Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: .rfs uzantısını nasıl açarım yardım..

Yardım Sever Android cihat52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    23 mesaja 48 teşekkür aldı

Question .rfs uzantısını nasıl açarım yardım..

Yaklaşık 3 Farklı forumda açıyorum umarım burda bulabilirim

Rom editlemek istiyorum ve içinde .rfs uzantılı dosya var onu nasıl açabilirim??Lütfen yardım edin..

Deneyimli Üye Sarper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    21
    102 mesaja 205 teşekkür aldı
    odinden flashlanabilir bir rom yapacaksın sanırım. Yoksa rfs yi açmaya gerek yok çünkü hiç editlenmemiş bir şekilde açılmış hallerini bulabilirsin bu çok kolay. Eğer odinden flashlanabilir bir rom yapmak istiyorsan telefonuna format at hiç kişisel birşey yükleme yani romunun nasıl olmasını istiyorsan telefonunu tamamen o hale getir. Sakın sms ya da rehberde birşey kalmasın. Romu yükleyenlerdede aynı şeyler olur çünkü. bu hale getir telefonunu ben birkaç kod göndereceğim şuan zamanım yok. Ama dediğim gibi odinden yüklenebilir bir rom yapacaksan bu dediklerimi yap. Yok sen sadece rfs içeriğini açmak istiyorsan editlenmemiş şekilde olan romları *****ebilirsin.

edit: Odinden flashlanabilir bir rom yapmak hiç kolay değil sadece 1 kere yaptım yayınladım ve birdaha gözüm kesmiyor

Edit2: Eğer senden cevap gelirse nasıl yapıldığını anlatacağım istediğin bu mu diye şüpheliyim çünkü. Anlatması bile biraz eziyetlide
    Konu Sarper tarafından (12.Nisan.2012 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.
    www.sarperkaya.com

Ettiği Teşekkür
    18
    Hocam benimde aklım karıştı şu an Ben bile ne istediğimi bilmiyorum

Hocam mesela bizim telefonun orjinal romu var içinde system.rfs uzantılı dosya var.Tahminimce herşey onun içinde ama bilmiyorum ne yapsam??

Ettiği Teşekkür
    18
    Birde önceki gibi 3 gün sonra mesaj atmam takipteyim

Edit : Birde hocam sizin tavsiyeniz nedir bu konuda??
    Konu cihat52 tarafından (14.Nisan.2012 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    21
    doğru söylüyorsun rom dosyaları orada bulunuyor ama rfs yi açmanın bir anlamı yok çünkü bunların açılmış şekillerini heryerde bulabilirsin ama eğer sen rfs yani odinden yüklenebilir bir şekilde yapacağım diyorsan işte ozaman işler zorlaşıyor yoksa rfs içeriğini bulmak çok basit birşey hatta sen söyle hangi romun içeriğini istiyorsun bulayım hemen ayrıca deodex odex seçeneği ilede bulabiliyorsun yapacağın roma istediğin özelliklere göre daha kolay oluyor hazır bulmak zaten bilgi gerektiren birşey değil muhtemelen bir ayrıştırıcı programı ile çıkartılıyor. Derken şu an aklıma geldi Magic Iso programı ile ben çıkartıyordum rfs içindekileri Kolay gelsin odin romu yapmak istiyorsan söyle yardımcı olurum
    www.sarperkaya.com

Ettiği Teşekkür
    18
    Hocam romu açtım çok güzel birde android Kitchen ile düzenlemeler yaptım gerçi başarılı olmadı bir kısmı ama neyse, kendim uygulama eklemek istiyorum ancak .odex dosyalarını nasıl oluşturacağım??

Odinle yapmak istiyorum.Biraz baktım zor gözüküyor ama Hayırlısı olsun

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    21
    sen odex yapmayacaksın uygulamayı system uygulamaları odex tir. sen deodex uygulama koyacaksın. aslında deodex cwm'den flashlanabilir bir rom *****ip içeriğini incelesen neyi nasıl yapman gerektiğini anlarsın diye düşünüyorum. cwm'den flashlanabilir romlarda daha farklı yüklemeler gerçekleştirebilirsin script ile oynama yaparak. Örneğin odinden yüklenebilir bir rom yaparken /data klasörüne uygulama atamıyorsun. yani /system/app içine atman gerekiyor böyle yapıncada kullanıcı bu uygulamayı root erişimi olmadan silemiyor. cwmden flashlanabilir romların birçok artısı var daha fazla özelleştirme yapabilirsin.
    www.sarperkaya.com

Ettiği Teşekkür
    18
    hocam su an arastiriyorum tekrar sana donucem