Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Android program yükleme

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Question Android program yükleme

Internetten *****diğim programları telefona yüklemek için .apk tipi dosyalarda bir sorun yok. İndirip tıklayınca yüklüyor.
    Ancak bazı programlar zip olarak geliyor, açtığınızda içinde .apk dosyası yok. Onun yerine com, META-INF, res adında klasörler ve ayrıca AndroidManifest, classes.dex vve resources.arsc adında dosyalar var.

Bu ikinci tip programları nasıl yükleyeceğiz acaba? Hangilerini telefona atacağız ve hangi dosyayı tıklayacağız?

Teşekkürler.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    İndirdiğinizde zip dosyası olarak çıkan şeyi uygulama olarak mı *****miştiniz? Eğer öyle ise uzantısını .apk olarak değiştirip yükleyebilirsiniz.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    META-INF ve res klasörleri apk dosyasını açtığınızda çıkan klasörlerdir.. İndirdiğiniz dosyanın bir uygulama dosyası olduğundan eminseniz .zip olan uzantısını .apk ile değiştirebilirsiniz ama genelde .zip uzantılı dosyalar telefona flashlanarak sistem üzerinde belirli değişiklikler yapılmak amacıyla kullanılır.. Ayrımını iyi yapmanız gerekir..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    .zip dosyasını PC'ye (windows) *****dim. Dolayısı ile bu bir uygulama dosyası değil, sadece sıkıştırılmış bir klasör. Zaten extract edince içinden yukarıda söylediğim klasör ve dosyalar çıkıyor.

Bu şekli ile halen pc'de iken .zip yerine .apk olarak değiştirip telefona atarsam ve telefonda çalıştırırsam ne olur acaba? Olmazsa da telefona bir zararı dokunur mu? Tahmin ediyorum, en kötüsü "bu isteğinizi yapamıyorum" gibi bir ikaz gelir diye düşünüyorum. ne dersiniz?

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Büyük ihtimalle dosyayı uploadlayan şahıstan kaynaklanıyor uzantı sorunu. Siz .apk yapıp atın sorun olmaz.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı serexa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .zip dosyasını PC'ye (windows) *****dim. Dolayısı ile bu bir uygulama dosyası değil, sadece sıkıştırılmış bir klasör. Zaten extract edince içinden yukarıda söylediğim klasör ve dosyalar çıkıyor.

Bu şekli ile halen pc'de iken .zip yerine .apk olarak değiştirip telefona atarsam ve telefonda çalıştırırsam ne olur acaba? Olmazsa da telefona bir zararı dokunur mu? Tahmin ediyorum, en kötüsü "bu isteğinizi yapamıyorum" gibi bir ikaz gelir diye düşünüyorum. ne dersiniz?
    Bir probleme sebep olmaz, olabilecek en kötü şeyi de zaten yazmışsınız.. İçiniz rahat olsun.. Android'i de fazla küçümsemeyin derim
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    yeni bir telefon aldım lg 503,android marketdeki proğramları telefonuma nasıl atabilirim,bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim