI 3.1.18 Romları yayınlanmazsa diğer cihaza Slim Bean flaşlayabilirim.

saitercan
18.Ocak.2013, 23:39
Arkadaslar daha onceki slim gaps ve diger ekler bu romda gecerlimi

executioner
18.Ocak.2013, 23:53
Arkadaslar daha onceki slim gaps ve diger ekler bu romda gecerlimi

yeni dosya yayınlanmadı uyumludur.

aithusa
19.Ocak.2013, 00:26
Ben bir önceki romdayım acaba wipe yapmasak olur mu ?

HooMie
19.Ocak.2013, 01:01
İkinci rom olarak kurmak istediğimizde düzenledikden sonra 1.dokunmadan direk 2 yi kurabilirmiyiz en baştan bütün işlemleri yapmak zorundamıyız?

Edit: 2.rom a wipe nasıl yapıcaz aynı şekilde 1. ye dokunmadan.

blueberry
19.Ocak.2013, 02:03
Ben bir önceki romdayım acaba wipe yapmasak olur mu ?

Sadece wipe cache ve wipe dalvik cache yaparak sağlıklı geçiş yapabilirsiniz.Clear init.d yapmanızda da fayda var.Full wipe yapıp yüzlerce uygulamayı tekrar yüklemenize gerek yok.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

blueberry
19.Ocak.2013, 02:12
İkinci rom olarak kurmak istediğimizde düzenledikden sonra 1.dokunmadan direk 2 yi kurabilirmiyiz en baştan bütün işlemleri yapmak zorundamıyız?

Edit: 2.rom a wipe nasıl yapıcaz aynı şekilde 1. ye dokunmadan.

Slim Bean zip dosyası içinde Meta-inf dizini altında updater-script'i Notepad++ uygulaması ile ana konu başlığı içindeki yönergelere uygun olarak editledikten sonra tekrar zipleyip mounting secondary seçeneği ile flaşlayabilirsiniz.Hemen arkasından Dualboot Devil 4.2 kerneli flaşlamayı unutmayınız

devourlove
19.Ocak.2013, 13:19

Abi olay budur işte hemen download ediyorum inşşallah iyi bir rom oluşturmuşturlar yine.ki zaten yapımıştırlar paylaşandan ve yapandan allah razı olsun inşallah

xtrem06
19.Ocak.2013, 13:40
paylaşım için teşekkürler.slim her zaman tercihimdir pil kullanımı hakkında bilgisi olan varmı.

smyrna1903
19.Ocak.2013, 17:19
iyi günler beyler.

beast rom son sürümlerde eski çekiciliğini kaybetti. ics'ten beri peşinde olduğum slim'i flashlamak istiyorum.

full wipe'la geçeceğim beast rom'dan. ancak şunu sormak istiyorum.

full wipe yaptık. install from sd card dedik. ana dosyayı flashladık. daha sonra hiç wipe vs yapmadan gapps, google now ve photosphere'ı flashlayıp daha sonra mı reboot yapacağız?

bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

devourlove
19.Ocak.2013, 17:34
iyi günler beyler.

beast rom son sürümlerde eski çekiciliğini kaybetti. ics'ten beri peşinde olduğum slim'i flashlamak istiyorum.

full wipe'la geçeceğim beast rom'dan. ancak şunu sormak istiyorum.

full wipe yaptık. install from sd card dedik. ana dosyayı flashladık. daha sonra hiç wipe vs yapmadan gapps, google now ve photosphere'ı flashlayıp daha sonra mı reboot yapacağız?

bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Bire bir kendiniz özetlemişsiniz konuyu aynene dediğiniğnz gibi yapacaksınız tüm dosyaları flashladıktan sonra reboot edeceksiniz ve flashlamayı sıra sıra yapacaksınız hiçbir problem yaşamazssınız.

devourlove
19.Ocak.2013, 18:42
Mehmet abim bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz bu roma apex launcher pro 1.3.3 yuklemeye calısıyorum olmuyor system app kloserine atıyorum yine olmuyor durduruldu hatası veriyor nedendir anlamadım yardım edebilirmisiniz rica etsem

blueberry
19.Ocak.2013, 20:43
Mehmet abim bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz bu roma apex launcher pro 1.3.3 yuklemeye calısıyorum olmuyor system app kloserine atıyorum yine olmuyor durduruldu hatası veriyor nedendir anlamadım yardım edebilirmisiniz rica etsem

Önce normal APEX Launcher'ı yüklemelisin,direkt Pro'yu kabul etmez.

devourlove
19.Ocak.2013, 20:46
Önce normal APEX Launcher'ı yüklemelisin,direkt Pro'yu kabul etmez.

Hemen deniyorum hocam tesekkur ederim

Badama
19.Ocak.2013, 21:26
Güzel rom. Tuttum!! :)

Badama
19.Ocak.2013, 21:35
Telefon ilk uyandığında ekranın sağ ve solunda kısa süre görünen dikey çizgileri yok etmenin bir yolu var mı?... Daha doğrusu sizde bu durum var mı? Dpi 200.

blueberry
19.Ocak.2013, 21:54
Telefon ilk uyandığında ekranın sağ ve solunda kısa süre görünen dikey çizgileri yok etmenin bir yolu var mı?... Daha doğrusu sizde bu durum var mı? Dpi 200.

O Android 4.2.1'e has ekran kilidi widgetlerinin (Lockscreen Widgets) dikey kenar çizgilerinden kaynaklanır.Ekran kilidi arayüzündeyken kamera ve saat widgetlerini sürükleyerek kaldırırsanız o dikey çizgiler görünmez.

Badama
19.Ocak.2013, 22:04
Eyvallah Mehmet abi, yakıtı bitmeyen kaloriferli evlerde yaşayasın! :)

mhmtsyk
19.Ocak.2013, 23:30
Slim rc1 i yükledim tek kelimeyle stabil ve kararlı bir rom tek lag veya bug yok ram 185mb civarında ekran renklerde galaxy s settingten ayarlama ile çok canlı yani diyecek fazla birşey yok kesinlikle denemesi gereken bir rom

mustafa12
19.Ocak.2013, 23:33
sa Ana Rom Dosyası İle AIO_ADDONS dosyalarını kurmazmız yetiyor mu Bide Kernel Felan Kurmamız lazım mı

smyrna1903
20.Ocak.2013, 13:25
yok böyle bi rom. emeği geçenlere, bunu buraya taşıyanlara teşekkürler.

simao31memo
20.Ocak.2013, 14:24
yorumlar insanı bu roma dogru itiyor enyakın zamanda denycem

mhmtsyk
20.Ocak.2013, 16:07
sa Ana Rom Dosyası İle AIO_ADDONS dosyalarını kurmazmız yetiyor mu Bide Kernel Felan Kurmamız lazım mı

İlk sayfada executioner arkadaşımızın dediği gibi romu ardından gapps gnow ve photoshepere dosyalarını flashlamanız yeterlidir. Diğer dosyalar extraya giriyor yükleyip yüklememek size kalmış

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

smyrna1903
20.Ocak.2013, 19:05
iyi akşamlar beyler. bir şey soracağım;

bu yukarıdaki menübar'ı çektiğimizde ayarlar, parlaklık, wi-fi, 3G, uçak modu, bluetooth gibi şeyler var ya, orada 3G'ye bastığımda mobil ağ'ı açmıyor. ayarlar'a girip veri kullanımından mobil veriler'i etkinleştirmem gerekiyor. bu neden kaynaklanıyor olabilir? wi-fi'yı, bluetooth'u falan açıyor. sorun 3G butonunda...

blueberry
20.Ocak.2013, 21:00
Arkadaşlar photosphere dosyasını ilk flaşlamada kullanmayınız,aksi halde Android 4.2.1'e has kamera özellikleri yerine eski Android sürümlerindeki kamera yerleşiyor.Eğer photosphere'i flaşlamışsanız wipe cache ve wipe dalvik cache seçenekleri ile sadece Slim RC1 ve Slim gapps dosyalarını tekrar flaşlayınız.Diğer addon dosyalarını ve özellikle SREC_VoiceDialer_Addon_GoogleNow zip dosyasını da flaşlamanıza gerek yoktur.Play Store'dan indireceğiniz Google Search uygulaması ile Google now özelliğini kullanabilirsiniz.Üstelik istemediğiniz zaman uygulamaları yönet bölümünden kaldırabilirsiniz.

devourlove
21.Ocak.2013, 00:52
Arkadaşlar photosphere dosyasını ilk flaşlamada kullanmayınız,aksi halde Android 4.2.1'e has kamera özellikleri yerine eski Android sürümlerindeki kamera yerleşiyor.Eğer photosphere'i flaşlamışsanız wipe cache ve wipe dalvik cache seçenekleri ile sadece Slim RC1 ve Slim gapps dosyalarını tekrar flaşlayınız.Diğer addon dosyalarını ve özellikle SREC_VoiceDialer_Addon_GoogleNow zip dosyasını da flaşlamanıza gerek yoktur.Play Store'dan indireceğiniz Google Search uygulaması ile Google now özelliğini kullanabilirsiniz.Üstelik istemediğiniz zaman uygulamaları yönet bölümünden kaldırabilirsiniz.

Peki hocam telefonu reboot ettikten sonrami flashlayacagiz yoksa icinde gomulumu geliyor.yani nasil kullanacagiz phoyosphere uygulamasini

blueberry
21.Ocak.2013, 02:21
Peki hocam telefonu reboot ettikten sonrami flashlayacagiz yoksa icinde gomulumu geliyor.yani nasil kullanacagiz phoyosphere uygulamasini

Slim RC1'in içinde gömülü olarak Photosphere zaten var.22 Aralık 2012 tarihli Photosphere zip dosyasını sonradan flaşladığınızda Slim RC1 ile gelen Android 4.2.1 özellikli kamera uygulaması siliniyor.Eski klasik kamera uygulamasına dönüşüyor.
Bu yüzden sadece Slim ve Gapps dosyasını flaşlamak yeterli.

smyrna1903
21.Ocak.2013, 12:09
mehmet abi senin uyarılarını görmeden rom'u flashlamıştım google now ve photosphere eklentilerini de flaşlayarak.

eldeki verilerimi, şifrelerimi vs kaybetmeden bu senin söylediğin düzeltmeyi yapabilir miyim? evetse nasıl?

blueberry
21.Ocak.2013, 12:50
mehmet abi senin uyarılarını görmeden rom'u flashlamıştım google now ve photosphere eklentilerini de flaşlayarak.

eldeki verilerimi, şifrelerimi vs kaybetmeden bu senin söylediğin düzeltmeyi yapabilir miyim? evetse nasıl?

CWM'den önce wipe cache partition ve advanced bölümünden de wipe dalvik cache işlemlerini yap.Sonra sırasıyla sadece Slim RC1 ve Slim Gapps dosyalarını flaşla.Verileriniz bozulmadan sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.Cihaz açıldığında Kamera simgesinin değiştiğini göreceksiniz.Google Now için de cihaz açıldığında Play Store'dan Google Search uygulamasını yüklemeniz yeterli.Ne kadar az zip dosyası flaşlarsanız Slim Rom'dan o ölçüde randıman alırsınız.

devourlove
21.Ocak.2013, 15:58
CWM'den önce wipe cache partition ve advanced bölümünden de wipe dalvik cache işlemlerini yap.Sonra sırasıyla sadece Slim RC1 ve Slim Gapps dosyalarını flaşla.Verileriniz bozulmadan sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.Cihaz açıldığında Kamera simgesinin değiştiğini göreceksiniz.Google Now için de cihaz açıldığında Play Store'dan Google Search uygulamasını yüklemeniz yeterli.Ne kadar az zip dosyası flaşlarsanız Slim Rom'dan o ölçüde randıman alırsınız.
Mehmet abi allah senden razı olsun (KAP)gibisin kamoyu aydınlatma platformu gibisin herşeyi en ince detayına kadar anlatıp bizleri aydınlatıyorsun

devourlove
21.Ocak.2013, 16:54
Mehmet abi ben komple wipe cache yaptım slim rc1 ve gapps dosyasını flashladım ama photosphere kamerda yok nedendir acaba:Birde photosphere bu kamerda yuvarlak çıkıp 6-7 ad fotograf cekip bunları bir fotografta toplayıp sanırım 3.boyutlu sunan uygulama değilmi

mhmtsyk
21.Ocak.2013, 18:01
Mehmet abi ben komple wipe cache yaptım slim rc1 ve gapps dosyasını flashladım ama photosphere kamerda yok nedendir acaba:Birde photosphere bu kamerda yuvarlak çıkıp 6-7 ad fotograf cekip bunları bir fotografta toplayıp sanırım 3.boyutlu sunan uygulama değilmi

bendede bu işlemleri yapmama rağmen çıkmadı ve uygulama dediğin gibi birkaç resmi toplayıp 3 boyutlu olarak sunan bir uygulama

blueberry
21.Ocak.2013, 18:17
bendede bu işlemleri yapmama rağmen çıkmadı ve uygulama dediğin gibi birkaç resmi toplayıp 3 boyutlu olarak sunan bir uygulama

Kamera simgesi değişir yine Android 4.2 özelliklerini taşır ama 3 boyutlu sunan özelliği çalıştıramazsınız.Bu yüzden o özelliğe ait simge yoktur.

devourlove
21.Ocak.2013, 18:19
[QUOTE=mhmtsyk;502018]bendede bu işlemleri yapmama rağmen çıkmadı ve uygulama dediğin gibi birkaç resmi toplayıp 3 boyutlu olarak sunan bir uygulama

SLİM en cok sevdiğim rom diyebilirim ve bu uygulamanın gelmeside ayrıca güzel ama şuan kullanamıyorum hee mehmet abinin söylediği doğru photosphere dosyasını flashladıgımızda eski kamera olarak değişiyor ben tekrar rom dosyasını flashladıktan sonra kamera değişti ama photosphere uygulaması yok kamera video ve panaromik kamera mevcut

devourlove
21.Ocak.2013, 18:39
Kamera simgesi değişir yine Android 4.2 özelliklerini taşır ama 3 boyutlu sunan özelliği çalıştıramazsınız.Bu yüzden o özelliğe ait simge yoktur.bu yazıdan anladığımız üzre slim ekibi daha photosphere uygulamasını romlara entegre etmemiştir yani biraz daha zamana ihtiyacımız var doğrumuyum mehmet abim

mhmtsyk
21.Ocak.2013, 18:48
bu yazıdan anladığımız üzre slim ekibi daha photosphere uygulamasını romlara entegre etmemiştir yani biraz daha zamana ihtiyacımız var doğrumuyum mehmet abim

aslında photosphere entegre edilmiş romlar mevcut yanlış hatrlamıyorsam beta 6 da olması lazım daha önce kullandım ama linkini verdiğim videodaki gibi performanslı ve sağlıklı çalışmıyor bunun nedeni de ramdan kaynaklı diye düşünüyorum

blueberry
21.Ocak.2013, 18:58
bu yazıdan anladığımız üzre slim ekibi daha photosphere uygulamasını romlara entegre etmemiştir yani biraz daha zamana ihtiyacımız var doğrumuyum mehmet abim
Gyro sensor için Galaxy S cihazların donanım desteği yoktur ,bu yüzden sadece photosphere özelliğini kullanamazsınız ama diğer kamera özellikleri birebir Android 4.2 kamera'dır.Eğer flaşlamada Photosphere'i kullanırsanız Android 4.1.2 özelliğine sahip kamera arayüzü ile çalışmak zorunda kalırsınız.
Slim Romun geliştiricisi mnazım'ın kullanıcılara Photosphere hakkında söylediği şu şekildedir:
Photosphere will not work on SGS series as there is no hardware support for Gyro sensor.

Badama
21.Ocak.2013, 19:53
Mehmet abi bu rom için Devil3_1.9.5_Jelly_Helly_i9000_CFS_BLN_CMC_2012112 2 uyumlumudur, uyumlu ise flaşlamak istiyorum.. Oldum olası Devil kernel daha sorunsuz ve ram kullanımında daha başarılı geliyor da bana :)

blueberry
21.Ocak.2013, 20:12
Mehmet abi bu rom için Devil3_1.9.5_Jelly_Helly_i9000_CFS_BLN_CMC_2012112 2 uyumlumudur, uyumlu ise flaşlamak istiyorum.. Oldum olası Devil kernel daha sorunsuz ve ram kullanımında daha başarılı geliyor da bana :)
Devil 1.9.5 Android 4.1.2 romlarla uyumludur.Şimdilik Semaphore ya da Mackay'ın 4.2.1 ile uyumlu sürümlerini kullanabilirsiniz.

Badama
21.Ocak.2013, 20:24
Teşekkür ederim abi, Mackay Kernel i önerirmisin peki?

blueberry
21.Ocak.2013, 20:51
Teşekkür ederim abi, Mackay Kernel i önerirmisin peki?

Benim fikrime göre Mackay Kernel Semaphore'dan daha stabil ayrıca overclock işlemlerin de bile aşırıya kaçılmadığı sürece Semaphore'daki gibi istenmeyen reboot olaylarına yol açmıyor.

Badama
22.Ocak.2013, 00:18
Bu ayarda Amoled ekran Amoled gibi oldu ve benim gözüme çok hoş göründü paylaşmak istedim;

Duvar kağıdı 'İphone 5 Wave' (Markette canlı duvar kağıtları bölümünde ücretsiz)

Launcher 'Next Launcher'

Ayarlar/Advanced/mDNle Mode=UI Mode onaylı
Color Tunıng=Sadece Blue Gamma -22, diğer renk ve gamma ayarları default! Bu ayarda Amoled müthiş (en azından bana göre) güzelleşiyor ve ekrandaki o puslu görünüm ortadan kalkarak netleşiyor. C-Rom Mix teki o canlı Amoled i aratmayacak derecede... Belki denemek isteyen ve hoşuna giden arkadaşlar çıkar. :)

baris3484
22.Ocak.2013, 11:10
yükledim süper bir rom hızı süper hiç tıkanma yok sadece tek sorun video sesi az çıkıyo

devourlove
22.Ocak.2013, 21:28
yükledim süper bir rom hızı süper hiç tıkanma yok sadece tek sorun video sesi az çıkıyo

Bence videodada bir problem mevcut degil siz birde full wipe yapip deneyin

baris3484
23.Ocak.2013, 17:25
hemen tekrar yükleyim bakalım

devourlove
23.Ocak.2013, 20:54
hemen tekrar yükleyim bakalım

İnsallah sorunun duzellir

blueberry
24.Ocak.2013, 20:38

recepz
26.Ocak.2013, 23:16
Arkadaslar acil cevap bekliyorum bende tiger jellybean 3.5 yuklu aokp milistone1 altyapili bunu direk wipe yapip yuklesem olurmu...??

recepz
26.Ocak.2013, 23:19
Yokmu cevap veren..!

blueberry
26.Ocak.2013, 23:21
Yokmu cevap veren..!

Wipe değil full wipe yaparak flaşlayabilirsiniz.AOKP Milestone Android 4.1.2,Slim RC1 ise Android 4.2.1 tabanlıdır,format/system de yaparsan daha iyi olur.

recepz
26.Ocak.2013, 23:23
Sorun degil orjinal rom yuklemdden olurmu herseyi silerim yeterki olur de

zizifos
27.Ocak.2013, 00:24
Arkadaşlar romu 2 defa yükledim ama mobil ağ sorunu yaşıyorum. Cihazın imei nosu falanda gözükmüyor. Nerede hata yapıyorum, yardımcı olursanız sevinirim

blueberry
27.Ocak.2013, 00:30
Arkadaşlar romu 2 defa yükledim ama mobil ağ sorunu yaşıyorum. Cihazın imei nosu falanda gözükmüyor. Nerede hata yapıyorum, yardımcı olursanız sevinirim

imei numarası gözükmüyorsa efs klasörü hasar görmüştür.Efs klasörünüzün yedeği yoksa official romu yeniden flaşlamanız gerekecektir.Size tavsiyem bu işlemleri yaptıktan sonra Slim RC1'i yüklemeden önce mutlaka güncel bir CM10.1 Nightly romu flaşlayınız.Üzerine Slim'i yüklediğinizde bir sorunla karşılaşmazsınız.

zizifos
27.Ocak.2013, 00:33
Deneyeyim hocam. ben stock romdan geçmeye çalıştım ondan olmuş olabilir

executioner
27.Ocak.2013, 13:00
Addons - inverted full packages DOSYALARI KONU BAŞLIĞI İÇERİSİNDE GÜNCELLENMİŞTİR...

Badama
27.Ocak.2013, 17:27
Addons - inverted full packages DOSYALARI KONU BAŞLIĞI İÇERİSİNDE GÜNCELLENMİŞTİR...Cellat kardeşim biraz kafam karıştı; 'The Real' diye başlayan adon dosyalarından en sondaki, AIO, diğer hepsini mi kapsıyor yoksa o da diğerleri gibi ayrı bi addon dosyası mı.. Son olarak, kurulmuş roma sonradan flaşlanır mı?

Badama
27.Ocak.2013, 21:43
Sadece sondaki All in one olanı wipe chace ile flaşladım, herşey simsiyah oldu, hoşumada gitti.. Rehber, market, Gmail falan. Batarya ömrüne küçük te olsa katkı!! :)

executioner
27.Ocak.2013, 23:20
Cellat kardeşim biraz kafam karıştı; 'The Real' diye başlayan adon dosyalarından en sondaki, AIO, diğer hepsini mi kapsıyor yoksa o da diğerleri gibi ayrı bi addon dosyası mı.. Son olarak, kurulmuş roma sonradan flaşlanır mı?

AIO tüm hersini kaplayan add-on dosyası önceki versiyonlarda olduğu gibi

recepz
29.Ocak.2013, 16:20
Arkadaslar bu romu sifirdan kurdum yanu 2.3.6 dan gelerek ama anabant surumu cikmiyor sebeke yok herhangi bir modem yukleyince geliyor ama sadece sunu soruyorum bu romda ilk yukleyince anabant yok olarakmi yukleniyor

blueberry
29.Ocak.2013, 16:22
Arkadaslar bu romu sifirdan kurdum yanu 2.3.6 dan gelerek ama anabant surumu cikmiyor sebeke yok herhangi bir modem yukleyince geliyor ama sadece sunu soruyorum bu romda ilk yukleyince anabant yok olarakmi yukleniyor

Öncelikle güncel bir CM10.1 romu flaşlayınız,üstüne Slim RC1'i flaşladığınızda sorun yaşamazsınız.

recepz
31.Ocak.2013, 12:44
Tek kelimeyle mukemmel bir rom ram kullanimi harika takilma sifir evet 2.3.6 orjinal rom sonrasi cm yukleyip bunu yukleyince sorunsuz oluyor blubery arkadasimiza teskkur ederim
Birde semaphore kernel begenmiyoru bu roma uygun mackay kernelin linkini verirseniz cok iyi olur.slim hakikaten samsungun orjinal romundan bile daha stabil yapmis

executioner
03.Şubat.2013, 01:40
4.2.1 RC2 - WIP

=== Değişiklikler ve Özellikleri ===
* yepyeni Parlak Slim OTA Uygulaması
* Spesifik wifi Ağ önceliği
* QS İşlenmiş WiFi AP
* Çift bölme ayarları
* otomatik Mms alma
* SlimRoms JB, Dokunmatik ClockWorkMod
* Yeni ram çubuğu
* Kişilere çağrı İstatistikleri ekleme
* Mms, telefon, bluetooth, rehber, tarayıcı ve deskclock, kamera birkaç çeviriler eklendi/güncellendi
* Deskclock sallayarak erteleme seçeneği eklendi
* statusbar'da Çalarsaat simgesini gizleme seçeneği eklendi
* Kalemi kullanırken işaretçi simgesi arasında geçiş yapma seçeneği eklendi
* Home butonunu kullanarak aramaları yanıtlama yeteneği eklendi
* Stylus hareketleri eklendi
* I9100G: UMS modu
* i9300 yuva ve güç widget'ı etkinleştirme
* i9300 Torch ve genel bindirmeleri devralma etkinleştirmesi
* i9300 Gürültü bastırma Etkinleştir
* i9300: blow headphones away
* Durum Çubuğu: Düşük Profil modunda Işığın solması CM widget'ları
* Kamera güç modu eklendi
* üst düzey GFX eklendi
* Toggle, Son Uygulamalar
* tarayıcı "Kimliğini gizle açık" ve yeni navbar düğmeleri eklendi
* Durum çubuğunda şeffaflık renk ekleme
* Şeffaf ve renkli navbar eklendi
* UMS, MTP / PTP arasında geçiş yapma seçeneği eklendi
* "uyandırma sırasında fiş giriş / çıkış" seçeneği eklendi
* Bildirim bulunmadığında QS açılması eklendi
* Kilidi açmak için Kilit ekranı tanıtıcı Tuşuna uzun süreli basın
* Yeni pil simgesi tarzı
* d2 cihazlar (kernel)
* Linaro (Optimizasyonları o3 bayrakları?) Ile derlenmiştir
* Linux 3.0.y Birleştirme
* OC 1.9GHz Mhz max eklendi
* cpufreq/msm_thermal/ramdisk
* Max frekans 1.5Ghz kalır dikkat edin
* Hızlı Şarj - imoseyon
* Ramdisk'ler: cm ve lk (cm kopyası)
* Cm upstream
* Tuna cihazlar (Kernel)
* leanKernel v5.8
* Linux 3.0.59
* AID_ erişim denetimiyle ilgili bağımlılığı kaldırmak
* ROW kuyrukları bazı hata ayıklama bilgileri eklendi
* row_queue yapısı içine dispatch_quantum ekleme
* Sysfs fonksiyonları Fix - idle_time dönüştürme
* Tek bir yapı ile * Toplu row_queue parametreleri
* Dinamik WEP, PEAP düzeltildi
* Okuyucu kaldırılırken, mutex basılı tutun

=== Düzeltmeler ===
* Power deklanşör
* Bildirim çekmecesi alfa
* Toro + GPS sorunları
* Audioflinger: closeoutput sonrasında Uyandırma kilidi açmak düzeltildi
* A2DP Samsung'a ilişkin CM kredileri
* Yeniden başlattığında Geri Yükleme ağ modu tercihi
* Logcat çıkışında Temizleme
* QS animasyonları
* Exynos 3 2G/3G değiştirilebilir
* Exynos 4 sinyal mukavemeti
* Devtools FC
* WiFi Yapılandırma FC
* Video kamera ayarları panelindeki donma
* Samsung wifi mantığı
* Bildirim limit
* Kameranız kullanılıyorsa Kamera düzgün şekilde birden fazla kamerayı algılayabilir
* Volume wake girişimi düzeltme
* navring Uzun basma

devourlove
03.Şubat.2013, 19:33
Peki nezaman yayinlanacagindan bir bilginiz varmi

executioner
03.Şubat.2013, 20:37
Peki nezaman yayinlanacagindan bir bilginiz varmi

belli değil ama Bu gece yada ertesi gece yayınlanabilir

blueberry
04.Şubat.2013, 21:47
Slim RC2 şu an yayınlanmıştır:

ANA ROM DOSYASI:
Slim-I9000-4.2.1.RC.2-OFFICIAL ([Only registered and activated users can see links])

GAPPS DOSYASI:
Slim_Gapps ([Only registered and activated users can see links] - full packages/Slim_Gapps.zip)

Arka arkaya bu iki dosyayı flaşlamanız yeterlidir.

simao31memo
04.Şubat.2013, 22:32
deneyen olursa bilgilendirebilirmi lütfen

devourlove
04.Şubat.2013, 23:46
Slim RC2 şu an yayınlanmıştır:

ANA ROM DOSYASI:
Slim-I9000-4.2.1.RC.2-OFFICIAL ([Only registered and activated users can see links])

GAPPS DOSYASI:
Slim_Gapps ([Only registered and activated users can see links] - full packages/Slim_Gapps.zip)

Arka arkaya bu iki dosyayı flaşlamanız yeterlidir.

Hocam ben bunu hem xda da hemde slim sitesinde gordum ama burturlu yeni mi olup olmadigini algilayamadim.Ah su ingilizCe yokmu hasta ediyor adami illada ogreneceksin diyor.Allahtanki sizler varsiniz ve paylasip bilgilendiriyorsunuz.tekrar tesekkurler

devourlove
05.Şubat.2013, 15:33
Romdaki ilk izlenimlerim mukkemmel rom yag gibi kayyiyor hersey sorunsuz calisiyor ve mackay kernel 0.241 kurulu hersey cok stabil

devourlove
05.Şubat.2013, 15:36
Ekran goruntulerim

blueberry
05.Şubat.2013, 16:00
Ekran goruntulerim

Mücahit Slim'i hemen yüklemişsin,hayırlı olsun.Yalnız Vanilla RootBox'ı denemeni tavsiye ederim.Üstelik Vanilla RootBox en son AOSP Revizyon 1.2 güncellemesini alan JOP40G Derleme Numarasını içermektedir.

devourlove
05.Şubat.2013, 18:29
Mücahit Slim'i hemen yüklemişsin,hayırlı olsun.Yalnız Vanilla RootBox'ı denemeni tavsiye ederim.Üstelik Vanilla RootBox en son AOSP Revizyon 1.2 güncellemesini alan JOP40G Derleme Numarasını içermektedir.

Abi cok tesekkur ederim vanilla rootbox aways arkadasimizin romunu da merak etmiyorum degil ama slimin tadi bir baska biraz deneyeyim silimi onunda kullanim zevkini tabiki tatmak istiyorum

Badama
05.Şubat.2013, 20:52
Birkaç ekran görüntüsü de benden..

58165817581858195820

Badama
05.Şubat.2013, 20:53
58215822

Seviyorum bu romu!!..

devourlove
05.Şubat.2013, 23:04
Slim candir mukemmeldir herkeze tavsiye edilir ki zaten herkez slimin nasil bir rom oldugunu iyi bilir.:D

recepz
07.Şubat.2013, 02:30
Vay yeni gordum hemen kuruyorum slimi tek gecerim.

executioner
08.Şubat.2013, 09:59
Bende kesinlikle oneririm Elitemovil RC2 ile performans olarak ayni ama yine de ayrı bir havası var. Slim cok cok iyi bir rom yapmis ellerine saglik

efufim
08.Şubat.2013, 21:12
Vay yeni gordum hemen kuruyorum slimi tek gecerim.

merhabalar, holo launcher ile geliyor. ben orjinal launcher ile kulanmak istiyorum ne yapmam gerekir ?

devourlove
08.Şubat.2013, 23:12
merhabalar, holo launcher ile geliyor. ben orjinal launcher ile kulanmak istiyorum ne yapmam gerekir ?

Orjinal launcherden kastiniz apex launcherse marketten edinebilirsiniz

oregecti
13.Şubat.2013, 16:05
Mail hesabi ekleyemiyormuyuz me.com gibi mailler

simao31memo
13.Şubat.2013, 16:58

indirme bölümünde addonların olduğu biyer var ordan extras veya aio paketini yüklerseniz orjinal launcher ve google play müzik gibi uygulamalar gelir.

blueberry
15.Şubat.2013, 22:30
Slim 4.2.1 1.0 (İlerleme Aşamasındaki Çalışmalar)

Değişiklikler ve Özellikleri

◾Full JOP40G tabanı
◾Modifiye edilen Genişletilmiş Masaüstü Modu (Expanded Desktop Mode)
◾Donanım tuşuna bağlayıcı daha fazla seçenekler eklendi (Son uygulama,Güç,Özel uygulama)
◾Bluetooth Mesaj Erişim Profili (Yukarı doğru olumlu değişiklikler)
◾Hızlı Ayarlar'a Sessiz Saatler eklendi
◾Bildirim Kısayolları
◾Ekran Kilidi Kısayolları
◾5/8 Hedef Seçimi
◾Alarm ses düzetini arttırma
◾İlerletilmiş GPS
◾Masaüstü Saatine yükselen ses seçeneği eklendi.
◾Masaüstü Saati arayüzünde her sekmede Ayarlar seçeneği eklendi
◾Parlaklık seviyesi özelleştirmeleri
◾Çoklu kullanıcı için temel çalışma (Hala tam olarak gerçekleştirilemedi)
◾Oldukça çok, küçük temizleme ve iyileştirmeler.

efufim
15.Şubat.2013, 23:10
hocam ne zaman çıkar acaba. bu slim romun tadına varan bir daha bırakabilir mi acaba. telefon sanki sürekli yenileniyor. Evrim geçiriyor.

Slim 4.2.1 1.0 (İlerleme Aşamasındaki Çalışmalar)

◾Full JOP40G tabanı
◾Modifiye edilen Genişletilmiş Masaüstü Modu (Expanded Desktop Mode)
◾Donanım tuşuna bağlayıcı daha fazla seçenekler eklendi (Son uygulama,Güç,Özel uygulama)
◾Bluetooth Mesaj Erişim Profili (Yukarı doğru olumlu değişiklikler)
◾Hızlı Ayarlar'a Sessiz Saatler eklendi
◾Bildirim Kısayolları
◾Ekran Kilidi Kısayolları
◾5/8 Hedef Seçimi
◾Alarm ses düzetini arttırma
◾İlerletilmiş GPS
◾Masaüstü Saatine yükselen ses seçeneği eklendi.
◾Masaüstü Saati arayüzünde her sekmede Ayarlar seçeneği eklendi
◾Parlaklık seviyesi özelleştirmeleri
◾Çoklu kullanıcı için temel çalışma (Hala tam olarak gerçekleştirilemedi)
◾Oldukça çok, küçük temizleme ve iyileştirmeler.

blueberry
15.Şubat.2013, 23:26
hocam ne zaman çıkar acaba. bu slim romun tadına varan bir daha bırakabilir mi acaba. telefon sanki sürekli yenileniyor. Evrim geçiriyor. Büyük olasılıkla yarın akşama kadar ya da en geç Pazar günü yayınlanmış olur efufim.Çünkü her WIP (Work in Progress) bildiriminden en geç 1-2 gün sonra yeni sürümü yayınlıyorlar.RC Sürümleri bitiyor,artık stabil ilk Slim 1.0 sürüm yayınlanacak,keşke bu sürüme Android 4.2.2 ile geçmiş olsalardı süper olacaktı.

devourlove
15.Şubat.2013, 23:27
Yine hayırlı haber mehmet abimden dört gözle bekliyoruz abim

astrox
16.Şubat.2013, 00:01
günün en güzel haberi :) sağol Mehmet abi birde üşenmeden türkçeye çevirmişsin eksik olma

prens_ahmet6
16.Şubat.2013, 00:05
Konu dışı birşey sorucam executioner arkadaşim bayadir gözükmüyor bilgisi olan var mi?

blueberry
16.Şubat.2013, 00:48
Konu dışı birşey sorucam executioner arkadaşim bayadir gözükmüyor bilgisi olan var mi?

İşlerinin yoğunluğundan dolayı bu aralar boş zamanı olmayabilir.Umarım en kısa süre içinde paylaşımlarıyla tekrar aramıza katılır.

Sent from my legend Galaxy S using Tapatalk 2

prens_ahmet6
16.Şubat.2013, 00:52
İşlerinin yoğunluğundan dolayı bu aralar boş zamanı olmayabilir.Umarım en kısa süre içinde paylaşımlarıyla tekrar aramıza katılır.

Anladim usta yokluğu cok hissediliyor

blueberry
16.Şubat.2013, 01:10
Anladim usta yokluğu cok hissediliyor

Bu iş hiç de göründüğü gibi kolay değil.Sürekli yabancı kaynaklı android sitelerini araştırmayla geçen saatler.Gecenizi gündüzünüze katan yoğun çalışmalar.Uykusuzluk düzenli olmayan bir yaşantı.Bir süre sonra yaşantınızı sorgulama dönemi başlar.Moderatörlerin ve konu paylaşımcılarının tek ilacı arkadaşlarından gelen teşekkür mesajlarıdır.Ne olursa olsun yine de kolay kolay bu işten kopamazsınız,bağımlılık yaratır ve arkadaşlarınızı özlersiniz.Bu yüzden geri döneceğine ve bizleri yalnız bırakmayacağına inanıyorum.

recepz
16.Şubat.2013, 13:48
Sorunsuz mukemmel bir rom samsungun cikardigi orjinal romlar bile donuyor takiliyor kasiyor ramler berbat.rom budur arkadaslar 400mb ramle mukemmel bir rom.bu romu kullanali diger romlari begenmez oldum..

blueberry
16.Şubat.2013, 22:39
Slim Stabl 1.0 Official açıklanmış olup indirme linkleri aşağıda yer almaktadır.Konu başlığı içinden güncellemeleri yapılmıştır.Sadece bu iki dosyayı flaşlamanız yeterlidir:

Slim-I9000-4.2.1.stabl.1.0-OFFICIAL ([Only registered and activated users can see links])[/URL]

[URL="[Only registered and activated users can see links] - full packages/Slim_Gapps.zip"]Slim Gapps ([Only registered and activated users can see links])

recepz
16.Şubat.2013, 22:42
Slim Stabl 1.0 Official açıklanmış olup indirme linkleri aşağıda yer almaktadır.Konu başlığı içinden güncellemeleri yapılmıştır.Sadece bu iki dosyayı flaşlamanız yeterlidir:

Slim-I9000-4.2.1.stabl.1.0-OFFICIAL ([Only registered and activated users can see links])

Valla deniyim dicem ama zaten slim oldugu icin kesin superdir.en kisa zamanda yuklicem

xtrem06
16.Şubat.2013, 22:42

Slim-I9000-4.2.1.stabl.1.0-OFFICIAL ([Only registered and activated users can see links])

blueberry hocam romlar yine peşpeşe patlamaya başladı aynı gün içinde 2-3 rom flaşlar olduk valla başımız döndü :) keşke 4.2.2 olarak çıksaydı slim ..

blueberry
16.Şubat.2013, 22:48
blueberry hocam romlar yine peşpeşe patlamaya başladı aynı gün içinde 2-3 rom flaşlar olduk valla başımız döndü :) keşke 4.2.2 olarak çıksaydı slim ..

Haklısın xtreme06 ama Stabl v1.0 Official olarak Slim Takımı bu romu adlandırdığına göre ingilizce ifade ile Rock Solid derler ya kesinlikle taş gibi bir rom olmuştur.

recepz
16.Şubat.2013, 22:53
Arkadaslar su s3 ust barini acinca saga dogru animasyon yaparak kayiyorya s2 jelly bende var bizim kisayolu acincada oyle saga dogru kaydirma yapamazmiyiz cok hos duruyor

executioner
17.Şubat.2013, 05:18
Abi konuyu güncellemişsin sagolasın ben fazla uğraşamıyorum uzak kaldım bu aralar işler yoğun malum...

Slim grubunun RC2 sürümünü ilk hunden beri kullaniyorum gercektwn cok iyi bir ROM tabi "mobil data EDGE" sorunu hariç bakalım bu ROM nasıl olmuş, kesin denicem paylaşımda bulunmaya zaman kalırsa birseyler paylaşırım...

blueberry
17.Şubat.2013, 06:18
Abi konuyu güncellemişsin sagolasın ben fazla uğraşamıyorum uzak kaldım bu aralar işler yoğun malum...

Slim grubunun RC2 sürümünü ilk hunden beri kullaniyorum gercektwn cok iyi bir ROM tabi "mobil data EDGE" sorunu hariç bakalım bu ROM nasıl olmuş, kesin denicem paylaşımda bulunmaya zaman kalırsa birseyler paylaşırım...

Teşekkürler Halil,seni tekrar aramızda görmek beni çok sevindirdi,güzel paylaşımlarını özledik,iş yoğunluğun azaldığında bombardımanlarını bekliyor olacağız.

efufim
17.Şubat.2013, 15:59
bu rom da radyo kurulu geliyor mu

aithusa
17.Şubat.2013, 17:29
bişi dicem normalde çoklu kullanıcı desteği yok mu herhangi bir telefonda yoksa sadece bizim telefona mı uydurulamıyor ?

coskunahmet
17.Şubat.2013, 18:12
arkadaslar ben bunu dırek rotlu stoc roma kursam sorun cıkarmı yoksa guncel cm 10 mu kurmam gerekıyormu bırde s3 launcher buna kurma sansım varmı dıgerlerını pek alısamadım.

blueberry
17.Şubat.2013, 18:20
bişi dicem normalde çoklu kullanıcı desteği yok mu herhangi bir telefonda yoksa sadece bizim telefona mı uydurulamıyor ?

Çoklu kullanıcı desteği var ama bazı sorunlar yaşanabiliyor.Tam olarak Slim Ekibi bu konuyu çözümleyemedi.

blueberry
17.Şubat.2013, 18:21
arkadaslar ben bunu dırek rotlu stoc roma kursam sorun cıkarmı yoksa guncel cm 10 mu kurmam gerekıyormu bırde s3 launcher buna kurma sansım varmı dıgerlerını pek alısamadım.

Slim Rom kurulumunda sorun çıkabiliyor.Rootlu Official firmware üzerine öncelikle güncel bir CM10.1 gecelik sürümü flaşlarsanız,Slim Romu daha sorunsuz yüklemiş olursunuz.

coskunahmet
17.Şubat.2013, 18:22
sa arkadaslar ben suan rotlu stok romdayım bunu dırek flashlasam sorun olurmu yoksa guncel cm 10 kurmam gerekıyor.

Badama
17.Şubat.2013, 18:37
RC1 in Gapps ını flaşlasak uyumlu mu. adfly beni uyuz etti..

blueberry
17.Şubat.2013, 18:41
RC1 in Gapps ını flaşlasak uyumlu mu. adfly beni uyuz etti..

Slim Gapps dosyasında 22 Aralık 2012 tarihinden bu yana bir değişiklik yok Badama flaşlayabilirsin ya da linki kopyalayıp IE tarayıcısında ayrı bir pencerede web adresi (URL) bölümüne kopyalarsan adfly reklamından kurtulmuş olursun.

xtrem06
17.Şubat.2013, 18:45
sa arkadaslar ben suan rotlu stok romdayım bunu dırek flashlasam sorun olurmu yoksa guncel cm 10 kurmam gerekıyor.

yukarda cevap verilmiş kardeşim cm 10.1 kurup üzerine flaşlama daha sağlıklı ;)

SGS / Tapatalk

recepz
17.Şubat.2013, 22:17
Rom yag gibi akiyor sorun yokta s3 arayuzu olmuyor 2 tane denedim cok kucuk oluyor cok tuhaf duruyor birde radyo yok rc2 den ne farki var neler yeni biri yazabilirmi acaba ben tam anlamadim.

xtrem06
17.Şubat.2013, 23:54
...........

xtrem06
17.Şubat.2013, 23:55
recepz,radyo bu romların hiç birinde yok arkadaşım.extra yazılımla sen yükleyeceksin spirit radyo mesela..

blueberry hocam slim ve vanillada,xylon da radyo çalışmıyor.bi çok kernel değiştirdim fakat herhangi sonuç olumsuz,sizin tecrübeden faydalansak ne yapabiliriz.veya ingilizceniz malum,bu konuyu xda öğrenebileceğiniz kaynak varsa yardımcı olma şansınız varmı.sırf radyo olmadığı için geri c-rom mix 6 ya dönmek zorunda kaldım.Ya sabahları işe giderken serviste haber dinlemenin keyfinden uzak kalacaktım,yada bu taze 4.2.2 romlardan.bende mecburen romlardan vazgeçtim şimdilik ..

blueberry
18.Şubat.2013, 00:33
recepz,radyo bu romların hiç birinde yok arkadaşım.extra yazılımla sen yükleyeceksin spirit radyo mesela..

blueberry hocam slim ve vanillada,xylon da radyo çalışmıyor.bi çok kernel değiştirdim fakat herhangi sonuç olumsuz,sizin tecrübeden faydalansak ne yapabiliriz.veya ingilizceniz malum,bu konuyu xda öğrenebileceğiniz kaynak varsa yardımcı olma şansınız varmı.sırf radyo olmadığı için geri c-rom mix 6 ya dönmek zorunda kaldım.Ya sabahları işe giderken serviste haber dinlemenin keyfinden uzak kalacaktım,yada bu taze 4.2.2 romlardan.bende mecburen romlardan vazgeçtim şimdilik ..

Xtrem06 Semaphore Kernel arayüzünde Radio Modülünü aktif hale getirseniz bile Spirit FM çalışmıyor maalesef.Android 4.2.2'nin Spirit FM'e uyumlu bir şekilde güncelleme yapılmasını beklemekten başka çare yok ya da Spirit FM'in yeni versiyonları çıkarsa deneme yapacağız.

CryptoDesigner
18.Şubat.2013, 02:54
Arkadaşlar ben her reboot sonrası system durdu hatası alıyorum. Aranızda bu hatayı alan var mı ?

blueberry
18.Şubat.2013, 05:41
Arkadaşlar ben her reboot sonrası system durdu hatası alıyorum. Aranızda bu hatayı alan var mı ?

CryptoDesigner arkadaşım Recovery arayüzüne girip wipe dalvik cache yaptıktan sonra reboot yaparsanız bu sistem hatasını almamanız gerekir.

Sent my old legend HD2 Leo using Tapatalk 2

recepz
18.Şubat.2013, 17:52
Romu tam galaxy s3 gibi yaptim arkadaslar bostaki ram 200 mb ta geziyor
İlk olarak ayarlar>interface>general>lcd density>chance lcd denciy to stock>240 secin>sonra altan reboot deyin.
Linkten cm stok low ram fix olani indirin telefonu kapatip full wipe yapin dalvik cace dahil romu yeniden yukleyin google apps yukleyin sonra indirilen addon yukleyin bunlari hep pespese flaslayin sonra reboot yapin.sonrasi size kalmis ben link 2 sd programiyla holo launcer ve kullanmadigim herseyi dondurdum stabil tek bir takilma kasma yok kolay gelsin..[Only registered and activated users can see links](SGS3)-for-CM10-HellyBean-amp-CM9-AOKP-Slim-and-more

magicweb
18.Şubat.2013, 22:45
arkadaşlar yeni yeni bu rom işlerine baktığım için aşağıdaki sıralama ile bu rom kurdum. Hatam ya da yanlışım varmı bilmiyorum varsa yönlendirirseniz sevinirim.

1-Önceden jw5 temiz olarak attım (jw4 vardı)
2-CF-Root-XX_OXA_JW4-v4.4-CWM3RFS.zip ile odin ile rootladım
3-Bazı arkadaşlar öneri olarak önce Cm10.1 kurulmasını önermişti. ClockworkMOD ile Wipe factor,wipe cache, wipe dalvik cache yaptıktan sonra CM10.1 night attım. ardından reset atıp Gapps yükledim.
4- Slime geçiş için ClockworkMOD ile Wipe factor,wipe cache, wipe dalvik cache yaptıktan sonra Slim kuurdum. Ardından reset atıp Gapps yükledim.

ancak şuna çok performanslı değil hatta telefon geldiğinde kitlenmede yapıyor. Semaphore JB kernelleri var bunları bu yüklediğim aşamalardan hangisinde yapmam gerekir acaba ? Gene Semaphore Jb hem Clockworkmod hemde BigMem diye hemde odinden flasşlanan versiyonları var. Hangisini hangi aşamada kullamak gerekir.

Çok sordum farkındayım ama öğrenmeye çalışıyoruz =)

omeer
18.Şubat.2013, 23:33
ben de slim bean e geçmek istiyorum şuanda cm10.1 experimental sürüm yüklü. full wipe yapıp ana rom dosyası ve gapps dosyasını sırasıyla ard arda yükledikten sonra yapmam gerek başka birşey kalıyor mu?

recepz
18.Şubat.2013, 23:43
Aynen full wape dalvik dahil yap sorunsuz gecersin.ana rom google apps yukle baska birsey yukleme sorunsuz olur extralar kalsin

mhmtsyk
19.Şubat.2013, 11:28
arkadaşlar yeni yeni bu rom işlerine baktığım için aşağıdaki sıralama ile bu rom kurdum. Hatam ya da yanlışım varmı bilmiyorum varsa yönlendirirseniz sevinirim.

3-Bazı arkadaşlar öneri olarak önce Cm10.1 kurulmasını önermişti. ClockworkMOD ile Wipe factor,wipe cache, wipe dalvik cache yaptıktan sonra CM10.1 night attım. ardından reset atıp Gapps yükledim.
4- Slime geçiş için ClockworkMOD ile Wipe factor,wipe cache, wipe dalvik cache yaptıktan sonra Slim kuurdum. Ardından reset atıp Gapps yükledim.

ancak şuna çok performanslı değil hatta telefon geldiğinde kitlenmede yapıyor. Semaphore JB kernelleri var bunları bu yüklediğim aşamalardan hangisinde yapmam gerekir acaba ? Gene Semaphore Jb hem Clockworkmod hemde BigMem diye hemde odinden flasşlanan versiyonları var. Hangisini hangi aşamada kullamak gerekir.

wipe data, wipe cache, wipe dalvik ve ardından mounth and storage de format data,format cache,format system diyerek önce rom dosyasını ve ardından gapps doyasını flashla rom ve gapps dosyasını flashlarken reset atmana gerek yok. bu kadar

recepz
19.Şubat.2013, 16:45

Ben romu boyle kuruyorum
1.2.3.6 jvu yuklerim
2.telefon acilir fabrika ayarlarina don sd karti bicimlendir
3.rootlarim
4.recovery wipe data wipe cache wape dalvik cache
5.cyanogen 10 stabil olan yuklerim kesinlikle google apps yuklemem
6.telefon acilir geri kapat
7.recovery wipe data wipe cache wipe dalvik cache
8.slim bean 4.2.1 stabil yukle reset atma!!!google apps yukle sonra reboot..!!!
Not:ben boyle yuklerim tek bir kasma olmuyor kolay gelsin..

GT-İ9000 SLİM BEAN 4.2.1 STABİL 1.0 TOUCHWİZ 5

magicweb
19.Şubat.2013, 20:35
bilgilendirme için teşekkürler deniyeceğim. Peki farklı kernel denemek smerphone, devil ya da mackay gibi kerneller hangi aşamada yüklemek lazım artıları nedir ?

recepz
19.Şubat.2013, 23:14
bilgilendirme için teşekkürler deniyeceğim. Peki farklı kernel denemek smerphone, devil ya da mackay gibi kerneller hangi aşamada yüklemek lazım artıları nedir ?

Kernel isine pek girmiyorum gelistiriciler uygun kerneli zaten koyuyor.

GT-İ9000 SLİM BEAN 4.2.1 STABİL 1.0 TOUCHWİZ 5

CryptoDesigner
20.Şubat.2013, 01:36
CryptoDesigner arkadaşım Recovery arayüzüne girip wipe dalvik cache yaptıktan sonra reboot yaparsanız bu sistem hatasını almamanız gerekir.

Sent my old legend HD2 Leo using Tapatalk 2

Aynı sorun hala devam ediyor hocam ya. Peki sizce Slim Bean mi şuan Vanilla mı C-Rom v8 mi ? En iyi performans ve pil hangisinde mevcut? Değiştireceğim slim'i

blueberry
20.Şubat.2013, 01:51
Aynı sorun hala devam ediyor hocam ya. Peki sizce Slim Bean mi şuan Vanilla mı C-Rom v8 mi ? En iyi performans ve pil hangisinde mevcut? Değiştireceğim slim'i

Vanilla Rootbox'dan çok memnunum ama flaşlamak isterseniz mutlaka without xLoud olanı flaşlayınız.

ermiralay
20.Şubat.2013, 08:53
Neden jb romlarin hepsinde(miui romlar haric) video kaydederken ve izlerken kücük takilmalar oluyor.Cok test ettim ama stocktaki video kalitesini alamadim.İlginctir ama jb miui romlarda böyle bi sorun yok, ama onlarda tlfonu kasiyor.

mhmtsyk
20.Şubat.2013, 12:20

slim romlarla uyumlu olan kerneller semaphore ve mackay kernellerdir. bunları romu kurduktan ve cihazı açıp kısa ayarlarınızı yaptıktan sonra CWM den flashlayabilirsiniz.

executioner
20.Şubat.2013, 12:23
Arkadaşlar daha 4.2.2 ROM'a geçiş yapmadım. Elitemovil'i bekliyorum bayaa hevesli görünüyor elitin ekibi 4.2.2 konusunda.

Ben "Slim Bean - I9000 [Stable v1.0]" kullanmaktayım. ve aşağıda belirttiğim 3 dosya haricinde 210 DPI olarak kullanıyorum. FULL WIPE ve Format/system/cache/data/datadata ile kurulumu gerçekleştirdim. "Her Zaman Temiz Kurulum öneririm." ROM kurulumundan sonra hiçbir sorun yaşamadım. Ne Google Play store'da nede herhangi bir içerikte, kesinlikle tavsiye ederim.

The_real_dark_SLIM_gapps

The_real_dark_SLIM_SREC_GoogleNow

The_real_dark_SLIM_extras

Kurulum sonrasında sorun yaşayan arkadaşlara ilk önce temiz kurulum öneririm eğer temiz kurulum sonunda sorun yaşar iseniz, o zaman Recovery Mod içerisinden Wipe cache / Dalvik yapmanızı öneririm.

Son olarakta Semaphore KERNEL'i şiddetle tavsiye ederim yalnız, OC ayarlarıyla oynamadan tabiki:D

İşllh en kısa zamanda sahalara geri dönmek umuduyla sevgiler saygılar... :D

prens_ahmet6
20.Şubat.2013, 12:47
inş. en kısa sürede aramızda görmek isteriz

executioner
27.Şubat.2013, 04:28
Stable 2.0 WIP

Tam JDQ39 tabanı
Parlak yeni 'DashClock' ile değiştirildi saati
Unlock önce eklendi slayt
PW geçiş yapmak için basın geri uzun getir
MMS: metin girişi Hızlı emoji ekle
Telefon: Telefon numarasını ayarlayın
Eklendi tam donanım anahtarını yeniden bağlama (ev + arka)
Donanım Uygulaması öldür Eklendi / Bildirim Gölge Genişlet / Toggle Genişletilmiş Masaüstü bağlar
Tamamen yapılandırılabilir gelişmiş reboot geçiş
Daire pil ve saat geliştirin
Kamera: Yazılım HDR modu ekle
Takvim: olaylara erteleme ekle
Enhance T9 ve arama
Ayarlar: WiFi tüm şebekelerde unutmak ekle
Bildirim: Limit bildirim aralığı için geliyor
Kamera: modu anahtarı animasyon ekle
Ses: Ekleme yapılandırılabilir ses seslerini ayarlayabilirsiniz
Bildirim: Özel taşıyıcı metin ekleme
Elektron demeti kontrolü geliştirin
Daha düzeltmeleri ve optimizasyonlar tonlarca
Ve anlayışlı olanlar :) için küçük bir sürpriz

Düzeltmeler
MusicFX FC
BatteryBar UI aksaklık
QuickPulldown bildirim gölge flips
Phantom QuickSettings geçiş
Renk seçici sorunları
Eklenenler uygulamalar panelini hata
Kamera hareketlendirme değil
Peyzaj renk seçici
Kurtarma dokunmatik
Genişletilmiş masaüstü
Rehber gruplama çağrı
Güncelleme Alarm FC
Bildirim kısayolları boşluk / tablet geçişler
Düşük-mem HDPI üzerine Dalgalı lockscreen
Lockscreen tarayıcı kısayol
Longpress NavBar Ana yeni uygulamalar yüklenmiyor
Ve nihayet 'Gelişmiş İnce Ayarlar' ASS!
i9100/i777: Grafik glitches sabit
manta: Bluetooth sabit

blueberry
27.Şubat.2013, 04:31
Stable 2.0 WIP

Tam JDQ39 tabanı
Parlak yeni 'DashClock' ile değiştirildi saati
Unlock önce eklendi slayt
PW geçiş yapmak için basın geri uzun getir
MMS: metin girişi Hızlı emoji ekle
Telefon: Telefon numarasını ayarlayın
Eklendi tam donanım anahtarını yeniden bağlama (ev + arka)
Donanım Uygulaması öldür Eklendi / Bildirim Gölge Genişlet / Toggle Genişletilmiş Masaüstü bağlar
Tamamen yapılandırılabilir gelişmiş reboot geçiş
Daire pil ve saat geliştirin
Kamera: Yazılım HDR modu ekle
Takvim: olaylara erteleme ekle
Enhance T9 ve arama
Ayarlar: WiFi tüm şebekelerde unutmak ekle
Bildirim: Limit bildirim aralığı için geliyor
Kamera: modu anahtarı animasyon ekle
Ses: Ekleme yapılandırılabilir ses seslerini ayarlayabilirsiniz
Bildirim: Özel taşıyıcı metin ekleme
Elektron demeti kontrolü geliştirin
Daha düzeltmeleri ve optimizasyonlar tonlarca
Ve anlayışlı olanlar :) için küçük bir sürpriz

Düzeltmeler
MusicFX FC
BatteryBar UI aksaklık
QuickPulldown bildirim gölge flips
Phantom QuickSettings geçiş
Renk seçici sorunları
Eklenenler uygulamalar panelini hata
Kamera hareketlendirme değil
Peyzaj renk seçici
Kurtarma dokunmatik
Genişletilmiş masaüstü
Rehber gruplama çağrı
Güncelleme Alarm FC
Bildirim kısayolları boşluk / tablet geçişler
Düşük-mem HDPI üzerine Dalgalı lockscreen
Lockscreen tarayıcı kısayol
Longpress NavBar Ana yeni uygulamalar yüklenmiyor
Ve nihayet 'Gelişmiş İnce Ayarlar' ASS!
i9100/i777: Grafik glitches sabit
manta: Bluetooth sabit

Slim 2.0 Stabil sürümde Android 4.2.2'ye geçilmesi herkesin çok hoşuna gidecek Halil.

Sent form my legend Galaxy S using Tapatalk 2

kozgel
27.Şubat.2013, 09:47
oh be nihayet slim 4.2.2 geldi çok yakında bunun xperia editionu çıkar işte o zaman harika olacak benim için :-)

prens_ahmet6
27.Şubat.2013, 09:59
oh be nihayet slim 4.2.2 geldi çok yakında bunun xperia editionu çıkar işte o zaman harika olacak benim için :-)

benim içinde harika olucak :)

astrox
27.Şubat.2013, 10:37
hadi hayırlısı olsun :) wip ibaresi burada ne anlam taşıyor peki bilen varmı acaba?

birde xda da gördüğüm kadarıyla slim için çok çeşitli modlar varmış bunlarıda konu yada foruma dahil edebilirseniz süper olur arkadaşlar :) malum ingilizce kıt kanaat olunca yanlış bişey yaparım diye korkuyor insan

blueberry
27.Şubat.2013, 12:15
hadi hayırlısı olsun :) wip ibaresi burada ne anlam taşıyor peki bilen varmı acaba?

birde xda da gördüğüm kadarıyla slim için çok çeşitli modlar varmış bunlarıda konu yada foruma dahil edebilirseniz süper olur arkadaşlar :) malum ingilizce kıt kanaat olunca yanlış bişey yaparım diye korkuyor insan

WIP açılımı Work in Progress.İlerleme aşamasındakl çalışma anlamına gelmektedir.

executioner
27.Şubat.2013, 13:13
Slim 2.0 Stabil sürümde Android 4.2.2'ye geçilmesi herkesin çok hoşuna gidecek Halil.

Kesnilikle mükemmel olacak abi özellikle Slim 1.0 Stabil 'i kullandıktan sonra ister istemez merakla bekliyorsunuz. Slim grubu herhalde Pie kontrolcüsüne yer vermiyecek bakalım...

Zaten artık Jelly Bean için yolun sonuna geldik sayılır. Google I/O konferansı 15-17 Mayıs'ta başlıyor. Konferans'ta yeni bir Android sürümü tanıtılabilir. Yola onunlada devam edebiliriz artık... :D

Aslında şu Firefox kaynakları yayınlansa da port edebilseler acayip merak ediyorum. Daha ubuntuyu bile deneyemedim...:D

CyanogenBoy
27.Şubat.2013, 13:31
Kesnilikle mükemmel olacak abi özellikle Slim 1.0 Stabil 'i kullandıktan sonra ister istemez merakla bekliyorsunuz. Slim grubu herhalde Pie kontrolcüsüne yer vermiyecek bakalım...

Zaten artık Jelly Bean için yolun sonuna geldik sayılır. Google I/O konferansı 15-17 Mayıs'ta başlıyor. Konferans'ta yeni bir Android sürümü tanıtılabilir. Yola onunlada devam edebiliriz artık... :D

Aslında şu Firefox kaynakları yayınlansa da port edebilseler acayip merak ediyorum. Daha ubuntuyu bile deneyemedim...:D

Ubuntu şu an için yetersiz ama üzerinde çalışılırsa geleceği var ama aynı şeyi Firefox OS için söyleyemem, ucuz bir projeden ibaret geldi bana.

Merakını gidereyim;

executioner
27.Şubat.2013, 13:58
Ubuntu şu an için yetersiz ama üzerinde çalışılırsa geleceği var ama aynı şeyi Firefox OS için söyleyemem, ucuz bir projeden ibaret geldi bana.

Merakını gidereyim;

Zaten Mozilla'nın amacı üst seviye telefonlara yazılım geliştirmek değil, kendileride böyle açıklıyorlar. Gelişmekte olan ülkelerde alternatif telefon modelleri için geliştirilmiş.

Yani şuan olduğu gibi alt segment bir telefon alıp android yüklü telefonda birde kendi arayüzünü tıkmaya çalışan Samsung gibi firmaların yazılım eziyetine son vermek amaçlı aslında. Böylece 3.2"-3.5" büyüklüğünde telefonlardaki 256MB RAM düzeyinde bile kasmadan, takılmadan kafanızda soru işareti kalmadan istediğiniz uygulamayı çalıştırabileceksiniz.

Zaten Mozilla vakfı ilk olarak gelişmekte olan ülkelerde satışa sunulacağını açıkladı. Ayrıca Ubuntu bile Android'i aşabilecek kapasitesine rağmen herhangi bir destek alamamıştı. Fakat Firefox OS Sony, LG, Huawei, ZTE ve Alcatel gibi firmalardan destek almayı başardı bile. Tabi Sansung'tan destek beklemeyin zaten adamlar TIZEN'i geliştiriyor ve Android'i bile kullanmayı düşünmüyorlar.

Ubuntu'ya gelince Geliştirici düzeyi ve Linux'un en büyük platformu olduğunu göz önüne alırsak kısa zamanda çok büyük işler yapabilir. Zaten henüz ilk önizleme sürümü versiyonundalar.

astrox
27.Şubat.2013, 14:31
Zaten Mozilla'nın amacı üst seviye telefonlara yazılım geliştirmek değil, kendileride böyle açıklıyorlar. Gelişmekte olan ülkelerde alternatif telefon modelleri için geliştirilmiş.

Yani şuan olduğu gibi alt segment bir telefon alıp android yüklü telefonda birde kendi arayüzünü tıkmaya çalışan Samsung gibi firmaların yazılım eziyetine son vermek amaçlı aslında. Böylece 3.2"-3.5" büyüklüğünde telefonlardaki 256MB RAM düzeyinde bile kasmadan, takılmadan kafanızda soru işareti kalmadan istediğiniz uygulamayı çalıştırabileceksiniz.

Zaten Mozilla vakfı ilk olarak gelişmekte olan ülkelerde satışa sunulacağını açıkladı. Ayrıca Ubuntu bile Android'i aşabilecek kapasitesine rağmen herhangi bir destek alamamıştı. Fakat Firefox OS Sony, LG, Huawei, ZTE ve Alcatel gibi firmalardan destek almayı başardı bile. Tabi Sansung'tan destek beklemeyin zaten adamlar TIZEN'i geliştiriyor ve Android'i bile kullanmayı düşünmüyorlar.

Ubuntu'ya gelince Geliştirici düzeyi ve Linux'un en büyük platformu olduğunu göz önüne alırsak kısa zamanda çok büyük işler yapabilir. Zaten henüz ilk önizleme sürümü versiyonundalar.

demek ki firefox os portlanabilirse eğer artık üst segment cihazlara yetişmekte zorlanmaya başlayan cihazlarımız için büyük bir güzellik olacak demektir :) yanlış mıyım?

executioner
27.Şubat.2013, 14:51
demek ki firefox os portlanabilirse eğer artık üst segment cihazlara yetişmekte zorlanmaya başlayan cihazlarımız için büyük bir güzellik olacak demektir :) yanlış mıyım?

Kesinlikle zaten ilk piyasaya çıkacak Firefox OS'lu cihazlar 256MB RAM seviyesine sahip olacak... ve 600/800 Mhz işlemci hızına oldukça düşük...

astrox
27.Şubat.2013, 15:45
Kesinlikle zaten ilk piyasaya çıkacak Firefox OS'lu cihazlar 256MB RAM seviyesine sahip olacak... ve 600/800 Mhz işlemci hızına oldukça düşük...

bu durumda ubuntunun tadına varamasak bile firefox os'un dibini sıyıracağımıza emin olmakta fayda var :)

gurcan97
03.Mart.2013, 17:43
kolay gelsin ben bütün dosyaları indirdim ne yapmam lazım ve flaşlamak ne demek

kozgel
03.Mart.2013, 18:32
kolay gelsin ben bütün dosyaları indirdim ne yapmam lazım ve flaşlamak ne demek

daha önce rom flaşlama işlemi yapmadıysanız forumda araştırın rom yükleme anlatımları mevcut

yasinsarikaya42
03.Mart.2013, 19:11
arkadaşlar ben 2.el i9000 alıcam bana kım bunları yukelemem yardım edecek allah rızası için bi el atın

kozgel
03.Mart.2013, 22:01
arkadaşlar ben 2.el i9000 alıcam bana kım bunları yukelemem yardım edecek allah rızası için bi el atın

siz telefonu hayırlısıyla alın rom yükleme basit hallederiz inşallah

nazcak
08.Mart.2013, 22:23
arkadaşlar biri bana yardım edermi. bu roomu 2.3.6 nın üzerine kurdum benim ıme gitti. nasıl yaparım

onurkarakas94
08.Mart.2013, 22:57
IMEI numaran 0049 ile baslayan bir hal almissa(muhtemelen oyledir) Tekrar 2.3.6 ya don ancak 4 dosyali bir 2.3.6..(Blueberry abimizin Stock rom konusundaki JW9 mesela) .Duzelecektir.
Tekrar bu roma gecerken once CM10.1 yada Supernexus 2.0 flashlayip ardindan Slim yukle..
(Supernexus benim en favori Jelly'im ayni zamanda en iyi gecis romum :)

Onur KARAKAS tarafindan gönderildi

simmer
09.Mart.2013, 20:50
Arkadaslar i9000e gıngerbread yukledım sonrasında home tusunun yanındakı ıkı tus calısmamaya basladı bu romu yuklersem sorunum cozulur mu?