Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tablet ile proje geliştirme

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Tablet ile proje geliştirme

Mrb arkadaşlar. ben piranha tab 7 bir tablet aldım . daha dogrusu arkaasın. ben android uygulama yazıyorum ve uygulamayı dıretk tabletten denemek istiyorum. bu konu hakkında bılgısı olan yazarsa sevınırım kolay gelsin..

Profesyonel Android archleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    344 mesaja 781 teşekkür aldı
    Değerli Kardeşim,

Uygulamayı direkt tabletten denemenize gerek yok. Madem ki uygulama geliştiriyorsunuz, eğer geliştirme platformu olarak Eclipse kullanıyorsanız, seçeceğiniz herhangi bir 7 inch AVM (Android Virtual Machine) zaten işinizi görecektir.

................................... ADVANCED RIDING IS AN ART

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    öncelikle zaman ayırdıgın için tesekkur ederım. ben aslında uygulama yazmaya bı ay once basladım ve uygulamam bayagı ılerledı. tablet buldum bı yerden ılk defa attım ve gordum kı bazı gecılsler cok hızlı yada gorunum farkı ıste emulatorun yavas olması falan gıbı seyler. yanı tablette hersey cok hızlı elımde varken onu kullanayım ıstıyorum hem uygulamanın da nasıl gorundugunu dırekt gorur ona gore tasarımlarımı yaparım dıye. Bana bu konuda yardım gerek inş bir bilen yazar

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Değerli Kardeşim,

Sürekli olarak yazdığınız kodu derleyip, sign edip, APK yapıp, cihaza yükleyip denemek, problem varsa, tekrar kodu değiştir, haydi herşey baştan demek sizi epey yorar. Emülatörler bunun için varlar. Cihaz ile emülatör arasında uygulama arayüzünde farklılık var ise, o takdirde projenize temel ettiğiniz API Level'ı değiştirmeniz gerekir. Geliştirme platformu olarak ne kullanıyorsunuz? Eclipse mi??

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Eclipse evet. Dedıgım olay su aslında. Tableti eclipse bir avd olarak tanıtıyorsun. daha sonrada uygulamayı calıstır dedıgınde bu avdyi yanı tabletı secıyorsun. boylelıkle uygulama dırekt tablet uzerınde acılıyor. yanı herhangı bır apk tası hata duzelt gerı tası olayı yok. işin güzel tarafıda bu zaten tableti bir sanal makına olarak goruyor.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Anladım...Siz Real Time AVD mode kullanıyorsunuz...Peki o zaman anlayamadığım şu: Zaten projenizi direkt olarak cihazınız üzerinde debug edebiliyorsunuz, o takdirde sorunuzdaki "aplikasyonu direkt tabletimde denemek istiyorum" biraz anlamsız olmuyor mu? Ben mi anlayamadım sorunuzu yoksa sorunuz mu çok kapalı çözemedim doğrusu...biraz da yorgunluk var, bağışlayınız

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    estagfurullah ne demek ben real time kullanmıyorum son cevapta verdıgım olay yapılıyor bende onu yapmak ıstıyorum . yanı ole bir debug olayı var ama ben nasıl oldugunu bılmıyorum . o yuzdende soruyorum ben tabletı eclipse nasıl tanıtabılırım nasıl real tıme debug yapabılırım yine mı olmadı kı

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Hah şimdi oldu yahu Bir an için dahi olsa beni kendimle ilgili şüpheye düşürdünüz "yaşlandım mı o kadar" diye Buyrunuz yöntemi:

1. Öncelikle Android projenizi DEBUGGABLE yapmanız gerekir. Bunun için 2 yöntem var:
    1.1. Proje paketinizdeki Android Manifest dosyanızı açın. Gelen ekranda sağ tarafta DEBUGGABLE menüsünden TRUE değerini seçin.

1.2. Manifest dosyasının XML dosyasını açın. <application>: sekmesi altına şu kodu ekleyin:
    Kod:
    android:debuggable="true"

2. Tabletiniz üzerinden USB DEBUGGING'i aktif ediniz: AYARLAR >> UYGULAMALAR >> GELİŞTİRME >> USB Debugging
    3. Tabletinizi PC'ye bağlayın.
    4. Windows Komut İstemcisi'ni açın (CMD)
    5. Komut istemcisi penceresinde CD (Change Directory) komutu ile android sdk kitinizin yüklü olduğu dizine gidin. Buradan yine CD komutu ile TOOLS dizinine girin. Android SDK kitinin C:\ lokal diskiniz üzerinde kurulu olduğunu varsayalım:
    Kod:
    C:\Android-sdk-windows\tools>adb devices
    yazıp ENTER'a basın. Eğer tabletinizin sürücüleri ile ilgili bir problem yoksa ve USB'den doğru bağlantı yapılmış ise şöyle bir ekran göreceksiniz:

6. Eğer yukarıdaki ekranı görmezseniz, o takdirde cihazınıza ait Android USB Device Driver doğru yüklenmemiş demektir.
    7. Windows'da Device Manager/Aygıt Yöneticisi'ni açın. Önünüze gelen ekranda, USB bağlantı noktalarında tabletinizin bağlandığı portta problem var ise zaten sarı ünlem işaretini göreceksiniz.
    8. Bu uyarıya sağ tıklayın ve Properties/Özellikler seçin. Buradan Reinstall Driver/Sürücüyü Tekrar Yükle seçeneğini seçin. Sürücüler ile ilgili olarak sizden sürücülerin olduğu dizini soracaktır. Bunun için C:\Android-sdk-windows\usb-driver dizinini seçin.
    9. 5nci adımdaki işlemi tekrarlayın. Seri numarasını görüyorsanız artık tabletiniz Real Time AVD olarak tanımlı olarak kullanabilirsiniz.

9. 2 kişi archleo üyemize teşekkür etti:

cyberjava (31.Ekim.2012),mrcltk (18.Nisan.2013)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    vay sen çok yaşa arkadaşım yaw daha olmadı calıstırmadım ama cunku bu tablette geliştirme altında usb debugu bulamadım uygulamaları tıklayınca sadece tablettekı uygulamalar gelıo . bide buna cozum bulupda sunu calıstırırsak con mutlu olucum valla

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı Elmander Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay sen çok yaşa arkadaşım yaw daha olmadı calıstırmadım ama cunku bu tablette geliştirme altında usb debugu bulamadım uygulamaları tıklayınca sadece tablettekı uygulamalar gelıo . bide buna cozum bulupda sunu calıstırırsak con mutlu olucum valla
    http://media.piranha.com.tr/product_media/298/download/Business_Tab_7_Inch_User_Manual_Web.pdf

Türkçe Kullanım Kılavuzu...Sayfa 26

Home Screen'de iken MENÜ tuşuna basın...AYARLAR'a girin. Burada GELİŞTİRME diye bir sekme olması lazım sanıyorum. Cihazı hiç tanımıyorum, görmedim de ama aradığımız şey orada bir yerde...artık bulması sizden

Kolay gelsin...iyi forumlar...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu