Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2.29.405.2 Firmware Update

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

2.29.405.2 Firmware Update

Selamlar,

Forum içi genel bir araştırma yaptım ama maalesef bir çözüme ulaşamadım. Aşağıdaki konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yaklaşık 5-6 ay kadar önce 2.29.405.2 firmware update uyarısına atlayıp yükleme yaptım. Meğer sorunlu bir updatemiş. O zamandan beri wireless sorunluydu. Şu anda camera, kulaklık sesinin tamamen off olmasının yanında (bluetooth ile konuşuyorum) sık sık restart etme sorunları baş göstermeye başladı. Ne yaparsam yapayım yeni rom yükleyemiyorum. Deneyimi veya önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (05.Haziran.2011 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Forum içi genel bir araştırma yaptım ama maalesef bir çözüme ulaşamadım. Aşağıdaki konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yaklaşık 5-6 ay kadar önce 2.29.405.2 firmware update uyarısına atlayıp yükleme yaptım. Meğer sorunlu bir updatemiş. O zamandan beri wireless sorunluydu. Şu anda camera, kulaklık sesinin tamamen off olmasının yanında (bluetooth ile konuşuyorum) sık sık restart etme sorunları baş göstermeye başladı. Ne yaparsam yapayım yeni rom yükleyemiyorum. Deneyimi veya önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
    ROM yükleme istediğinizde nasıl bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz? Orjinal ROM yüklemeye alternatif olarak telefonunuzu rootlayıp, Custom ROM da kurabilirsiniz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    PC üzerinden yaptığım denemelerde, başarısız olduğu, uygun ROM ile tekrar deneyebileceğime dair uyarı geliyor. SD Card Üzerinden yüklemek için "update-cm-7.0.0-RC1-Desire-signed" isimli romu deneyecektim. Bu defa da recover seçeneğini aktif etmek için açma butonuna bastığımda kendini restart ediyor ve ekranda kırmızı bir uyarı işareti çıkıyor, öylece takılıp kalıyor.

EDİT: Bootloader da değerler şöyle,

HBOOT: 0.93.0001
    RADIO: 5.09.05.30_2

PC'den ROM güncellerken verilen hata kodu 131 (Müşteri Kimliği Hatası)
    Konu saka tarafından (01.Mayıs.2011 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    328
    PC üzerinden yaptığım denemelerde, başarısız olduğu, uygun ROM ile tekrar deneyebileceğime dair uyarı geliyor. SD Card Üzerinden yüklemek için "update-cm-7.0.0-RC1-Desire-signed" isimli romu deneyecektim. Bu defa da recover seçeneğini aktif etmek için açma butonuna bastığımda kendini restart ediyor ve ekranda kırmızı bir uyarı işareti çıkıyor, öylece takılıp kalıyor.

EDİT: Bootloader da değerler şöyle,

HBOOT: 0.93.0001
    RADIO: 5.09.05.30_2

PC'den ROM güncellerken verilen hata kodu 131 (Müşteri Kimliği Hatası)
    Telefonunuzun operatör ürün olmasından dolayı yüklenmemiş olabilir. Sanırım yapmanız gereken; telefonunuzu rootlayarak Custom ROM ya da RUU dosyası yüklemek. İlgili konu blogumuzda mevcut.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Önerileriniz için teşekkürler. Telefon USA girişli.. Root yapılmış durumda. Ama maalesef bir türlü rom yükleyemiyorum.

Edit: Tekrar root etmek istediğimde (unrevoked3 ile) sonunda "Validation Error : Backup CID is missing" yazıp root işlemini durduruyor.
    Konu saka tarafından (01.Mayıs.2011 Saat 19:36 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    328
    Önerileriniz için teşekkürler. Telefon USA girişli.. Root yapılmış durumda. Ama maalesef bir türlü rom yükleyemiyorum.

Edit: Tekrar root etmek istediğimde (unrevoked3 ile) sonunda "Validation Error : Backup CID is missing" yazıp root işlemini durduruyor.
    Error 131 hatası için buradaki işlemleri yerine getirip, sorunu çözebilirsiniz. Anlayamadığınız yerlerde yardımcı olabilirim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    İlginiz için teşekkürler Bilal bey.. Linke girdim ama oldukça uzun bir topic, ingilizce olarak da çok iyi değilim. Özet bir yol göstermeniz mümkün olabilir mi acaba? Tekrar teşekkürler.

Yeni Üye putnickstaines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı