Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Asus A10

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Asus A10

Merhabalar,

Yeni bir android işletim sistemi kullanıcısı olarak ilk android cihazım Asus A10' u(2.1 Eclair)
    yaklaşık bir aydır kullanmaktayım.Cihaz isteklerimin büyük çoğunluğuna hitap etmekte,ancak Asus da dahil olmak üzere 2.2 froyo yada bir üst versiyon güncellemesi hakkında net bir bilgi alamıyoruz.Oysa aynı cihazın uzak doğu için üretilmiş olanları 2.2 ile geliyor.Bu şartlar altında herhangi bir güncelleme olmaz ise cihaz farklı bir yolla 2.2 e yükseltilebilir mi?Neden diye soracak olursanız flash player sanırım yeterli olacaktır

Saygılarımla

Halil ÖZAK
    20.01.1967
    İzmir

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı hozak35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yeni bir android işletim sistemi kullanıcısı olarak ilk android cihazım Asus A10' u(2.1 Eclair)
    yaklaşık bir aydır kullanmaktayım.Cihaz isteklerimin büyük çoğunluğuna hitap etmekte,ancak Asus da dahil olmak üzere 2.2 froyo yada bir üst versiyon güncellemesi hakkında net bir bilgi alamıyoruz.Oysa aynı cihazın uzak doğu için üretilmiş olanları 2.2 ile geliyor.Bu şartlar altında herhangi bir güncelleme olmaz ise cihaz farklı bir yolla 2.2 e yükseltilebilir mi?Neden diye soracak olursanız flash player sanırım yeterli olacaktır

Saygılarımla

Halil ÖZAK
    20.01.1967
    İzmir
    Şuan sadece Android 2.1 Eclair ROM'u yayınlanmış ve Custom ROM'unun da olduğunu sanmıyorum. Buradan Yazılım güncellemelerini takip edebilirsiniz.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (17.Mayıs.2011 Saat 15:47 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bilal Bey,
    Verdiğiniz linkten konuyu takip etmekteyim ancak sorum böyle bir güncelleme olmaz ise ne yapılabilir idi.

Teşekkürler
    Halil ÖZAK
    20.01.1967
    İzmir

Ettiği Teşekkür
    328
    Bilal Bey,
    Verdiğiniz linkten konuyu takip etmekteyim ancak sorum böyle bir güncelleme olmaz ise ne yapılabilir idi.

Teşekkürler
    Onu da söyledim zaten. Cihazınız için custom ROM geliştirilmemekte. Bu yüzden resmen yayınlanmasını beklemeniz gerekiyor.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Teşekkürler
    Halil ÖZAK
    20.01.1967
    İzmir

Ettiği Teşekkür
    328
    Teşekkürler
    Custom ROM geliştirilmemesinin sebebi; navigasyon cihazı ve telefonun bir araya getirilmesiyle oluşturulduğu ve Custom ROM'larda bu navigasyon özelliğinin direk kullanılamayacağından dolayı olabilir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Cihazın performansından oldukça memnunum,fakat cihazı alırken androidi tercih etmemin nedeni gelişebilir olmasıydı.Umarım ileride asus bu sorunu da çözer bu arada cihazın navigasyonu gerçekten çok iyi

Saygılar
    Halil ÖZAK
    20.01.1967
    İzmir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Şuan için android 2.2 en iyi versiyon olarak görünüyor. Yeni klavye, pil ömrünü uzatma, ext4, WebM/VP8 çalıştırma açısından 2.3 şuan biraz daha üstün. 2.4 içinde honeycomb 3.0 uygulama desteği bir artı. 3.0 oldukça yeni ve yavaş. Dolayısı ile 2.2 stable çalışan bir sürüm ve en az 6 ay daha böyle olacaktır.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı muratcetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan için android 2.2 en iyi versiyon olarak görünüyor. Yeni klavye, pil ömrünü uzatma, ext4, WebM/VP8 çalıştırma açısından 2.3 şuan biraz daha üstün. 2.4 içinde honeycomb 3.0 uygulama desteği bir artı. 3.0 oldukça yeni ve yavaş. Dolayısı ile 2.2 stable çalışan bir sürüm ve en az 6 ay daha böyle olacaktır.
    Yalnız saydığınız özellikler 2.3 versiyonuna ait, 2.2 froyo da dosya sistemi YAFFS idi ve WebM/WP8 desteği yok idi. Honeycomb ise telefonlar için duyurulmuş bir vesiyon değil ve tabletlerde bana kalırsa oldukça stabil çalışıyor. Android Ice cream Sandwich versiyonu duyurulduğunda hepsi yerli yerine oturmaya başlar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ben o özellikleri (WebM/WP8, ext4 vs) 2.3 için söylemiştim. Android Ice cream Sandwich tam bilmiyorum bilgi için teşekkürler.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu