PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ROM][AOSP] Android Açık Kaynak Kodlu ICS Custom Romlar

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

blueberry
07.Şubat.2012, 23:08
Türkçesi Kod Adı Android (CodeNameAndroid 1.3.2) adında yeni bir rom geliyor.Bu romu ortaya çıkaranların temel hedefi herkesin android açık kaynak kodlarına ulaşmasını sağlamak,hız ve kullanılabilirliği hedef almak,mümkün olduğunca birçok kullanıcıya bunu ulaştırmak suretiyle Android Açık Kaynak sevgisini yaymak,daha fazla insanı bu hedefe dahil etmek,bu rom ile birlikte androidin nasıl inşa edildiğini adım adım onlara öğreterek daha fazla ilgilli olmalarını sağlamak.
AndroidUser00110001, rtfpessoa, Bhuvan Goyal, Perka, Faryaab, Team Gummy, romanbb (Android Open Kang Project) Birdman (RootzBoat), imoseyon, CM, TeamHackSung and Team ICSSGS açık kaynak kod katkı sağlayacıları bu projede bir araya geldiler.

[Only registered and activated users can see links]

murat184
07.Şubat.2012, 23:12
yani artık cm ekibi onecosmic ekibi ve diğer adı yazanlar artık tek bir rommu çıkartacaklar?

blueberry
07.Şubat.2012, 23:23
yani artık cm ekibi onecosmic ekibi ve diğer adı yazanlar artık tek bir rommu çıkartacaklar?

Hayır onlar yine kendi romlarını geliştirmeye devam edecekler.İkinci screenshot'ı incelerseniz onscreen control,battery widget,lockscreen options,lockscreen styles,startup tweaks,performance,processor voltage,select screen lock menüleri altında yüzlerce seçenek olacak.Artık kullanıcı bunu neden yapamıyorum diye aklından geçirdiği herşeyi telefon arayüzünde yapabilme olanağı olacak.Yani bu ekipler rom düzenlerken yapmış oldukları herşeyi bizlerle paylaşabilecek.Bu çalışma biz Android sevenler için çok çok önemli ve güzel bir başlangıç olacak.

murat184
07.Şubat.2012, 23:26
valla bende bunun hayalini kuruyordum keşke bu takımlar birleşsede en sağlamından bi rom yapsalar diye :) bu rom stabil bir şekilde çıksa bide MIUI ya portlasalar dayram ederiz :D

knlr
07.Şubat.2012, 23:52
Artik ruya gibi... Camerasi calismayan romlardan nerelere gelindi

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

knlr
08.Şubat.2012, 10:52
Use 1.3.2 first... 1.3.3 will come tomorrow...

link gelmiş

Download link (USE HJSplit: [Only registered and activated users can see links] to join back zip!!!): [Only registered and activated users can see links]

Sarper
08.Şubat.2012, 11:44
hjsplit ile uğraşmadan direk yüklenen sürüm.

jearh
08.Şubat.2012, 13:34
Şuan bunu indirip yükleyebilirmiyiz ?

pola63
08.Şubat.2012, 13:46
bunu indrdim yuykleme ile ilgili bi açıklama yaparöısınız??

blueberry
08.Şubat.2012, 14:01
bunu indrdim yuykleme ile ilgili bi açıklama yaparöısınız??

CWM arayüzünde wipe data/wipe cache/wipe dalvik cache yapıp install ve choose zip from sd card seçeneği ile zip dosyasının üzerine gelip flaşlama işlemini başlatınız.

knlr
08.Şubat.2012, 14:05
efs backup alın imei sorunu yaşayanlar varmış.

jearh
08.Şubat.2012, 14:32
Hocam türkçe dil desteği var mı ?

pola63
08.Şubat.2012, 14:47
turkçe dil desteği var ama hocam ekran kilidine uygalamalar geçmedi nasıl yapcam onu

Sarper
08.Şubat.2012, 14:55
turkçe dil desteği var ama hocam ekran kilidine uygalamalar geçmedi nasıl yapcam onu
Sistem ayarları/Interface/Lockscreen/Number of Targets - Burdan Kilit ekranının kaç yollu olacağını seçmelisin. ( önerim /UR olanlardan birini seç diğerleri aşağıyada bir uygulama koyuyor ve kötü görünüyor.

Sistem ayarları/Interface/Lockscreen/Custom Targets - Bu bölümden Upper Left Target (Sol üstteki kısayol) gibi yerlere uygulama ekleyebilirsiniz.

pola63
tamam hocam halletiim gerçekten çok güzel bir rom çok saglam stabil ve kararlı efs sorunu bende olmadı

jearh

Kardeş rom nasıl stabil mi eve geçince yüklemeyi düşünüyorum. Biraz açıklayabilir misin?

Sarper
08.Şubat.2012, 14:57
tamam hocam halletiim gerçekten çok güzel bir rom çok saglam stabil ve kararlı efs sorunu bende olmadı
şimdilik okadarda kararlı değil bence birazdaha zamanı var enazından stabilite konusunda Teamhacksung kadar iyi değil bunun kernelden kaynaklandığını düşünüyorum pawitp kerneli yüklenirse belki gerçekten stabil bir rom olabilir. Teamhacksungla karşılaştırdım fakat bu rom'da özelleştirme konusunda teamhacksungdan iyi :)

jearh
08.Şubat.2012, 14:59
şimdilik okadarda kararlı değil bence birazdaha zamanı var enazından stabilite konusunda Teamhacksung kadar iyi değil bunun kernelden kaynaklandığını düşünüyorum pawitp kerneli yüklenirse belki gerçekten stabil bir rom olabilir. Teamhacksungla karşılaştırdım fakat bu rom'da özelleştirme konusunda teamhacksungdan iyi :)
Peki hocam bu pawitp kerneli nasıl yükleyebiliriz ? Linki falan var mı ?

pola63
08.Şubat.2012, 15:06
gayet güzel çalışıyo uygulamaları ekran kilidine ekleyince gayet güzel bir görünüm aldı tabi daha yeni yukledim şimdilik bir sorun vermedi ama ilerleyen saatlerde verirse paylaşımda bullunurum

jearh
08.Şubat.2012, 15:18
Blueberry kardeş bu roma Şu linkteki kerneli yükleyebilir miyiz ? [Only registered and activated users can see links]

pola63
08.Şubat.2012, 15:18
hocam usb depolama birimi pcden baglayınca sadece telin sd kartını gördü hafıza kartını görmedi ve galeride hafıza kartındaki resimleri videolarıda görmüyo bi fikriniz varmı?

blueberry
08.Şubat.2012, 15:22
hocam usb depolama birimi pcden baglayınca sadece telin sd kartını gördü hafıza kartını görmedi ve galeride hafıza kartındaki resimleri videolarıda görmüyo bi fikriniz varmı?

PC'den USB bağlantısında sadece cihazın SD kartını görür.Marketten OI File Manager programı yüklerseniz ancak cihaz içinde hafıza kartınızı emmc klasörü altında görürsünüz.

pola63
08.Şubat.2012, 15:25
ol file manager yuklu oldugu halde görmüyo

pola63
08.Şubat.2012, 15:33
hocam diger romlarda pc ye bagladıgımda hafıza katınıda görüyordu

blueberry
08.Şubat.2012, 15:40
hocam diger romlarda pc ye bagladıgımda hafıza katınıda görüyordu

Demek ki üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor. ICS Alpha sürümlerinde bile File Manager uygulamasında hafıza kartı içindeki bütün dosyalar görünüyordu.

Dark Templar
08.Şubat.2012, 20:25
vay vay vay bildiğin voltron'u oluşturmuşlar sanki

Dark Templar
09.Şubat.2012, 15:19
Blueberry dinlenirken biz boş durmayalım dedim bir video hazırladım. BB'ninkiler kadar iyi olmasa da buyrun efendim. Bu arada Rom'da herhangi bir file manager uygulaması gelmiyor ben yükledim File Expert'i.

videonun sonunda resim kırpmayı yaparken zorlanmasının sebebi malesef o an telefonun usb'den çıkmasıdır. yoksa sorunsuz. Rom cidden güzel. External'ı usb bağlantısından görememe muhabbeti dışında hiçbir sorun yok. Çok hızlı ve Darky'den sonra Auto-Brightness'ı en iyi çalışan rom sanırım.

blueberry
11.Şubat.2012, 21:57
CodeNameAndroid 1.3.3 Rom Video

YÜKLEME TALİMATLARI:

1) Cihazı recovery modda açarak CWM arayüzünde wipe cache & data/factory reset işlemlerini yapınız.
2) install ve choose zip from sd card seçenekleri ile CNA_4.0.3-1.3.3-Galaxysmtd-signed zip ([Only registered and activated users can see links]) dosyasının üzerine gelerek flaşlama işlemini başlatınız.
3) Herhangi bir kernel dosyası flaşlamadan cihazı reboot yapınız.

Teamhacksung Build 16 sürümünden çok daha fazla arayüzde kişiselleştirme ayarları yapabileceğiniz performanslı ve sorunsuz bir rom.Şimdiye kadar böyle güzel bir romu neden yüklemekte neden geç kalmışım ?
Ne gibi artı özellikleri var,buraya yazsam sayfalar yetmez,bu yüzden detaylı bir video hazırlıyorum,lütfen ayrıntılı olarak bu videoyu izlemenizi istiyorum.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

connery35
11.Şubat.2012, 22:38
Adminim 2.2.10 beklemyelım mı yanı bumudur rom :))

qozmoz
11.Şubat.2012, 22:41
teşekkürler blueberry

blueberry
11.Şubat.2012, 22:46
teşekkürler blueberry

Connery ve qozmoz'a: Boşuna beklemeyiniz,tabii ki MIUI ICS'nin yeri ayrı.Teamhacksung ve ICSSGS romlarla rahatlıkla yarışabilecek kapasitede,androidin özgürlüğünü bu romda tadıyorsunuz,videoyu izlediğinizde bana hak vereceksiniz.Video hazırlanıyor.15-20 dk içinde foruma koyacağım.

serhend001
11.Şubat.2012, 22:48
Blueberry kardeşim şu an telefonumda AOKP-build22-i9000-beta1.1 yüklü. Son derece stabil, hızlı ve kişiselleştirilebilir bir rom. Tek sıkıntı şarjı konusu sanırım. Biraz çabuk bitiyor gibi. BU iki romun aralarında ne gibi farklılıklar olduğu hakkında bilginiz varmı. Bilgisayara bağladığımızda hafıza kartını görebiliyormuyuz. Son olarak ICS port romların final sürümlerinde ( artık ne zaman olursa ) görüntülü görüşme özelliği olacakmı. Teşekkürler

connery35
11.Şubat.2012, 22:52
Adminim cahilliğimi bagısla bende mcı portugal yuklu orda 3.secenekte Herhangi bir kernel dosyası flaşlamadan cihazı reboot yapınız yazmıssın orayı anlayamadım:((

qozmoz
11.Şubat.2012, 22:57
blueberry bunun şarj tüketimi ve hafıza kartı görme durumu nedir?

blueberry
11.Şubat.2012, 23:00
Adminim cahilliğimi bagısla bende mcı portugal yuklu orda 3.secenekte Herhangi bir kernel dosyası flaşlamadan cihazı reboot yapınız yazmıssın orayı anlayamadım:((

Şimdi bazı ICS Romlar performanslı değildir,bu yüzden reboot yapmadan ana rom flaşlamasından sonra bu roma uyumlu Devil Kernel,Icy Glitch Kernel,Semaphore Kernel gibi dosyalar flaşlanır.İşte ayrı bir kernel flaşlayacaksanız telefon reboot yapıp açıldıktan sonra tekrar recovery moduna girip bu kerneli flaşlayınız,rom ile kernel dosyasını arka arkaya flaşlamayınız diyor.Zaten tek rom dosyası var.Ayrı bir kernelle flaşlamak sizin tercihinize kalmış.Ben yapmadım çünkü arayüze girdiğinizde ve videoyu da izlediğinizde göreceksiniz marketten NSTOOLS veya Voltage Control gibi uygulamalar indirmeden Performance bölümünde bu ayarları rahatlıkla yapabiliyor ve 2000'li derecelerde Quadrant skoru elde edebiliyorsunuz.

qozmoz
11.Şubat.2012, 23:01
blueberry bide hangi kerneli flash layalım ? Devil Kernel BLN 1.0 olur mu?

connery35
11.Şubat.2012, 23:02
Yani ben direkt cwm arayuzunden wipe cache & data/factory reset işemlerını yapıp flaslasam bi sorun olmaz dımı admınım

qozmoz
11.Şubat.2012, 23:12
blueberry bunu direk ics build 16 nın üzerine wipe data yapmadan yükleye bilirmiyim?

blueberry
11.Şubat.2012, 23:35
blueberry bunu direk ics build 16 nın üzerine wipe data yapmadan yükleye bilirmiyim?

Wipe data yapsan daha sağlıklı olur ama bir dene istersen belki de sorun yaşamazsın.

qozmoz
11.Şubat.2012, 23:44
teşekkür ederimm

qozmoz
11.Şubat.2012, 23:47
bide şarj tüketimi nasıl ? (tam test etmedin herhalde ama) :D

blueberry
11.Şubat.2012, 23:59
bide şarj tüketimi nasıl ? (tam test etmedin herhalde ama) :D

Aslında cihaz full şarj olduğunda romu flaşlamam gerekiyordu ama Romun cazibesine dayanamadım hemen yükledim,tam şarj yapıp battery calibration işlemini uyguladıktan sonra deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.Samimiyetimle söylüyorum gerçek android özgürlüğünü bu romda yaşamaya yaşadım.Bundan sonra çıkacak güncel versiyonlarını da kaçırmamaya özen göstereceğim.

aXXo
12.Şubat.2012, 00:31
@blueberry Hocam kolay gelsin.bir sorum olacaktı ama yardımcı olursan sevinirim :)
Rom yükleyeceğim ama kararsız kaldım günde 1 rom yüklemekte istemiyorum artık onun için bir sorayım bu CodeNameAndroid 1.3.3 cok hosuma gitti video felan ama cogu ingilizce gibi geldi, ben görsele ve hızda sorun olmayan bir sürüm arıyorum bu telefonda kasar mı acaba cünkü 2.3.6 f1 galaxy 2 yi yükledim biraz kullandıktan sonra kasmalar basladı acaba ne önerirsin darky rom yada MIUI Portugal Ice Cream Sandwich 2.2.8 yada codenameandoid i mi?

aXXo
12.Şubat.2012, 02:26
bu sürümde kies'e nasıl baglanabilirim :D

blueberry
12.Şubat.2012, 02:39
@blueberry Hocam kolay gelsin.bir sorum olacaktı ama yardımcı olursan sevinirim :)
Rom yükleyeceğim ama kararsız kaldım günde 1 rom yüklemekte istemiyorum artık onun için bir sorayım bu CodeNameAndroid 1.3.3 cok hosuma gitti video felan ama cogu ingilizce gibi geldi, ben görsele ve hızda sorun olmayan bir sürüm arıyorum bu telefonda kasar mı acaba cünkü 2.3.6 f1 galaxy 2 yi yükledim biraz kullandıktan sonra kasmalar basladı acaba ne önerirsin darky rom yada MIUI Portugal Ice Cream Sandwich 2.2.8 yada codenameandoid i mi?

Kesinlikle Codenameandroid,ikinci tercih olarak MIUI Portugal 2.2.8 ama 2.2.10 yeni sürümü çıkacak.Her ikisi de sistemi kasmıyor,codenameandroid romunda neredeyse sonsuz ayar ve kişiselleştirme özgürlüğü var.Ben söylüyorum ama siz bu romu kullandıkca telefonunuzun çok özel bir cihaz olduğunu ve elinize aldıkça romu kullanmaktan zevk aldığınızı hissedeceksiniz.

blueberry
12.Şubat.2012, 03:36
Blueberry kardeşim şu an telefonumda AOKP-build22-i9000-beta1.1 yüklü. Son derece stabil, hızlı ve kişiselleştirilebilir bir rom. Tek sıkıntı şarjı konusu sanırım. Biraz çabuk bitiyor gibi. BU iki romun aralarında ne gibi farklılıklar olduğu hakkında bilginiz varmı. Bilgisayara bağladığımızda hafıza kartını görebiliyormuyuz. Son olarak ICS port romların final sürümlerinde ( artık ne zaman olursa ) görüntülü görüşme özelliği olacakmı. Teşekkürler

AOKP'yi yükledim ama açılış animasyonu dışında Teamhacksung'dan hiçbir farkını göremediğim için hemen sildim.PC'ye bağlandığınızda bu rom hafıza kartınızı görüyor ve mp3 dosyalarını emmc dizini içine girmeden herhangi bir music uygulaması veya widget üzerinden rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz.Marketten NSTOOLs veya Voltage Control uygulamasını indirmeden Performance bölümündeki voltaj ayarlamaları ile yüksek quadrant skorları elde edebiliyorsunuz.Gerek homescreen gerekse drawer üzerinde yapabildiğiniz ayarlarla screen geçişlerinde istediğiniz transition tercihini MIUI Romlardaki gibi kullanma olanağı bulabiliyorsunuz.Bu romu ICS'yi seven android kullanıcılarına hararetle tavsiye ediyorum.Görüntülü görüşme özelliği Nexus ICS Custom Romunda bile şu anda bulunmamaktadır.

rotinda3
12.Şubat.2012, 09:43
mrb arkadaşlar verdiğiniz linkteki dosya yı şu an indiriyorum acaba bunları odinle mi yükleyecez ,yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

tutku96
12.Şubat.2012, 10:40
Müzik çalar da müzikler gözükmüyor.Başka bir müzik oynatıcı yüklemeden bu sorunu çözebilir miyiz?

aXXo
12.Şubat.2012, 13:54
Kesinlikle Codenameandroid,ikinci tercih olarak MIUI Portugal 2.2.8 ama 2.2.10 yeni sürümü çıkacak.Her ikisi de sistemi kasmıyor,codenameandroid romunda neredeyse sonsuz ayar ve kişiselleştirme özgürlüğü var.Ben söylüyorum ama siz bu romu kullandıkca telefonunuzun çok özel bir cihaz olduğunu ve elinize aldıkça romu kullanmaktan zevk aldığınızı hissedeceksiniz.
dün dayanamadım yükledim gerçekten android telefon kullandığımı hissettim ama komple farklı oldugu icin bazı şeylerde sıkıntı cekiyorum hala mesala;
telefonu kies moduyla nerden baglarım bir türlü bulamadım
dosya yöneticisi nerde onu da bulamadım
görev yöneticisi de yok
son olarakta müzikleri görmüyor :D bunları çözdüysen bana da söylesene :)

blueberry
12.Şubat.2012, 14:10
İçinde bulunan Google music sadece geliştirme aşamasında olan USB'den bağlantı ile müzik indirilip çalınabilen bir uygulama,Ubermusic,Z Player veya winamp gibi marketten uygulamalar yüklerseniz rahatlıkla bunların widgetlerini ekran arayüzlerine yerleştirdikten sonra hafıza kartınız içindeki müzikleri dinleyebilirsiniz.Ben hiç bir sorun yaşamadım zaten video'da hafıza kartımdaki bir müziği Ubermusic üzerinden gösterme bölümü de bulunmaktadır.Dosya yönetici için ICS'ye en uygun uygulama OI File Manager programıdır.Bu uygulamayı marketten indirdiğinizde internal storage ve hafıza kartınızdaki bütün dosyaları görebilirsiniz.Tabii ki Root Explorer'u da unutmayalım.
dün dayanamadım yükledim gerçekten android telefon kullandığımı hissettim ama komple farklı oldugu icin bazı şeylerde sıkıntı cekiyorum hala mesala;
telefonu kies moduyla nerden baglarım bir türlü bulamadım
dosya yöneticisi nerde onu da bulamadım
görev yöneticisi de yok
son olarakta müzikleri görmüyor :D bunları çözdüysen bana da söylesene :)

blueberry
12.Şubat.2012, 14:15
Müzik çalar da müzikler gözükmüyor.Başka bir müzik oynatıcı yüklemeden bu sorunu çözebilir miyiz?

Onu ancak romu yüklemeden önce Teamhacksung rom zip dosyası içindeki music uygulamasını CNA_4.0.3-1.3.3-Galaxysmtd-signed rar dosyasını açıp içine atıp yeniden kaydettikten sonra flaşlarsanız rom ile birlikte System/app olarak music uygulaması yüklenebilir.Ya da market üzerinden bence en güzel widget ve music uygulaması olan Ubermusic'i yükleyebilirsiniz.Herhangi bir müzik uygulaması yüklediğinizde hafıza kartınızdaki bütün MP3 dosyalarını görecektir.Bu rom içinde sistem dosyası olarak gelen müzik uygulaması bulunmamaktadır.Eğer AOSP CNA ayarlar bölümünde depolama içinde SD Kart olarak hafıza kartınızı gösteriyorsa hafıza kartınız içinde bütün müzik dosyalarını da görürsünüz.MIUI ICS V4'lerdeki gibi sadece USB Depolama bölümünü gösterseydi o zaman hafıza kartınız içindeki dosyaları kesinlikle yürütebilme olanağınız olmayacaktı.

blueberry
12.Şubat.2012, 14:28
mrb arkadaşlar verdiğiniz linkteki dosya yı şu an indiriyorum acaba bunları odinle mi yükleyecez ,yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Hayır kesinlikle odin ile yüklenmez Clockworkmod Recovery denen arayüz içinde install zip ve choose zip from sd card üzerinden zip dosyası üzerine gelinerek flaşlanır.

aXXo
12.Şubat.2012, 14:46
markette ubermusic yok galiba yada ben bulma özürlüyüm ya :D sadece markette skin olarak var sadece :)

blueberry
12.Şubat.2012, 14:51
markette ubermusic yok galiba yada ben bulma özürlüyüm ya :D sadece markette skin olarak var sadece :)

winamp'ı yükleyebilirsiniz.Ubermusic'i internette bulabilirsiniz.Üç ayrı apk'den oluşuyor:Classic UberMusic Skin,Clear Widgets for UberMusic,UberMusic 1.0.1.apk.Üçünü de sıra ile yüklüyorsunuz.Birinci dosya screen üzerinde widget oluşturmanızı,ikinci dosya screen üzerinde widget'e şeffaf,transparan görüntü vermenizi sağlıyor.Üçüncü dosya da zaten ana apk dosyası bu olmadan diğerlerini çalıştırmanız mümkün değil.Ben rar dosyası olarak XDA'da bulmuştum ama şimdi link kaldırılmış olabilir.

blueberry
12.Şubat.2012, 15:40
blueberry bide hangi kerneli flash layalım ? Devil Kernel BLN 1.0 olur mu?

Devil Kernel zaten romun içinde geliyor,gerek yok.İsteğe bağlı olarak Devil kernel haricinde başka kernel yükleyebilirsiniz ama tavsiye etmem.

mhmtsyk
12.Şubat.2012, 16:01
Blueberry ben teamhacksung build 16 dayım ancak dikkatimi çeken gerek açılış animasyonunda gerek oyunda o canım amoled ekran lcd den daha beter görünüyor ernk tonlamalarını mat gösteriyor bu romdada öylemi

blueberry
12.Şubat.2012, 16:09
Blueberry ben teamhacksung build 16 dayım ancak dikkatimi çeken gerek açılış animasyonunda gerek oyunda o canım amoled ekran lcd den daha beter görünüyor ernk tonlamalarını mat gösteriyor bu romdada öylemi

Galaxy S settings'de renk ve gamma ayarları ile ilgili bir düzenleme yaptınız mı?Bu da default renk ayarlarını bozmuş olabilir.Bu romun açılış animasyonu aynı Teamhacksung sürümündeki gibi ama renk tonlamaları ancak ortam ışığı düşmeye başladığında animasyonun sonuna doğru matlaşır.Bu da autobrightness özelliğinden kaynaklanır.Bu özelliği devre dışı bırakıp yeniden boot yaparak animasyonu tekrar izleyiniz,sorun devam ederse stock romdan sıfır,temiz bir şekilde yeniden yükleme yapın.Off diyeceksiniz ama ben de çok off dedim.

jearh
12.Şubat.2012, 16:14
Bu romu başka costum romun üzerine yükleyebilirmiyim ?

blueberry
12.Şubat.2012, 16:39
Bu romu başka costum romun üzerine yükleyebilirmiyim ?

Romunuz ICS ise yükleyebilirsiniz,darky veya benzeri gingerbread tabanlı bir custom rom ise sıfırdan yüklemelisiniz.

connery35
12.Şubat.2012, 16:48
Adminim dediğin gıbı güzel bir rom. ama hepsinde birbirinde olmayan bir özellik var.Birinde müzik dosyalarını goruyor bırınde gormuyor daha baska seylerde var ama yınede begendım ben:))Bu arada go launcher diye bir program yükledım super oldu valla bilirsiniz bu programı emınım:))

blueberry
12.Şubat.2012, 16:59
Adminim dediğin gıbı güzel bir rom. ama hepsinde birbirinde olmayan bir özellik var.Birinde müzik dosyalarını goruyor bırınde gormuyor daha baska seylerde var ama yınede begendım ben:))Bu arada go launcher diye bir program yükledım super oldu valla bilirsiniz bu programı emınım:))

Müzik dosyalarını görmüyor diye birşey yok,zaten romda müzik uygulaması yok ki görebilesiniz içindeki google music sadece geliştirme aşamasında olan bir uygulama,bunu Teamhacksung Build 16 sürümündeyken marketten indirip çalıştırdığınızda yine göremezdiniz.Ana sistem uygulaması olan music apk dosyası bu romda yok,onun yerine google'ın music apk dosyası konmuş,bunları birbiriyle karıştırmayınız, ana music.apk dosyası olmuş olsaydı zaten hafıza kartınızdaki bütün mp3'leri dinlerdiniz.

connery35
12.Şubat.2012, 17:01
Anladım adminim umarım ilerde music ugulaması ıle gelir bu rom.dediğin gibi market ten mp3 calar indirdim ordan dinliyorum o kadarda önemli birşey depil esasen

mhmtsyk
12.Şubat.2012, 17:08
galaxy s settings'de renk ve gamma ayarları ile ilgili bir düzenleme yaptınız mı?bu da default renk ayarlarını bozmuş olabilir.bu romun açılış animasyonu aynı teamhacksung sürümündeki gibi ama renk tonlamaları ancak ortam ışığı düşmeye başladığında animasyonun sonuna doğru matlaşır.bu da autobrightness özelliğinden kaynaklanır.bu özelliği devre dışı bırakıp yeniden boot yaparak animasyonu tekrar izleyiniz,sorun devam ederse stock romdan sıfır,temiz bir şekilde yeniden yükleme yapın.off diyeceksiniz ama ben de çok off dedim.

benim cihazda autobrightness özelliği devre dışı renk ve gamma ayarlarıylada oynamadım galiba dediğiniz gibi sıfırdan bir kurulum gerekiyor gerçi en son build15 i yüklerken sıfırdan kurmuştum ama yine yapmam gerekiyormu build15 tede ekran böyleydi

blueberry
12.Şubat.2012, 17:09
Anladım adminim umarım ilerde music ugulaması ıle gelir bu rom.dediğin gibi market ten mp3 calar indirdim ordan dinliyorum o kadarda önemli birşey depil esasen

Bakı CNA Rom zip dosyası içindeki music apk dosyasını çıkarıp rar dosyasının içine teamhacksung build 16 rar dosyasının içinde system/app dosyası içinde yer alan music.apk dosyasını yerleştirip yeniden flaşlayın sorun kalmayacaktır.Eğer marketten music uygulaması indirmek istemiyorsanız.

qozmoz
12.Şubat.2012, 19:34
Blueberry ben yanlislik musik player i durdurmaya zorla dedim. Uygulamalar bolumundede goremiyorum . Yardimci olabilir misin?

blueberry
12.Şubat.2012, 19:41
Blueberry dinlenirken biz boş durmayalım dedim bir video hazırladım. BB'ninkiler kadar iyi olmasa da buyrun efendim. Bu arada Rom'da herhangi bir file manager uygulaması gelmiyor ben yükledim File Expert'i.

videonun sonunda resim kırpmayı yaparken zorlanmasının sebebi malesef o an telefonun usb'den çıkmasıdır. yoksa sorunsuz. Rom cidden güzel. External'ı usb bağlantısından görememe muhabbeti dışında hiçbir sorun yok. Çok hızlı ve Darky'den sonra Auto-Brightness'ı en iyi çalışan rom sanırım.

Video için teşekkürler Dark Templar,Teamhacksung build 16'daki orijinal system/app dizini içinde yer alan music apk dosyasını masaüstüne attım,sonra CNA_4.0.3-1.3.3-Galaxysmtd-signed zip dosyasını açtım,içindeki işe yaramayan google kökenli music apk dosyasını delete yaparak sildim ve yerine Teamhacksung'dan aldığım music apk dosyasını yerleştirerek rar dosyasını kaydettim ve bu şekilde rom dosyasını flaşladım.Sizde hafıza kartındaki mp3'leri göstermeyen gözükmeyen kulaklık simgeli music uygulaması bende Teamhacksung'dan entegre ettiğim orjinal music dosyası sayesinde gözüküyor.İspatı çektiğim resimlerdedir.emmc dizini içinde yer alan bütün mp3 dosyaları aynı zamanda music uygulamasında da yer almakta ve mp3'leri marketten herhangi bir 3.yazılım uygulaması indirmeye gerek kalmadan screen penceresinde dinleyebilmekteyim.

MUSİC UYGULAMASINA AİT SCREENSHOTLAR

bild
12.Şubat.2012, 20:57
bu romda harici hafıza kartına nereden ulaşabilirim acaba bir türlü bulamadım

aXXo
12.Şubat.2012, 21:13
winamp'ı yükleyebilirsiniz.Ubermusic'i internette bulabilirsiniz.Üç ayrı apk'den oluşuyor:Classic UberMusic Skin,Clear Widgets for UberMusic,UberMusic 1.0.1.apk.Üçünü de sıra ile yüklüyorsunuz.Birinci dosya screen üzerinde widget oluşturmanızı,ikinci dosya screen üzerinde widget'e şeffaf,transparan görüntü vermenizi sağlıyor.Üçüncü dosya da zaten ana apk dosyası bu olmadan diğerlerini çalıştırmanız mümkün değil.Ben rar dosyası olarak XDA'da bulmuştum ama şimdi link kaldırılmış olabilir.
tamam hocam ben bakarım bulurum görünüm olarak en cok hosuma bu gitti yanlız bu arada sanki telefonun 3g şebekesinde cekmiyor telefonu otomatik şebekeye aldım mesaj gönderemiyorum arada sorun veriyor şebeke gelmiyor ama 2g modda sıkıntı yok :S

blueberry
12.Şubat.2012, 21:57
Müjdeli haberlerim var:

CodeName Android'de Beta test aşaması bitirilmiş.En geç 14/02/2012 tarihinde v2.3.3 versiyonuna geçilecek.

V2'den farklı olan özellikler:

1-Kernel Devil 1.1 CFS'ye update edilmiş.Bu da daha fazla pil ömrü anlamına geliyor.
2-Apex Launcher 0.2 eklenmiş.
3-Boot animasyon biraz daha koyulaşak.
4-System optimize edilmiş.
4-Birkaç tane Google uygulaması ICS 4.0.4 IMM26'ye göre güncellenmiş.
5-Performance bölümünde CPU hızı değiştirme (tweaking) esnasında görülen sorun çözülmüş.
6-MIUI'deki File Explorer uygulaması eklenmiş.

connery35
12.Şubat.2012, 22:02
Süper haber sevgililer günüde neymiş:))

aXXo
12.Şubat.2012, 22:02
Süpermiş sabırsızlıkla bekliyoruz yeni sürümü bu son güncellemeden sonra kesin stabil olur bence ya bu hali bile süperrr

baytu
12.Şubat.2012, 22:06
Güzel haber teşekkürler

blueberry
12.Şubat.2012, 22:08
benim cihazda autobrightness özelliği devre dışı renk ve gamma ayarlarıylada oynamadım galiba dediğiniz gibi sıfırdan bir kurulum gerekiyor gerçi en son build15 i yüklerken sıfırdan kurmuştum ama yine yapmam gerekiyormu build15 tede ekran böyleydiİsterseniz ayın 14'ünü bekleyin ve bu şekilde idare edin,çünkü 14/02/2012 tarihinde v2.3.3'e güncellenecek ve bu güncellemede boot animasyonunda renk tonu koyulaşacak,işte gerçek amoled ekran farkını o zaman hissedeceksiniz.
Belki de yarın bile sürpriz yapıp romu yayınlayabilirler.

sensiziim
12.Şubat.2012, 22:12
Şimdi Girdim Foruma Ve Bütün Beynim Alt üst Oldu! Bu nasıl Kararlı bir Rom Blueberry arkadaşım!!! Eline sağlık inceleyip koymuşsun tüm detayları. Bütün Büyükler Birleşmişler ve Sonunda Ortaya Adam akıllı 10 Numara bir Rom Çıkartmışlar. Ve Az önceki güzel haberide unutmamak lazım.Ayın 14 ünü bekleyeyim O zaman Rom'u yüklemek için ( Şaka yapıyorum tabiki :D Telefonu full sarj yapıyorum Beklemedeyim Birazdan Flash'larım :)) )

blueberry
12.Şubat.2012, 22:19
Teşekkürler sensiziim.:):) Bu romun üzerine yeni versiyon çıktığında wipe yapmadan rahatlıkla flaşlama yapabilirsin.Tabii ki arada farklı kategoride bir custom rom yüklemezseniz.

sensiziim
12.Şubat.2012, 22:23
Teşekkürler sensiziim.:):) Bu romun üzerine yeni versiyon çıktığında wipe yapmadan rahatlıkla flaşlama yapabilirsin.Tabii ki arada farklı kategoride bir custom rom yüklemezseniz.

Aslında Xda'da bitane rom vardı onu flashlayacaktım :D Fakat bunu görünce vazgeçtim Birazdan Flashlayıp Tüm Ayarlarımı apk larımı yükleyip Yeni verisiyondada Update yaparım :) Rahatladık artık ( Telefonlarıda unutmamak lazım :) ) Sabit bir Rom'da duralım uzun zaman " Music Apk dosyasını Değiştirilmiş mi Dostum ? yoksa Teamhacksung'un içinden mi alayım ? "

" Edit : Xda'daki konusundan direkt download ediyorum Rom'u :) Haydi Bismillah Diyelim "

blueberry
12.Şubat.2012, 22:31
Bu romun zip dosyası içinde system/app dizini içinde bulunan music.apk dosyasını sil.Teamhacksung zip dosyası system/app dizini içindeki aynı isimde olan music.apk dosyasını masaüstüne aç.Bu dosyayı codename android zip rar dosyası system/app dizini içine sürükleyerek bırak,kaydederek çık ve bu zip dosyasıyla yükleme yap.Flaşlama bittiğinde hafıza kartındaki mp3 dosyalarını rahatlıkla oynatma imkanın olacak.CodenameAndroidin içindeki music uygulaması hiçbir işe yaramıyor.Bu sorun zaten sonraki sürümde düzeltilmiş olacak.
Aslında Xda'da bitane rom vardı onu flashlayacaktım :D Fakat bunu görünce vazgeçtim Birazdan Flashlayıp Tüm Ayarlarımı apk larımı yükleyip Yeni verisiyondada Update yaparım :) Rahatladık artık ( Telefonlarıda unutmamak lazım :) ) Sabit bir Rom'da duralım uzun zaman " Music Apk dosyasını Değiştirilmiş mi Dostum ? yoksa Teamhacksung'un içinden mi alayım ? "

" Edit : Xda'daki konusundan direkt download ediyorum Rom'u :) Haydi Bismillah Diyelim "

Dark Templar
13.Şubat.2012, 00:48
CodeNameAndroid X-da'den anladığım kadarıyla sanırım tüm takımların birleştiği bir Rom projesi değil. Daha öncesinde GB Romlarda olan iyi şeyleri paylaşım ile yapılmış bir rom. Mesela Kernel'i yapan, Kamera sorununu çözen Rom yapımcılarıyla paylaşıyor. Bunlar da Credits kısmına teşekkürlerini sunuyorlar. CNA DAXInfinity ver bir kaç arkadışının geliştirdiği bir rom. Ha bu demek değil ki Harika iş çıkarmışlar. Semaphore kernelle daha iyi olduğunu söyleyenler var. Deneyeceğim az sonra. Görüşlerimi yazarım. (Bugün 24 saatte :%50 pil harcadı. en az 3 saat müzik dinleyip ve 1 saat video izlememe rağmen)

bu arada powerAmp isimli müzik çaları görmüşsünüzdür markette. Yükleyin. Mümkünse pro'sunu yükleyin. Canavar.

aXXo
13.Şubat.2012, 00:52
Küçük ama bi o kadar büyük bir sorum var size :D bu eski sürümlerde mesaj giriş dilini gsm operatoru yaptığımız zaman bu ufak bir harfte direk 2. mesaja gecmenin onune geciyordu ama bunda naptıysam onun onune gecemedim e her seferinde de mesajdaki tek tek harfleri düzeltmek biraz zor geldi suana kadar bu soruna çözen biri varsa paylaşabilirse cok mutlu olurummmm:)

knlr
13.Şubat.2012, 07:01
CNA de inanilmaz bir pil omru var. 21 saattir pildeyim geriye %59 daha var inanilmaz.....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

kamikaze-84
13.Şubat.2012, 08:37
Blueberry sana çok teşekkür ederim aylardır tüm konularını takip eden biriyim ama hiçbir romu yüklemedim hep bir eksiği olabilir düşüncesiyle bu romu görünce dayanamadım yükledim dünden beri ayarlarıyla oynuyorum muhteşem olmuş geçekten.
Hafıza kartı olsun video olsun fotoğraf olsun hiç bir sorun yok tüm müzikleri görüyor hata vermiyor.
Benchmark puanı biraz düşük çıktı ama o kadar da kusuru olsun :)
Tekrar tekrar teşekkürler.

blueberry
13.Şubat.2012, 13:21
Blueberry sana çok teşekkür ederim aylardır tüm konularını takip eden biriyim ama hiçbir romu yüklemedim hep bir eksiği olabilir düşüncesiyle bu romu görünce dayanamadım yükledim dünden beri ayarlarıyla oynuyorum muhteşem olmuş geçekten.
Hafıza kartı olsun video olsun fotoğraf olsun hiç bir sorun yok tüm müzikleri görüyor hata vermiyor.
Benchmark puanı biraz düşük çıktı ama o kadar da kusuru olsun :)
Tekrar tekrar teşekkürler.

Ben de size teşekkür ederim bize güvenip yüklediğiniz için,performance bölümünde maximum cpu hızını 1300,minimum cpu hızını 200 mhz ve governor'u da performance olarak seçerseniz,daha yüksek benchmark skorları alırsınız.Ayarları sonra yeniden default değerlere düşürebilirsiniz.

kamikaze-84
13.Şubat.2012, 14:30
Denedim en yüksek 2838 alabildim belki kaliteli bir hafıza kartı olsa daha iyi bir değer çıkabilir bilemiyorum.
Bu rom bana cesaret verdi akşama diğer konularınızdaki romlardan da deneyeceğim inşallah.
Sizin tavsiyesinizi sorsam sanırım nu romdan sonra Teamhacksung beta 15 olur konularınızda eskiden en çok onu tavsiye ediyordunuz yanlış hatırlamıyorsam.

ahmetmertgok
13.Şubat.2012, 15:41
Otomatik parlakligin calismasini isteyen arkadaslar semaphore'in ics kernelini recovery mode'dan flashlasinlar. Semaphore adli uygulamadan da ayari yapsinlar. Hem voodoo destegi de var ses daha bir kaliteli oluyor. Sanki performans da artti gibi gelfi bana biraz

blueberry
13.Şubat.2012, 15:54
Denedim en yüksek 2838 alabildim belki kaliteli bir hafıza kartı olsa daha iyi bir değer çıkabilir bilemiyorum.
Bu rom bana cesaret verdi akşama diğer konularınızdaki romlardan da deneyeceğim inşallah.
Sizin tavsiyesinizi sorsam sanırım nu romdan sonra Teamhacksung beta 15 olur konularınızda eskiden en çok onu tavsiye ediyordunuz yanlış hatırlamıyorsam.

Süper bir quadrant skoru elde etmişsin,ben bile en fazla 2082 puan alabildim.Nasıl bu skoru elde ettin anlatırsanız sevinirim.

sensiziim
13.Şubat.2012, 16:07
Süper bir quadrant skoru elde etmişsin,ben bile en fazla 2082 puan alabildim.Nasıl bu skoru elde ettin anlatırsanız sevinirim.

Sevgili Arkadaşım ; Genel olarak yüksek Skor'lar Cihaza rom Atıldığında Uygulama Yüklemeye başlamadan ve Hafıza kartındada Çok fazla birşey Yok ise ( Gb ve Class Özelliğide Önemli ) yüksek Skorlar verdiriyor. Bu benim görüşüm ve testlerim. Yinede arkadaştan duymak isterim elbette

blueberry
13.Şubat.2012, 16:19
Sevgili Arkadaşım ; Genel olarak yüksek Skor'lar Cihaza rom Atıldığında Uygulama Yüklemeye başlamadan ve Hafıza kartındada Çok fazla birşey Yok ise ( Gb ve Class Özelliğide Önemli ) yüksek Skorlar verdiriyor. Bu benim görüşüm ve testlerim. Yinede arkadaştan duymak isterim elbette

Evet benim hafıza kartı eski model,şimdi class8 ve class 10 microsd kartlar var.Bir de 200'den fazla uygulama var,belki o yüzden ancak 1900-2100 arası puan alabiliyorum.

sensiziim
13.Şubat.2012, 16:21
Evet benim hafıza kartı eski model,şimdi class8 ve class 10 microsd kartlar var.Bir de 200'den fazla uygulama var,belki o yüzden ancak 1900-2100 arası puan alabiliyorum.

Yani 200 tane uygulama az birşey değil bunların'da arka planda beklediğini düşünürsek yinede 1900 - 2100 arası çok iyi bir skor bence

knlr
13.Şubat.2012, 16:47
1gün 6 saat 52 d 47 sn dir pilde geriye kalan %21
inanamıyorum şuan...
gözlerimden yaşlar dökülüyor

blueberry
13.Şubat.2012, 16:56
1gün 6 saat 52 d 47 sn dir pilde geriye kalan %21
inanamıyorum şuan...
gözlerimden yaşlar dökülüyor

Evet knlr pil tüketimi gerçekten iyi,Beta testleri bitirildi.14 Şubatta v2 versiyonuna geçtiğinde Devil Kernel CFS kullanılacak.Biliyorsunuz CFS daha uzun batarya ömrü sağlıyor.Sevgililer gününü sabırsızlıkla bekliyoruz belki sürpriz yapıp akşam geç saatte de yayınlayabilirler.

sensiziim
13.Şubat.2012, 17:11
Evet knlr pil tüketimi gerçekten iyi,Beta testleri bitirildi.14 Şubatta v2 versiyonuna geçtiğinde Devil Kernel CFS kullanılacak.Biliyorsunuz CFS daha uzun batarya ömrü sağlıyor.Sevgililer gününü sabırsızlıkla bekliyoruz belki sürpriz yapıp akşam geç saatte de yayınlayabilirler.
Aynı şekilde 32 Gözle Bekliyorum Bende ! :D Rom Muhteşem Ötesi Çalışıyor Böylesine Kararlı olabileceğini Hiç Beklemiyordum Açıkcası. Android'in özgürlüğünü Tamamen Yaşıyoruz... Kendime Kızdım bende BlueBerry Daha önce Neden diğerleri İle Uğraşıp Bu ROm'u Yüklememişim Diye!!!

blueberry
13.Şubat.2012, 17:18
Aynı şekilde 32 Gözle Bekliyorum Bende ! :D Rom Muhteşem Ötesi Çalışıyor Böylesine Kararlı olabileceğini Hiç Beklemiyordum Açıkcası. Android'in özgürlüğünü Tamamen Yaşıyoruz... Kendime Kızdım bende BlueBerry Daha önce Neden diğerleri İle Uğraşıp Bu ROm'u Yüklememişim Diye!!!

MyUI Team'ın düzenlediği MyICS 2.2.13 ([Only registered and activated users can see links]) Romu çıkmış arayüzü birebir CodeNameAndroid,sanki bu romu taklit etmişler.Romu yayınlayacaktım bu yüzden vazgeçtim.
CodeNameAndroid'de screenlock üzerine yerleştirilen uygulamalar standart tek simge değil de kendi simgeleri ile yer alırsa daha güzel olur.

Dark Templar
13.Şubat.2012, 17:22
Otomatik parlaklığı kötü çalışan mı var yahu? Ben yüklediğimden beri hayranım nasıl iyi çalıştığına. Semaphore yükledim şimdi bakalım semaphore otomatik parlaklığı nasıl çalışıyor.

knlr
13.Şubat.2012, 17:25
valla sıkıntısız şahane bir rom Bu CNA..
yarını bekliyorum ve çok sabırsızım..

sensiziim
13.Şubat.2012, 17:31
MyUI Team'ın düzenlediği MyICS 2.2.13 ([Only registered and activated users can see links]) Romu çıkmış arayüzü birebir CodeNameAndroid,sanki bu romu taklit etmişler.Romu yayınlayacaktım bu yüzden vazgeçtim.
CodeNameAndroid'de screenlock üzerine yerleştirilen uygulamalar standart tek simge değil de kendi simgeleri ile yer alırsa daha güzel olur.

Aynen tek Simge Yerine Her Uygulamanın kendi simgesi Olsa Zaten Bitmiştir Olay... Herkes Bu Rom'a geçecek gibi Görünüyor! Ben memnunum vallahi Dahada değiştirmem Çünkü Diger Rom'larda yapamadığımız herşeyi yapabiliyoruz + NStools Gibi Uygulamalara Gerek kalmadan kendi arayüzü içerisinde herşeyi yapabiliyoruz. Saymakla bitmeyecek özellik Dolu...

Edit:Şimdi fark ettiğim bir Özellik " Uygulamalar Arayüzünde iken Uygulamaya basılı tuttuğumuzda Üst ekranda Gelen UYgulama bilgisine Girdiğimizde Cache Temizleme vs. Özellikleri görüntüyebildiğimiz Uygulama özellik menüsüne giriyor direkt :) "

aXXo
13.Şubat.2012, 18:52
blueberry sevgililer günü demişsin ama twitter sayfasında cumaya yada birazcık daha sürebilir diyor eğer yanlış anlamadıysam orjinal metin;
@CodenameAndroid "Planned for an update Friday but im taking a little bit more time with this one. You guys will be a lot happier when you see why. :) "

romaryu
13.Şubat.2012, 19:00

Taklit değil zaten xdada belirtmişler myui codenameandroid romu üzerine inşaa edilmiş bu surumu

Miui-v4.2.2.7-Portugal

blueberry
13.Şubat.2012, 19:40
blueberry sevgililer günü demişsin ama twitter sayfasında cumaya yada birazcık daha sürebilir diyor eğer yanlış anlamadıysam orjinal metin;
@CodenameAndroid "Planned for an update Friday but im taking a little bit more time with this one. You guys will be a lot happier when you see why. :) "

Ben de size yeni post cevabı ileteyim:

Burada v2'de Radio Interface Layer (RIL: Radyo ve Modemle iletişimi sağlayan arayüz) ile ilgili yaşanan sorunların v3 sürümünde çözüldüğünü ve 1 gün içinde romun full şekilde yüklenmeye hazır olarak açılacağını dile getirmiş.Bu da yarın bu saatlere denk geliyor.

Hello Guys,
We have a small problems with RIL at v2, so we changing a date of release it. Tomorrow beta testers will get v3 with RIL fixed, and in 1more day it will be fully open for all of You.

kamikaze-84
13.Şubat.2012, 19:51

Ben antutu testine sokmadan önce ayarlardan tüm animasyonları kapatıp performans değerlerini arttıracak tüm özellikleri (tweaks) aktif ettim.
Cpu değeri olarak 1200 ve performance modlarını açtım. Duvar kağıdını zedgeden indirdiğim düz siyah yaptım bu çok fark ettiyor.
Programı çalıştırmadan önce de fast reboot (herkese tavsiye ederim) programını çalıştırarak ram kullanımını minimuma çektim.
JVU stock romda 3238 gibi rakamlara çıkabiliyorum o yüzden bana bu puan az geldi.

blueberry
13.Şubat.2012, 20:08
Ben antutu testine sokmadan önce ayarlardan tüm animasyonları kapatıp performans değerlerini arttıracak tüm özellikleri (tweaks) aktif ettim.
Cpu değeri olarak 1200 ve performance modlarını açtım. Duvar kağıdını zedgeden indirdiğim düz siyah yaptım bu çok fark ettiyor.
Programı çalıştırmadan önce de fast reboot (herkese tavsiye ederim) programını çalıştırarak ram kullanımını minimuma çektim.
JVU stock romda 3238 gibi rakamlara çıkabiliyorum o yüzden bana bu puan az geldi.

Antutu'da zaten skor yüksek çıkıyor.MIUI ICS V4 de bile 3608 almıştım.MIUI ICS V4 tabanlı Romlar konu başlığında inceleyebilirsiniz.Quadrant Standart'da ise 3200'lü rakamları elde etmek hayal bence,hatta imkansız.

serhend001
13.Şubat.2012, 20:27
1gün 6 saat 52 d 47 sn dir pilde geriye kalan %21 KNLR arkadaşım 3g kapalı iken telefonun tuş kilidini açıp uygulamalar arasında gezinmeye başladığımda yaklaşık 2 dakika en fazla 3 dakikada %1 şarj azalıyor. Bekleme yaptığında ise 30 dakikada %2 şarj azalıyor. Telefonumda yaklaşık 95 uygulama yüklü. Hava durumu güncellemeleri 4 saat. E-Posta ve diğer güncellemeler kapalı. Benim nerede hata yaptığım hakkında bir şeyler söyleyebilirmisin. Teşekkürler

jearh
13.Şubat.2012, 21:20
Aynı sorun bende de var. Hiç kurcalamama rağmen akşama kadar zor yetiyor şarj. Bide fazlasıyla kasılma oluyor nerde yanlış yaptığımı bende öğrenebilirmiyim ?

connery35
13.Şubat.2012, 21:32
Evet haklısınız ufak bir gezinmede şarj bıraz fazla gıdıyor nedense bekleme süresi belkı cok fazla ama kullanırken sarjı cok yıyor

blueberry
13.Şubat.2012, 21:56
Evet haklısınız ufak bir gezinmede şarj bıraz fazla gıdıyor nedense bekleme süresi belkı cok fazla ama kullanırken sarjı cok yıyor

Bunların hepsi romda kullanılan kernellerden ileri geliyor.CodeNameAndroid 1.3.3'de Devil Kernel'in BFS versiyonu kullanılıyor,bu versiyonu araştırdığınızda (BFS) (this should be much faster than the default cpu scheduler) bilgisi karşımıza çıkıyor,yani cpu'yu default değerden daha fazla çalıştırma özelliği.V2 modülüne geçildiğinde Devil Kernel CFS kullanılacak.Bu kernel CPU'yu default değerden daha hızlı belki çalıştırmayacak ama batarya süresi çok daha iyi olacaktır.İsterseniz CNA V2.3.3 yayınlanıncaya kadar aşağıdaki linkten Devil Kernel CFS'yi indirerek test yapabilirsiniz.Ben yükledim,batarya ömrü dünkünden çok daha iyi gidiyor.Recovery modda cihazı açarak CWM arayüzünde install ve choose zip from sd card seçeneği ile Devil_1.0_CFS.zip dosyasının üzerine gelerek flaşlama yapıyorsunuz.

Devil_1.0_CFS.zip ([Only registered and activated users can see links])

connery35
13.Şubat.2012, 21:59
Adminim yakın zamanda cıkacak demıssın zaten 2.3.3 onu bekleyeyım .Ama yınede cok tsk ederım ılgın ıcın .Yınede dayanamadım deneyeyım:))

blueberry
13.Şubat.2012, 22:07
Adminim yakın zamanda cıkacak demıssın zaten 2.3.3 onu bekleyeyım .Ama yınede cok tsk ederım ılgın ıcın .Yınede dayanamadım deneyeyım:))

Zaten v2 modülünde bu kernel yüklü olarak gelecek,bu kerneli önceden yüklemenin bir sakıncası yok ki,CNA v2 yayınlandığında yine yüklersiniz.

connery35
13.Şubat.2012, 22:13
Yükledim adminim şimdi umarımn dedıgın gıbı sarj suresıjnde bır uzama olur tşk ederim

Dark Templar
13.Şubat.2012, 22:24
1gün 6 saat 52 d 47 sn dir pilde geriye kalan %21 KNLR arkadaşım 3g kapalı iken telefonun tuş kilidini açıp uygulamalar arasında gezinmeye başladığımda yaklaşık 2 dakika en fazla 3 dakikada %1 şarj azalıyor. Bekleme yaptığında ise 30 dakikada %2 şarj azalıyor. Telefonumda yaklaşık 95 uygulama yüklü. Hava durumu güncellemeleri 4 saat. E-Posta ve diğer güncellemeler kapalı. Benim nerede hata yaptığım hakkında bir şeyler söyleyebilirmisin. Teşekkürler
3g her daim açık olduğundan olabilir. Ben 3g'den ziyade wifi açıkken daha iyi gittiğini düşünüyorum. Genelde iş yerimde ve evimde durmadan bağlıdır telefon internete. Bu haliyle çok fazla günde en az 3-5 bölüm Dragonball izleyerek gece şarja taktığımda en az %20 kalmış oluyor

connery35
13.Şubat.2012, 22:29
Bence 3g ıle alakası yok cunku ben mesela bırseye bakıyorum sonra datayı kapatıyorum .bunu en fazla 5 6 kez yapıyorum.eger bundan dolayı yuzde 30 40 sarj gıdıyorsa bunda bır sorun vardır bence

armanc1
13.Şubat.2012, 23:08
sorunsuz rom herkese tavsiye ederim pil sorununu da devil bir nebeze iyileştirmiştir.blueberry e teşekkürler.

sensiziim
13.Şubat.2012, 23:11
şarj olayından şikayetci olan arkadaşlarımız blueberry arkadaşımın vermiş olduğu CFS sürümünü yüklerseniz Pil Tüketiminin düştüğünü görürsünüz. XDA'da ve daha önceki blueberry'nin Yaptığı Testede gördüğünüz üzere BFS Sürümü Performans için yapılmıştır buda şarj tüketimnizi yükseltir. Ya Bekleyin Yeni sürüm ile birlikte Gelecek olan kernell'de sorunsuz kullanın yada beklemem diyip CFS sürümünü yükleyebilirsiniz

blueberry
14.Şubat.2012, 00:26
managed to port all big features from Nexus S,
Nexus S’den bütün önemli büyük özellikler port edilerek bu kernel yeniden düzenlenmiş.
CodeNameAndroid,Teamhacksung Build15 ve16,Team ICSSGS RC4 üzeri sürümler için denemenizi tavsiye ederim,gerçekten memnun kalacaksınız.

Devil_1.1_CFS_BLN.zip ([Only registered and activated users can see links])

murat184
14.Şubat.2012, 01:12
CNA ve devil 1.1 yükledim, 1 saatlik tecrübem gayet memnun kaldım :) blueberry acaba bu romu MIUI leştiremezmiyiz :D

blueberry
14.Şubat.2012, 01:54
CodeNameAndroid v1.3.3-Devil Kernel 1.1 CFS ve System Panel Video:

System Panel ile çok ayrıntılı bir şekilde cihazınıza yüklenmiş custom romların ve kernellerin en ince noktasına kadar ayrıntılı bilgilerini,hatta tamamen full wipe yaptığınız halde official stock romdan kalan fingerprintleri (parmakizi kalıntı bilgilerini) bile görebilirsiniz.

Dark Templar
14.Şubat.2012, 10:24
ellerine sağlık yine Blueberry

knlr
14.Şubat.2012, 10:26

bendeki durum 3g hep açık gmail, google reader, twitter bilgi alan. 39 saat sonra şarja koydum. ekstra bir iş yapmadım. 100% şarjlı iken rom kurdum belki bu etkilemiş olabilir.

knlr
14.Şubat.2012, 10:30

bunu 8 şubat çarşamba yazmış :)

unstunk
14.Şubat.2012, 11:20
CNA ve devil 1.1 yükledim, 1 saatlik tecrübem gayet memnun kaldım :) blueberry acaba bu romu MIUI leştiremezmiyiz :D

teamhacksung b16 üzerine kurdum bende, telefon hakkındaki bilgiler kısmında kernel versiyonu kısmında Unavailable yazıyor, yani sürüm bilgileri görünmüyor, normal mi ben mi yanlış bişey yaptım?

knlr
14.Şubat.2012, 11:25
çekirdek sürümünde bende de unavaible yazıyor.
Devil Kernel 1.1 CFS var.

unstunk
14.Şubat.2012, 11:34
çekirdek sürümünde bende de unavaible yazıyor.
Devil Kernel 1.1 CFS var.

o zaman normal, sıkıntı yok. panikledim bi an yanlış bişey mi yaptım acaba diye=)

aXXo
14.Şubat.2012, 12:24
knlr sadece oyle gordum bilgi amacli yazdim ama onu da galiba komple yanls yazmisim =)

blueberry
14.Şubat.2012, 12:48
Sytem Panel videosunu bu yüzden koydum.Video'nun 1.38 dk'sından 1.47 dk'sına kadar olan bölümü araştırırsanız çekirdek sürümünün Devil Kernel 1.1 CFS_BLN olduğuna dair bir bilgi gözükmektedir.Bu yüzden unavaliable yazısına fazla itibar göstermeyiniz.Zaten yeni sürüm çıktığında romu yüklediğiniz zaman çekirdek kernel sürüm bilgisi düzelecektir.
Dün %61 pil seviyesinde gece bıraktım.Hiçbir şey yapmadan 8 saatlik süre sonunda pil yüzdesi %58'e inmiş.Hiçbir işlem yapmadan günlük pil tüketimi %10 civarında oluyor.

knlr
14.Şubat.2012, 13:28
Evet System Panel'de gözüküyor, haklısın BlueBerry... bu arada Codename ROM Utility diye uygulama yükledim, alpha sürümünden tahminimce OTA tarzı bir şey.
bu adreste ([Only registered and activated users can see links]) detaylı bilgisi ve uygulama mevcut

blueberry
14.Şubat.2012, 13:45
Evet System Panel'de gözüküyor, haklısın BlueBerry... bu arada Codename ROM Utility diye uygulama yükledim, alpha sürümünden tahminimce OTA tarzı bir şey.
bu adreste ([Only registered and activated users can see links]) detaylı bilgisi ve uygulama mevcut

Evet apk dosyası yüklendikten sonra çalıştırıldığında eğer 5 dolar paralı versiyonu seçtiyseniz 1'den fazla birbirinden farklı CNA zip dosyaları yükleme olanağına sahip olabiliyorsunuz.İşlem bununla bitmiyor.Zip dosyalarının yükleme işlemi bittiğinde queue'yi işaretleyip yüklüyorsunuz.İsminden de anlaşıldığı gibi bu fonksiyon yüklediğiniz bu zip dosyalarını sıraya koyuyor ve sıralı bir şekilde hataya sebebiyet vermeden zip dosyalarını flaşlamanızı sağlıyor.Bu dosyalarda ana rom dosyaları birinci sırada gapp zip dosyaları da ikinci sırada flaşlanıyor.

blueberry
14.Şubat.2012, 16:56
Devil Kernel CFS 1.1 yüklendikten sonra çekirdek sürümünde anavaliable ibaresi görülmekte, mesaj veya email geldiğinde LED bildirim devreye girmemektedir.Bu yüzden tarafımdam denemiş olan en son versiyon Devil Kernel 1.1'i aşağıdaki linkten yükleyebilirsiniz,mesaj geldiğinde home tuşunun sağ ve sol tarafında beyaz ledler hemen yanıp sönerek devreye girmektedir:

Devil_1.1_CFS_LED2.zip ([Only registered and activated users can see links])

romaryu
14.Şubat.2012, 16:59
Sözde bugün yeni versiyon çikacakti ne oldu

Sent from my GT-I9000

blueberry
14.Şubat.2012, 17:12
Sözde bugün yeni versiyon çikacakti ne oldu

Sent from my GT-I9000
Bizler geliştiricilerin söylediklerini orijinal metni ile birlikte yayınlıyoruz,onların yalancısıyız.CNA 1.3.3 hastaları çoğalmaya başladı,XDA'da kullanıcılar CNA'nın ICSSGS ve Teamhacksung'dan çok daha iyi olduğunu ve menülerde çoklu kişiselleştirme seçenekleri ile kendilerine kullanım özgürlüğü verdiğini ifade ediyorlar.

romaryu
14.Şubat.2012, 17:48
Bizler geliştiricilerin söylediklerini orijinal metni ile birlikte yayınlıyoruz,onların yalancısıyız.CNA 1.3.3 hastaları çoğalmaya başladı,XDA'da kullanıcılar CNA'nın ICSSGS ve Teamhacksung'dan çok daha iyi olduğunu ve menülerde çoklu kişiselleştirme seçenekleri ile kendilerine kullanım özgürlüğü verdiğini ifade ediyorlar.

Evet şuan kulaniyorum ve memnunum gayet başarili olmuş normalde ics launcheri hoşuma gitmiyor ama adw ile güzel oluyor arti bu romda batarya sinyal saat iconlarini istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz bi miui gibi bir arayuz olsa tadindan yenmez

Sent from my GT-I9000

blueberry
14.Şubat.2012, 18:01
Evet şuan kulaniyorum ve memnunum gayet başarili olmuş normalde ics launcheri hoşuma gitmiyor ama adw ile güzel oluyor arti bu romda batarya sinyal saat iconlarini istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz bi miui gibi bir arayuz olsa tadindan yenmez

Sent from my GT-I9000

v2 versiyonunda ikinci bir launcher olarak Nova Launcher gelecek.Nova Launcher'ı deneme imkanım olmadığı için nasıl bir launcher'dır,açıkcası fazla detaylı bilgiye sahip değilim.MIUI Launcher gibi tabii ki olamaz.

romaryu
14.Şubat.2012, 18:32
Oda ics launchere benziyor yanilmiyorsam

Sent from my GT-I9000

mhmtsyk
14.Şubat.2012, 19:47
v2 versiyonunda ikinci bir launcher olarak Nova Launcher gelecek.Nova Launcher'ı deneme imkanım olmadığı için nasıl bir launcher'dır,açıkcası fazla detaylı bilgiye sahip değilim.MIUI Launcher gibi tabii ki olamaz.

hala bi haber yokmu v2 den sabahtan beri bekliyorum Blueberry ver artık müjdeyi

blueberry
14.Şubat.2012, 20:11
Başka bir AOSP projesi olan AOKP-android open kang project’in AOKP BUILD23 sürümü çıkmış ve büyüleyici olduğu söyleniyor.Aslında bu sabah kullanıcılar tarafından yayınlanması bekleniyormuş ama çok az kaldığını biraz sabırlı olunması gerektiğini,Build23 sürümünün büyüleci ve muhteşem olduğunu geliştiricilerden birisi kısa açıklama yaparak onaylıyor, tabiri caizse kullanıcıları meraktan çatlatıyor.
CodeNameAndroid projesi ile ilk çıktığında indirme oranları üstünlüğü açık ara ile CNA'daydı ama AOKP'nin Beta1.2 sürümü ve bununla birlikte yayınlanan PartyPack ek dosyasıyla aradaki fark hızla kapanıyor.Tabi ki iki takım arasındaki bu çekişme biz i9000 kullanıcılarına ve tüm Android Severlere yarıyor.

ilsent
14.Şubat.2012, 20:15
Başka bir AOSP projesi olan AOKP-android open kang project’in AOKP BUILD23 sürümü çıkmış ve büyüleyici olduğu söyleniyor.Aslında bu sabah kullanıcılar tarafından yayınlanması bekleniyormuş ama çok az kaldığını biraz sabırlı olunması gerektiğini,Build23 sürümünün büyüleci ve muhteşem olduğunu geliştiricilerden birisi kısa açıklama yaparak onaylıyor, tabiri caizse kullanıcıları meraktan çatlatıyor.

Dostum v3 beklerken bu da çıkacak. Hangisini yükleyeceğiz... Vallahi şaşırdım. :)

blueberry
14.Şubat.2012, 20:24
Dostum v3 beklerken bu da çıkacak. Hangisini yükleyeceğiz... Vallahi şaşırdım. :)

İlsent arkadaşım doğrusu ben de bilemiyorum.AOKP'nin ilk beta1 sürümünü yüklemiş,fakat hoşuma gitmediği için üzerine CNA v1.3.3 yüklemiştim.Cihazlara yüklemeden karar verebilmek çok zor.Şu anda AOKP'nin Build22 sürümü mevcut,daha Build23 yayınlanmadı ama ben de merak ediyorum,her ikisini de yükleyip karşılaştırma yapmadan bir fikir öne sürmek ezbere konuşmak gibi olacaktır.

murat184
14.Şubat.2012, 21:44
CDA zannedersem nexus s den portlanma, nexus s telefonu ile i9000 donanım olarak neredeyse birebir aynı.

blueberry
14.Şubat.2012, 23:23

Yükleme Talimatı:

1-Recovery modda cihazı açarak CWM5 arayüzüne giriniz.Wipe data/wipe cache ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini onaylayarak Full Wipe yapınız.
2-Öncelikle AOKP-build22-i9000-beta1.2.zip ([Only registered and activated users can see links]) ana rom dosyasını install ve choose zip from sd card seçeneği ile flaşlayınız.
3-Cihazı reboot yapınız.
Eğer Party Pack for Beta1.2,Stock Animation for PartyPack ve Vortex Animation dosyalarını da yüklemek istiyorsanız tekrar power tuşuna 2-3 sn süreli basarak reboot phone yazısını onayladığınızda karşınıza gelen seçeneklerden recovery seçeneğini işaretleyerek cihazı recovery modda açtıktan sonra ek zip dosyalarını da yükleyebilirsiniz.
Ben Party Pack Beta’yı yükledim ama launcher’da yapılması gereken toggle,battery ve diğer önemli customization ayarlamaları bu paketi yükleyince çalışmadı bu yüzden sadece ana rom dosyasını yükledim.Belki de arka arkaya reboot yapmadan iki dosyayı yükleyerek cihazı reboot yaptım.Bu yüzden kişiselleştirme yapmak istediğim toggle,battery ve diğer arayüz ayarları çalışmamış olabilir.Herhalde önce romu sisteme tanıttıktan sonra bu paketler yüklenmesi gerekiyor olabilir.Çünkü diğerleri rom dosyası değil addon paketleri.İsterseniz ana rom dosyasını flaşladıktan sonra ikinci recovery mod açılışında Party Pack ve Vortex Animation zip dosyalarını flaşlayın.Tahmin ediyorum benim yaşadığım sorunu yaşamazsınız.
Açıkcası sitede de bu konuda detaylı bir bilgi verilmemiş ama mantık önce ana rom dosyasını yükle,cihazı aç,ayarları yaptıktan sonra tekrar recovery modunda cihazı aç,sonra ek paketleri yükle diyor,umarım düşüncem yanlış çıkmaz ve benim yaşadığım sorunları yaşamazsınız.

ADDON PAKETLERİ:

P_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip ([Only registered and activated users can see links] )

PARTY PACK FOR BETA 1.2 ([Only registered and activated users can see links] ip.html)

VORTEX_ANIMATIONS_beta1.2.zip ([Only registered and activated users can see links])

Önemli Not:

Sistem ayarlarında "Geliştirici Seçenekleri"altında Vortex Animasyon disable yapılabiliyor,ama Rubik animasyonu kesinlikle disable yapamıyorsunuz.Bu ayarlama hakkında XDA'da ilgili bölümde de ek bilgi olarak kullanıcılara uyarı verilmiş.

qozmoz
14.Şubat.2012, 23:35
blueberry bunuda paylaşsan bizimle :D

blueberry
15.Şubat.2012, 00:01
blueberry bunuda paylaşsan bizimle :D
Build23 sürümü ile daha da güzelleşecek sanırım,arayüz ayar ve seçenekleri daha fazla,screenlock üzerine yerleştirilen uygulamaların orijinal simgeleri aynen gözüküyor.Umarım CodeNameAndroid'in bir sonraki sürümünde hep default simge olarak gözüken uygulamaların yerine orijinal kendi simge resimleri yerleşir.Ayrıca ikinci bir Launcher eklenmiş ama ben GoLauncher'ı beğenmedim,bu arayüze geçince sanki kendimi Gingerbread'e geri dönmüş gibi bir hisse kapıldım.Ayrıca Root Browser olarak roma yerleştirilmiş olan Dosya Yönetici Uygulaması sistemi çok kasıyor,uygulamayı açtığınızda 5-6 saniyede zor açılıyor.İlk izlenimlerim bunlar.Her iki AOSP ICS Custom Romu da birbiri ile kafa kafaya yarışırlar zannediyorum.Şu andaki tercihim %60 CNA %40 AOKP ama her ikisinin bir sonraki sürümlerinde durum nasıl olacak ben de tam emin değilim.

armanc1
15.Şubat.2012, 00:05
dostum blueberry bu Build22 bizimle paylaşsan bizde kurcalasak nasıl olur . slmllar.iyi çalışmalar.

blueberry
15.Şubat.2012, 00:46
dostum blueberry bu Build22 bizimle paylaşsan bizde kurcalasak nasıl olur . slmllar.iyi çalışmalar.

Video'nun altına ekledim armanc1,umarım başarırsınız,ek paketler biraz kafa yoruyor ama sizin elinizden bir şey kurtulmaz çözersiniz sorunu.

blueberry
15.Şubat.2012, 05:58
[ROM][AOSP][12-Feb] Slim ICS Video:

Slim ICS Rom'da Root Explorer ile DPI değiştirme:

Yükleme Talimatı:

1-Recovery modda cihazı açarak CWM5 arayüzüne giriniz.Wipe data/wipe cache ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini onaylayarak Full Wipe yapınız.
2-Öncelikle Slim ICS v1.0.zip ([Only registered and activated users can see links]) ana rom dosyasını install ve choose zip from sd card seçeneği ile flaşlayınız.
3-Cihazı reboot yapınız.
Gerçekten adı gibi Light,sorunsuz,sade cihazı yormayan,hızlı bir AOSP ICS Romu,simgeler çok küçük ama ekranda çok hoş duruyor.Eğer dpi'ı değiştirmek isterseniz çözümü de var:
Root Explorer uygulamasını açıyoruz.System dizini altında build.prop üzerine geliyoruz ve Open in Text Editor olarak açıyoruz.
Ro.sf.lcd.density=182 satırına geliyoruz.
Rakamsal olarak 182 yazan bölümü 240 olarak değiştiriyoruz.
Ro.sf.lcd.density=240 olarak değiştirdikten sonra Save and exit seçeneği ile kaydedip root explorer uygulamasından çıkıyoruz.Cihazı reboot yaptıktan sonra dpi 240 olarak değişecek ve uygulama simgeleri büyüyecektir.
Ama bu küçük şirin halini inanın daha çok sevecek,belki de dpi derecesini değiştirmek istemeyeceksiniz.Ben konu başlığı içine hem 182 dpi arayüzünde,hem de Root Explorer ile 240 dpi yapıp restart yaptıktan sonra 240 dpi arayüzünde screenshotlar aldım,ayrıca videoda da Root Explorer programı ile dpi’ın nasıl değiştirildiğini yavaş hareket ederek sizlere göstermeye çalıştım.Zeam Launcher bu roma çok yakışmış.Preferences bölümünden grid type’ı Vertical scrolling yaparsanız bütün uygulamalar soldan sağa doğru yer alan birkaç screen yerine dikey olarak tek screen’e yerleştiği için serbest ram düzeyini de arttırmış oluyorsunuz.Üstelik bu şekilde bir ayarlama daha derli toplu bir görüntü veriyor.Tercih yine de size kalmış.Otomatik brightness çok düzgün çalışıyor.Google addon paketini yüklemenize gerek yok.Bunun bazı sakıncalarını Google uygulamaları güncelleme aldığında görüyorsunuz.Ben bu durumu hem CodeNameAndroid v1.3.3’de hem de AOKP Kang Project Romunda yaşadım.Youtube veya Gmail güncelleme aldığında imza denetiminden geçemediği için güncelleme yapamıyor,eski versiyonuyla kullanmak zorunda kalıyorsunuz.Zaten Gmail ve Market gibi olmazsa olmaz olan iki ana uygulama Slim Rom’la yüklenmiş olarak geliyor.Diğer Google paketlerini marketten yüklemek,ilerde sorunsuz güncelleme almaları açısından daha sağlıklı olacaktır.En büyük sürprizi sona sakladım.Cihazı USB ile bilgisayarınıza bağladığınızda hem USB Storage (SD Kart Dizini) hem de external storage depolama bölümlerine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.Önceki her iki AOSP ICS Custom Romunda karşımıza çıkan hafıza kartını görememe sorununu bu romda kesinlikle yaşamıyorsunuz.Aynı zamanda hafıza kartınızdaki mp3’leri screen üzerine konumlandırdığınız müzik widgetleri üzerinden rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz.Romun screen pencerelerindeki ve uygulama menülerindeki simgelerle birlikte özellikle 182 dpi'da ortaya çıkardığı çözünürlüğü ve netliğini ben çok beğendim.Hayretler içerisinde kaldım,uzun zamandan sonra ilk defa Samsung Galaxy S cihazının amoled ekranının canlılığını ve güzelliğini bu rom ortaya çıkarttı.Umarım siz de romu beğenirsiniz.

182 DPI ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

240 DPI ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

aXXo
15.Şubat.2012, 10:00
Blueberry bu slim versiyon karşılaştırmak gerekirse CNA ile hangisi tavsiye edersin. Suan CNA nın v2 sinin cıkmasını bekliyorum ama gerçekten öyle bir anlattın ki ballandıra ballandıra bunu da yükleyesim var.Ama bi sorayım dedim ; sürekli rom değiştirmek istemiyorum malum 1 hata da geri dönüşü olmayan yollara giriliyor :)

Dark Templar
15.Şubat.2012, 10:16
Tavsiyeden ziyade CNA'e üstün özellikleri neler desek? Dpi değişimi mi bir tek? Gerçi External'ı görme olayı falan çok iyiymiş.

aXXo
15.Şubat.2012, 10:24
Tavsiyeden ziyade CNA'e üstün özellikleri neler desek? Dpi değişimi mi bir tek?

Güzel bir noktaya değindin :)

baytu
15.Şubat.2012, 11:04
türkçe dil seçeneği var mı?

bild
15.Şubat.2012, 11:13
türkçe dil seçeneği var mı?

şimdi yükledim türkçe dil maalesef yokmuş

baytu
15.Şubat.2012, 11:25
teşekkürler.

Dark Templar
15.Şubat.2012, 11:32
CodeNameAndroid'in yeni versiyonu bugün çıkacaktı ama yapımcısı DAXinfinity'nin bilgisayarı bozulduğu için betada kaldı. Beta kullanıcıları kullanıyor şu an ama hataları düzeltilemedi doğal olarak. Bakalım bekliyoruz. Eğer yakın zamanda çıkmazsa Blueberry'nin bahsettiği AOKP Build23'ü deneyeceğim ben

knlr
15.Şubat.2012, 12:08
donation için yeni bir method sanırım bu :) birkaç developerda aynı nedenleri bahane etmişlerdi.
ben stabil sürümlerini yayınladıkları zaman beta, alpha vs olmadığı zaman donation yapacağım...

serhend001
15.Şubat.2012, 12:14
Arkadaşlar SGSII için geliştirilen ICS romlarda görüntülü görüşme özelliği var ayrıca GB romlarda olsun ICS romlarda olsun telefon görüşme sırasında kayıt özelliğide mevcut. Bizim telefonlar için bu özelliklerin olmamasının nedenini merak ediyorum. Aradaki fark nedir. Teşekkürler.

blueberry
15.Şubat.2012, 13:08
Tavsiyeden ziyade CNA'e üstün özellikleri neler desek? Dpi değişimi mi bir tek? Gerçi External'ı görme olayı falan çok iyiymiş.

Dpi değişimini ben üstün özellik olarak diye nitelendirmedim,sadece 182 dpi'de ekran çözünürlüğü,renk canlılığı ve simgelerin küçüklüğü çok hoşuma gitti.Bunu değiştirmezseniz daha iyi olur demiştim.Bunu yazımda da dile getirdim.CNA'ya karşı bir üstün özelliği yok ama ben bütün AOSP romları deniyorum.Bu rom adı gibi ince,basit ve hızlı bir rom.Ayrıca bunun Slim ICS v2.5 versiyonu da var,onu da denemek istiyorum.Ben çok beğendim,çok fazla uygulama yüklense bile bu romda kullanıcının ilerleyen günlerde bir sorun yaşayabileceğini zannetmiyorum.

Dark Templar
15.Şubat.2012, 15:02
donation için yeni bir method sanırım bu :) birkaç developerda aynı nedenleri bahane etmişlerdi.
ben stabil sürümlerini yayınladıkları zaman beta, alpha vs olmadığı zaman donation yapacağım...
Evet bazen programcılar gereksiz gereksiz bağış yapın diyorlar bağış mantığına aykırı şekilde. Hatta bir kullanıcı "xda'de asla yalvarmayın" diye yorumda bulunmuştu.

blueberry
15.Şubat.2012, 15:45
Slim ICS Rom'un tam 8 saati doldu ve 8 saatte Wi-Fi ve GPS kapalı iken (stand by'a yakın) şu ana kadar pil tüketimi sadece %2 .

knlr
15.Şubat.2012, 15:56
Slim ICS Rom'un tam 8 saati doldu ve 8 saatte Wi-Fi ve GPS kapalı iken (stand by'a yakın) şu ana kadar pil tüketimi sadece %2 .
3g ne durumda ? %2 çok iyi

blueberry
15.Şubat.2012, 15:59
3g ne durumda ? %2 çok iyi

2G aktif 3G devre dışı.Mobil data'yı çok fazla kullanmıyorum.

knlr
15.Şubat.2012, 16:04
2G aktif 3G devre dışı.Mobil data'yı çok fazla kullanmıyorum.

bende hep 3g açık full mobil data var... dolayısıyla wifi açarsam daha az pil tüketiyor...
bu arada dark knigt diye bir rom çıkmış gördün mü?

blueberry
15.Şubat.2012, 16:11
bende hep 3g açık full mobil data var... dolayısıyla wifi açarsam daha az pil tüketiyor...
bu arada dark knigt diye bir rom çıkmış gördün mü?

Evet sabah görmüştüm o da güzel,sade bir roma benziyor,üstelik içinde system UI tweak ve screenlock ayar bölümleri de var.

romaryu
15.Şubat.2012, 16:24
Bu romun içinden çogu dil dosyalari çikarilmis turkçe dahil

Sent from my galaxys

armanc1
15.Şubat.2012, 16:42

Yükleme Talimatı:

2-Öncelikle AOKP-build22-i9000-beta1.2.zip ([Only registered and activated users can see links]) ana rom dosyasını install ve choose zip from sd card seçeneği ile flaşlayınız.
3-Cihazı reboot yapınız.
Eğer Party Pack for Beta1.2,Stock Animation for PartyPack ve Vortex Animation dosyalarını da yüklemek istiyorsanız tekrar power tuşuna 2-3 sn süreli basarak reboot phone yazısını onayladığınızda karşınıza gelen seçeneklerden recovery seçeneğini işaretleyerek cihazı recovery modda açtıktan sonra ek zip dosyalarını da yükleyebilirsiniz.
Ben Party Pack Beta’yı yükledim ama launcher’da yapılması gereken toggle,battery ve diğer önemli customization ayarlamaları bu paketi yükleyince çalışmadı bu yüzden sadece ana rom dosyasını yükledim.Belki de arka arkaya reboot yapmadan iki dosyayı yükleyerek cihazı reboot yaptım.Bu yüzden kişiselleştirme yapmak istediğim toggle,battery ve diğer arayüz ayarları çalışmamış olabilir.Herhalde önce romu sisteme tanıttıktan sonra bu paketler yüklenmesi gerekiyor olabilir.Çünkü diğerleri rom dosyası değil addon paketleri.İsterseniz ana rom dosyasını flaşladıktan sonra ikinci recovery mod açılışında Party Pack ve Vortex Animation zip dosyalarını flaşlayın.Tahmin ediyorum benim yaşadığım sorunu yaşamazsınız.
Açıkcası sitede de bu konuda detaylı bir bilgi verilmemiş ama mantık önce ana rom dosyasını yükle,cihazı aç,ayarları yaptıktan sonra tekrar recovery modunda cihazı aç,sonra ek paketleri yükle diyor,umarım düşüncem yanlış çıkmaz ve benim yaşadığım sorunları yaşamazsınız.

ADDON PAKETLERİ:

P_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip ([Only registered and activated users can see links] )

PARTY PACK FOR BETA 1.2 ([Only registered and activated users can see links] ip.html)

VORTEX_ANIMATIONS_beta1.2.zip ([Only registered and activated users can see links])

Önemli Not:

Sistem ayarlarında "Geliştirici Seçenekleri"altında Vortex Animasyon disable yapılabiliyor,ama Rubik animasyonu kesinlikle disable yapamıyorsunuz.Bu ayarlama hakkında XDA'da ilgili bölümde de ek bilgi olarak kullanıcılara uyarı verilmiş.

Dostum bu romu yükledim süper bakalım build23 nasıl. .?

blueberry
15.Şubat.2012, 17:11
Dostum bu romu yükledim süper bakalım build23 nasıl. .?

Party Pack Vortex animasyonları yapabildin mi?

blueberry
15.Şubat.2012, 21:24
[BUILD22][PARTYPACK] AOKP-android open kang project Video

AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000.z ip dosyası yüklendikten sonra maalesef wireless,GPS,Auto Rotate Screen,Bluetooth simge veya textlerini bir arada gösteren Toggle ayarlarını ve Battery Ayarlarını yaptığınız halde üst bildirim çubuğunda göremiyorsunuz.Bunun gözükmesini istiyorsanız ya CWM arayüzünde AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip paketini flaşlayarak Party Pack Fancy Animation uygulamasını kaldırmanız gerekiyor ya da tek ana rom dosyası olan AOKP-build22-i9000-beta1.2.zip dosyasını addon paketsiz tek başına yüklüyorsunuz.
Fancy ve Vortex animasyon paketlerini çalıştırdığınızda sadece Lockscreen ayarları devreye giriyor.Toggle ve Battery üzerinde yaptığınız kişiselleştirme ayarları bildirim çubuğunda kesinlikle gözükmüyor.

jearh
15.Şubat.2012, 21:35
Peki sence ne yapalım kardeş :S Yani sen hangini uygun görürsün ?

blueberry
15.Şubat.2012, 21:45
Peki sence ne yapalım kardeş :S Yani sen hangini uygun görürsün ?

Çok karışık hiçbir rom tam anlamıyla mükemmel değil ama hatalarıyla kabul edilebilir diyorsanız şu şekilde sıralayabilirim.

ICS Sevenler için:

1-CodeNameAndroid v1.3.3
2-Temahacksung Build16
3-Slim ICS
4-[PARTYPACK]AOKP-android open kang project (PartyPack Fancy Animation ile Toggle ve Battery Customization uyumsuzluklarını düzeltirse 1 numara olur.)
5-Team ICSSGS RC4.2

MIUI ICS V4 Sevenler için:

1-MIUI Portugal 2.2.8 veya çıkması beklenen 2.2.10
2-ASNET MIUI ICS v1.3.0
3-MyUI Euphoria 2.1.31

jearh
15.Şubat.2012, 22:28
Çok karışık hiçbir rom tam anlamıyla mükemmel değil ama hatalarıyla kabul edilebilir diyorsanız şu şekilde sıralayabilirim.

ICS Sevenler için:

1-CodeNameAndroid v1.3.3
2-Temahacksung Build16
3-Slim ICS
4-[PARTYPACK]AOKP-android open kang project (PartyPack Fancy Animation ile Toggle ve Battery Customization uyumsuzluklarını düzeltirse 1 numara olur.)
5-Team ICSSGS RC4.2

MIUI ICS V4 Sevenler için:

1-MIUI Portugal 2.2.8 veya çıkması beklenen 2.2.10
2-ASNET MIUI ICS v1.3.0
3-MyUI Euphoria 2.1.31

Peki kardeş bu adamlar romu yayınlarken bu 3 dosyanın bir birilerine uyumlu olmadığına bakmamışlar mı ? Yani sen yanlış yüklemiş olabilir misin ? çünkü romu belli ki çok beğenmişsin ama uyumsuzlk olduğu için 4. sıraya atmışsın. Olabilir mi sence öyle bir ihtimal ?

aXXo
15.Şubat.2012, 22:55
birşey soracaktım cna'da oyun yükleyen oldu mu :S ben bi tane oyun yükledim oyundan atıyor rom'dan olabilir mi?

blueberry
15.Şubat.2012, 22:58
Peki kardeş bu adamlar romu yayınlarken bu 3 dosyanın bir birilerine uyumlu olmadığına bakmamışlar mı ? Yani sen yanlış yüklemiş olabilir misin ? çünkü romu belli ki çok beğenmişsin ama uyumsuzlk olduğu için 4. sıraya atmışsın. Olabilir mi sence öyle bir ihtimal ?

Sadece AOKP-build22-i9000-beta1.2 ana rom paketi yüklenirse CodeNameAndroid'deki gibi Lockscreen,Battery ve Launcher üzerinde bütün kişiselleştirme ayarlarını yapabiliyorsunuz ama bu romun havası Fancy Animation.Son video'yu izlediğinde bu animasyonu görebilirsiniz,ama bunun için ana rom dosyası ile beraber AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000.z ip dosyasını da yüklemeniz gerekiyor.İşte o zaman lockscreen ve launcher dışında yaptığınız toggle ve battery ayarları ekranın üst kısmında Status Bar veya Toggle Bar olarak gözükmüyor,devre dışı kalıyor.Bu bence büyük bir hata ve eksiklik,ayrıca gerek Nova Launcher,gerekse Go Launcher ikisi de hiç estetik gözüken launcher'lar değil,sade ICS launcher bunlardan daha iyi.Bu yüzden 4.sıraya koydum.
Herşeyi denedim ana rom dosyasını yükledim reboot yaptıktan sonra diğer iki dosyayı yükledim,hepsini birlikte flaşladım.Bunları yaparken full wipe işlemleri yaparak,sıfırdan kurulumları bile denedim ama Fancy Animasyon devreye girdiğinde üstteki Wi-fi,GPS,Bluetooth gibi simgeleri bir arada gösteren Toggle Bar'ı artık göremiyorsunuz.
Bir de armanc1 arkadaşım denemişti,onun da fikirlerini alalım veya görüşlerini burada paylaşırsa hepimiz için daha faydalı olacaktır.
Fancy animasyonla birlikte bütün kişiselleştirme ayarlarını (lockscreen dışında) yapabilen varsa ben şimdiye kadar nasıl bildiklerimi sizlerle paylaştıysam,bunu başarabilen forum arkadaşlarım nasıl yaptıklarını açıklasınlar,ama başarabileceklerini hiç zannetmiyorum.Çünkü XDA'da Fancy Animasyonla birlikte bu sorunları dile getiren çok kullanıcı var.
Benim kanaatimce Fancy Animation bu romun bir parçası olsaydı,romun içine gömülü olarak gelirdi.Kullanıcılar 2 tercih yapmak zorunda kalıyorlar:
1-Sadece rom dosyasını flaşlayarak bütün kişiselleştirme ayarlarını yapmak istiyorum.
2-Kişiselleştirme ayarları önemli değil ben Fancy Animasyonlu romu çok sevdim,bu şekilde kullanacağım.

romaryu
15.Şubat.2012, 23:38
birşey soracaktım cna'da oyun yükleyen oldu mu :S ben bi tane oyun yükledim oyundan atıyor rom'dan olabilir mi?

Mc3 mc2 asphaltin tum serileri yuklu bende çok akici çalişiyor gingerbread dan bi daha iyi

Sent from my GT-I9000

armanc1
15.Şubat.2012, 23:55
Party Pack Vortex animasyonları yapabildin mi?

.

evet dostum yaptım çok güzel .. dönüyorlar. takılma kasılma yok .go launcher ex ve nova launceher var her ikisindede anımasyon var market gayet güzel çalışıyor

ayarlarda rom control kısaca güzel üstü birşey :)

jearh
16.Şubat.2012, 00:10
Peki kardeş yüklemeyi nasıl yaptın anlata bilir misin ?

blueberry
16.Şubat.2012, 00:39
Dönme videoda da var,şu konuyu açıklığa kavuşturalım,Animasyon çalışırken Rom Kontrol bölümünde wifi,bluetooth,gps ve battery üzerinde yaptığın ayarlarla ilgili toggle bar hemen üst kısımda devreye girip yer alıyor mu?Fancy animasyon devredeyken toggle barı gösteren bir ekran resmi çekip yayınlar mısınız?
.

evet dostum yaptım çok güzel .. dönüyorlar. takılma kasılma yok .go launcher ex ve nova launceher var her ikisindede anımasyon var market gayet güzel çalışıyor

ayarlarda rom control kısaca güzel üstü birşey :)

blueberry
16.Şubat.2012, 00:53
Müjde AOKP Beta2.02 Build 23 sürümü çıktı,sevenlere duyurulur.

romaryu
16.Şubat.2012, 00:54
Build 23 çikmiş

Sent from my GT-I9000

murat184
16.Şubat.2012, 01:07
semaphore 0.8.1 e geçmişler, devil 1.1 daha iyiydi sanki...

romaryu
16.Şubat.2012, 01:22
Ben bu goyal huvani anlamiyorum bu üçuncu romu birinde durup adam gibi çalişsa olmaz sanki bu romunda akibeti diğerleri gibi olacak:D Ben cna v3 bekliyorum oda adam bilgisiyarim bozulmuş diyor oda yalan ya sözde bir kaç kuruş için

Sent from my GT-I9000

erhanakt
16.Şubat.2012, 01:44
AOKP de şarj biraz çabuk mu bitiyor kullandıkça yoksa bana mı öyle geldi?

romaryu
16.Şubat.2012, 01:59
Sevgili bluberry kardeşim romu yukledin galiba çunku az once çevrim dişi idin o ara yukledin nasil olmuş eksiklikler giderilmişmi:D:D

Sent from my GT-I9000

blueberry
16.Şubat.2012, 02:11
Romaryu arkadaşım hemen herşeye atlamam hayır yüklemedim.Şu anda Galnet MIUI ICS Stable 2.2.1 Romunu deniyorum.ICS Port değil ICS Framework çalışması.ICS için CodeNameAndroid'i bekleyeceğim.Test çalışmaları neredeyse bitmiş,Wifi tethering üzerinde çalışıyormuş,mükemmel bir şekilde testten geçmiş,kısa bir süre sonra yayınlayacak sanırım.
Sevgili bluberry kardeşim romu yukledin galiba çunku az once çevrim dişi idin o ara yukledin nasil olmuş eksiklikler giderilmişmi:D:D

Sent from my GT-I9000

romaryu
16.Şubat.2012, 02:18
anladim bende daha önce galnet ics framevork 2.11.26 surumunu denemiştim ve 2.2.1 de denedim güzel romlar ama ics kadar değiler saol

Sent from my GT-I9000

qozmoz
16.Şubat.2012, 06:52
Blueberry build 23 ü buraya koysan .

knlr
16.Şubat.2012, 06:57
ICS için CodeNameAndroid'i bekleyeceğim.Test çalışmaları neredeyse bitmiş,Wifi tethering üzerinde çalışıyormuş,mükemmel bir şekilde testten geçmiş,kısa bir süre sonra yayınlayacak sanırım.

Bu iyi oldu gercekten... benimde en cok memnun kaldigim rom CNA... bekliyorum....

aXXo
16.Şubat.2012, 10:04
CNA'nın yarın küçükte olsa çıkma ihtimali varmış ama küçük bi ihtimal :(

knlr
16.Şubat.2012, 11:06
CNA'nın yarın küçükte olsa çıkma ihtimali varmış ama küçük bi ihtimal :(
nasip bekliyeceğiz artık

armanc1
16.Şubat.2012, 12:48
Dönme videoda da var,şu konuyu açıklığa kavuşturalım,Animasyon çalışırken Rom Kontrol bölümünde wifi,bluetooth,gps ve battery üzerinde yaptığın ayarlarla ilgili toggle bar hemen üst kısımda devreye girip yer alıyor mu?Fancy animasyon devredeyken toggle barı gösteren bir ekran resmi çekip yayınlar mısınız?

evet dostum vifi buetooth, gps ve battery toggle bar gösteriyor. fancy anımasyon çalışıyor. build 22 yi yükledikten sonra rebot yatptım
telefon açıldıktan sonra diğer 3 dosyı da ard arda yükledim sorunsuz çalışıyor

blueberry
16.Şubat.2012, 13:42
evet dostum vifi buetooth, gps ve battery toggle bar gösteriyor. fancy anımasyon çalışıyor. build 22 yi yükledikten sonra rebot yatptım
telefon açıldıktan sonra diğer 3 dosyı da ard arda yükledim sorunsuz çalışıyor

Bir kere ardarda yüklediğin dosyalardan 4 MB'lık AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip dosyası,34 MB'lık AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000 paketini kaldıran bir dosyadır.Dolayısıyla arka arkaya flaşlanmaz.Sadece fancy animasyonu kaldırmak istiyorsanız AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip dosyası flaşlanır.Recovery modda flaşlamayı izlerken bu dosya flaşlandığında removing fancy animation diye uyarı vererek,fancy animasyonu kaldırır.Arka arkaya ancak AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000 ve VORTEX_ANIMATIONS_beta1.2 dosyaları flaşlanabilir.AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_ i9000.zip dosyası flaşlanmaz.

jearh
16.Şubat.2012, 13:59
Bir kere ardarda yüklediğin dosyalardan 4 MB'lık AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip dosyası,34 MB'lık AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000 paketini kaldıran bir dosyadır.Dolayısıyla arka arkaya flaşlanmaz.Sadece fancy animasyonu kaldırmak istiyorsanız AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip dosyası flaşlanır.Recovery modda flaşlamayı izlerken bu dosya flaşlandığında removing fancy animation diye uyarı vererek,fancy animasyonu kaldırır.Arka arkaya ancak AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000 ve VORTEX_ANIMATIONS_beta1.2 dosyaları flaşlanabilir.AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_ i9000.zip dosyası flaşlanmaz.
Kardeş ben kurdum sorunsuz kullanıyorum. hem animasyonlu hemde togle bar sorunsuz çalışyor. Önce rom dosyasını flashladım telefonu açtım sonra tekrar recovry moda girip animasyon dosyasını flashladım diger kalan dosyayı flashlamadım ve mükemmel bi şekilde çalışıyor.

armanc1
16.Şubat.2012, 14:48

dostum bulid 22 yi yükledikten sonra,ilk önce AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip dosyası sonra
AOKP_beta1.2_partypack_inv.apps_fancyanim._i9000
sonrada VORTEX_ANIMATIONS_beta1.2 AOKP_STOCKANIM_FORPARTYPACK_BETA1.2_i9000.zip dosyası
dosyalarını ard arda yükledim flanşlandı
şu kullnıyorum bir sorun yok ama flaşlandı bende olmaz diye düşündüm fakat oldu .....sizde bir deneyin bleberry ...slmlar.

mhmtsyk
16.Şubat.2012, 14:52
xda da adam v1.4.0 ı bekleyin az kaldı diyor ama ne zaman?

Dark Templar
16.Şubat.2012, 14:57
CodeNameAndroid v1.4.0 çıkmış ama Nexus için. "bilgisayarım bozuk başka bir bilgisayardan yapmaya çalışacağım" yazmış bekliyoruz.

aXXo
16.Şubat.2012, 15:28
Xoom içinde yayınlamışlar bakalım bizim için ne zaman çıkacak.Yanlız baya birşeyleri düzeltmişler version notları baya bi uzun :D

romaryu
16.Şubat.2012, 15:36
Xda daki sayfasinda uyelere v14 bekleyin demiş buyuk ihtimalle gece yayinlayabilirler bilgisayar bozulmasi bir palavra donate için

Sent from my GT-I9000

aXXo
16.Şubat.2012, 15:47
@DaxIΠFIΠITY hey guys! I got good small news! Maybe i could work this out with my phone! Downloading 1.4.0 and a new base...

Eta - Till my birthday on September.

*beep**beep* IMDriving...

Xda'daki aynen böyle diyor bakalım hadi hayırlısı inşallah yapar bir an önce

blueberry
16.Şubat.2012, 16:10
CHANGELOG 1.4.0

* common: CNASettings has been merged into settings and has been completely re-writen to work better on both phones and tablets
* common: removed google apps from compile
* common: added the file manager back
* common: wait to lock screen (romanbb)
* common: webos style recents (Zaphod-Beeblebrox)
* common: better rotation control options (Team Eos)
* common: Added CombinedBar Auto Hide (Flemmard)
* common: all lockscreen graphics have been improved and resized (androiduser)
* common: root is now option (cyanogen - in developer options)
* common: faster transition animations in the launcher (nebkat)
* common: Hiding media from folder with .nomedia file. (cyanogen)
* common: all battery and clock customizations now work on tablets
* common: enabled the Notification Power Widget Enable on tablets (TDR)
* common: improved scrolling chache for much smoother scrolling (pawitp)
* common: zRam and Kernel samepage merging (cm - performance -> memory management)
* common: option for always enabling battery percentage on the lock screen (whitehawkx)
* common: improvements made to the lockscreen to work better on both phones and tablets (codenamedroid)
* common: phone target is now replaced with browser when compiled for tablets
* common: camera unlock target is now always accross from the unlock target to emulate the stock android lockscreen layout
* common: Increase Zygote preload GC threshold to half the heapgrowthlimit for faster boot times (Vijay Dandiga)
* common: fully configurable power menu (romanbb for screenshot and codenamedroid for reboot and airplainemode - Interface -> General)
reboot and screenshot options disabled by default to be more in line with stock
* common: made clock on big clock a tab bit smaller: looks nicer and works better on phones with smaller screens
* common: Profiles - Quiet Hours - gives the ability to have certain sounds, vibrations, and notifications to mute a specific times (DvTonder)
* common: fast torch - enable flash light from lockscreen by holding down on the power button while the screen is off (Zaphod-Beeblebrox - Interface -> Lockscreen)

RootzWiki'den yeni alıntıdır.

aXXo
16.Şubat.2012, 16:58
Şebeke sorununu bir tek ben mi yaşıyorum merak içerisine düştüm anabant sürümü xxjvt arada telefon kendiliğinden restart atıyor sonra şebeke gelmiyor 1 2 kere telefonu kapatıp acıyorum ondan sonra 3 4 dakika geçtikten sonra şebeke geliyor telefonu 3g'ye aldığım zaman hiç çekmiyor. hattım avea . Biri yardımcı olabilirse sevinirim.Sorun telefondan mı romdan mı nerden kaynaklandığını bilmiyorum onun için buraya yazıyorum :)

knlr
16.Şubat.2012, 17:02
Şebeke sorununu bir tek ben mi yaşıyorum merak içerisine düştüm anabant sürümü xxjvt arada telefon kendiliğinden restart atıyor sonra şebeke gelmiyor 1 2 kere telefonu kapatıp acıyorum ondan sonra 3 4 dakika geçtikten sonra şebeke geliyor telefonu 3g'ye aldığım zaman hiç çekmiyor. hattım avea . Biri yardımcı olabilirse sevinirim.Sorun telefondan mı romdan mı nerden kaynaklandığını bilmiyorum onun için buraya yazıyorum :)

tekrar yükle full wipe ile. birde xxjvu dene

aXXo
16.Şubat.2012, 17:29
simdi ilk once wipe data mi yapcam yoksa ilk once odin ile jvu yu ne yuklucem 2.3.3 mu yuklucem yeni giris yaptgm icin bilgim sifirin biraz ustunde :/

Dark Templar
16.Şubat.2012, 20:53
2.3.6JVUya dönmene gerek olduğunu sanmıyorum.JVU'ya dene derken sadece modemi flaşlamayı kastediyor knlr.
öncelikle wipeları yap. sonra tekrar yükle. eğer sorunun düzelmediyse jvu modemini flaşla

blueberry
16.Şubat.2012, 21:34
Cihazlarında CodeNameAndroid Romu yüklü olan kullanıcıların CNA rom güncellemelerini sürekli takip edebilmeleri için cihazlarına yükleyebilecekleri çok faydalı bir uygulama:

İlgili linkten CodeNameROMUtility.apk ([Only registered and activated users can see links]) dosyasını yükledikten sonra ilk açılışta List Downloads ve Close olarak iki seçenek geliyor.

List Downloads’a tıkladıktan sonra karşınıza sırayla:

Update Info
GApps
Add On
Brainmaster-Tweaks

pencereleri geliyor.Update Info’ya tıkladığınızda:

"Do you want to add Codename Rom Utility Content Info to the install queue” bir uyarı yazısı geliyor.Bunu onayladığınızda "Download failed" (Yükleme başarısız oldu) şeklinde bir uyarı alıyorsunuz ama bunu önemsemeyin,çünkü Utility program Sd Kartınız içine CNA adında klasörü aslında oluşturuyor.Tabii ki bunu oluştururken telefon yeniden başlatılıyor.Sonra system sanki askıda kalacakmış gibi bir kez daha boot yaparak sorunsuz bir şekilde açılıyor.

CNA klasörünün içine girdiğinizde android simgesinin yanında cnaru.html olarak bir dizin geliyor.

Buna tıkladığınızda HTML Viewer başlığı altında

Codename ROM- HERE

Codename ROM Utility- HERE

Brainmaster Section-HERE

şeklinde yazılar geliyor.
HERE yazısına tıklayarak Rom,Utility ve Brainmaster alanında güncellemeler olup olmadığını araştırabiliyorsunuz.

Mesela bir örnek vereyim: Codename ROM Utility uygulamasını açtığınızda GApps bölümü içinde

Google Apps 4.0.4 16-02-20012 şeklinde bir uyarı yazısı var.

Bunu tıkladığınızda “Do you want to download “Google App 4.0.4 16-02-20012 ?" (Google App 4.0.4 16-02-20012 GApps paketini yüklemek istiyor musunuz ?) şeklinde bir bilgilendirme yazısı çıkıyor.Bunu onayladığınızda bütün Google Uygulamaları ICS 4.0.4 sürümüne göre güncellenmiş olarak yükleniyor.

aXXo
16.Şubat.2012, 22:17
2.3.6JVUya dönmene gerek olduğunu sanmıyorum.JVU'ya dene derken sadece modemi flaşlamayı kastediyor knlr.
öncelikle wipeları yap. sonra tekrar yükle. eğer sorunun düzelmediyse jvu modemini flaşla
Peki modemi flaşla derken şu adımları kastediyorsun değil mi ;
wipe yaptıktan sonra sd kartın içinden tekrar cna 1,3,3 rom'unu yükleyeceğim değil mi ?

romaryu
16.Şubat.2012, 22:25
wipe yaptıktan sonra sd kartın içinden tekrar cna 1,3,3 rom'unu yükleyeceğim değil mi ?

Hayir cm7 jvu modemi var xdada indir recoweryden flaşla o kadar

Sent from my GT-I9000

blueberry
16.Şubat.2012, 22:26

Hayır CNA v1.3.3'ü yüklemeden önce CWM arayüzünde radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed ([Only registered and activated users can see links]) modem dosyasını (XXJVU olarak offical sürüme uygun şekilde değiştiren dosyayı) flaşlaman gerektiğinden bahsediyor arkadaşımız.

serhend001
16.Şubat.2012, 22:40
Arkadaşlar daha öncede sormuştum ama cevap veren olmadı. Affınıza sığınarak tekrar sormak istiyorum. SGSII ıcs romlarda görüntülü görüşme özelliği mevcut. Bizim cihazlar için neden görüntülü görüşme yok. Sebebini bilen ve ilerleyen zamanlarda bu özelliğin eklenip eklenmeyeceği hakkında bilgisi olan yokmu

armanc1
16.Şubat.2012, 22:45
bilgiler için teşekkürler.

blueberry
16.Şubat.2012, 22:57
Arkadaşlar daha öncede sormuştum ama cevap veren olmadı. Affınıza sığınarak tekrar sormak istiyorum. SGSII ıcs romlarda görüntülü görüşme özelliği mevcut. Bizim cihazlar için neden görüntülü görüşme yok. Sebebini bilen ve ilerleyen zamanlarda bu özelliğin eklenip eklenmeyeceği hakkında bilgisi olan yokmu

Şu anda birinci sırada Nexus S cihazı için düzenelenen ICS Romlarda bile görüntülü görüşme özelliği mevcut değil,alternatif Tango ve benzeri uygulamalarla bir dene istersen.Nasıl FM Radyo özelliğini Spirit FM uygulaması ile,Wifi tethering özelliğini (Wifi bağlantısını cihaz üzerinden diğer PC'lere paylaştırma) Garden Wifi tethering uygulaması gibi market uygulamaları ile çözümlüyorsak belki görüntülü görüşmeyi by pass yapan bir market uygulaması bulabilirsin.

romaryu
16.Şubat.2012, 22:59
Saol bluberry bu arada v14 ten bi bilgin varmi ne zaman cikar

Sent from my GT-I9000

romaryu
16.Şubat.2012, 23:02

Sgs2 cihazlarin ics romlari oficial olduğu için var sgs de port rom olduğu için yok sonradan olurmu bilinmez

Sent from my GT-I9000

aXXo
16.Şubat.2012, 23:07
Hayir cm7 jvu modemi var xdada indir recoweryden flaşla o kadar

Sent from my GT-I9000

Hayır CNA v1.3.3'ü yüklemeden önce CWM arayüzünde radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed ([Only registered and activated users can see links]) modem dosyasını (XXJVU olarak offical sürüme uygun şekilde değiştiren dosyayı) flaşlaman gerektiğinden bahsediyor arkadaşımız.
İkinize de çok teşekkür ediyorum bekleyip bu işlemi cna 1,4 ü yüklemeden önce yapacagım o zamanda aynı işlemi yapsam olur değil mi yoksa o zaman farklı bir modem mi yüklemem gerekiyor :)

blueberry
16.Şubat.2012, 23:14
Saol bluberry bu arada v14 ten bi bilgin varmi ne zaman cikar

Sent from my GT-I9000

Dosya yöneticisi içinde CNA klasörü içinde yer alan cnaru.html dizinini çalıştırdığımda şu ana kadar yayınlanan cihazlar:

Galaxy Nexus (GSM/CDMA) Released
Nexus S (GSM/CDMA) Released
Xoom (3G/4G/WiFi) Released
olarak gözüküyor.

Zaten rom çıktığında Codename ROM Utility içinde Update Info bölümünde direkt görebileceğiz.

Bir dip Not:BHuvan XDA sitesinde DaxInfinity'ye şu ana kadar bu romu yayınlayamadığı için aşağılayıcı bir mesaj yazmış,Xda çalkalanıyordu.

Bu arada müjdeyi vereyim CNA 1.4.0 çıkmıştır.Herkes cihaz başına.

DaxInfinity cihazlarında CNA v1.3.3 yüklü olan kullanıcıların Full wipe yapmalarına gerek olmadığını belirtmiş.Ayrıca bu önemli hususu da belirteyim.

romaryu
16.Şubat.2012, 23:16
saol

Sent from my GT-I9000

blueberry
16.Şubat.2012, 23:22
saol

Sent from my GT-I9000

Default dil Portekizce olarak geliyor,buradan bakalım İngilizce veya Türkçe dil seçeneğini kullanabilecek miyiz ?

romaryu
16.Şubat.2012, 23:24
Default dil Portekizce olarak geliyor,buradan bakalım İngilizce veya Türkçe dil seçeneğini kullanabilecek miyiz ?

Bu arada rom konusunu başka biri açmiş arti 130 mb görunuyor evet portekizce diyor

Sent from my GT-I9000

tutku96
16.Şubat.2012, 23:25
Bu CodeName Rom utility programı ile nasıl CNA 1.4 yükleyeceğiz.Anlatabilir misiniz?

romaryu
16.Şubat.2012, 23:27
Modem dosyasini romu yükledikten sonra flaslayabilirsin rom önceside olur

Sent from my GT-I9000

blueberry
16.Şubat.2012, 23:32
Bu CodeName Rom utility programı ile nasıl CNA 1.4 yükleyeceğiz.Anlatabilir misiniz?

Codename ROM Utility içinde ya Update Info içinde göreceksiniz ya da Dosya Yöneticisi içinde CNA Klasörü dizini altında HTML Viewer başlığı altında desteklenen cihazlar içinde Samsung Galaxy S ibaresi gördüğümüzde burayı tıkladığımızda Rom, SD kart dizini içine yüklenecektir.

tutku96
16.Şubat.2012, 23:36
Codename ROM Utility içinde ya Update Info içinde göreceksiniz ya da Dosya Yöneticisi içinde CNA Klasörü dizini altında HTML Viewer başlığı altında desteklenen cihazlar içinde Samsung Galaxy S ibaresi gördüğümüzde burayı tıkladığımızda Rom, SD kart dizini içine yüklenecektir.

Teşekkürler

romaryu
16.Şubat.2012, 23:37
Bu rom değişik

Sent from my GT-I9000

aXXo
16.Şubat.2012, 23:37
Modem dosyasini romu yükledikten sonra flaslayabilirsin rom önceside olur

Sent from my GT-I9000
Peki 1.4 cna cıktıgında modem değişiyor mu yoksa bunlar sabit mi kalıyor. Kusura bakma cok soru soruyorum ama inan hiçbir fikrim yok bu konularda acemiyim daha :)

blueberry
16.Şubat.2012, 23:42
Peki 1.4 cna cıktıgında modem değişiyor mu yoksa bunlar sabit mi kalıyor. Kusura bakma cok soru soruyorum ama inan hiçbir fikrim yok bu konularda acemiyim daha :)

radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed dosyasını flaşladıkdan sonra CNA 1.4.0 bile olsa modem asla değişmez,endişelenme.

serhend001
16.Şubat.2012, 23:44
Blueberry arkadaşım ilgin için çok teşekkürler

unstunk
16.Şubat.2012, 23:44
fake olabilir, henüz yeni bir kullanıcı tarafından açılmış bir başlık. güvenilir gelmedi bana pek...

blueberry
16.Şubat.2012, 23:45
Biraz önce söylemiştim default Portekizce olarak geliyor.Semaphore kernel kullanılmış,DaxInfinity yarın toparlayıp yayınlayabileceğini,RIL'de çok sorunlar yaşadığını söylüyor.
Ben wipe cache bile yapmadan yükledim dil seçeneğim değişmedi,Türkçe kullanıyorum.Sorunsuz.

İlk ekran görüntüsü:

romaryu
16.Şubat.2012, 23:55
Peki bu adam çikaran ne gibi değişikler yapmiş

Sent from my GT-I9000

murat184
17.Şubat.2012, 00:00
CNA 1.4 sürümü çıkmış ama yapımcısı farklı biri, bide sadece portekizce dil desteği varmış.

aXXo
17.Şubat.2012, 00:07
radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed dosyasını flaşladıkdan sonra CNA 1.4.0 bile olsa modem asla değişmez,endişelenme.

teşekkür ederim :=)

blueberry
17.Şubat.2012, 00:11
Peki bu adam çikaran ne gibi değişikler yapmiş

Sent from my GT-I9000

İlk etapta farkettiklerim:

Onscreen Controls:

qozmoz
17.Şubat.2012, 00:18
blueberry bende hala galaxy s görünmüyo :(

unstunk
17.Şubat.2012, 00:19
bende mesajlarda iletim raporu gelmiyor, hatta bazı arkadaşlarımdan bana mesaj gelmiyor. bunlar RIL hataları denen durumlar mı?

blueberry
17.Şubat.2012, 00:20
blueberry bende hala galaxy s görünmüyo :(

Full wipe yapıp yeniden yüklemeniz gerekir.

blueberry
17.Şubat.2012, 00:25
bende mesajlarda iletim raporu gelmiyor, hatta bazı arkadaşlarımdan bana mesaj gelmiyor. bunlar RIL hataları denen durumlar mı?

RIL üzerinde çok sıkıntı yaşandığı için olabilir,isterseniz yarını bekleyip DaxInfinity'nin yayınlayacağı Romu bekleyiniz.

aXXo
17.Şubat.2012, 00:26
blueberry şimdi xda bi konu açmışlar 1.4v diye ama orjinal olduğu sanmıyorum dax yayınlamamış

unstunk
17.Şubat.2012, 00:32
RIL üzerinde çok sıkıntı yaşandığı için olabilir,isterseniz yarını bekleyip DaxInfinity'nin yayınlayacağı Romu bekleyiniz.

>> devil kernel 1.1 kurduktan sonra almaya başladım ben bu iletim hatalarını. full wipe yaptım, 1.3.3 kurdum işte, yine aynı sorun devam ediyor. odinle temiz kurulum olayına gidicem gibi görünüyor...

blueberry
17.Şubat.2012, 00:32
blueberry şimdi xda bi konu açmışlar 1.4v diye ama orjinal olduğu sanmıyorum dax yayınlamamış

Ben şu anda deniyorum,bir sıkıntı yaşamadım ama yine de sorun olmaması için romu la ilgili konu başlığı açmadım.Şimdi tamamen full clean format yaptım.Mount and Storage'daki bütün format seçeneklerini de uygulayarak,potekizce olarak geldi,sonra dil seçeneği simgesini tanıdığım için setting'den o bölüme girerek portekizce dil seçeneğinin altında bir sürü dil seçeneği var,Türkçe de dahil.Bunu uygulayarak Türkçe'ye çevirdim.Hiçbir sorun yok şu anda.

aXXo
17.Şubat.2012, 00:44
Ben şu anda deniyorum,bir sıkıntı yaşamadım ama yine de sorun olmaması için romu la ilgili konu başlığı açmadım.Şimdi tamamen full clean format yaptım.Mount and Storage'daki bütün format seçeneklerini de uygulayarak,potekizce olarak geldi,sonra dil seçeneği simgesini tanıdığım için setting'den o bölüme girerek portekizce dil seçeneğinin altında bir sürü dil seçeneği var,Türkçe de dahil.Bunu uygulayarak Türkçe'ye çevirdim.Hiçbir sorun yok şu anda.

Tamam sen testleri bitirdikten sonra konuyu açınca bizde deneriz =) ama konuyu açmak için yarın dax'ın yayınlamasını bekleyecek misin yoksa sorun bulmazsan bunun üstünden acacak mısın konuyu?

blueberry
17.Şubat.2012, 00:55
Tamam sen testleri bitirdikten sonra konuyu açınca bizde deneriz =) ama konuyu açmak için yarın dax'ın yayınlamasını bekleyecek misin yoksa sorun bulmazsan bunun üstünden acacak mısın konuyu?

İnanır mısınız şu ana kadar hiçbir sorun göremedim.Wifi WPA şifresini girince saniye geçmeden bağlandı,market yüklemeleri hızlı,tabii ki şu an hiç uygulama yok,cihaz bomboş,ondan olabilir.

aXXo
17.Şubat.2012, 01:05
İnanır mısınız şu ana kadar hiçbir sorun göremedim.Wifi WPA şifresini girince saniye geçmeden bağlandı,market yüklemeleri hızlı,tabii ki şu an hiç uygulama yok,cihaz bomboş,ondan olabilir.

peki eskiye nazaran gözüne çarpan değişikler,düzeltilen hatalar,hızı nasıl ?

ilsent
17.Şubat.2012, 01:11

Dostum sabırsızlıkla bekliyoruz :)

serhend001
17.Şubat.2012, 01:29
PC'y bağlandığında hafıza kartı görüyormu

blueberry
17.Şubat.2012, 01:42
PC'y bağlandığında hafıza kartı görüyormu

Maalesef sadece Usb Storage olarak adlandırdığımız SD Kartı gösteriyor.AOSP Romlar içinde bunu başaran tek rom Slim ICS.Teamhacksung CM9'u ayrı kategoride nitelendirdiğim için onu saymıyorum.
DaxInfinity'nin hazırladığı CNA 1.4.0'da da durum değişmeyecek.

romaryu
17.Şubat.2012, 01:43
Xdada Bu adamin açtiği konu kilitlendi yani dax in romu değil

Sent from my GT-I9000

romaryu
17.Şubat.2012, 01:45
Xda da bu romun konusu kilitlendi

Sent from my GT-I9000

blueberry
17.Şubat.2012, 01:49
Xdada Bu adamin açtiği konu kilitlendi yani dax in romu değil

Sent from my GT-I9000

Rom geliştiricilerinden Perka biliyorsunuz adı üstünde bu bir AOSP'dir,android açık kaynak projesidir,bunu düzenleyebilen her kişi XDA'da yayınlayabilir dedi ama DaxInfinity rom üzerinde çok kafa yorduğu için,tepki çoğalmasın diye konuyu kilitlemiş olabilirler ama şu anda girdim konu açık her ihtimale karşılık konu kilitlenirse download linkini aşağıda yayınlıyorum:

blueberry
17.Şubat.2012, 01:52
Şu anda benim favori AOSP romlarından olan hem USB Storage hem de External storage'ı gösteren Slim ICS Rom da hatırı sayılı ölçüde yükselişe geçerek 54 binli rakamlarda seyrediyor.

blueberry
17.Şubat.2012, 02:00
[ROM][ICS] dark knight [USB FIX] [16/02/12] ([Only registered and activated users can see links])
--------------------------------------------------------------------------------
Bu romu yüklemiştim çok hoşuma gitmişti.PC USB bağlantısında Onecosmic Alpha sürümlerinde yaşadığımız durum olan MTP Storage olarak görüyordu.Şu anda 16/02/2012 yeni romunda geliştirici USB Fix güncellemesiyle USB bağlantı olayına çözüm getirmiş.
Bu romu da yüklüyorum,yeniden deneme imkanım olacak.

romaryu
17.Şubat.2012, 02:01
Şu anda benim favori AOSP romlarından olan hem USB Storage hem de External storage'ı gösteren Slim ICS Rom da hatırı sayılı ölçüde yükselişe geçerek 54 binli rakamlarda seyrediyor.

Bu romun içinden türkçe dil desteği çikarildiği için kulanmicam kurmamla kaldirmam bir oldu

Ben daxin romunu beklicem inşalah yarin çikar

Sent from my GT-I9000

blueberry
17.Şubat.2012, 02:05
Bu romun içinden türkçe dil desteği çikarildiği için kulanmicam kurmamla kaldirmam bir oldu

Ben daxin romunu beklicem inşalah yarin çikar

Sent from my GT-I9000

Romaryu İngilizce'den bu kadar çekinmeyin,klavye seçenekleri ve sesli arama özelliklerinde yine Turkish olarak ayarlayabiliyorsunuz.

knlr
17.Şubat.2012, 09:00
ben indirdim CNA'i ama kurmadım şimdi çekiniyorum resmen :)

aXXo
17.Şubat.2012, 09:22
off ya bir usb modunu halledemediler ama belki yakin zamanda bir fix ayarlayabilirlr insallah. Bende daxi beklemekten yanayim ama bakalm bugun yayinlayacam dedi

aXXo
17.Şubat.2012, 09:27
@dax : I have talked to be18 already... I wanna ask him join forces wit me... Yes, i will still build from sources when my computer is backed online...
Dax'la be18 birleşip yaparsa daha da güzel olabilir :)

qozmoz
17.Şubat.2012, 10:23
Rom geliştiricilerinden Perka biliyorsunuz adı üstünde bu bir AOSP'dir,android açık kaynak projesidir,bunu düzenleyebilen her kişi XDA'da yayınlayabilir dedi ama DaxInfinity rom üzerinde çok kafa yorduğu için,tepki çoğalmasın diye konuyu kilitlemiş olabilirler ama şu anda girdim konu açık her ihtimale karşılık konu kilitlenirse download linkini aşağıda yayınlıyorum:

çoook teşekkürler blueberry

qozmoz
17.Şubat.2012, 10:36
yalnız blueberry google'la alakalı bütün uygulamalar gitti. nasıl yükleyebilirim.(markette gmail yok)

baytu
17.Şubat.2012, 14:36
üstat denedin mi tavsiye edermisin

[ROM][ICS] dark knight [USB FIX] [16/02/12] ([Only registered and activated users can see links])
--------------------------------------------------------------------------------
Bu romu yüklemiştim çok hoşuma gitmişti.PC USB bağlantısında Onecosmic Alpha sürümlerinde yaşadığımız durum olan MTP Storage olarak görüyordu.Şu anda 16/02/2012 yeni romunda geliştirici USB Fix güncellemesiyle USB bağlantı olayına çözüm getirmiş.
Bu romu da yüklüyorum,yeniden deneme imkanım olacak.