Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: i9003 full brick !

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

i9003 full brick !

yurtdışından alınmış i9003 galaxy sl cihaza yanlışlıkla i9000 romu yüklemeye çalıştım ve cihaz full brick oldu. full brick olmuş i9003 cihazlarını i9000 dirençleri açmıyormuş bunuda verdiğim tamirciden öğrendim. bu cihazla ilgilenebilecek bildiğiniz bi yer varmı nerede yaptırabilirim ?

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Sanırım, bizim teknik serviste tamir edilebilir. Öğrenmek için Androidtelefonlar.com İletişim bölümünden cihazınızla ilgili detayları yollayın.

Uzman Üye knlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    100
    196 mesaja 441 teşekkür aldı
    hazır donglelar var onlardan bulabilirsiniz yada sarper arkdaşımızın bahsettiği yöntem ile kendinizde yapabilirsiniz.

galaxy s de işe yarıyan başka bir yöntem daha var "telefon kapalı ilen usb yi sadece telefonunuza bağlayın, bir elinizde volumu down+home tuşuna basken öteki elinizle pc ye usb ye takın
    download mode'a geçtiğini göreceksiniz".
    Konu knlr tarafından (05.Mayıs.2011 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

Let's mobilize everything with android!

Deneyimli Üye Sarper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    21
    102 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı melihfb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurtdışından alınmış i9003 galaxy sl cihaza yanlışlıkla i9000 romu yüklemeye çalıştım ve cihaz full brick oldu. full brick olmuş i9003 cihazlarını i9000 dirençleri açmıyormuş bunuda verdiğim tamirciden öğrendim. bu cihazla ilgilenebilecek bildiğiniz bi yer varmı nerede yaptırabilirim ?
    kendiniz direnç yapabilirsiniz 301k direnç bulacaksınız 100+100+100+1 bağlayarak elde edebilirsiniz sonra usb nin 4. ve 5. pinlerini 301k direnç ile bağlayacaksınız telefonunuz kapalıyken yaptığınız aparatı takın biraz bekleyin download mode açılacaktır. tabi uğraşılırmı bukadar o bilinmez
    www.sarperkaya.com

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Benim i9003 cihazda fullbrick oldu 1 aydır ne açılıyorr ne de bi yaşam belirtisi veriyor. o dediğiniz usb jig benim bildiğim samsung i9000 e olur i9003 e olmaz.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bu sitenin moderleri yalnizca kendi servislerinin reklamini yapiyor bir cozum onermiyorlar

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı rafosh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sitenin moderleri yalnizca kendi servislerinin reklamini yapiyor bir cozum onermiyorlar
    Arkadaşım lütfen önce konu hakkında bilgi sahibi olalım. Brick olmuş bir cihazı nasıl tamir edileceğini anlatır mısın bana? Teknik servisteki donanım elinde yoksa yapmazsın. Konudaki arkadaş ürününü yurtdışından almış, ben de bizim sitenin teknik servisini önerdim. gayet makul bir çözümdür bu. Sanki zorla oraya gideceksin dedim. Bir çözüm üretebiliyorsan söyleseydin o zaman.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    http://www.*******.com/watch?v=9nMCBbdAcHU bu *****yu izleyerek yapa bilirsiniz

Yeni Android
    Nereden
    turkiye adana
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    arkadaşlar benım telefonda full brick oldu hiç açılmıyor ne yapmak gerekli

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    benimkide olmuştu fakat usb bağlıyken bataryayı çıkartıp taktım 5 dakika bekledim sonrasında kablo ve bataryayı çıkartıp açma kapama tuşuna bastım. Cihazın içindeki elektrik boşaldı sanki sonrasında batarya ve usbyi takıp tekrar down moda aldım ve sonuç hala telefonu kullanıyorum.
    Not: bu yöntem tesadüfi ve şans eseri karşılaştığım bir yöntemdir bir arkadaş ta yanlışlıkla 9000 romu yüklemeye çalışırken full brick yapmıştı onda şansımızı denedik olmadı telefon 300 Tl ye alıcı buldu.
    Konu i_mes tarafından (26.Kasım.2011 Saat 18:08 ) değiştirilmiştir.
    Samsung GT-I9003 2.3.6 official Rom

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu