Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İ9000 lerin bilindik GPS Anten problemi!!

Aktif Android Badama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    35 mesaja 39 teşekkür aldı

İ9000 lerin bilindik GPS Anten problemi!!

facebook müşteri hizmetleri
    Herkesin bildiği üzere ağırlıklı kanı olarak İ9000 lerin Gps antenlerinde donanımsal bir sorun var, bu nedenle gps uydu bulmada çok da başarılı değil. Bu konuda bir iki yöntem var özellikle XDA da belirtilen. Ancak ingilizcem olmadığından ve çeviri den de pek birşey anlayamadığımdan bu işlerden anlayan arkadaşlardan yardım ricam var. Elim elektronik ve lehimleme vs. yatkın olduğundan kendime güveniyorum ve bu telefonun içini açıp müdahaleye karar vermiş durumdayım.

Neyi nereye nasıl lehimleyeceğim yardım bekliyorum..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Donanıma müdahale etmeden önce;
    gps.conf dosyasını editlemeyi denediniz mi ?

Ettiği Teşekkür
    113
    Alıntı ready Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donanıma müdahale etmeden önce;
    gps.conf dosyasını editlemeyi denediniz mi ?
    Evet.. Sonucunda Google Maps ta tam noktamı vermede yardımcı oldu fakat telefonun uydu bulmasına yardımcı olmadı.

Aktif Üye ahmed112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ankara
    Ettiği Teşekkür
    124
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    İsim:  20120724105029.jpg
Görüntüleme: 643
Büyüklük:  92.8 KB (Kilobyte) ilk resimde kırmızı okla gosterilen yerde sunger gibi bi parca var o parcayı sok altındaki bakır tabaka puruzsuz olana kadar temizle.daha sonra telefonun asagısında (yani home tusuna dogru) orda 3 tane bakır parca var resimde gurundugu gibi. resimde en soldakini düz tornavidayla sök(lehim yapmamıslar kolay cıkıyo) bu söktugun bakır parcayıda ilk sunger gibi kazıgın yere resimdeki pozisyonda lehimle. bu kadar cok basit işlem sadece lehimlerken dikkatli ol gerisi cok kolay.
    Konu ahmed112 tarafından (22.Kasım.2012 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: edit

5. 2 kişi ahmed112 üyemize teşekkür etti:

Badama (23.Kasım.2012),Slangpimp (22.Kasım.2012)

Ettiği Teşekkür
    113
    Benim telefon vibrant modeli olduğundan altta üç değil 2 bakır tırnak var..

Bu arada açma kapama tuşunun içindeki parçayı board a bağlayan bakır şeritte kılcal bi kırılma var açılıp kapanma sorunu çıktı.. Çıkma parça arama yolu göründü

Nereden
    ankara
    Ettiği Teşekkür
    124
    Alıntı Badama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim telefon vibrant modeli olduğundan altta üç değil 2 bakır tırnak var..

Bu arada açma kapama tuşunun içindeki parçayı board a bağlayan bakır şeritte kılcal bi kırılma var açılıp kapanma sorunu çıktı.. Çıkma parça arama yolu göründü
    O bakir parcaya benzer bi parca bi yerde bulun satin alin derim zaten pekte illa o parca olmasi zorunlu degil gibime geliyor sadece o sunger gibi kazidigimiz yer kapaktaki antene temas etsin yeter amac o zaten.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ettiği Teşekkür
    113
    Valla o parça ile kapakta temas etmesi gereken yere direk bir bakır tel lehimledim düz bağlantı yaptım yine tık yok, umudumu yitirerek telefonu topladım (kaçıncı açıp toplamam bende sayamadım)

Nereden
    ankara
    Ettiği Teşekkür
    124
    Alıntı Badama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla o parça ile kapakta temas etmesi gereken yere direk bir bakır tel lehimledim düz bağlantı yaptım yine tık yok, umudumu yitirerek telefonu topladım (kaçıncı açıp toplamam bende sayamadım)
    Benim cihazda gozle gorulur etki gosterdi fark ortada.... Uydu sayisi en asagi 8 den asagi cekmiyir bu aralar simdiki kontrolumde 16 uydu buldu 25-35 arasi cekim gucu var. Dediğim gibi lehimleme yapmadan once gps ölü gibiydi hic tepki vermiyordu.... İyi bu lehimle isini yapmisim

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi