Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung i9000 Batarya Problemi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Samsung i9000 Batarya Problemi

Merhaba Arkadaşlar,
    Telefonumu alalı 1 hafta olmuyor ama şarjı 1 gün bile gitmiyor. Bu bana çok garip geldi. Öyle çok sık telefonuda kullanmıyorum ama ona rağmen 24 saat gitmiyor. Sizce bataryanın uzun gitmesi için ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Deneyimli Üye
    alikasimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Ettiği Teşekkür
    407
    219 mesaja 682 teşekkür aldı
    çoğu insanlar telefonu az kullanmama rağmen diyorlar. ancak wi-fi, gps yada internet i de kullanıp şarj probleminin olduğunu söylüyorlar. normal kullanımda bu telefonun şarjı zaten ancak bir gün gitmektedir. ki kullanma sürenize göre siz de normal kullanım oranındasınız.
    Saygımlarımla, Ali Kasımoğlu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bu esnada internettende araştırmalar yaptım. Edindiğim bilgiler şu yönde. Background Processlerin tamamını ve 3G yi kapatmak gerekiyor. Şimdi bunu deneyeceğim. Sonucu burada paylaşırım. Teşekkürler.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Bu konuda birçok konu açıldı.. Galaxy S ve Android mükemmel bir multitasking yeteneğine sahip ve onlarca uygulama arka planca çalışırken siz onları hiç farketmiyorsunuz bile.. Ta ki piliniz kinyal vermeye başlayıncaya kadar.. Tavsiyem: Ekran parlaklığını %25-30 seviyelerinde kullanmanız, ekran sesleri ve dokunmatiok tepkileri kaldırmanız, kullanmıyorsanız 3G şebekesini kapatmanız ve bir arkaplan uygulama engelleyicisi (Benim kullandığım Andvanced Task Killer gibi) edinmenizi tavsiye ederim.. 3 Gün yakın süren bir pil ömrüne sahibim..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Batarya kalibrizasyonunu deneyen var mı? Varsa sonucuna göre ben de yapacağım, boş yere uğraşmak istemedim meşakkatli iş...
    [B]GT-I9300

Uzman Üye knlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    100
    196 mesaja 441 teşekkür aldı
    var, işe yarıyor ama öyle dünyamız değişti cinsinden bir artısı yok.
    Pil ömrü en iyi rom JVH. ( bu arada JVO daha eski bir rom JVH'a göre sadece sızdırılması JVH'a göre daha geç oldu o yüzden JVH kullanın derim. samfirmware böyle diyor en azından)
    yeni rom (custom-stock fark etmez) yüklerken pilin %100 dolu olduğunda emin olun ve Wipe yaparak yeni rom yükleyin. böylece kalibrasyonada ihtiyaç duymazsınız.
    Şuan hep 3g ve wifi açık telefonu 2 gün kullanabiliyorum. ama çok konuşmam, genelde whatsupp dan mesaj atıyorum, facebook,twitter hep açık.

pil ömrünü etkileyen birşeyde kullandığınız operatör...
    arkadaşlarla yaptığımız testlerde Turkcelliler daha iyi pil ömrüne sahip olurken Vodafonelular malesef daha az pil ömrüne sahip oldular...
    şimdilik pil ömrü ile söylenebilecekler bunlar...

Let's mobilize everything with android!

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    knlr isimli kullanıcımızın söylediklerinin çoğunu ben de söyleyebilirim..

Detaylandırmak gerekirse de JVH, kullandığı modem kodlaması gereği Türkiye şebekelerine en uygun modemi içerisinde barındırmaktadır ve bu da pil ömründe bir artış sağlamaktadır.. Ayrıca yeni bir rom yüklemeden önce özellikle de Galaxy S kullanıcıları mutlaka %100 şarjla ve Recovery'den yapılacak olan Wipe seçeneği ile telefonlarını sıfırladıktan sonra rom yükleme işlemlerini gerçekşeltirsinler.. Ben de şu anda Stock JVH'de olduğum için benim de kullanım sürem azaldı ve ne yazıkki 3G, Messenger, Facebook ve Twitter uygulamalarım sürekli olarak açık halde 2 gün gitmekte..

Operatör konusuna gelince de yaptığınız tespit kısmen doğrı fakat genele yayılamaz.. Sebebi ise şudur; 3G şebekelemesi konusunda Turkcell diğer operatörlere göre çok daha ilerde be türkiyenin artık tamamına yakınında Turkcell 3G yüksek kalitede çekiyor.. Telefonunuzun 3G şebekesi açık iken telefonunuz sürekli 3G şebeke taraması yapar.. Ta ki uygun kalitede sinyali yakalayana kadar.. Turkcell'in 3G ağı daha kapsamlı olduğu için telefonunuz sürekli kaliteli bir 3G bağlantısı aramakla uğraşmıyor ve pil ömründe gözle görülür derecede bir artış sağlıyor.. Vodafone ve Avea gibi operatörler ise henüz 3G kapsama alanlarını ve kapsadıkları alanların da kalitesini yeterli seviyeye ulaştıramadıkları için telefonlarımız sürekli kaliteli sinyal aramakta ve kendilerini harab ederek pillerini çok çabuk bitirmekteler..

Uzman Üye knlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    100
    196 mesaja 441 teşekkür aldı
    kesinlikle operatör konusunda haklısın @Lazanyeah ... Operatörler arasında ortak baz kullanımı ile ilgili bir protokölden söz ediliyor. Umarım gerçekleşirde bu tip sıkıntılardan kurtuluruz. Ben şu anda vodafone kullanıyorum ama Turkcell cazip bir teklif ile beni kendine çekiyor vodafone da tutan tekşey sınırsız internet beni. Ondan da şüpheliyim gerçi.. bağlantısı için zayıf demekten başka bir tercihim yok.

Let's mobilize everything with android!

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı knlr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle operatör konusunda haklısın @Lazanyeah ... Operatörler arasında ortak baz kullanımı ile ilgili bir protokölden söz ediliyor. Umarım gerçekleşirde bu tip sıkıntılardan kurtuluruz. Ben şu anda vodafone kullanıyorum ama Turkcell cazip bir teklif ile beni kendine çekiyor vodafone da tutan tekşey sınırsız internet beni. Ondan da şüpheliyim gerçi.. bağlantısı için zayıf demekten başka bir tercihim yok.
    Bu Vodafone'un sınırsız internetiyle alakalı bilgi verebilir misiniz? Download ve upload hızı nasıl?

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Alıntı Bilal Akgunduz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Vodafone'un sınırsız internetiyle alakalı bilgi verebilir misiniz? Download ve upload hızı nasıl?
    Vodafone sınırsız internet "Cepnet Paketi" olarak geçiyor ve işleyiş olarak şu şekilde; Aslında paket 100MB'lık.. 100MB'lık alanı 3G hızında 7,2 Mbps ile kullanıyorsunuz.. 100MB limiti aşıldığında ise herhangi bir ek ücretlendirme ya da standart tarifeye geçiş olmadan yine internet erişimine devam edebiliyorsunuz fakat hızınız 96 Kbps'ye düşürülüyor.. 30 günlük dönemin sonunda da tekrar 7,2 Mbps'e yükseliyor.. Fiyat olarak da 7,99..

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu