Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 119 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROOT] Android Gingerbread için Root Uygulaması: GingerBreak v1.2 - 26/04/2011

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Wink [ROOT] Android Gingerbread için Root Uygulaması: GingerBreak v1.2 - 26/04/2011

Yaklaşık 6 ay önce Google tarafından duyurulan, telefonlar için en son Android versiyonu Gingerbread; yayınlanmasının ardından Google'ın izlediği politikaların sonuç vermesiyle birçok cihazdaki yerini almaya başladı.

Android işletim sisteminde ulaşabileceğiniz en yüksek seviye olan Superuser için gerekli olan alışılmış Root işlemleri, yeni Android versiyonunda kullanılamıyor. Gingerbread'li telefonları sayısının artmasıyla birlikte çalışmalarını bu yönde sürdüren geliştiriciler sonunda tüm cihazlar ile uyumlu olabilen GingerBreak uygulamasını bizlere sundular. Uygulama ve root işlemleri hakkındaki detaylara geçmeden önce şunu bilmelisiniz ki;

Root erişimini sağlamak için uygulayacağınız işlemler, telefonunuzda bazı donanımsal arızaların görülme olasılığını arttırdığından üreticiler tarafından garantiyi ihlal eden bir durum oluşturur. Tüm bu riskleri ve garantinizi kaybetmeyi göze alarak işlemlere başlayın. İşlemler ve işlemler sonrası oluşabilecek sorun, arıza ve yazılımsal bozukluklardan bizler sorumlu değiliz.

GingerBreak uygulamasını yayınlayan ve geliştiren The Android Exploid Crew grubuna, bizim gibi normal kullanıcılara yardımlarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Uygulamanın tüm Android versiyonlarında işe yarayabildiğini hatırlatalım. Rootlanana ve rootlanamayan cihazlara yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce GingerBreak uygulamasını buradan *****in. Aşağıdaki adımları takip edin.

UYARI: İşlemlerin ardından telefonunuzun Dahili (Telefon) Hafızasındaki bilgileriniz silinebilir. Yedek almayı unutmayın!

1. İndirdiğiniz GingerBreak uygulamasını telefonunuza kopyalayın.

2. Telefonunuzun Settings/Application/Development Settings/ menüsünden USB Debugging özelliğini aktifleştirin.

3. Telefonunuzun SD kartının takılı olduğundan emin olun. Tavsiyem; işlemlere başlamadan önce SD kartınızın yedeğini alıp formatlamanızdır.

4. Uygulamayı herhangi bir File Manager uygulaması ile bulup yükleyin.

5. Uygulamayı açın ve "Root" butonuna dokunun.

6. En fazla 3-5 dakika kadar bekleyin. Telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır.

7. Telefonunuz açıldıktan sonra Superuser uygulamasının yüklü olduğundan emin olun ve Root erişiminin avantajlarını Android'in son versiyonu ile kullanın

Eğer telefonunuz rootlanmadıysa, cihazınızın Bootloader'ının kırılması ya da S-OFF olması gerekiyordur. Froyo versiyonuna dönüp telefonunuzu rootladıktan sonra tekrar güncel ROM'unuzu yükleyerek bu uygulama ile root işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama henüz çok yenidir. Samsung Galaxy S 2.3.3 Firmware ile denenmiştir. Görüş, soru ve sorunlarınız için lütfen yorum bırakınız.

Root Erişimi Sağlanan Cihazlar

HTC Desire HD - Android 2.3.3

Samsung Galaxy S II

LG Optimus 2X

Google Nexus One

Google Nexus S

Motorola DROID X

Motorola DROID 2

LG Optimus One

LG Optimus ME

Motorola ATRIX 4G

Samsung Galaxy S

Sony Ericsson XPERIA Arc

Sony Ericsson Xperia PLAY

Dell Streak

Root Erişimi Sağlanamayan Cihazlar

Samsung Galaxy Ace - Androdi 2.3.3

HTC Desire S

Motorola XOOM
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (23.Mayıs.2011 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncel Versiyon

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Liman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylenenleri aynen yaptım 12 dakikadır ekranda "GingerBreak" dönüp duruyordu en sonunda uygulamayı durdum, sanırım Galaxy Ace XXKP8 için işe yaramıyor.
    İnşallah uygulamanın sonraki versiyonlarında Galaxy Ace de rootlanabilir. Yine de tekrar deneyin derim.

Ettiği Teşekkür
    328
    Bunun nede ngerekli olduğunu gerçekten ben de anlayamadım. Xda'daki konuda "could not extract assets" hatası alanlar için bazı kodları Android SDK üzerinden işlemeleri söylenmiş ve yapanlar root erişimi sağlayabilmiş. Aslında konuda yazdığına göre; eğer herhangi bir hata ile karşılaşmazsanız telefonunuz tekrar başlayacak. Siz yine de telefonunuzun USB Storage modundan çıktığından ve USB Debugging özelliğinin açık olduğundan emin olduktan sonra, AndroidSDK/tools klasöründe Shift+ Sağ klik ile başlattığınız Komut istemciye sırasıyla aşağıdaki kodları yazın. Sonuç verirse lütfen bizimle de paylaşın;

adb shell rmdir /data/local/tmp

adb shell mkdir /data/local/tmp

Ettiği Teşekkür
    328
    Telefonunuzun dahili hafızasındaki bilgiler silinebilirmiş. Tüm telefonlarda olmuyor, fakat siz yine de yedeğinizi alın.

Ettiği Teşekkür
    328
    Cihazınızı rootlayamamış olmanız normal. Uygulamanın ikinci versiyonu ile rootlanabilen cihazlar olmuş, fakat içinde Galaxy Ace yok. Biraz daha beklemeniz gerekecek Kolay gelsin.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Liman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler, unutmadan; telefonda "adb shell rmdir /data/local/tmp" bu tip komut verirken çok dikkatli olmalısınız çünkü belki biliyorsunuzdur "rm" linux da dosya silmek için kullanılan komutlardan biridir.
    Bilmiyordum, söylediğiniz iyi oldu teşekkürler. XDA'daki konuyu sürekli takip edeceğim. Umarım yakında tek tuşla zahmetsiz root erişimine sahip olursunuz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Daha önce hiç denememiştim daha doğrusu androidi yeni kullanmaya başladım.Anlatmanız doğrultusunda problemsiz olarak experia arc telefonuma uyguladım.Çok teşekkür ederim.Şimdi hafızada yüklü olan uygulamaları sd karta nasıl atarım onun içinde yol gösterirseniz müteşekkir kalırım.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Android Marketten *****ebileceğiniz Apps2SD uygulamasıyla

https://market.android.com/details?i...android.app2sd

DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Lazanyeah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Android Marketten *****ebileceğiniz Apps2SD uygulamasıyla

https://market.android.com/details?i...android.app2sd

Sd kartı bölmek gerekiyormuş,biraz açıklarmısınız.Programı *****ip kurdum ama ingilizcem olmadığı için yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorum.

Not:tamam hallettim,ilginize teşekkür ederim.
    Konu grolof tarafından (28.Nisan.2011 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: Not ilave edildi

Yeni Üye MAtrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    telefonum Mtorola Atrix 4G ve uygulamayı çalıştırmıyor. bahsedilen ayarı yaptım. Settings/Application/Development Settings/ menüsünden USB Debugging özelliğini aktifleştirdim ama market harici uygulama kurdurmuyor ne yapmalıyım acaba

Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler