Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HTC Desire Root.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

HTC Desire Root.

facebook müşteri hizmetleri
    Arkadaşlar araştırıp şu meseleye iyice hakim olayım, sonra halledeyim şu işi diyorum ama durmadan farklı farklı şeyler okuyup duruyorum. O yüzden aklıma takılan soruları tek başlık altında sormak istiyorum.

Lütfen bu konuda gerçekten bilgili kişiler cevaplasın. Kafam zaten çorba olmuş durumda, emin olmadığınız bilgilerle çorbaya tuz biber olmayın. Teşekkürler.

Şimdi forumda gezerken konulardan birinde şöyle bir mesaj gördüm:

ROM versiyonunuzu Settings/About Phone menüsünden kontrol edin ve 1.21.xxx.x ya da daha düşük bir versiyon olduğundan emin olun. Eğer değilse işleme devam etmeyin.

Telefonunuzu kapatın ve Geri tuşu basılı iken Power (açma/kapama) tuşu ile açın, gördüğünüz ekranda Bootloader versiyon numarasının 0.75.xxxx ya da daha düşük olduğundan emin olun. Eğer değilse işleme devam etmeyin.
    Ben Ayarlar/Telefon Hakkında kısmına geldiğimde yazan bilgiler:
    Anabant sürümü: 32.49.00.32U_5.11.05.27
    Kernel sürümü: 2.6.32.15-ga26cebd
    Build numarası: 2.31.184.8 CL345089
    Yazılım numarası: 2.31.184.8

Ayrıca 2.2 yüklü telefonda.

1) Şimdi yukarıda alıntı yaptığım mesaja bakınca, benim bu root işlemine devam etmemem mi gerekiyor?

2) Root işlemi aynen buradaki anlatım gibi midir, aynen bunları yaparak mı root yapacağım: http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-htc-desire-root?pid=150102#pid150102

3) İkinci soruya cevabınız hayır ise, lütfen, hayrına birisi şu işi açıkça anlatsın. Bu konularda hiçbir bilgim yok. Sıfırdan, ayrıntılı biçimde anlatılan bir link vs. varsa lütfen yönlendirin beni.

4) Şimdilik bu kadar. Dediğim gibi lütfen gerçek ve kesin bilgilere sahip olan kişiler cevap versin. Şu işi artık halletmek istiyorum. Ayrıca derli toplu bilgilerin olduğu bir konu olsun ki forumdaki diğer arkadaşlar için de bir rehber niteliği taşısın.

Teşekkürler.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

RE: HTC Desire Root.

Ayrica bildigime gore Vodafonedan alinan telefonlarda market olmuyormus. Benim telefon da Vodafonedan alinma. Ancak ben ikinci el olarak aldim. Bu durum telefona daha once root islemi yapildigi anlamina mi geliyor?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Root için o konuda yazanlarla ugraşmana hiç gerek yok.Aşagıda söyleyecegim adımları uygularsan çok kolay bir şekilde root olabilirsin.
    Adım1:
    http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php[/url]/public/windows_hboot_driver_install bu siteye git ve en üstten (unrEVOked modified USB driver) yazan yerden driverı *****.Daha sonra telefonunu Hboot modunda aç.Hboot mod ne diyorsan eger,Önce telefonu kapat.Telefon kapalıyken, ses kısma tuşuna basılıyken power tuşunada bas.Gelecek menüden HBOOT USB yi sececeksin.Bu kısımda dokunmatik çalışmaz.Aşagı yukarı için ses tuşları,seçim yapmak içinde power tuşunu kullan.Daha sonra verdigim sitedeki resimlerin aynısını uygulayacaksın.

Adım2:
    1.adımda driverı başarı ile yüklediysen şimdide http://unrevoked.com/ bu siteden telefonunu seç.Ufak bi exe dosyası *****eceksin.O uygulamayı çalıştırdıgın zaman kendiliginden root olacaksın.Yaklasık 15 dakika sürer.(En fazla) Yanlız bu adımı yapmadan önce telefonunu fabrika ayarlarına döndür.

Root işlemi bu kadar.Hiç bir zorlugu yok.En az 20 kere yapmışımdır bu işlemi.Hiç bi şekilde sorun çıkmadı bu ana kadar.Yine de eger takıldıgın bi yer olursa yardımcı olabilirim.

Markete artık Türkiye dende girilebiliyor.İllaki root etmene gerek yok telefonu.Sadece paralı uygulamaları satın alamıyosun.Telefonun root oldugunu anlamak için,telefonun uygulamalar kısmına bi bak.Eger superuser diye bi uygulama yüklüyse telefon rootludur.Yoksa rootlu degildir.Root konusundada sıkıntın olmasın.Garantiye gönderecegin zaman orijinal roma dönmekte gayet kolay.

1.Soruna gelince,yazdıgın kısmın root olmakla alakası yok.O mesaj rom yükleyenler için yazılmış.Orijinal romlarda kullandıgın romun bi alt versiyonuna dönemezsin.Dönebilmek için birkaç işlem yapman gerekir.Ancak sadece root edicem dersen onlara ihtiyacın yok.Dedigim adımları uygula yeterli.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

2. adıma geldim, verdiğiniz siteden exe dosyasını *****ip çalıştırdım. Ekrana "unveroked recovery reflash tool" diye bir pencere çıktı şimdi öyle duruyor.
    İşte çıkan pencere. Altta bi şeyler yazıyor. Olmadı sanırım?
    Neden olmamış olabilir. Driver'ı falan sorunsuzca yükledim, söylediğiniz her şeyi yaptım.___________________________________________ ___________________
    Çıkan pencere: http://a1202.hizliresim.com/u/5/2ggpt.png

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Pardon benim hatam.Htc snyc i bilgisayardan kaldırman gerekli demeyi unuttum.Bu hatayı o yüzden alıyorsun.Eger htc snyc i kaldırırsan sorun çözülecektir._____________________________________ _________________________
    Birde ayarlar-uygulamalar-development(geliştirme-türkçe romda tam ne yazdıgını bilmiyorum) buradan usb debuggingi aktifleştir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Hocam hala aynı hatayı vermekte. SYNC yi kaldırdım, dediğiniz yeri de işaretledim ama yine aynı...?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Root konularında okuduğum kadarıyla s-off işlemi falan yapılması gerekiyormuş. Acaba s-off falan mı yapacağım?
    Yok değilse neden böyle oldu, dediğiniz her şeyi yaptım halbuki.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Bu sefer oldu derken yine bir hata verdi. Bir şeyler yükledi yükledi sonra şu hatayı verdi:
    Failed to get root. Is your firmware too new?

Bunun çözümü var mı?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Upload ettigin resimde,cihaz bekleniyor.telefonu baglayın ve usb debugging modunun aktifleştirin.Htc snyc in kurulu olmadıgına emin olun yazıyor.Verdigi hataya göre bunları yaptıgında programın çalışmaya başlaması lazım.Telefonu bilgisayara bagladıgında,bilgisayar görüyor de mi?_______________________________________________ _______________
    2. mesajını görmemişim.s-off olmana gerek yok.O işlem eger 2.3 e upgrade ettiysen gerekli.Dedigim işlemleri yapmadan önce telefona reset attın de mi?Ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlaman gerekiyo telefonu.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Evet görüyor telefonu. Reset falan hepsini yaptım. En son running root yaziyordu, oluyordu yani. Ama bu sefer de "is your firmware too new? hatasını Verdi.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu