Birkaç saat önce Google, Nexus S'in twitter sayfasında Nexus S sahiplerini sev*****ecek bir haberi yayınlamak üzere olduklarını duyurdu.. Bu büyük haber Nexus One ve Nexus S'in önümüzdeki haftalarda yayınlanacak olan Gingerbread 2.3.4 güncellemesi ile Google Talk'a eklenecek olan görüntülü konuşma özelliğiydi..

Bildiğiniz üzere Google'ın telefonlarında (Nexus S ve Nexus One) güncellemeler neredeyse çıktıkları gibi bu iki modele uyarlanıyorlar ve Google'dan gelen güncellemeleri ilk önce Nexus'lar alıyor..

Fakat diğer cihazlar için bu süreç biraz daha uzun ve zahmetli olacaktır.. Çünkü üreticiler yeni Gingerbread'i kendilerine göre düzenlemeli ve telefonlarına optimize etmeliler.. İşletim sistemi güncellemelerinin üretici firmalara göre 3 aydan 6-9 aya kadar uzadığı da geçtiğimiz dönemlerde karşılaşılmış bir durumdur..

Yayınlanan haberle birlikte bir çok kullanıcı neden böyle bir özelliğin doğrudan bir Android Market güncellemesiyle değil de yeni bir işletim sistemi yoluyla dağıtılacağı konusunda sorular sormaya ve tartışmaya başladılar.. Muhtemelen GoogleTalk'ın kullanacağı görüntülü görüşme fonksiyonu birtakım sistem dosyalarına ve sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyacak ve bu sebeple de işletim sistemi güncellemesi gerektirecek..

Ayrıca yayınlanacak olan 2.3.4 güncellemesi ile Nexus One'da mevcut olan bazı hataların düzeltileceğinden de bahsedilmiş..

Google'ın GoogleTalk güncellemesi için özel olarak yayınladığı tanıtıcı reklamı hemen aşağıda izleyebilirsiniz..

Saygılar, Keyifli Forumlar..