Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung i9000 için bir kaç soru

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Samsung i9000 için bir kaç soru

Merhabalar,
    2 gün önce Samsung Galaxy S i9000 telefon aldım. Kafama takılan birkaç soru var size sormak istedim. Öncelikle aldığım telefonda türkcell ile ilgili uygulamalar var. Şu 3 tuş muhabbeti nedir? Bende varmıdır? ve Zararı nedir? Diğer taraftan android'in yeni versiyonu olan 2.3 kurmak istesek ne olur? Nasıl kurarım? Şimdilik sorularım bunlar. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Turkcell'den aldığınız için Turkcell uygulamaları olması gayet normal.. 3 Tuş muhabbeti dediğiniz şey servis menülerine erişmenizi sağlar.. Bunlar 'Download Mode' ve 'Recovery Mode'dur.. Siz de olup olmadığını anlamak için telefonunuzu kapatın, tamamen kapandığına emin olduktan sonra (Telefonun titremesini bekleyin) Ses kısma tuşuna basın ve basılı tutun, Home tuşuna basn ve basılı tutun son olarak 2 parmağınız ses kısma ve home tuşuna basılıyken telefonun açma kapama tuşuna basın.. 2-3 Saniye kadar sonra ekrana elinde kürek olan bir android adamı ile sarı bir ekran geliyorsa 3 tuş fonksiyonunuz çalışıyor demektir.. Zararı nedir, Recovery menüsünden cihazın sıfırlama işlemlerini yapabilirsiniz.. Download menüsünden de cihazınıza istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.. 2.3 güncellemesi henüz Turkcell tarafından yayınlanmadı.. O yüzden yayınlanana kadar beklemelisiniz.. ya da ODIN aracılığıyla resmi sürüm olan 2.3.3 JVH sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz.. ODIN kullanarak telefonunuza yazılım yüklemek garantinizin iptal olmasına sebep olabilir..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Çok teşekkür ederim. Söylediğiniz 3 tuşa bastım ve elinde kürek olan android adamı geldi. Altındada "Do not turn off Target!!!" mesajı var. Bu esnada şu açılış ve kapanıştaki türkcell reklamlarını nasıl iptal edebilirim? Hiç hoş olmuyor.

Yardım Sever Üye smyrna1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Izmir
    Ettiği Teşekkür
    274
    64 mesaja 90 teşekkür aldı
    öncelikle merhaba

evet ben de açılış ve kapanıştaki turkcell reklamlarından müzdaribim. onu kapatmanın yolu var mıdır? benim de bir kaç sorum daha olacak. telefonu dün almış biri olarka.

öncelikle kies'te kesinlikle galaxy s'i görmüyor. yani kies'ten bi program atamayacağız sanırım. android market sorunu için apk uzantılı birşey *****dim onu nereye nasıl atacağım nasıl yükleyeceğim?

ikinci olarak telefona ***** attım ancak *****leri telefon melodisi yapamıyorum sadece dinlemek üzere duruyorlar. melodi yapmak için özel bir yol var mıdır?

üçüncü olarak. mesajlaştığımız ekranı düşünün. siz mesaj atıyorsunuz mavi, karşıdan cevap geliyor sarı. bir beşiktaşı olarak kötü oluyor bu durum benim için o renkleri değiştirebilmenin bi yolu var mıdır?

son olarak iphone'ları ele alalım. apple store'daki oyunları, uygulamaları bi kırdırma crack tarzı bi işlem sayesinde apple kullancıları bedavaya kullanabiliyor. samsung apps ve android market'te de çok güzel uygulamalar var. ancak paralılar. samsung galaxy s'te de apple gibi bir kırdırma işlemi yaparak bu programları ücretsiz kullanabilir miyiz?

sabırla vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

saygılarımla.

Yardım Sever Üye tutku96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa / Nilüfer
    Ettiği Teşekkür
    11
    24 mesaja 24 teşekkür aldı
    Arkadaşlar odin programı ile yükleme yapmak garanti dışı bırakmaz. ama root etmek garanti dışı bırakır.

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    @smyrna1903

Açılış ve kapanıştaki Turkcell logo ve melodilerini engelleyebilmenizin tek yolu işletim sisteminizi değiştirerek ODIN aracılığıyla telefonunuza 2.3.3 sürüm kodlu JVH uzantılı Gingerbread ROM'unu kurmak olacaktır.. Nasıl yapabileceğinizle ilgili detaylı anlatımı forumumuzun Galaxy S başlığı altında bulabilirsiniz.. Bu işlem garantizin iptali ile sonuçlanacaktır.. Bilginize..

Telefonunuza yüklediğiniz MP3'leri zil sesi yapabilmeniz için; zil sesi olarak kulanmak istediğiniz müziği 'media' klasörüne atmanız gerekiyor.. Media klasörüne atığınız ***** ayarlar bölümündeki zil sesleri sekmesinde görüntülenecektir.

Mesajlaştığınız ekrandaki resimleri değiştiremezsiniz.. Bu konudan aşırı derecede muzdaripseniz Custom ROM yükleyerek cihazınızı değişik temalarla kullanabilirsiniz.. Garantiniz Custom ROM yükleme işlemi ile iptal olacaktır..

Android açık kaynak kodlu bir sistemdir ve yapabileceğiniz şeylerin sınırı yoktur.. Paralı uygulamaları ücretsiz olarak *****menize olanak sağlayan 3. parti diye adlandırdığımız market programları var.. Fakat hiçbir içerik denetimine tabi tutulmadıkları için *****eceğiniz uygulamaların virüslü olma riski de yine size aittir.. Forum kuralları gereği bu uygulamaları nereden edineceğinizin bilgisini veremem..

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Alıntı tutku96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar odin programı ile yükleme yapmak garanti dışı bırakmaz. ama root etmek garanti dışı bırakır.
    Cihazın işletim sistemini değiştirmek ya da ona müdahele etmek yetkisiz müdaheledir ve garantinin iptali ile sonuçlanır..Root erişiminin de ODIN ile yapılan flashlama işleminin de yetkili servis tarafından tespiti durumunda cihazın garantisi iptal edilir..

Nereden
    Izmir
    Ettiği Teşekkür
    274
    öncelikle açıklayıcı ve sade bilgiler için teşekkürler sayın mod.

ben şu gingerbread'i tema / oyun gibi işlemleri yükleyebilmek için yapacağımızı / yapmamız gerektiğini sanıyordum. başka bir arkadaş sağolsun bir site verdi. madem forum kuralları gereği paylaşılmıyormuş, ben de paylaşmayayım. oradan bedavaya oyundur uygulamadır hepsini *****ebildim.

şu an benim gingerbread'i kurmam ya da x bir rom'u kurmam (garantinin gitmesini göze alarak) bana ne gibi artılar getirecektir telefonu kullanımımda? bunu da kısaca özetleyebilirseniz sevinirim.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı smyrna1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle açıklayıcı ve sade bilgiler için teşekkürler sayın mod.

ben şu gingerbread'i tema / oyun gibi işlemleri yükleyebilmek için yapacağımızı / yapmamız gerektiğini sanıyordum. başka bir arkadaş sağolsun bir site verdi. madem forum kuralları gereği paylaşılmıyormuş, ben de paylaşmayayım. oradan bedavaya oyundur uygulamadır hepsini *****ebildim.

şu an benim gingerbread'i kurmam ya da x bir rom'u kurmam (garantinin gitmesini göze alarak) bana ne gibi artılar getirecektir telefonu kullanımımda? bunu da kısaca özetleyebilirseniz sevinirim.
    Öncelikle telefonu bir eski versiyonla kullanmak var, bir de en yeni versiyonla kullanmak. Üstelik Android versiyon atlarken birçok eksiğini de kapatarak ilerliyor. Ben Nexus One'ıma Stock Gingerbread'i ilk kurduğumda hayran olmuştum hızına. Bayağı hız artışı olmuştu kanımca. ROM kurmak ise ayrı bir olay. Çeşitli geliştirici ve hackerların bir araya getirdiği ya da yalnızca bir insanın yazdığı bu işletim sistemi dosyaları bazen orjinal Firmware'lerden çok daha iyi olabiliyor. Hatta bu çoğunlukla böyledir

Nereden
    Izmir
    Ettiği Teşekkür
    274
    telefonumun özellikleri bunlardır. bana neleri önerirsiniz? daha yeni olduğum için sizin gibi tecrübeli insanların yol göstermesiyle yapmak istiyorum bi takım şeyleri.

mesela gingerbread'i önerir misiniz? onu kurduktan sonra başka yapmam gereken şey var mıdır sizce şu özelliklere bakarak?

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu