PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ROM][AOKP] Android Open Kang Project ICS Custom Romlar (BÜTÜN SÜRÜMLER)

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

aXXo
14.Mart.2012, 13:27
Telif hakkı nedeniyle hotfile linki silmiş güncelledim linki :) Ne sorunlu linkler sagolsun bi alternetife de yüklemedi hala

bild
14.Mart.2012, 14:08
türkçe dil seçeneği varmı arkadaşlar

armanc1
14.Mart.2012, 14:35
türkçe dil seçeneği varmı arkadaşlar

turkce dil var

ahbap
14.Mart.2012, 16:19
arkadaşlar bende android 2.3.5 ve kernel sürümü olarak i9000XXXJVT yüklü
bu anlattığınız 4.0.4 kodlu güncellemeyi kurabilir miyim?

TeraNano
14.Mart.2012, 16:22
Xda den indirmiştim ama daha yükleme fırsatım olmadı, kullanmaya başlayan arkadaşların yorumları nasıl bu rom hakkında? Ayrıca AOKP Milestone 4 build 27 v.3 üzerine wipe data/factory reset yapmadan flashlasam bir sıkıntı olur mu acaba?

aXXo
14.Mart.2012, 16:23
arkadaşlar bende android 2.3.5 ve kernel sürümü olarak i9000XXXJVT yüklü
bu anlattığınız 4.0.4 kodlu güncellemeyi kurabilir miyim?

dostum bu güncelleme değil custom rom bunu kurarken bütün bilgilerin gidecek ve yepyeni bir rom'a geçeceksin nasıl yapacagını biliyor musun peki yoksa ona göre yardımcı olayım

aXXo
14.Mart.2012, 16:27
Xda den indirmiştim ama daha yükleme fırsatım olmadı, kullanmaya başlayan arkadaşların yorumları nasıl bu rom hakkında?

Kullanmadım ama kurmadan önce buglar kısmını bir oku istersen romu kullanan kişilerin bahsettiği hataları yazdım oraya :)

mhmtsyk
14.Mart.2012, 16:47
romda ekran geçişlerinde sıkıntılar ve takılmalar oluyor ayrıca google play müzikte hafıza kartındaki müzikleri görmüyor

hoaxs
14.Mart.2012, 16:48
aXXo Şimdi Stock JVU a geçiyorumda Önce CWM moddaki işlemleri yapip mi 2.3.6 ı yükleyim yoksa direk kuruyum mu ?

ahbap
14.Mart.2012, 16:54
dostum bu güncelleme değil custom rom bunu kurarken bütün bilgilerin gidecek ve yepyeni bir rom'a geçeceksin nasıl yapacagını biliyor musun peki yoksa ona göre yardımcı olayım

düzeltme için teşekkürler, terimleri karıştırabiliyorum bazen, cahilliğime verin :)

daha önce bu 2.3.5'i kurarken titanium backup ile mevcutların yedeğini almıştım, bir de efs klasörünü yedeklemiştim. sonra da telefonu resetleyip, odin ile gerekli işlemleri tamamlamıştım. sonrasında da yedekleri tekrar kurmuş ve diğer işlemleri bitirip kullanmaya başlamıştım..

bu 4.0.4 sanırım odin olmadan, CWM ile kurulabiliyor. zira bu topikteki kurulumda böyle anlatılmış:

1. ZIP DOSYASINI YÜKLEYİNİZ.
2. WIPE DATA/FACTORY RESET.
3. WIPE CACHE PARTITION.
4. FLASH VE SONRA REBOOT.

aXXo, bu custom rom'u kurarken de yine titanium back up ve diğer yedekleme işlemlerini yapmam gerekiyor değil mi? Ardından da bu 4 işlemi uygulayacağım değil mi?

2.3.5 kurduktan sonra Voodoo Sound, Set Cpu falan filan gibi bir şeyler de kurmuştum. 4.0.4 ile de kuruluyor mu bunlar?

bir de flash yapmak demek, sd card'a attığımız ilgili zip dosyasını cwm ile insall zip from sd card işlemi yapmak anlamına geliyor değil mi?

aXXo
14.Mart.2012, 16:59
aXXo Şimdi Stock JVU a geçiyorumda Önce CWM moddaki işlemleri yapip mi 2.3.6 ı yükleyim yoksa direk kuruyum mu ?

öncelikle suan hangi sürümü kuruyorsun ve neden 2.3.6'ya geçiyorrsun :)

aXXo
14.Mart.2012, 17:03
düzeltme için teşekkürler, terimleri karıştırabiliyorum bazen, cahilliğime verin :)

daha önce bu 2.3.5'i kurarken titanium backup ile mevcutların yedeğini almıştım, bir de efs klasörünü yedeklemiştim. sonra da telefonu resetleyip, odin ile gerekli işlemleri tamamlamıştım. sonrasında da yedekleri tekrar kurmuş ve diğer işlemleri bitirip kullanmaya başlamıştım..

bu 4.0.4 sanırım odin olmadan, CWM ile kurulabiliyor. zira bu topikteki kurulumda böyle anlatılmış:

1. ZIP DOSYASINI YÜKLEYİNİZ.
2. WIPE DATA/FACTORY RESET.
3. WIPE CACHE PARTITION.
4. FLASH VE SONRA REBOOT.

aXXo, bu custom rom'u kurarken de yine titanium back up ve diğer yedekleme işlemlerini yapmam gerekiyor değil mi? Ardından da bu 4 işlemi uygulayacağım değil mi?

2.3.5 kurduktan sonra semaphore, Set Cpu falan filan gibi bir şeyler de kurmuştum. 4.0.4 ile de kuruluyor mu bunlar?

bir de flash yapmak demek, sd card'a attığımız ilgili zip dosyasını cwm ile insall zip from sd card işlemi yapmak anlamına geliyor değil mi?

Esta. ne demek olur mu öyle şey ben sadece yanlış işlem olmasın diye düzeltme yaptım dostum.
Evet flashlamak cwm arayüzünden yüklemek demek.
eğer telefonunda cwm arayüzü varsa sdcard'ın içine atıp wipe işlemlerini yapıp kurabilirsin.
Backup yapmamızın nedeni olaki bilgilere birşey olursa ona geri dönebilmek için tamamen sana kalmış birşey. Ben daha 1 kere bile yedek almadım sadece rehber ve müzikler onlardı da ext sd carda attım tamamen sana baglı yani :)
YÜKLEME TALİMATLARI :
Stock Rom'dan Geliyorsanız Aşağıdaki Talimatlara Göre Yükleyiniz;
1.Cihazı 3 Tuş Kombinasyonunda (Ses Kapama+Orta Tuş+Güç Tuşu) ile Download Moda Alıp BURADAN Cihazınızda yüklü olan stock rom'la uyumlu olanı indirip Odin ile Flashlayın.
2.İndirdiğiniz Rom Dosyasını SD Card'ın içine atın .
3. 3 Tuş Kombinasyonuyla (Ses açma+Orta Tuş+Güç Tuşu) Recovery modda açıp CWM(ClockworkMod) Arayüzünde Wipe data/factory Reset+Wipe Cache Partition+Wipe Dalvik Cache işlemlerini sırasıyla yapıyoruz.
4.Install zip from sdcard>Choose zip from sd card Dizininden sdcard'a yüklediğimiz ROM dosyasını seçiyoruz ve Yes-Install diyerek yüklüyoruz.
5.Flashlama işlemi bittikten sonra ****Go Back**** diyerek ana menüden reboot system now diyoruz.

Eğer Custom Romdan Geliyorsanız Aşağıdaki Talimatlara Göre Yükleyiniz;
1.İndirdiğimiz ROM dosyasını sd card'ın içine atıyoruz.
2.Cihazı 3 Tuş Kombinasyonunda (Ses açma+Orta Tuş+Güç Tuşu) Recovery modda açıp CWM(ClockworkMod) Arayüzünde Wipe data/factory Reset+Wipe Cache Partition+Wipe Dalvik Cache işlemlerini sırasıyla yapıyoruz.
3.Install zip from sdcard>Choose zip from sd card Dizininden sdcard'a yüklediğimiz ROM dosyasını seçiyoruz ve Yes-Install diyerek yüklüyoruz.
4.Flashlama işlemi bittikten sonra ****Go Back**** diyerek ana menüden reboot system now diyoruz.
Bu kurulum anlatımım sana yardımcı olacagını düşünüyorum 2 şekildede anlatıyor anlamadıgın yer olursa yaz seve seve cevaplarım :)

ahbap
14.Mart.2012, 17:13
çok teşekkürler aXXo, anlattığın gibi yapacağım. muhtemelen haftasonu yapabileceğim, eğer kafama takılan bir durum olursa sana danışırım mutlaka :)
sağolasın

aXXo
14.Mart.2012, 17:19
çok teşekkürler aXXo, anlattığın gibi yapacağım. muhtemelen haftasonu yapabileceğim, eğer kafama takılan bir durum olursa sana danışırım mutlaka :)
sağolasın

Ne demek rica ederim: )

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

yimaz
14.Mart.2012, 17:20
Marketten yükleme esnasında sorun yaşarsanız tekrar eski dpi'ya geri dönmeniz gerekmektedir.Dpi uyumsuzluğu şu an sadece market uygulama yüklemelerinde meydana geliyor. Değişik denemelerimden sonra DPi değiştirme ekranındakileri adım adım yaptıktan sonra 200 Dpi ya ayarladım çünki benim istediğim görüntüyü veren ve marketi kapatmayan ayar 200 dpi oldu. Markete gire biliyorum bazı uygulamaları gayet normal yüklüyorum ve çalıştırıyorum, bazı uygulamalarda ise cihazınıza ugun değildir yazıyor ve indiremiyorum. Ama bu uygulamanın apk dosyasını başka bir yerden elde edip yüklersem bir sorun cıkarmadan çalışıyor. Acaba Google Play yenilendiğinden mi oluyor bunlar yoksa Dpi ayarından mı bilemedim. Biraz uğraşarak telefonu son haline getirebildigim ve biraz acemi oldugumdan yenden ROM yükleyipde denemek istemedim :) Çözümü varmıdır acaba arkadaşlar.

fear__r6
14.Mart.2012, 17:38
google play uygulaması sistem tarafından durduruluyor.geçişlerde bir sorun göremedim çok hızlı kullandığım roomlar arasında en hızlı geçiş olan room bu.marketten indirdiğim go keyboard kurulmuyor.kurulmaya başlayınca sistem reset atıyor.şarj durumuda iyiye benziyor.

aXXo
14.Mart.2012, 17:40
google play uygulaması sistem tarafından durduruluyor.geçişlerde bir sorun göremedim çok hızlı kullandığım roomlar arasında en hızlı geçiş olan room bu.marketten indirdiğim go keyboard kurulmuyor.kurulmaya başlayınca sistem reset atıyor.şarj durumuda iyiye benziyor.

Dostum keyboard geçişlerinde bug var düzeltmiş yapımcısı suan yeni sürümü upload ediyor upload bitince yeni konu başlığı altında paylaşacagım :)

fear__r6
14.Mart.2012, 17:44
birde e mail uygulaması yok.gelen email leri senkronize edemiyorum.e mail kurulumu olmuyor.:=)

hoaxs
14.Mart.2012, 17:45
öncelikle suan hangi sürümü kuruyorsun ve neden 2.3.6'ya geçiyorrsun :)

2.3.5 den geciyorum ve
Tsunami BLUEOCEAN 7.3.1 [XXJVU] kuracam hergun bı rom çıkıyor daha radyo filan yokmus bunu denıyecegim ilk olarak :)

aXXo
14.Mart.2012, 17:51
2.3.5 den geciyorum ve
Tsunami BLUEOCEAN 7.3.1 [XXJVU] kuracam hergun bı rom çıkıyor daha radyo filan yokmus bunu denıyecegim ilk olarak :)

buradaki (http://forum.andronova.net/showthread.php?8700-ROM-2-3-6-JVU-GamerzRom-v6-5-Stabil)yükleme talimatlarını uygulayarak yükleyebilirsin :) Tabi gamerzrom'u da yükleyebilirsin o da cok güzel bir rom :)

aXXo
14.Mart.2012, 17:53
birde e mail uygulaması yok.gelen email leri senkronize edemiyorum.e mail kurulumu olmuyor.:=)

Dostum onu gapps paketini yükleyerek çözebilirsn bak onu bilmiyordum ama sana tavsiyem bekle 1 saat yenisi cıkıyor suan yüklüyor ve 1 saatten az bir sürede cıkartacagım dedi direk onu yüklersin:)

hoaxs
14.Mart.2012, 17:53
Ordaki Kernel i kurmama gerek var mi aXXo ?

fear__r6
14.Mart.2012, 17:54
teşeküler dostum şimdi iş yerindeyim artık yarın yükleriz.bu arada emeğine sağlık.
Dostum onu gapps paketini yükleyerek çözebilirsn bak onu bilmiyordum ama sana tavsiyem bekle 1 saat yenisi cıkıyor suan yüklüyor ve 1 saatten az bir sürede cıkartacagım dedi direk onu yüklersin:)

aXXo
14.Mart.2012, 17:56
Ordaki Kernel i kurmama gerek var mi aXXo ?
Kernel yada cfroot kurman lazım cwm arayüzünü oluşturmak için yani 2sinden birini kuracaksın. Odin ile stock rom yükleyince cwm arayüzü gidiyor. Dahili recovery'dende yüklenemiyor benim bildiğim

TeraNano
14.Mart.2012, 17:57

Zaten Türkçe karakterleri tanıtamıyorum ben e-mail programına :confused:

hoaxs
14.Mart.2012, 17:59
Kernel yada cfroot kurman lazım cwm arayüzünü oluşturmak için yani 2sinden birini kuracaksın. Odin ile stock rom yükleyince cwm arayüzü gidiyor. Dahili recovery'dende yüklenemiyor benim bildiğim

CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS.zip
yoksa o konudakini mi kuruyum sende hangisini daha ii sonuç verir aXXo?

aXXo
14.Mart.2012, 18:03
CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS.zip
yoksa o konudakini mi kuruyum sende hangisini daha ii sonuç verir aXXo?
Dostum 2'si de aynı hiçbirşey farketmiyor canın hangisini istiyorsa onu kur :) Ama kernel'i kur derim :) ötekini denemedim olduğunu biliyorum ama gene garanti yoldan gidelim sen kernel'i kur

hoaxs
14.Mart.2012, 18:03
Tamamdir CF olani indirmiştim Zaten Onu da Kurayım Bakalim Ne olacak :D

aXXo
14.Mart.2012, 18:05
Tamamdir CF olani indirmiştim Zaten Onu da Kurayım Bakalim Ne olacak :D

Tamam. Sonuçlardan beni de haberdar et :)

mhmtsyk
14.Mart.2012, 18:19
Google play müzik te emmc deki müziklei görmüyor sebebi nedir?

hardnet
14.Mart.2012, 18:23
iyi akşamlar milestone-4 kurduktan sora yani CWM ile flashladıktan sonra gapps-ics-20120224-signed flashlıyoruz daha sonra radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed flashlıyoruz en son kerneli Devil_1.1.6b_CFS_BLN_VC_20120307 flashlıyoruz doğrumu anladım acaba. başka yüklemem gereken dosya varmı

aXXo
14.Mart.2012, 18:23
Google play müzik te emmc deki müziklei görmüyor sebebi nedir?
Google play music sorunlu olabilir daha test asamasında ama system settings>apps>all>media storage>wipe data>reboot yapın bir 10 dk bekleyin birde öyle deneyin düzelmezse google play music uygulamasını silip yeniden yüklemeyi deneyin düzelebilir :)

aXXo
14.Mart.2012, 18:31
http://i.imgur.com/r9nWn.jpg
BLUE lightNiNg v1.0.3 İle gelen yenilikler:[/B]

*BASED ON aokp for sgs milestone 4.

*glitch kernel v14b5.

*THEMED- AMOLED BLUE THEME by ETOY .

*FANCY CHAOSE REVENGE transition animations by THE PYSNTYST (rootzwiki).

*gapps 4/03/2012.

* EXTERNAL SD CARD WORK PERFECTLY IN BOTH MOBILE(EMMC IN ROOT OF DEVICE - /EMMC) AND IN COMPUTER. USE MASS STORAGE MODE.

*REBOOT DOESNT TAKE U INTO RECOVERY LIKE BEFORE IN BETA 2.1. works properly.

*square battery mod by HTZS AND PERKA instead of circle battery mod in stock aokp.

*MANY BLACK THEMED APPS AND ADDITIONAL APPS LIKE FILE BROWSER AND ALL SO U R GOOD TO GO JUST AFTER FLASHING THE ROM.

*removed some unwanted apps and live wallpapers. not phase beam cause i know everyone loves it.

*LOW STORAGE FIX INIT.D SCRIPT BY naTrium.

*Fixed keyboard bugs and added fixed email.apk

Buglar:
Şuan için bilinen sadece ekran kilidi resminin değişmemesi. Başka buglar çıktıkça ekleyeceğim.
YÜKLEME TALİMATLARI :
1.Cihazı 3 Tuş Kombinasyonunda (Ses Kapama+Orta Tuş+Güç Tuşu) ile Download Moda Alıp BURADAN Cihazınızda yüklü olan stock rom'la uyumlu olanı indirip Odin ile Flashlayın.
3. 3 Tuş Kombinasyonuyla (Ses açma+Orta Tuş+Güç Tuşu) Recovery modda açıp CWM(ClockworkMod) Arayüzünde Wipe data/factory Reset+Wipe Cache Partition+Wipe Dalvik Cache işlemlerini sırasıyla yapıyoruz.
4.Install zip from sdcard>Choose zip from sd card Dizininden sdcard'a yüklediğimiz ROM dosyasını seçiyoruz ve Yes-Install diyerek yüklüyoruz.
5.Flashlama işlemi bittikten sonra ****Go Back**** diyerek ana menüden reboot system now diyoruz.

2.Cihazı 3 Tuş Kombinasyonunda (Ses açma+Orta Tuş+Güç Tuşu) Recovery modda açıp CWM(ClockworkMod) Arayüzünde Wipe data/factory Reset+Wipe Cache Partition+Wipe Dalvik Cache işlemlerini sırasıyla yapıyoruz.
3.Install zip from sdcard>Choose zip from sd card Dizininden sdcard'a yüklediğimiz ROM dosyasını seçiyoruz ve Yes-Install diyerek yüklüyoruz.
4.Flashlama işlemi bittikten sonra ****Go Back**** diyerek ana menüden reboot system now diyoruz.
NOT: Bu romu yükleyebilmek için güncel CWM arayüzü 5.5.0.4 olması gerekmektedir.
***NOT 2: Uygulamarda harici kartı göremeyenler Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Media Storage>Clear Data dedikten sonra restart atıp bir 10-15 dakika beklesin ondan sonra düzelir :)
İndirme Linki: LINK (http://hotfile.com/dl/149599720/ddf7075/BLUE_lightNiNg_v1.0.3_4.0.3.zip.html)

Ekran Görüntüleri:
https://plus.google.com/photos/117638526643371847672/albums/5719777593309749297?banner=pwa

qozmoz
14.Mart.2012, 18:33
Farki nedir dunkunden? :)

aXXo
14.Mart.2012, 18:35
Farki nedir dunkunden? :)

Farkı klavye değiştirmede restart atıyordu o giderildi birde yüklü e-mail uygulaması yoktu onu eklemiş :)

hardnet
14.Mart.2012, 18:41
sayın hocam bu [ROM] [ICS] Android Open Kang Project–galaxysmtd- milestone-4 [08 Mart 2012] üst versiyonumu acaba

fear__r6
14.Mart.2012, 18:54
teşekürler aXXo bu romun sayfa geçişleri diğer romlardan çok hızlı.sorunları giderilmiş.ben bu rom kurmustum ([ROM][ICS][4.0.3][Milestone4]BLUE LIGHTNING- v1.0.1[AOKP][14/3/12]) bu roma geçiş yaparken yine full wipe yapıcakmıyım.emeğine sağlık.

aXXo
14.Mart.2012, 18:56
sayın hocam bu [ROM] [ICS] Android Open Kang Project–galaxysmtd- milestone-4 [08 Mart 2012] üst versiyonumu acaba

üst değilde aynı sürümün üstüne kurulmuş başka bir yapımcının özelleştirdiği bir rom

aXXo
14.Mart.2012, 18:57
teşekürler aXXo bu romun sayfa geçişleri diğer romlardan çok hızlı.sorunları giderilmiş.ben bu rom kurmustum ([ROM][ICS][4.0.3][Milestone4]BLUE LIGHTNING- v1.0.1[AOKP][14/3/12]) bu roma geçiş yaparken yine full wipe yapıcakmıyım.emeğine sağlık.

Teşekkür ederim :) Yok wipe cache yapıp kurabilirsin :) ama ben full wipe öneririm sağlıklı olsun diye :)

hardnet
14.Mart.2012, 18:59
üst değilde aynı sürümün üstüne kurulmuş başka bir yapımcının özelleştirdiği bir rom

o zaman hocam öncelikle [ROM] [ICS] Android Open Kang Project–galaxysmtd- milestone-4 kurup direk üstüne bunu flashlamak yeterlimidir.

aXXo
14.Mart.2012, 19:03
o zaman hocam öncelikle [ROM] [ICS] Android Open Kang Project–galaxysmtd- milestone-4 kurup direk üstüne bunu flashlamak yeterlimidir.
hocam onu flashlamana gerek yok yanlız bunu flashlasan yeter ama cwm arayüzünün 5.5.0.4 olması gerekiyor

sensiziim
14.Mart.2012, 19:05

dediginiz romu kurup full wipe yaparak bu romu yuklemeniz daha saglikli olur cunku ne kadar wipe yapsakta eski rom dan kalinti kalabiliyor buda azda olsa hata verdirebiliyor

mhmtsyk
14.Mart.2012, 19:08
Yaptım fakat çalışmadı

hardnet
14.Mart.2012, 19:08
peki bunu flasladıktan sonra
face-unlockv6
gapps_fixer
gapps-ics-20120213-signed
gappsv7.1
radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed
sufix
Devil_1.1.6b_CFS_BLN_VC_20120307
dosyalarından hangilerini hangi sıra ile flashlayacağız. yoksa bunlara gerek yokmudur.

aXXo
14.Mart.2012, 19:10
peki bunu flasladıktan sonra
face-unlockv6
gapps_fixer
gapps-ics-20120213-signed
gappsv7.1
radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed
sufix
Devil_1.1.6b_CFS_BLN_VC_20120307
dosyalarından hangilerini hangi sıra ile flashlayacağız. yoksa bunlara gerek yokmudur.

Bunları flashlamana gerek yok bunların hepsi var sadece kernel farklı devil istiyorum dersen onu flashlayabilirsin

aXXo
14.Mart.2012, 19:12
Yaptım fakat çalışmadı
bu sürümde bir kaç eksik var hem sorunun çözülmüyor istersen 1.0.3'e geç

blueberry
14.Mart.2012, 19:14
Değişik denemelerimden sonra DPi değiştirme ekranındakileri adım adım yaptıktan sonra 200 Dpi ya ayarladım çünki benim istediğim görüntüyü veren ve marketi kapatmayan ayar 200 dpi oldu. Markete gire biliyorum bazı uygulamaları gayet normal yüklüyorum ve çalıştırıyorum, bazı uygulamalarda ise cihazınıza ugun değildir yazıyor ve indiremiyorum. Ama bu uygulamanın apk dosyasını başka bir yerden elde edip yüklersem bir sorun cıkarmadan çalışıyor. Acaba Google Play yenilendiğinden mi oluyor bunlar yoksa Dpi ayarından mı bilemedim. Biraz uğraşarak telefonu son haline getirebildigim ve biraz acemi oldugumdan yenden ROM yükleyipde denemek istemedim :) Çözümü varmıdır acaba arkadaşlar.

Default dpi 240'dır.Yukarda da belirttiğim gibi dpi ayarlarını değiştirdiğinizde market uygulamalarını yüklerken uyumsuz olanlarda sorun yaşarsınız.

hardnet
14.Mart.2012, 19:14
Bunları flashlamana gerek yok bunların hepsi var sadece kernel farklı devil istiyorum dersen onu flashlayabilirsin

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. indirmeye başladım.

TeraNano
14.Mart.2012, 19:16
v1.0.3 olmus aksama kadar, sabahı mı beklesek acaba :)

aXXo
14.Mart.2012, 19:18
v1.0.3 olmus aksama kadar, sabahı mı beklesek acaba :)

Hehe :) O da güzel bir yaklaşım.

yimaz
14.Mart.2012, 19:31
Marketin Web sayfasindada bazi uygulamalar icin uyumsuz yaziyor eski markette hic uyumsuzluk yazisi gormedim ne telefonda nede marketin web sitesinde. Benim DPi denemem ve Marketin yenilenmesi ayni zamana gelince ve bende DPi ayarindan memnun olunca galiba kendimi kandirmak istiyorum :) Marketin yenilenmesindendir bu diye :) Cevap icin tesekkurler.

mhmtsyk
14.Mart.2012, 19:33
bu sürümde bir kaç eksik var hem sorunun çözülmüyor istersen 1.0.3'e geç

teşekkürler indiriyorum

bild
14.Mart.2012, 19:34
Yükleyen arkadaşlar bir iki caps eklerse seviniriz

ERKANBUDAK
14.Mart.2012, 20:01
4.0.4][ROM] Dark Knight 3 [8/3/2012] bu romun üzerine kurulurmu birde nu rommda şarz süesi nasıl acaba arkadaşlar

fear__r6
14.Mart.2012, 20:08
bende de bu sürümün bir önceki sürümü var.önerilen ful wipe yapılması sende öyle yap.şarj süresi güzel gözüküyor ama dark knight kadar iyi olmaz gibime geliyor.aokp tabanlı romların şarj sürelerının ıyı oldugu söyleniyor.ben şarjdan memnunum.sayfa geçişleri çok hızlı bir rom
4.0.4][ROM] Dark Knight 3 [8/3/2012] bu romun üzerine kurulurmu birde nu rommda şarz süesi nasıl acaba arkadaşlar

aXXo
14.Mart.2012, 21:03
Yükleyen arkadaşlar bir iki caps eklerse seviniriz

Eklendi :)

TeraNano
14.Mart.2012, 22:01
Sanki biraz lag var gibi geldi bana ama idare eder. Özellikle Devil Kernel CMC ile VC arasında çok fark ediyor, VC'yi kullanmanızı öneririm.

connery35
14.Mart.2012, 22:18
O kadar bekledık ama bence tsunami bundan daha ıyı bır rom

aXXo
14.Mart.2012, 22:20
O kadar bekledık ama bence tsunami bundan daha ıyı bır rom
bak o konuda haklı olabilirsin :)

chaka
14.Mart.2012, 22:25
Bu romdaki browser tam bi felaket malesef
Stock jvu nun browseri gayet guzel ve hizliydi biliyosynuz
Dolphinide indirip denedim ama o da is yapmadi
Bu romda kullanicagimiZ guzel bi tarayici tavsiyenz varmi?
Flash playerda cok vasat video izleyemiyorum

aXXo
14.Mart.2012, 22:27
Bu romdaki browser tam bi felaket malesef
Stock jvu nun browseri gayet guzel ve hizliydi biliyosynuz
Dolphinide indirip denedim ama o da is yapmadi
Bu romda kullanicagimiZ guzel bi tarayici tavsiyenz varmi?
Flash playerda cok vasat video izleyemiyorum
Opera mini'yi tavsiye ederim gayet hızlı

murat184
14.Mart.2012, 22:29
bhuvan reyiz yine rom show yapmaya başladı :D

connery35
14.Mart.2012, 22:31
Ben valla tsunamı ye gerı dondum

xyzcba
14.Mart.2012, 22:41
Hala bekliyoruz gelecek diye ama bir türlü gelmedi.

chaka
14.Mart.2012, 22:42
Opera mini'yi tavsiye ederim gayet hızlı

denedim evet güzel bi tarayıcı fakat flash yok değilmi bunda?
ayarlarında da bulamadım

aXXo
14.Mart.2012, 22:48
Hala bekliyoruz gelecek diye ama bir türlü gelmedi.
http://forum.andronova.net/showthread.php?8736-ROM-ICS-4-0-3-Milestone4-BLUE-LIGHTNING-v1-0-3-AOKP-14-3-12 cıktı konusu buraya açıldı.

connery35
14.Mart.2012, 22:49
Ben şunu bir türlü çözemedim ama arkadaslar.Rom ları yapanlar belliki yetenekli insanlar neden hep birşeyler eksık.Yanı demek ıstedıgım ya harıcı hafıza kartını gormuyor ya müzikleri gormuyor Fm radyo yok daha bırcok sey.Hepsınde farklı seyler calısıyor yada calısmıyor.Yanı şimdiye kadar tam olarak neden boyle bır rom cıkmadı cozemedım.

aXXo
14.Mart.2012, 22:49
denedim evet güzel bi tarayıcı fakat flash yok değilmi bunda?
ayarlarında da bulamadım
bak onu bilmiyorum :)

chaka
14.Mart.2012, 22:50
evet yok:)

qozmoz
14.Mart.2012, 22:51
aXXo teşekkürler ben bağendim baya :D

aXXo
14.Mart.2012, 22:52
aXXo teşekkürler ben bağendim baya :D
Ne demek dostum güle güle kullan

xyzcba
14.Mart.2012, 23:10
Teşekkürler, ben de burada bekleyip duruyorum.

aXXo
14.Mart.2012, 23:15
Teşekkürler, ben de burada bekleyip duruyorum.
:) ne demek rica ederim baya yeni rom cıktı bugün 5-6 tane kadar seçin birini :)

vatan155
14.Mart.2012, 23:29
yuledim hafıza kartını görmüyor rehberımı alamıyorum cok guzel rom ama hafıza kartsız olmaz. depolama ayarlarına görunuyor dosya yönecisi boş diyor ama dolu müzük calar görmuyor yardım

qozmoz
14.Mart.2012, 23:33
yuledim hafıza kartını görmüyor rehberımı alamıyorum cok guzel rom ama hafıza kartsız olmaz. depolama ayarlarına görunuyor dosya yönecisi boş diyor ama dolu müzük calar görmuyor yardım

hafıza kartı ve rehber hiçbir sıkıntı yok. aXXo arkadaşımız şu notu eklemiş : ***NOT 2: Uygulamarda harici kartı göremeyenler Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Media Storage>Clear Data dedikten sonra restart atıp bir 10-15 dakika beklesin ondan sonra düzelir

vatan155
14.Mart.2012, 23:41
qozmoz ilgin için tskler hemen dneyecem

qozmoz
14.Mart.2012, 23:44
qozmoz ilgin için tskler hemen dneyecem

rica ederim :)

vatan155
15.Mart.2012, 02:22
ben rehberi düzenleyemedim bir isimden 5 tane var hepsi aynı yardım ustam hafıza kartında temiz rehberim var ama dışan içe al diyom degişen birsey oluyor

romaryu
15.Mart.2012, 02:54
ben rehberi düzenleyemedim bir isimden 5 tane var hepsi aynı yardım ustam hafıza kartında temiz rehberim var ama dışan içe al diyom degişen birsey oluyor

bilgisyardan gmail hesabiniza girin fazla olanlari silin ve tekrar senkronize edin

vatan155
15.Mart.2012, 03:25
tesekurler

hardnet
15.Mart.2012, 13:58
radyoyu çalıştırabilen varmı

mhmtsyk
15.Mart.2012, 14:45
bu arada ben google play muzik uygulamasını açtığımda hala mp3 leri görmüyor 955 resimdeki gibi bir ekran geliyor ne yapmalıyım

aXXo
15.Mart.2012, 15:11
bu arada ben google play muzik uygulamasını açtığımda hala mp3 leri görmüyor 954 resimdeki gibi bir ekran geliyor ne yapmalıyım

dostum bu google music bunda görmüyor istersen bunu sil bilgisayardan dışardıdan bir tane google music uygulaması bul güncel onu yükle düzelmesi lazım yok gene aynıysa baska bir tane müzik programı yükle dostum bu test asamasında oldugu için böyle

mamasaid
15.Mart.2012, 16:26
kamera mesajlaşma veya aramalarda problem var mı?

ahbap
15.Mart.2012, 17:37
bir sorum olacak, bu rom'da radyo olmadığı söylenmiş önceki sayfalarda. mevcut radyonun yerini alacak başka bir radyo uygulamasını google play'den indireceğiz sanırım. peki bu uygulama 3G üzerinden veri alırken çok kota yiyor mu?

erhanakt
15.Mart.2012, 20:06
Radyo çalışmıyor :(

qozmoz
15.Mart.2012, 20:09
Radyo çalışmıyor :(

hangi radyo? spirit fm mi?

Eisbrecher
15.Mart.2012, 20:17
Şimdi hangisini önerirsiniz.. Blue Lightning mi Tsunami mi?

qozmoz
15.Mart.2012, 20:18
Şimdi hangisini önerirsiniz.. Blue Lightning mi Tsunami mi?

bence bluelightning. :)

vatan155
15.Mart.2012, 20:43
önçe bluelightning romu flasladım sonra gapps-ics-signed flaşladım son olarakta Devil 1.16b CFS BLN VC flaşladım sonçuk çok güzel hafıza kartını gördü sorun yok şimdilik emeği geçelrenin ellerine sağlık

egeares
15.Mart.2012, 20:44
Çok fazla uğraşmadan ROM'u kurmayı becerdim. Ancak şimdiye kadar custom ROM kullanmadığım için ayarlar menüsüne alışmakta zorluk çekiyorum. Bu yüzden de telefonumu Kies'e tanıtamıyorum. Kies'e tanıtmak için hangi ayarları yapmamız gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

aXXo
15.Mart.2012, 21:16
Çok fazla uğraşmadan ROM'u kurmayı becerdim. Ancak şimdiye kadar custom ROM kullanmadığım için ayarlar menüsüne alışmakta zorluk çekiyorum. Bu yüzden de telefonumu Kies'e tanıtamıyorum. Kies'e tanıtmak için hangi ayarları yapmamız gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?
Custom romlarda telefon kies'e baglanmaz sadece depolama özelliği vardır . 3.Parti uygulamala olarak https://play.google.com/store/apps/details?id=in.zatta.USB_switch&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImluLnphd HRhLlVTQl9zd2l0Y2giXQ.. Bu uygulama ile bir deneyebilirsiniz belki olabilir

egeares
15.Mart.2012, 21:31
bu durumda telefon rehberimi telefon üzerinde manuel düzenlemem gerekecek. Doğru mudur?

aXXo
15.Mart.2012, 21:34
bir sorum olacak, bu rom'da radyo olmadığı söylenmiş önceki sayfalarda. mevcut radyonun yerini alacak başka bir radyo uygulamasını google play'den indireceğiz sanırım. peki bu uygulama 3G üzerinden veri alırken çok kota yiyor mu?

spirit fm kullanabilirsiniz stock radio ile aynıdır internet üzerinden değil bu program normal radio ile aynı

aXXo
15.Mart.2012, 21:38
bu durumda telefon rehberimi telefon üzerinde manuel düzenlemem gerekecek. Doğru mudur?

Rehberinizi google,sim kart yada hafıza kartına yada başka bir yere yedek almadınız mı :(
Yada 2 dk stock roma dönüp rehberinizi geri yükleyip oradan sim kart google ve hafıza kartına yedek alın benim gibi :D sonra geri dönersiniz hiç olmadı

chaka
15.Mart.2012, 21:53
Tekrar XXJVT veya XXJVU Romu ve buna uygun CWM arayüzünü oluşturan CF Root kernelleri ODIN ile yükledikten sonra,cihazı recovery modunda açtığınızda wipe işlemlerine (wipe data-wipe cache-wipe dalvik cache) başlamadan önce muhakkak Backup and Restore ve sonra Backup'ı onaylayıp yaklaşık 4-5 dakika sürecek NANDROID BACKUP işleminin bitmesini bekleyiniz.Bu işlemle sizin EFS klasörünün yedeği alınacağından imei numaranız da asla değişmeyecektir.Backup işlemi bittikten sonra önce wipe yapıp sonra rom zip dosyasını flaşlama işlemine geçebilirsiniz.

hocam ben aokp galaxysmtd- milestone-4 kullanıyorum şu an, bu konuda sayfalar arası gezinirken kardeşimizin sorununu okudum ve bende hemen backup işlemini yaptım aslında en güzeli orjinal romda yedek almaktır dimi? custom romlarda alınan backup ın çok bi geçerliliği varmı allah korusun imei uçma durumunda backup her zaman işe yararmı acaba?

egeares
15.Mart.2012, 21:57
:) Rehberin bilgisayarda yedeği var elbette. Ama .sbp formatında. Bunu yüklemenin bir yolu var mı? Yoksa stock roma dönüp google mı atmam gerekiyor...

aXXo
15.Mart.2012, 22:17
:) Rehberin bilgisayarda yedeği var elbette. Ama .sbp formatında. Bunu yüklemenin bir yolu var mı? Yoksa stock roma dönüp google mı atmam gerekiyor...

o .sbp dosyasını telefona at acmaya calıs oradan cıkacak olanlarcan contact'ı seç bu şekilde yükleyebilir miui'de hata veriyor ama belki bu sürümde yapabilir başka yöntemleri olabilir belki ama benim bildiğim yok malesef :(

egeares
15.Mart.2012, 22:18
teşekkürler...

aXXo
15.Mart.2012, 22:20
hocam ben aokp galaxysmtd- milestone-4 kullanıyorum şu an, bu konuda sayfalar arası gezinirken kardeşimizin sorununu okudum ve bende hemen backup işlemini yaptım aslında en güzeli orjinal romda yedek almaktır dimi? custom romlarda alınan backup ın çok bi geçerliliği varmı allah korusun imei uçma durumunda backup her zaman işe yararmı acaba?

Dostum imei uçtuğu zaman hergangibi bir tane stock rom yükleyerek imei'yi geri getirebilirsin sorun olmaz o ama stock rom'dan backup almak dediğin gibi ilerde geri dönmek istersen güzel olur :)

hardnet
15.Mart.2012, 22:23
radyoyu nasıl çalıştırıyoruz

aXXo
15.Mart.2012, 22:40
radyoyu nasıl çalıştırıyoruz

http://www.youtube.com/watch?v=2CJenFlQoBg&list=UUNKwooOuiZ8UFW7AT-hxUQw&index=74&feature=plcpumuarım bu yardımcı olur

hardnet
15.Mart.2012, 23:05
http://www.youtube.com/watch?v=2CJenFlQoBg&list=UUNKwooOuiZ8UFW7AT-hxUQw&index=74&feature=plcpumuarım bu yardımcı olur

hocam aynısını yaptım ancak ses gelmiyor birde debug yerine ayar işareti çıkıyor.

aXXo
15.Mart.2012, 23:07
hocam aynısını yaptım ancak ses gelmiyor birde debug yerine ayar işareti çıkıyor.

dostum ayarlardan audio'yu değiştir belki düzelir konunun bende yabancısıyım birtek üstadın hazırladığı videoyu biliyordum belki yardımcı olur diye paylaştım :(

hsn_bsr
15.Mart.2012, 23:20
dostum ayarlardan audio'yu değiştir belki düzelir konunun bende yabancısıyım birtek üstadın hazırladığı videoyu biliyordum belki yardımcı olur diye paylaştım :(

bende de çalışmıyordu marketten indirdiğim de ama blackmart tan spirit fm i yükleyince ve videodaki ayarları kullanınca çalıştı

erhanakt
15.Mart.2012, 23:35
Ben de farklı yerlerden yükleme yaparak denedim en son markette alsanın iptal edildiği yazısı gözüme çarptı :( Ne yani galaxys de kullanamayacak mıyız radyo :(

hardnet
15.Mart.2012, 23:41
bende de çalışmıyordu marketten indirdiğim de ama blackmart tan spirit fm i yükleyince ve videodaki ayarları kullanınca çalıştı

teşekkürler dediğini yapınca çalıştı ilaç sendeymiş sağol dostum

aXXo
15.Mart.2012, 23:43
kamera mesajlaşma veya aramalarda problem var mı?

herhangibi bir sorun yok dostum :)

Serkan143
15.Mart.2012, 23:54
Slm
Viber de arama yaparken ses karsi tarafa gitmiyordu bazi surumlerde bu romda boyle bir sorun var mi?

hsn_bsr
16.Mart.2012, 00:16
Slm
Viber de arama yaparken ses karsi tarafa gitmiyordu bazi surumlerde bu romda boyle bir sorun var mi?

Arama da ses gidiyor da viber biturlu guncellemedi.kendini fotograf gonderim tercigi ics lerde calismiyor

hsn_bsr
16.Mart.2012, 00:18
teşekkürler dediğini yapınca çalıştı ilaç sendeymiş sağol dostum
Sabah servisle ise giderken aklima geldi bunu denemek :) radyoya bi serviste ihtiyac duyuyorum da :) gule gule kullan

vatan155
16.Mart.2012, 00:55
hafıza kartına ulasamıyorum müzük resim v.s hiç bir programla ulasamıyorum romu sevdim yardım edin yok istemiyerek baska darkyrom gececem

aXXo
16.Mart.2012, 00:59
hafıza kartına ulasamıyorum müzük resim v.s hiç bir programla ulasamıyorum romu sevdim yardım edin yok istemiyerek baska darkyrom gececem

Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Media Storage>Clear Data dedikten sonra restart atıp bir 10-15 dakika bekledikten sonra bir daha denese düzelebilir.Olmuyorsa full wipe yapıp tekrar flashlamayı dene herhangi bir sorun olmaması lazım dostum yüklemede bir sorun olmuş olabilir belki

vatan155
16.Mart.2012, 01:10
Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Media Storage>Clear Data bunu yaptım temiz kurulum yaptım yanı Garmerz Romda yazdıgın gibi olmadı yine deneyecegım

aXXo
16.Mart.2012, 11:38
http://i.imgur.com/r9nWn.jpg
BLUE lightNiNg v1.1.0 İle gelen yenilikler:[/B]

*BASED ON aokp for sgs milestone 4.

*fixed keyboard at last.

*semaphore 9.9.5b kernel.

*fixed that market problem where many apps weren't compatible(untested bug fix).

* re added blue and black themed keyboard.

*squeezed a few MBs by removing some unwanted stuff and apps.

Buglar:
Şuan için bilinen sadece ekran kilidi resminin değişmemesi. Başka buglar çıktıkça ekleyeceğim.
Klavye değiştirmeye çalışınca soft reboot atıyor.Düzeltmeye calısmıs ama olmamıs.

YÜKLEME TALİMATLARI :

NOT: Bu romu yükleyebilmek için güncel CWM arayüzü 5.5.0.4 olması gerekmektedir.

***NOT 2: Uygulamarda harici kartı göremeyenler Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Media Storage>Clear Data dedikten sonra restart atıp bir 10-15 dakika beklesin ondan sonra düzelir :)***
İndirme Linki: https://hotfile.com/dl/149689481/3a19c84/BLUElightNiNg_v1.1.0_4.0.3-signed.zip.html
Ekran Görüntüleri:

https://plus.google.com/photos/117638526643371847672/albums/5719777593309749297?banner=pwa

bild
16.Mart.2012, 11:39
marketten bir şey indirmeye kalktığımda hata veriyor "bir hata nedeni ile indirilemedi.(-101)"

aXXo
16.Mart.2012, 11:49
marketten bir şey indirmeye kalktığımda hata veriyor "bir hata nedeni ile indirilemedi.(-101)"

dostum güncel gapps paketini indir onu flashla sonra güncellicek tekrar aynı hatayı verebilir sonra settings>apps>all>marketin içinde force stop yap sonra clear data de restart at düzelir bende düzeldi

mhmtsyk
16.Mart.2012, 11:52
Iyi olmuş emeğine sağlık bu google play müzikle ilgili bişey bulabildinmi

qozmoz
16.Mart.2012, 11:55
aXXo MIUI 2.3.9 v1.1 den vazgeçirebilecek mi?

Eisbrecher
16.Mart.2012, 12:09
Bu animasyonları kapatmanın bi yolu varmı? Çok fazla animasyon koymuşlar rom'a ya benim gibi sadeliği seven adamları bozar :D

bild
16.Mart.2012, 12:13
dostum güncel gapps paketini indir onu flashla sonra güncellicek tekrar aynı hatayı verebilir sonra settings>apps>all>marketin içinde force stop yap sonra clear data de restart at düzelir bende düzeldi
düzeldi teşekkürler birde şu konudakini bu roma uygulayabilirmiyiz
http://forum.andronova.net/showthread.php?8795-MODEMS-CM7-MIUI-ICS-Nexus-S-Radios-KB3-and-KF1-for-Galaxy-S

aXXo
16.Mart.2012, 13:29
Bu animasyonları kapatmanın bi yolu varmı? Çok fazla animasyon koymuşlar rom'a ya benim gibi sadeliği seven adamları bozar :D

geliştirici seçeneklerinin içinde sayfa geçişlerde animasyon hızını ayarlayabiliyorsun. Birde bir tane menünün altında crt animation on/off diye bir yer var ama suan aokp tarzı rom yüklü olmadığı için nerede olduğunu net olarak söyleyemiyorum

CryptoDesigner
16.Mart.2012, 14:02
aXXo kardeş, Kameraya ait sahne modları var mı bu sürümde ?

aXXo
16.Mart.2012, 14:49
aXXo kardeş, Kameraya ait sahne modları var mı bu sürümde ?

Dostum iş yerinde olmam sebebiyle henüz yükleme fırsatım olmadı onun için malesef bir bilgim yok üzgünüm :(

sago1907
16.Mart.2012, 15:30
telefonu biraz dinlendiriyorum o yüzden bende deneyip yorum yapamayacağım :) emeğine sağlık ;) ama yinede belki yorumlar iyi olursa geçerim bu roma hiç belli olmaz

Titan®
16.Mart.2012, 15:51
aXXo moderatör olmuşsun hayırlı olsun. :)

aXXo
16.Mart.2012, 16:02
aXXo moderatör olmuşsun hayırlı olsun. :)

Teşekkür ederim dostum aday olduk önce daha çok yolumuz var :)

blueberry
16.Mart.2012, 16:08
Teşekkür ederim dostum aday olduk önce daha çok yolumuz var :)

Aday değil, moderatör olmayı çoktan hak ettin dostum.Hayırlı olsun..:):)

mhmtsyk
16.Mart.2012, 16:42
axxo kardeş, kameraya ait sahne modları var mı bu sürümde ?

maalesef kamerada sahne modları yok sadece video kameradaki animasyon modları var birde power shutter var

qozmoz
16.Mart.2012, 16:43
Hayirli olsun aXXo sen çoktan hak etmiştin. :D
Tebrik ederim :D

aXXo
16.Mart.2012, 17:04
Aday değil, moderatör olmayı çoktan hak ettin dostum.Hayırlı olsun..:):)

Sağol üstad senin ve diğer üstadlarımın sayesinde bu bilgilere sahip oldum ve buralara geldim tekrar bütün emeklerin için çok teşekkür ederim bizleri bilgilerinden mahrum bırakmadığın ve bıkmadan bizlere cevap verdiğin için :)

aXXo
16.Mart.2012, 17:05
Hayirli olsun aXXo sen çoktan hak etmiştin. :D
Tebrik ederim :D

Teşekkür ederim dostum :)

blueberry
16.Mart.2012, 17:23

aXXo müjde,MIUI'den Andy sana cevap yazmış,Nexus S KF1 modeminden kendisinin de çok iyi sonucu aldığını,bir sonraki sürüme bu modemi ekleyeceğini belirtmiş.
http://i.imgur.com/mZ1rj.jpg

connery35
16.Mart.2012, 17:37
Adminim konuyla alakası yok bılıyorum kusura bakmayın ama sızı tanıyorum bırtek:))arkadasımda galaxy note var.ıcs ye gecmek ıstıyoruz en ıyı olanı hangısıdır performans ve gorsellık olarak .

CryptoDesigner
16.Mart.2012, 17:51
Dostum iş yerinde olmam sebebiyle henüz yükleme fırsatım olmadı onun için malesef bir bilgim yok üzgünüm :(

maalesef kamerada sahne modları yok sadece video kameradaki animasyon modları var birde power shutter var

Anladım. Peki arkadaşlar teşekkürler.. :) Ben zaten yaklaşık 1.5 haftadır MIUI 2.3.9 GB versiyonunu kullanıyorum. MIUI'nin daha gelişmesini beklicem. GB'te geçmemin sebebi geçenlerde çıkmış olduğum bi seyahatte MIUI V4'ün beni çıldırtmış olması. Gerçtektende bazen dayanılmaz hal alıyor. Günlük kullanım için daha hiç biri uygun değil MIUI V4'ler için. Lockscreen'de yeşil olarak takılma yaşıyordu sürekli, kitleniyordu vs vs.. Ağır çalışıyor daha sistem. Bana kalırsa sizede GB öneririm şimdilik. Gerçekten performansına doyamıyorsunuz. ICS Sistemlerin çoğunda ben kameraya ve müziğe çok önem veriyorum. Sahne modları yok daha ICS'lerde. Nexus'ta var Orjinal Rom'larda. MIUI'nin 2.3.16 versiyonunu merakla bekliyorum. Yeni galeri ve kamera uygulaması ile MIUI'nin sistemini biraz daha bağımsızlaştırmış olucak Orjinal ICS'den. Benim için bir telefonda bunlar önemlidir; resim çekmeyi, müzik dinlemeyi severim. :)

blueberry
16.Mart.2012, 17:51
Adminim konuyla alakası yok bılıyorum kusura bakmayın ama sızı tanıyorum bırtek:))arkadasımda galaxy note var.ıcs ye gecmek ıstıyoruz en ıyı olanı hangısıdır performans ve gorsellık olarak .

Hem AOKP hem de CNA tabanlı ICS Romları yükleyebilirler.XDA'da ilgili linkler aşağıda yer almaktadır.2-3 hafta içinde Galaxy Note için official MIUI ICS çıkacak.MIUI Android sitesinden sürekli takip ederek güncellemenin çıkıp çıkmadığını araştırabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1531367

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1547928

mhmtsyk
16.Mart.2012, 18:06
axxo hayırlı olsun bende ne zaman olacak diyordum helal sana sonuna kadar hakettin moderatörlüğü

aXXo
16.Mart.2012, 19:44
aXXo müjde,MIUI'den Andy sana cevap yazmış,Nexus S KF1 modeminden kendisinin de çok iyi sonucu aldığını,bir sonraki sürüme bu modemi ekleyeceğini belirtmiş.
http://i.imgur.com/mZ1rj.jpg

Evet andy ilk defa bana cevap verdi ondan sonrada herkez kf1 modemini denemeye başladı forumda :)

aXXo
16.Mart.2012, 19:48
axxo hayırlı olsun bende ne zaman olacak diyordum helal sana sonuna kadar hakettin moderatörlüğü

blueberry
17.Mart.2012, 15:14
[ROM][ICS][4.0.3][Milestone4]BLUE LIGHTNING- v1.1.1-BlackEdition Video:

http://youtu.be/KjqoWIhIMa4

YÜKLEME:

1-Cihazı recovery modda açarak CWM arayüzüne giriniz.
2-Wipe data/wipe cache ve wipe dalvik cache yapınız.
3-BLUElightNiNg_v1.1.1_4.0.3_BLACKeditioN.zip (http://hotfile.com/dl/149751573/032f3d6/BLUElightNiNg_v1.1.1_4.0.3_BLACKeditioN.zip.html) dosyasını install zip from sd card ve choose zip from sd card seçeneği ile flaşlayınız.
4-Cihazı reboot yapınız.

CHANGELOG (v.1.1.1) :

1-Yanlışlıkla konulan Prime Nova Launcher kaldırılmış.
2-Çok daha fazla Black Uygulamalar.
3-Ekran durumunu ölçekleme scripti eklendi.

MIUI ICS Romlarda neden bu performansı yakalayamıyorum,üzülüyorum.Gerçekten çok performanslı default ekran geçiş animasyonuyla kullanıcıyı kendine bağlayan bir rom.Ekran duvar kağıdını hiç beğenmedim,hemen değiştirdim.Çalışma alanlarında siyah arka fon çok havalı olmuş.MIUI ICS'de 1 saatte yüklediğim uygulamaları 40 dakikada bitirdim.Yüklemeler ve oluşan simgelerin menülere oturması çok hızlı.Navigasyon bar ayarları enable yapılıp reboot işlemi uygulandığında Nexus S'deki gibi 3 simge hemen ekranın alt kısmında yer alıyor.Hulasa,sorunsuz ve yükleyen her kullanıcıyı memnun edecek bir rom.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

http://i.imgur.com/D5Miw.jpg

http://i.imgur.com/3wVmh.jpg

http://i.imgur.com/aCuCj.jpg

http://i.imgur.com/xYP8x.jpg

http://i.imgur.com/T145n.jpg

http://i.imgur.com/ojhdP.jpg

romaryu
17.Mart.2012, 15:23
Bu goyanb huvan romumu bluberry ne gibi değişiklikler var sağol

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-2

blueberry
17.Mart.2012, 15:34
Bu goyanb huvan romumu bluberry ne gibi değişiklikler var sağol

Romaryu XDA'yı karıştırırken baktım yeni yayınlanmış,birinci sürümünde default olarak gelen animasyon efektinde takılmalar olunca silmiştim.Umarım bu versiyonda bu sorunu düzeltmişlerdir.Hotfile'dan dosya yeni indi,şimdi flaşlayacağım.

bild
17.Mart.2012, 16:01
bir şey soracağım menülerde simge yerlerini değiştirmek istediğimde direkt ana ekrana kısayol atıyor nasıl değiştirebilirim biraz ilginç bir soru oldu ama

blueberry
17.Mart.2012, 16:17
bir şey soracağım menülerde simge yerlerini değiştirmek istediğimde direkt ana ekrana kısayol atıyor nasıl değiştirebilirim biraz ilginç bir soru oldu ama

Menülerde neden simge yerlerini değiştirmeyi yapmak istiyorsunuz? MIUI ICS haricinde bu işlemleri diğer ICS'lerde de yapmak mümkün değil.Belki değiştirme esnasında bir simgeye daha fazla dokunuyorsanız ekrana kısa yol atıyor olabilir.

romaryu
17.Mart.2012, 16:40

Bunu Apex launcherle yapabilirsiniz orjinal launcherde olmaz

bild
17.Mart.2012, 16:45
Menülerde neden simge yerlerini değiştirmeyi yapmak istiyorsunuz? MIUI ICS haricinde bu işlemleri diğer ICS'lerde de yapmak mümkün değil.Belki değiştirme esnasında bir simgeye daha fazla dokunuyorsanız ekrana kısa yol atıyor olabilir.

Bunu Apex launcherle yapabilirsiniz orjinal launcherde olmaz

anladım teşekkürler

ERKANBUDAK
17.Mart.2012, 16:53
slm jvu olan aabant sürümü romu yükleyince jvt oldu bir sorun olurmu

aXXo
17.Mart.2012, 16:58
slm jvu olan aabant sürümü romu yükleyince jvt oldu bir sorun olurmu
yok olmaz istersen http://dl.xda-developers.com/attachdl/3a1e2cd032d17b97916d361cb4479029/4f64a659/8/4/5/1/9/6/radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed.zip buradan indirip cwm arayüzünden flashlarsan jvu olur :)

blueberry
17.Mart.2012, 17:36
Ekran görüntülerini ana sayfaya koydum,inceleyebilirsiniz.Videoyu düzenliyorum,bir süre sonra onu da ana sayfaya yerleştireceğim.BHuvan Goyal wallpaper dışında bu işi biliyor.

ERKANBUDAK
17.Mart.2012, 17:55
teşekkür ederim sagolasın da verdiginiz link çalışmıyor sanırım

ibrahimdogru
17.Mart.2012, 18:15
Blueberry kardeşim bu romda herhangi bir buga rastladın mı ? Yoksa Bu mudur diyebilecek bir rom mu ?

blueberry
17.Mart.2012, 18:19
Blueberry kardeşim bu romda herhangi bir buga rastladın mı ? Yoksa Bu mudur diyebilecek bir rom mu ?

Şu anda hiçbir buga rastlayamadım.Sorunsuz ve hızlı bir rom,ekran video görüntüleri hazır,izleyince bayılacaksınız.

ibrahimdogru
17.Mart.2012, 18:23
Şu anda hiçbir buga rastlayamadım.Sorunsuz ve hızlı bir rom,ekran video görüntüleri hazır,izleyince bayılacaksınız.

Ağzım sulandı hadi bakalım indiriyorum :)

connery35
17.Mart.2012, 18:42
Ustad sen taktın bu mui ye :))Yanı sen daha ıyı bılırsın tabı bızden ama şu bır gercek forumdakı cogu rom ondan ıyı hem batarya bakımından hem gorsellık bakımından.

aXXo
17.Mart.2012, 18:44
Ustad sen taktın bu mui ye :))Yanı sen daha ıyı bılırsın tabı bızden ama şu bır gercek forumdakı cogu rom ondan ıyı hem batarya bakımından hem gorsellık bakımından.
:) Cogu rom miui'den mi iyi connery35 yoksa bu romdan mı anlamadım da :)

blueberry
17.Mart.2012, 18:49

MIUI'yi severim ama hiçbir zaman körü körüne bağlı değilimdir.Üstelik nereyse 3 haftaya yakın süre cihazımda AOKP Milestone-4 vardı.MIUI ICS versiyonlarında performansı biraz düşüyor.MIUI ICS 2.3.16 versiyonunda durum farklı değildi.Bu rom gerçekten hoşuma gitti,Zaten Roman adlı geliştiricinin Milestone-4'ü cihazımda yüklü olduğu için arayüze alışkınım.Bu romda pencere ve menü geçişlerindeki default animasyon çok havalı,kullanıcıya telefonu kullanmaktan zevk aldırıyor.

connery35
17.Mart.2012, 18:50
Valla kardesım ben bu mui takıntısını cıdden anlamadım.Cıkartılan o kadar mui rom yukledım bataryam hemen bıtıyordu data yı acınca bekleme konumunda aksam sabaha kadar yuzde 18 gıbı sarj gıdıyordu.Sımdı tsunami kullanıyorum. sabaha kadar en fazla yuzde 3 gıdıyor ve gorsellıgı cok ıyı.Yada ben anlamıyorum rom dan ne dıyım:))Yanı ben bluberry ıcın demıyorum sadece genel konusuyorum yanlıs anlasımasın:))

aXXo
17.Mart.2012, 18:56
Bende körü körüne baglı değilim miui'ye ama ondaki menü düşeni özellikle menü geçişlerdeki animasyonları,sadeliği ve hızı çok hoşuma gidiyor. Başka hiç bir romda bu zevki alamadım ben. 2.3.16 sürümünde performansın düştüğü doğru ama ben bunun kernelden kaynaklandığını düşünüyorum suan devil 1.1.6 bfs kurdum o kadar iyi sonuç alıyorum ki anlatamam :) Şarj konusunda en iyi sonucu ben 2.3.2 v.1.1 ile aldım 8 saat beklemede %1 sarj yedi. 2.3.9 kullanıyordum cıktığından beri ve beklemede 7 saatte %2 gidiyor bana göre gayet makul ama data ve diğer kullanımlarda milestone4'e göre biraz fazla gidiyor orasıda su geçirmez bir gerçek.

connery35
17.Mart.2012, 18:57
Tabı tercıh meselesı ben ısınamadım su mui ye valla :))Bence boyle gıderse milestone lar bazı sorunları gıderırse cok daha fazla ıs gorur

aXXo
17.Mart.2012, 19:00
Tabı tercıh meselesı ben ısınamadım su mui ye valla :))Bence boyle gıderse milestone lar bazı sorunları gıderırse cok daha fazla ıs gorur

milestone4'ten ziyade ben sabırsızlıkla aokp.co'nun yenş cıkartacagı sürümü bekliyorum 10 gün geçti üstünden hala ses seda yok . Bakalım bu bekleyişin sonunda güzel birşeyler bizi bekliyor olabilir :)

connery35
17.Mart.2012, 19:02
Evet aokp ıyı bırsye cıkaracak gıbı ama ben mui nin buyuk konusmayayımda cok super bır rom cıkarmadıktan sonra hıcbırseyını beklemıyorum:):)

mhmtsyk
17.Mart.2012, 19:35
ya ben hala şu google play music uygulamasında cihazdaki mp3 leri göremedim ne yaptıysam nafile yardımcı olabilecek kimse varmı

blueberry
17.Mart.2012, 19:40
ya ben hala şu google play music uygulamasında cihazdaki mp3 leri göremedim ne yaptıysam nafile yardımcı olabilecek kimse varmı

Türkiye'de henüz desteklenmiyor,alternatif music player uygulaması marketten indirirseniz çok daha iyi olur.

blueberry
17.Mart.2012, 19:43
Muazzam bir pil ömrü var,1 saat önce %52 idi,wireless sürekli açık,şu anda %51.

mhmtsyk
17.Mart.2012, 20:18
Türkiye'de henüz desteklenmiyor,alternatif music player uygulaması marketten indirirseniz çok daha iyi olur.

teşekkürler demekki yapacak birşey yok

sensiziim
17.Mart.2012, 21:40
Muazzam bir pil ömrü var,1 saat önce %52 idi,wireless sürekli açık,şu anda %51.

Video'yu izledim. XDA ' daki konusunuda detaylı şekilde okudum gerçekten sınırları zorlayan bir ROM olmuş Şarjı doldurup bende flashlayayım bi Milestone 4 de Bayadır bir mola halindeyim çünkü değiştirecek Kadar Beni çeken Bir Rom olmadı şimdiye Kadar Fakat bunu Deneyeceğim. Saolasın hocam Paylaşım için :)

blueberry
17.Mart.2012, 21:45
Video'yu izledim. XDA ' daki konusunuda detaylı şekilde okudum gerçekten sınırları zorlayan bir ROM olmuş Şarjı doldurup bende flashlayayım bi Milestone 4 de Bayadır bir mola halindeyim çünkü değiştirecek Kadar Beni çeken Bir Rom olmadı şimdiye Kadar Fakat bunu Deneyeceğim. Saolasın hocam Paylaşım için :)

Beğendiğin için teşekkür ederim,hız,batarya ömrü ve performans açısından maalesef MIUI ICS'den daha iyi...:o

sensiziim
17.Mart.2012, 21:48
Beğendiğin için teşekkür ederim,hız,batarya ömrü ve performans açısından maalesef MIUI ICS'den daha iyi...:o

Maleseeeef Diyorsun Artık MIUI Den vazgeçer gibi :):):) Batarya konusunda Aslında işin yazılımsal boyutundan bakarsak Bazı uygulamalar Geri planda pili tüketmeye devam ediyor ROM geliştiricilerde bir çok uygulamayı aktif olarak bırakıyor halbuki bunların hepsi Gerektiğinde çalışabilir şeklinde Configurasyonları yapsa emin ol ki bir çok ROM Çok çok öteye gidecek. Android Telefonda özellikle root ' lu olup işlemci mhz'leride yükselttiğimiz zaman Pil tüketimi inanılmaz artıyor bunun içinde mecburen pil Tüketimini ön Planda tutmak zorunda kalıyoruz :)

blueberry
17.Mart.2012, 21:53
Maleseeeef Diyorsun Artık MIUI Den vazgeçer gibi :):):) Batarya konusunda Aslında işin yazılımsal boyutundan bakarsak Bazı uygulamalar Geri planda pili tüketmeye devam ediyor ROM geliştiricilerde bir çok uygulamayı aktif olarak bırakıyor halbuki bunların hepsi Gerektiğinde çalışabilir şeklinde Configurasyonları yapsa emin ol ki bir çok ROM Çok çok öteye gidecek. Android Telefonda özellikle root ' lu olup işlemci mhz'leride yükselttiğimiz zaman Pil tüketimi inanılmaz artıyor bunun içinde mecburen pil Tüketimini ön Planda tutmak zorunda kalıyoruz :)

Ama MIUI'ye göre yine de iyi,zaten Roman'ın ilk geliştirdiği AOKP Milestone-4 sürümünden de çok memnundum,ama yeni bir MIUI ICS görünce dayanamıyorum,yüklüyorum.

sensiziim
17.Mart.2012, 21:56
Ama MIUI'ye göre yine de iyi,zaten Roman'ın ilk geliştirdiği AOKP Milestone-4 sürümünden de çok memnundum,ama yeni bir MIUI ICS görünce dayanamıyorum,yüklüyorum.

hehehe Benim gibi Notebook'un 40 Gb'lık hdd bölümünde Linux'um asla Eksik Olmaz :) Ne Yaparsam yapayım VAZGEÇEMİYORUM... Semaphore Kernel Nasıl Bu sürümde Daha yüklemedim Hocam Sen yükledin Video'da performans açısından çok iyi görünüyor Devil'e gerek yok galiba ?

connery35
17.Mart.2012, 22:04
Ustad sen o batarya performasını devil yukleyınce mı aldın yoksa semephone damı

blueberry
17.Mart.2012, 22:05
hehehe Benim gibi Notebook'un 40 Gb'lık hdd bölümünde Linux'um asla Eksik Olmaz :) Ne Yaparsam yapayım VAZGEÇEMİYORUM... Semaphore Kernel Nasıl Bu sürümde Daha yüklemedim Hocam Sen yükledin Video'da performans açısından çok iyi görünüyor Devil'e gerek yok galiba ?

Video arka planında bir de ram'i oldukça fazla kullanan Screencast programı çalıştığı halde neredeyse hiçbir takılma görememişsinizdir,bir de o program olmadığında performansını bir hayal edin.Semaphore kernel şu açıdan çok iyi,recovery arayüzüne sistemi ve telefonu yeniden başlatmadan reboot yaptırabiliyor,bunun çok faydası var,farklı kernellerde stabil çalışan bir ICS Rom yüklemeden önce Semaphore kernelin oluşturduğu CWM arayüzünde reboot recovery işlemini yaptıktan sonra bu romlara ait kerneli yükleyip,üzerine sağlıklı bir şekilde bu kerneli kullanan Custom ICS Romları flaşlama olanağınız var.

bild
17.Mart.2012, 23:42
arkadaşlar youtube yüklü görünüyor ama maalesef simgesi yok markettende indirilmiyor zaten var diyor ne yapmam lazım acaba

blueberry
17.Mart.2012, 23:53
Çok basit,Root Explorer programı ile system/app dizini içinde youtube.apk dosyasını bul.Yukarıda sağ üst köşede Mount R/W'yi Mount R/O yaptıktan sonra üzerine tıklayarak Delete seçeneği ile kaldır.Sonra Telefonu tekrar reboot yaptıktan sonra aç ve marketten Youtube programını tekrar indir.Kesin çözüm.

bild
18.Mart.2012, 00:00
Çok basit,Root Explorer programı ile system/app dizini içinde youtube.apk dosyasını bul.Yukarıda sağ üst köşede Mount R/W'yi Mount R/O yaptıktan sonra üzerine tıklayarak Delete seçeneği ile kaldır.Sonra Telefonu tekrar reboot yaptıktan sonra aç ve marketten Youtube programını tekrar indir.Kesin çözüm.
kesinlikle dediğiniz yöntemle sorunsuz halloldu teşekkür ederim.

blueberry
18.Mart.2012, 00:04
kesinlikle dediğiniz yöntemle sorunsuz halloldu teşekkür ederim.
Root explorer build.prop ayarlamalarında ve bu tip sorunların çözülmesinde mükemmel bir uygulama,sorununuzun çözüldüğüne sevindim.:)

qozmoz
18.Mart.2012, 00:36
blueberry devil kernel yüklemeli mi yoksa samephore mi kalsın?

blueberry
18.Mart.2012, 00:51
blueberry devil kernel yüklemeli mi yoksa samephore mi kalsın?

Devil Kernel de yükleyebilirsiniz sadece Semaphore Kernel'in oluşturduğu CWM arayüzünde çok daha fonksiyonel seçenekler var.Bunlardan en önemlisi de REBOOT RECOVERY seçeneği,ben bu seçeneğe bayıldım,çünkü resmen cihazın hayatını kurtarıyor.Bu seçenek hem recovery'nin bozulmasını engelliyor hem de bu seçenekle rom yüklemeye gerek kalmadan farklı kernelleri de flaşlama imkanınız doğuyor.

SANSLI38
18.Mart.2012, 00:54
arkadaşlar bu roma Noble Black 2.0 temasını uyguladım ve rom gorsellık olarak bi adım daha one cıktı..kendi telefonumun ekran goruntulerını almayı beceremedım :-) konunun oldugu yerdeki ekran görüntüleri bunlar...link paylaşmak yasaksa affola yonetici arkadas konuyu duzenlesın konu linki ise http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1536330
981982..temadaki tek sıkıntı animasyonda degişiyor romla yyuklu anımasyonu tekrar nerden bulurum yardımcı olursanız sevinirim

blueberry
18.Mart.2012, 01:11
Onu ben de ayarlardan bulamadım,sanırım romla beraber default olarak geliyor.Build 25'deki cubic animasyona bayılmıştım,ona çok benziyor.Bu yüzden animasyon kaybolmasın diye bu tip temalar uygulamaktan korkuyorum.

SANSLI38
18.Mart.2012, 01:14
verdıgım linkteki konuda buna benzer bi animasyon vermişler şimdi onu flasladım inşallah olur...fakat bu tema bu roma o kadar cok yakısıyorkı hemde anımasyondan vazgecirtecek kadar denemenizi siddetle tavsıye ederim

ahbap
18.Mart.2012, 01:18
merhabalar yeniden. bu rom'u ben de kurmuş bulunmaktayım. ilk izlenimlerim olumlu yönde.
telefon biraz geç açılıyor sanki :) bir de telefon açıltıktan sonra Gmail Durdu diye ve Exchange Hizmetleri Durdu diye birer uyarı çıkıp duruyor. aslında en başta yoktu sanırım ama titanium backup ile yedeklediğim şeyleri kurduktan sonra olmaya başladı sanki. bu normal midir, yoksa bir problem midir?

blueberry
18.Mart.2012, 01:19
verdıgım linkteki konuda buna benzer bi animasyon vermişler şimdi onu flasladım inşallah olur...fakat bu tema bu roma o kadar cok yakısıyorkı hemde anımasyondan vazgecirtecek kadar denemenizi siddetle tavsıye ederim

Evet inceledim gerçekten çok havalı,animasyonu deneyin bakalım romla uyum gösterecek mi umarım sorun çıkartmaz.

aXXo
18.Mart.2012, 01:26
Evet inceledim gerçekten çok havalı,animasyonu deneyin bakalım romla uyum gösterecek mi umarım sorun çıkartmaz.

Ama oradaki tuş kilidlerine bayıldım hala düşünüyorum miui'yi bırakıp kurmayı.Bugün dönen miui muhabbetinden sonra sogudum ne yalan söyleyim ama o arama menüsü ve rehberi cok hosuma gidiyor :)

baytu
18.Mart.2012, 01:26
I9020a KF1 Radio modemi yükledim ama şebeke bulmadı çözüm önerisi
teşekkürler

SANSLI38
18.Mart.2012, 01:27
su anda kullanıyorum kanımca cok guzel oldu..temanın oldugu sayfada anımasyonuda yayınlamıslar animasyonun adı vortex ve işin en güzel yanı ise sanırım sizin romlara hazırladıgınız video dosyasını koymuslar :-)

aXXo
18.Mart.2012, 01:27
teşekkürler

kb3'ü bir deneyin olmazsa jvu modeme dönün :)

baytu
18.Mart.2012, 01:29
ok teşekkürler

aXXo
18.Mart.2012, 01:30
su anda kullanıyorum kanımca cok guzel oldu..temanın oldugu sayfada anımasyonuda yayınlamıslar animasyonun adı vortex ve işin en güzel yanı ise sanırım sizin romlara hazırladıgınız video dosyasını koymuslar :-)
Sonradan yüklediğiniz bir vortex animasyonunu çalıştırdı mı :) Eğer çalışıyorsa bu çok güzel bir haber onlar build23 ile uyumluydu :)

SANSLI38
18.Mart.2012, 01:31
simdiki kullandıgımız anımasyonuda vermısler yeni farkettim onun ismide vote...üst status bara gelen hava widgetide degişyor oda ayrı bi hava katmıs yaa

SANSLI38
18.Mart.2012, 01:32
evet takır takır calısıyor adamlar yapmıs :-))

aXXo
merhabalar yeniden. bu rom'u ben de kurmuş bulunmaktayım. ilk izlenimlerim olumlu yönde.
telefon biraz geç açılıyor sanki :) bir de telefon açıltıktan sonra Gmail Durdu diye ve Exchange Hizmetleri Durdu diye birer uyarı çıkıp duruyor. aslında en başta yoktu sanırım ama titanium backup ile yedeklediğim şeyleri kurduktan sonra olmaya başladı sanki. bu normal midir, yoksa bir problem midir?
Sync yapmaya çalıştığı zaman hata veriyor galiba bir ara bendede olmuştu sonradan geçti diye hatırlıyorum ama gapps paketini flashlamak ve google accountını yeniden tanıtmak faydalı olabilir emin değilim ama :(

blueberry
teşekkürler
Eğer KB3 de başarısız olursa official stock romunuza ait modemi oluşturan radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed.zip (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=845196&d=1325880817) dosyasını CWM'den flaşlayınız.Bu kesin olarak sorununuzu çözecektir.Bende de KF1 Radio modem var,canavar gibi anında 3G bile değil HSPDA bağlantısını sağlayan H simgesi çıkıyor.

aXXo
18.Mart.2012, 01:33
simdiki kullandıgımız anımasyonuda vermısler yeni farkettim onun ismide vote...üst status bara gelen hava widgetide degişyor oda ayrı bi hava katmıs yaa
Evet vede blueberry'nin hazırladığı videoları tanıtım olarak koymaları dediğin gibi ayrı bir hava katmış. Blueberry bu habere en çok senin sevineceğini varsayıyorum animasyonlar bu sürümle uyumluymuş :)

SANSLI38
18.Mart.2012, 01:41
Evet vede blueberry'nin hazırladığı videoları tanıtım olarak koymaları dediğin gibi ayrı bir hava katmış. Blueberry bu habere en çok senin sevineceğini varsayıyorum animasyonlar bu sürümle uyumluymuş :)bence siz bu temayı ilk sayfaya kurulumu ile koyun kullanmak isteyen arkadaşlar cıkacaktır

ahbap
18.Mart.2012, 01:46
tamam yarın dinç bir kafayla denerim :) bir de telefon rehberim gmail ile senkronize olduğu halde kişi listem gözükmedi, yani gözüktü de sadece birkaç kişi gözüküyor.. nedendir acaba?

aXXo
18.Mart.2012, 01:50
tamam yarın dinç bir kafayla denerim :) bir de telefon rehberim gmail ile senkronize olduğu halde kişi listem gözükmedi, yani gözüktü de sadece birkaç kişi gözüküyor.. nedendir acaba?

Senkronizasyonda bir sorun var galiba hatalarda onu gösteriyor :S

romaryu
18.Mart.2012, 01:59
Bi kaç güne yeni versiyon çıkıyor bu sürümde hatta var

aXXo
18.Mart.2012, 02:06
Bi kaç güne yeni versiyon çıkıyor bu sürümde hatta var

Bence de bundan ve aokp.co'dan güzel birşeyler çıkar inşallah :)

blueberry
18.Mart.2012, 02:18
evet takır takır calısıyor adamlar yapmıs :-))

Sanslı138 arkadaşım peki zeitgeist181-Noble Black APPS 1.0 paketi çalışıyor mu büyün uygulama simgeleri değişiyor mu,yoksa 2. ve diğer paketleri de yüklemek gerekiyor mu?

aXXo
18.Mart.2012, 02:27
Sanslı138 arkadaşım peki zeitgeist181-Noble Black APPS 1.0 paketi çalışıyor mu büyün uygulama simgeleri değişiyor mu,yoksa 2. ve diğer paketleri de yüklemek gerekiyor mu?

Dostum dayanamayıp bende yükleyeceğim birazdan ondan sonra deneyeceğim:) Sanslı38 cıkmıs galiba deneyip söylerim sana eğer benden önce denememiş olursan :)

blueberry
18.Mart.2012, 02:33
Dostum dayanamayıp bende yükleyeceğim birazdan ondan sonra deneyeceğim:) Sanslı38 cıkmıs galiba deneyip söylerim sana eğer benden önce denememiş olursan :)

aXXo yükledim mükemmel oldu birazdan hem arayüz resimlerini hem de video yayınlayacağım.Üstelik en çok sevdiğim rubik animasyonu da yükledim.Olağanüstü oldu,sistemle hiçbir geçimsizliği de yok,kasma da yok.Tavsiye ederim,özellikle bu paketlerle.

aXXo
18.Mart.2012, 02:42
aXXo yükledim mükemmel oldu birazdan hem arayüz resimlerini hem de video yayınlayacağım.Üstelik en çok sevdiğim rubik animasyonu da yükledim.Olağanüstü oldu,sistemle hiçbir geçimsizliği de yok,kasma da yok.Tavsiye ederim,özellikle bu paketlerle.
Çok güzel olur dostum bu kişiselleştirmelere karşı koyamadım :) Yanlız lockscreenleri deneme fırsatın oldu mu bir kişi bu romla uyumlu olmadığını yazmış :S

blueberry
18.Mart.2012, 02:49
Çok güzel olur dostum bu kişiselleştirmelere karşı koyamadım :) Yanlız lockscreenleri deneme fırsatın oldu mu bir kişi bu romla uyumlu olmadığını yazmış :S

Lockscreen güzel çalışıyor navigasyon bar önce çalışmadı ama reboot yaptıktan sonra o da full fonksiyonel bir şekilde görev yapıyor.

aXXo
18.Mart.2012, 03:11
Blueberry üstad sana birşey soracagım ben kf1 modemiyle sıkıntı yaşıyorum çekim vs herşey cok güzel ama konuşurken ahizeden sanki ses hoparlör patlamış gibi geliyor sende de bu sorun var mı yoksa gerçekten benim telefonun hoparloru mu patlamıştır.
Birde bu romun içinde gömülü gelen animasyon hangisi?

aXXo
18.Mart.2012, 03:24
Birde bunda nova launcherı kaldırmanın bir yolu var mı ben orjinal stock launcherı cok seviyorum :)

blueberry
18.Mart.2012, 03:26
Blueberry üstad sana birşey soracagım ben kf1 modemiyle sıkıntı yaşıyorum çekim vs herşey cok güzel ama konuşurken ahizeden sanki ses hoparlör patlamış gibi geliyor sende de bu sorun var mı yoksa gerçekten benim telefonun hoparloru mu patlamıştır.
Birde bu romun içinde gömülü gelen animasyon hangisi?

Rom yazılım geliştirme bölümünden Sarper arkadaşım önce KF1 yükleyin reboot yaptıktan sonra recovery modunda açıp KB3'ü yükleyin diyor.Bu da çözüm olmazsa tekrar JVU'ya dönebilirsin.MIUI Romda olmadığımız için KF1 ve KB3 bence o kadar önemli değil ama KB3'le de deneme yapmanı tavsiye ederim.

aXXo
18.Mart.2012, 03:29
Rom yazılım geliştirme bölümünden Sarper arkadaşım önce KF1 yükleyin reboot yaptıktan sonra recovery modunda açıp KB3'ü yükleyin diyor.Bu da çözüm olmazsa tekrar JVU'ya dönebilirsin.MIUI Romda olmadığımız için KF1 ve KB3 bence o kadar önemli değil ama KB3'le de deneme yapmanı tavsiye ederim.

kb3 ve jvu da sorun yok onları denedim fakat kf1 daha iyi geldi bana :(

aXXo
18.Mart.2012, 03:39
Blueberry temayı yükleyecek olanlara da küçük bir uyarı ekleyelim. Temayı yüklemeden önce wipe cache and dalvik yaptıktan sonra temayı yüklesinler ondan sonra restart atıp black app ı yüklesinler yoksa telefon acılısta takılı kalıyor :)

hsn_bsr
18.Mart.2012, 03:44
simdi yorumları falan okudum o super rom kesin yuklemeliyim diyorum yukluyorum hevesle 2 gun sonra bi bakıyor yukledigim o rom nerdeyse 2. sayfaya dusmus kimse ilgilenmiyor hicbiseyiyle tekrar rom degistirmek zorunda kalıyorum.soyle guzel hatasız bi rom yapsalar da onu kenara koysalar da yine baska rom ları gelistirip dursalar keske

blueberry
18.Mart.2012, 03:50
kb3 ve jvu da sorun yok onları denedim fakat kf1 daha iyi geldi bana :(

H Bağlantısını ancak çok açık alanlarda alabiliyordum,şimdi kapalı mekanlarda bile KF1 modemiyle H mobil data sinyalini çekiyor.

aXXo
18.Mart.2012, 03:52
H Bağlantısını ancak çok açık alanlarda alabiliyordum,şimdi kapalı mekanlarda bile KF1 modemiyle H mobil data sinyalini çekiyor.

aynen ya telefonun indirme hızı şuan 4.4 mb :) süper birşey

blueberry
18.Mart.2012, 03:59
Blueberry temayı yükleyecek olanlara da küçük bir uyarı ekleyelim. Temayı yüklemeden önce wipe cache and dalvik yaptıktan sonra temayı yüklesinler ondan sonra restart atıp black app ı yüklesinler yoksa telefon acılısta takılı kalıyor :)

Ben hepsini wipe cache yapmadan arka arkaya yükledim açılışta herhangi bir sorun olmadı belki simgelerin hepsini tam olarak değiştirmiyordur diye sadece black app'den korktuğum için onu flaşlamadım.Sorunsuz takılmadan açıldı.Nasıl sende black apps bütün menü simgelerini sağlıklı bir şekilde değiştirdi mi,eğer başarılı olduysa onu da flaşlamak istiyorum.

aXXo
18.Mart.2012, 04:46
Ben hepsini wipe cache yapmadan arka arkaya yükledim açılışta herhangi bir sorun olmadı belki simgelerin hepsini tam olarak değiştirmiyordur diye sadece black app'den korktuğum için onu flaşlamadım.Sorunsuz takılmadan açıldı.Nasıl sende black apps bütün menü simgelerini sağlıklı bir şekilde değiştirdi mi,eğer başarılı olduysa onu da flaşlamak istiyorum.
dostum sadece mesajlaşmanın simgesini değiştirdi bende. temayı yükledikten sonra restart atmadan black apps'ı yüklersen boot ekranında takılı kalıyor

blueberry
18.Mart.2012, 05:09
dostum sadece mesajlaşmanın simgesini değiştirdi bende. temayı yükledikten sonra restart atmadan black apps'ı yüklersen boot ekranında takılı kalıyor

Bütün uygulama simgelerini değiştirmiş olsaydı çok iyi olurdu,bazen böyle ters şeyler bana malum olur,flaşlama yapmamam isabet olmuş.Belki bu yüzden sorunsuz cihaz açıldı.

connery35
18.Mart.2012, 10:01
Ustad sen bunda nasıl ıyı batarya omru aldın anlamadım .semaphone da yada devıl de su gıbı sarj gıttı bende bekleme konumunda bıle.gerı dondum tsunamiye.

bild
18.Mart.2012, 13:01
boot ekranında takılı kaldı bende ne önerirsiniz arkadaşlar

bild
18.Mart.2012, 13:14
wipe cache ve dalvik tekrardan yaparak sorunsuz flashladım

ahbap
18.Mart.2012, 13:28
Senkronizasyonda bir sorun var galiba hatalarda onu gösteriyor :S

gapps paketi nerededir ve nasıl flashlarım?

aXXo
18.Mart.2012, 13:29
wipe cache ve dalvik tekrardan yaparak sorunsuz flashladım

Evet wipe cache yapıp temayı yükledikten sonra restart atıp kurmak gerek yoksa takılıyor:)

aXXo
18.Mart.2012, 13:30
gapps paketi nerededir ve nasıl flashlarım?
http://goo-inside.me/gapps/gapps-ics-20120317-signed.zip buradadır :) Ve cwm arayüzünden normal flashlayınız

turuncu1954
18.Mart.2012, 13:43
Merhaba ben cyanogen mod 9 kullanıyorum bunun ustune bu romu kurabilir miyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

aXXo
18.Mart.2012, 13:53
Merhaba ben cyanogen mod 9 kullanıyorum bunun ustune bu romu kurabilir miyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)
Kurabilirsiniz. Yükleme talimatlarını takip ederek

blueberry
18.Mart.2012, 14:16
Ustad sen bunda nasıl ıyı batarya omru aldın anlamadım .semaphone da yada devıl de su gıbı sarj gıttı bende bekleme konumunda bıle.gerı dondum tsunamiye.

Valla bilemem ama şarj çok iyi gidiyor,radio modem baseband sürümü de KF1,Rubik animasyonuma tekrar kavuştum,çok mutluyum..:):)

connery35
18.Mart.2012, 14:48
Valla ustad ben kullandım aksam yuzde 85 deydı sabah bı kalktım yuzde 41 e dusmus hıcbırsey de acık degıldı

sensiziim
18.Mart.2012, 15:01
Valla ustad ben kullandım aksam yuzde 85 deydı sabah bı kalktım yuzde 41 e dusmus hıcbırsey de acık degıldı

Tüm wipe işlemlerini yapınız ardından ROM flashlamayı Blueberry'in anlattığı şekilde yapınız şarjı %100 Full yaptıktan sonra Battery Calibrasyon yapınız. Konularda anlatımı mevcut. ROM'un şarj problemi kesinlikle bulunmamaktadır.

yaman0758
18.Mart.2012, 15:22
kendı temasıyla degisemessın ama go launcher ex dıye bır uygulama var markette ıstedığın gibi duzenleyebılırsın menünü

connery35
18.Mart.2012, 15:30
Sız oyle dıyorsunuz haklısınız belkı ama bana su konuda mantıklı bır acıklama yaparsanız sevınırım.Neden pekı tsunamiye gerı dondugumde bu sarj sorununu yasamıyorum suan mesela sabahtan berı telım yuzde 2 sarj yedı.Ve bu romu dedıgınız gıbı yukledım sarjım yuzde yuzde kalıbrasyon ayarı yaptım full wipe yapıp yukledım

ahbap
18.Mart.2012, 15:33
uygulamalar menüsünde CWM yok :( 3 tuş kombinasyonuyla girip deneyince de gapps-ics-20120317-signed.zip.md5 dosyası gözükmüyor :confused:

sensiziim
18.Mart.2012, 15:34
Sız oyle dıyorsunuz haklısınız belkı ama bana su konuda mantıklı bır acıklama yaparsanız sevınırım.Neden pekı tsunamiye gerı dondugumde bu sarj sorununu yasamıyorum suan mesela sabahtan berı telım yuzde 2 sarj yedı.Ve bu romu dedıgınız gıbı yukledım sarjım yuzde yuzde kalıbrasyon ayarı yaptım full wipe yapıp yukledım

ROM yüklerken Full wipe Yapın dememizin sebebi Eski Rom'dan Kalan Kalıntıların Temizlenmesi için en ufak bir Dosya bile Hata verdirmesine yol açıyor. Ki ROM Yükleyen bir çok kişi şarj konusunda gayet memnun ki buna bende dahilim! NANDROID Backup Alıp Full Wipe Yaptıktan sonra ( Animasyon paketleri Hepsi Tek Tek Cache wipe Yapıplıp Ayrı Ayrı REBOOT Yapmak şartı ile ) yüklendikten sonra Hiç Bir PRoblem kalmıyor

connery35
18.Mart.2012, 15:40
Ben Anımasyon paketlerının hıcbırını yuklemedım bundan dolayı olma sansı varmı pekı

romaryu
18.Mart.2012, 15:50
Gapps paketini sdcard anadizinine atın sonra recoweryden yükleyin Gapps zip olur md5 olmaz

blueberry
18.Mart.2012, 15:51
Ben Anımasyon paketlerının hıcbırını yuklemedım bundan dolayı olma sansı varmı pekı

Animasyon paketleri ile batarya pil ömrü kıyaslaması yapılamaz.Üstelik animasyonlar ne kadar çok çalışırsa ki arayüzde mecburen kullanıyorsunuz,görsellik arttığı için pil tüketimi animasyonsuz kullanıma göre daha çok artar.

sensiziim
18.Mart.2012, 16:03
GoogleTalk Direkt Gelmiyor Google+ ve Messenger'i :) ister istemez bu defada Google+'ı aktif etmek gerekiyor.

connery35
18.Mart.2012, 16:07
o zaman baska bır yerde sorun var ustad ama bende anlamadım

blueberry
18.Mart.2012, 16:11
Birde bunda nova launcherı kaldırmanın bir yolu var mı ben orjinal stock launcherı cok seviyorum :)

Orijinal stock launcher apk.sini bulabilirsen önce yükledikten sonra root explorer ile nova launcher'ı kaldırabilirsiniz.

aXXo
18.Mart.2012, 16:40
Orijinal stock launcher apk.sini bulabilirsen önce yükledikten sonra root explorer ile nova launcher'ı kaldırabilirsiniz.

Tamam dostum denerim o şekil teşekkür ettim :)

ibrahimdogru
18.Mart.2012, 18:26
Valla ya ben bi yerde hata yaptım yada bu rom pil tüketmek için yapılmış :S

ERKANBUDAK
18.Mart.2012, 18:34
ya gerçekten çok güzel bir rom şarz süresi iyi tek eksik radyo sanırım şuan ıcs rom larda radyo neden yok acaba

blueberry
18.Mart.2012, 18:39
ya gerçekten çok güzel bir rom şarz süresi iyi tek eksik radyo sanırım şuan ıcs rom larda radyo neden yok acaba

Marketten Spirit Fm Radio Free uygulamasını indirin.Ayarları da aşağıda düzenlemiş olduğum videodaki gibi yaparsanız bütün radyo kanallarını sorunsuz net bir şekilde dinlersiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=2CJenFlQoBg

aXXo
18.Mart.2012, 18:56
teşekkür ederim sagolasın da verdiginiz link çalışmıyor sanırım
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21102115&postcount=626 buradan indirebilirsiniz

ahbap
18.Mart.2012, 18:59
gapps paketini flashladım, ardından gmail hesabını kaldırıp yeniden ekledim ama olmadı, halen "Malesef Gmail Durdu" "Malesef Exchange Hizmetleri Durdu" "Malesef Tarayıcı Durdu" şeklinde uyarılar çıkıyor :(

blueberry
18.Mart.2012, 19:07
NOBLE BLACK TEMA,HAVA DURUMU VE APP PAKETLERİ:

Noble Black Themes (http://dl.dropbox.com/u/67355829/zeitgeist181-Noble%20Black%20%202.0%20%20milestone-4.zip)

Noble Black APPS (http://hotfile.com/dl/149366494/9f798cd/zeitgeist181-Noble_Black_APPS_1.0.zip.html)

Noble Black weather (http://dl.dropbox.com/u/67355829/zeitgeist181%20Noble%20black%20weather.zip)

NOBLE TEMA ARAYÜZ GÖRÜNTÜLERİ:

http://i.imgur.com/2ZEtJ.jpg

http://i.imgur.com/Nch5s.jpg

http://i.imgur.com/l7Mnx.jpg

EN ÇOK BEĞENDİĞİM 2 ANİMASYON PAKETİ:

Rubik Animasyon Paketi (http://dl.dropbox.com/u/67355829/zeitgeist181%20Rubik.zip) <----- Favorim

Vortex Animasyon Paketi (http://dl.dropbox.com/u/67355829/zeitgeist181%20vortex.zip)

Noble Temalarda Pil Şarj Animasyon Videosu:

http://youtu.be/LjKVFC9r5FI

Videonun 22.saniyesinden itibaren gözüken imleç videoya kullanıcı tarafından farkedilmesi için tarafımdan eklenmiş olup normalde pil şarj animasyonunda dikdörtgen şekilde bir görüntü yoktur.

Bu tema,hava durumu ve animasyon paket dosyalarını ayrı ayrı sadece wipe cache işlemi yaparak CWM arayüzünde install zip from sdcard ve choose zip from sdcard seçenekleri ile flaşlarsanız açılışta herhangi bir takılma veya boot loop sıkıntısı yaşamazsınız.

NOBLE TEMA,HAVA DURUMU VE RUBİK ANİMASYON PAKETLERİNDEN OLUŞAN VİDEO SUNUMU:

http://youtu.be/flLTCwmFXk8

En beğendiğim Noble Lockscreen Animasyon Videoları:

http://youtu.be/om1v2Nhvx2s

Noble lockscreen-Chrome milestone-4 (http://dl.dropbox.com/u/67355829/Noble%20lockscreen-Chrome%20milestone-4.zip)

Noble lockscreen-Honeycomb milestone-4 (http://dl.dropbox.com/u/67355829/Noble%20lockscreen-Honeycomb%20milestone-4.zip)

romaryu
18.Mart.2012, 19:13
gapps paketini flashladım, ardından gmail hesabını kaldırıp yeniden ekledim ama olmadı, halen "Malesef Gmail Durdu" "Malesef Exchange Hizmetleri Durdu" "Malesef Tarayıcı Durdu" şeklinde uyarılar çıkıyor :(

Siz şimdilik aokp kurun v4 bir kaç güne çıkar bu sürümde sorunlar var

romaryu
18.Mart.2012, 19:18
Saol dostum

turuncu1954
18.Mart.2012, 19:43
AXXO arkadasim Bilgilerin icin tesekkur ederim bi ricam daha olcak stok rom ya da custom rom oldugunu nerden anliyorum yada nerden bakabilirim :(

Dark Templar
18.Mart.2012, 20:05
Play Store durdu hatası alan var mı yahu. bugün resmen Romlar arası zıpladım. sorun üzerine sorun yaşıyorum

blueberry
18.Mart.2012, 20:08
Saol dostum

Tema,Ekran Kilidi ve Animasyon paketleriyle yüklediği romda kişiselleştirme zevkine göre çeşitli görüntüler yaratmak isteyen kullanıcılar için gerçekten çok faydalı olabilecek indirme linklerini bir arada bulunduran bir konu.

aXXo
18.Mart.2012, 20:19
AXXO arkadasim Bilgilerin icin tesekkur ederim bi ricam daha olcak stok rom ya da custom rom oldugunu nerden anliyorum yada nerden bakabilirim :(

Ne demek rica ederim :) http://forum.andronova.net/showthread.php?13-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-S-i%E7in-G%FCncel-Resmi-Firmware-Dosyalar%FD-ve-Kurulum-Detaylar%FD buradaki romlar ve samsungun orjinal romları stock rom'dur. Custom rom ise kişilerin yaptığı samsunga bağlı olmayan romlar. Örn. Miui,darky,aokp,aosp gibi romlar :)

iinfected-tt
18.Mart.2012, 20:19
Tskler dostum emegine saglik