Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [XDANDROID] HTC Touch Serisi Windows Telefonlara Nasıl Android Yüklenir?

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Cool [XDANDROID] HTC Touch Serisi Windows Telefonlara Nasıl Android Yüklenir?

Mobil dünyanın en gözde platformu olan Android, diğer platform kullanıcılarını da etkilemeyi başarıyor. Malumunuz akıllı telefon fiyatları bir hayli yüksek. Durumun farkına varan geliştiriciler ise, Windows Phone işletim sistemli cihazlar için Android paketleri yazarak, kullanıcıların bu isteğini masrafsız olarak gerçekleştirmelerine imkan tanıyor.

Yazımızda HTC'nin Windows Phone işletim sistemli Touch serisi; Touch Diamond, Touch Diamond 2, Touch Pro, Touch Pro 2 ve Touch HD cihazları kapsayan XDAndroid paketinin yükleme işlemlerini ayrıntılı bir şekilde izah edeceğiz. Konumuza geçmeden önce;

Yapmaya niyetlendiğiniz bu işlemlerin bazı riskleri mevcuttur. İşlemler ve işlemler sonrası oluşabilecek yazılımsal arızalardan bizler sorumlu değiliz.

İNDİRMELER

XDAndroid Froyo 2.2.2 - 25.03.2011

Dosyayı *****dikten sonra bir klasöre çıkartın. SD Kartınızın formatının FAT32 olduğundan emin olun ve PIN kodunu devre dışı bırakın. Daha sonra aşağıdaki yükleme işlemlerine geçebilirsiniz.

YÜKLEME

1. SD kartınızın ana dizininde "andboot" adlı bir klasör oluşturun. Bu klasöre *****diğiniz Android paketindeki STARTUPS klasörü hariç tüm dosyaları atın.

2. STARTUPS klasörünün içinde startup.txt dosyasını sd kartınızın ana dizinine kopyalayın. Klasörlerde birden fazla startup metni bulunabilir. Siz, sonu 100 ile biten klasördeki metni kullanın. Cihazlara göre klasör isimleri aşağıdadır.

RAPH - Touch Pro

DIAMOND - Touch Diamond

BLACSTONE - Touch HD

Topaz - Touch Diamond 2

RHOD - Touch Pro 2

3. Kopyaladığınız startup metninin içine "rel_path=andboot" satırını ekleyin.

4. Uygun startup dosyasını ve Android işletim sistemi dosyalarını kopyaladıktan sonra "androot" klasöründeki "HaRET.exe" programını çalıştırın.

5. Programın çalışması ile birlikte telefonunuzun işletim sistemi kendini sonlandıracaktır.

6. İşlemler sırasında ekranda bazı kodların geçtiğini göreceksiniz.

7. İşlemler ve ilk açılış 5-10 dakika sürebilir. Android Setup Wizard'ı gördüğünüzde işlemler bitmiştir.

Wi-Fi, GPS, sensörler gibi hemen her özellik çalışırken, Bluetooth bazı modellerde düzgün ya da hiç çalışmayabilir.

Çift Boot Özelliği

Yozgatsporlu kardeşimiz yozgatg tarafından geliştirilmiş olan Gen.Y DualBoot programı sayesinde başlangıçta istediğiniz işletim sistemini seçebiliyorsunuz. Buradan programın ekran çözünürlüğüne göre tüm dosyaların bulunduğu paketi *****ebilirsiniz. Cihazlara göre yükleyeceğiniz dosya şu şekildedir;

QVGA- Hafıza Kartına

WQVGA - Hafıza Kartına

VGA (Touch Diamond) - Dahili Hafızaya

VGA (Touch Pro) - Hafıza Kartına

WVGA (Touch HD, Touch Diamond 2, Touch Pro 2) - Hafıza Kartına

İndirdiğiniz zip dosyasını cihazınızın SD kartına atın. Daha sonra içinden çıkan çözünürlük ve yüklenecek yerine göre yükleme işlemini gerçekleştirin. Bu şekilde telefonunuzu açarken ekrana iki işletim sisteminden istediğinizi seçebileceğiniz Gen.Y DualBoot programı gelecektir. Bu programı kullanmazsanız, telefonunuzu her kapatıp açtığınızda 4, 5, 6 ve 7. işlemleri tekrar uygulamanız gerekir.

Artık HTC Touch serisi cihazınıza Android işletim sistemini kurmuş ve DualBoot özelliği ile basit bir şekilde erişim sağlamış oldunuz. Telefonunuza Root erişimi kazandırmak için; forumumuzdaki Gingerbread ya da SuperOneClick uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Yazıda hatalı bulduğunuz yerler, öneriler, sorunlar için lütfen yorum yapalım. Birebirden mesajlaştığımızda yalnızca kendiniz faydalanmış olacağınızı unutmayın!
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (02.Mayıs.2011 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Bilal Akgunduz üyemize teşekkür etti:

akelibrahim (25.Şubat.2012),copcop58 (28.Ekim.2014),ninja09 (30.Ağustos.2013)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    patron sen bu olayı çözmüşsün çok teşekkür ederim. eline emeğine sağlık bu güne kadar kullanmadığım rom kalmamıştı, android kurulumumlarımıda yarım yamalak eng. ile yapmıştım şimdi bilerek görerek ve anlayarak kurulum yaptım çok teşekkür ederim...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    patron özel mesajda atmıştım ama dikkatinizden kaçtı sanırım. sorunum şu kurulumda falan hiç bir sıkıntı yok fakat yukarıdaki durum çubuğunu açamıyorum yani aşağıya çekemiyorum. sorun ne olabilir ??

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı asyaberke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    patron özel mesajda atmıştım ama dikkatinizden kaçtı sanırım. sorunum şu kurulumda falan hiç bir sıkıntı yok fakat yukarıdaki durum çubuğunu açamıyorum yani aşağıya çekemiyorum. sorun ne olabilir ??
    Talimatların tamamını doğru bir biçimde uyguladığınıza emin misiniz?
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Merhaba, Touch2 mega 333 telefonum var. Bu telefona uygun android yazılımı ve yardımı nasıl bulabilirim... Teşekkürler...

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    LG 735 telefonum var ona ben android yükleyebilirmiyim.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı mksatcom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LG 735 telefonum var ona ben android yükleyebilirmiyim.
    Maalesef, şuan böyle bir port işlemi bulunmamakta. Benim bildiğim budur.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    hocam htc 7 trophy telefonum var .. android işletim sistemi kurmak istiyorum.. nasıl yapabilirim? .. şimdiden teşekkürler..

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    touch hd blakcstone cihazıma kurdum fakat "xdandroid" introsunda takıldı kaldı.. böcekler çıkıp xdandroid yazıyor sürekli.. nasıl aşabilirim bunu acaba..???

edit: Bu sorun aşıldı.(birkaç dakia sonra kendiliğinden geçti.)
    Fakat şimdi sorun tuş kilidini vs. açamıyorum. Dokunmatik de verimli çalışmıyor galiba. Telefonu kapatamadım çünkü. Log off çıkıyor fakat seçemiyorum. Şimdiki sıkıntımız da bu.. Bakalım bunu nasıl aşacağız...
    Konu ciaans tarafından (13.Haziran.2011 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: yeni problem..!!!

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    "startup.txt" dosyası ana dizine değil, "andboot" klasörüne kopyalanacak...!!! ana dizine kopyalayınca kurulum başlamıyor. Bu da benden bir düzeltme olsun..

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler