Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: galaxy gio navigasyon

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

galaxy gio navigasyon

(samsung galaxy gio)arkadaşlar navigasyon programım internete bağlı olmadan çalışmıyor. acaba farklı bir program android marketten edinilirse internete bağlı olmadan navigasyon uygulamasını kullanabilirmiyim:???

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı omerfaruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (samsung galaxy gio)arkadaşlar navigasyon programım internete bağlı olmadan çalışmıyor. acaba farklı bir program android marketten edinilirse internete bağlı olmadan navigasyon uygulamasını kullanabilirmiyim:???
    Daha önce de 2 kez soruldu zaten aynı soru.. Forumu araştırmadan konu aşmayınız lütfen.. Gio ile beraber gelen navigasyon ve haritalama programı data paketi üzerinden çalışıyor ve ücretlendirmeye sebep oluyor.. Fakat Android Market'ten ortalama 40-50TL vererek alabileceğiniz NDrive, iGO, CoPilot gibi popüler Off-line destekli navigasyon yazılımları var.. Bunlardan biribi satın alarak internete bağlanmaya gerek kalmaksızın kullanabilirsiniz..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ndrive ı *****dim. ancak gps in açık olmasına rağmen konum alamıyorum. şimdi aklımdaki soru şu gps hangi program olursa olsun internete bağlı olmadan konum alamıyormu?? yoksa benim gps ayarlarımda bir problem olabilirmi.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    GPS ile şebeke konumlaması birbirinden farklı işlemler.. Fakat bağlantı işlemini kapalı bir ortamda denediyseniz tabi ki bağlanamazsınız uyduya.. Üstü kapalı olmayan bir ortamda bu işlemi deneyin.. GPS'inizde problem olduğunu düşünüyorsanızda yine Market'ten *****ebileceğiniz 'GPS Test' yazılımıyla açık alanda GPS'inizi test edebilirsiniz..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    kardeş eyvallah verdiğin bilgiler faydalı. galaxy gio gps sistemi ''A gps'' galiba. bu sistemde 3 g veya 2 g internet bağlantısı ile çalışıyor sanırım. ben wi-fe ile kablosuz modemimden internete bağlanıyorum. bu tür bağlantıdada A gps şu anda desteklenmiyor olabilir. ben otomobilimde gps kullanıyorum. dediğin gibi kapalı ortamda çalışmıyor. herhangi bir internet bağlantısı olmadan açık alanlarda rahatlıkla kullanıyorum. ama burada ki fark galaxy AGPS i kullanıyor araç navigasyonu normal GPS i kullanıyor. herhalde temeldeki problem bu. bu konudada değerlendirmeni merak ediyorum

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    gps test yazılımını *****dim. şimdi gps açıkken yazılım ana ekranında sütunlar halinde değerler görüyorum. gps kapalı iken bu sütunlar görünmüyor ve herhangi bir değer vermiyor. herhalde bu durum gps imin sorunsuz çalıştığı ve bir arıza olmadığı anlamına geliyor

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    kardeş eyvallah verdiğin bilgiler faydalı. galaxy gio gps sistemi ''A gps'' galiba. bu sistemde 3 g veya 2 g internet bağlantısı ile çalışıyor sanırım. ben wi-fe ile kablosuz modemimden internete bağlanıyorum. bu tür bağlantıdada A gps şu anda desteklenmiyor olabilir. ben otomobilimde gps kullanıyorum. dediğin gibi kapalı ortamda çalışmıyor. herhangi bir internet bağlantısı olmadan açık alanlarda rahatlıkla kullanıyorum. ama burada ki fark galaxy AGPS i kullanıyor araç navigasyonu normal GPS i kullanıyor. herhalde temeldeki problem bu. bu konudada değerlendirmeni merak ediyorum
    A-GPS'de; normal GPS verileri Data yani Wi-Fi, 3G ya da 2G gibi internet bağlantılardan alınan bilgiler ile desteklenir. Yani 3G ya da Wi-fi olması farketmez. Eğer haritaları telefonunuza yüklerseniz ve offline navigasyon özelliği olan bir uygulama kullanırsanız hiçbir ücret ödemeden tıpkı navigasyon cihazı kullanırmış gibi kullanırsınız. Fakat A-GPS ile konumun belirlenmesi daha kolaydır GPS'e göre.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    gps test yazılımını *****dim. şimdi gps açıkken yazılım ana ekranında sütunlar halinde değerler görüyorum. gps kapalı iken bu sütunlar görünmüyor ve herhangi bir değer vermiyor. herhalde bu durum gps imin sorunsuz çalıştığı ve bir arıza olmadığı anlamına geliyor
    Hayır.. O sütunların herbiri bağlanılan uydu adedini ifade eder ve renkleri önemlidir.. Örneğin; cihaz 5 farklı uyduya bağlanmışsa ve sütun boyutları 50-70 arasında gidip geliyorsa GPS çok da stabil değil demektir.. Fakat uydu adeti 8-9 adet ve sütunlar da %90 üzerindeyse GPS'iniz gayet güzel çalışıyor demektir..

A-GPS dediğimiz şey de Assisted GPS olaran geçer ve GPS uydularının yanısıra isteğinize bağlı olarak GSM şebekelerini de kullanabilir.. GSM Şebekelerini kullanmak yerinizin çok daha net bir biçimde saptanabilmesini sağlar..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    agps veya gps farketmez offline navigasyon programınız varsa açık alanda veya arabanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz süre uzamasın derseniz android marketten gps bulucu program *****ip geri planda çalıştırabilirsiniz enfazla 2 dakka sürer

Yeni Android ecan97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    internetten veya forumdan igo my way yazılımını ara bende 2 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yok kolay gelsin
    Galaxy Gio ve Nexus 7 Kullanıcısı
    Tam bir f/p delisi...

Her türlü sorularınızı bekliyorum. Gerek yazılımsal gerek donanımsal...

Her cihaz için rom listesi ve incelemeler çok yakında!!

Nexus 7 kullanıcıları için bir topic istiyoruz. Forum yöneticileri bu konu ile ilgilenirse seviniriz.

<<<<<Teşekkür Butonu Solda

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu