Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: samsung klavye türkçe xt9 akıllı klavye sorunu??

Aktif Üye gazibicer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Ettiği Teşekkür
    18
    18 mesaja 31 teşekkür aldı

samsung klavye türkçe xt9 akıllı klavye sorunu??

ben de androidtelefonları.com dan samsung galaxy s aldım 2.3.3 gingerbread yüklü. swype veya samsung klavyeyi seçtiğimde xt9 sölüğünü türkçe kullanamıyorum. türkçe karakter sorunum yok ama t9 çok gerekli oluyor mesaj yazarken. eskiden ki tuşlara alışmışım q klavye gerekli olmuyor. 3x4 seçeneği var samsung klavyede ve ben bu seçeneği xt9 sözlük ile kullanmak istiyorum ama türkçe yok.. ne yapabilirim?? öneriniz var mı?* şimdiden teşekkürler..

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Bu başlık altından Türkiye için kodlanmış olan Türk firmware'lerini *****ip kurmanız gerekir telefonunuza;

[FIRMWARE] Samsung Galaxy S için Güncel Resmi Firmware Dosyaları ve Kurulum Detayları

Türkçe firmware yüklediğinizde T9'u rahatlıkla kullanabilirsiniz..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Nereden
    Manisa
    Ettiği Teşekkür
    18
    bu konu başlığı altında 2.2 için türk firmware var. 2.3 için bu işlemi nasıl yapabilirim. telefon ana belleğindeki system içindeki swype.apk ve libSwypeCore.co dosyalarını değiştirince oluyormuş sanırım. root explorer ile telefon belleğine erişebiliyorum superuser erişimi ile. ama buraya nasıl kopyalayacağım türkçe destekli swype.apk ve lib dosyasını. andro sadece sdcard belleğini görüyor. root explorer ise sadece root/ kökünü görüyor. my phone explorer ile root a atamıyorum.. root explorer uygulamasına türkçe destekli swype dosyalarını nasıl okutabilirim. elbet bi yolu var ama daha bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim..

Nereden
    Manisa
    Ettiği Teşekkür
    18
    elimde türkçe destekli .apk ve .co dosyaları var. becerebilirsem burda paylaşacağım nasıl yaptığımı )

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Root Explorer ile system/app menüsüne girmeniz gerekiyor.. Swype'ın dosya yolu orası.. Fakat app klasörüne atacağınız Swype sürümü ile sistemde yüklü olan Swype sürümü alnı olmalı aksi taktirde kullanamazsınız Swype'ı.. Bir de türkçe Swype'ı system klasörüne yapıştırabilmeniz için R/W yetkisi almanı gerekiyor, onu ra Root explorer'ın her ekranında en üstte görebilirsiniz.. Normalde yapıştır dediğinizde bu alan yazmaya karşı korumalıdır mesajı alırsınız.. Fakat hemen üstteki R/W bölümüne bir kere dokunup tekrar yapıştır dediğinizde mevcut Swype'ı Türkçe Swype ile değiştirir.. Yapılan bu işlem sonrasında telefonunuzu yeniden başlatmalısınız..

Yeni Android dr.muratkocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bu sorun çözülmüşse benimde çok işime yarar bende bugün aldım androidtelefonlar.comdan şu an şarjda telefonum ama bugün biraz kaşıltırdığımda mesajda xt9da türkçe dil seçeneği olmadığını farkettim. bende 2.3 ve root işlemini androidtelefonları.com'a yaptırdım

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Hayırlı olsun telefonunuz şimdiden..

Yeni Android dr.muratkocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Çok teşekkür ederim Lazanyeah i5700'den hayallerine başlamıştım. i7500'ü zaten sevmedim derken derken galaxy ace mi gio mu fit mi derken baktım hayallerimi süsleyen galaxy s'in fiyatı 900'lü rakamları görmüş. biraz daha bekledim 800leri görsün diye ama sonbahara kadar zor diye alim en iyisi dedim ve SGS kavuştum sıra geldi bunu verimli hayırlı bi şekilde kullanmaya inş.