Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung Galaxy S2 Kulaklık ve Konuşamama Sorunu

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Samsung Galaxy S2 Kulaklık ve Konuşamama Sorunu

facebook müşteri hizmetleri
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1.5 ay önce Samsung Galaxy S2 cep telefonunu aldım. Yaklaşık 1 hafta öncesine kadar bir sorun yokken, şu anda çok can sıkıcı bir sorunla karşı karşıya kaldım.

Telefona ne zaman kulaklığı takıp çıkarırsam, birisine telefon açtığımda ya da birisi bana telefon açtığında telefondan ses gelmiyor ve konuşamıyorum. Fakat telefonu yeniden başlattığımda sorun ortadan kalkıyor. Tekrar kulaklığı takıp çıkarırsam yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Aklıma 2 neden geliyor. Fakat yine de aklım almıyor.
    1. neden, telefonun kulaklık girişinde bir sorun olduğu, fakat telefonu yeniden başlattığımda bu sorunun çözülüyor olması bu nedeni çürütüyor gibi,
    2. neden, yazılımsal bir sorun olması, fakat farklı bir rom kurdum yine olmadı, tekrar orjinal rom'un en üst versiyonunu kurdum yine sorun ortadan kalkmadı.

Şu anda aklıma başka birşey gelmiyor. Telefon daha yeni olduğu için garantiye göndermekte istemiyorum. Çünkü telefon garantiye gittiğinde ortalama 1 ay elime geçmeyecek diye tahmin ediyorum.

Bunun yanında su kaçmıştır, oksitlenme falan olmuştur gibi şeyleri söylemeye gerek yok, çünkü su ile temas etmediğine eminim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Telefonu kapatın. Ses Yükseltme ve Güç butonlarına basılı tutup Recovery Mode açılana kadar tutmaya devam edin. ORadaki wipe ile başlayan seçenekleri uygulayın. Daha sonra tekrar Firmware yükleyin. Problemin yazılım dışında başka bir sebepten ötürü meydana gelmesinin pek ihtimali olduğunu düşünmüyorum.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Merhaba,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bu dediklerinizi 2 kere farklı rom yükleyerek denemiştim. Daha sonra tekrar orjinal rom'a geçmiştim. Fakat hiçbir denememde sorun düzelmedi.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam,

Dün darkyrom kurup tekrar denedim fakat durum düzelmedi.
    Sizden ricam, en güncel stock rom'u nerden bulabilirim söyleyebilirseniz, sistemi yeniden kurup orjinal rom'a dönüp jig ile counter sıfırlaması yaptıktan sonra servise vermeyi düşünüyorum.

Şu anda kullanılan android sürümü : 2.3.4
    Kernel Sürümü : 2.6.35.7.I900XWKF3-CL276555 ficeto@beast #SuperCore_1.4
    Yapım Nu arkyRom2 XXKG2 ODEXED BASE R3

NOT : Lütfen bu rom'u kurmayınız. Pil'i sömürüyor resmen (: