PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [KERNEL][GOOGY-MAX] [DUAL-BOOT] Googy-Max Kernel 1.7.0 (3.0.94 / Linaro)(30/08/13)

leogs05
11.Ağustos.2013, 06:55
[DUAL-BOOT] (30/08) Googy-Max Kernel 1.7.0 (Linux 3.0.94 / Linaro GCC 4.7.3)
This kernel is ONLY for SAMSUNG 4.1.2 ROMS OR CM10.1/CM10.2 (or both ) !!!

Googy-Max Kernel is a continuation of the wonderful work of Gokhanmoral (Siyah Kernel) .

Current version : [ 1.7.0 ] - (30/08/2013) * * {Downloads} * {Changelog on post #2}

Features :

- Based on Siyah Kernel 1.9.1 Sources
- Dual-booting. You can have Samsung JB and CM10.1/CM10.2 ROMs on a single device at the same time
- Updated to latest ramdisk
- Patched to Samsung Sources Update11*
- Linux version 3.0.94*
- Compiled with linaro gcc 4.7.3 with Neon and Hard-Float
- Wireless hotspot working on sammy & cm
- SELinux support
- ZRAM activated and configurable in STweaks (On/Off (On default) - Zram disksize (400MB default / 2GB Max) - Swappiness(80% default) )
- CPU OC/UC/UV
- GPU OC/UC/UV
- Adaptive Body Bias control
- DUAL Sound-Engine : Audio enhancement and sound boosting for great headphone experience (Wolfson Sound Engine*AND ScoobyDoo Sound Engine 1.1*selectable via STweaks)
- Governors : Pegasusq / Zzmoove 0.7b / Lulzactiveq [default] / Ondemand (Configurable via STweaks )
- Improved cpu hotplugging mechanism
- I/O Schedulers : Deadline - cfq[default] - noop - row - sio - vr
- Dynamic FSync 1.2 - Configurable via Stweaks
- init.d support
- Custom bootanimation support (bootanimation.bin or bootanimation.zip to be placed in /data/local/)
- Increased values for SD ReadAhead - Configurable via Stweaks
- Auto-root
- Kernel based gestures support by Tungstwenty
- NTFS automounting for USB sticks, mounted to /mnt/ntfs folder in Read Only mode
- ExFAT support
- mDNIe negative effect toggle with 4 consecutive press of home button
- mDNIe values can be adjusted using the interfaces in /sys/class/misc/mdnie
- Higher charging rates for AC & USB chargers (Fast Charge) [Adjustable to Max 1500mA]
- CRT-OFF support (Early Suspend) [Adjustable]
- TriangleAway support
- Almost everything is configurable via simple and free STweaks (included in the kernel)
- Touch-to-Wake 1.1a configurable via STweaks
- Xbox controller support

- Gokhanmoral : For the wonderful base !!!
- @Yank555 for his help and support
- @DerTeufel1980 for his help
- Samsung : For the code source
- @arbi97, @davtse, @FadeFx, @qtwrk, @rafaelpernil & my friend @romskii : my first and only beta testers (Beta team is now complete, no more additions)
- @qrashers for the Googy-Max Kernel logo & user / betatester signatures
- and last but not least, THE WONDERFUL XDA COMMUNITY !!!

XDA:DevDB Information
[DUAL-BOOT] (30/08) Googy-Max Kernel 1.7.0 (Linux 3.0.94 / Linaro GCC 4.7.3), a Kernel for the Samsung Galaxy S III I9300

Contributors
googy_anas, arbi97, davtse, FadeFx, qtwrk, rafaelpernil, romskii (Beta team is now complete, no more additions)
Kernel Special Features:

Version Information
Status: Testing

Created 2013-07-30
Last Updated 2013-08-31
DOWNLOAD :
[Only registered and activated users can see links]
TÜRKÇE ÇEVİRİ :
[ ÇİFT BOOT ] ( 30 / 08 ) Googy -Max Çekirdek 1.7.0 ( Linux 3.0.94 / Linaro GCC 4.7.3 )
Bu çekirdek sadece SAMSUNG 4.1.2 ROM VEYA CM10.1/CM10.2 ( veya her ikisi) için !

Googy -Max Çekirdek Gokhanmoral ( Siyah Kernel ) muhteşem çalışmalarının bir devamıdır .

Güncel sürüm : [ 1.7.0 ] - ( 30/08/2013 ) ** { Yüklemeler } * { Değişiklikler sonrası # 2 }

Özellikler :

- Siyah Kernel 1.9.1 Kaynaklar dayanarak
- Çift önyükleme . Aynı zamanda Samsung JB ve tek bir cihaz üzerinde CM10.1/CM10.2 ROM olabilir
- Son ramdisk için Güncelleme
- Update11 * Samsung Kaynaklar Yamalı
- Linux sürümü 3.0.94 *
- Neon ve Sabit -Mala ile Linaro gcc 4.7.3 ile derlenmiş
- Sammy & cm çalışan Kablosuz hotspot
- SELinux desteği
- ZRAM ( - Zram DiskSize ( 400MB default / 2GB Max ) - Swappiness ( % 80 varsayılan) / Kapalı ( Varsayılan Açık) On ) aktif ve STweaks yapılandırılabilir
- CPU OC / UC / UV
- GPU OC / UC / UV
- Adaptif Vücut Bias kontrolü
- Ses - Motor ÇİFT : büyük kulaklık deneyimi için artırılması Ses geliştirme ve ses ( Wolfson Sound Engine * VE ScoobyDoo Sound Engine 1.1 * STweaks ile seçilebilir )
- Yönetim : Pegasusq / Zzmoove 0.7b / Lulzactiveq [ varsayılan] / OnDemand ( STweaks ile konfigüre edilebilir )
- Geliştirilmiş işlemci hotplugging mekanizması
- I / O Schedulers : son gün - CFQ [ varsayılan] - noop - sıra - sio - vr
- Dinamik fsync 1.2 - Stweaks ile konfigüre edilebilir
- Init.d destek
- Özel bootanimation desteği ( bootanimation.bin veya bootanimation.zip / data / local / yerleştirilmesini )
- SD önceden okuma için artan değerler - Stweaks ile konfigüre edilebilir
- Otomatik kök
- Kernel tabanlı jestleri Tungstwenty tarafından destek
- NTFS USB hafıza kartları için automounting , Read Only modu içinde / mnt / ntfs klasörüne monte
- ExFAT destek
- MDNIe olumsuz etki ev düğmesini 4 ardışık basarak geçiş
- MDNIe değerler / sys / class / misc / mdnie en arayüzleri kullanılarak ayarlanabilir
- AC ve USB şarj için daha yüksek şarj oranları ( Hızlı Şarj ) [ Max 1500mA ayarlanabilir ]
- CRT - OFF desteği ( Erken Askıya ) [ Ayarlanabilir ]
- TriangleAway destek
- Hemen hemen her şey basit ve ücretsiz STweaks ( çekirdek dahil ) ile yapılandırılabilir
- STweaks ile Dokunmatik için - Wake 1.1a yapılandırılabilir
- Xbox kontrol birimi desteği

Teşekkür :
- Gokhanmoral :harika bir üs için !
- Onun yardım ve destek için @ Yank555
- Onun yardım için @ DerTeufel1980
- Samsung :kod kaynak için
- @ Arbi97 , @ davtse , @ FadeFx , @ qtwrk , @ rafaelpernil ve arkadaşım @ romskii : benim ilk ve tek beta test ( Beta ekibi tamamlanmıştır , artık eklemeler )
-Googy - Max Çekirdek logosu ve kullanıcı / betatester imzalar için @ qrashers
- Ve son olarak ,harika XDA TOPLULUK !

XDAevDB Bilgi
[ ÇİFT BOOT ] ( 30 / 08 ) Googy -Max Çekirdek 1.7.0 ( Linux 3.0.94 / Linaro GCC 4.7.3 ) , Samsung Galaxy S III i9300 için bir çekirdek

katkıda bulunanlar
googy_anas , arbi97 , davtse , FadeFx , qtwrk , rafaelpernil , romskii ( Beta ekibi tamamlanmıştır , artık eklemeler )
Çekirdek Özellikler :

Sürüm Bilgileri
Durum : Test

2013/07/30 düzenlendi
Son Güncelleme 2013/08/31

leogs05
13.Ağustos.2013, 15:24
değerli moderatör arkadaşlarım konu güncellenmiştir.başlığı değiştirirmisiniz lütfen,herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun bu arada,eyvalla

moonlight
13.Ağustos.2013, 17:51
konu başlığı düzenlenmiştir.. seninde bayramın mubarek olsun dostum

murti154
13.Ağustos.2013, 18:20
arkadaşlar merhaba. an itibariyle bu kerneli kurdum. performans falan iyi. fakat ben Order&Chaos oynuyorum ve cogu zaman kasmalar yapıyo. bu kasmaların önüne geçebilmem için sanırım voltaj değerleriyle oynamam lazım lakin korkuyorum. Antutu testlerinde 13K puan alıyor şu anda. Yüksek performans alabilemk için ne yapmam gerekli ?

yasarer
13.Ağustos.2013, 21:19
Master sequence ve register hooku kapatın..Screen de ya da diğer sekmelerden birinde oalcak stweaksde..Bir de öyle deneyin..Genelde master sequence açık olunca bazen kasma yapıyordu bende..Bunları kapatınca kernelle birlikte ekrana gelen soluk gri renkde gidecek..

murti154
13.Ağustos.2013, 23:01
Hocam sagol cok farketti soylediklerin

alimali
13.Ağustos.2013, 23:48
Master sequence ve register hooku kapatın..Screen de ya da diğer sekmelerden birinde oalcak stweaksde..Bir de öyle deneyin..Genelde master sequence açık olunca bazen kasma yapıyordu bende..Bunları kapatınca kernelle birlikte ekrana gelen soluk gri renkde gidecek..

Ben de diyorum bu kerneli kurdum ama ekran daha bi karanlık sanki, yanılmamışım demek.

yasarer
15.Ağustos.2013, 01:01
1.6.7 de 1.6GHz e çıkıyor yine kendi kendine..fixed denmesine rağmen..çözebilen var mı?ya da en iyi şarj süresini nasıl alıyorsunuz?

dreammboyy
15.Ağustos.2013, 01:08
linki öldürmüşler :D

leogs05
15.Ağustos.2013, 09:34
linki öldürmüşler :D

link yenilenmiştir arkadaşlar.

yasarer
15.Ağustos.2013, 18:37
1.6.8 versiyonu çıktı..Max frekans düzenleniyor..Fixlenmiş..Ancak sd kart kullanıyorsanız telefon kitleniyormuş sanırım..

EsrFthYln
17.Ağustos.2013, 11:27
1.6.8 de aynen öyle telefonda kitlenme oluyor.

yolcu02
20.Ağustos.2013, 11:59
ben kurdum kullanıyorum şuan için sıkıntı yaşamadım dual boot kullanıyorum bu arada

kirala
31.Ağustos.2013, 15:05
1.7.0 çıktı.

yashade2001
31.Ağustos.2013, 15:20
1.7.0 çıktı.

Link kırık

ZiR0
31.Ağustos.2013, 16:04
1.7.0 XDA kendi sitesinden

leogs05
31.Ağustos.2013, 17:36
Arkadaşlar konu ve link güncellenmiştir değerli moderatör üstadlarım başlığı düzenleyebilirmisiniz lütfen teşekkürler

yashade2001
31.Ağustos.2013, 17:42
[QUOTE=leogs05;588610]Arkadaşlar konu ve link güncellenmiştir değerli moderatör üstadlarım başlığı düzenleyebilirmisiniz lütfen teşekkürler[/QUOTE
OK?

ZiR0
04.Eylül.2013, 01:46
Slim 4.2.2 ye kurdum. Batarya performansı oldukça iyi. Stweaks altında bayağı özelleştirme mevcut ancak yazılar pek net değil. Görüntü o kadar güzel değil.

By_DİYAR
04.Eylül.2013, 14:21
ben kurdum kullanıyorum şuan için sıkıntı yaşamadım dual boot kullanıyorum bu arada

bende dual boot kullanıyorum ama arama esnasında sesi karşı tarafa hışıltılı gönderiyor sizdede öylemi acaba ... çünkü çok denedim siyah kernele geçince sıkıntı düzeliyor ses karşıya net gidiyor yani..