Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung i9003 Döndürme sorunu ve Root

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Red face Samsung i9003 Döndürme sorunu ve Root

Selamlar herkese,

dün bana hediye olarak Samsung i9003 geldi, ve gerçekten çok güzel bir telefona benziyor, kurcalamaktan bir hal oldum aldığımdan beri1
    ilk defa android kullanan biri olarak, birkaç araştırmam sonucunda cevabını malesef henüz bulamadığım sorular (cihazın da piyasaya yeni girmiş olmasının etkisi olabilir tabi) sormak istiyorum

- "Ekran'ı otomatik döndür" fonksyonu çok güzel ama seçince alet saçmalıyor, düz tutuyorsun yan gösteriyor filan, bu normal midir?
    - Cihazın root'lanmasının avantajlı olduğu konusunda hemfikiriz. bununla birlikte, bendeki telefonun modeli tam olarak şu şekilde:

Android 2.2.1
    anabant sürümü: I9003JXKA4
    Kernel: 2.6.32.9, root@SE-S606 #1
    Yapım numarası: FROYO.JVKD1.

yukarıdaki bilgilere göre alet root'lanmış mıdır yoksa değil midir onu merak ettim.
    Bir de versyon olarak hakikaten iyi midir yoksa illa bir yükseltme yapmak gerekir mi (official olarak samsung sunmuyor bu yükseltmeyi gördüğüm kadarıyla)

son sorum da bununla ilgili aslında, çeşitli sitelerde (market.android.com, vsvs) widgetlar ve programlar mevcut, bunarı yüklemek için illa aleti root'lamak mı gerekli?

Şimdilik bu kadar, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (05.Haziran.2011 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı dunedain133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

dün bana hediye olarak Samsung i9003 geldi, ve gerçekten çok güzel bir telefona benziyor, kurcalamaktan bir hal oldum aldığımdan beri1
    ilk defa android kullanan biri olarak, birkaç araştırmam sonucunda cevabını malesef henüz bulamadığım sorular (cihazın da piyasaya yeni girmiş olmasının etkisi olabilir tabi) sormak istiyorum

- "Ekran'ı otomatik döndür" fonksyonu çok güzel ama seçince alet saçmalıyor, düz tutuyorsun yan gösteriyor filan, bu normal midir?
    - Cihazın root'lanmasının avantajlı olduğu konusunda hemfikiriz. bununla birlikte, bendeki telefonun modeli tam olarak şu şekilde:

Android 2.2.1
    anabant sürümü: I9003JXKA4
    Kernel: 2.6.32.9, root@SE-S606 #1
    Yapım numarası: FROYO.JVKD1.

yukarıdaki bilgilere göre alet root'lanmış mıdır yoksa değil midir onu merak ettim.
    Bir de versyon olarak hakikaten iyi midir yoksa illa bir yükseltme yapmak gerekir mi (official olarak samsung sunmuyor bu yükseltmeyi gördüğüm kadarıyla)

son sorum da bununla ilgili aslında, çeşitli sitelerde (market.android.com, vsvs) widgetlar ve programlar mevcut, bunarı yüklemek için illa aleti root'lamak mı gerekli?

Şimdilik bu kadar, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    Hayırlı olsun cihazınız. İvme ölçer yani sizin açtığınız özelliği yöneten donanım parçasının döndürme işlemini gerçekleştirmesi için; cihazınız düzken yan yatırırken cihazı yan ve üst kısmı size doğru eğik bir şekilde tutun. Bu şekilde hemen döndürme işlemi gerçekleşir.

Cihazınız rootlu değil ve Android Market ya da ******* uygulamalarınız yoksa orjinal Firmware'e de sahip değil. Cihazınız olabileceği son Android versiyonunda. Bundan sonra Samsung'un cihazınız için güncelleme yayınlamasını bekleyeceksiniz.

market.android.com sitesi Android telefonlardaki Google'ın resmi market alanının Web versiyonudur. Eğer cihazınızda Android Market varsa Gmail hesabınızı telefonunuza ve bu siteye girdiğinizde *****me yapabilirsiniz. Bunları yapmak için root da yapabilirsiniz. Fakat orjinal Firmware yüklemek daha kolaydır.

Yeni Android
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Teşekkürler Bilal Bey, bana da yardımcı oldunuz.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    hocam peki orjinal firmware nasıl yükleniyor