PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skype ters görüntü.

under7
30.Ocak.2012, 03:42
Arkadaşlar cihazım Samsung Galaxy S Plus , android marketten skype uygulamasını indirdim skype'nin kendi geliştirdiğini, skype sorunsuz çalışıyor ön kamera ile ses sorunu falanda yok. Fakat laptop ile denemek için görüntülü konuşma yapayım dedim goruntu ters oluyor.
Kısaca söyle aciklayim, Laptop kullanıcısındaki skype'da, telefonun ön kamerasındaki goruntunun düzgün olması için telefon saat yönünde cevirmek gerekiyor, düz veya saat yönü tersinde olunca goruntu başasağı oluyor laptop kullanıcısında.
Telefonda ise laptop kullanıcısının görüntüsü tek bir yerde sabit. o da telefonu saat yonu tersinde cevirince. ama boyle olunca laptop kullanıcısında ters cikiyor goruntu. Ben laptop kullanıcısıyla aynı yonde konusma yaptigimda laptop kullanıcısı beni ters goruyor.
Goruntuyu her iki kullanıcıda da nasil aynı yonde denk getirecegiz.

Bu durum nasil aşılır bilemedigimden forumda da baska yerde goremedigimden burda actim biraz karisik gelebilir, bir bilen, aynı sorunu yasayan, duzeltebilen varsa paylasabilir mi bizimle ?

STR
30.Ocak.2012, 14:19
Çözümünü bilmiyorum ama benim de Skype la ilgili başka bir sorunum var Hazır konu açılmışken ben de sorayım dedim. Telefon i9100. Kişi listemdekiler online oldukları halde çevrimdışı görüyorum. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı, ya da bi çözüm yolu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler...

Bilal Akgunduz
30.Ocak.2012, 23:03
Görüntünün ters olması gibi şikayetler yazılımla alakalı büyük ihtimalle. Eski versiyonlarını indirmeyi deneyin ya da yeni versiyonu bekleyin. Skype'a geri bildirimde de bulunabilirsiniz.

under7
31.Ocak.2012, 01:32
STR, Skype'da durumunuz cevrimdisi ise butun listeyi cevrimdisi gosteriyor, belki dikkattenizden kacmistir diye bu ayrintiyi belirteyim istedim. Cevrimdisi durumla giriyorsaniz bundan kaynaklaniyor olabilir. Ama hersey normalse bende bilmiyorum,
Bilal bey buyuk ihtimal dediginiz gibi yazılımsal birsey, telefon ozelligine gore karsi tarafinda ekraninin oynamasi gerekir duz veya yan yaptigimizda ama bunda goruntu hep sabit tek bir yonde. Acaba baska arkadaslar da varmi ayni durumu yasayan ?

STR
03.Şubat.2012, 15:02
under7, sanırım söylediğin gibiymiş. Daha önce de çevrimiçiydim ama durumu bi kaç kez değiştirince düzeldi. Sağolasın.

dagar
11.Nisan.2012, 21:09
Aynı sorun bendede var rotate sorunu bende galaxy plus kullanıyorum . Görüntü bende düzgün olduğunda pc de başüstü (ters) görünüyor . telefonu diğer türlü yatırdığımda bu sefer pc deki kişi bende ters görünüyor ben pc de düzgün görünüyorum aslında program 90 derece dönse sorun kalmayacak ama programda sanırım sorun bu arada tangoyu deniyecem sizde denediniz mi böyle bi sorun varmı ?