PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ROM] Samsung I9100 Galaxy S II- Turkbey Rom |S2 İÇİN V12 SON VE FİNAL SÜRÜMDÜR

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

ms1907
31.Mayıs.2012, 20:10
Dorimanx ve siyah ile kullandimama emiyor tel sarji niye bu sefer boyle olduysa juice defender kullanmama ragmen

kadir_ramazan
01.Haziran.2012, 22:01
yardımlarınız ıle v 10 kurmustum. v 11 ı acıklamalardakı gıbı yaptım fakat kuramadım. bende orjınal 4.0.3 e wipe yaparak gerı dondum. sımdıde bu hosuma gıtmedi. v11 yuklemek ıstıyorum ama nasıl yıne beceremedım. kafayı yıyecem :S:S

zulkarneyn37
01.Haziran.2012, 22:02
yardımlarınız ıle v 10 kurmustum. v 11 ı acıklamalardakı gıbı yaptım fakat kuramadım. bende orjınal 4.0.3 e wipe yaparak gerı dondum. sımdıde bu hosuma gıtmedi. v11 yuklemek ıstıyorum ama nasıl yıne beceremedım. kafayı yıyecem :S:S

Takıldığın yer neresi ?

kadir_ramazan
01.Haziran.2012, 22:09
telefonumun ıcıne v 11 attım ama herseyden once telefonumda cwm bıle yuklu degıl. gercı cwm varkende yapamamıstım..

zulkarneyn37
01.Haziran.2012, 22:12
telefonumun ıcıne v 11 attım ama herseyden once telefonumda cwm bıle yuklu degıl. gercı cwm varkende yapamamıstım..

Öncelikle telefonunu rootlaman gerekir. Buradan ([Only registered and activated users can see links]) yapı numarana uygun dosyayı indir ve cihazı rootla ilk olarak.

kadir_ramazan
01.Haziran.2012, 22:58
tamam telefonumu root ladım...
Öncelikle telefonunu rootlaman gerekir. Buradan ([Only registered and activated users can see links]) yapı numarana uygun dosyayı indir ve cihazı rootla ilk olarak.

Matt
01.Haziran.2012, 23:01
tamam telefonumu root ladım...

Turkbey romunu sd carda kopyalayın ve recovery moda girin. Rootladığınız için recovery moda yeni seçenekler eklendi , bu yüzden yükleme adımlarını takip ederek kolaylıkla yükleme yapabilirsiniz.

kadir_ramazan
01.Haziran.2012, 23:10
yapıyorum fakat CHOSE ZIP FROM SDCARD sectıgımde uyarı olarak e:can't mount /sdcard/ yazıyor ve bır ılerleme yok...
Turkbey romunu sd carda kopyalayın ve recovery moda girin. Rootladığınız için recovery moda yeni seçenekler eklendi , bu yüzden yükleme adımlarını takip ederek kolaylıkla yükleme yapabilirsiniz.

moonlight
01.Haziran.2012, 23:15
yapıyorum fakat CHOSE ZIP FROM SDCARD sectıgımde uyarı olarak e:can't mount /sdcard/ yazıyor ve bır ılerleme yok...

ondan sonra choise from external SD karta gireceksin tabi romu önce zipli olarak atmalısın

zulkarneyn37
01.Haziran.2012, 23:18

İndirdiğin romu telefonun hafızasına at. Telefonu kapat ve recovery moodda aç(Ses Artırma + Home + Güç). Çıkan ekranda ses tuşları ile aşağı yukarı hareket edebilir güç tuşu ile de seçim yapabilirsin.

install zip from sdcard > choose zipe from internal sdcard > burada telefona attığın rom dosyasını göreceksin. Onu seçtikten sonra çıkan ekranda Yes seçeneğini seçeceksin. Rom yüklemesi bittikten sonra reboot system now seçeneğini seçerek cihazı yeniden başlatabilirsin.

kadir_ramazan
01.Haziran.2012, 23:19
tesekkur ederım yuklemeye basladı.. pekı bu sarı unlem falan nasıl kalkacak sanırım yenı suurm ıcınden mı yapılıyor bu...

ondan sonra choise from external SD karta gireceksin tabi romu önce zipli olarak atmalısın

Matt
01.Haziran.2012, 23:21
tesekkur ederım yuklemeye basladı.. pekı bu sarı unlem falan nasıl kalkacak sanırım yenı suurm ıcınden mı yapılıyor bu...

Evet Ayarlar / Turkbey Deluxe Settings 'den yapacaksın.

ms1907
02.Haziran.2012, 11:02
bi ara triangleaway vardı sitede bu işler için noldu acaba akıbeti onun :)

firari
02.Haziran.2012, 15:36
bi ara triangleaway vardı sitede bu işler için noldu acaba akıbeti onun :)

Hala duruyo ama turkbey v11 kendi ayarlarindada mevcut

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

nextman
02.Haziran.2012, 15:44
V11de bluetooth sorunu yasayan oldumu?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ms1907
02.Haziran.2012, 20:17
V11de bluetooth sorunu yasayan oldumu?

ne gibi bir sorun ?

aliemre9
02.Haziran.2012, 20:18
arkadaşlar. cwm den yüklediğim bir programı nasıl silebilirim. V11 in yanında verilen programları da kurdum ama hoşuma gitmedi ve silmek istiyorum . nasıl silinir acaba ? ( V 11 romunu değil)

tokayto
02.Haziran.2012, 20:22
arkadaşlar. cwm den yüklediğim bir programı nasıl silebilirim. V11 in yanında verilen programları da kurdum ama hoşuma gitmedi ve silmek istiyorum . nasıl silinir acaba ? ( V 11 romunu değil)

Wipe yapip ROM'u yeniden kurun...

aliemre9
02.Haziran.2012, 20:26
Wipe yapip ROM'u yeniden kurun...

(Black_contacsandmmsv11.zip) dosyasını sadece silmek istiyorum. yine de yeniden rom yüklemeli miyim?
2. sorum ise tabii kusura bakmazsanız, samsung apps V10 da vardı ama V11 de yok, nasıl yükleriz?

imparator29
02.Haziran.2012, 20:44
benim bir sorum olacakti he nüz kurmadim indiriyorum batarya durumu nasil tüketim olarak akü cok yiyormu acaba bunu ögrenmek istedim

nextman
02.Haziran.2012, 22:47
ne gibi bir sorun ?

Dosya gonderme basarısız hep ozellikle resimlerde hemen veriyor.olmazsa superwipe yapıp tekrarmı yuklesem ?

MODELİST
03.Haziran.2012, 08:30
samsung galaxy s2 i9100 beyaz cihazın rootlu olması için ne yapmam gerekiyor yani nasıl rootlanır yardım lütfen...

firari
03.Haziran.2012, 08:45
samsung galaxy s2 i9100 beyaz cihazın rootlu olması için ne yapmam gerekiyor yani nasıl rootlanır yardım lütfen...

Arkadasim telefonunun beyaz yada siyah olmasina gerek yok forumda sabit konular var nasil root yapilirla ilgili bi foruma goz at gorursun kolay gelsin

tokayto
03.Haziran.2012, 14:54

[Only registered and activated users can see links]

Surumunuze uygun root dosyasi ile rootlayabilirsiniz.

ms1907
03.Haziran.2012, 15:05
Dosya gonderme basarısız hep ozellikle resimlerde hemen veriyor.olmazsa superwipe yapıp tekrarmı yuklesem ?

marketten bluetooth file transfer di galiba böyle bir program var onu bir deneyin eğer olmazsa bluetooth ta sorun olabilir.
market linki : [Only registered and activated users can see links]?t=W251bGwsMSwxLDEsIml0Lm1lZ GlldmFsLmJsdWVmdHAiXQ..

kadir_ramazan
03.Haziran.2012, 17:12
Telefonum v 10 yuklu ıken samsung gıbı acılıp turkbey yazıları falan yazmıyordu. Fakat v 11 de turkbey rom yazısı ve androıd yazısı ıle acılıyor. Bunda bır anormallık varmı yokmu?

moonlight
03.Haziran.2012, 17:19
Telefonum v 10 yuklu ıken samsung gıbı acılıp turkbey yazıları falan yazmıyordu. Fakat v 11 de turkbey rom yazısı ve androıd yazısı ıle acılıyor. Bunda bır anormallık varmı yokmu?

v11 Turkbey ve Android yazısıyla açılır açılış animasyonu bu şekilde sıkıntı yok gayet normal

nextman
03.Haziran.2012, 17:56
marketten bluetooth file transfer di galiba böyle bir program var onu bir deneyin eğer olmazsa bluetooth ta sorun olabilir.
market linki : [Only registered and activated users can see links]?t=W251bGwsMSwxLDEsIml0Lm1lZ GlldmFsLmJsdWVmdHAiXQ..

Teşekkkurler arkadaşım tamda ihtiyacım oldugunda yarı yolda bıraktı beni :(

firari
03.Haziran.2012, 18:05
turkbey v12 hazırlanıyormuş ekran resimlerine göz attım v11 göre baya bi değişiklik var ekran resimleri hoş duruyo

hellfire39
03.Haziran.2012, 18:11
arkadaslar cihazima virus bulasti hard reaet felan atsam cihaz kendine gelirmi ve yazilim silinirmi

tokayto
03.Haziran.2012, 18:12
arkadaslar cihazima virus bulasti hard reaet felan atsam cihaz kendine gelirmi ve yazilim silinirmi

Cihaz rootsuz ise fabrika ayarlarina döndurun, yazilim silinmez fakat cihaz fabrikadan cikmis gibi temiz olur.

moonlight
03.Haziran.2012, 19:15
v12 versiyonundan ilk görüntüler ...

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

firari
03.Haziran.2012, 19:21
bu sefer kilit ekranları falan baya var değişikliye uğramış bunlarda değişiklik listesi

Turkbey Deluxe Ayarlar Modu

Kilit Ekran Sayısı 10 a çıkarıldı

Samsung
Ics
Turkbey
Honeycomp
Sony Xperia X10
Rotary
Gingerbread
Panosonic Eluga
Lg Optimus 4x
Acer Cloud

Turkbey Kilit Ekranına Uygulama Seçimi
Kilit Ekranı için duvar kağıdı seçimi

Özel Ayarlar
Saat Ayarları
Saat Renk Ayarları
Batarya Kullanım çizgisi
Batarya Stilleri
Sinyal durum stilleri
Widget Düğme Ayarları

Csc ülke kodları değiştirme
Yedekleme Sistemi
Optimizasyon
Sistem Ses Ayarları
Extralar
Cihaz Bilgisi Görme
Pencere Animasyonları
Geçiş Animasyonları
Crt animasyonu aç kapa sistemi
Sayaç sıfırlama ve sarı üçgen kaldırma
Yazı tipi boyutlarını ölçeklendirme

Bildirim ekranı düğmeler altına text ler eklendi
Airdroid 1.06 update edildi
Google Maps 6.8.0 (Navigasyon Yok)
Transparan Arama Ekranı
Transparan Konuşma Ekranı
Transparan Mms Ekranı
Sistem buttanları tekrardan beyaz textler siyah
Orjinal not uygulaması kaldırıldı
Yeni tarafımdan modlanan saat hatırlatıcı not uygulaması eklendi
İcs kamera sistemden kaldırıldı

Opel's Driver
03.Haziran.2012, 21:22
Merhaba Arkadaşlar ;

Turkbey ROM V11 Kurulu bende. Gayet Süper hızlı ve stabil çalışıyor. Yanlız tek sorunum var. Marketten bir uygulamayı indirdiğimde , hani indirme tamamlanınca 2 seçenek çıkıyor ya " AÇ " Ve " Yüklemeyi Kaldır " Bunlardan Herhangi birini tıkladığımda Apex Launcher Durduruldu hatası alıyorum telefon kilitleniyor. Fakat Ben TW Kullanıyorum Apex Kullanmıyorum.Buna rağmen bu hatayı alıyorum. Marketten uygulama falan indirmezsem hiçbir sorun yok gerisi süper.
Bu Sorun neden kaynaklanıyor olabilir...

ms1907
03.Haziran.2012, 21:26
yapım tarihine bakın :) 05.06.2012

daha da görsel olmuş inş yeni sağlam yazılımlar filan da vardır s3 ten filan.

firari
03.Haziran.2012, 21:34
Merhaba Arkadaşlar ;

Turkbey ROM V11 Kurulu bende. Gayet Süper hızlı ve stabil çalışıyor. Yanlız tek sorunum var. Marketten bir uygulamayı indirdiğimde , hani indirme tamamlanınca 2 seçenek çıkıyor ya " AÇ " Ve " Yüklemeyi Kaldır " Bunlardan Herhangi birini tıkladığımda Apex Launcher Durduruldu hatası alıyorum telefon kilitleniyor. Fakat Ben TW Kullanıyorum Apex Kullanmıyorum.Buna rağmen bu hatayı alıyorum. Marketten uygulama falan indirmezsem hiçbir sorun yok gerisi süper.

Evt o hata bendede mevcut apex durdurmaya zorla ayarlardan bi sikinti kalmaz

Türkbey
03.Haziran.2012, 23:08
Merhaba Arkadaşlar ;

Sistemden tw launcher kaldır sorun kalmaz.İkis beraber olunca bir şekilde çakılma oloyur sistem dosyalarında.

Yani demek şstediğim kullamadını sistemden komple kaldırman.Bir kaç kişide bu şekilde çözüm bulmuştuk

tokayto
03.Haziran.2012, 23:10
Sistemden tw launcher kaldır sorun kalmaz.İkis beraber olunca bir şekilde çakılma oloyur sistem dosyalarında.

Yani demek şstediğim kullamadını sistemden komple kaldırman.Bir kaç kişide bu şekilde çözüm bulmuştuk

Hazir siz burdayken bir soru sorayim, en son S3 alacaginiz konusuluyordu ve S2 icin ROM gelistirmeyeceginiz söylentileri vardi.. Bunun asli nedir ? S3 aldiginizda S2 ROM'lara son vericekmisiniz ?

Türkbey
03.Haziran.2012, 23:53
Hazir siz burdayken bir soru sorayim, en son S3 alacaginiz konusuluyordu ve S2 icin ROM gelistirmeyeceginiz söylentileri vardi.. Bunun asli nedir ? S3 aldiginizda S2 ROM'lara son vericekmisiniz ?

s3 aldığımda artık s2 romu hazırlamıcam ne yazikki arkadaşlar.

firari
04.Haziran.2012, 00:04

yapmayın hocam mahrummu kalıcaz artık turkbey rom dan:(

hellfire39
04.Haziran.2012, 00:08
cihazim rootlu ve turrkbey romu yuklu *2767*3855# yapsam bir sorun olurmu hard reset yapsam

hellfire39
04.Haziran.2012, 00:09
Cihaz rootsuz ise fabrika ayarlarina döndurun, yazilim silinmez fakat cihaz fabrikadan cikmis gibi temiz olur.

cihazim rootlu ve turrkbey romu yuklu *2767*3855# yapsam bir sorun olurmu hard reset yapsam

Matt
04.Haziran.2012, 00:11

Rootlu telefona hard reset , fabrika ayarlarına döndürme gibi işlemler yaparsanız telefon açılış erkanında kalır. Tekrar flashlamak istiyorsanız recovery moddan super wipe ve kernel temizleyici telefonu açmadan romu flashlayın.

hellfire39
04.Haziran.2012, 00:18
Rootlu telefona hard reset , fabrika ayarlarýna döndürme gibi iþlemler yaparsanýz telefon açýlýþ erkanýnda kalýr. Tekrar flashlamak istiyorsanýz recovery moddan super wipe ve kernel temizleyici telefonu açmadan romu flashlayýn.

benim amacim telefonum sapitti sanirim virus var onun icin ugrasiyorum en azindan romlara felan bise olmasin dedim

Matt
04.Haziran.2012, 00:21
benim amacim telefonum sapitti sanirim virus var onun icin ugrasiyorum en azindan romlara felan bise olmasin dedim

Recovery Moda girerek superwipe ve kernel temizleyici flashlayın. Ardından telefonu açmadan download moda alın ve firmware yükleyin. Root kalksın. Bir kez fabrika ayarlarına döndürüm ardından hard reset atın. Olmadı sd cardı biçimlendirerek bütün verileri sileceksiniz.

moonlight
04.Haziran.2012, 00:29

Turkbey Romlarını PC den silmeyin arkadaşlar ne yazık ki S2 için SON ROM'lar ...

hellfire39
04.Haziran.2012, 00:29
Recovery Moda girerek superwipe ve kernel temizleyici flashlayýn. Ardýndan telefonu açmadan download moda alýn ve firmware yükleyin. Root kalksýn. Bir kez fabrika ayarlarýna döndürüm ardýndan hard reset atýn. Olmadý sd cardý biçimlendirerek bütün verileri sileceksiniz.

EYVALLAH hocam biraz zahmetli olucak ama sagol

moonlight
04.Haziran.2012, 00:31

Recovery Moda girerek superwipe ve kernel temizleyici flashlayın. Ardından telefonu açmadan download moda alın ve firmware yükleyin. Root kalksın. Bir kez fabrika ayarlarına döndürüm ardından hard reset atın. Olmadı sd cardı biçimlendirerek bütün verileri sileceksiniz.

EYVALLAH hocam biraz zahmetli olucak ama sagol

arkadaşım senin PC dede virüs var bak yazıların bile bozuk çıkıyor öncelikle PC ye format atmalısın sıkıntının kaynağı PC dir indirdiğin dosyaya anında virüs bulaşıyor !!!

firari
04.Haziran.2012, 00:37
Turkbey Romlarını PC den silmeyin arkadaşlar ne yazık ki S2 için SON ROM'lar ...

evet çok kötü oldu s3 aldığı zaman buna rom yapmaya başlıcak

padisah_58
04.Haziran.2012, 09:28
su sgs2 ye htc sense arayuzlu guzel bir rom cikarmiyorlar arkadas. ne varsa apexde tw arayuzu apexe bin ceker. sense arayuzu ve widgetleri eklense (launcher olmayacak) onnumara olur

zekiusen
04.Haziran.2012, 09:48
Türkbey e teşekkür ederiz.özellikle romları çok stabil çalışıyordu.bende 15-20 gün içinde gs3 alacam.artık gs3 le Türkbey romlarla yola devam edeceğiz inşaallah;)

tokayto
04.Haziran.2012, 10:15
Hayırlısı olsun diyelim ama en son bir grup oluşturmayı düşünüyorum gibi birsey okumuştum diye hatırlıyorum,eğer bu doğru ise S2 için olan Turkbey Rom projesini bu gruba devretmek gibi bir durum söz konusu olabilir mi bilmem..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Mersosayhan
04.Haziran.2012, 23:22
V12 cikmak uzere

moonlight
04.Haziran.2012, 23:33
v12 yarın çıkıyor...

servet18
05.Haziran.2012, 00:26
Arkadaslar v12 suan test asamasinda cikti cikacak

tokayto
05.Haziran.2012, 00:48
Arkadaslar v12 suan test asamasinda cikti cikacak

Ciksinda görelim :) Nedense bu son surum gibi bir his var icimde :) ama bellide olmaz tabiki :)

firari
05.Haziran.2012, 00:59
Ciksinda görelim :) Nedense bu son surum gibi bir his var icimde :) ama bellide olmaz tabiki :)

çıkacaktı ama bazı sıkıntılar olmuş düzeltmesini yapıp yayınlayacakmış bugün 15:15 hazırmış inş.

servet18
05.Haziran.2012, 11:53

valla tokayto hocam benimde içimde öyle bi korku var ama hadi hayırlısı

nextman
05.Haziran.2012, 12:10
v11 de sıkıntılar yaşadım ilk defa canım çok sıkıldı tam tatilde hemde telefonu cafelere bağlanıp dosya atmak ta içimden gelmedi mecbur v11'e döndüm kapanma sorunu,arandığımda karşı taraf telefon çalıyor diyor ama telde hareket yok vs vs neyse eve döndüğümde artık tüm wipe işlemlerini yapar kurarım artk şimdilik dokunmuyorum :(

alpikks
05.Haziran.2012, 12:33
aynı sıkıntı bendede oldu.arandığımda ses var ama görüntü 2-3 sn sonra çıkıyordu.Umarım v12 stabil olur ve türkbey rom s2 romu yapmayadevam eder

nextman
05.Haziran.2012, 12:36
aynı sıkıntı bendede oldu.arandığımda ses var ama görüntü 2-3 sn sonra çıkıyordu.Umarım v12 stabil olur ve türkbey rom s2 romu yapmayadevam eder

Temennimiz o tabiki Stabil rom bulmak kolay değil çünkü dene kur kaldır.Aslında ben rom denemeyi kumdan kale yapmaya benzetiyorum yapıyorsunuz kuruyorsunuz bir uygulama tüm romda sorunlara neden oldumu saç başı yoluyorsunuz :D

serkandaggi
05.Haziran.2012, 14:19
V12 çıktı arkadaşlar

Catastrophe
05.Haziran.2012, 14:27
Hayırlı olsun. Umarım sonuncusu olmaz...

Catastrophe
05.Haziran.2012, 14:29
Linkini hemen isteyen arkadaşlar var ise buradan indirebilirler.

alpikks
05.Haziran.2012, 14:40
Büyük ihtimalle sonuncsuymuş.

Catastrophe
05.Haziran.2012, 14:51
Malesef başka bir forumda kendi ağzından şu şekilde bir açıklama var.

evet iyi günlerde kullanın arkadaşlar

laptobumu servise yolluyorum.Herhalde 15 gün falan olmayabilir.

Artık v12 size son emanet olabilir

Yinede s3 sonrasında da s2 için beklemeye devam edeceğiz.

tokayto
05.Haziran.2012, 14:53
Konuya v12 surumunun linki,özellikleri ve resimleri eklenmistir.

zulkarneyn37
05.Haziran.2012, 15:53
Navigasyon ve kameranin kaldirilmasi iyi olmamis.

nextman
05.Haziran.2012, 17:23
Arkadaşlar yeni bir rom kurmadan önce veya kurduktan sonramı super wipe ve ultimate kernel işlemlerini yapmamız gerekiyor ?

tokayto
05.Haziran.2012, 17:49
Arkadaşlar yeni bir rom kurmadan önce veya kurduktan sonramı super wipe ve ultimate kernel işlemlerini yapmamız gerekiyor ?

Kurmadan önce yapmak gerekiyor.

qqqqqq0
05.Haziran.2012, 17:54
qqqqqq0:.
Turkbey ve güncelleme durumu?

tokayto:.
S3 alacagi icin artik S2 icin ROM gelistirmeyi durdurucakmis.

qqqqqq0:.
Peki v12 de kamera ve gps kaldırıldı demiş bir arkadas dogru mu?

tokayto:.
Aciklamada navigasyon yok yazilmis kamera ile ilgili emin degilim. Ama kamera neden kaldirilsin ki kaldirilsa bile mutlaka yerine baska bir kamera eklenmistir. Kamerasiz olarak verilecegini sanmiyorum ROM'un.

tokayto
05.Haziran.2012, 18:00

Aciklamada navigasyon yok yazilmis kamera ile ilgili emin degilim. Ama kamera neden kaldirilsin ki kaldirilsa bile mutlaka yerine baska bir kamera eklenmistir. Kamerasiz olarak verilecegini sanmiyorum ROM'un.

Aynen söyledigim gibi :)

zulkarneyn37
05.Haziran.2012, 18:02

Navigasyon ve v11 de olan ikinci kamera kaldirilmis. Kaldirilan kamerada panoramik cekim yapilabiliyordu ben cok sevmistim onu :)

ms1907
05.Haziran.2012, 18:15
son olması kötü olur

nextman
05.Haziran.2012, 18:39
Şuan kurdum şimdilik guzel ama uygulama hic yuklemeden birkac gun deneyip emin olcam

ms1907
05.Haziran.2012, 19:28
ekrandan ss nasıl alıyoruz bunlarda programsız? bi ara power+ aşağı ses tuşu denmişti artık hiç biri çallışmıyor hangi tuşları kombinasyonları denediysem

zulkarneyn37
05.Haziran.2012, 20:02
ekrandan ss nasıl alıyoruz bunlarda programsız? bi ara power+ aşağı ses tuşu denmişti artık hiç biri çallışmıyor hangi tuşları kombinasyonları denediysem

Ses kisma ve guc tusu. Biraz uzun basman gerekir.

BabekDesign
05.Haziran.2012, 20:07
son olmasi beni cok uzdu acikcasi:( Ben de mi s3'e geceyim?:D alismistim s2'ye ve her gun yeni turkbey rom cikmasina:D

Opel's Driver
05.Haziran.2012, 20:16
2115

Arkadaşlar Ekranın En Sol Üst köşesine yarım incecik bir çizgi geldi V12 Sürümünü yükleyince ne yaptımsa yok edemedim bu nedir acaba yaa Sizdede varmı böle bişey ?

zulkarneyn37
05.Haziran.2012, 20:27
2115

Arkadaşlar Ekranın En Sol Üst köşesine yarım incecik bir çizgi geldi V12 Sürümünü yükleyince ne yaptımsa yok edemedim bu nedir acaba yaa Sizdede varmı böle bişey ?

Yeni şarj göstergesi o. Kapatmak için Ayarla > Sistem Özelleştirme > Özel Ayarlar > Batarya Bar > Pil Barın tikini kaldır.

Opel's Driver
05.Haziran.2012, 20:33
Teşekkür ederim Yaptım Oldu :)

zulkarneyn37
05.Haziran.2012, 20:37
Teşekkür ederim Yaptım Oldu :)

:D rica ederim.

djdeycan
05.Haziran.2012, 22:42
turkbey ustamıza son ricamız olsa son çıkardığı romu için klasık görünümlü bar ikonları olsa sadece 15 li bardaki ikonlar değişsee olmazmıı :/

cargo3230
06.Haziran.2012, 00:45
arkadaşlar navigasyon yok ne demek internet bağlantısı olmadan uyduya bağlanmıyacak mı yani öyleyse kurmayalım ?????

zulkarneyn37
06.Haziran.2012, 00:50
arkadaşlar navigasyon yok ne demek internet bağlantısı olmadan uyduya bağlanmıyacak mı yani öyleyse kurmayalım ?????

Navigasyon ve gps farklı şeyler.

cargo3230
06.Haziran.2012, 00:54
Navigasyon ve gps farklı şeyler.
eyvallah kardeş anladım şimdi zaten bunu kullanmıyom igo yu kullanıyom sorun yok yani...

06-Ayhan
06.Haziran.2012, 02:41
Evet arkadaslar ne yazikki bugun v12 ile Turkbey sona erdi Turkbeye yaptiklari için cani gonulden tesekkur ediyoruz

Turkbey'den Alintidir

05/06/2012 TurkbeyRom Ics V12 4.0.3 Blue-Black Themed XWLPF ONLİNE

Romu kullanıp destek veren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Bugün itibarı ile s3 e gecip s2 yi elimden çıkardım.artık s3 konu başlığı altında yeni romlarla sizlerle olacagim.

cargo3230
06.Haziran.2012, 12:06
Evet arkadaslar ne yazikki bugun v12 ile Turkbey sona erdi Turkbeye yaptiklari için cani gonulden tesekkur ediyoruz

Turkbey'den Alintidir

05/06/2012 TurkbeyRom Ics V12 4.0.3 Blue-Black Themed XWLPF ONLİNE

Romu kullanıp destek veren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Bugün itibarı ile s3 e gecip s2 yi elimden çıkardım.artık s3 konu başlığı altında yeni romlarla sizlerle olacagim.
belki beğenmez s3 ü s2 ye geri döner ;) polyannacılık oldu ama olsun...:cool:

Matt
06.Haziran.2012, 12:25
belki beğenmez s3 ü s2 ye geri döner ;) polyannacılık oldu ama olsun...:cool:

Biraz fazla iyimser olmuş :)
Turkbey'e teşekkür etmekten ve yeni telefonu için hayırlı olsun demekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Tabi Galaxy S 3 'e geçenler için iyi haber bu. Benim gibi Galaxy S 2'de kalanlar için de üzücü.

djdeycan
06.Haziran.2012, 12:31
bencde galaxy s2 candır ya geçmeyin s3 e aramızda kalın güzel güzel romlar çıkıyodu 70 ten fazla rom dened,m bugune kadar ikonları yuzunden uzun süre kullanmıyodu keşke şu 15 li wifi gps data nı olduğu yerdeki ikonları klasık görünm yapsak okadar olsa başka rom denemeye gerek yok

fatihtemizer
06.Haziran.2012, 12:52
Turkbeye tesekkurler emeklerinden dolayi..hayirlisi artik uzun bir sure V12 de kalirim bende..S3 e gecmek belki o da ilerde..

nextman
06.Haziran.2012, 17:33
Umarım tekrar s2 romlar devam eder :(

qqqqqq0
06.Haziran.2012, 17:42
v12 de NewDialerthanksray.zip ne işe yarıyor?

tokayto
06.Haziran.2012, 17:43
v12 de NewDialerthanksray.zip ne işe yarıyor?

Arama tuslarinin buludundugu kismi degistiriyor, yani isminden ben onu anladim.

djdeycan
06.Haziran.2012, 21:01
ya şu 15 li bardaki ikonları değiştirmenin yolu yokmu ya

kalhammm
06.Haziran.2012, 21:23
merhaba arkadaşlar birşey soracağım ben turkbey rom u yüklemek istiyorum fakat swyp özelliğini kaybediyorum swip özelliği gitmeden bu romu yüklemnin yollu var mı

Dodo_c11
06.Haziran.2012, 22:25
Beyler ben bu romu yeni kurdum ama apex falan bi değişik geldi kaldıramıyormuz birde klasör açmayı beceremedim nasıl açılıyor ?

Matt
06.Haziran.2012, 22:30
Beyler ben bu romu yeni kurdum ama apex falan bi değişik geldi kaldıramıyormuz birde klasör açmayı beceremedim nasıl açılıyor ?

İsterseniz Titanium Backup ile kaldırın.
Apex'de uygulamalar menüsünde klasör açılamıyor , ana ekranda da kısayolları üst üste getirin , klasör açılacaktır.

Dodo_c11
06.Haziran.2012, 22:49
İsterseniz Titanium Backup ile kaldırın.
Apex'de uygulamalar menüsünde klasör açılamıyor , ana ekranda da kısayolları üst üste getirin , klasör açılacaktır.

tamam teşekkür ederim

Matt
06.Haziran.2012, 22:50
tamam teşekkür ederim

Rica ederim. Eğer ilk custom romsa Apex'e hemen alışamayabilirsin. Ben de ilk başta alışamadım ama artık Apex'siz olmuyor.

28573
06.Haziran.2012, 23:12
Rom yüklediğimizde kernel değişiyor mu
Telefonunun orijinal kernelini yükleyebilir miyim
ve en uzun dayanan kernel nedir

Matt
06.Haziran.2012, 23:16

Roma entegre edilen kernel ne ise , kerneliniz o olur. Daha sonradan değiştirilebilir.
Yükleyebilirsiniz ancak bence gerek yok. Yapılan kerneller arasında çok başarılı olanlar var.
İmzamda bulunan SpeedMod Kernel bataryayı en uzun götüren kerneldir. Gerçekten çok başarılıdır.

mrdmrc
06.Haziran.2012, 23:26

Degistrilir sorun olmaz siyah kernelle gelicek versiyonu aklimda degil ama 3.3.1 in baterry performansi cok guzellesmis muhtemelen hanimdan firca yememek icin guzellesmis :) birde speedmod tavsiye ediyorlar ben memnun kalmamistim ama memnun olan uyeler var :)

Sent from my GT-I9100 using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

28573
06.Haziran.2012, 23:37
İkinize de teşekkurler sayenizde iOS'dan Android'e gecis yapmaya basladim.:)

Tapatalk 2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

Matt
06.Haziran.2012, 23:38

Rica ederiz :)

mrdmrc
06.Haziran.2012, 23:44

Estağfrullah herzaman :)

tandogan84
07.Haziran.2012, 01:12
indirme linkindeki zip. dosyalarından sadece turkbey v12 olanı mı indiriyoruz . yoksa 3 tane zip. dosyasının hepsini mi arakdaslar ? :)

Matt
07.Haziran.2012, 01:14
indirme linkindeki zip. dosyalarından sadece turkbey v12 olanı mı indiriyoruz . yoksa 3 tane zip. dosyasının hepsini mi arakdaslar ? :)

Diğerlerini isteğe göre indirebilirsiniz. Önemli olan Turkbey v12 dir. Diğerleri zorunlu degil

Sent from my GT-I9100

Emre Bayrak
07.Haziran.2012, 18:09
Merhaba
Turkbey Rom v12 silindimi? Ne olup bittigini pek anlamis degilim.

zulkarneyn37
07.Haziran.2012, 18:33
Merhaba
Turkbey Rom v12 silindimi? Ne olup bittigini pek anlamis degilim.

Evet silinmiş.

djdeycan
07.Haziran.2012, 19:05
turkbey v12 silmiş bize kıyap yapıp son kez bugun aldığı galaxys3 ün tüm özelliklerini protlucakmı yoksa link hatalımı bilgisi olan varmı ?

Frost35
07.Haziran.2012, 19:29
Ben öğlen indirmiştim

ms1907
07.Haziran.2012, 21:14
bir sorum ve ya şikayetim var son sürüm siyahla ( s2 için) v12 var ama deli gibi şarj yiyor. juice defender var tweaksden battery seçtim müzik net vs de dakika da %1 gidiyor en aşağı. cwm den wipe battery stats vs yaptım yine aynı bir de şarj da ve normalde bazen çok ısınıyor

djdeycan
07.Haziran.2012, 22:08
kernel temizleyici ile speed mod kernel yükle sorunun düzelir

ms1907
07.Haziran.2012, 22:17
kernel temizleyici ile speed mod kernel yükle sorunun düzelir

geçtim o yollardan...

tokayto
07.Haziran.2012, 22:18
bir sorum ve ya şikayetim var son sürüm siyahla ( s2 için) v12 var ama deli gibi şarj yiyor. juice defender var tweaksden battery seçtim müzik net vs de dakika da %1 gidiyor en aşağı. cwm den wipe battery stats vs yaptım yine aynı bir de şarj da ve normalde bazen çok ısınıyor

Kernel degistirin o zaman...

tokayto
07.Haziran.2012, 22:21
Link malesef silinmis elinde olupta upload edebilicek olan var mi ?

ms1907
07.Haziran.2012, 22:26
Kernel degistirin o zaman...

rom dan kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum diğer kernellerde de denedim.

firari
07.Haziran.2012, 22:54
turkbey v12 romu indirememiş arkadaşlar için linki veriyorum [Only registered and activated users can see links]

tokayto
07.Haziran.2012, 22:54
rom dan kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum diğer kernellerde de denedim.

Turkbey ROM zaten sarj olarak daha hizli tukenir fakat bunun yaninda cok hizli ve stabildir. Eger kerneller ilede sorun cözulmediyse bilemiyorum.

Mersosayhan
07.Haziran.2012, 23:06
su an gayet guzel sorun yok arkadaslar ısınma sarj gıbı sımdılık wıfı sorunum var sınyal gıdıp gelıyor

firari
07.Haziran.2012, 23:07
[QUOTE=tokayto;110403]Turkbey ROM zaten sarj olarak daha hizli tukenir fakat bunun yaninda cok hizli ve stabildir. Eger kerneller ilede sorun cözulmediyse bilemiyorum.[/QUOT

kardeş verdiğim linki sayfaya ekleyebilirmisin

tokayto
07.Haziran.2012, 23:12
turkbey v12 romu indirememiş arkadaşlar için linki veriyorum [Only registered and activated users can see links]

Sagolasin kusura bakma görmemisim linki. Hemen ekliyorum konuya...

firari
07.Haziran.2012, 23:20
Sagolasin kusura bakma görmemisim linki. Hemen ekliyorum konuya...

rica ederim:)

moonlight
07.Haziran.2012, 23:35
fakat Orjinali neden silin ?

firari
07.Haziran.2012, 23:41

linkten bahsediyorsan link yoktu silinmişti indirmek isteyen arkadaşlarda indiremiyorlardı

mrdmrc
07.Haziran.2012, 23:44

TURKBEY ROM ICS V12 BLUE BLACK THEMED NO WİPE

Remove the download link..By the wish of goa team.

this topic was closed for me

Regards and good work everyone....

TURKBEY S3 DEVRINI BASLATTI VE XDADA Kİ PAYLASIM SQYFASINI KAPATTI ORJINAL LINKIDE GOA TEAM OLARAK SILDILER ARTIK S2 ICIN YAYIN YAPMIYCAK ....

ms1907
07.Haziran.2012, 23:46
bu konu da burda kapanır abi.. bir devrin sonuna geldik. artık s2 lerde s lerin yaşadıklarını yaşayacak.

mrdmrc
07.Haziran.2012, 23:52
bu konu da burda kapanır abi.. bir devrin sonuna geldik. artık s2 lerde s lerin yaşadıklarını yaşayacak.

Oyle dusunme turkbey tek basina bir gelistrici diger gelistriciler ekip olarak calisiyorlar ve sadece s2ye calismiyorlar note nexus ve s2ye calisan ekipler var ve birakmazlar sadece turk romlardan birini kaybetmis olduk okadar :)

ms1907
07.Haziran.2012, 23:54
bilmiyom valla :) belki onun sistemi üzerine çalışan olsa güzel olabilir. ama s2 nin de tahtı sallanıyor işte :) biz de mi s3 e ya da başkalarına geçecez ?

moonlight
08.Haziran.2012, 00:15
TURKBEY S3 DEVRINI BASLATTI VE XDADA Kİ PAYLASIM SQYFASINI KAPATTI ORJINAL LINKIDE GOA TEAM OLARAK SILDILER ARTIK S2 ICIN YAYIN YAPMIYCAK ....

Hayırlı olsun diyelim dostum

mrdmrc
08.Haziran.2012, 00:37
Hayırlı olsun diyelim dostum

Aynen :)

djdeycan
08.Haziran.2012, 18:40
birşeyi daha unutmamak lazım galxy s2 nin dosyalama sistemi çok karmaşık ve üzerinde çalışması çok zor fakat s3 çok daha rahat çalışılabilcek bi sistem kullanıyormuş diye duydum geliştiricilerde artık romlarının final versiyonlarını yayımlayıp bırakabilir aslında şu açıdan bakın artık yeter ya hergün cihaza bi rom atıyorum 50 den fazla oldu değiştirdiğm rom artık birini seçip kullanıcaz

tokayto
08.Haziran.2012, 18:52
birşeyi daha unutmamak lazım galxy s2 nin dosyalama sistemi çok karmaşık ve üzerinde çalışması çok zor fakat s3 çok daha rahat çalışılabilcek bi sistem kullanıyormuş diye duydum geliştiricilerde artık romlarının final versiyonlarını yayımlayıp bırakabilir aslında şu açıdan bakın artık yeter ya hergün cihaza bi rom atıyorum 50 den fazla oldu değiştirdiğm rom artık birini seçip kullanıcaz

Dosyalama sistemi cok karmasik derken ne karmasik mesela ? S3 'un kullandigi sistem neymis aydinlatabilirmisiniz ? Cihaza her gun niye ROM yuklemek zorunda hissediyorsunuz ki kendinizi :) sonucta sizi zorlayan birsey yok, ben sahsen yeni surum bir ROM ciksa bile özelliklerine bakip öyle yukluyorum, ne cikartilmis ne eklenmis tarzinda , bence sizde öyle yapin :)

djdeycan
08.Haziran.2012, 19:39
teması hoşuma gidiyo kuruyom öle yani okuduğum yazıyı bulup buraya kopyalayım öle daha açıklayıcı olabilir

djdeycan
08.Haziran.2012, 19:40
Galaxy S III, Galaxy S II ve Galaxy Note’a kıyasıyla standart boot.img biçimini kullanıyor. Diğer cihazlar, çalışılması çok daha güç olan zImage biimini kullanıyorlar. Faydalı olabilecek diğer bir farklılık ise, Galaxy S III’ün kurtarma bölümünü kullanma şekli. Bu sayede geliştiriciler, kurtarmayı kernel’den tamamen farklı olarak flash’layabiliyorlar.

Chainfire’ın bildirdiği en önemli bilgi ise Galaxy S III’ün kilidini açmanın daha kolay olması. Chainfire’a göre bu konuda “herkes, Samsung’a teşekkür etmeli”.

şöyle bi yazıydı

tokayto
08.Haziran.2012, 19:42
Galaxy S III, Galaxy S II ve Galaxy Note’a kıyasıyla standart boot.img biçimini kullanıyor. Diğer cihazlar, çalışılması çok daha güç olan zImage biimini kullanıyorlar. Faydalı olabilecek diğer bir farklılık ise, Galaxy S III’ün kurtarma bölümünü kullanma şekli. Bu sayede geliştiriciler, kurtarmayı kernel’den tamamen farklı olarak flash’layabiliyorlar.

Chainfire’ın bildirdiği en önemli bilgi ise Galaxy S III’ün kilidini açmanın daha kolay olması. Chainfire’a göre bu konuda “herkes, Samsung’a teşekkür etmeli”.

şöyle bi yazıydı

Valla elinizdeki cihaz belli S3te belli bi cihaz niye böyle s3'ten neden farkli demek gibi bir luksumuz yok simdilik... Ama ROM konusunda dedigim gibi her cikan ROM'u kurmaniza gerek yok. Özelliklrine bakip ona göre kurulumu yapin...

djdeycan
08.Haziran.2012, 19:50
şuan zaten kullandığım bi rom var ve gayet memnunm değiştirmemeye karar verdim

tokayto
08.Haziran.2012, 19:52
şuan zaten kullandığım bi rom var ve gayet memnunm değiştirmemeye karar verdim

Nasil diyorsaniz...

djdeycan
08.Haziran.2012, 20:09
ben sadce fikrimi sölemek istemiştim okuduğm bu yani bide düşündüklerim tabiki bende isterim yeni romlar çıksın daha hızlı daha stabil olan yeni kerneller çıksın şarjı çok uzun giden yada hızları çok iyi olan

tokayto
08.Haziran.2012, 20:54
ben sadce fikrimi sölemek istemiştim okuduğm bu yani bide düşündüklerim tabiki bende isterim yeni romlar çıksın daha hızlı daha stabil olan yeni kerneller çıksın şarjı çok uzun giden yada hızları çok iyi olan

Slim ICS öneririm.

Arthur
08.Haziran.2012, 21:21
Arkadaşlar versiyon 12 yi indiriyorum ics ye yukleyebilirim dimi sorun olmaz

firari
08.Haziran.2012, 21:27
Arkadaşlar versiyon 12 yi indiriyorum ics ye yukleyebilirim dimi sorun olmaz

yükleyebilirsin no problem

Arthur
08.Haziran.2012, 21:38
baslatmadan önce uygulamalidir. " cache, advanced/wipe dalvik cache ve advanced/fix permissions "

Fixs permision yaptım 5 dk dir bekliyorum böylemi yoksa bendemi aksilik var

firari
08.Haziran.2012, 21:53
baslatmadan önce uygulamalidir. " cache, advanced/wipe dalvik cache ve advanced/fix permissions "

Fixs permision yaptım 5 dk dir bekliyorum böylemi yoksa bendemi aksilik var

biraz bekle ilk açılış geç oluyor olmazsa tekrardan yüklersin superwıpe ve kernel temizleyici kullanarak yükleyebilirsin

djdeycan
08.Haziran.2012, 22:04
Slim ICS öneririm.
aokb yazılımlara alışamadım çok farklı

tandogan84
08.Haziran.2012, 23:47
v12 kaldırılmış v11 yüklesem fark eden bir şey var mı acaba ?

Matt
08.Haziran.2012, 23:49

V12'de özelleştirme kısımlarına başka seçenekler de eklenmiş. Ayrıca önceki versiyonda olmayan birçok kilit ekranı mevcut. v12 daha iyidir , linkler konusunda da Turkbey'le konuşmak gerekiyor , xda üzerinde de sayfasından linkleri , her şeyi kaldırmış.

firari
08.Haziran.2012, 23:51

link duruyo indirebilirsiniz dün günceledik

Matt
09.Haziran.2012, 00:01

Firari 'nin dediği gibi link çalışıyor , ben de linki kontrol etmeden yorum yapmışım :)

link duruyo indirebilirsiniz dün günceledik

eticin16
09.Haziran.2012, 01:28
arkadaşlar bilgisi olan açıklayabilirmi acaba benim telde ne root var nede kernel yuklu benim bu rom kurmam için normal odin ile yukleme yapmam mı lazım yoksa konuda anlatılan şekildemi yapmam lazım ama o şekilde yapmam içinde root yapmam lazım sanırım bilgi verirseniz sevinirim ıcs son surum yuklu yani telefon orjinal şekilde duruyor bi oynama yok

Matt
09.Haziran.2012, 01:30
arkadaşlar bilgisi olan açıklayabilirmi acaba benim telde ne root var nede kernel yuklu benim bu rom kurmam için normal odin ile yukleme yapmam mı lazım yoksa konuda anlatılan şekildemi yapmam lazım ama o şekilde yapmam içinde root yapmam lazım sanırım bilgi verirseniz sevinirim ıcs son surum yuklu yani telefon orjinal şekilde duruyor bi oynama yok

Odin ile yükleme yapamazsınız. Yükleme için root etmeniz gereklidir. Arama tuşları ile *#1234# yazın ve PDA kısmında yazanı velirtin , ona göre root dosyası seçeceğiz. Daha sonra devam edebilirsiniz.

eticin16
09.Haziran.2012, 11:58
siyah kernel'da sanırım otomatik root yapıyordu ilk önce onu kursam sonrada bu romu kursam olurmu acaba ben pek anlamadığım için şimdi root işine fazla girmieyim siyah kernel odinden direk yukleniyordu sanırım

tokayto
09.Haziran.2012, 12:05
siyah kernel'da sanırım otomatik root yapıyordu ilk önce onu kursam sonrada bu romu kursam olurmu acaba ben pek anlamadığım için şimdi root işine fazla girmieyim siyah kernel odinden direk yukleniyordu sanırım

Bu ROM'u kurmak icin önce Stock ROM'unuzu rootlamaniz gerekir ki bunu siyah kernel ilede yapabilirsiniz. Turkbey ROM kurduktan sonrada istediginiz kerneli yukleyebilirsiniz. ( S2 icin )

eticin16
09.Haziran.2012, 12:26
tamam çok sağol arkadaşım bilgilendirdiğin için teşşekürler siyah kernel kurayım sonrada turk bey rom kurayım herhalde yeni başlaan birisi için bu rom güzeldir

Arthur
09.Haziran.2012, 13:00

Samsung
Ics
Turkbey
Honeycomp
Sony Xperia X10
Rotary
Gingerbread
Panosonic Eluga
Lg Optimus 4x
Acer Cloud

Bunları nerden apıyoruz bulamadım

cargo3230
09.Haziran.2012, 14:03

Samsung
Ics
Turkbey
Honeycomp
Sony Xperia X10
Rotary
Gingerbread
Panosonic Eluga
Lg Optimus 4x
Acer Cloud

Bunları nerden apıyoruz bulamadım
ayarlarda sistem özelleştirme var ordan yapacaksın....

rsl99
09.Haziran.2012, 15:28
ics turkbeyromda hotspot ağları nasıl görebilirim?

cankat47
09.Haziran.2012, 18:36
v12 yi telefonuma kurdum ama sürekli donuyor kasılıyor hata veriyor sebebi nedir
güzel bir kurulum için ne önerirsiniz.

moonlight
09.Haziran.2012, 18:48
v12 yi telefonuma kurdum ama sürekli donuyor kasılıyor hata veriyor sebebi nedir
güzel bir kurulum için ne önerirsiniz.

1. Super Wipe (nomal wipeler değil !!!)
2. Kernel Script

yaparak kur hiç bir sıkıntı yaşamazsın

muhtarr
10.Haziran.2012, 00:29
Arkadaslar turkbey kilit ekrani temasini ayrica bulabilirmiyiz

otan35
10.Haziran.2012, 23:47
yanlış bi rom yükledim ekranda ingilizce türkcesi Firmware güncellemesi bir sorun Kies firmware güncellemesi Bir ​​srun Ile karsılastı Lutfen kurtarma modunu seçin karşılaştı tekrar deneyin ve ne recoveyy mod ne de kiesten baglanıyo napıcaz :s

Matt
10.Haziran.2012, 23:50
yanlış bi rom yükledim ekranda ingilizce türkcesi Firmware güncellemesi bir sorun Kies firmware güncellemesi Bir ​​srun Ile karsılastı Lutfen kurtarma modunu seçin karşılaştı tekrar deneyin ve ne recoveyy mod ne de kiesten baglanıyo napıcaz :s

Ne yaparken bu hale getirdiğinizi pek anlayamadım. İlk olarak telefonu kurtaralım daha sonra yüklemeyi tekrarlarsınız. Recovery Moda girmiyorsa eğer telefonu download moda alarak orijinal bir firmware yükleyin. Ardından root ederek Turkbey romu yükleyin.

otan35
10.Haziran.2012, 23:51
bende öyle düşünmüştüm ya yanlış okumusum yazıyı ı9100g yazılımını yükledim ama hata verdi sora böyle oldu teşekkürler

Matt
10.Haziran.2012, 23:57
bende öyle düşünmüştüm ya yanlış okumusum yazıyı ı9100g yazılımını yükledim ama hata verdi sora böyle oldu teşekkürler

Telefonunuz I9100 iken I9100G yazılımı mı yüklediniz ? Yoksa I9100G iken Turkbey mi yüklediniz ?
Kusura bakmayın ancak pek anlamış değilim. Sorunuzu Turkbey konusu altından sorduğunuza göre I9100G telefona Turkbey yüklediğinizi varsayıyorum.

Şuan bir problem var mı ?

eda80
11.Haziran.2012, 00:30
arkadaşlar bir sorum olacak,animasiyonlu duvar kiyadı yukledim ana ekrana yalnız kilit sayfaya bir türlü ekleyemedim.sizden ricam bu mümkünmü,mümkünse nası yapabilirim.teşekürler.

moonlight
11.Haziran.2012, 00:45
arkadaşlar bir sorum olacak,animasiyonlu duvar kiyadı yukledim ana ekrana yalnız kilit sayfaya bir türlü ekleyemedim.sizden ricam bu mümkünmü,mümkünse nası yapabilirim.teşekürler.

mümkün tabi arkadaşım, duvar kağıtlarından animasyonlu duvar kağıtlarını seçerek yaparabilirsin orada yüklediğin animasyonlu duvar kağıdını göreceksin

firari
11.Haziran.2012, 00:49

gogle play storeden go launcher ve go kitleyiciyi indir go kilitleyici ayarlardan

unlock by shaking girip ordan ayarlamayı yapabilirsiniz

eda80
11.Haziran.2012, 00:52
mümkün tabi arkadaşım, duvar kağıtlarından animasyonlu duvar kağıtlarını seçerek yaparabilirsin orada yüklediğin animasyonlu duvar kağıdını göreceksin
ilginiz için teşekür ederim,yalnız sorun orda kilit duvar kağadı galerisine girdimde orda animasyonlu duvar kığatlar görünmüyor

firari
11.Haziran.2012, 00:53
ilginiz için teşekür ederim,yalnız sorun orda kilit duvar kağadı galerisine girdimde orda animasyonlu duvar kığatlar görünmüyor

siz benim dediğim gibi yaparsanız isteğiniz olur

eda80
11.Haziran.2012, 00:56
gogle play storeden go launcher ve go kitleyiciyi indir go kilitleyici ayarlardan

unlock by shaking girip ordan ayarlamayı yapabilirsiniz

go kilitleyici kurulu yalnız ordaki ayarlardanda animasyonlu duvar kağadı görünmüyor

firari
11.Haziran.2012, 01:05
go kilitleyici kurulu yalnız ordaki ayarlardanda animasyonlu duvar kağadı görünmüyor

Ana ekran uzerine hareketli duvar kagidi yaptiktan sonra go kilitleyici acin hemen alt tarafta ayarlar var oradan yapicaksiniz

eda80
11.Haziran.2012, 01:12
Ana ekran uzerine hareketli duvar kagidi yaptiktan sonra go kilitleyici acin hemen alt tarafta ayarlar var oradan yapicaksiniz

birdaha teşekür ederim,dedinizgibi ayarladım.

firari
11.Haziran.2012, 01:15
birdaha teşekür ederim,dedinizgibi ayarladım.

rica ederim

eda80
11.Haziran.2012, 09:24
bir sorum daha olacak bu rom'la video görüşme yapılıyormu.Teşekürler

firari
11.Haziran.2012, 09:44
bir sorum daha olacak bu rom'la video görüşme yapılıyormu.Teşekürler

Yapabilirsiniz

eda80
11.Haziran.2012, 10:05
Yapabilirsiniz

teşekürler

firari
11.Haziran.2012, 17:11
teşekürler

Rica ederim

Peramus
11.Haziran.2012, 19:22
bende 4.0.4 var ama nasıl sileceğim ?Bunu yüklenmek istendim yardımcı lütfen

Mersosayhan
11.Haziran.2012, 19:26
bende 4.0.4 var ama nasıl sileceğim ?Bunu yüklenmek istendim yardımcı lütfen

Custom Rom Nasıl Temiz Birsekilde Yüklenir

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Peramus
11.Haziran.2012, 20:18
Yaptım ama Silmiyor :( 4.0.4 silemiyor yaa

Mersosayhan
11.Haziran.2012, 20:20
ne yaptıgını yazarmısın

Peramus
11.Haziran.2012, 20:43
3- Sistemi Yüklemeler için Temizlemek
- Bunun için tavsiyem eğer android versiyonunuz çok düşükse yani 2.3.x sürümlerinden 4.0.x custom roma geçecekseniz öncelikle 4.0.x sürümlerden birisini odin ile telefonunuza yüklemenizi tavsiye ederim. Bu mecburi değildir. Ben birçok kez odin ile yükleme yapmadan direkt custom rom yüklemesi yaptım. Ama tavsiyedir.

- Varolan sisteminizi yada yeni yükleme yaptığınız stock romunuzu temizlemek ve artıkları süpürmek için recovery menüsünden sırasıyla şu kısımlara yazdığım sırayla gelerek onaylayın;
advanced/wipe dalvik cache
advanced/fix permissions
wipe cache partition
wipe data/factory reset.
temizlikleri yaptıktan sonra sistem bölümlerini formatlamakta fayda vardır. bu alanlarda bulunan dosyaları tamamen silecektir. böylece yenilerinin yüklenmesi boş bölümlere olacaktır. format işlemlerini yaptıktan sonra cihazınızı açmaya çalışırsanız açılmayacaktır. sistem dosyaları silindiği için başlangıç yarıda kalacaktır. format işlemlerini yapabilmeniz için mounts and storage kısmında üstte yer alan bölümlerin unmount edilmiş olması gereklidir. yani başında mount yazması gereklidir. mounts and storage bölümüne girdiğinizde sırasıyla aşağıdaki işlemleri yazdığım sırayla uygulayıp onaylayın;
format /cache
format /system
format /data

Bunlar yaptım ama silmiyor 4.0.4 aynı duruyor

Mersosayhan
11.Haziran.2012, 20:46
yazılanları yanlıs yorumlamıssınız....sılmek ıcın deyıl temızleyıp ustune kurmak ıcın soyle yapalım..

18 Mayıs 2012 - I9100XWLPF - Android 4.0.3 ([Only registered and activated users can see links])

s2 ıcındır once bunu odın ıle kur

CF-Root v5.5 - I9100XWLPF ([Only registered and activated users can see links])

root yap...

telı tamamen ac ..acılıstakı ayarları yap ve kapat sonra yazılalanları uygula sırayı karıstırma

Peramus
11.Haziran.2012, 20:49
Sadece 4.0.4 Programın Nasıl silmek istiyorum [ROM] Samsung I9100 Galaxy S II- Turkbey Rom | Guncel yüklenmek istendim kardeşim

NOT : Nasıl yapacağım ?? bnde yapamadım

cargo3230
11.Haziran.2012, 23:59
Sadece 4.0.4 Programın Nasıl silmek istiyorum [ROM] Samsung I9100 Galaxy S II- Turkbey Rom | Guncel yüklenmek istendim kardeşim

NOT : Nasıl yapacağım ?? bnde yapamadım
olay rom kurmaksa wipeleri ve kernel temizleyiciyi flashla üstüne istediğin romu kur ben hep öyle yaparım hiçte sorun yok yaşamadım....

hellfire39
12.Haziran.2012, 13:36
arkadaşlar kernel temizleyiciyi nasıl flashlarım
telefonu eski halıne getırmek ıstıyorum turkbeyromu rootu kaldırcam ama arada takıldım kernel flaslama kafamı karıştırdı

tokayto
12.Haziran.2012, 13:39
arkadaşlar kernel temizleyiciyi nasıl flashlarım
telefonu eski halıne getırmek ıstıyorum turkbeyromu rootu kaldırcam ama arada takıldım kernel flaslama kafamı karıştırdı

Eger Turkbey ROM'u kaldiricaksaniz Odin ile cihaza orjinal bir yazilim yukleyin daha sonra wipe yapin veya fabrika ayarlarina dönun islem tamamdir.

Deagles48
12.Haziran.2012, 15:29
Arkadaşlar bu Türkbey V12 apex gömülü geldi sadece touch wizz yok sizdede böylemi yoksa touch wizz'i geri getirmenin bir yolu vardı Türkbey yine kendi zevkine göre room yapmış anlaşılan hiç bunlar apexi severmi diye düşünen yok :D

Mersosayhan
12.Haziran.2012, 15:34
Touch sonradan yukluyorsun romda yok

Deagles48
12.Haziran.2012, 15:36
Ana sayfada böyle bir bilğilendirme ve eklenti yok touch wizz'i nerden indirebilirm Türkbey'in wualasındada yok

Mersosayhan
12.Haziran.2012, 15:39
Turbeyin kendi linki uctu hepsi vardi icinde...birazdan ben sana vereyim S3 touch

Mersosayhan
12.Haziran.2012, 15:51

modem gayet guzel sıkıntınız varsa yukleyın....

.................................................. ........................

S3touch

Deagles48
12.Haziran.2012, 15:55
Turbeyin kendi linki uctu hepsi vardi icinde...birazdan ben sana vereyim S3 touch

Sağol dostum elinde TW 4 veya 4.5 varsa daha iyi olur S3'ün touch wizz'inde TW4'deki tüm widgetleri kullanabiliyorsak sorun olmaz fakat kullanamıyoruz sanırım

Mersosayhan
12.Haziran.2012, 16:03
suan bunu bır dene bakalım

Deagles48
12.Haziran.2012, 16:12
suan bunu bır dene bakalım

Bunu yükledim fakat daha çok geliştirilmesi lazım içerisinde doğru düzgün widget barındırmıyor sanırım bunu S3'de kullanmak en güzeli

Mersosayhan
12.Haziran.2012, 16:16
sımdılık bununla ıdare edıcegız takıpteyız bulursam paylasırım

Deagles48
12.Haziran.2012, 17:30
Bir sorun kesfettim acaba roma google maps yukleyebilen varmi bende hep yuklenemiyor diyor

asimsekcan
13.Haziran.2012, 00:17
daha önce vk rom kullanıyodum.
bi türlü nasip olmamıştı başka rom denemek. ilk denediğim turkbey oldu. gerçekten fark hissettim. hiç takılma yok, çok hızlı, bide sanki şarj daha iyi. yapan arkadaşa gönüden teşekkür edrim telefon hiç elimden düşmiycek gibi duruyo:)
sadece çok resimli. kilit açma simgesi, wifi simgesi falan çok ayrınyılı olmuş. kendi kullanımımda daha sade simgeler yeğlerdim; tek eleştirim bu olucak.
bide bilgi amaçlı soruyorum büyük ihtimal rom ile alakası yok.
rom u ilk yüklediğimde dosyalarım'a girerken sd kart okunmuyo dedi. hemen teli pc ye bağladım. oda internel cd yi görmedi; lakin external görülüodu. biraz korktum açıkçası:)
romu silip bidaha yükledim. sonra problem ortadan kalktı.
kurulumdan önce superwipe ve kernel temizleyici yapmıştım.
şimdi sorum neden bu problemi yaşadım; ve tekrar bu problemle karşılaşırsam başka yapmam gereken bişey yada daha kolay bi yol varmı
şimdiden teşekkürler.

firari
13.Haziran.2012, 00:25
daha önce vk rom kullanıyodum.
bi türlü nasip olmamıştı başka rom denemek. ilk denediğim turkbey oldu. gerçekten fark hissettim. hiç takılma yok, çok hızlı, bide sanki şarj daha iyi. yapan arkadaşa gönüden teşekkür edrim telefon hiç elimden düşmiycek gibi duruyo:)
sadece çok resimli. kilit açma simgesi, wifi simgesi falan çok ayrınyılı olmuş. kendi kullanımımda daha sade simgeler yeğlerdim; tek eleştirim bu olucak.
bide bilgi amaçlı soruyorum büyük ihtimal rom ile alakası yok.
rom u ilk yüklediğimde dosyalarım'a girerken sd kart okunmuyo dedi. hemen teli pc ye bağladım. oda internel cd yi görmedi; lakin external görülüodu. biraz korktum açıkçası:)
romu silip bidaha yükledim. sonra problem ortadan kalktı.
kurulumdan önce superwipe ve kernel temizleyici yapmıştım.
şimdi sorum neden bu problemi yaşadım; ve tekrar bu problemle karşılaşırsam başka yapmam gereken bişey yada daha kolay bi yol varmı
şimdiden teşekkürler.

süper wipe siyah kernel temizleyici kullanarak yüklediysen bi daha sorun olmaz bende bi kaç haftadır kullanıyorum sıkıntı için rahat olsun

Mersosayhan
13.Haziran.2012, 06:21
Bir sorun kesfettim acaba roma google maps yukleyebilen varmi bende hep yuklenemiyor diyor

Yukleyebilmen icin teldekini titan...ile veri sil ve sil yapicaksin sonra orjinali kurup uygulamalar icinden siliceksin wipe dalvik yapip kurucaksin

imparator29
13.Haziran.2012, 21:43
ellerine saglik kardes güzel olmus simdilik bir sorun yok kullandikca soracaklarim olursa yine buradan sorarim

Peramus
14.Haziran.2012, 06:21
yazılanları yanlıs yorumlamıssınız....sılmek ıcın deyıl temızleyıp ustune kurmak ıcın soyle yapalım..

18 Mayıs 2012 - I9100XWLPF - Android 4.0.3 ([Only registered and activated users can see links])

CF-Root v5.5 - I9100XWLPF ([Only registered and activated users can see links])

root yap...

telı tamamen ac ..acılıstakı ayarları yap ve kapat sonra yazılalanları uygula sırayı karıstırma

18 Mayıs 2012 - I9100XWLPF - Android 4.0.3

yükledim Telefonu sıfırlandı

CF-Root v5.5 - I9100XWLPF bunu yüklenmedim nasıl yüklerim?

Peramus
14.Haziran.2012, 08:32
Turkcell hatlı Çalışmıyor hatlı çıkardım tekrar takdım yine olmadı Ağ kayıtlı değil Yazıyor Yardım lüftennn

Mersosayhan
14.Haziran.2012, 10:08
Turkcell hatlı Çalışmıyor hatlı çıkardım tekrar takdım yine olmadı Ağ kayıtlı değil Yazıyor Yardım lüftennn

Yuklemedigin dosya root dosyasidir gereklidir yuklemen lazim...

Imei uctumu acaba baska hatlarda denedinmi sebeke cekiyormu.

Peramus
14.Haziran.2012, 10:12
ewt sebeke çekmiyor Rooth bu akşam yükleyeceğim

Peramus
14.Haziran.2012, 10:18
Diğer'de mobil ağlar tıkladım Ağ Operatörleri bastım Turkcell tıkladım Bağlanamıyor Daha sonra deneyin diyor bnde 10 kere bastım hala olmadı :(

forza
14.Haziran.2012, 10:27
Efs dosyasini yedeklemis miydiniz ? Veya forumda efs diye aratabilirsiniz.

~ Tapatalk ~

Peramus
14.Haziran.2012, 13:33
Lütfen arkadaşlar yardımm :( Sım kartlı okumuyor Telefonun kapatırsa açaılırsa Sım kartlı Sifre sormuyor :(

forza
14.Haziran.2012, 14:46
fazla zamanım yok ama şu konulara bir göz atabilirsin :

garfield__53
14.Haziran.2012, 15:05

kardeşim telefonunu yurt dışından mı aldırdın..Bendede aynı sorun vardı telefonu koreden aldırdım kayıtlı geldi hatta imei sorguladığımda yolcu beraberinde gelen cihaz diyordu 6 ay kullandım 6 ay sonra turkcell hattımdan arama yapınca ağda kayıtlı değil hatası alıyordum..Turkcelle gittim imei kayıtlı değil demişti bende bi pasaport buldum ve avea hattıyla avea bayine kaydettirdim şuan sorunsuz kullanıyorum turkcell hattımla..

xemmix
14.Haziran.2012, 16:34
merhaba üstadlar, bir sorum olacaktı. sgs2 turbeyrom v11 kullanıyorum. internet kullanımım sırasında 10-15 dakikadan sonra arka kısımda kameranın olduğu yerde (tahminimce işlemci) çok fazla ısınıyor. bunun sebebini bilen varmıdır?
veya bu sorun v12 ile düzelmişmidir.

Peramus
14.Haziran.2012, 16:39
Ewt Yurt dışı aldım ama Almanya'da qetirdim passport daha önce yaptım ama

fatihtbayram
14.Haziran.2012, 16:51
Ewt Yurt dışı aldım ama Almanya'da qetirdim passport daha önce yaptım ama

Kardes senin telefonunda sim lock var buyuk ihtimalle

fatihtbayram
14.Haziran.2012, 16:56
Sadece bu romda mi oyle oldu yoksa hep mi?

xemmix
14.Haziran.2012, 17:07
Sadece bu romda mi oyle oldu yoksa hep mi?

bundan önceki romda da oldu, bundan öncede agabey lite rom kullanıyordum. fark edermi bilmem ama browser olarak dolphin HD kullanıyorum

qqqqqq0
14.Haziran.2012, 17:19
merhaba üstadlar, bir sorum olacaktı. sgs2 turbeyrom v11 kullanıyorum. internet kullanımım sırasında 10-15 dakikadan sonra arka kısımda kameranın olduğu yerde (tahminimce işlemci) çok fazla ısınıyor. bunun sebebini bilen varmıdır?
veya bu sorun v12 ile düzelmişmidir.

kendi browserı kullan

fatihtbayram
14.Haziran.2012, 17:22
kendi browserı kullan

Bende bu isinma hep oluyor bende ara ara telefonu dinlendiriyorum bunun bir cozumu yok mu

qqqqqq0
14.Haziran.2012, 17:57
o zaman kernel degiştirmen lazım cf root veya speedmod

Peramus
14.Haziran.2012, 19:27
Sim lock mu olmuş acaba ne yapmak lazım ??

Mersosayhan
14.Haziran.2012, 19:34

su an durum nedır....

sım kılıdını ıptal et oyle dene..... telefonun pin kodu özelliğini ayarlardan kaldır

sim kilidi cihazın tek bir operatörle çalışacak şekilde yazılımsal olarak kilitlenmesidir. locked olarak tanımlanır. tüm operatörlerin kartları ile çalışması için unlocked hale getirilmesi gereklidir.

butur sorunlar nedense yutdısı telefonlar.......pasaport kayıtlı vede kopya ımeı telefonların basına gelıyor..

firari
15.Haziran.2012, 00:08

Bu sorunla ilgili forumda bi konu vardi hatta daha once arastirdim s2 denenmis terminal emulator yardimiyla yapiliyordu forumda bakarsan hatta note bolumune bakarsan bulabilirsin

fatihtbayram
15.Haziran.2012, 00:19

Kardesim yapcagin sey su : Telefonunu rootla , chainfire in markette galaxy s2 sim unlock diye bir programi var onu indir o programdan sim unlock yapiliyor ondan sonra hattini tanimasi lazim ..

Peramus
15.Haziran.2012, 19:25
Çok Teşekkür ederim arkadaşlar Tamam oldu Çok sevindim Size Allah Rıza olsun

kadir_ramazan
15.Haziran.2012, 20:11
bakıyorum da v12 de kaldık. bitti sanırım artık :)

Matt
15.Haziran.2012, 20:21
bakıyorum da v12 de kaldık. bitti sanırım artık :)

Sayfalarda geriye giderseniz konuşmaları görürsünüz. Turkbey Galaxy S 3'e geçmiş bulunmaktadır.

kadir_ramazan
15.Haziran.2012, 21:09
iyiymiş:) gecmıs olsun bızlere oyleyse:)

Sayfalarda geriye giderseniz konuşmaları görürsünüz. Turkbey Galaxy S 3'e geçmiş bulunmaktadır.

aliemre9
16.Haziran.2012, 00:06
Arkadaşlar merhaba. Ben bir sürü rom kullandım ama en çok hoşuma giden bu rom. Fakat bu en son ki V12 sürümü bataryayı biraz fazla yiyor. Bu konuda önerileriniz var mı ? Mesela speedmod denedim yine pek farketmedi, kernel olarak. Başka ne yapmak lazım acaba?

Matt
16.Haziran.2012, 00:10
Arkadaşlar merhaba. Ben bir sürü rom kullandım ama en çok hoşuma giden bu rom. Fakat bu en son ki V12 sürümü bataryayı biraz fazla yiyor. Bu konuda önerileriniz var mı ? Mesela speedmod denedim yine pek farketmedi, kernel olarak. Başka ne yapmak lazım acaba?

SpeedMod bile fayda etmiyorsa durum kötü gibi görünüyor. Temizleyici kullanarak kerneli tekrar flashlayın
SetCPU gibi bir program indirerek CPU ayarlarını 25 - 800/900 yapın. Ram'i sık sık temizleyin. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Geçiş , pencere animasyonlarını da kapatırsanız da yardımcı olur. Bir de Juice Defender uygulamasını kullanabilirsiniz.

aliemre9
16.Haziran.2012, 00:43
SpeedMod bile fayda etmiyorsa durum kötü gibi görünüyor. Temizleyici kullanarak kerneli tekrar flashlayın
SetCPU gibi bir program indirerek CPU ayarlarını 25 - 800/900 yapın. Ram'i sık sık temizleyin. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Geçiş , pencere animasyonlarını da kapatırsanız da yardımcı olur. Bir de Juice Defender uygulamasını kullanabilirsiniz.

Peki sizde durum nasıl batarya durumu, yoksa sadece bende mi bu problem var acaba? Bir de başka önerebileceğiniz kernel var mı?

Matt
16.Haziran.2012, 00:49
Peki sizde durum nasıl batarya durumu, yoksa sadece bende mi bu problem var acaba? Bir de başka önerebileceğiniz kernel var mı?

Ben şuan kullanmıyorum ancak v12 'yi kısa olsa da kullanmıştım. Batarya SpeedMod ile çok iyi dayanmasa da iyi dayanıyor. Abyss veya Dorimanx kernel deneyin isterseniz. Ancak SpeedMod aralarında en iyi batarya süresine sahip kerneldir. Dorimanx da ExTweaks destekleyen iyi bir kerneldir. Aslında Extweaks üzerinde işlem yaparsanız daha sağlıklı olur. İsterseniz Dorimanx deneyin.

aliemre9
16.Haziran.2012, 01:19
Ben şuan kullanmıyorum ancak v12 'yi kısa olsa da kullanmıştım. Batarya SpeedMod ile çok iyi dayanmasa da iyi dayanıyor. Abyss veya Dorimanx kernel deneyin isterseniz. Ancak SpeedMod aralarında en iyi batarya süresine sahip kerneldir. Dorimanx da ExTweaks destekleyen iyi bir kerneldir. Aslında Extweaks üzerinde işlem yaparsanız daha sağlıklı olur. İsterseniz Dorimanx deneyin.

teşekkür ederim. tekrar wipe yapıp v12 yi yeniden yükledim. 1-2 gün bakıp, dorimanx ı bir denemeyi düşünüyorum.

Matt
16.Haziran.2012, 01:21
teşekkür ederim. tekrar wipe yapıp v12 yi yeniden yükledim. 1-2 gün bakıp, dorimanx ı bir denemeyi düşünüyorum.

Rica ederim, elbette son karar sizin. Denemenin zararı yoktur.

Sent from my GT-I9100

muhtarr
16.Haziran.2012, 09:03
Arkadaslar rom cok hizli fakat ben daha sade istiyorum ve kilit ekraninda hava durumu temasini sadece nasil yuklerim tesekkurler.

oltulu1
17.Haziran.2012, 16:21
turkbey yukledım ve rom super çok begendım elıne emegıne saglık yanlız ekranda tus kılıdı ıkonu yokmu benmı bulamadım ?

Matt
17.Haziran.2012, 16:36
turkbey yukledım ve rom super çok begendım elıne emegıne saglık yanlız ekranda tus kılıdı ıkonu yokmu benmı bulamadım ?

Tuş kilit ikonu derken ?
Ayarlar / Turkbey ayarlarından kilit ekran seçimleri yapabilirsiniz.

celil20
18.Haziran.2012, 22:26
v12 yükledim ama rehberimi kiesle yedeklemiştim. şimdi kies telefonu görmüyor. rehberim bomboş. acele cevap napıcam.

firari
18.Haziran.2012, 22:38
v12 yükledim ama rehberimi kiesle yedeklemiştim. şimdi kies telefonu görmüyor. rehberim bomboş. acele cevap napıcam.

mtp yüklümü peki?

hellfire39
19.Haziran.2012, 23:37
arkadaşlar v12 veriyonu yükledim 1 haftadır kullanıyorum cok da begendım fakat telefonun of tuşuna basmadan otomatik ışıkları sönmüyor. her defasında cihazın off tuşuna basarak kapatıyorum ekranı buda sinir bozucu biraz

feyzal
21.Haziran.2012, 09:42
öncelikle merhaba bende konunuza dahil oldum ama benim bir sorum olacak ben bu sürümü yüklersem göremediğim wifi modemlerini bu sürümde görebilirmiyim yoksa bu sürüm sadece görsel olarakmı icse benzetilmiş çunkü bu sorun başıma tam anlamıyla başıma bela olmuş durumda cevaplarınızı bekliyorum

Matt
21.Haziran.2012, 09:54
öncelikle merhaba bende konunuza dahil oldum ama benim bir sorum olacak ben bu sürümü yüklersem göremediğim wifi modemlerini bu sürümde görebilirmiyim yoksa bu sürüm sadece görsel olarakmı icse benzetilmiş çunkü bu sorun başıma tam anlamıyla başıma bela olmuş durumda cevaplarınızı bekliyorum

Şuan hangi sürümü kullanıyorsunuz?
Göremediğim wifileri görebilir miyim derken neyi kastediyorsunuz?
Yakınınızdaki wifi'yi telefon görmüyorsa başka bir yazılım yükleyin. Turkbey, XWLPF'ye dayalı bir romdur.

Sent from my GT-I9100

gungorm10
22.Haziran.2012, 01:36
selam arkadaslar ben v12 surumunu indirdi yukledim sorunsuz calısıyor fakat usb kablosuyla pc ye baglanamıyorum rehberi senkronize etmem lazım edemiyorum tum numaralarım pc de kies ile yedek almıstım ama şimdi baglanamıyorum varmı bir oneriniz

firari
22.Haziran.2012, 01:41
selam arkadaslar ben v12 surumunu indirdi yukledim sorunsuz calısıyor fakat usb kablosuyla pc ye baglanamıyorum rehberi senkronize etmem lazım edemiyorum tum numaralarım pc de kies ile yedek almıstım ama şimdi baglanamıyorum varmı bir oneriniz

mtp yüklemeni öneririm pc direk tel görücektir

gungorm10
22.Haziran.2012, 01:49
mtb yi tele mi kuracam bilmiyorum onu ve pc telefona baglanıyor kablosuz kies de baglanıyor sadece kablo ile kies baglanmıyor diyor ama baglanmıyor
sayet rehberin pc de hanki klasorde oldugunu bilsem ve telde nereye kopyalanacagını bilsem yaparım ama bilmiyorum işte

firari
22.Haziran.2012, 01:56
mtb yi tele mi kuracam bilmiyorum onu ve pc telefona baglanıyor kablosuz kies de baglanıyor sadece kablo ile kies baglanmıyor diyor ama baglanmıyor
sayet rehberin pc de hanki klasorde oldugunu bilsem ve telde nereye kopyalanacagını bilsem yaparım ama bilmiyorum işte

[Only registered and activated users can see links] linkten zip dosyasını indir cwm flashla bi ayar yapmana gerek yok tel kurulur ondan sonra usb kablosuyla bağlayabilirsin pc

gungorm10
22.Haziran.2012, 02:06
sagol tesekkurler ilgin alakan için hemen deniyorum

Catastrophe
22.Haziran.2012, 14:32
Status barı şeffaf yapmak istiyorum emin olmamakla beraber eskiden vardı diye aklımda kalmış. İlk sayfada göremedim ama elinde olupda paylaşabilecek olan yada başka nasıl yapabileceğimi söyleyebilirseniz sevinirim.

mod55
22.Haziran.2012, 17:33
Apex güncelle diyorum indiriyor hata diyor neden önceki sürümü kaldırın diyor kalkmıyor ne yapıcam ?

DARGINIM
22.Haziran.2012, 21:53
Emeğine yüreğine sağlık cok tesekkurler

CooLeqenD
23.Haziran.2012, 11:56
İyi günler, ben telefonuma Odin ile Root + Rom attım. Ama attıktan sonra telefonumu PC' e bağladığımda görmez oldu, ne yapmalıyım ? Telefona MTP Eneble gibi şeyler atıp Recovery bölümünden kurdum yine görmedi. PC' den eski driverını kaldırdım, bunu yükledim yine görmedi ne yapmalıyım ?