Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung Galaxy s 2 SAR değeri...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Samsung Galaxy s 2 SAR değeri...

Merhabalar, aşağıda belirttiğim sitede Sar değerleri veriliyor. bu değerler ne anlama geliyor?

1- Mesela US için iki farklı SAR değeri var; baş ve vücut şeklinde, bunun anlamı nedir? Vücut için değer bi haylı yüksek görülüyor, sağlık sınırı 1 olarak kabul edildiğinden.

2 - Ve Eu için ise sadece bir tane sar değeri verilmiş, nedendir?

SAR US 0.16 W/kg (head) 0.96 W/kg (body)
    SAR EU 0.34 W/kg (head)

Teşekkür ederim...

Kaynak: http://www.gsmarena.com/samsung_i910..._s_ii-3621.php

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Amerika ve Avrupa'da kullanılan iletişim teknolojileri farklılık gösterdiğinden dolayı SAR yani 1 kg'a etki eden güç miktarları farklı şekillerde ölçülüyor ve bunun sonucunda rakamlar farklılık gösteriyor. SAR değerini radyasyon miktarı gibi düşünebiliriz. Ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Avrupa için 2'nin, Amerika için 1.6'nın altı kabul edilebilir değerlerdir. Bir ara aratırmıştım, rakamlar farklılık gösterebilir. Şunu rahatça söyleyebilirim; Samsung'un cihazları gerçekten düşük değerlere sahip oluyor. Bence bu değerler gayet düşüktür. Şunu unutmamak lazım; bu rakamlar cihazın tüm özellikleri açıkken yayabileceği en yüksek değerlerdir. Bu yüzden özelliksiz (Wi-Fi ve GPS gibi) bar tipi cihazların 0,1-0,4 arası cok düşük değerlerde olup akıllı telefonların daha yüksek olması normaldir. Mesela benim Nexus One'ınki 0,7 civarı. Önceki Sony Ericsson cihazımınki 1 küsürdü ve ben pek fark hissetmiyorum

Telefonların yaydığı radyasyon dalgalarının iyonlaştırıcı etkisi bulunmadığından dolayı, dokularımızın ısınmasına ve uzun vadeli olarak işleyiş bozuklukları görülmesine sebep olur. Telefonla günlük 5-10 dakikadan fazla konuşulmamasını, uzun konuşmalar için kulaklık kullanılmasını hatırlatıyor, iyi geceler diliyorum

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Cihazın tüm özellikleri açıkken ölçülen değerler yani..

Teşekkür ederim.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı DerinDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihazın tüm özellikleri açıkken ölçülen değerler yani..

Teşekkür ederim.
    Cihazın görüşme esnasında insan vücudunun 1 kg'ına kaç watt radyasyon yaydığını gösteren bir ölçüm birimi.. 2.00 üst sınırdır ve SAR değeri 2.00 olan bir cep telefonu sağlık bakanlığı tarafından reddedilir, piyasaya sürülemez..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..