Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM] Samsung Galaxy S için Custom ROM'lar; Darky's Extreme Edition, MIUI ROM

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Post [ROM] Samsung Galaxy S için Custom ROM'lar; Darky's Extreme Edition, MIUI ROM

Samsung'un Android telefonları serisi Galaxy'nin amiral gemisi olan Galaxy S, dünya çapından 10 milyondan fazla satış yaparak büyük başarı elde etmiş önemli Android'lerdendir. Samsung'un geliştirdiği TouchWiz arayüzüne sahip telefonda diğer Android telefonlarında olmayan yazılımsal özellikler mevcut olsa da bu kullanıcı arayüzünü beğenmeyen Galaxy S sahipleri de mevcut. Siz de bu insanlarla aynı düşünceye sahipseniz ya da değişiklik arıyorsanız Galaxy S için listelediğimiz Custom ROM'lara göz atın. Sürekli güncellenecek olan listeye geçmeden önce;

İşlemlerin tecrübeli insanlar tarafından yapılmasını tavsiye ediyor, oluşabilecek hatalarda bütün sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatıyorum.

Darky's Extreme Edition - v10.0 Beta 6 - Android 2.3.4 - 22.04.2011

Galaxy S için yazılmış en stabil ve hızlı ROM'lardan biri olan Darky's Extreme Edition'ı kendi cihazınızda denemek için başlığa tıklayın ve ROM dosyasını *****in. Kurulumu yapmak için Root erişimine ve ClockworkMOD Recovery'e sahip bir cihazınız olması gerekiyor. Konu hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. ROM Dosyasını *****ip SD kartınıza attıktan sonra, telefonunuzu RECOVERY modunda başlatın ve menüden "install from sdcard" seçeneğini seçip, dosyanın konumuna giderek yükleme işlemlerini başlatın.

MIUI ROM - v1.4.8 - Android 2.3.3 - 08.04.2011

Müthiş tasarımıyla MIUI ROM'un Galaxy S için hazırlanan versiyonunu *****mek için yukarıdaki başlığa tıklayın. Kurulumu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Öncelikle telefonunuzda FROYO Firmware yüklü olduğundan emin olun. Ayrıca kurulum adımları arasında geçen 3 tuş kombinasyonu; Güç, Ses Yükseltme ve Home tuşlarına basılarak yapılır.

1. İçinde kurulum ile alakalı 3 dosyanın olduğu MIUI Galaxy S Paketini *****in.

2. Çıkan dosyalardan galaxys-efsbackup.zip adlı dosyayı ve *****diğiniz ROM dosyasını telefonunuza atın.

3. Samsung Galaxy S'de yükleme işlemlerini gerçekleştirmek için kullandığımız Odin programının son sürümünü buradan *****in.

4. Telefonunuzun USB Debugging özelliğini aktif hale getirdikten sonra Odin programını açın.

5. Telefonunuzu kapatın ve 3 tuş kombinasyonu ile Download Moduna geçin. Telefonunuzun bilgisayara bağlı olduğundan emin olun.

6. Odin programı üzerinde "Auto Reboot" ve "F.Time Reset" seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun.

7. Programın sağ tarafında yer alan PDA kısmını seçerek, speedmod-kernel-k13c-500hz.tar dosyasını bulun.

8. Bu dosyanın yüklenmesini bekleyin. Yükleme bitip telefonunuz tekrar açıldıktan sonra kapatın.

9. 3 tuş kombinasyonunu kullanarak RECOVERY'e girin. "install from sd card" seçeneğiyle galaxys-efsbackup.zip dosyasını bulup yükleyin. Yüklemenin ardından telefonunuzun bataryasını çıkarıp bekleyin.

10. Telefonunuzun bataryasını tekrar takın ve yine 3 tuş kombinasyonuyla Download Moduna girin. Telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayıp Odin programını açın.

11. Odin programı üzerinden Auto Reboot seçeneğini kapatıp, PDA kısmına cm7-galaxys-initial-kernel.tar dosyasını ekleyip yükleyin. Odin programının sol at kısmındaki işlem detaylarını gösteren bölümde yüklemenin bittiğini gördüğünüz zaman telefonunuzun USB'sini çıkarıp 3 tuş kombinasyonuyla RECOVERY moduna girin.

12. Recovery Modundan "mount and storage" kısmına girip; /system, /data ve /cache formatlayın.

13. Ana menüye dönüp, "install from sdcard" seçeneğini seçin.

14. İndirdiğiniz MIUI ROM dosyasını bulup yükleyin. Yükleme 1-2 dakika sürebilir.

15. Telefonunuzu tekrar açtığınızda normalden daha uzun süre bekleyebilirsiniz. Eğer bu süre 5 dakikadan fazla olursa tekrar Wipe edip deneyin.

16. Artık MIUI ROM'un rahatlığını sürebilirsiniz!
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (05.Mayıs.2011 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir.

2. Bilal Akgunduz üyemize teşekkür edenler:

hacı yatmaz (23.Eylül.2013)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    9.5 yüklü Darky. Darky,Samsung resmi olarak yayımlamadan 2.3'ün final sürümünü yayımlamayacağını söyledi. Onu bekliyorum. Bakalım neler değişecek. Şu Touchwizz arayüzü S II'deki gibi olursa mükemmel olur.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı Soprano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9.5 yüklü Darky. Darky,Samsung resmi olarak yayımlamadan 2.3'ün final sürümünü yayımlamayacağını söyledi. Onu bekliyorum. Bakalım neler değişecek. Şu Touchwizz arayüzü S II'deki gibi olursa mükemmel olur.
    Joel(Darky) TouchWiz 4.0'ı Galaxy S'e port edebilir mi ya da böyle birşey yepılabilir mi gerçekten merak ediyorum açıkçası ve eğer ki Darky bunu da yaparsa bir Darky ROM kullanıcısı olarak benden 2. Bağışını alır açıkçası.. Samsung resmi 2.3.3'ü yayınlayana kadar bekleyelim..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Ettiği Teşekkür
    328
    Darky olmasa da başka bir geliştirici illa ki TouchWiz 4.0 kullanıcı arayüzünü Galaxy S'e port edecektir. Ya da böyle olmasını ümit ediyorum-ediyoruz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ben miui romunu yükledim fakat tarayıcı(internet) olsun oyunlar vb bir çok uygulamada zorla kapama hatası alıyorum. herzaman olmuyor ama sık sık oluor ve titanium back up tan (miui için) bazı uygulamaları yükleyemiyorum

Ettiği Teşekkür
    328
    Yükleme ile alakalı bir sorun olmuş galiba. Full wipe yapıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    talimatlara göre yüklerken auto reboot(speed kerneli yüklerken) yapınca telefon açılmıyor ve odinde pass gelmiyor

Ettiği Teşekkür
    328
    Kendiniz açtığınızda mı PASS gelmiyor? Auto Reboot seçeneğini işaretlediyseniz açılması gerekiyor. Beklemenize rağmen açılmadı mı telefon?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    pass geldi fakat açılmadı. kerneli yüklediken sonra bataryayı çıkarıp recovery e girmek gerekiyor yoksa telefon açılmıyor ben hallettim yinede sağolun.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ya sanırım zorla kapama sorunu nu buldum
    -->romu yükledim en son kısmında E:no misc partition diyiyor. ama telefon açılıyor nasıl çözülür bu sorun?

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu