Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: USB kablo bağlantısı sorunu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

USB kablo bağlantısı sorunu

Merhaba

Arkadaşlar önemli olduğunu düşündüğüm bir sorunum var. KKTC'den geçen hafta aldığım Galaxy S USB ile bilgisayara bağlanmıyor. Kabloyu taktığımda USB tanınmadı diye uyarı çıkıyor sağ alt köşede.

Bunu düzeltmek için bildiğim herşeyi yaptım. Kies'i silip baştan yükledim. Sürücüleri kaldırıp baştan yükledim. Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm. USB ayarlarından yığın hafıza ve bağlanırken sor seçtim ayrı denemelerde. USB debugging kapattım olmadı, açtım olmadı. Farklı kablo ile denedim olmadı. Farklı bilgisayarda denedim olmadı. Windows XP ve windows 7 kurulu iki farklı bilgisayarda denedim olmadı. Aynı kablolarla başka bir telefonu bağladığımda sorun çıkmıyor. Ama benimki nedense olmuyor.

Kabloyu telefona ve bilgisayara bağladığımda telefon bilgisayarı algılıyor ve kies, medya oynatıcı, yığın bellek ekranı çıkıyor. Sol üstte de usb simgesi görünüyor telefonda. Ama bilgisayarda aygıt çalışmadığından tanınamadı gibi bir uyarı çıkıyor sağ altta.

Sorunun yazılımla alakalı olduğunu düşünüp farklı bir firmware veya rom yüklemek istedim. Ama bunun için gerekli root olma işlemini yapamıyorum telefonu bilgisayara bağlayamadığımdan. Açıkçası ne yapacağımı bilmez hâldeyim.. Telefon Kıbrıs'tan alındığı için Türkiye'de garantisi yok, yani servise veremiyorum. O yüzden bu sorunu kendi imkanlarımla çözmek durumundayım.

Daha önce Xperia X10 ve Galaxy Ace kullanmıştım. İkisinde de sorun yaşamadım, root olup farklı romlar yükleyebiliyordum.

Sizce bunun çözümü ne olabilir? En azından bilgisayara bağlamadan root olmam ve darky's rom'u yüklemem mümkün mü bilmek istiyorum. Ciddiye alıp yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Model Numarası: GT-I9000

Ürün bilgisi sürümü: 2.2.1

Ana bant sürümü: I9000XXJPY

Kernel sürümü: 2.6.32.9
    root@SEP-51 #1

Yapım numarası: FROYO.XXJPY

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Darky's Romu yüklemeniz tabi ki mümkün.. Ayrıca Custon rom yüklemek için root olmanıza da gerek yok.. Bahsettiğiniz sorun muhtemelen telefonun işletim sisteminden kaynaklanan bir problem.. Yaptığınız denemelerde ortaya çıkan sonuç bu.. Ayrıca size tavsiyem Direkt Custom romlara yönemleleniz.. Öncelikle JVB versiyon koduna sahip 2.3.3 Gingerbread versiyonunu ODIN ile telefonunuza atmayı deneyin..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Lazanyeah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Darky's Romu yüklemeniz tabi ki mümkün.. Ayrıca Custon rom yüklemek için root olmanıza da gerek yok.. Bahsettiğiniz sorun muhtemelen telefonun işletim sisteminden kaynaklanan bir problem.. Yaptığınız denemelerde ortaya çıkan sonuç bu.. Ayrıca size tavsiyem Direkt Custom romlara yönemleleniz.. Öncelikle JVB versiyon koduna sahip 2.3.3 Gingerbread versiyonunu ODIN ile telefonunuza atmayı deneyin..
    Lazanyeah, telefonu bilgisayara bağlayamıyorum. Odin kullanabilsem sorun kalmayacak zaten. Bilgisayarlar telefonu tanımıyor. Odin, kies, veya yığın bellek olması farketmiyor. Hiçbir şekilde telefonla bilgisayar arasında bağlantı kuramıyorum. Darky's rom dosyasını hafıza kartına atsam, o şekilde yükleme olabilir mi? Telefondaki Recovery 3e.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Burda yazıyor ki:

Kurulumu yapmak için Root erişimine ve ClockworkMOD Recovery'e sahip bir cihazınız olması gerekiyor.

http://forum.andronova.net/showthrea...ition-MIUI-ROM

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Hmm anlaşıldı.. Root erişimi için marketten Z4root uygulamasını kullanmayı dene JPY sürümünde işe yarıyordu diye hatırlıyorum.. Permanent Root u seç ve cihazı yeniden başlat.. Çalışırsa yine marketten ROM Manager'i *****ip yükle ve programı çalıştırdığında en üstte "Install ClockworkMod" seçeneğini seçerek ClockworkMod'u telefonuna yükleyebilirsin.. Umarım bu işe yarar..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    z4root yükleyip denedim ama root olmadı. Birkaç kez titreşip kapanıyor uygulama

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı Risorius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    z4root yükleyip denedim ama root olmadı. Birkaç kez titreşip kapanıyor uygulama
    Forumdaki SuperOneClick ya da GingerBreak'i deneyebilirsin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    superoneclick denedim, o da olmuyor. çünkü bilgisayarla telefon arasında birşey olmuyor.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı Risorius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    superoneclick denedim, o da olmuyor. çünkü bilgisayarla telefon arasında birşey olmuyor.
    USB Debugging özelliğini açtığınızdan ve Driver'ları yüklediğinizden emin misiniz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Evet eminim.. Yapılabilecek herşeyi yaptığımdan eminim. Sanıyorum sorun telefonda.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu