Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni rom yuklerken HTC ekraninda takilma sorunu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Yeni rom yuklerken HTC ekraninda takilma sorunu

Arkadaslar, Coredroid 6.5 cok ovulunce kurmaya karar verdim. Once radio ve ril dosyalarını cihazima kurdum. Cihazimda Cyanogenmod 7 yukluydu. Romu da *****ip cihazin hafiza kartina attim ve clockworkmod dan yuklemeye basladim. Eski rom backup ve full wipe seceneklerini de sectim. Alet clockworkmod recovery de acildi ve backup ve full wipe yapti ama daha sonra tekrar boot ederken HTC ekraninda takildi kaldi. Ben de recovery mode da acmayi denedim. Clockwork recovery aciliyor anca ben daha recovery secemeden Hboot seceneginden yeni radio imajini bulup onu yuklemeye calisiyor ve hayır dedigimde de sadece boot secenegini veriyor. (aletin hafiza kartinda yukseltmis oldugum radio dosyasi duruyordu). yani anlayacaginiz bir turlu recoveryi secemiyorum ve sadece reboot yapabiliyorum o durumda da yine HTC ekraninda takiliyor. Cihazi brick mi yaptim acaba? Bunu kurtarmanin bir yolu var midir? Yoksa servis yolu mu gorunuyor. Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    SD kartınızdaki radio dosyasını silin. Cihazınız brick olmamış, olsaydı hiç açılmazdı.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Cevabınız için çok teşekkürler. cihaz acilmadigi icin bilgisayara usb den baglayamiyorum. nasil silebilirim? ayrica nasıl tekrar recovery yapıp romu kurabilirim kısaca aciklayabilir misiniz. Daha once hic recovery yapmadım da. Ya da recovery yapmadan direk rom kurulumuna gecebilir miyim?

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı easternwind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için çok teşekkürler. cihaz acilmadigi icin bilgisayara usb den baglayamiyorum. nasil silebilirim? ayrica nasıl tekrar recovery yapıp romu kurabilirim kısaca aciklayabilir misiniz. Daha once hic recovery yapmadım da. Ya da recovery yapmadan direk rom kurulumuna gecebilir miyim?
    Direk ROM kurulumunu yapın. SD kartınızı başka bir telefona takma imkanınız varsa böyle silin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    SD karti bilgisayara takarsam silebilir miyim ki acaba? yoksa formatindan dolayi icini goremez miyim? yoksa mutlaka android li bir telefona mi takmam lazim?

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı easternwind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SD karti bilgisayara takarsam silebilir miyim ki acaba? yoksa formatindan dolayi icini goremez miyim? yoksa mutlaka android li bir telefona mi takmam lazim?
    Eğer sd kartınızı komple ext4 formatına çevirdiyseniz bilgisayar görmek ki bunu yapmamışsınızdır. Herhangi bir cihaza takabilirsiniz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    evet bilgisayara takip sildikten sonra yeni rom yüklemeyi yaptım. problem halloldu. yarsimlariniz icin cok teskkurler. bu arada coredroid 6.5 güzelmis.