PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : efs dosyası silinince ne yapılır

atakelektrik
04.Ocak.2012, 17:27
Arkadaşlar telefonuma yazılım atarken efs dosyası silindi ve imei no değişti ve telefonum şebeke çekmiyor ne yapmalıyım yardımcı olurmnusunuz

blueberry
04.Ocak.2012, 18:19
Arkadaşlar telefonuma yazılım atarken efs dosyası silindi ve imei no değişti ve telefonum şebeke çekmiyor ne yapmalıyım yardımcı olurmnusunuz
Eğer efs dosyasının Backup'ını alsaydınız Root Explorer ile ait olduğu dizin içine kopyaladığınızda gerçek imei geri gelirdi.Ben hep kullanıcılara söylüyorum.Custom Rom ve kernel atarken öncelikle NANDROID BACKUP işlemi yapmayı ihmal etmeyin diye uyarıyoum.İşlem 3-4 dk sürdüğü için ikazlar kulak arkası ediliyor.Sizin şu anda tekrar official romu yüklemekten başka çareniz yok.En güncel official stock romu ODİN ile yüklediğinizde imei numaranıza tekrar kavuşmuş olursunuz.Geçmiş olsun.

ramozotti
29.Ocak.2012, 00:07
blueberry kardeşim yeri mi bilmiyorum ama bu efs dosyası kafamı kurcalıyor.ben de suan galaxy s2 nin en güncel tr fw si olan 2.3.5 var.bunu sitede yayınlanan en güncel fw olan 2.3.6 ile değiştirmek istiyorum odin kullanarak ve root yapmak istemiyorum.peki bu sürüme yukseltirken benim efs dosyama bişey olur mu acaba.rootlamak istemediğim için efs backup ta yapamayacagım.lütfen cahilliğimi bağışla.bu konuda bişeyler yazarsan sevinirim