Sayfa 1 Toplam 23 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 223 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM][RCMix3D v2.7][RCMix3D Bliss v1.3] HTC Desire HD için Sense 3.0 ve Sense 3.5!

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Smile [ROM][RCMix3D v2.7][RCMix3D Bliss v1.3] HTC Desire HD için Sense 3.0 ve Sense 3.5!

HTC'nin Desire modelleri için yazdıkları Custom ROM'larla tanınan RCMix, Desire HD için yepyeni bir ROM daha yayınladı! HTC'nin yeni amiral gemisi Sensation ile birlikte duyurduğu HTC Sense 3.0 Kullanıcı Arayüzünün eski modellerde yer almayacağı söylenmişti. Bu ve Desire HD için yayınlanan Android Gingerbread güncellemesinde Sense 3.0'ın yer almaması gibi sebeplerden dolayı kullanıcılar hayal kırıklığı yaşamıştı. Boş durmayan RC Team ise Desire HD kullanıcıları için tamamen Sense 3.0 kullanıcı arayüzünü kullanan bir Custom ROM hazırlamış. Bazı eksiklikleri bulunsa da şuana kadar tamamen Sense 3.0 kullanan bir Desire HD ROM'u yayınlanmamıştı.

2.3.3 versiyonlu ilk ROM'un 2.0 versiyonunda geliştirme sonlandı. 2.3.4 işletim sistemli yeni geliştirmeler sonucunda Sense 3.0'lı ROM'un geliştirmesine devam ediliyor. Önceki versiyondan çok daha hızlı olan yeni ROM'u denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

İnternete yeni sızan Sense 3.5 Kullanıcı Arayüzü de HTC Desire HD için port edildi. Yine RC Team tarafından yayınlanan bu ROM henüz yeni duyurulduğundan bazı eksiklikleri bulunuyor.Fakat yeni kullanıcı arayüzünü denemeniz için yayınlanmış tam anlamıyla Sense 3.5'li harika bir ROM. Yükleme işlemleri diğer ROm ile aynıdır.

HTC Desire HD için Custom ROM yükleyebilmek için Root erişimine ihtiyacınız var. Bunun ile alakalı detaylı blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

DİKKAT: Root erişimi ya da Custom ROM yükleme işlemleri bir takım yazılımsal riskler taşımaktadır. Yükleme işlemlerini tam anlamıyla kavrayamadıysanız ya da bu konularda tecrübesiz iseniz işlemlere başlamamanızı tavsiye ediyoruz. Anlatımı mümkün olduğu kadar geniş tutacağız. Buna rağmen oluşabilecek sorun ya da bozukluklardan bizler sorumlu değiliz.

İNDİRME

HTC Desire HD - Android 2.3.4 - HTC Sense 3.5 - RCMix3D Bliss v1.3

HTC Desire HD - Android 2.3.4 - HTC Sense 3.0 - RCMix3D v2.7

Custom ROM'un yükleme işlemlerinin anlatımında cihazınızda Clockworkmod Recovery'si bulunduğunu varsayacağız. ROM Manager'ı ve dolayısıyla ClockWorkMod Recovery'sini yüklemek için buraya tıklayın ya da Android Market'inizin arama bölümüne "ROM Manager" yazıp aratarak çıkan ücretli ya da ücretsiz versiyonu *****in.

ClockworkMod Recovery'sini yükleyin, ROM dosyasını *****in. Son olarak cihazınız pilinin dolu olduğundan emin olun. Artık yükleme işlemlerini uygulayabilmek için hazırsınız.

YÜKLEME

1. Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

2. Uyarılar bölümünde gözüken USB Storage penceresinden bu özelliği aktifleştirin. Bilgisayarın SD kartınızı okuyabildiğinden emin olun.

3. İndirdiğiniz ROM dosyasını Sd kartınızın herhangi bir dizinine kopyalayın.

4. Kopyalama işlemi bittikten sonra telefonunuzu bilgisayardan çıkartın. Eğer piliniz yeterli doluluğa sahip değilse kalmasında sakınca yoktur.

5. Uygulamalar menüsüne girin ve yüklediğiniz ROM Manager uygulamasını çalıştırın.

6. Açılan penceredeki ilk seçenek ClockworkMod Recovery'sinin yüklü ya da güncel olup olmadını gösterir. Eğer henüz yüklemediyseniz yükleyin ya da güncelleyin.

7. Yükleme ya da güncelleme işlemi sona erdikten sonra ikinci seçenek olan "Reboot into Recovery" butonuna basın ve cihazınızın Recovery Modunda açılmasını bekleyin.

8. Açılan Recovery menüsündeki "mount and storage" bölümüne girin.

9. Bu bölümde yer alan; format data, format cache ve format system seçeneklerini uygulayın.

10. Ana Recovery menüsüne dönüp, "wipe all userdata" ve "wipe cache" seçeneklerini de uygulayıp eski sistem dosyaları ve önbelleklerini tamamen temizlediğinizden emin olun.

11. Menüdeki "install .zip from sdcard" bölümüne girin.

12. Bu bölümdeki "choose .zip from sdcard" seçeneğini uygulayop, SD kartınıza attığınız ROM dosyasını dizininde bulup seçin.

13. Yükleme işlemleri sonlanana kadar bekleyin ve ana Recovery menüsüne dönün.

14. "Reboot system now" seçeneğini uygulayın ve cihazınızın açılmasını bekleyin.

15. İlk açılık normalden birkaç kat daha uzun sürebilir. Sabırlı olun ve cihazınız açılırken bataryasını çıkarmayın.

16. Cihazınız tamamen açıldıktan sonra Gmail hesabınızı ekleyip bilgilerinizi senkronize ettikten sonra Sense 3.0'lı Desire Hd'nizin keyfini sürün!

17. Günlük kullanımda 3G/2G bağlantılarını kullanmıyor ve kurulum sihirbazından Wi-Fi ağınızı belirleyemiyorsanız, SIM kartınızı çıkartıp böyle giriş yapın.

Yükleme işlemlerinin yer aldığı detaylı ******* *****sunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

RCMix3D ROM'u tekrar geliştirilmeye başlamıştır. 2.3.4 versiyonludur ve daha hızlıdır. Sürekli güncellenmektedir.

RCMix3D Bliss ROM'u kullanıcı arayüzüyle harika bir ROM. Bazı eksikleri bulunsa da harika kullanıcı arayüzü bu eksikleri kapatıyor.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (06.Eylül.2011 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yeni versiyon

2. 3 kişi Bilal Akgunduz üyemize teşekkür etti:

faruk123 (18.Şubat.2012),griffins (02.Ağustos.2012),Tuğsel Çelik (30.Temmuz.2012)

Yeni Üye pandor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    teşekkürler anlatım çok güzel olmuş

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı pandor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler anlatım çok güzel olmuş
    Rica ederim, her işlemi detayıyla basitçe anlatmaya çalıştım. ROM'u deneyip burada deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    abi süper bi konu acmıssınız öncelikle teşekkür etmek isterim.yaklasık 1 aydır bakıyorum bu ekrana ve yükleyip yüklememe konusunda kararsızım ******* da izledigim kadarıyla dediğiniz gibi boyutlandırma konusunda sıkıntı var sanırım bekleyecegim gerçi cihazı root edemedim daha oda bi sorun benim için.yinede elinize sağlık
    Konu muratb66 tarafından (19.Mayıs.2011 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ben root lu nexus one kullanıcısıym xda 3.0 sense nexus için rom *****dim ne yaptıysam yükleme yapamadım . wipe yapıyorum inst. kalıyor

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı kd2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben root lu nexus one kullanıcısıym xda 3.0 sense nexus için rom *****dim ne yaptıysam yükleme yapamadım . wipe yapıyorum inst. kalıyor
    Sorunuz konuyla alakalı değil lütfen sorunuzu sormak için uygun yeri seçin ya da ilgili bölümde konu oluşturun.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    HD2 Ye kursam çalışırmı acaba?

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı energydanger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HD2 Ye kursam çalışırmı acaba?
    Desire HD için yazılmış bir Custom ROM'un HD2'de çalışması imkansızdır. Desire HD yazdığına göre yalnızca onun iç*****.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Rom Desire HD dışında bir cihazda çalışmaz çalışsa bile asla stabil olmaz. Romu kurup kullanmış biri olarak dezavantajları;

1 - Mikrofon sıkıntısı var. Örneğin, ***** kaydında bazen ses kaydetmiyor. Sesle kontrolde çalışmıyor.

2 - Menüde gezerken takılmalar oluyor ancak donma hiç olmadı.

3 - Hd ***** kaydında da takılmalar gerçekleşti.

4 - Hava durumu widgetinde ise çıkan sesler berbat. Çok rahatsız edici ve kalitesiz.

Avantaj olarak, işte biraz görsellik denebilir. Ancak diğer custom romlara nazaran iyi denebilir. Orjinal 2.3 GB'ye döndüm. Sorunsuz ve hızlı...

Ettiği Teşekkür
    328
    Sonuçta bu ROM'ları hazırlarken Desire HD'nin donanımına göre yazım gerçekleşiyor. Farklı donanıma sahip bir cihazda nasıl çalışsın.

Sayfa 1 Toplam 23 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler