Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung Galaxy Note 10.1 N8005 - Mobil Data Sorunu

Profesyonel Android archleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    344 mesaja 781 teşekkür aldı

Samsung Galaxy Note 10.1 N8005 - Mobil Data Sorunu

Arkadaşlar merhaba,

Birkaç gündür kullandığım Note 10.1 tabletime şirket hattı takılıydı (Vodafone). Ancak dünden beri WiFi dışında mobil data çalışmayınca, herhalde kota aşımı falan oldu deyip bugün sabah Turkcell'den 3G Data hattı satın aldım. Şimdi;

1. Data hattı açık ve aktif (Note üzerinde denedim)
    2. Tabletin ayarlar / Mobil Ağlar ayarlarında Paket Veri kullanımı aktif
    3. APN ayarları Note telefonum ile karşılaştırdığımda birebir aynı (ancak buna rağmen sildim ve tekrar aynı değerler ile yeni APN yarattım)
    4. Tablet üzerinde herhangi bir blocker aplikasyon çalışmıyor (Juice Defender, Apn4Apps vb.)
    4. Cihazı birkaç kere REBOOT ettim

Ancak cihazın mobil datası devreye girmiyor bir türlü. WiFi bağlantısını kestiğim anda cihaz direkt "No Internet Connection" moduna geçiyor. Cidden saç baş yolmak üzereyim. Bir fikri zikri olan var mı? Bir ayara ya da bir yere bakmayı ya da kontrol etmeyi mi atlıyorum ben?

Herkese sevgiler,

................................... ADVANCED RIDING IS AN ART

Profesyonel Android archleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    344 mesaja 781 teşekkür aldı
    Arkadaşlar sorun çözüldü...APN ayarlarını komple resetleyince kendine geldi cihaz )) N8005 sahibi olanlar var ve böyle bir problem yaşarlarsa çözümü şöyle (sadece TURKCELL iç*****):

1.) Öncelikle Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayıp 3G DATA hattınıza INTERNET tanımlamasını yaptırıyorsunuz.
    2.) AYARLAR/SETTINGS ---> KABLOSUZ VE AĞLAR/WIRELESS AND NETWORKS ---> MOBİL AĞLAR/MOBILE NETWORKS ---> ERİŞİM NOKTASI ADLARI/ACCESS POINT NAMES ayarlarına giriyoruz. Bu ayarlar altındaki TURKCELL-ISP bağlantı noktasını siliyoruz.
    3.) MEN tuşuna basara Yeni APN seçiyoruz ve yeni bir bağlantı noktası oluşturuyoruz. Ayarları da şu şekilde olmalı:
    Name: internet
    APN: internet
    Proxy: boş
    Port: boş
    Username: boş
    Password: boş
    Server: boş
    MMSC: boş
    MMS Proxy: boş
    MMS Port: 8080
    MCC: 286
    MNC: 01
    Authentication Type: PAP
    APN type: default,supl
    APN protocol: IPv4
    Enable/disable APN: APN enabled
    Bearer: Unspecified

................................... ADVANCED RIDING IS AN ART

3. 2 kişi archleo üyemize teşekkür etti:

alikasimoglu (16.Ekim.2012),senchh (24.Kasım.2012)