Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [RADIO] HTC Desire HD için Güncel Radio Dosyaları ve Kurulum Ayrıntıları

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Post [RADIO] HTC Desire HD için Güncel Radio Dosyaları ve Kurulum Ayrıntıları

facebook müşteri hizmetleri
    HTC Desire HD için sürekli güncelleyeceğimiz Radio dosyalarına ve bu dosyaların nasıl kurulduğuna dair detaylı yükleme bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Radio Dosyaları ve kurulum bilgilerine geçmeden önce şunu bilmelisiniz ki;

Radio dosyalarının kurulumu diğer dosyalara göre çok daha fazla risk taşır. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız telefonunuzun bozulmasına sebep olabilir. Bütün sorumluluğu üstlendiğinizi varsayıyor esas konumuza geçiyoruz.

HTC Desire HD RADIO Dosyaları

Radio_12.59.60.26_26.11.04.21_M - - En Güncel Radio Dosyası

Radio_12.56.60.25_26.10.04.03_M

Radio_12.35d.60.140fU_26.08.03.07_M_Test

Radio_12.41.60.19_26.06.04.14_M_Test

Radio_12.28g.60.140f_26.05.05.27_M3

Radio_12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

Radio_12.39.60.19_26.06.04.06_M

HTC Desire HD'nize Radio dosyası yükleyebilmek için telefonunuzun Root erişimi, S-OFF ve Radio S-OFF sahip olması gerekiyor. Bu işlemler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İstediğiniz Radio Dosyasını *****dikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

1. Kurulumu en kolay şekilde gerçekleştirmeniz için hazırlanmış Radio Flash dosyasını buradan *****in. İndirdiğiniz .zip uzantılı dosyayı herhangi bir yere klasör olarak çıkartın.

2. İndirdiğiniz .zip uzantılı Radio dosyasının içinden çıkan "radio.img" dosyasını 1. adımda *****diğiniz klasörün içine atın.

3. Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. ADB bağlantısı sağlamak için bilgisayarınızın telefonu tanıamsı gerekiyor. ADB hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayın. Android Emulatörünü bilgisayarınıza yükledikten sonra güncelleme yaparken USB-driver dosyasını işaretlemeyi unutmayın!

4. Telefonunuzun bilgisayar tarafından tanındığını anlamak için hazırladığınız Radi-Flash dosyasının içindeki "START HERE" dosyasını çalıştırıp; "adb devices" komutunu verin. Eğer herhangi bir numara dizisi görüyorsanız cihazınız tanınmış demektir.

5. Açtığınız bu komut istemine ilk olarak; "adb reboot bootloader" komutu verin.

6. Daha sonra ise; "fastboot flash radio radio.img" komutu verin ve yükleme işlemi bittikten sonra; "fastboot reboot" komutu verip yükleme işlemini tamamlayın.

7. Telefonunuz düzgün bir şekilde başladıysa istediğiniz Radio Dosyasını yüklemişsiniz demektir.

Görüş, öneri ve sorunlarınız için lütfen yorum bırakalım.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (31.Ağustos.2011 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    öncelikle forumumuz hayırlı olsun.ben bikaç soru soracağım..ilk olarak radio güncellemesi yapmak bize ne gibi bir fayda sağlar??şahsen ben sadece radio s off yaptım ama bunun s off la ne farkı var onu da bilmiyorum..??s off u da yapmam gerekiyor mu mutlaka??teşekkürler

edit: s off da yaptım buarada
    Konu barbarossa21 tarafından (12.Nisan.2011 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    328
    S-OFF; fasboot komutları için gereklidir. Bu kesinlikle gerekli. Radio s-off ise en yüksek radio versiyonunu yükledikten sonra diğer versiyonlara dönmeniz için gerekir. İkisini de yapmanızı öneriyorum. Birşey kaybetmezsiniz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sonucta root yapmadan fastboot yapabiliyoruz, cihazi garanti kapsamina cikartmazmi ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Radio_12.35d.60.140fU_26.08.03.07_M_Test güncelleme yaptım ancak reboottan sonra wireless çalışmadı, error yazıyordu menüsünde...
    ancal wipe cache+wipe dalvik cache yapıp miui rom tekrar yükledim sorun çözüldü...bilginize

Ettiği Teşekkür
    328
    En güncel Radio dosyaları eklendi!

Yeni Android ratmuhyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bu işi başka bir şekilde yapmamız mümkün değil mi clockwork mode da acıp, rom kurarmış gibi???

editrogramı kurdum adımların hepsini düzgünce uyguladım ama aşağıdaki gibi bi hata aldım nasıl düzeltebilirim.(telefon usb debugging modunde şarj olacak şekilde pcye bağlı...öbür türlü cihaz bulunumadı hatası aldım)

Konu ratmuhyaka tarafından (25.Kasım.2011 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: edit

Yeni Üye putnickstaines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    aynı hatayı ben de aldım tahminimce rcmix rom yüklü telefonlarda bu sorun oluyor çünkü kendi radiosu var
    HTC Desire HD RCMix3d Runny v4.0

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bu hatanın kesinlikle ROM ile ilgisi yoktur. Farklı bir bilgisayarda deneyin bence.

Yeni Üye putnickstaines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Romunuzu değiştirdikten sonra deneyin...Android Revulotion kurduktan sonra denedm oldu..bilginize...diğer.bir alternatif yol da ultimate multi tool ile kurmayı deneyebilirsiniz forumda mevcut
    HTC Desire HD RCMix3d Runny v4.0

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler