Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galaxy SII uçuş modu sorunu (Çözebilen olmadı henüz)

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Arrow Galaxy SII uçuş modu sorunu (Çözebilen olmadı henüz)

Öncelikle merhaba sayın forum üyeleri...

15 gün kadar evvel Türkiye'den GSII mi satın aldım. Düne kadar da herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamıştım. Yurtdışı uçuşum için iç hatlar aktarması sırasında telefonumu uçuş moduna aldım. İstanbulda diğer uçuştan evvel telefon görüşmesi için modu kapatmak istediğimde moddan çıkmadığını, wifi ve gps in çalışırken bluetooth ve mobil ağların çalışmadığını gördüm.

ilk aşamada pili çıkarttım bekledim denedim, ardından simkart değiştirdim fakat değişiklik olmadı. bugün ise fabrika ayarlarına döndürdüm ancak değişen bir sonuç yok!

fabrika ayarlarına döndükten sonra telefon ilk açılışta sanki uçuş modunda olduğunun farkında değilmiş gibi davranmaya başladı, aslında mobil ağ yok, ve yukarda uçak simgesi bulunuyor ama güç düğmesi menüsünde uçuş moduna almak için sekme aktif durumda. tıkladıktan sonra ise uçuş modu kapama düğmesi inaktif oluyor. sonuçta ise bir değişiklik yok.

şu an yurtdışında şantiyede ve saniyede 7kb lık maksimum hıza sahip bir net kullanmaktayım. rom yada root hiç yapmadım ama yapamam da demem. fakat şu anda sürücü *****ecek internete sahip değilim. yabancı sitelerde bu durumu yaşamış birkaç kişinin yazısına rastladım ama cevaplarda aradığımı bulamadım. bu konuda bana yardımcı olabilene şükranlarımı şimdiden sunarım...

kolay gelsin.

EDIT: odin ile 2.3.3 olan versiyonu 2.3.5 e yükselttim ama sorun gitmedi, tek fark ilk açılışta uçak simgesi yerine çember içinde eğik çizgi (trafik levhalarındaki girilmez işareti gibi) var ve bluetooth açılabiliyor. ancak bir kere olsun güç butonu menüsünden uçuş modu sekmesine tıklayınca yine uçak çıkıyor tepede ve Bluetooth u da kaybetmiş oluyorum.

biraz uzun sürdü ama resim ekleyebildim sanırım, eğer sırası karışmadıysa ilk resimde görüldüğü gibi BT ve mobil ağlar hariç herşey çalışıyor

güç butonu menüsünde sanki uçuş modu hiç açık değilmiş gibi gösteriyor. açmak için tıklayınca da diğer resimdeki gibi inaktif duruma dönüşüyor.

Kablosuz ağ kısmından da uçuş modu kapalı gibi gözüküyor tıklayınca da resimdeki gibi bir süre çabalıyor ama ardından yine eski haline dönüveriyor o kısım

BT ve Mobil ağlar sekmesi inaktif...

Mobil ağlar sekmesine tıklayınca uyarı geliyor

Telefon hakkında bilgi veren ayarlar sekmesinin içeriği

Durum kısmındaki bilgiler, en tuhaf geleni ise IMEI nin bile görünmemesi, hatta *#06# kombinasyonunda bile IMEI yazısının altı boş olarak gözüküyor

Kies ile bağlanmaya çalıştığımda wifi alanı oluşturma sekmesi de inaktif. ayrıca kablo üzerinden de kies e bağlanamadım. dakikalarca bağlanıyor dedi durdu...

Yardım Sever Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

RE: Galaxy SII uçuş modu sorunu (Çözebilen olmadı henüz)

Sanırım telefon da sorun var. Garantili ise hemen aldığın yere götür.
    Muhtemelen yenisi ile değişim yapacaklardır

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

15 gün kadar sıkıntısız kullandım, her bir özelliği çalıştı takılmaksızın. donanım arızası olsa kendini belli ederdi diye düşünüyorum, donanıma zarar verecek root filan da yapmadım. ki verir mi o konuda da çok bilgili değilim ama. Tek yaptığım I9100XWKJ1_I9100LUXKJ1_I9100XXKI4_HOME.tar.md5 romunu odin ile yüklemekti.

ürün www.birnumaram.com dan alındı. paralel ithalat ürünü ve istanbulda ithalatçı firmanın garantisi var demişlerdi. şu an azerbaycanda olduğum için telefonu göndermem çok zor. bu nedenle donanım arızası olmadığı ihtimali üzerine kendim buradan bir çözüm bulmaya çalışıyorum. hiç çarem kalmazsa mecburen göndereceğim artık 2 ayda mı gelir geri bilemiyorum.

Uzman Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    10 mesaja 16 teşekkür aldı

yüklediğiniz yazılımdan kaynaklıdır bu hatalar. Yeniden yazılım yükleme ile sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. gerçi sıkıntılı bir yerdeymişsiniz galiba ama.. kies sıkıntı çıkarıyorsa odinle deneyebilirsiniz birde.. aşağıdaki mesajda arkadaş bir dosya yüklemesini güzel açıklamış orası size yardımcı olabilir bence..
    http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-20-temmuz-tarihli-xxkg3-yeni-rom

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Basit birşey ama bende de olmuştu bu şekilde çözdüm: uçuş modu açıkken telefonu kapatın açın, sonra uçuş modu kapalı iken açıp kapatın bunu birkaç kez tekrarlayın derim , birde program olarak yükleyip kullandığınız (ayrıca) widget kısayolu varsa (3G , uçak modu gibi) onlarıda kaldırın , kötü bir durum geçmiş olsun ... aslında yeni ROM yükleme halletmeliydi ama enteresan donanım arızası oluşmamışsa tabiki... dahada olmazsa recovery menüsünden fabrika ayarlarına getirin derim.

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

SAYIN @OMERRAM;

Dediğinin yöntemi şu an denedim ama yaklaşık 10 açıp kapamada halen bir değişiklik yaşamadım. zaten uçuş modu hiç kapanmıyor. güç butonu menüsünde aktifleştirme tuşu var ama zaten uçuş modu logosu yukarıda hep açık. ona tıklayınca da bir değişiklik yaşanmıyor. sadece yukarıdaki resimlerde görebileceiğiniz gibi inaktifleşiyor ve bir daha tıklayamıyorsun. yardım çabanız için minnettarım...

SAYIN @BRBOROS;

Ben de yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü 15 gün boyunca tek arıza vermeden çalıştı ve donanım arızası yaptıracak hiçbir girişimim olmadı. sadece odinle versiyon yükseltmesi yaptım. o versiyonu da yurtdışına çıkmadan *****ip saklamıştım. şu an yeni bir rom *****me ihtimalim yok. iyi bir internet bulduğum anda birkaç rom birden *****ip deneyeceğim, tabiki başka bir yol bulamazsam... size de teşekkürlerimi sunuyorum

Misafir

gecmis olsun bencede romdan kaynakli bi problem gibi gozukuyor eger ayni rom yaninizdaysa odinle tekrar yukleyin derim ilk haline doner Turkiye ye donuncede baska rom yuklersiniz

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Çok emin olmamakla birlikte fikir sadece telefonu türkiyeden aldınız ve yurtdışında kullanıyorsunuz.pasaportunuza işlettinizmi sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

enterasan bende s2 aldım ama teknosadan ınsallah halledersin

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

SAYIN @HARDROCK;

Üzerinde gelen romun kendisi de yedeği de yok şuan maalesef elimde. kurulabilir şekilde hazır olan tek rom en son yüklediğim lüxenburg romu. onu tekrar yüklemek bir çare verir mi diye çaresizce deneyeceğim bu gece. teşekkürler...

SAYIN @YSIGANIK;

Aslında benim de en çok aklıma gelen ihtimal buydu, çünkü ürün parelel ithalat ürünüydü. Fakat sorunun ilk çıktığı yer türkiye içerisindeydi. yurtdışı uçuşum için adanadan istanbula aktarım uçağında uçuş moduna almıştım, istanbula indiğimde bir daha çıkaramadım. ayrıca ne kadar güvenli bilemiyorum ama imei sorgulamasında da imeinin GT I9100 samsung telefonuna kayıtlı olduğunu gördüm. Bu konuda sıkıntı olunca benimki gibi uçuş modunda mı gösterir telefonu, yoksa ayrı bir uyarısı filan mı vardır (simkart kaydı yapılamadı, ürün kullanım dışı vs). bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? teşekkür ettim

SAYIN @OZANERCAN34;

Dediğiniz gibi gayet enterasan ve eşine ancak benim kadar şanssız birinin rastlayacağı kadar ender bir durum. teşekkür ettim iyi dileğiniz için...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu