Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Android telefon seçimi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Android telefon seçimi

3310 ile başladığım Nokia telefon macerama artık bir son vermek istiyorum. Ceplerde mobil internetin yaygınlaşmasıyla birlikte telefonlardan internete girme sayısı da arttı. Bu cepten internetçilerden biri olarak bana artık Nokia'nın symbianlı düşük işlemcili telefonları yetmez oldu. Sonuç olarak ilk defa Nokia dışında bir telefon almaya karar verdim.
    Mobil işletim sistemleri arasında bariz bir farkla Android önde olduğundan yaklaşık iki hafta önceden bir Androidli alma kararı aldım. Ancak hem cebime, hem de istediğim özelliklere uygun bir telefon bulma konusunda zorlanıyorum.
    Benim için telefonda birinci özellik internetinin iyi olması, sonra kamerası gelir.
    Aşağıda yazdığım asgari ölçülerde bana önerebileceğiniz telefonları söyleyebilirseniz çok sevinirim.

internet: flash player destekli
    kamera: 3 megapixel ve üstü
    fiyat: 600-650 lira ve aşağısı
    android sürüm: 2.2 ve üstü ile en az 2.2ye yükseltilebilinenler

Beni dikkate alıp cevap yazacak herkese teşekkür ediyorum.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (05.Haziran.2011 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Kamera ve işletim sistemi dert değil çok fazla o fiyata 5MP bir cihaz da alabilirsiniz.. Kaldı ki kamerada mehapiksel dediğimiz şey bir hiçtir.. Görüntüyü gereksiz yere büyütük SD kartınızda gereksiz yer kaplamaktan başka hiçbirşey yapmaz.. N8'in 12MP Kamera ile yakaladığı rezaletler herkesin dilinde zaten.. Alacağınız telefonda megapiksel değerinden çok mercek kalitesine ve renkleri ne kadar düzgün işleyebildiğine bakmalısınız..

Flash player konusuna gelince.. Bu fiyat aralığında flash player destekli bir cihaz bildiğim kadarıyla yok.. Android 2.2 kullanan LG P503 ürünü var 599 liralık fiyatıyla fakat işlemcisi gereği o da flash player desteğine sahip değil.. O fiyat aralığına en yakın S5830 Galaxy Ace modelini düşünebilirsiniz.. Onda da flash player desteği yok ama Adobe'un flash player destekli cihazları listesine girmesi bekleniyor.. Yapabileceğim en iyimser öneri bu.. Diğer arkadaşların önerilerini de dinleyelim
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Lazanyeah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamera ve işletim sistemi dert değil çok fazla o fiyata 5MP bir cihaz da alabilirsiniz.. Kaldı ki kamerada mehapiksel dediğimiz şey bir hiçtir.. Görüntüyü gereksiz yere büyütük SD kartınızda gereksiz yer kaplamaktan başka hiçbirşey yapmaz.. N8'in 12MP Kamera ile yakaladığı rezaletler herkesin dilinde zaten.. Alacağınız telefonda megapiksel değerinden çok mercek kalitesine ve renkleri ne kadar düzgün işleyebildiğine bakmalısınız..

Flash player konusuna gelince.. Bu fiyat aralığında flash player destekli bir cihaz bildiğim kadarıyla yok.. Android 2.2 kullanan LG P503 ürünü var 599 liralık fiyatıyla fakat işlemcisi gereği o da flash player desteğine sahip değil.. O fiyat aralığına en yakın S5830 Galaxy Ace modelini düşünebilirsiniz.. Onda da flash player desteği yok ama Adobe'un flash player destekli cihazları listesine girmesi bekleniyor.. Yapabileceğim en iyimser öneri bu.. Diğer arkadaşların önerilerini de dinleyelim

Sayın Lazanyeah cevabınız için teşekkür ediyorum,

Zaten adobe flashı gözden çıkardığım anda direkt Vodafone 945 alıyorum. Bu fiyata bu telefon kaçmaz.

Flash player destekli olarak Trident'in bi telefonunu gördüm ama Trident markasına da pek güvenmiyorum.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/tri...egoryId=371946

Anladığım kadarıyla şu an için Adobe'un aşağıda verdiğim linkte listelenen cihazların dışında flash player desteği yok, değil mi?
    http://www.adobe.com/flashplatform/c...artphones.html
    Konu snndrsn tarafından (27.Nisan.2011 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Evet, verdiğiniz linkte gördüğünüz cihazlar Adobe sertifikasını alabilmiş olan cihazlardır.. Ayrıca Trident nedir, ne değildir, nasıl bir markadır öyle sakız ismi gibi bilemiyorum fakat pek de sağlam ve dayanıklı bir cihaz olduğunu zannetmiyorum.. Ayrıca o cihazın da Flash Player desteği sunduğunu hiç sanmıyorum..

Yeni Üye
    Nereden
    türkiye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bende bu özelliklerde telefon arıyordum ve htc wildfire aldım 5 mp kamera Android 2.2 ayrıca kendi flash desteği var fiyat 650 tl civarında

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Alıntı tayyararslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu özelliklerde telefon arıyordum ve htc wildfire aldım 5 mp kamera Android 2.2 ayrıca kendi flash desteği var fiyat 650 tl civarında

Wildfire'da yok bildiğim kadarıyla.. Adobe'un desteklenen cihazlar bölümünde wildfire a yer verilmemiş..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı tayyararslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Wildfire'da yok bildiğim kadarıyla.. Adobe'un desteklenen cihazlar bölümünde wildfire a yer verilmemiş..
    Anlamadığım şey Adobe'nin listesine wildfirenin olmaması ancak HTC'nin sitesinde de wildfire'nin flash desteklediğini yazması. Burada bir çelişki yok mu?
    Bu telefonu kullanan arkadaşlar internete girdiklerinde flashla ilgili bir sorunla karşılaşıyorlar mı?
    Konu snndrsn tarafından (28.Nisan.2011 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Açıkçası siz böyle diyince HTC'nin internet sitesine girip baktım geçen ifade şu;

Web tarayıcısı Adobe® Flash® desteklidir.

Buradan yola çıkarak ya Adobe'un Certificated Devices bölümü güncel değil ya da -ki bana daha mantıklı gelen- şöyle bir durum söz konusu olabilir.. Üreticiler bütün cihazlarının teknik özelliklerini yazarken Flash Player 10.1 şeklinde yazarlarken Wildfire için Adobe Flash desteklidir şeklinde yazmışlar.. Baktığımızda Nokia'nın 5800'ı da Adobe Flash destekli bir cihaz fakat iç detaya baktığınızda Adobe Flash Lite 3.1 ya da 4.0 gibi bir sonuç karşımıza çıkıyor bu da resmi destek olmadığı anlamına geliyor zaten.. Wildfire'daki durum da 5800 ile aynı olabilir..

Yapabileceğim yorum bu..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Açıkçası siz böyle diyince HTC'nin internet sitesine girip baktım geçen ifade şu;

Web tarayıcısı Adobe® Flash® desteklidir.

Buradan yola çıkarak ya Adobe'un Certificated Devices bölümü güncel değil ya da -ki bana daha mantıklı gelen- şöyle bir durum söz konusu olabilir.. Üreticiler bütün cihazlarının teknik özelliklerini yazarken Flash Player 10.1 şeklinde yazarlarken Wildfire için Adobe Flash desteklidir şeklinde yazmışlar.. Baktığımızda Nokia'nın 5800'ı da Adobe Flash destekli bir cihaz fakat iç detaya baktığınızda Adobe Flash Lite 3.1 ya da 4.0 gibi bir sonuç karşımıza çıkıyor bu da resmi destek olmadığı anlamına geliyor zaten.. Wildfire'daki durum da 5800 ile aynı olabilir..

Yapabileceğim yorum bu..
    Zaten o işlemciyle (gerçi benim symbianımın bilmem kaçkatı ama ) flash çalıştırsa bile performans yönünden zayıf kalacaktır diye düşünüyorum.
    Şu an için ise aklımda iki seçenek var; ya vodafone 945 ile flashtan vazgeçmek ya da ikinci el HTC desire. Siz ne dersiniz?
    Ah bu paranın gözü kör olsun...
    Konu snndrsn tarafından (28.Nisan.2011 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Türk operatörlerinden cihaz almanızı pek önermiyorum. Aldıktan sonra Android Market'e erişim için uğraştırabilir. Siz en iyisi ikinci elden bir Android telefon alın. Zaten yeni nesil telefonlar çok daha dayanıklı olduklarından ikinci el olduğunu bile anlamazsınız.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu