Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kullandığımız ROM lar

Yeni Üye
    Nereden
    edirne
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

kullandığımız ROM lar

merhaba arkadaşlar. forumun hepimiz için faydalı olması dileğiyle ilk konuma başlamak istiyorum. root lu bir nexus one kullanıcısı olarak sık sık ROM değiştiren biriyim. kullandığımız ROMların özelliklerini burda paylaşarak kendi ideal ROMumuzu bulmaya biraz daha yaklaşabiliriz diye düşünüyorum.

şu anda RoDrIgUeZsTyLe™ MIUIMOD v2.9.2 kullanıyorum, memnunum. tek sıkıntı Türkçe olmaması. illa Türkçe olsun isteyenler için de MIUI nin değişik developerlar tarafından hazırlanan versiyonları da var. bunun dışında ROM gayet stabil ve oldukça akıcı. Froyo nun son versiyonlarından. 720p kamera kaydında donma problemleri yaşıyordum. hafıza kartını biçimleyip ext3 kısmını yeniden oluşturunca bu sıkıntım geçti.

bundan sonraki ROM adayım CM7 nin stabil sürümü. gingerbread e de böylelikle adım atmış olacağım. bildiğim kadarıyla 720p kayıt henüz yok ama olsun, gelecektir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    MIUI'nin 1.4.1 Gingerbread versiyonunu kullanıyorum. Erken beta sürümlerinde olduğu için Froyo sürümlerinde olduğu kadar stabil değil. Ancak sık rom değiştiren ve MIUI kullanmış biri olarak incelemenizi öneririm. Arayüzde bazı majör değişiklikler var. MIUI'ye alıştıktan sonra başka rom kullanasım gelmiyor açıkçası. Eğer denemeyi düşünürseniz radio versiyonunuzun 5.08.00.04 olmasına dikkat edin, 5.12.00.08'de GPS çalışmıyor çünkü.

3. Ethem Babiloğlu üyemize teşekkür edenler:

avc92 (23.Ocak.2014)

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Uzun süredir Kang-o-roma 1.1 SP1 ROM'unu kullanmaktayım. CyanogenMod 6.1.1 tabanlı bir Froyo romu. En güzel yanı, Apps2SD'nin entegre olması, ve Advanced Installer adı verilen bir method aracılığı ile, ROM'u yüklerken launcher, açılış animasyonu, gibi opsiyonları sizin belirleyebilmeniz. Uzun süredir sorunsuz kullandığım bir ROM, ve macera aramayanlara tavsiye edeceğim, herşeyi bir arada bulunan bir ROM.

MIUI'a kanımın ısınmaması, ve CM 7'nin "wonk" sorunu sonrası, bir süre daha bu ROM'a takılı kalacam gibi gözüküyor =))

Aktif Üye
    Nereden
    Angara
    Ettiği Teşekkür
    2
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı Ethem Babiloğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MIUI'nin 1.4.1 Gingerbread versiyonunu kullanıyorum. Erken beta sürümlerinde olduğu için Froyo sürümlerinde olduğu kadar stabil değil. Ancak sık rom değiştiren ve MIUI kullanmış biri olarak incelemenizi öneririm. Arayüzde bazı majör değişiklikler var. MIUI'ye alıştıktan sonra başka rom kullanasım gelmiyor açıkçası. Eğer denemeyi düşünürseniz radio versiyonunuzun 5.08.00.04 olmasına dikkat edin, 5.12.00.08'de GPS çalışmıyor çünkü.
    Nerden biliyorsun eline mi aldın laf at torba dolsun sen hangi sony xperia serisinin kötü Fotoğraf çektiğini gördün

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi